Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2010 augusztusában született babák anyukái beszélgessünk fórum

2010 augusztusában született babák anyukái beszélgessünk (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
4238. Nanda (válaszként erre: 4235. - 4c1a787e8f)
2014. márc. 13. 17:23

Hiszti nálunk általában az apjának szól!Ő engedékenyebb nála inkább bepróbálkozik.

Velem azt szokta hogy ha mondok neki valamit,úgy tesz mintha nem hallaná!

2014. márc. 13. 11:07

No ma ment újból bölcsibe, kíváncsi vagyok, hogy mit mondanak délután.

Ő ott is tud hisztizni, úgy besértődik, hogy nem eszik például.

Pedig egyébként meg hihetetlen kajás.

4236. patedina (válaszként erre: 4235. - 4c1a787e8f)
2014. márc. 11. 12:43

Nálunk időszakosan előjön, de alapvetően nem hisztis Peti. Amikor viszont rajta van akkor nagyon tud műsorozni. Olyankor ha valami nem úgy van ahogy ő szeretné (ebbe beletartozik az is ha játék közben valami nem sikerül neki) akkor aztán sikít, csapkod, dobál és ha rászólunk hogy fejezze be, ököllel támad.

Egyébként pedig ő is szófogadó.

2014. márc. 11. 10:27
A hisztivel egyébként hogy álltok? Árpi nagyon hisztis tud lenni mindamellett, hogy ugyanakkor meg nagyon szófogadó és jó gyerek is.
4234. 4c1a787e8f (válaszként erre: 4233. - Nanda)
2014. márc. 11. 10:25

Volt itt a fórumon Kata, mindig gondolok rá, mert neki volt akkor a 4. babája, én se tudtam elképzelni, hogy az hogyan lehetséges..


Valahogy talán úgy, hogy azért a legnagyobb már ilyenkor nem annyira kicsi, rá már sokmindenben lehet számítani. Ő nagyon sokat babázik Nándival, inkább őt fogja egész este, minthogy tanulni kelljen. :-)


Az a nehéz egyelőre, hogy nagyon sokféle korosztály van, iskolás, nagyóvodás, bölcsis-ovis, meg a kisbaba. Akkor vannak mindig látványos javulások, amikor egy kicsi "utolér" fejben egy nagyobbat, és már jobban tudnak együtt játszani.


Bár azért a legnagyobb gáz sajna Feri fiam autizmusa, azért nagyon sokmindent meghatároz nálunk ez a dolog. Szeretnénk vidékre költözni, de őt pl. csak Budapesten tudjuk iskoláztatni, itt is csak keményen fizetősbe..

4233. Nanda (válaszként erre: 4232. - 4c1a787e8f)
2014. márc. 6. 13:15
Reméljük minden rendben lesz Árpival.Nem lehet könnyű négy gyerkőccel!
2014. márc. 1. 18:00

Most mi se megyünk egy darabig. Sajnos lett egy elég rossz vérképe Árpinak, úgyhogy antibiotikum kúra szükséges. Meg már egy éve is D-vitamin hiányos volt, azóta szed is, de még mindig rossz az az értéke. Amiatt is aggódom, mert sokat fáj is a csontja. Lehet, hogy azért kérek majd egy komolyabb kivizsgálást. Fáj is a gyomrom rendesen, mert nagyon féltem. Nálunk sajnos a férjem tesója 24 évesen meghalt rákban, utána 4 évre apósom is. Azóta kicsit mániások vagyunk. Bár elvileg ezek a dolgok a növekedéstől vannak.


De most még egy-két hétig én se bánom, hogyha nincs bölcsiben, jöjjön be a jóidő. Utána meg úgyis megy őszig, mert egyébként meg nagyon szeretjük, nagyon jó neki a fix napirend. Azért mi már nagyon sokan vagyunk itthon, kell az, hogy elmenjenek, meg hazatérjenek.. Akkor működik az egynsúly.


Jövő héten meg már megyünk a beszédjavítóba is, úgy néz ki, felveszik, kap majd fejlesztést. Most mondjuk már az is beindulni látszik szépen, de azért kell még a segítség. Alig másfél év, és már iskolaelőkészítős korúak lesznek. Jó lenne, ha akkor már semmilyen beszédprobléma nem lenne.

