Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Gyomor bypass lefogyásra (9. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Diéta & fitness » Egyéb diétás témák

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

13867. Rozamama352017-02-14 19:35
Szia aminatina,
leírtam a fb-on is, hogy szerintem majdnem mindenki első körben is és sokadik körben is Veszprémben gondolkodik, mert Mohos doktor egy nagyon jó szakember, és ha megismerjük, akkor nagyon jó ember is, valamint a hely a legismertebb és legrégebben működő. Viszont jön az időtényező, aki már 50-en, esetleg 60-on túl van, nem várakozhat sokat. Tehát vettem egy mély lélegzetet, és belevágtam az új útba, letettem mellette a voksomat és ehhez tartottam magam. Attól még gyűjtöttem az infókat a műtétről, de nem csalódtam, mert Vasas doktorban egy legalább olyan remek embert és szakembert ismertem meg, és minden nagyon szépen alakul. A műtét egy csoda, hatalmas gratula annak aki kitalálta, sokunkat megment a gyors hanyatlástól. Örülök, hogy hamarosan túl leszel rajta, remélem még a kontrollom napján találkozunk ott!
Puszi: Andi
(válasz aminatina 13864. hozzászólására)

13866. Réka 1962017-02-14 19:33
Jogos. Bevallom, 5 éve én még csak annyit akartam tudni az egészből, ami pozitív volt. Ezt soha nem is tagadtam. Akkor még persze jóval kevesebb tudományos és tapasztalati információ állt rendelkezésre. Bár szerintem nem akartam volna hallani az előnyökön kívül semmi másról. No igen, naív és elszánt voltam. Talán Ti már szerencsésebbek vagytok, mert rengeteg infó összegyűlt azóta bel- és külföldről egyaránt, ami segítheti a mérlegelést.
(válasz Skittles 13861. hozzászólására)

13865. Skittles2017-02-14 19:26
Igen :) s hogy biztos legyen, a csinos hugomat is vittem, bemutattam a dokinak, hogy ő a "minta"....😂😂😂
(válasz Rozamama35 13862. hozzászólására)

13864. aminatina2017-02-14 19:26
Sziasztok!
Én találkoztam Rozamamával a műtétje másnapján a DM-ben, így tanúsítom, hogy nem reklám ember!!Egyébként nem értem miért kell egymásnak esni, azért mert valaki Veszprémet választja vagy a DM-t. Inkább egymást kellene segítenünk továbbra is tanácsokkal, nem egymást harapdálni, mint a veszett kutyák. Én is a DM -ben leszek műtve 21-én, voltam Veszprémbe is konzultáción, nekem mindegyik orvos nagyon szimpatikus volt, de a veszprémi várakozási idő hagy némi gondolkodást mindenkinek. Ha már elhatározásra jut valaki, akkor nem valószínű hogy várni szeretne még 1-1,5 évet.Arról nem beszélve, hogy ennyi idő alatt még több lesz az eddig össze gyűjtögetett súlyunk is. Kinek melyik szimpatikusabb aszerint döntsön. Nem fogom, érveimet itt egyik vagy másik mellet letenni, mert még abból is baj lenne.
(válasz Rozamama35 13854. hozzászólására)

13863. Rozamama352017-02-14 19:23
Szívem szerint akár egy műtétet is megnéztem volna, vagy segédkeztem volna benne:) de aztán inkább azt gondoltam, hogy segédkezzen más, elhiszem hogy megoldja, én meg megyek az asztalra:)

13862. Rozamama352017-02-14 19:21
Naná, hogy minimum! És még a DM-be is bejöttél megnézni bennünket:) De hát csak hitelesebb, ha az ember a saját szemével látja a dolgokat....
Andi

13861. Skittles2017-02-14 19:17
Én például az egész fórumot visszaolvastam :) és nemcsak ezt, hanem sok angol, román és német fórumokat is. Aki ebbe belevág és komolyan gondolja, ez a minimum szerintem. Nem?
(válasz Réka 196 13858. hozzászólására)

13860. Rozamama352017-02-14 19:08
Visszaolvastam az egész fórumot, még akkor, mikor először bevillant az agyamba, hogy jééé, van egy ilyen műtét.
(válasz Réka 196 13858. hozzászólására)

13859. Rozamama352017-02-14 19:07
Igen, többen próbálták leszerelni, de ez csak olaj volt a tűzre, egyre többször írta le a véleményét:)
Remélem, hogy mindenki célba ér a saját tempójában és szája íze szerint.
Valóban meghasonlott állapot, kéne valami szervezet, ami segít megoldani ezt. Szavazzuk meg:)
(válasz matilda_unna 13856. hozzászólására)

13858. Réka 1962017-02-14 19:04
Így van. És a birkanyáj megy a celeb után, mert az úgy való. :-) Egyik hely népszerűsítésében, vagy pocskondiázásában sem vagyok érdekelt, de nyilván hülye lenne bárki is visszaolvasni, hogy mit nyökögtem itt 2012. május óta.

