Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Gyomor bypass lefogyásra (9. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Diéta & fitness » Egyéb diétás témák

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

13033. Mami762017-01-06 21:29
Fruzsajna, köszönöm, hogy nem vetted zokon a kérdéseimet:-)
Remélem, hogy mihamarabb babázni fogsz.
Nagyon drukkolok Neked......
(válasz Fruzsajna 13032. hozzászólására)

13032. Fruzsajna2017-01-06 20:19
Kedves Fórumozók!

Először is köszönöm Mindegyikőtöknek a jókívánságokat! :D Mindig mosolyt csal az arcomra, ha azt tapasztalom, hogy emberek támogatják egymást és ismeretlenül is segítőkészek! :)

matilda_unna, köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalataidat, jó tudni, hogy nem én vagyok az UFO.:)

Margo6, köszönöm a támogatást! Ne félj, lehet, hogy te kacagva végigcsinálod azt a pár hetet, amit én végignyögök.:) Arra gondolj, hogy ezt saját magadért és az egészségedért teszed.

Mami76, Neked is köszönöm a támogatást és a biztató szavakat, nagyon jól esik! :) Kérdésedre válaszolva, nem még nincs gyermekem, de abszolút aktuális a téma. Viszont egészségesen és fitten szeretnék gyermeket vállalni. Azt mondták a műtét után 1-másfél évvel bele lehet vágni a projektbe. :) Pánikbeteg nem vagyok, csupán attól ijedtem meg, hogy tényleg azt hittem, hogy meg fogok fulladni. Nem jó átélni, hogy nem kapsz levegőt. Nagyon rendesek voltak a mentősök, adtak egy kis oxigént és injekcióban izomlazítót, mert a rekeszizmom alá beszorult a levegő és egy 20 perc alatt szép lassan ki jött (na jó, kibüfiztem:DDD ).

Továbbá pedig van két javaslatom azoknak a friss műtötteknek, akik tanácstalanok atekintetben, hogy hogyan juttassanak be a szervezetükbe elegendő fehérjét és vitamint.

Nálam ezek váltak be:

- mivel laktózérzékeny vagyok, így nem tudok tejtermékeket fogyasztani, de étrend-kiegészítőket árusító üzletekben lehet kapni kollagén port, eredetileg a porcok egészségéért, de a mi esetünkben is alkalmazható. Én marhakollagént iszom, 2 dl vízben fel lehet oldani és szép lassan meg is tudom inni. Ugyanannyi a fehérjetartalma, mint a tejalapú cukros turmixoknak.

- vitaminok... főleg a felnőttek részére árult készítmények általában bazi nagy tabletták, amiket nehéz lenyelni. Viszont létezik "gumivitamin" fantázianéven felnőtteknek szánt cukormentes gumicukor vitamin. Szép lassan el lehet szopogatni. :) Nagyon ajánlom!

A kalcium és magnézium pótláson még gondolkodom, mert a pezsgőtabletták szénsavasan oldódnak, azt meg nem bírom... ha van valakinek ötlete, ossza meg velünk! :)

Szép estét mindenkinek!

Strawberrynek ismeretlenül is a legjobbakat kívánom és szorítok érte!

13031. Mami762017-01-06 18:50
Kedves Fruzsajna, Én is remélem, hogy mihamarabb rendbe jössz!!!
Kérdezhetek???
Az első, hogy van-e gyermeked, szültél-e már?
A másik, hogy a mentősök mit mondtak? nem mondták, hogy pánikbeteg gyanús vagy?
Ezt csak azért kérdeztem, mert ahogy elmondtad Nekem rögtön ez ugrott be.
Tiszta szívemből remélem, hogy megtalálod a számodra megfelelő ételeket illetve kezelni tudod magadnak a fájdalom-félelem érzést.
Egy valóban új élet az amit kapunk így idő amíg minden flottul fog menni, csak ne keseredj el!!
Inkább meséld el és mi is tanulunk belőle, nem beszélve arról, hogy csak kiötlünk valamit együtt:-))))
(válasz Fruzsajna 13025. hozzászólására)

13030. steca272017-01-06 18:26
Szia. Írtam a dokinak hogy mikorra lenne kb időpont van-e már terv de még nem kaptam választ ennek kb 2 napja
(válasz Sikuku 13028. hozzászólására)

13029. Margo62017-01-06 18:18
Kedves Fruzsajna!
Én még nagyon messze vagyok a mütétem időpontjától, de legnagyobb félelmeimet élted át, most még jobban tartok a mütéttől. Kívánok neked mielőbbi felépülést, és jó egészséget.
(válasz Fruzsajna 13020. hozzászólására)

13028. Sikuku2017-01-06 15:05
Ha esetleg valaki mas is kap uj idopontot Debrecenbe szoljon már legyszi.
Azon gondolkodom, hogy vajon elkezdtek e osztani az uj idopontokat vagy July csak azert kaphatott mert mar ki volt neki fizetve a dolog.

13027. Mami762017-01-06 14:19
Jó olvasni amiket írtok így fel lehet készülni a negatív dolgokra is.

Egy hónap múlva lesz a műtétem, de nagyon várom!!!

Strawberry, minden nap gondolok rád...TARTS KI!!

13026. matilda_unna2017-01-06 13:18
Én megértelek amúgy, épp pár hete panaszkodtam a férjemnek, hogy az egész tök jó, hogy fogyok meg minden, és egyre tér vissza az erőm, de egy kicsit kikészít ez a kajálási nehézség dolog, ha nem eszem sokáig, akkor is fáj a hasam, mert olyan üresgyomor-érzésem van, nem éhség, csak tudom, hogy enni kéne, meg picit szédülök, viszont ha eszem, akkor is fáj egy kicsit, mert akár egy-két falattól is úgy érzem, hogy dugig vagyok, főleg amióta elkezdtem szilárdat is enni, akármennyire is péppé rágom, szóval nem az bosszantott, hogy nem tudok rendes adagokat enni, vagy olyanokat, amiket szerettem azelőtt, hanem ez a hastáji diszkomfortságérzet készített ki. Az is kellemetlen volt ha nem eszem, az is ha eszem, és az is ha iszom, mert két-három korty is feszítette, aztán nem sokkal később utána erősebb lett az üresgyomor-fájás, szóval nagyon elegem volt már ebből, és a férjemnek keseregtem, hogy remélem ez nem marad így örökre, és tessék eltelt két-három hét, és már nem is gondolok erre, elmúlt ez a nagyon kellemetlen időszak. Mostmár inni is könnyebb, az evés ritmusába is belejöttem. Arra is rájöttem, hogy a nagyon erős ez az üresgyomor-fájás, de még nincs kajaidő, akkor akár egy szál ropi is teljesen lecsendesíti, vagy egy darabka sajt, olyan 10 grammnyi. Segített az is, hogy két falat között mindig várok úgy fél percet, amíg leér a gyomromba, mert ha már elég volt neki, akkor utána rögtön jön a teltségérzés is, és ha arra leküldök még egy falatot, na az már fáj is. De így az első teleérzésnél abbahagyom, és később folytatom. Van hogy csak egy órával később, van hogy negyedórával később már megint jólesik folytatni. Így aztán van hogy az ebéd mondjuk 40 percig is eltart, de van hogy ha nagyon nem bírom megenni, akkor a kiporciózott adag egyik feléből lesz az ebéd, a másikból meg az uzsi délután, és közte beiktatok ivást is, fél órával az az egyik félebéd után.

Eleinte mindig elfelejtettm inni félóra-40perccel utána, de aztán munkába állítottam a konyhai visszaszámlálót, az utolsó falat után mindig beállítom 30 percre, és amikor nekiáll visítani, hogy letelt, addigra mint a pavlovi kutyájának, már meg is indul a szomjúságérzetem :-D
(válasz Fruzsajna 13025. hozzászólására)

13025. Fruzsajna2017-01-06 11:39
Köszönöm a választ és a tanácsot mindenkitől, nem általános panaszfórumot akartam indítani és nem is az a célom, hogy ugyanannyit tudjak enni, mint előtte (hiszen akkor minek kellett volna a műtét, nem? :))) ) csupán azon aggodalmamat osztottam meg mindenkivel, hogy még ez a mennyiség is fájdalmas és ezt nehéz feldolgozni, hogy nem tudom irányítani a saját testemet.

De majd egyszer:)

13024. matilda_unna2017-01-06 10:31
A horpadás elmúlik, nem deformálódsz el örökre, nekem is olyan volt az egyik, ráadásul pont a köldököm fölött, olyan volt, mintha lenne egy másik köldököm is, én is paráztam miatta, de mostanra már hála istennek szépen húzódik vissza. Még egy kicsit be van mélyedve, de már alig. (7 hetes vagyok, szóval nem járok sokkal előtted :-)) Sőt sokáig úgy is éreztem tapintásra, hogy nincs is összetapadva a seb két széle, mintha túl korán vették volna ki a varratot, és lenne egy lyuk a hasfalamon a bőr alatt, de mostanra már az is összetapadt.

13023. Rozamama352017-01-06 10:15
Szia Zsú,
én holnap leszek 3 hetes műtött, és valóban nagyon örülök, hogy az üveges bébiételt még csak kétszerre tudom megenni. Igen, ez volt a célja a műtétnek, ha már műtét nélkül nem voltam képes erre a visszafogottságra:)Gratulálok a kitartásodhoz és állhatatosságodhoz, igyekszünk példát venni. Köszönjük, hogy még mindig itt vagy a fórumon és segítesz. Andi
(válasz Zsú1965 13022. hozzászólására)

13022. Zsú19652017-01-06 10:10
Én mindig arról károgok, hogy nem mindenkinek gyalog-galopp...és nem tudni elpre, ki mire hogyan reagál.
De a happy beszámolók sokkal népszerűbbek, és sokkal hatásosabbak.
Viszont a kezdeti nehéz heteket el fogod felejteni, csak tarts ki. Az, hogy csak bébi mennyiséget tudsz enni? Végül is ez volt a cél, nem? Ki fogod tapasztalni, hogy mit bírsz enni, mennyit egyszerre, a te szervezeted hogyan jelez neled, hogy elég, És ne erőltesd, hogy több menjen le, akkor se, ha már két kanállal jól laksz. Én mág ma is csak 5 kortyot tudok inni egyszerre,a többi egyszeűen nem esik jól a gyomromnak, olyan, mintha "megütné". Persze pár másodperc múlva már újabb kortyok mehetnek, de a ledönteni egy pohát vizet egyszerre? Na ezzel egy életre leszámoltam:))
És ha evés előtt nem ittam, akkor úgy jártam, evés után 30-40 percig akkor se, ha szomjan veszek...

13021. Rozamama352017-01-06 09:26
Szia Fruzsajna,
az orvos, aki műtött, elmondta a nővéreknek még a kórházban és nekem is többször, hogy a gyógyszereket is legalább 4 darabra törve kell bevenni sokáig, mert nagyon kicsi a gyomorból kivezető nyílás, egyelőre nem férnek át rajta egyben, így a legtöbb vitamint is, meg a szükséges gyógyszereimet porrá töröm vagy sok kicsi darabra vágom. Hátha ez az apró részlet legalább egy kicsit segít neked. Kitartást és mielőbbi gyógyulást kívánok. Andi

13020. Fruzsajna2017-01-06 09:08
Sziasztok!

Eddig csak csendes olvasó voltam, de friss műtöttként (ma vagyok 3 hetes) megosztok veletek én is pár dolgot.

Igen, igaz, mindenki más, mindenkinek mások az igényei és más a szervezete, de én egy pár dolgot azért furcsállok, legalábbis saját magamon.

120 kilóval toltak be a műtőbe, most vagyok 115 kg. Fiatal vagyok, 29 éves és semmilyen társbetegségem nem volt a műtét előtt, csupa negatív leletet vittem, egyszerűen csak imádtam főzni, enni és élvezni az ízeket.

December 15-én műtöttek Veszprémben. Mivel erről nem igazán kering információ (fiúk bocsi, de emberek vagyunk...), természetesen a műtétem reggelén elkezdtem menstruálni... Lányok, aki emiatt aggódik, semmi parázás, ettől még meg tudnak műteni, csak még műtét előtt, éber állapotban adnak egy katétert, amit az ellenségemnek sem kívánok végigélni...:)))

Én a kórházi létet és a műtét utáni pár napot extrém rosszul viseltem. Hatalmas fájdalmaim voltak ( a sebészeten már csak algopyrint adnak... halottnak a csók...)és állandó segítségre szorultam, a pisilni menetel egy kínszenvedés volt és nagyon fájtak a sebek... fogalmam sincs mit csinálnak azok, akik azt írják, hogy már egy hét után visszamentek dolgozni... nem is értem... (Bár a nővérek szerint a férfiak könnyebben viselik a dolgot.)

Valaki írta itt, hogy egyedül titokban tervezi megműttetni magát... NE TEDD!!!!! Mindenképpen legyen melletted valaki, aki tud segíteni átöltözni, mosakodni... A nővér benéz hozzád reggel meg este, ad egy infúziót és kész, az orvosok beszaladnak 10 (!) másodpercre (ha ügyelet van, azt sem tudják ki vagy és miért fekszel ott... hozzám valami Csaba kórlapjával jött be az ügyeletes orvos és fel sem nézve motyogott, mire szóltam neki, hogy csókolom én lány vagyok, nem baj?... Teljesen magadra vagy hagyva és utalva.) Szerencsére nekem végig volt segítségem reggeltől-estig.
(Ez CSAK Veszprém, nem tudom a többi helyen hogy megy.)

A nyeletéspróba után 4 napig hasmenésem volt, ami fura, mivel táplálék nem ment be a szervezetembe...

Még most is küzdök, hogy meglegyen a napi másfél liter folyadék, de a legtöbb esetben nincs meg. Teljesen indokolatlanul, akár egy szem gyógyszer bevétele után is jön egy nagyon erős fájdalom, mintha egy ólomgolyó lenne a gyomromban és gyakorlatilag nem kapok utána percekig levegőt... Most éjjel már kihívtam a mentőket, mert majdnem megfulladtam egy szem fájdalomcsillapítótól. Légszomjam volt és már a számon sem tudtam a levegőt venni. Iszonyú érzés.
Még mindig csak egy közepes méretű bébiételt tudok megenni, a sebeim még mindig húzódnak, a két nagy sebnél a hasam be van horpadva (remélem nem deformálódtam örökre...). Fogalmam sincs mit csinálnak azok, akik azt írják egy hónap után mintha mi sem történt volna.

Senkit nem akarok elijeszteni, csak gondoltam megírom, hogy nem mindenkinek móka és kacagás, meg első héten mínusz 10 kiló a műtét utáni élet. Nekem kőkemény küzdelem minden nap, nem megy az evés, sem az ivás, fájdalmaim vannak és dolgozni sem tudok visszamenni még egy jó darabig, mert annak ellenére, hogy ülő munkát végzek, képtelen lennék 8-10 órát ülni. Maximum 2-3 óra talpon vagy ülve, utána le kell pihennem.

Csupán arra szerettem volna rávilágítani, hogy ne féljünk kérdezni, sem tapasztalatot cserélni, nincsen gáz vagy ciki kérdés. Mivel sehol máshol nincs információ, vagy a rossz dolgokat már elfelejtik a régi műtöttek, hát segítsünk egymásnak!

További szép napot mindenkinek!

Fruzsajna

13019. Zsú19652017-01-06 07:31
Nem vagyok orvos, nem tudom elmagyarázni, de sajnos így van.
És saját tapasztalat is. Kb. 3 év után a többség ugyanúgy működik, mint a nem műtöttek, persze vannak szerencsések, de átalában addigra ki kell alakítani, hogy hogyan élsz. Mert ha ugyanúgy elkezdesz enni, mint a műtét előtt, akkor ugyan oda is fogsz végül jutni. Szerintem.
Persze azért nekünk nagy előny a kisebb gyomorméret, de ki lehet ügyesen tágítani. Vagy ki lehet azzal "cselezni", hogy nem egszerre sokat, hanem egész nap csipeget valaki.
És a bevitt kalória nekünk is bevitt kalória, jön a hízás.
4,5 éve műtöttek, kb. 2 éve már csak úgy tudok fogyni, ha fogyózok, és a súlytartáshoz is oda kell figyelni, illetve sportolok.

Ugyanazt a kalóriamennyiségre van szüksége a szerveztünknek, mint egy ugyanakkora, nem bypassosnak. Nincs ebben semmi furcsa. Kb. az első év fogyása az ajándék, a többiért meg kell dolgozni. Hangsúlyozom, a többségnek....

Anélkül, hogy bárki szavát kétségbe vonnám, fogadjátok fenntartásokkal azokat a beszámolókat, amik arról szólnak, hogy most aztán bármikor, bármit meg lehet enni.

És ha valaki a műtét előtt tudja magáról, hogy nagyon szeret enni, és ez központi kérdés az életében, vagy veszteségként élné meg, ha nem ehet, akkor az inkább már előre keressen segítséget (pl. pszichológust).

Sokaknál látom, hogy mondjuk egy átlagos női magasságnál 130-ról lefogyott 80-90 kilóra. Ez óriási eredmény, főleg a mihez képest. De ennyi kínlódás, ennyi pénz és stb. után én nem elégednék meg ezzel, mert ez még mindig legalább 20 kiló pluszt jelent, még mindig kövérségt és rizikófaktort jelent. Persze a 130*-hoz képest sokkal jobb a helyzet, de akkor is.
Szóval minden egyéni.

Bocsánat, ha egy kicsit zagyva voltam...
(válasz Mami76 13018. hozzászólására)

13018. Mami762017-01-05 21:47
Ez engem is érdekelne, mert Én sem olvastam ilyet, a kiiktatott bélszakasz miatt, nem olyan a felszívódás, mint a nem műtötteknél, ez, hogy tud visszaállni?
(válasz Gumiczuki 13016. hozzászólására)

13017. Erus782017-01-05 21:19
Mit értetek dömping érzés alatt??
(válasz Gumiczuki 13015. hozzászólására)

13016. Gumiczuki2017-01-05 19:53
Zsu, errol, hogy a felszivodas visszaallna meg sosem hallottam! Ez azt is jelenti, hogy ujra kialakulhat az IR/cukorbetegseg, kinek mi? Hol lehetne ennek utanaolvasni?
(válasz Zsú1965 13013. hozzászólására)

13015. Gumiczuki2017-01-05 19:52
En meg sosem tapasztaltam domping erzest! Vagy amig az ember pepeken nyamnyog, nem is fog??

13014. csaba722017-01-05 15:33
Azért ez durva....gondolom nem ezert csinaltattad meg,hogy utána is cukrot meg minden károsat egyél. Azért ez sem egy csodaszer és kell hozzá akarat és nemlehet ossze vissza zabalni. Igaz a te dolgod a te tested DE...
(válasz Micu 13012. hozzászólására)

13013. Zsú19652017-01-05 08:41
Igen, mi is tudunk hízni, és bizony a felszívódás is visszaáll nagyjából. De azért a gyomormáretünk marad, ha tudtunk rá vigyázni.

Ezért fontos, hogy az első 1-2 évben mindenki tudatosan felépítse magának a következő éveit, gondolok itt az életmódváltásra.
Mint a fórum elején Ria oly sokszor elmondta, a bypass "csak" egy mankó.

Én már két éve kalóriát számolok...
(válasz Micu 13012. hozzászólására)

13012. Micu2017-01-05 06:54
Vajon eddig tartott a bypass aldasos hatasa? Sajnos minden evo vagyok. Sok cukrot szopogatok. Idaig semmi gond nem volt mert szepen tartottam a minusz 50 kg-ot.De most mintha visszaallt volna a felszivodas. Tapadnak ram a kilok.Vajon ez csak egy atmeneti allapot vagy csak eddig tartott??

13011. Micu2017-01-05 06:49
Nekem par honapja nincs abszolut dompingem es felszaladt ram kb 4kg. Felek hogy ez nem fog megallni mert nincs a domping ami idaig letetette velem a kajat.

13010. Micu2017-01-05 06:47
Kedves Amanda! Ha olvasod meg a foromot akkor kerlek ird le hol tartasz mostanaban a sulyoddal! Teged 3 honappal elottem mutottek 3 eve.

13009. Rozamama352017-01-04 15:23
.. és a combtőig érőt ajánlják igazából. Nekem fel is írták receptre az első konzultáción, de kiderült a boltban, hogy ekkora méretben nem létezik. Viszont amit őt találtak nekem, az remek volt, combtőig ért és nagyon szexi fehér volt, szinte csipkés:)Igaz el is ment vele legalább fél óra, mire találtak egyet. Olyankor pedig már nagyon menne az ember a műtőbe:) Nálad ilyen gond biztos nem lesz, mert normál alkatú vagy:)
(válasz aminatina 13005. hozzászólására)

13008. Rozamama352017-01-04 15:19
Sziasztok Fórumozók, nicket cseréltem, mert a régit kinőttem:)
Szia aminatina, ha tudsz, vigyél magaddal, mert a műtétre már fel kell venned és ha nincs, akkor telhet az idő a kereséssel, vagy ha egyáltalán nem találnak, akkor fásliznak...
zárójeles andibaba voltam.
Üdv mindenkinek:
Andi

13007. Sikuku2017-01-04 15:03
Ez a lipo thrombo marka tenyleg kenyelmesnek tunik, nem tudod hol lehet venni?

13006. Gumiczuki2017-01-04 14:18
Szia Aminatina,

Ahogy irtam, eleg nagy volt a fejetlenseg, volt akinek mondtak, hogy hozzon, volt akinek (peldaul nekem) nem szoltak rola. Aztan persze kellet volna, kerdeztek miert nem hoztam. Erre mondtam, hogy hoztam volna, ha mondtak volna. Erre elment a nover es hozott egyet. Nem kellett kifizetnem es vegul az enyem volt a legkenyelmesebb harisnya! Csak terdig er, nem csuszkal le, nem vag be. Feher, Lipothrombo markaju, viszont eleg kicsi meretu, ram epp jo az xl-es...

13005. aminatina2017-01-04 14:11
Sziasztok!
A DM-ben műtöttektől kérdezem, hogy kell-e vinni magunkkal kompressziós harisnyát, műtét utánra?

13004. July3332017-01-03 22:43
December 9 volt az eredeti időpont. Először január 11-et ajánlott az orvos, csak nekem a munka miatt január végén jobb. Így lett január 24.
(válasz steca27 13003. hozzászólására)