Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Gyomor bypass lefogyásra (8. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Diéta & fitness » Egyéb diétás témák

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

15746. myocardium2017-07-04 08:24
Sziasztok!

Elolvastam az egész fórumot, néhány embernek már írtam privátban is. Látom, hogy itt a többségnek gyomor bypass műtétje volt, ilyen döntés előtt állok én is. Több sikertelen fogyókúrán túl, 35 éves vagyok, 172 cm, 149 kg. Biztos tudjátok Ti is, milyen nehéz ez a döntés, és előre is köszönök minden választ, segítséget. Ti a sleeve műtéten nem is gondolkodtatok? Az kevésbe hatékony? Próbáltam erről is fórumot találni, de nem igazán leltem. Őszinte elismerésem egyébként minden itt lévő embernek mindazért, amit eddig elértetek, és hogy folyamatosan segítitek egymást itt a fórumon.
Szép napot, Évi

15745. Dagi902017-07-04 07:20
Így vagyok 😃 itt már cél előttem. 😃😃😃
(válasz Zsú1965 15744. hozzászólására)

15744. Zsú19652017-07-04 07:05
Ezt többször olvasd el, ha meginognál...
És hidd el, hogy mindez nhány hónap alatt el fog múlni.

Az első három nap pokol sem garantált, sokan észre sem veszik. Szóval no para.
(válasz Dagi90 15740. hozzászólására)

15743. csaba722017-07-04 05:15
Dagi a legjobb befektetésed lesz. A műtét óta nekem sincs problémam a menstruációval :-)
Én is 165 kg indultam most 103 kg körül mozgok. Ezzel a súlyal a.szexuális eleted is meg fog valtozni. Eltünnek a zsákszerű ruhák több lehetőseged nyilik majd az öltözködésre és máshogy fogod láttni a világot....sikerélményeid fognak majd előre vinni és magadat is fogod hajszolni,hogy elérd a célodat. Sült hús az első hónapokban kimarad de utánna mehet igaz szárnyasból a fehérje végett de tolhatod....de nem fog kelleni

15742. Dagi902017-07-03 21:56
A férfi problémak javulasarol inkább nem is beszélek. 😃 tavaly 201 kg voltam és narkolepszias ami azt jelenti hogy akaratlanul el aludtam ülve fekve vízben stb. Sőt telefonálás közben 😃 így vicces de egyszer haza felé az árokba ébredtem egy közepes akacfa állította meg a kocsit ami szarrá tört. Alig jutottam ki belőle. Utána fel évig kocsit sem vezettem. Le fogytam 145re és el múlt. Szerencsére nem is jót vissza a 165nel sem pedig most heti 800-1000 km vezetek. Tehát tudom hogy sok minden tud változni s fogyassal. Ott akkor ott is maradhattam volna de még úsztam. Úgyhogy műtét és fogyás. 😃 jó éjszakát mindenkinek 😃😃😃 kivételesen nem vagyok halálosan éhes fel fújtak levegővel 😃
(válasz matilda_unna 15741. hozzászólására)

15741. matilda_unna2017-07-03 21:33
nagyon jól teszed, hogy erre költöd a pénzedet, teljesen egyetértek, nekem a műtét életem legjobb befektetése volt, és soha de soha nem tudtam volna egyedül elérni még azt sem ahol most tartok (-53 kiló eddig), és még messze nem állt meg a fogyás, makkegészséges vagyok, aktív, és jól érzem magam a bőrömben, és ez minden pénzt megér. Az első az egészség, és a jó közérzet, aztán majd lesz még lehetőség megkeresni a pénzt azokra a dolgokra, amikre lehetett volna költeni még.

Az a lényeg hogy egészséges legyen az ember, tovább éljen, és akkor minden más is meglesz, ami kell, de az megfizethetetlen, hogy gyakorlatilag hetek alatt abszolút elmúlt például az alvási apnoém, már nem horkolok, nem kapkodom a levegőt éjjel, a féjem szokta mondani, hogy néha hallgatóznia kell, hogy egyáltalán veszek-e levegőt, mert annyira hangtalanul alszom, tehát az agyam elég oxigént kap,
emellett a vérnyomásom tökéletes, nem izzadok, nem kapok hőgutát idén egyáltalán, pedig nélunk még melegebb van mosrt mint otthon, múlt héten 37-38 fokok is voltak, tavaly ilyenkor bekrepáltam volna 50 kiló plusszal,
aztán még ott van ami nagy csoda nekem, hogy a menstruációm a műtét utáni hónaptól kezdve magától beállt óramű 28 napra, amin a mai napig nem győzök csodálkozni, mert ilyen kb 16 éves korom óta nem volt, örülhettem ha egy évben 2-3-szor megjött egyáltalán, most meg pontosan 28 nap, előre írhatom be a naptárba minden hónapban.

Szóval hihetetlen, hogy mekkora életminőségjavulással jár ez a műtét, nemcsak egyszerűen lefogy az ember, hanem olyan betegségei is meggyógyulnak, amiről nem is gondolta, hogy az elhízástól lehettek, pl allergia (legalábbis bizonyos dolgokra csökkent a túlérzékenységem, amit az immunrendszerem általános javulásának tudok be)

(8 hónapos sleeves vagyok egyébként)
(válasz Dagi90 15740. hozzászólására)

15740. Dagi902017-07-03 21:18
Gyenge vagy alacsony a fájdalom küszöb nálam 😃 dokihoz nagyon ritkán járok. Egyszerű vérvétel jobb oldalra fordítom a fejem szemem be csukom és szorítok. 😃 vercukormero hiába van magam nem használom mert nem tudom meg szurni magam. 😃 szégyen gyalázat de ez van. Úgyhogy ez a sok vizsgálat nekem nagy harc lesz és a legrosszabb jött először de legalább megvan. Műtét után 3 napig tutira halott leszek de 1 hét múlva szeretnék dolgozni. 3 nap pokol utána fogyás. Dobálom kifelé a 8xl pólókat sőt nyílt tűzre vetem 😂 ma fizettem be a műtét előleget 925.000 Ft. Nagyon nagyon sok pénz a család újra kiakadt hogy ezt minden másra lehetne költeni. Egyszerű ne egyek és még marad a pénz. 1000x át gondoltam de kereken 2 millió ledz ez a történet nagyon régóta gyűjtök rá. Vehetek autót nem férek bele és nem érzem magam jól magam. Vehetek bármit.... azt az érzést nem tudom megvenni ha nem izzadok ha tükörbe tudok nézni ha szép pólóm lehet és nem a csíkos szarok. Ha jól áll rajtam a farmer ha nem fulladok ha egyszerűen jobban nézek ki. Ez nem lehet megvenni csak így. 165 kg 27 évesen mondok olyan szégyen történetét hogy csak nézték. Fodrasz :
Régebben a biohair jártam ugyebár bevásárlo központ stb ott vagyok gyors. DE komolyan mondom szégyenlem oda menni. Állto helyemben izzadok csúnya vagyok és 20 éves vékony csinos csajok vannak. Így önértékelés semmi mindig utaltam oda menni ha mentem is gyorsan legyen meg és kesz a szemükben nem néztem. Megoldás. Egy 70 de komolyan 70 éves mama van a környéken fodrasz vagy 50 éve. Na oda járok. Ott nem érzem magam kellemetlenül.. betekintés a világomba 😃
(válasz matilda_unna 15738. hozzászólására)

15739. Pampalina292017-07-03 21:13
Szia Matilda!
Régebben írtam Neked privit. Gondolom, nem vetted észre. Ha tudsz, kérlek válaszolj. Köszönöm!
(válasz matilda_unna 15738. hozzászólására)

15738. matilda_unna2017-07-03 20:08
a műtét utáni közvetlen napok azért erősen megközelítik a gyomortükrözés szörnyűségét, sőt...
de lényeg, hogy az első legnehezebben túl vagy, aztán meg majd máshogy lesz rossz, utána meg aztán tényleg minden csak sokkal-sokkal jobb lesz :-)
(válasz Dagi90 15735. hozzászólására)

15737. Bobe19772017-07-03 19:00
Ügyes voltàl!👍💪

15736. csillagpor1182017-07-03 18:42
:) szupi,így van ez volt a legnehezebb !!!!

15735. Dagi902017-07-03 18:31
SZÖRNYŰ VOLT.... nem lehet szépíteni. Nagyon vágányan mentem be meg csak nem is izzadtam de taknyom nyálam könnyem egybe folyt... bofoges oklendezes es le is izzadtam hirtelen 😄másnak jobb lesz nekem ilyen volt. Nem találtak semmim . Dm 5* minden szép és jó annyi hogy érdemes készülni a tükrözés plusz 2 szövet mint 49 db ezres. 😃 irány tovább ennél minden könnyebb lesz
(válasz csillagpor118 15734. hozzászólására)

15734. csillagpor1182017-07-03 17:09
Hajrá,jó estben már bent vagy,:) és nemsokára kint a pozitív eredménnyel!:) A "szerencse a felkészülés és a lehetőség találkozása"
(válasz Dagi90 15731. hozzászólására)

15733. Bobe19772017-07-03 14:29
Màr probàlkozom a brokkolival de mèg nem vagyunk teljesen baràtok!😂 Dèlutàn kitartàs a tükrözèshez! Nem lesz gond erre gondolj! Pozitív legyèl ès akkor azt vonzod be!! Èn hiszek ebben ès eddig mindig bejött! Szorítok nagyon!!💪👍

15732. Bobe19772017-07-03 14:26
Èn is csak ezeket a zöldsègeket eszem meg annyi hogy nyersen a karalàbèt megeszem. De a paradicsomot, paprikàt is meg lehet grillezni😊
(válasz Dagi90 15731. hozzászólására)

15731. Dagi902017-07-03 12:29
Ízletes 😃 7 órakor 1 kis szelet rántott hús és azóta semmi és estig nem is lesz semmi. Mivel délután 5re megyek gyomor tukrozesre 😄 amúgy nagy probléma nálam hogy a zöldség nem tudom meg enni. Paprika paradicsom uborka max. Update kaját is pörkölt vagy rakott zöldbab vagy savanyu káposzta ilyeneket szoktam.
(válasz Bobe1977 15730. hozzászólására)

15730. Bobe19772017-07-03 11:50
No Dagi eddig jòl àllok!👍🙏
Reggeli zab 0%-os joghurttal, 10 òra turmix ès most ebèd!
Grillezett zöldsèg 10dkg, basmati rizs kifôzve 5dkg, 10 dkg natùr csirkemell ès 5 dkg diètàs panírozott csirkemell + magam miatt 2db kovàszos ubi!😊

15729. KM19812017-07-02 22:11
probald ki ugy a rantott husit h update zsemlemorzsaval es CH csokkentett liszttel vagy zablisztel csinalod es ne olajban hanem sutoben susdd meg.
(válasz Dagi90 15721. hozzászólására)

15728. csaba722017-07-02 21:28
Dagi suerintrm egyél nyugodtan rantott húst de diétás panirban és csak 1-2 szeletet. Ne disznót hanem csibemellet vagy pukykát. Mivel eleg drasztikus amit csinálsz a szervezeted elkezdett tárolni még abból a kevésből is amit megeszel. Ihyal feherjeport,rágóz ( nekem ez segít mert mindig kell rágnom valamit ) vagy rágj ropikat amik szénhidrácsökkentet. Persze mindent mértékkel. Kemyér,krumpli,szénsavas és cukros üdítök tilossak. 5 után már ne egyél vagy ha eszel csak zöldséget (a gyümölcs leterheli a gyomrot és erjedni kezd ) almát neegyél egyaltalan mert fokozza az éhségérzetet, krumpli helyett batáta vagy zellert ezt is meglehet sütni mint egy szalmakrumplit. Édessegnek zabkása diétás cukrorral. Én lehet szednék a helyedbe vízhajtót olyan homeopátiásat. Kávé is vízhajtó hatásu. Minden diéta alapja a kalóraiszámlálás....én ezért használom a kalóriabáist ahol nagyvonalakban tudom követni a fogyasztást.

15727. Bobe19772017-07-02 19:58
Írd csak nyugodtan hisz Mi vagyunk azok akik megértik!
Pròbálj beszélni Vele hogy ebbe az egy hònapba álljanak melléd és Veled együtt egyék azt amit Te. Így Te sem esel kísértésbe és hátha könnyebb lesz egy kicsit. De legalább többször egyél keveset. Képzeld én étterembe dolgozom főnök vagyok. Mindent meg kell kostolnom szòval igen nagy a baj ha elkezdem holnap a diétát!😂
(válasz Dagi90 15726. hozzászólására)

15726. Dagi902017-07-02 19:48
Először is köszönöm. Én ebben a percben elég ideges vagyok...nem cigizek,nem drogozok,nem iszok és kávét is csak tejeskávét szoktam,,,csak ez a rohadt kajálás... ez visz a sirba. Közben ugye itt a rantotthús dolog és megvannak számolva ,hogy ne lopjak belőle,ami részemről beteges,a párom részéről gondolom jot akar...mert ugye legutobb is felfaltam a bolognait. De ő cigizik és a kaját nem tartja életbevágónak... most fognám és elvenném az összes cigijét,és adnék neki a napi 25 szál helyett 4-et,ossza be,közben meg előtte rágyujtanék...milyen rossz lenne... mert nem érti meg ,hogy ez nálam függőség,mint neki a cigi, nem tudom 4 szálnál naponta kattogna e az agya a cigin,hát biztos,na nekem iogy kattog a kaján, ráadásul most valamikor le fekszem,ha sikerült elaludni,reggel kelek,és délután gyomor tükrözés,aminek nagyon örülök és holnap nem is ehetek. Tehát holnap a tükrözés után az az 18 óra fele szerintem ki ugrik a szemem az éhségtől.. mindegy,kezdek óvodásnak,meg betegesnek tünni,ide irkálom a világ fájdalmam.
(válasz Bobe1977 15725. hozzászólására)

15725. Bobe19772017-07-02 19:38
Bocsánat a sok írásért!😔

15724. Bobe19772017-07-02 19:38
Én voltam diatetikusnál csak kiváncsiságbòl. Azt mondta hogy ne legyek éhes és ne akarjak minden lépésnél agyonütni egy idő után valakit 2000 caloriát enni kell!! Mondjuk én heti 2-szer elkezdtem most edzeni.
Plusz letöltöttem a telòmra egy caloria számlálòt és bármit eszem már írom is be.

15723. Bobe19772017-07-02 19:34
Dagi a többieknek abban is igazik van hogy fehérjeturmixot kell inni. Van több izű lehet váltogatni. A BioTechnek is van jò de a Forevernek is ittam már a turmixát. Ráadásul az is folyadékbevitelnek számít.
Én a koffein miatt ittam zöldteát ( 1 liter) amit egész nap kellett elfogyasztani és 1 hònapig max csalánteát reggeli, uzsonna és vacsi előtt 2dl. Ennek is van vízhajtò hatása.

15722. Bobe19772017-07-02 19:29
A fejfájás a cola megvonás miatt van sajnos!😔
Én is végigmentem ezen.
Az első hét volt a rettenetes de utána jobb már.
Tényleg enned kell többször mert így beleőrülsz.
Felajánlok Neked valamit. Nekem Veszprémbe nem kérték a fogyást de holnaptòl Veled együtt csinálom!
Ártani nekem sem árt!
Nem tudom Te kávézol-e? Én sosem ittam kávét. De a cola megvonás miatt mást kellett anno találnom ami a koffeint beviszi a szervezetembe. Találtam cukormentes 2 dl cappuccinot. Az segített a fejfájáson.😊
(válasz Dagi90 15720. hozzászólására)

15721. Dagi902017-07-02 18:54
Jelenleg a turmix stb nem igazán vonz..én nagyon szeretem a finomat. Jelenleg rántott hús van itthon. KB dél óta csak ezen kattog az agyam... de végül még ettem az update káposztát. Ráadásul dupla a probléma. Ha van rántott hús akkor engem zavar irritál sőt ideges leszek mert nem ehetek belőle így légyszívesebben a házban mindenki csak salátát ehetne...
(válasz Kisiza 15719. hozzászólására)

15720. Dagi902017-07-02 18:50
Köszönöm szépen. Nos jelenleg fejfájás jön rám naponta. Ráadásul a reggeli tojas és az egy adag update nem igazán ad erőt egész napra. Így már fájt a fejem és gyenge vagyok. Igen mert alig eszek. De különben nem fogyok. Holnap lesz 1 hete hogy szenvedek. 169 most 163. Ugye elsőre megy a víz stb azért halad. De elvileg 150re kellene mennem.
(válasz Kisiza 15719. hozzászólására)

15719. Kisiza2017-07-02 18:40
Kedves Dagi,
Próbáld összeszedni magad. Kb 1 hónapod maradt a mütétig, ez éhezve roppant hosszú idö. Pont ezért kellene a dietetikussal beszélned, hogy állítson össze egy olyan étrendet amit tudsz tartani és fogysz vele. A teljes táplálékmegvonás egy zsákutca, senki nem bírja 1-2 napnál tovább (hisz akkor nem kellene mütét senkinek), így csak a dietetikus által optimalizált (és betartott) diétának van csak értelme.
Vedd komolyan a diétát, mert nekem is ellenörizték a súlyom 2 héttel a mütét elött, hogy teljesítettem-e az elöírt fogyást.
Szerintem is a fehérjében kellene erösítened, de ne is fehérje port igyál hanem pl banánturmixot, sokkal egyszerübb és olcsóbb is.
(válasz Scott72 15718. hozzászólására)

15718. Scott722017-07-01 20:59
Szia Dagi90

A szenhidrát nem laktat a fehérje igen . Egyel hust amennyit akarsz csak keruld a szenhidratot. Ha ehes vagy igyal egy fehérje turmixot az csokkenti az ehseget . Ne éhezz az nem jo mert az faláshoz vezet. Egyel normalisan de hagyd el a szénhidrátot.
Engem 3 honapja mütöttek es megvolt az elsö vér teszt minden eredmény tökéletes, semmiböl Nincs hiany. Minden vitamint szedek ahogy elö van irva a mütét utani naptol kezdve. Ja és van Rola papirom hogy nem vagyok többé cukorbeteg 😛
Kitartás most már célegyenesbe vagy
(válasz Dagi90 15717. hozzászólására)

15717. Dagi902017-07-01 20:14
Pont ezen gondolkoztam ma. Hogy akiket több mint fél éve műtötték ök nem járnak erre de ez érthető idővel mindenki megy a dolgara. Én személy szerint köszönöm az információt. Szeretném hinni hogy velem is ugyanez fog történni. 5. Napja éhezém és tudtam hétvégén lesz nehéz. Itthon voltam és az update kaja mellé szó szerint loptam a Bolognaibol. Sajnos 1 kanál 2 kanál sok kanál... mire észre vettem magam addigra alig maradt... haza értek a többiek és szó szerint 1 kis adag maradt csak... meg ettem előlük. Mint egy állat.... 😐😐😐természetesen szóva lett téve akkor minek update és csak nem bírtam ki stb... erre pedig hatalmas lelkiismeret furdalas és ugyanúgy megmaradt óriási éhség maradt a jutalmam így estére... csodálatos mondhatom. Igyekszem uralni magamat hétfőn gyomor tükrözés ha van isten a földön akkor pedig 1 hónap múlva ilyenkor még leszek műtve.
(válasz Kisiza 15716. hozzászólására)