4231. Nanda (válaszként erre: 4228. - 4c1a787e8f)
2014. febr. 27. 14:23

Nem jár még oviba a fiam,majd ősszel.Most jelenleg az eddigi közösségbe járásunkat is szüneteltetjük,már annak is örülök hogy az idei telet megúsztuk betegségek nélkül.

Hogy milyen kettővel? Kicsit jobban meg kell szervezni mindent hogy külön-külön és együtt is tudjak velük foglalkozni,legyen idő a háztartásra,és magamra is.

4230. 4c1a787e8f (válaszként erre: 4229. - Patedina)
2014. febr. 26. 10:25

Hát mi most gyakorlatilag itthon is vagyunk. Igen, nagyon durva, mert mindenkinek mindent lehet, a tényleg egyértelműen gáz beteg gyereket is beveszik..

Én ezt nem engedném. Jog ide vagy oda..


Amikor még melóztam 3 gyerek mellett csomószor volt olyan, hogy én nem hagytam ott az Árpit a bölcsiben, mert ott volt a hasmenéses gyerek bent.. Én otthon ültem az egészségessel, a beteg gyerek meg bent volt.. Merthogy jaj szegény szülőnek dolgozni kellett menni.. Csessze meg, nekem is kellett volna..


Azért régen nem volt ez ennyire durva.


De hát ez van, úgy sulis korra lessz csak jobb, de még néha akkor is bekapják.. Ez van.


Majd még jövök, de nem csechetek el itt annyi időt mindig:-)

4229. patedina (válaszként erre: 4226. - 4c1a787e8f)
2014. febr. 25. 15:56

Szia!


Peti szeptembertől jár oviba. Beszélni viszonylag hamar kezdett és azóta be nem áll a szája. Sokszor majd hanyatt esünk a szövegétől, akár egy felnőtt.

A szobatisztaság terén május végére a pisivel nagyon könnyen kezdődött, a kaki az csak augusztusra "érett" meg.

Egyébként egy hihetetlenül energikus gyerek, gyakorlatilag nulla kalóriával. 102 cm és 12,30 kg. Az oviban az elején nagyon jól kezdett, aztán betegségek sorozata következtében volt egy nagyon erős visszaesésünk ami jó 1,5 hónapig elhúzódott. Akkor nagyon kétségbeestem, mert minden reggel hasfájással és hányásig fajuló sírással kezdődött. Mostanra talán már lekopoghatom, hogy újra visszaszokott. Mondjuk csak fél napos most, anyu elhozza minden nap ebéd után. Nála alszik és munka után összeszedjük. De nagyon durva ez az ovis közösséges betegeskedés. Alighogy meggyógyul már újra is fertőződik, mivel taknyos, köhögő gyerek mindig van. Szóval ilyen alapon állandóan otthon lehetne.

2014. febr. 25. 14:29

Szia!


Látom kistesó nálatok is van, és ráadásul "nőbaba". Árpinak megkésett a beszédfejlődése, most kezd csak úgy-ahogy beszélni. De azért a nők érdeklik. Mivel nálunk ilyet viszont ritkán látni, az orvosnál szokta a lányokat nézni, pláne az egészséges rendelésen, ahol szépen le is vetkőztetik őket. Innen a nőbaba kifejezés..

A szobatisztaság is most kezdődött 2-3 hete. Most nem is megyünk bölcsibe emiatt, mert itt sajna nem ültetnek. A pisi már nagyon jól megy, de a kaki még nem. Csak mostmár nem akarom hagyni, mert azért már nagyon késő van, nehogy a végén még 4 évesen se mehessen oviba emiatt.


A beszéd miatt meg vittük a beszédvizsgálóba, majd oda kell hordani fejlesztésre heti egyszer. Ettől függetlenül ő is egész nap beszél.:-)


Most majd megyünk az orvoshoz, mert csináltattunk egy vérképet, és azért nem minden érték tökéletes, kicsit aggódok emiatt.


Milyen a kettővel? Én ezt anno olyan nehéznek éltem meg.


Oviba jártok?

4227. Nanda (válaszként erre: 4226. - 4c1a787e8f)
2014. febr. 25. 13:35

Szia!

Gáborkámnál a szobatisztaság tavalynyáron szinte egyik napról a másikra alakult ki,most már a wc-t használja(szűkítővel) nagyfiúsan!:)

A beszédet meg ahhoz képest hogy későn kezdte,most már néha jó lenne kikapcsolni néha,ráadásul olyan kifejezéseket használ,az agyam eldobom neki!:)))


Veletek mi újság? Látom van kistestvér is?

2014. febr. 24. 14:37

Sziasztok!!


Csomószor eszembe jut a fórum.


Mi van veletek??

Ovi?

Beszéd?

Szobatisztaság már mind rendben?


Iszonyat nagyok lettek már a babók, tök hihetetlen.


És úgy egyébként?


Ahogy nézem, a legtöbben még fent vagytok a hoxán.

4225. 4c1a787e8f (válaszként erre: 4222. - A84bd81510)
2012. máj. 7. 08:39
Azért húzzad, halasszad a férjed motorozását, mert állati szar izgulni érte, meg ugye az új vezérműlánc, meg minden az nem kis pénz... Monduk nálunk ezt a zsebpénzéből kell megoldja, vagy lopjon...
4224. 4c1a787e8f (válaszként erre: 4222. - A84bd81510)
2012. máj. 7. 08:38

Pedig pont arra gyúrunk, hogy majd öregen..


Itt a panzióba is jött két motoros, hollandok. Leveszik a sisakot, hát vagy 70 éves taták. Aztán leveszik a legmodernebb bőrszerkót, és alatta ING, MEG NADRÁGTARTÓ.. Beszarás volt... Kiderült, 3 napja indultak el Hollandiából, megállatak valahol Dél-Németországban, majd Ausztriában, most itt lesznek két napot, majd Tirol felé kanyarodva elindulnak hazafelé... 12 naposra tervezték.. Hmm a nyálunk csurgott...

2012. máj. 6. 14:12
Megnéztem a képet, nem semmi gépek :)
2012. máj. 6. 14:10

"Vadállat".....hehe :)))


Férjecskémnek is volt régen motorja, de csak kis egyszerű, bezzeg most egy ittlakó barátunknak több is van, és meglehetősen nagy dögök, így kedvet kapott újra a motorozáshoz. Csak hát nincs A-s jogsija, no meg motorja sem...

Apumék is motoroztak régen, de már nem hiányzik neki, mert tönkrementek a térdízületei.

2012. máj. 6. 09:24

Kattints a képeimre, odatettem a "lényeget" az elejére..


Egyébként kb. két éve van újra mocija az uramnak, de régebben versenyzett..

4220. 4c1a787e8f (válaszként erre: 4218. - A84bd81510)
2012. máj. 6. 09:16

Az nekünk is rajta jár.

De mivel a többi "vadállat" is általában hátrahagyott 1-2 gyerkőcöt, ezért együtt poénkodtunk. Pl ketten voltunk csajok, akik még szoptattunk. Szóval ment a poénkodás ezen, hogy honnan is lesz reggel a kávéban a tejci.. Meg a fiúk lefeküdtek a földre, elkezdtek sírni, meg kapálózni, hátha ők is sorrakerülnek..


Szilvásváradon voltunk..

2012. máj. 6. 00:10
Ja, ez lemaradt: DE JÓ NEKED!!! :))
4218. a84bd81510 (válaszként erre: 4217. - 4c1a787e8f)
2012. máj. 6. 00:09

Na és merre csavarogtatok? Régebben is sokat mociztatok?

Én is szívesen kirándulnék Apával kettesben, de mivel még sosem hagytam másra a Gyerkőcöt, állandóan rajta járna az eszem.

2012. máj. 3. 14:43

Hát nem szép, hogy nem írtátok, hogy "DE JÓ NEKED"!!


Pedig úgy szerettem volna olvasni..


No mindegy, azértis jó volt..

2012. ápr. 30. 17:09

WOW!!


Tegnap elmentünk motorozni apával, és ma jöttünk haza..

Már úgy kellett, mint egy falat kenyér, igaz szétültem a s...em.


Amióta megvan Árpi, nem is voltunk így el.

Persze azért elég kevés volt, de ne legyünk telhetetlenek..

Bár már így is hiányzik a babaszeretőm, mindjárt jön már hazafele..

4215. a84bd81510 (válaszként erre: 4214. - 4c1a787e8f)
2012. ápr. 28. 18:48

Sajnos várható volt, de hátha...

Addig is megpróbálom majd, amit javasoltál. Legfőképp azt, hogy mással - nem családtaggal - is ellegyen néhány órát, mert néha nagyon nehéz így ügyeket intézni. Idáig az apja vigyázott rá, ha muszáj volt mennem vhová (20 hónap alatt 4-5 alkalommal). Nagyszülők messze vannak/dolgoznak. A költözés is kész rémálom volt, szerencsétlent cibáltuk minden fordulónál magunkkal, nem volt kire hagyni.

4214. 4c1a787e8f (válaszként erre: 4213. - A84bd81510)
2012. ápr. 28. 18:03

Sajna várható volt.


De ne add föl, tegyél meg mindent, hogy megkezdhessétek a leválást. Ha egybeesik a beszoktatás, a munkába visszaszokás, az átállás, az nagyon gáz...


De nyugi, ha beindul, kb. egy év után meg már jó...

2012. ápr. 27. 20:12
Beszéltem ma a bölcsivezetővel és hát lelombozott. Négyszeres a túljelentkezés, a kerület többi bölcsijébe sem kerülnénk be. Szeptemberben a legalább 2 éve beíratott gyerekek mennek majd. Azért beíratom, hogy legalább az alkalmi, fél v. egész napos felügyeletre legyen esélyünk, bár ott is van “sorbanállás “.
4212. 4c1a787e8f (válaszként erre: 4211. - A84bd81510)
2012. ápr. 25. 07:26

A folyamatos beíratásnál viszont megvan az az előny, hogy "magad elé tudsz" engedni embereket a listán, ha még nem viszed, de a felvételed nem veszik el..

Szerintem mindenképpen fel kell iratkozni a listára. Én ezt a kisfiammal anno 2 hónaposan tettem meg, és utána én döntöttem el, mikor viszem.

Igen, én is úgy látom, hogy már érettek a társaságra, Árpi is nagyon igényli. No, a bölcsibe bemutatkozott rendesen. A sok nyugis, megszeppent baba között rohangált, majd mászott fel mindenre, nagyon élt.. Remélem nem jegyezték meg, hogy ilyen gyerek ugyan nem kell nekik...

2012. ápr. 21. 00:08

Sziasztok!


Kicsit eltűntem, de Hugimék hazalátogattak pár napra Ausztriából. Sajna ritkán talizunk, november óta nem láttam, ráadásul 1 hónap múlva szülni fog :-)


Bölcsi: fentiek miatt ezen a héten nem intéztem, de jövő héten már telefonálok. Itt IX.ker-ben folyamatos a beíratás, de nagyon kevés az esélyünk. A kevés gyes és a gyerektársaság hiánya miatt vinném el, egyébként meg nehéz elengedni Őt.

Ma ahogy csavarogtunk Hugimékkal és megálltunk egy parkban játszani, látszott Tarán, mennyire hiányzik Neki a gyerektársaság. Sorra jöttek a kicsik (mondjuk mind kicsit idősebb volt Nála, 3-5 évesek), Ő meg rögtön ment cimbizni, kergetőztek, ölelgették egymást, kacaráztak. Olyan jó volt ilyen felszabadultnak látni! A felnőttekhez is odament, bájolgott nekik, odaült melléjük és élvezte, hogy odavannak érte :-)

4210. 4c1a787e8f (válaszként erre: 4201. - A84bd81510)
2012. ápr. 19. 08:59
Mi van a bölcsivel nálatok? Mintha azt mondtad volna, hogy Ti is mentek..
4209. 4c1a787e8f (válaszként erre: 4207. - Kata 1977)
2012. ápr. 19. 08:58

Nekem is megszakad a szívem, amikor azt mondja a nagylány (aki egyébként egy pénzéhes Barbie-baba), ha valami nagyon jót akar nekünk, hogy "Jó anya, akkor most három napig nem fogok enni"..


Azért akkora baj nincs, hogy ne tudnék neki enni adni, de érzi, hogy azért a kajapénzt is be kell osztani.. De csak akkor érzi, ha akar valamit persze..

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook