Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomor bypass lefogyásra fórum

Gyomor bypass lefogyásra (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
18591. csaba72 (válaszként erre: 18590. - Zsú1965)
2019. máj. 30. 10:09
A műtétet követő hajhullást nem a D vitamin vagy bármi egyéb hiánya okozza, hanem a (műtéttel) a szervezetet ért sokk hatás…ez nem igaz...a feherje hianya okozza ezert kell azt pótolni
18590. Zsú1965 (válaszként erre: 18588. - Andais)
2019. máj. 30. 09:40

„Felszívódásba bizony belenyúlnak, ergo egy cukorbetegség esetén, ahol a ch számolás kiemelten fontos, hogyan tudod számolni, hogy mit eszel meg és mi szívódik fel?

D3-at …..akkor hova emeljem, hogy ne hulljon a hajam?


Húst a gyűrű miatt ritkán tudom megenni, így vaspótlás is szükséges jelenleg is. aktuális hajhullást nem a vitaminhiány okozza, hanem a PCOS. Amire kapok gyógyszert külön, de túl sok "hajújranövekedést" már nem visel el a szervezetem :/


…. inkább az örök éhezés „


Többek között a fentiekből gondolom, hogy bizony vannak téves infóid…

A diabétesz szinte mindenkinél rendeződik bypass után…(persze azért van kevés kivétel)

A műtétet követő hajhullást nem a D vitamin vagy bármi egyéb hiánya okozza, hanem a (műtéttel) a szervezetet ért sokk hatás…

És végül: ki mondott ilyet, hogy a bypassosok sorsa az örök éhezés?


És tényeket is olvashatsz tőlem bőven, igaz, ahhoz 2012-től kellene a fórumot átolvasnod. Bevallom, az utóbbi években nem vagyok itt aktív, mert az a tapasztalatom, hogy a műtét előtt állók (tisztelet a kivételnek) már tudják, mit szeretnének hallani, meg egyébként is mindent nagyon tudnak, és ami attól eltér, nem kedvükre való, vagy esetleg a negatívumokról is szól, azt mereven elutasítják.


De mindegy is, mert a döntést mindenkinek magának kell meghoznia, és már az is saját döntés, hogy ki, mit, mennyire fogad segítségnek… Neked is helyes döntést, és sikeres, problémamentes fogyást kívánok!

18589. csaba72 (válaszként erre: 18579. - Andais)
2019. máj. 30. 09:31
Gyűrüs voltam. Most bypasos vagyok és mindent még sushit is tudok enni. Mindent meglehet enni az mas dolog,hogy mas lesz az izlesed. Ez a gyürű mellett sétagalopp
18588. Andais (válaszként erre: 18587. - Zsú1965)
2019. máj. 29. 14:42
Kedves.. én írtam tényeket.. igazán nem értelek! Úgy érzem, hogy nagyjából teljesen dilettánsnak kívánsz beállítani, de nem írod le, hogy miben hiányosak az ismereteim. Én szívesen veszem ha tényeket olvasok, de Tőled még nem láttam.. Esetleg egzakt módon rávilágítanál, hogy hol tévesek az információim? Lehet másnak is segítség lenne, nem csak az én kis tévúton járó fejemnek.. Szeretettel várom! Köszönet és hála előre is!
18587. Zsú1965 (válaszként erre: 18583. - Andais)
2019. máj. 24. 08:31

Örülök, hogy mindent tudsz... Azért még olvasgass egy kicsit...


Sok sikert kívánok!

18586. Elza1702 (válaszként erre: 18584. - Andais)
2019. máj. 23. 19:32

Szia!


Persze, eszem már szilárd ételeket. Alaposan megrágva majdnem minden megy már. Húst is eszem, leginkább halat, de esetenként csirkét is. Műtét előtt sem voltam egy nagy húsos, de ha jobban szeretném, a többi féle húst is meg tudnám enni. Én D-vitamint szedek minden nap, B12 injekciót pedig egyet kaptam az elején, háziorvosi javaslatra, utána pedig labor függvènyében, ha szükséges lesz. Más vitamint egyelőre nem szedek, és így is jó lett minden értékem.

Engem Mohos Elemér doktor úr műtött Veszprémben, imádom, csupa pozitív dolgot tudok csak mondani.

18585. Andais (válaszként erre: 18572. - Bambalo)
2019. máj. 23. 13:36

Szia,


Nekem most a tükrözéses tapasztalatom - igaz altatásban - de nagyon pozitív volt, Harasta doktornő csapatánál. Gyűrűsként már nem mertem éberen vállalni, anno úgy estem át rajta, Péterfyben. Elég vacak élmény, de túlélhető. Alig 10 perc, de még azt is éreztem, hogy mintát vettek a gyomorból/nyelőcsőből.

Harasta doktornő ahol dolgozik, mindent meg tudnak csinálni. Bécsi úton érhetőek el, a Katinyi mártírok parknál. Keress rájuk. Szerintem nagyon profik.

18584. Andais (válaszként erre: 18582. - Elza1702)
2019. máj. 23. 13:32

Szia,


Kérdezhetek pár dolgot még? :)


Szilárd ételeket eszel már?

Hús fogyasztással hogyan állsz?

Hol műtöttek és ki műtött?


Bízom benne, hogy addig is fel tudom turbózni a szervezetem, amíg műtenek, hogy a vitamin további kiesés ne okozzon észlelhetően növekvő hajhullást. Most egy amway-es multivitamint eszek, amit egy egykori gyűrűs sebésztől kaptam, nem olcsó, de napi 1 db kell és valóban természetes alapú, mellette növényi biocsírákat turmixolok smoothiekba, folyékony vasat adott az endokrinológusom és d3-ból szedek kiemelt adagot. B1 és B12 ha csak szükséges, de orvos szerint injekcióban fogom kapni.


További sok sikert a fogyáshoz :)

18583. Andais (válaszként erre: 18581. - Zsú1965)
2019. máj. 23. 13:28

Szia,


Mi a téves infó?


Ha mindenki betartaná, hogy x hetente vált csak sűrűbb és szilárdabb kajára, illetve nem enne sosem fehér lisztet, cukrot, betartaná, hogy a napi cukorfogyasztása 21gr alatt maradjon, és semmi kelt tésztás étel, meg szénsavas folyadék, akkor eléggé szigorú a lista. Az, hogy meg tudod enni, és a meg szabad enni, nem ugyanaz.


Sajnos azt látom, hogy bypass ide vagy oda, az ember alapvetően szeret enni és nem fogja grammra pontosan azt betartani amit kell.


Gyűrűvel 2-3 szabály volt, azokat is x év után már senki nem tartja be.


Felszívódásba bizony belenyúlnak, ergo egy cukorbetegség esetén, ahol a ch számolás kiemelten fontos, hogyan tudod számolni, hogy mit eszel meg és mi szívódik fel?


Ennek ellenére a tegnapi konzultáció alapján bypassom lesz, és a sleeve ellenérvek okán lett ez a döntés. A gyűrűt kiveszik természetesen.


Szerintem az információimban egyetlen tévedés volt, ezt az orvos helyre tette, de a többiben nincs hiba. Van hajhullás mindenkinél, B1, B12, D3 vitamin kell, csak gondolj bele, ha én alapból napi 6000 egység D3-at szedek, akkor hova emeljem, hogy ne hulljon a hajam?


Húst a gyűrű miatt ritkán tudom megenni, így vaspótlás is szükséges jelenleg is. aktuális hajhullást nem a vitaminhiány okozza, hanem a PCOS. Amire kapok gyógyszert külön, de túl sok "hajújranövekedést" már nem visel el a szervezetem :/


Én jogosnak érzem az aggódásom, de annak érdekében, hogy lemenjen az utolsó 20kg-os plusszom, megteszem ezt is, és lesz újabb műtét.


Nem akarok a diab szövődményeibe meghalni, inkább az örök éhezés :(

18582. Elza1702 (válaszként erre: 18579. - Andais)
2019. máj. 23. 12:27

Szia! Èn pár napja múltam 4 hónapos bypass műtött, eddig 39 kilót fogytam, az első kontroll vérképem teljesen jó lett, és nem csak babakaján élek. Nagyon sok féle ételt meg tudok enni.

Enyhe hajhullás van, kb egy hónapja, de nekem a műtét előtti hormonális hajhullásom sokkal rosszabb volt. És most már napról napra kevesebb hullik.

18581. Zsú1965 (válaszként erre: 18579. - Andais)
2019. máj. 23. 07:10
Keresd meg a facebookon a nyílt csoportot, és még tájékozódj. Sok a téves infód... De csak akkor dönts a bypass mellett, ha te magad teljes meggyőződéssel akarod.
18580. Patch2 (válaszként erre: 18579. - Andais)
2019. máj. 22. 19:23
Sok sikert a konzultációra én eszek mindent meg sushit-t is, nem hullik a hajam sem és eddig jók a laborjaim is.
18579. Andais (válaszként erre: 18571. - Patch2)
2019. máj. 22. 16:22
Szia, azért mert ahogy nézem, komolyan "átszabnak" belül és mi lesz x év múlva, ha a felszívódásba ennyire belenyúlnak.. :( nekem ez aggasztó. Tegnap voltam gyomortükrözésen és korábban még endokrinológusnál is aki sajnos megerősítette, ha a gyűrű kikerül, vmi legyen helyette, de inkább sleeve-t pártolná. Sajnos a savam sok, így a sleeve kiesett, marad a bypass. Én pedig kissé tartok tőle.. A hajhullástól előre sírok, alapból gondom van a PCOS miatt a hajammal, ha mégjobban kihullik, kiakadok..aztán hiába fogytam le,a kopaszságom okozta depresszió visz a Dunába. Aztán ott van, hogy a bypass-ból nincs visszaút. Ahogy olvasom az étrend is igen szigorú- gyűrűvel sem jó, mert mindig lutri, hogy melyik nap tudok enni és melyik nap nem, de legalább néha még a sushi is lemegy. Bypassal szerintem esélytelen, hogy az ember sushit egyen. Örökre béniétel lesz a menü? Teljesen tévúton járok? Felesleges ennyit aggódni?Ma este megyek konzultációra Veszprémbe, remélem nem esélytelen a sleeve :( ha már valami muszáj..
18578. Patch2 (válaszként erre: 18576. - Ági-Hegyi)
2019. máj. 16. 22:24
Nem hiszem hogy sokat kéne varni 1-2 honap ha van plusz 500 ezred akkor lehet akár most a hétvégén is ha megvannak a vizsgálatok.
18577. Patch2 (válaszként erre: 18575. - Jagi75)
2019. máj. 16. 22:22
Sleeve mutet van bmi 30 felett semmi gond nélkül. Ha bypasst szeretnél akkor szerintem hizzal egy pár kilót és az is lehet.
18576. Ági-Hegyi
2019. máj. 16. 11:44
Sziasztok egy olyan kérdésem lenne azokhoz a személyekhez akiket Veszprémben mütött Dr.Mohos mennyi volt a várakozási idö a konzultációtól a mütétig illetve mennyi a költség kb. Sleeve Bypass mind2 édrekel) köszönöm elöre is Puszi mindenkinek Ági
18575. jagi75
2019. máj. 15. 22:36
Sziasztok!Érdekelne,hogy csak kizárólag 40-és BMI felett végeznek gyomor-bypass műtétet?Nekem 31-es ,de mindíg visszahízom , ha le is ment 5-6 kg.
18574. IRIS (válaszként erre: 18563. - Ikres_anyu)
2019. máj. 7. 14:41

A Duna Medical Centerben nagyon drága, 2 millió. Engem Szómbathelyen mûtött Lóderer 1,2 M volt, egy év alatt 40 kg-t fogytam a sleeve-el, és soha nem vagyok éhes azóta :) imádom! A bypassosok éhesek úgy hallottam.

Már csak 3-4 kg-t kell leadnom.

18573. IRIS (válaszként erre: 18570. - Vikki1984)
2019. máj. 7. 14:30

Heló, engem Lódi mûtött tavaly áprilisban, igaz csôgyomorral (gastric sleeve), azóta 40 kg.-t fogytam.

Mire vagy kíváncsi?

18572. bambalo
2019. ápr. 18. 00:48
Tud valaki ajanlani egy helyet, ahol minden vizsgalatot gyorsan elvegeznek?
18571. Patch2 (válaszként erre: 18569. - Andais)
2019. ápr. 14. 21:04
Miert gondolod hogy rosszabb a bypass mint a gyuru? Nekem egyben volt gyuru kivet és bypass én csak jót tudok mondani a bypass rol. Eddig nem volt semmi megakadas semmi hányás.... Fogyás lassú de még vagyok elégedve, kb 1 ev alatt meglesz a cel aminek nagyon örülök.
18570. Vikki1984
2019. ápr. 8. 23:34

Sziasztok

Igyekeztem visszaolvasni sok sok bejegyzést, de inkább Veszprém és DM véleményeket találtam. Szombathely Lóderer: akinek van tapasztala, kérem írjon itt vagy privátban is. Minden információt köszönök.

18569. Andais
2019. ápr. 8. 09:06

Sziasztok!


Olyan kérdésem lenne, hogy kinek vettek már ki gyomorgyűrűt? Nem bypass műtét, csak gyűrű eltávolítási tapasztalat érdekelne.. Tervezem a kivételét, és nem szeretnék bypass-t/sleeve-t sem.


Akinek gyűrű után lett bypass, mennyivel rosszabb az élet bypass-al?


Elnézést, ha nagyon nem illik ide (sem) a kérdésem, de eléggé el vagyok keseredve gyűrűsen..


Köszi,

A.

18568. petalo (válaszként erre: 18566. - Elza1702)
2019. márc. 18. 14:00

Szia Elza...szeretném kérdezni, hogy most miket tudsz már enni. Én holnap leszek 3 hetes és folyékony pépeseket kezdtem el, különböző leveseket eszem, iszom. Joghurtokat, kefírt.

Akkor te kb. 1 hónappal vagy nálam idősebb :) Ilyen idősen 3 hetesen te miket ettél már? Nem tudom, hogy ehetnék-e már pépesebbet?

18567. KTünde (válaszként erre: 18566. - Elza1702)
2019. márc. 14. 21:47
Kedves Elza. Köszönöm a választ..szuper sokat fogytal. Mikor műtöttek. És mi alapján döntöttél. Én nem tudok dönteni
18566. Elza1702 (válaszként erre: 18565. - KTünde)
2019. márc. 12. 13:51
Bypass volt. Semmi gondom nem volt szerencsére, és azóta sincs. Hányni én össz-vissz 2x hánytam eddig, az is a saját hülyeségem volt, olyat ettem amit még nagyon nem kellett volna. Egyébként jól vagyok, már 24 kilót fogytam.
18565. KTünde (válaszként erre: 18564. - Elza1702)
2019. márc. 12. 12:23
és melyik műtét volt? semmi komplikáció nem volt? jól vagy?
18564. Elza1702 (válaszként erre: 18562. - KTünde)
2019. márc. 12. 11:38
Szia! Engem januárban műtött Mohos doktor, én nagyon elégedett voltam/vagyok vele. Ha tudok, szívesen válaszolok a kérdéseidre amikre kiváncsi vagy vele kapcsolatban. De az biztos, hogy profi!
18563. ikres_anyu (válaszként erre: 18562. - KTünde)
2019. márc. 12. 11:02
Profi, habár ő a bypass-t részesíti előnyben és Veszprémben dolgozik. Egy orvosi konzultáción minden kérdésedre felelnek majd szerintem. Sleeve műtétet a Duna Medical Centerben is végeznek, Bp.
18562. KTünde
2019. márc. 12. 10:58
Dr Mohos Elemér van valakinek véleménye róla?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook