Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhességi súlygyarapodás fórum

Terhességi súlygyarapodás (beszélgetős fórum)


1 2 3
2019. szept. 5. 18:30

Sziasztok :)

Én 64-el kezdtem a terhességem, most a 30.héten vagyunk és 79kg vagyok. Brutálnak hangzik számomra, de szerencsére annyira nem látszik, szépen megmaradt al alakom, picit husibb egy-két hely de inkább a pocakom nől :)

2019. aug. 26. 14:16
Sziasztok. A 26 hétben a súlyom 97kg. Sose voltam balerina alkat. 89kg kezdtem. A védőnő is azt mondja sokat híztam és az édesanyám is azt mondogatja hogy egyek kevesebbet mert ha elhízok nem tudok megszülni meg szülés után mi lesz velem kövéren. Amúgy minden rendben van a babával meg velem is. Vérvétel jó vérnyomásom is jó egyedül a sulyom az ami növekszik. Jól érzem magam de az hogy a súlyom a téma rosszul esik. Nem tudom mi lenne az ideális ilyenkor. Nem tudom mi lenne a jó. A lában vizesedik pihentetnem kell.
68. Doooly
2014. júl. 31. 19:11
sziasztok. En terhesseg elotti egy evben fogytam gyorsan 11kgt. most 21hetes terhes vagyok es 13kgt hitam mar... hajlamos vagyok sajnos a hizasra, es az orvosom minden alkalommal meg is emliti...sot kb ki van akadva..ez eleg rosszul esik es felek, hogy mennyit hizok meg a vegeig?
67. Rózsaszínpárduc (válaszként erre: 63. - Sherry)
2014. júl. 28. 19:25
Szerintem,ha gond van a súlyoddal,az orvos fog majd szólni. Függ attól,mennyi kilóval indítasz, mennyi a víztartalék, a vértöbblet, mellek plusz súlya (ami nem zsír megint csak), milyen gyorsan tágul és nő a méhed,stb....Van,aki az elején hízik sokat és utána kevésbé,van aki később.Amíg egészségileg rendben vagy,nincs miért aggódni.Az is lehet,hogy kilók számát tekintve sok,de közben mégsem látványos,vagy csak a pocak nő.
2009. jan. 12. 18:31
A 20. hétig 4 kg-ot szedtem fel. viszont a 20-25 ig +4 kilót. Úgyhogy most 8-nál tartok. eléggé félek hogy még csak most jön a java:( kinek mi a tapasztalata a 3. trimeszterben??Mégegyszer ennyi várható?
65. popeyné (válaszként erre: 63. - Sherry)
2008. okt. 30. 14:03
Azt irja a nagykönyv hogy az elsö trimeszterben 2-2,5kg az elf.,ez a vizvisszatartástól is függ. Ehhez képest én is már 1,6kg tartok 8 hét alatt.
2008. okt. 30. 09:37

Sziasztok!


Végülis csak a 35. hétig jutottam el, addig lett 6-7 kg plusz. Szerintem ez is csak azért, mert 2,5 hónapot feküdnöm kellett. Ennek fele akkor jött föl. 6-8 hét alatt szülés után viszont le is ment.


A szoptatás szerintem alapvetően tényleg fogyaszt, de azért vigyázni kell, mert közben nekem pl. farkasétvágyam lett. Sőt, most lettem kívánós, míg a terhesség alatt nem :)

63. sherry
2008. okt. 30. 08:47

Sziasztok!

Én öt hetes terhes vagyok és már 1.5 kg-ot híztam, pedig alig ettem .Szerintetek ez normális? Mennyit hízunk az elsö trimeszterben?

Sherry

62. Vanet
2008. aug. 18. 16:13
6 kg jött fel. 10 ment le szüléssel.... de végig húztam az igát egy multinál... nem kívánom senkinek.
2008. aug. 18. 16:10
26 kg. Uh, irtó sok(k)
2008. máj. 10. 21:09

A fiammal 9kg-t a lányommal 5kg-t szedtem fel.

A mostani terhességemnél pedig 6kg-t fogytam.A doki azt mondta hogy nem baj,mert terhességi cukrom lett és diétára fogtak.Azt azért hozzá tenném hogy nem vagyok nádszál kisasszony.Most 78kg vagyok:((((

A fiamat még 54 kg-val kezdtem,és nekem a szoptatás alatt kúsztak fel észrevétlenül a kilók.Pedig azt mondják hogy a szoptatás fogyaszt.Hát pedig 15 hónapig szoptattam a fiamat a lányomat pedig 18 hónapig.Most meg majd meglátjuk mi lesz.

59. Vanet
2008. febr. 27. 16:49
23. hétben vagyok, az elején fogytam, most pedig újra annyi vagyok, mint amikor megfogantam, azaz 64. Ez eleve 4 kg plusz az átlagsúlyomhoz képest, úgyhogy nem nagy teljesítmény, hogy még nincs rajtam több kiló. Szerintem ez abszolút alkati, genetikai dolog, de azért az is belejátszik, hogy mi, kismamik mennyit és mit eszünk. Volt barátnőm, aki 30 kilót hízott, de nem is mozgott semmit és soakt evett (végre lelkiismeretfurdalás nélkül) szóval szerintem azért rajtunk is múlik. De messze még a vége... azért 10 kilónál többet nem szeretnék felszedni.
58. I 35
2008. febr. 25. 22:30
Én lányommal rengeteget híztam,50kg.-ról 76kg.-ra,de mivel nem dolgoztam,nyugodtan és normálisan tudtam enni.A fiammal már csak 12kg-t,de ez 66kg-ra ment rá,úgyhogy a 78kg így is sok volt.nem tudom,más hogy csinálja,de én a szoptatás alatt nem tudtam fogyni.
2008. febr. 10. 15:28
Sziasztok!Én az elsö terhességemnél,20kg-ot híztam,de szépen lementem utánna 48kg-ra.Most 5 évvel késöbb,a 16.hétig már 5,5kg-ot híztam.Aggódnom kéne?
2008. febr. 2. 22:35

sziasztok

én a terhességem elsö idöszakában nem híztam inkább lement 2 kilo

de a 6 hónapban ahogy nött a poci ugy szedtem fel a kilokat lassan az utolso pár hétben egyszer az egyik hétröl a másikra 3 kilot híztam erre a tanácsadóba azt mondták anyuka nem magának kell hiznia hanem a babának

terhességem alatt összesen 9 és fél kilot szedtem fel ami szülés után lement de a szoptatás alatt visszajött bár alig volt tejem potolni kellett.

most probálom leadni

de szerintem egyénfüggö a hízás

2008. febr. 2. 22:18

Én abbahagytam a dohányzást és 65 kg ról 90kg lettem a 38.hétre.

A legtöbbet az első hetekben szedtem fel.Csúnya voltam.

Most nagy erővel fogyózom.

2008. jan. 26. 17:30

Én mindkét terhességem alatt a 20. és a 24. hét között 5 kg-t szedtem fel, utána pedig szinte semmit. Nekem is azt mondták, hogy túl sok lesz, de nem különösebben aggódtam. Szerintem a terhesség nem arra való, hogy a súlyunk miatt aggódjunk. Egészséges táplálkozás (persze nem töménytelen zabálás), rendszeres séta, és a többi nem fontos.

Egyébként összesen mind a két alkalommal 12 kg-t híztam, ami utána le is ment.

53. Lucus (válaszként erre: 49. - ZiZi81)
2008. jan. 26. 16:52
Szerintem teljesen korrekt a súlygyarapodásod. Nekem is kb annyi volt 20 egykét hetesne és most a 29. hétben sem tartok csak +5 kg-nál. Kb egyforma a testalkatunk. Ha okosan eszel és engednek mozogni, akko szerintem nem kell aggódnod...
52. ZiZi81 (válaszként erre: 51. - Gyopár)
2008. jan. 24. 08:56

hi-hi:)


Kell egy kis agyfrissítés...

51. gyopár (válaszként erre: 50. - ZiZi81)
2008. jan. 24. 08:54
Vizsgákra készülök, nagyon tanultam - vagyi séppen nem :)
50. ZiZi81 (válaszként erre: 48. - Gyopár)
2008. jan. 24. 07:26
Gyopár!Nem tudtál aludni???
49. ZiZi81
2008. jan. 24. 07:25
Sziasztok.21.héten járunk és 2,5 kg híztam.Szerintem az,hogy sok ez vagy kevés függhet a testalkattól és a meglévő súlytól is.Nem?
48. gyopár (válaszként erre: 47. - 3fd0f36a80)
2008. jan. 24. 00:34
Nekem a 21. héten volt +3 kiló, amit a védőnő soknak talált, az orvos szerint pont jó. Úgyhogy az orvosra hallgatok. Csak annyit mondott, hogy a végére lehetőleg ne legyen 8-9 kilónál több. Hát majd kiderül.
2008. jan. 19. 16:55

Szia bohochal!

Nekem is azt mondta a védőnő hogy a 4 kg sok a 27. hétre! Diétára fogott! Ugyanúgy mint te én sem eszem se többet se kevesebbet! Nem értem!

46. Lucus
2008. jan. 18. 20:01

Hát ez tényleg furi.


Én pl az első 8 hétben híztam 2,5 kg-ot, amiből a 16-17. hétre visszafogytam másfelet. A aztán csak a 21-22. hétre értem csak újra el a +2,5 kg-os szintet. Ugyanúgy ingadozik a súlyom, mint ahogyan azt egész életemben tette. +/- 1-2 kg.


Simán lehet, hogy most egy ideig nem is fogsz hízni, ha a szervezetednek egy időre elég ez a felszedett súlyfelesleg. Egyébként meg azt mondják, hogy havi 1 kg teljesen normális. theát a +3 neked tök jó.


Figyeld a szervezeted, úgyis megmondja, hogy mi kell neki. Én ezt az elvet követem és jól érzem magam.

2008. jan. 17. 13:21

Sziasztok,

mégcsak most regisztráltam, de úgy érzem, rögtön hozzá kell szólnom. A védőnőm engem is kiakasztott, mert azt mondta a múlt héten, akkor voltam 15 hetes, hogy sok a 3kg, amit felszedtem.

És azóta ott dübörög a fejemben, teljesen ki vagyok akadva. Azt mondta, egyek kevesebbet. Semmivel nem eszem többet, vagy kevesebbet , vagy mást, mint a terhesség előtt. Én 56 kg-ról indultam, most 59 vagyok. Igy érzem jól-még-magam. Mindenki azt mondja, hogy nem komlett a védőnő. Tényleg, és aki -nem akarok megbántani senkit-20 kg-t hízik eddigre, mert olyat is hallottam, vagy olyat is, hogy a félidőig semmit, aztán 25-öt (persze, fél kiló kenyérrel, meg fél rúd parizerrel reggelire:((() ??? Arra mit mondana?? Nyugtassatok meg..bár tudom, messze még a vége, de valahogy nem tudom elképzelni, hogy még erre a 3kg-ra (lassan félidősen) felszedjek még 25kg-t.

44. solymosy (válaszként erre: 43. - Zsófi-82)
2007. okt. 10. 10:39

Szia Zsófi!


Anno nem nézettél utána mi okozhatta ezt a hirtelen hízást. Esetleg valami anyagcsere zavar, amit lehetne orvosolni, csak mert Te is jobban éreznéd magad a bőrödben.

Nekem PCO-m van/volt, ami súlyfelesleggel is járhat (anyagcsere probléma az is), így voltak időszakok, amikor hirtelen meghíztam, igaz csak pár kg-t, de nagyon meglátszott és semmit sem csináltam máshogy mint korábban. Ilyenkor mindig fogyókúrába kezdtem és le is ment, majd rá kb. fél évre újabb hízás. Aztán mikor kiderült a PCO-m és kaptam gyógyszert amitől helyreállt az anyagcserém is, akkor beálltam magamtól egy normál súlyra és nem ingadozott tovább. Sőt még annyira sem kellett figyelnem miből mennyit eszem.

Ettől függetlenül szerintem ügyi vagy a 23. heteddel és 5 kg-val.

A nasi kívánást ismerem és néha én sem hagyom ki, de amikor édességet kívánok igyekszem valami gyömölccsel helyettesíteni az édességvágyamat, mert az segíteni szokott. Persze ehhez az kell, hogy itthon ne nagyon legyen nasit, amire rácsábulnék. A nyáron sok fagyit kívántam, de aztán rájöttem, hogy a sima tejtermékkel is ezt a kívánosságomat tudom pótolni. Tehát szerintem sokszor csak az adott élelmiszerben lévő ásványi anyagot, vitamint kívánjuk és ha rájövünk mivel lehet helyettesíteni, talán segíthet.

Persze ez csak egy ötlet.

Egyébként én is így vagyok vele (és a férjem is ezzel bíztat), hogy ami feljött majd lemegy utána, de ez most ne a fogyókúra időszaka legyen és ne az önsanyargatásé. Persze mindent mértékkel és ésszel csináljon az ember.

2007. okt. 7. 07:03

Sziasztok!


Tőlem senki nem kérdezgeti a kilókat, sajnos volt idejük megszokni, hogy nem vagyok egy nádszálkarcsú tünemény...

Kezdem még jóval a terhesség előtt: 4 éve, 21 évesen kb.50-52 kg voltam és el sem tudtam képzelni, hogy egyszer gondjaim lesznek a súlyommal... Az esküvőn már 60 kg-ot nyomtam, két éve, utána két hónappal pedig 72 voltam!!!

A terhességet 74 kg-mal kezdtem, most a 23. hetet kezdtem és 79 vagyok, tehát 5 kg jött fel.

Az elején nem ment le semmi, de a 12. hétig nem is híztam. Remélem, hogy már csak max. 10 kilóra számíthatok, mert nekem az is nagyon sok lesz. Már most nehezemre esik pl. a lépcsőzés, viszont képtelen vagyok figyelni az étkezésre. Nem eszek sokat, de az édesség megy rendesen...

Viszont úgy gondolom, nem ez itt most a lényeg. Majd utána lemegy, ha magától nem, majd teszek érte!

2007. okt. 3. 10:00

Kedves Sidi!

Megértelek abszolút. Van olyan amikor valóban nem tudsz mit tenni, mert csak szó szerint felszaladnak a kg-k. Nekem is volt ilyen barátnőm és nem tudott mit kezdeni vele. Azt pedig megértem, ha már nem vagy hajlandó kevesebbet enni, hiszen a baba érdekeit nézi az ember leginkább, nem mást.

Hallottam olyan orvosi véleményről, hogy a 20. hétig ne szedjen fel a kismama egy kg pluszt se, mert az a jó. Hááát, az ilyen dolgoktól tudok a falra mászni. Volt ő már terhes (nem mert férfi volt)? Tudja milyen amikor azt mondják étkezz rendszeresen, egyél ezt egyél azt, egyél terhességi viatmint, ami az esetek nagy többségében éhséget okoz (persze vannak kivételek) és ne hízz egy dekát sem. Szerintem ez nagyon ritka. Esetleg az aki sokat volt rosszúl az első harmadban és több mínusza lett.

Aki viszont nem volt rosszúl, sőt nekem az éhség már elég korán a 10. hét körül jelentkezett, akkor mit csinálj? Kevesebbet egyél vagy mindig csak egy-egy répát vagy almát rágcsálj el köztes időszakokban? És mi van, ha azt pont nem kívánod? Én a nyers zöldséget régen faltam, most amióta várandós vagyok nem. Olyat meg mégsem kéne enni, amit nem kíván az ember. Én egyébként próbálok a szervezetem igényeire hallgatni. Persze ha egy nagy adat fagyit kívánok, akkor sejtem, hogy nem a fagyi az oka, hanem a tejtermék az ami hiányozhat és akkor elrágcsálok egy kis sajtot (amit valóban szeretek és nem nézem, hogy x%-os zsírtartalmú legyen).

Szóval megértem, hogy a 20 kg pluszt már érzed. A legérdekesebb az egész súlygyarapodásban, hogy a könyvek azt írják második harmad a súlygyarapodás felét jelenti, a harmadik pedig a teljes negyedét. Akkor most miért is a harmadikban szedünk fel sokat. Persze a gyakorlat pont egy kicsit mást mond, illetve ahogy elolvastam a hozzászólásokat még ez sem általánosítható.

Nálam egyébkén úgy van, hogy van 3 hétig egy deka sem jön fel (heti 1x mérem) és egyszercsak egy hét alatt 1 kg. Pedig írják, hogy a het fél-fél kg stb. lenne a normális. Ettől függetlenül egy csíkocskám sincs sem a hason, sem a combon, sem a mellemen. Érdekes dolgok ezek és szerintem annyira egyedi mindenkinél hogy nem is lehet semmi általánosítást tenni.

Sziasztok!

41. sidi (válaszként erre: 40. - Sidi)
2007. okt. 3. 09:22

Bocsi Solymosynak reagáltam!

Üdv nektek!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook