Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tud a 15 -16 hónapos babád? fórum

Mit tud a 15 -16 hónapos babád? (beszélgetős fórum)


26. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 24. - Bebe83)
2011. febr. 12. 18:53
nem konkrétan a fórumokkal van bajom csak nem sok értelme van hasonlíthatni a gyerekeket,csak feleslegesen stresszeli magát az ember én is belelestem már abba mint annyi más....te csak azt olvasod amivel egyetértessz?és ha nem nézel bele honnan tudod miről irnak benne???
2011. febr. 12. 17:56
de tényleg minden gyerek más, ezt nem lehet összemérni.ha valami miatt aggódik az ember jobb ha megkérdezi a gyerekorvot vagy védőnőt
24. Bebe83 (válaszként erre: 23. - 5befd1ebc8)
2011. febr. 12. 17:03
Ezt mindenki tudja, ha nem szereted az effele forumokat nem kell elolvasni.Ennyi!
23. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 2. - 9a8fb70e4a)
2011. febr. 12. 16:46

aztaaaaaaa,az enyém csak Police felíratú bébitaxit,de azt profi módon:DDDD



Az egyik annyi idősen indult csak el,de már mondatokat mondott....a másik már rég szaladt és mászott fel a világba de még nem beszélt semmit...a harmadik? fene tudja miket fog csinálni mire odaér majd.......igazság szerint nem szeretem az efféle fórumokat vagyis már öreg vagyok ehhez és megcsömörlöttem ezektől a kinektudtöbbetagyereke kérdésektől....legtöbb gyerek majd fejlődik szépen saját ütemében egyik dologban lemarad a másiktól,másban megelőzi azt...ha kórosan lemaradott valamiben akkor pedig nem egy netes portál az ahol a legjobb tanácsokat kaphatja az ember,általában mindenki más okosságot tud mindenre....felesleges stresszelni magunkat azzal hogy másé miket tud és mások előtt pedig nem illendő azzal kérkedni hogy bezzeg az enyém már profi abban amit a tied még nem tud...és effélék.....

22. Pen80 (válaszként erre: 20. - LengyelK)
2011. febr. 12. 16:34
Figyelj, tényleg mindenki teljesen más, unokaöcsém 2 évesen kezdett beszélni. Az én lányom 10 hósan kimondta az első szót. Február végén lesz 1 éves, de szinte beszél, sokkal jobban, mint a 1,5-2 éves ismerőseink. Ő viszont még nem állt fel. Csak mászik, térdel. Van, aki ebben gyorsabb, van, aki abban, 3 éves korukra ugyanott fognak tartani, tudom unalmas, hogy mindig ezt mondom, de így van. És senkin nem fog látszani, hogy mit mikor kezdett csinálni, hidd el. :)
2011. febr. 12. 16:27
mint írtam nem beszél :)játékkészség, háát még kicsi ahhoz hogy konkrét játékot játsszon. a bátyjával elvan elrohangál utána és próbálja utánozni, de minden játék még nekik ebben a korban, a szekrénybe ki-be pakolás is
20. LengyelK (válaszként erre: 12. - Bebe83)
2011. febr. 12. 16:25

Mozgása nagyon fejlett:már 10 hónaposan elindult, most már szalad, guggol, forog, stb. . . integet, mindent megért, de csak "ugat"vagyis utánozza a kutyát!Ja meg a madarat. . .

Mi most ismerkedünk a bilivel,de nem sok sikerrel.Nem mondja,hogy kaka:( Felmászni a kanapéra,illetve mindenre na az nagyon megy (sajnos)...ezer szem is kevés rá,semmi félelemérzete nincsen.Mi is adunk puszit a szánkkal.

19. LengyelK (válaszként erre: 6. - Jozsi.38)
2011. febr. 12. 16:22
Én igazából a beszédre,játékkészségekre lennék kíváncsi.Mozgása nagyon fejlett:már 10 hónaposan elindult,most már szalad,guggol,forog,stb...integet,mindent megért,de csak "ugat"vagyis utánozza a kutyát!Ja meg a madarat...
18. otis
2011. febr. 12. 15:44
Tudja az alapszíneket. 10-ig számol, de a számok mennyiségi kifejezésével csak 2-ig van tisztában. Ha valamiből 2 van, annak nagyon örül.
17. anikko (válaszként erre: 15. - 471f3bbb7a)
2011. febr. 12. 15:39
Nincs 2 egyforma gyerek! Tapasztalatom szerint testvér meg pláne nincs!
16. anikko
2011. febr. 12. 15:38
Ja és egy jó pár hónapja felesel, ha valamire mondjuk, hogy nem szabad, akkor a válasz: Bla,bla,bla. Hozzá grimaszol
2011. febr. 12. 15:36

Szia!

az én nagy lányom, aki most már 4 éves 15 hósan kezdett kanállal egyedül enni, persze eleinte több ment mellé, mint a szájába, de ilyen korban már hagyni kell őket próbálkozni. szilárd ételeket, pl. szendvics katonákat már egyedül evett és ügyesen ivott pohárból is, de még 2,5 koráig cumisüvegezett is. nagyjából 15-16 hósan kapott rá a motorozásra. beszédben nagyon fejlett volt, tisztán mondott 30-40 szót, 18 hósan meg már 10-ig elszámolt...de ezt ne vedd alapul, ezzel csak dicsekszem most, ez annyira nem átlagos:)))) amúgy sem érdemes őket hasonlítgatni, nekem most a pici lányom 12 hós és nem tud annyi mindent mint a nővére ennyi idősen, pedig ugyanúgy nevelem, tanítom :))

14. anikko
2011. febr. 12. 15:35

szerintem nem igen lehet felsorolni mindent amit csinálnak.

Nálunk most a legújabb a fogócskázás egy bizonyos dolgon körbe körbe. Ezt nagyobb gyerekektől látta, azóta csinálja.

Jót tesz a gyerek társaság, tanulnak egymástól!

13. anikko (válaszként erre: 10. - Jozsi.38)
2011. febr. 12. 15:31
fent a menüsorban a nézeten belül van olyan h nagyítás :)
12. Bebe83
2011. febr. 12. 15:31
Bilibe kakal 11 honapos kora ota, mostmar szol aha kell neki kakalni, vagy egy parszor a pisit is mutatta mar. Szeretne felmaszni a kanapera csak meg nem tud, es nem is banom egyaltalan, tapsol, nagyo reg mondja papa, ha ehes, ologatja a kisautokat, puszit ad a szajaval, nagyon szereti az allatokat, lovat, bocit foleg. Iszik egyedul a cumisuvegbol, enni nem eszik egyedul. Es a tied?
11. andi6020 (válaszként erre: 4. - Binky)
2011. febr. 12. 15:28
;D
2011. febr. 12. 15:27
nekem az egyik internetes oldalt lekicsinyítette és nem tudom hogy kell visszanagyítani :) olyan aprók lettek a betűk hogy alig tudom elolvasni
9. 3232b7bb0b (válaszként erre: 8. - 3232b7bb0b)
2011. febr. 12. 15:25
ja, bekapcsolja a laptopot, olyan dolgokat hoz elő, amit még én sem tudok, hol lehet megtalálni. Szorgosan fogja az egeret és úgy csinál, mint aki netezik. :)
2011. febr. 12. 15:24

Szia! Petrán 15 hónapos, novemberi ;).

9 és fél hónapos kora óta egyedül megy, felmászik a kanapéra, ágyra és tolatva jó ideje le is jön. Nagyon óvatosan közlekedik, nem szeleburdi, lekopogom, de eddig nem esett nagyot. Szeret pakolni, építő kockázni, imádja a plüssöket, szeret úgy csinálni, mintha főzne. :) Integet, puszit dob és puszit ad, bizonyos dolgokat mond: hoppá, apa, papa, mama, ana (anya), stb, de javában még csak mutogatással és hangos visítással érteti meg magát, de végül is mindent megértet velünk. Az állatoknak és gyerekeknek legyenek tévében vagy élőben hangos üdvrivalgással tud örülni... ha pisi vagy kaki van a pelusban azonnal jön és kapaszkodik, addig nyaggat, míg rá nem jövök, hogy mostmár tele a pelus és ki kell cserélni. :) Ha cicizni akar az ölembe huppan és simogatja a cicimet és mutogat, hogy na mi lesz már, dobd ki! :D A joghurtot ha meglátja készen van, kapaszkodik a kanapéra és bekészül az evéshez. Ha kaját lát hangos nyam-nyam közepette rángat, hogy adjak neki. Mit mondjak még?

2011. febr. 12. 15:19

integet, telefonál, pohárból iszik van hogy egyedül, próbál kanállal enni, járni kb 14 hónaposan kezdett,mutogat, de nem arra amit kérdezek, képen csak Apát mutatja. Az olyasmi, hogy ablak meg ajtó hol van nem érdekli.

vetkőzni 11 hónapos kora óta segít, ma már a zokni naci egyedül megy le, öltözni segít, dugja a lábát, a kezét. szófogadó, ha mondom, hogy gyere, akkor jön és közben ő is mondja "kínaiúl" hogy gyere.

szintén ilyen nyelven, de felismerhetően mondja h apa, anya, pápá, ha telefonál, akkor nem a haló az "a"

Lapozza a könyvet,......

van valami ami konkrétan kíváncsi vagy?

2011. febr. 12. 15:13
megy de nem beszél mutogatással megérteti magát, tapsikol, mindenre felmászik, lépcsőzni nem tud, építés helyett rombol, kockákat egymásra rak, autót tologat, tárgyakat egymásba helyez. mire vagy kíváncsi?
2011. febr. 12. 15:11

Szia!

Martinka 15.-en lesz 16 honapos. Megis mire vagy kivancsi? A mozgasra, beszedre?

Martin 13 honaposan kezdett jarni, de meg sokaig kapaszkodva kozlekedett a lakasban, mert olyan felos, ezert nem is esett. A beszeddel nem nagyon halad, Azt monmdja, hogy : Anya, mar 1 evesen mondta, de csak akkor ha akarja, ezen kivul 1x mondta Apa, meg papa, baba, tata, mama, de csak ha akarja es nem mindeg tisztan , van amikor az utolso betut elhagyja, integet, legguggol, felall, mar eleg regota, aminek nagyon orulok, hogy nem hisztizik, meg! Mindent csinal amit mondok. Ha kerdezek valamit es a valasza nem , akkor int a fejevel, ha igen akkor azt mondja:hm! Most igy hirtelen ennyi jut az eszembe!

Es a te lanyod?

2011. febr. 12. 15:09
visszahozza a labdát
2011. febr. 12. 15:06
3 nyelven tud elküldeni a fenébe :)
2011. febr. 12. 15:05
Ferrarit vezet.
2011. febr. 12. 15:03

Sziasztok!

15hónapos a kisebbik lányom,és szeretnék tapasztalatokat cserélni,hogy kinek mit tud a kicsinye...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook