Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomor bypass lefogyásra fórum

Gyomor bypass lefogyásra (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... ❯❯
16821. AnShara
2017. aug. 15. 00:08
Sziasztok! Olyan emberkéket keresek, akiknek régebben volt sleeve műtétje.
16820. Bobe1977
2017. aug. 14. 19:03
Köszi!😊
16819. Scott72 (válaszként erre: 16818. - Bobe1977)
2017. aug. 14. 18:48
En is ittam nem volt gond . Itt a fokozatos leszokasa fontos . Aki fuggö azoknak szép fokozatosan le Kell allni aztan pár honapig Nincs szensavas cucc. A lényeg hogy a 2 hét alatt mar Nincs egy utolso nagy evés vagy ivászat. Annak már akkor vége. Én betartottam ezt a dietat Es fogytam is vele 8 kilot , nem volt semmi gond a mütétnél, a doki is Azt mondta hogy tökéletesen zsugorodott. Sok sikert nektek
16818. Bobe1977
2017. aug. 14. 18:12

Hát Scott ez szuper. Pont jövőhéten kell kezdenem. 👍

Azt írja a vègèn diètàs szènsavas italok. Akkor mègis lehet mûtèt elôtt szènsavasat inni pl light colàt?😃

16817. Suzanna83 (válaszként erre: 16815. - Scott72)
2017. aug. 14. 16:30
Nagyon szépen köszönöm! Így is tökéletesen lehet érteni! :)
16816. Scott72
2017. aug. 14. 16:17
Google forditot hasznaltam mert nekem csak angolul van még Es nem volt idöm forditgatni de remélem azert igy is érthetö.
16815. Scott72 (válaszként erre: 16813. - Suzanna83)
2017. aug. 14. 16:15

Bariatric sebészet

Preoperatív étrend

A testsúlycsökkentő műtét előtt fontos, hogy két hétig kövesse a speciális preoperatív étrendet. Ez a táplálék segít a zsírok csökkentésében, így a sebész könnyebben tud műtenii, és növeli annak esélyét, hogy a műtétet laparoszkópos módon végezzük (kulcslyukkal).

Ez a táplálék opcionális, és csak műtét előtt álloknak valo A műtét után sem kell követni.

Miért kell ezt a diétát követnem?

Ez a táplálék alacsony a szénhidrát és a zsír. Ezért csökkenteni fogja a glikogén tárolókat (a glikogén a májban tárolt cukorforma és az izmok energiája). Ez azt eredményezi, hogy a máj összezsugorodik a méretben és lágyul.

A bariatric műtét laparoszkópos elvégzése során a sebésznek fel kell emelnie a májat, hogy elérje a gyomrot. Ha a máj nehéz, zsíros és mozgékony, sokkal nehezebb a sebész számára a gyomorhoz való hozzáférést és hozzáférést biztosítani, ami nem eredményez semmilyen műveletet.

Ezt a táplálkozást követve valószínű, hogy a műtét előtt lefogy a súly, de ami még fontosabb, a máj zsugorodik, és növeli az esélyeit biztonságos működésre.

Fontos, hogy a művelet előtt két hétig ragaszkodjon a táplálékhoz. Ne kísértsék meg, hogy a műtét előtt legyen egy speciális vagy nagyobb étkezés, mivel ez meg fogja fordítani az étrend májkímélő hatásait.

Különleges megjegyzés a cukorbetegek számára

Ha cukorbetegsége van, és inzulinnal vagy szulfonilurea-tablettával (gliclazid, glibenklamid, tolbutamid, glimepirid, glipizid) kezelik, akkor be kell állítania az inzulint vagy gyógyszert. Kérjük, lépjen kapcsolatba a cukorbeteg szakembernővel / Praktikus Nővérrel / GP-vel, mielőtt elkezdi az operatív étrendet.

 

Preoperatív étrend

Ez a diéta napi 800-1000 kcal-t tesz lehetővé, és napi körülbelül 100 g szénhidrátot ad. Alacsony zsírtartalmú és mérsékelt fehérje.

Az alábbiakban néhány tipikus napi javaslat jelenik meg:


Reggeli (15 g szénhidrát)

Válasszon az alábbi lehetőségek közül:

 3 evőkanál reggeli gabona vagy száraz zabkása zab

 1 darabos búza

 1 ½ Weetabix

 1 közepes szeletelt pirítós, alacsony zsírtartalmú vaj


Ebéd (15-20 g szénhidrát)

Válasszon az alábbi lehetőségek közül:

 Szeletelje a közepes szeletelt kenyeret / pirítóst

 2 bundás kenyér

 ½ bagel

 ½ pitta kenyér

Az alábbiak egyikével:

 2 tojás

 60g / 2oz sajt (2 db gyufásdobozméret)

 8 vékony csomag szelet sonka, csirke vagy pulyka

 kis csirkemell bõr nélkül

 4 szelet bacon szalonna

 100g / 4oz hús (zsírral levágva)

 100g / 4oz hal

 100g / 4oz tofu

Zöldséggel / salátával (gyökérzöldségek és csemegekukorica elkerülése érdekében). Ha egy öntetet választasz az alacsony zsírtartalmú opciók közül, a vinaigrette dressing ideális.

 

Esti étel (20 g szénhidrát)

Válasszon az alábbi lehetőségek közül:

 2 átlagos burgonya (főtt vagy tört)

 4 tojásméretű, új bélből készült burgonya

 2 evőkanál főtt rizst

 2 evőkanál főtt tészta

Az alábbiak egyikével:

 2 tojás

 60g sajt

 8 vékony csomag szelet sonka, csirke vagy pulyka

 kis csirkemell bõr nélkül

 4 szelet bacon szalonna

 100g / 4oz hús (zsírral levágva)

 100g / 4oz hal

 100g / 4oz tofu

Zöldséggel / salátával (gyökérzöldségek és csemegekukorica elkerülése érdekében). Ha egy ontetet választasz az alacsony zsírtartalmú opciók közül, a vinaigrette dressing ideális.


A nap folyamán járó juttatások (40 g szénhidrát)

Továbbá rendelkezésére áll:

 1/3 pint vagy 200 ml tej italok és gabonafélék számára

 2 adag gyümölcsöt vagy 2 x 100 ml gyümölcslevet

 egy kis edény (125 g) diéta vagy könnyű joghurt

 Korlátlan víz, tea (cukor, édesítőszer nélkül), kávé (cukor nélkül, édesítőszer megengedett), diétás szénsavas italok, hozzáadott cukormarackok.

16814. ikres_anyu
2017. aug. 14. 14:30
Ha jól emlékszem valahol olvastam, hogy 125 gr CH tartalmú diéta, ami feltételezhetőleg önmagában is csökkentett kalóriatartalmú étrend, az eddigiekhez képest!
16813. Suzanna83 (válaszként erre: 16811. - Tana)
2017. aug. 14. 14:18
Már én is kérdeztem többször, mert a neten semmit sem találtam róla. Én is szeretném elkezdeni, de nem tudom, hogy mit ehetek. Ha ezzel segíteném az orvos munkáját, én megtenném.
16812. csillagpor118 (válaszként erre: 16800. - Matilda_unna)
2017. aug. 14. 12:49
20-50...sleeve 50-150
16811. tana
2017. aug. 14. 11:45
Sziasztok , többen írtatok már korábban is a máj zsugorító diétáról , ezt mi okból javasolják és mi ez a diéta , én nem találtam sehol semmi konkrétat idevonatkoztatva. Ha valaki írna róla bővebben megköszönöm.
16810. ikres_anyu
2017. aug. 14. 10:02

Az alapanyagcsere takarékosra kapcsol "éhezés" hatására, gondolom ez is szerepet játszik.

Én továbbra is hűségesen olvaslak titeket, mi még csak konzultáció előtt állunk (09/20 Veszprém) de gyűjtöm az infókat. Pláne hogy a férjem sík nyugodt, hogy ugyan mi lehet majd, én azért továbbítom számára az itt olvasottakat, hogy nem fenékig tejfel az élet utána sem.

16809. KM1981 (válaszként erre: 16798. - Dagi90)
2017. aug. 14. 08:49
Nyugi Dagi nincs okod aggodni 2 het alatt 4kg az nagyon szep.En is panikoltam neha meg most is 😁 es rakerdeztem Vasas dokinal mit csinalok rosszul mert 1honap alatt fogytam 5kg.Raadasul az elmult honapban kb 2kg ment le.Azt mondta ne idegeskedjek 5kg havonta a normalis.Mindannyian a wow efektust varjuk de hat igaz ami igaz meghizni se 1 honap alatt hiztunk meg.En 4 honaposan tartok 19 kg-nal.En is szeretnem ha jobban menne de per pill.inkabb azon stresszelek hogy minnel tobb feherjet vigyek be mert nagyon hullik a hajam :( Azert az boldogsaggal tolt el h mar 2 szammal kisebb ruha kell. 😀 Sokkal jobban erzem magam es imadom hogy egyre csinosabb es noiesebb vagyok.
16808. matilda_unna (válaszként erre: 16805. - Robiwolf77)
2017. aug. 14. 08:40

Igen, ezt tudom, hogy más a technika, de ez még nem magyarázza a drén hiányát. A test fiziológiájának van egy sajátos működése, és az a hasi folyadék nem azért képződik Veszprémben a DM-ben meg nem, mert más a technika, hanem a DM-ben is képződik, csak ott nem csapolják le. Ez nem bypass-függő, bármilyen hasi műtétnél van, akár epekő, akár bypass, akár vakbél, egyszerűen azért, mert egy belső gyulladásra, amit a vágás, varrás, bolygatás okoz, így szoktak reagálni a szövetek. Minél nagyobb a műtét annál több a folyadék. Ha nem csapolják le, akkor is felszívódik idővel persze, csak lassan. Ha beütod a karod, az is felduzzad, ha lehorzsolod a térded az is nedvedzik nemcsak vérzik, ez ugyanaz, csak nagyobban.


Szerintem inkább az lehet az oka, hogy a DM-be jobban aggódnak a kívülről jövő befertőzés miatt, hogy inkább bezárják a sebet, és marad bent ez a steril gyulladás, ami begyógyul, és felszívódik a folyadék. Csak annyit akartam mondani ezzel igazából, hogy lehet hogy Dagi mérlege emiatt nem nagyon mozdul, még nem szívódott fel ez a sok folyadék. Nekünk nagyon sok kiment a kórházban, és nekem csak egy volt sleevesént, a bypassosoknak kettő ilyen cső is volt.

16807. 212932b6f1
2017. aug. 14. 08:26
Sziasztok! Nekem 64 napja volt a Sleeve műtètem , fohyásom - 33 kg.Nagyon jól vagyok. Üdv mindenkinek Misa!
16806. petka (válaszként erre: 16805. - Robiwolf77)
2017. aug. 14. 00:39
Nagyon meglepő számomra, hogy a két intézmény között ekkora különbség van. Én Veszprémben voltam, azt hittem, hogy mindenhol ugyanaz az eljárás.
16805. robiwolf77 (válaszként erre: 16804. - Matilda_unna)
2017. aug. 14. 00:35
Ez egy masik fajta eljaras itt nincsennek sem Drain csövek ebredeskor se, pedig kateter... es ( varratszedes sincs, felszivodo fonal a külsön) mivel a Procedura kisse mas de ugyanaz az eredmeny ...nekünk kelette a majzsugorito dieta nektek Veszpremben mütötteknek nem itt a maj megemelesevel dolgozik Brüsszeli modszer...Veszpremben pedig meg a regebbi fajta bevalt technikaval...valami ilyesmit halottam-...nekünk ezert nincs is mit leszivjanak...mi ket nap utan elhagyjuk nincs intenziv osztaly sem...de ez csak ugy amit ugy kb hallani ....
16804. matilda_unna (válaszként erre: 16803. - Dagi90)
2017. aug. 13. 21:28

Akkor be fog indulni. Még az is lehet, hogy a műtét után még mindig kicsit ödémásak a szöveteid.


Egyébként gondoltam is már erre, hogy a DM-ben ugye nektek nincsen katéter, mármint sebkatéter, amin át távozik az a sok felgyülemlett felesleges peritoniális folyadék, ami azt jelenti, hogy nektek az egész cucc benne marad a hasüregben. Nálunk Veszprémben ezt kiengedték, szerint a bent töltött négy nap alatt több liter is kifolyt, és még utána is sokáig duzzadt volt a hasam, nem úgy duzzadt mint a nagypocak, hanem műtétileg duzzadt, mint egy nagy seb. A műtét előtt hordott nadrágom már lötyögött rajtam a lábamon, de a hasamon sokáig be se tudtam gombolni a duzzanat miatt, pedig előtte jó volt.


Szóval simán lehet, hogy neked még mindig ott lötyög az egész, és meg kell várni míg magától felszívódik előbb-utóbb.


(amúgy sosem értettem miért nincs a DM-ben ez a katéter dolog, kicsit felelőtlenségnek érzem, anélkül honnan tudják egyáltalán hogy minden renben van-e a belső sebekkel? arról a folyadékról lehet először megállapítani, hogy nincs-e belső vérzés, vagy túlságos gyulladás, genny, ilyesmi. Fura na, de biztos tudják ők, hogy miért van ez. Ettől függetlenül az biztos hogy ugyanúgy felgyülemlik mint mindenkinek, csak a DM-ben nem csapolják le.)

16803. Dagi90 (válaszként erre: 16799. - Matilda_unna)
2017. aug. 13. 21:12
Nem csokizok abszolút. Lég nagyobb bűnöm maximum néha hideg nestea. Kevését tudok enni szerintem a régi adagok 20%at max. Mivel eszek viszonylag normálisan így van erő. Én már a műtétre eső napra rá egy hétre mentem vezetni autót mászkálni. Melegben gyengulok. Nálam nincs probléma a nyeléssel. Innivaló le megy szépen. Minden más jól meg rágva. 1x volt kisebb hányás. Érzem ha nem megy több le. Fájdalom semmi. Hason is fekszek sokat mozgok semmi probléma nincs
16802. Kisiza (válaszként erre: 16798. - Dagi90)
2017. aug. 13. 19:14

Kedves Dagi,


Én a harmadik vagyok akinek bypass mütétje volt a DMC-ben.

Szerintem neked is elmondták távozáskor, hogy havi 5-6 kg fogyás várható. Neked ebböl 2 hét alatt megvan 4 kg.... szóval hol a probléma? Ha így haladsz akkor 8 kg-ot fogsz fogyni az elsö hónapban, ami többi is mint a szokásos.

Matek az alapja mindennek.

Nyugi.

16801. csaba72 (válaszként erre: 16798. - Dagi90)
2017. aug. 13. 17:54
Ne légy türelmetlen. Idő kell de beindul nyugi
2017. aug. 13. 17:06

A DM-ben mekkora a megmaradó gyomorcsonk bypassnál, meg tudnátok mondani?

és sleevenél mekkora a megmaradó gyomor átmérője? az is érdekelne.

16799. matilda_unna (válaszként erre: 16798. - Dagi90)
2017. aug. 13. 17:06

Úgy sajnálom Dagikám, ez elég frusztráló lehet :-( és elég szokatlan is. Le szoktad kb írni, hogy mennyit eszel és mit?

bár igazából nem annyira számít, két hetes műtöttként, ilyen kis gyomorral, hacsak nem töményen tolod a csokit, márpedig gondolom nem, akkor bármit eszel fogynod kéne.

És erőnlétileg hogy vagy? a fájdalom már elmúlt? kicsit visszatért már az erőd? hányás-hasmenéses nem gyötör?

16798. Dagi90 (válaszként erre: 16797. - Shoppingmania)
2017. aug. 13. 16:57
Július 31. Műtöttek 156kg ki jöttem 153 most 152 vágyok úgyhogy itt is van probléma. Állítólag el indul . Nekem meg a kezdeti siker sem nagyon jött össze.
2017. aug. 13. 11:12
Nektk mennyi volt a leghosszabb idő,mìg állt a súlyotok? 26 nap alatt 0,5 kg. 4 hónapos műtöttként. Kezdek depresszív lenni.😯😢
16796. csillagpor118 (válaszként erre: 16786. - Operadora)
2017. aug. 13. 10:46
Halhó! :) üdv a közös újjászületésünk napján...véletlenek nincsenek
16795. Meri1970 (válaszként erre: 16790. - Andi1963)
2017. aug. 13. 09:37
Szia! Sziasztok újak ! 😁 Köszönöm jól vagyok gyakorlom az új életem ! 😁 Akik nem ismernek azoknak egy kis össze foglaló februárban 122 kg indultam április 7 műtőtek a DM ben ekkor 114kg voltam , jelenlegi súlyom 95kg ! Végre 100kg alatt😁! Ahogy Csaba írta volt hasmenés , hányás de én szerencsés vagyok mert csak mindenbe "belekóstoltam "egy kicsit és hamar tuljutotam rajta . Most a hajhullásnál járok de mivel sok halyam van remélem ezen is hamar túl leszek és észre se lehet majd venni legfeljebb a fodrászom nem ritkit !😁 Szerncsére mindent tudok enni élvezem a kis menyiségeket az édes ízeket nem szereti a gyomrom, tele vagyok energiával bár a mozgással még egy kicsit hadi lábon állok a sarkantyum miatt de nem sokára ez is orvoslására kerül ! Üdv mindenkinek
16794. Bobe1977 (válaszként erre: 16793. - Csaba72)
2017. aug. 13. 08:17
😔
16793. csaba72
2017. aug. 13. 06:57
Hát tegnap esti beülős party elég kellemetlenre sikeredett.....sokáig vesézték a fingó tudományomat és mit mondjak kurvára rosszul esett ezt hallani.....legszivesebben felálltam és elmentem volna....el kell követnem valamit ezzel mert ez már a nemvicces kategóriába tartozik
16792. 6bede47560 (válaszként erre: 16791. - Ditte 888)
2017. aug. 12. 23:08
Köszönjük szépen
❮❮ ... 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook