Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Gyomor bypass lefogyásra (8. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Diéta & fitness » Egyéb diétás témák

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

13845. csaba722017-02-14 17:25
Mivel tömegelek mert izmot akarok felvenni ( tettem fel friss képet ) a legkisebb súlyom 96 kg volt most 107 kg vagyok hát leirom az étrendemet de neszörnyedjetek el.
Reggeli : kb 3 tojás vagy 3 virsli vagy 1 db hal paradicsomos/olajos
Tízórai : 500 ml tömegnövelő + fehérje
Ebéd : kisleves főétel féladag
Uzsonna : bármi ami otthon van ebben a mennyiségben mint a reggeli
Vacsora : 2 db joghurt vagy turmix
Egesz nap sok folyadék kb 2,5 liter.....
Mérések 15. en lesznek kivancsi vagyok a centikre az biztos,hogy a combom megnőt és a karizmok is
(válasz sza cactus 13839. hozzászólására)

13844. Skittles2017-02-14 16:59
Szia! Én eddig 160grammos Ch diétát tartottam, cukor, fehérliszt mentesen. De sz az 1200kcal kifog rajtam. 3 napig éhes voltam reggeltől estig és estétől reggelig....lassan megszoktam. Igaz, hogy mire én kimérem magamnak, addig a többiek már jól is laktak 😂
Még egy bő hét, aztán asta la vista ....(még mindig torokfájásom van, pedig már minden boszorkányságot is bevetettem)
(válasz kistosek 13842. hozzászólására)

13843. Réka 1962017-02-14 16:54
Szia Rozamama! Sajnálom a műtét előtt állókat és a frissen műtötteket, meg persze a régieket is, mert utógondozás tényleg nincs - ezek szerint a DM kivétel? Ez jó hír. Mindenki keresi utólag az útját, ahogy tudja, vagy egy idő után feladja, mint pl. én. A Veszprém-fanatizmus nem tudom, mennyire valós, de kétségtelen, hogy a "veszprémi csapat" jobban összezár. Biztosan ennek is megvan az oka! Ott inkább admin-függő, ki mit írhat le (a "megmondóember" dönti el, melyik infó hasznos és melyik indokolatlan). Szerintem még itt is sokkal több érdemi információhoz lehet hozzájutni, mint az általad említett fórumon. Tény, hogy a csupasz tényeket leírni nem illik sehol, mert azért bünti jár. (Talán nem teljesen véletlen, hogy a régi műtöttek zöme eltűnt.) Ez azért is fájdalmas, mert így nehéz érdemi segítséget nyújtani a műtétre váróknak.
(válasz Rozamama35 13780. hozzászólására)

13842. kistosek2017-02-14 16:49
Köszii..akkor számoljuk tovább a kalóriákat..még 8 napig!!!!;)

13841. H3rczi2017-02-14 16:29
Diétát kell tartani a műtét előtt?
Végül is a Zsírdoktorok amerikai műsorban is diétázniuk kellett a műtétre váróknak. Érthető.

Te milyen étrendet tartottál?
(válasz Kisiza 13837. hozzászólására)

13840. hambi052017-02-14 15:25
az étrend engem is érdekelne és a kávé esetleg az alkohol vagy ezeknek is vége?

13839. sza cactus2017-02-14 15:07
írsz egy napi étrendet,hogy miket, mennyiket eszel most?régebbi műtöttek,ha itt vannak,szivesen olvasnám ugyanezt mástól is.
(válasz csaba72 13838. hozzászólására)

13838. csaba722017-02-14 15:01
nekem senki nem mondta,hogy diétázni kell 147 kg voltam mikor elmentem konzultációra és 137 kg mikor operáltak.....keményen tornáztam diéta nélkul
(válasz kistosek 13834. hozzászólására)

13837. Kisiza2017-02-14 14:05
Kedves Kistosek,

Érdemes komolyan venni a diétát, nekem a Vasas dr elmagyarázta részletesen miért is...
Now, ha nem tudja felemelni a májat mütét közben akkor nem tudja megcsinálni a mütétet, fel kell adnia.
Így nem csak a bypass lehetösége ugrik, hanem még vagy 300eFt is, amit a feladott mütétért számláznak...
Én 2 hétig csináltam, le is ment 3 kg, úgy hogy hajrá...

13836. Rozamama352017-02-14 14:01
Szia kistosek,
komolyan vettem, 2 héttel a műtét előtt kezdtem. Nagyon erősen csökkentett szénhidráttartalmú, kalóriaszegény ételeket, italokat ettem-ittam. A 2 hét elég volt rá, a műtéti leírásomban benne van, hogy szépen visszazsugorodott a májam.
Ha nem megy össze, akkor fennáll a veszélye, hogy nem férnek hozzá rendesen a vékonybélhez.
Andi

13835. Rozamama352017-02-14 13:58
Kedves Nala, a tragikus eset tényleg rémisztő, elképzelhetetlen a fájdalom ami maradt utána.
Ha szeretnél a saját helyzetedből elmozdulást, akkor viszont gondolj a rengeteg sikeres esetre, akik már nincsenek itt, mert a saját csodájuk is 3 napig tart, és már nincs miről beszélniük. Viszont vannak néhányan, akik szeretetreméltó módon felbukkannak évekkel a műtét után is és próbálnak irányt mutatni. Bárhogy döntesz is, biztos jó döntés lesz, de csak 1 utat fogsz megismerni közelről, mert senkinek sem adatik meg, hogy megtudja, hogy "mi lett volna, ha...". Ha döntesz, akkor legyél biztos a döntésed helyességében, és ne tegyél szemrehányásokat magadnak.
Ha a műtét mellett döntesz, akkor találd meg hozzá a megfelelő orvost, és a legkisebb probléma gyanúja esetén is azonnal keresd, mert ő is felelősnek fogja magát érezni az egészségedért. Sok sikert kívánok!
Andi
(válasz Nala63 13833. hozzászólására)

13834. kistosek2017-02-14 13:07
Kedves Műtöttek!
Ti mennyire vettétek komolyan a műtét előtti máj diétát?mit és mennyit ettetek?még 8 nap a férjem műtétjéig..szép napot Nektek...

13833. Nala632017-02-14 12:46
matilda, Rozamama olyan aranyosak vagytok.Tényleg. Köszönöm Nektek!! Tényleg fogalmam sincs mit csináljak, de ezt a sleevet meggondolom. Az a baj, annyi mindent olvastam már erről az egészről össze, és ugye itt is volt egy tragikus eset, hogy komolyan mondom a frász tört rám. De igen így sem lehet élni.Olvaslak benneteket szorgalmasan és gyűjtőm a bátorságot. Tényleg köszönöm Nektek!!

13832. Rozamama352017-02-14 10:58
Szia Nala63. Tudom, könnyű tanácsokat osztogatni, és mindenki saját maga ismeri magát és a körülményeit. Mégis leírom a példámat, hátha segít. 54 éves vagyok, és 45 volt a BMI-m a műtét előtt. Gyerekkorom óta nagyon kövér voltam. Megjött minden lehetséges társbetegség: cukor-, magas vérnyomás. A cukorbetegségre már nem használt a gyógyszer, az inzulin előfutárát használtam injekcióban a gyógyszerek mellé, a vérnyomásomra 4 féle gyógyszer volt naponta. Azért döntöttem a lehetséges kockázatokat figyelembe véve is a műtét mellett, mert úgy gondoltam, hogy amikor majd szép lassan elkezdik szeletelgetni a lábamat, azoknak a műtéteknek is lehet (és olyan súlyos cukor mellett lesz is) szövődménye és a folyamatos magas vérnyomás miatt kapható agyvérzésbe sem muszáj azonnal belehalni, lehet valaki évtizedekig tolókocsis. A családfenntartó dolog nálam is igaz, a férjem vak és ápolom. Meggyőztem magamat pár perc alatt, hogy kell a műtét nekem, és nem lesz probléma. Így is volt. Semmi komplikáció, a hazatérésem napjától dolgozom, és megy minden ugyanúgy, mint előtte, kivéve hogy azt érzem hogy végre élek és centikkel a föld fölött járok! 2 hónapos műtött leszek, fogytam 15 kg-ot, pedig a műtét előtt nekem sem ment, hiába tartottam kemény diétát a cukor miatt. A vérnyomásomra már csak az egyik gyógyszerből szedek fél adagot, a többit elhagytam. A cukor értékeim is folyamatosan javulnak, nem kell az injekció, gyógyszerből használok csökkentett adagot, de várhatóan a további fogyással ez is feleslegessé válik.
Velem egy időben egy 61 éves hölgyet is műtött a doktor úr, pedig ő sem volt egyszerű eset, neki korábban gyomorgyűrűje volt, de félelmében kivetette, ettől aztán hirtelen hízott 70 kg-ot. Tartjuk a kapcsolatot, vele is minden rendben.
(válasz Nala63 13830. hozzászólására)

13831. matilda_unna2017-02-14 10:52
Szia! Hashimoto-kórral nem gondoltál még esetleg sleeve-re bypass helyett? Azzal egyetértek, hogy pajzsmirigy-gondokkal nem szerencsés bypassba kezdeni, pláne Hashimotóval, mert a mesterséges felszívódási zavar esetleg ronthat az amúgy is pocsék hormonháztartáson, és még jobban megbolondíthatja az immunrendszert, de pont nekik szokták ajánlani a sleevet, mert az egyszerűen lekicsinyíti a gyomrot és semmi másba nem piszkál bele, viszont a szükségszerű fogyással megtöri a hashimotó és hasonló társai ördögi körét, elég jó eredményekkel. A legtöbb ilyen esetben normalizálódtak a pajzsmirigy értékek és a hormonszintek is. Sőt a legtöbb esetben még csak nem is volt észrevehetően lassabb tempójú a fogyásuk a hashimotós betegeknek, főleg nem az elején.

És ezenkívül még sok más előnye is van a sleevenek, ott ha az első hetekben nem történik semmi komplikáció, ami legfőképp varratelégtelenséget jelent, és az is elég ritkán fordul elő, akkor utána már nemigen lehet gondra számítani, nem úgy mint a bypassnál, ahol évekig is függ az ember feje fölött a Petersen hernia baltája, akár többször is, nincs állandó, évekig tartó hasmenés, fingás, ájulgatás, összecsuklás b-vitamin hiánytól, nincs felszívódási zavar, vitaminhiány, fehérjehiány, nekem még a hajam sem hullik, viszont fogyok nagyon szép ütemben, és jó erőben vagyok. Augusztusban még 146 kiló voltam, ma meg 111, novemberben műtöttek 135 kilóval.
(válasz Nala63 13830. hozzászólására)

13830. Nala632017-02-14 10:23
Hú ezt nagyon jól leírtad, csak mikor igazából én vagyok a családfentartó, akkor az emner kétszer is meggondolja, ha valami baj lesz mi lesz velük?? Á elegem van már az egészből.Le kellene fogyni, de szinte lehetetlen, és nem azért mert nincs akaraterőm. pajzsmirigy problémám van, abból is a legrosszabb hashimoto. Megcsináltatni félek, és nem magam miatt. Így maradni meg, tényleg nem jó, mert jönnek majd szép sorban a kövérség társbetegségei. ördögi kör, amiből képtelen vagyok kitörni!!
(válasz Kiel 13820. hozzászólására)

13829. Nala632017-02-14 10:18
Szia Zsú1965!! Hát a műtétet! Meg hogy valaha ilyen beteg pajzsmiriggyel lefogyjak!! Annyira örülök, mikor sikeres műtétekről olvasok, de...az a de...mindig ott van, lássuk be.Nem mindenkinek sikerül, és nem mindenki szerencsés.
(válasz Zsú1965 13819. hozzászólására)

13828. Mami762017-02-14 10:08
Csajok a veszprémi ár 1.560.000.- ft

13827. Mami762017-02-14 10:07
Matilda😘😘😘😘
Szívemből drukkolok Nektek😇😇😇😇
(válasz matilda_unna 13825. hozzászólására)

13826. Kiel2017-02-14 09:38
Rozamama35, nagyon szépen köszönöm a kiegészítést, így kerekebb a dolog! :)
Matilda-unna, gratula és gratula!:) (És szerintem rutinosan, ügyesen, és futószalagon csinálják. Ha belegondolsz a tájékoztatót egyszer kellett megcsinálni, a taxi, vagy egy fuvar a reptérről mennyi? 10 euró? Ha a páciensek java angliából jön mások az elvárások, ez a minimum. Az eszközök ugyanannyiba kerülnek mint itt, de ha egész héten gastric műtéteket műtenek a klinikán akkor az ágyak gyorsan cserélnek gazdát, és az tuti költséghatékonyabb. Szerintem.:))
(válasz Rozamama35 13824. hozzászólására)

13825. matilda_unna2017-02-14 09:07
képzeljétek, ma megjött a mensim 28 napra! mint valami sovány, totál PCOS-mentes csajszinak!! ilyen nem volt 18 éves korom óta (most 35 vagyok, és azóta jó ha egy évben 3-4szer volt mensim összesen, nemhogy minden hónapban, és napra pontosan!), tisztára boldog vagyok, még a végén gyerekem is lesz, gyerekem! :-))

13824. Rozamama352017-02-14 09:06
Szia Kiel,
gratulálok az összefoglalóhoz:)
Remélem nem veszed kukacoskodásnak, csak pontosan amiatt írom le ismét, hogy a többiek is első kézből ismerhessék meg a tényeket: a DM-ben műtött Vasas doktor december 17-én. Kezdetben napi szinten, mostanság heti gyakorisággal informálom az állapotomról. Rendszeresen érdeklődik minden betegénél az aktuális adatokról, állapotról. Minden tekintetben nyomon kíséri a sorsunkat, segít nem csak a sebészeti területen, hanem az egész embert érintő életvezetési kérdésekben is, tehát van utógondozás a javából.
Tegnapelőtti infóm tőle: jelenleg 2 hónap a várakozási idő, korlátozottan még fogad áprilisi műtétre betegeket.
Andi

13823. matilda_unna2017-02-14 09:04
és még a vizsgálatok is benne vannak... hogy csinálják?

(oké, mostmár befejeztem a költői kérdések éterbe küldését ígérem :-D)

13822. matilda_unna2017-02-14 09:04
ja bocs, nem 1500 euró, 1,5 millió forint. Na de magánklinika, hát hogy csinálják?!

13821. matilda_unna2017-02-14 09:03
Ez a cseh kórház nagyon érdekes, fogalmam sincs hogy viszik véghez 1500 euróból még azt is, hogy kimennek az ember elé a reptérre meg ilyenek, de amúgy az egész leírása tök jól hangzott :-) meg hogy 100 oldalas tájékoztatót adnak. Mi nem kaptunk egy oldalt se :-)

13820. Kiel2017-02-14 08:47
Oké, akkor foglaljuk össze. Debrecenrôl hallani jót is, rosszat is. Kritizálják a Tanyi doktor személyiségét, és munkáját is. Másodjára is lefújták a mûtéteket, a kórházzal nem megy az agyüttmûködés, valószínû emelni is fognak az áron.
Veszprémrôl nem nagyon hallok semi rosszat, leszámítva a rettentô hosszú várakozást. Azt hiszem az utolsó szám 1 év 4 hónap volt . Lehet számítani arra, hogy beugrósként elôbb bekerülsz, de ha a debreceni páciensek átmennek oda, akkor inkább nôni fog az idô. Az ár is ment fôljebb, most azt hiszem 1 650 000.-, a kórház emelt itt is.
A DM-rôl az a hír, hogy a doki emberileg és szakmailag is remek, de a koordinátorok nem valami jók, bosszantó hibákat vétenek. Rövidebb a várakozás, 4-6 hónap, de itt a legmagasabb az ár. 1 850 000.-.
Az elôzetes vizsgálatok mindenhol az áron felül jönnek. Utánkövetés sehol nem erôs, talán a veszprémi mûtöttek számolnak be arról, hogy a doki mindig visszahívja ôket, ha keresik.
Hallottam még egy angol üzemeltetésû cseh kórházról, ahol 1 500 000 forintnyi euróból az elôzetes vizsgálatokkal, és 3 nap kórházi tartózkodással együtt minden megvan. Itt talán kisebb a bypassos rutin, mert fôleg slave-et csinálnak, viszont a páciensek magas értékelést adnak az egyik összehasonlító oldalon.

Senki helyében nem adnám föl a mûtéttel segített fogyás lehetôségét a legutóbbi események tükrében, viszont! Ne vágj bele, ha nem tájékozódtál! Olvass fórumokat, blogokat, külföldi oldalakat, szakirodalmat, nézz videókat, jegyzetelj! Ne vágj bele, ha nem fogalmazódott meg még benned konkrétan a mostani állapotod veszélye. A kövérségbe, és a társbetegségekbe bele fogsz halni, inkább elôbb, mint utóbb. Ne vágj bele, ha nem emésztetted meg a gondolato, hogy ez feladással jár. Sok azonnal elérhetô örömforrás EL FOG TÛNNI! Örökre! Idôvel jönnek más dolgok, de az életmódod gyökeresen, radikálisan, és végleg más lesz. A változás megéri, de el kell fogadni, különben megjárod a poklot semmiért. Ne csináltasd meg, ha nem vagy tisztávan a veszélyekkel. A mûtétenek, minden mûtétnek vannak kockázatai. Ismerd meg ôket, mérlegelj, tájékozódj. Meg kell tudni ismerni, ha baj van késôbb is. A bélcsavarodás, a gyomornyílás elzáródása másképp fájnak mint a mûtéti gyógyulás fájdalmai. Figyeelni kell magad, figyelni, hogy mit eszel, a vitamin, és fehérje bevitelt, a mozgást, tudatosan kell csinálni. Nem fog mindden elsôre sikerülni, de ha tudod mi történik nem olyan ilyesztô!

Elnézést a kisregényért, mindenkinek sok-sok szerencsét, és kitartást az úton, aminek a végén egészségesebb, és csinosabb önmagunk áll. Mit áll! Ugrál, táncol, játszik, szeret, ÉL!

13819. Zsú19652017-02-14 07:12
Mit adtál fel?
(válasz Nala63 13814. hozzászólására)

13818. KM19812017-02-14 01:11
Basszus!En csak azt nem ertem h ezekrol a Tanyi dokis fele dolgokrol miert nem hallottunk eddig?

13817. csicsi32017-02-13 22:49
Debrecenben Tanyi felejtős. Rengeteg elcseszett műtétje volt már!!!!
(válasz H3rczi 13813. hozzászólására)

13816. Nala632017-02-13 22:32
Igen, az.Teljesen egyetértek veled:((
(válasz csicsi3 13815. hozzászólására)