13857. matilda_unna2017-02-14 19:00
nem "nagy mellékszálként", hanem "nagyon mellékszálként"
(válasz matilda_unna 13856. hozzászólására)

13856. matilda_unna2017-02-14 18:59
igen, és meg is próbálták leszerelni, nem? továbbra is az a véleményem, hogy abban a kommentfolyamban főleg Debrecenről volt szó, a DM csak nagy mellékszálként merült föl, és csak az intenzívrészleg hiánya kapcsán. Én egyetértek veled, hogy túl hosszú lett a várakozási idő, kevés ez a három, illetve monentán két hely egy ekkora országra, és megértem, hogy nem vártál Veszprémre, lehet hogy a helyedben én se vártam volna.
Ez egy elég szerencsétlen állapot most, hogy ott van Veszrpém, ahová lehetetlen bejutni, ott a DM, amit még kevesen ismernek, és ott van Debrecen, aminek most elég rossz a reputációja, és nincs semmi más, kétségbeejtő helyzet, de szerintem egyáltalán nem volt hiábavaló, hogy írtál a tapasztalataidról, szerintem biztos voltak olyanok, akik miattad döntöttek a DM mellett, ha megtehették anyagilag.

13855. matilda_unna2017-02-14 18:48
ezzel nagyon egyetértek, fel nem foghatom, hogy miért hallgat agyon mindenki minden rosszat, minden rossz tapasztalatot, és most a kórházi történésekre is gondolok, az orvosok hozzáállására, vagy a már műtött betegek tapasztalataira az új életükkel. Konkrétan, nem ködösítve.
(válasz Réka 196 13853. hozzászólására)

13854. Rozamama352017-02-14 18:39
Nem tudom, olvastátok-e azt a komment-tömeget, amiről beszélek, de abban ezek mind leíródtak, amiket elmondtam. Nyilván elgurult a gyógyszerem és félreolvastam valamit, ilyen korban nem megy már a szövegértés:)
Nem vagyok a DM reklám embere, viszont vállalom a véleményemet itt is, a facebookon is, és továbbra is fenntartom, hogy akik hasonló paraméterekkel rendelkeznek, mint én voltam-vagyok, azoknak a több mint egy év várakozás az életükbe kerülhet, ezért kell más alternatíva is, mint Veszprém. És ha egy celeb kardoskodik Veszprém mellett, és azt nyilatkozza, hogy a "másik helyekről csak rémtörténeteket hallok", főleg egy olyan celeb, akinek a kapcsán alakult duplájára a várakozási idő Veszprémben, akkor ez igenis probléma.
Andi
(válasz matilda_unna 13851. hozzászólására)

13853. Réka 1962017-02-14 18:29
Debreceni műtöttként Veled is egyetértek - DM-ügyben nyilván nem vagyok kompetens. NEM lett volna ennyi rémtörténet, ha mindenki fel merte volna vállalni, hogy őszintén megírja a tapasztalatait. Jót és rosszat egyaránt. Ha csak a magam 5 évéből indulok ki és mindazokból az esetekből, amelyekről akarva-akaratlanul tudomást szereztem :-(
(válasz matilda_unna 13851. hozzászólására)

13852. Réka 1962017-02-14 18:21
Rengeteg mindenben egyetértünk. Közel 5 éves műtöttként én is megtapasztaltam ezt-azt. A nick-ek váltogatása, a tapasztalatukat és véleményüket csak arc és név nélkül vállalók, a problémákat, veszélyeket elkendőzők stb., stb. Eleinte nagyon erősen kiálltam az igazamért (Réka196 voltam, szóköz nélkül), majd én is kiléptem egy időre, mert nem értettem, miért kell csak a rózsaszín felhőcskéket kergetni és miért nem szabad igazat leírni akármelyik oldalról. Fura ez a "közös-halmaz" dolog is, nyilván az FB-s admin roppant megfontoltan válogatja meg, ki kerülhet az "igazi" csapatba. :-)
Nagyon igaz: lehessen konkurencia. Kérdés: kiknek ellenérdeke ez??? Kezdettől fogva motoszkál bennem ez a kérdés!
(válasz Rozamama35 13846. hozzászólására)

13851. matilda_unna2017-02-14 18:15
Naaa, ez azért egy kis csúsztatás, a DM-ről senki nem mondott semmi rosszat, egyedül a kórházi háttér hiánya merült fel, pontosabban a sürgősségi osztály hiánya, ami nem kritika, hanem tényvalóság, és ráadásul ideiglenes, mert ha jól tudom már épül, és idén el is készül.
Debrecenről volt ott szó főleg, és azok után a rémtörténetek után, meg az elmúlt hónapok eseményei után, meg azután, hogy most megint rejtélyes módon lemondták a műtéteket, nem is csoda, ha a három lehetőség közül egyelőre még veszprémhez húz a többség.

Azt se felejtsd el, hogy a DM-ben még nagyon kevés ideje végeznek ilyen műtétet, és ezt nem azért mondom, mintha emiatt nem lenne megbízható a doki, mert az, hanem azért mert, valszeg egy csomóan egyszerűen nem is tudnak még emiatt róla. Amikor én tavaly augusztusban a műtét mellett döntöttem, akkor a DM-ben lévő lehetőség még nem is létezett, csak valamikor szeptember-október magasságában kezdtek róla beszélni, hogy van, még fél éve se, nem terjedt még el annyira a híre. De el fog, hidd el, főleg ha ilyen jó tapasztalatokat mondanak róla, mint te.

13850. Rozamama352017-02-14 18:00
Ferdítés? Én dolgom? Feszültségkeltés? Benned egy romantikus író veszett el. Nem sok értelme lenne a ferdítésnek, mivel tudom, hogy a két csoportnak elég nagy közös része van. Ha gondolod, szívesen idelogolom az idézetteket.
(válasz csaba72 13849. hozzászólására)

13849. csaba722017-02-14 17:46
Érdekes kicsit ferdítesz de a te dolgod...olvasd el újra a hozzászólasokat és légy objektiv mert így itt felesleges feszültséget keltesz. En is ott vagyok és olvasom sőt írok is hozzá a dolgokhoz

13848. csicsi32017-02-14 17:45
Szia
Ha tudsz pontos személyt szívesen megkeresném a tapasztalatok miatt
(válasz csicsi3 13817. hozzászólására)

13847. csicsi32017-02-14 17:42
Ezt én sem értem. Pesten elég volt felhúznom a pólóm a doki egyből mondta. Na még egy Tanyi féle gyöngyszem. Össze vissza vagyok szabdalva.
(válasz KM1981 13818. hozzászólására)

13846. Rozamama352017-02-14 17:29
Szia Réka,
igen, a DM kivétel, illetve nem tudom, hogy ez egyelőre nem inkább Vasas doktoron múlik-e, mindenesetre tényleg a saját bőrömön-bőrünkön tapasztaljuk, amit leírtam.
Rengeteg hozzászólásom volt itt is a műtétem napjától kezdődően, már a DM-ből jelentkeztem, de nagyon sokszor láthatatlannak éreztem magam, mert senki nem reagált semmit, kivéve azok, akik már döntöttek a DM mellett. Egyszer már töröltem is magam, de aztán mégis visszaregisztráltam, hátha csak 1 embernek is segíteni tudok a tapasztalataimmal. A műtétem miatt tiszteletet és hálát érzek az összes közreműködőjével szemben; nem minősültem egyszerű esetnek, és szeretném, ha a hasonló helyzetben lévő embereknek ez reményt adhatna.
A Veszprém-fanatizmus annyira valós, hogy a minap egy celeb ismételten megnyilvánult a zárt csoportban a fb-on, és az volt a mondandója lényege, hogy senki ne merjen máshoz menni, csak Mohos doktorhoz, mert az összes egyéb doktorról és intézményekről ő csak rémtörténeteket hallott.
Továbbá közzétették azt is, amint az egyik csoporttag vesézi, hogy Mohos doktor mennyire nem javasolta valakinek a DM-et. Amikor hozzászóltam, hogy nem kellene ennyire terelni Veszprém irányba főleg azokat, akiknek sürgősen lenne a műtétre szükségük, akkor az volt az admin válasza, hogy a szabályzatuk értelmében nincsenek ott műtétre várók, csak olyanok, akik már átestek a műtéten, vagy pár nap van addig. Végignézve a tagok listáját, vannak ott olyanok, akik több nicken évek óta részt vesznek a zárt csoportban, és még nem volt műtétjük. Tény, hogy az eddigi műtétek száma alapján a veszprémiek mindig is többségben lesznek, de azért be kellene látni, hogy Mohos doktor is volt kezdő itthon, és mivel nála már hamarosan kezelhetetlen lesz a tömeges méretű jelentkezés, ezért mindenkinek érdeke lenne, hogy lehessen konkurencia.
Andi
(válasz Réka 196 13843. hozzászólására)

13845. csaba722017-02-14 17:25
Mivel tömegelek mert izmot akarok felvenni ( tettem fel friss képet ) a legkisebb súlyom 96 kg volt most 107 kg vagyok hát leirom az étrendemet de neszörnyedjetek el.
Reggeli : kb 3 tojás vagy 3 virsli vagy 1 db hal paradicsomos/olajos
Tízórai : 500 ml tömegnövelő + fehérje
Ebéd : kisleves főétel féladag
Uzsonna : bármi ami otthon van ebben a mennyiségben mint a reggeli
Vacsora : 2 db joghurt vagy turmix
Egesz nap sok folyadék kb 2,5 liter.....
Mérések 15. en lesznek kivancsi vagyok a centikre az biztos,hogy a combom megnőt és a karizmok is
(válasz sza cactus 13839. hozzászólására)

13844. Skittles2017-02-14 16:59
Szia! Én eddig 160grammos Ch diétát tartottam, cukor, fehérliszt mentesen. De sz az 1200kcal kifog rajtam. 3 napig éhes voltam reggeltől estig és estétől reggelig....lassan megszoktam. Igaz, hogy mire én kimérem magamnak, addig a többiek már jól is laktak 😂
Még egy bő hét, aztán asta la vista ....(még mindig torokfájásom van, pedig már minden boszorkányságot is bevetettem)
(válasz kistosek 13842. hozzászólására)

13843. Réka 1962017-02-14 16:54
Szia Rozamama! Sajnálom a műtét előtt állókat és a frissen műtötteket, meg persze a régieket is, mert utógondozás tényleg nincs - ezek szerint a DM kivétel? Ez jó hír. Mindenki keresi utólag az útját, ahogy tudja, vagy egy idő után feladja, mint pl. én. A Veszprém-fanatizmus nem tudom, mennyire valós, de kétségtelen, hogy a "veszprémi csapat" jobban összezár. Biztosan ennek is megvan az oka! Ott inkább admin-függő, ki mit írhat le (a "megmondóember" dönti el, melyik infó hasznos és melyik indokolatlan). Szerintem még itt is sokkal több érdemi információhoz lehet hozzájutni, mint az általad említett fórumon. Tény, hogy a csupasz tényeket leírni nem illik sehol, mert azért bünti jár. (Talán nem teljesen véletlen, hogy a régi műtöttek zöme eltűnt.) Ez azért is fájdalmas, mert így nehéz érdemi segítséget nyújtani a műtétre váróknak.
(válasz Rozamama35 13780. hozzászólására)

13842. kistosek2017-02-14 16:49
Köszii..akkor számoljuk tovább a kalóriákat..még 8 napig!!!!;)

13841. H3rczi2017-02-14 16:29
Diétát kell tartani a műtét előtt?
Végül is a Zsírdoktorok amerikai műsorban is diétázniuk kellett a műtétre váróknak. Érthető.

Te milyen étrendet tartottál?
(válasz Kisiza 13837. hozzászólására)

13840. hambi052017-02-14 15:25
az étrend engem is érdekelne és a kávé esetleg az alkohol vagy ezeknek is vége?

13839. sza cactus2017-02-14 15:07
írsz egy napi étrendet,hogy miket, mennyiket eszel most?régebbi műtöttek,ha itt vannak,szivesen olvasnám ugyanezt mástól is.
(válasz csaba72 13838. hozzászólására)

13838. csaba722017-02-14 15:01
nekem senki nem mondta,hogy diétázni kell 147 kg voltam mikor elmentem konzultációra és 137 kg mikor operáltak.....keményen tornáztam diéta nélkul
(válasz kistosek 13834. hozzászólására)