Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Gyomor bypass lefogyásra (7. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Diéta & fitness » Egyéb diétás témák

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

15776. myocardium2017-07-06 11:02
Szerintem kérdezd meg tőle, hogy a nem szeretné megcsinálni az mit jelent pontosan. Hogy csak nem szeretné, de saját felelősségre megcsinálja, vagy egyáltalán nem is csinálja meg. Nekem pár éve vastagbél tükrözésre kellett menni, az előzmények miatt azt mondtam, hogy soha többet senki sem matathat arrafelé, amíg ébren vagyok, mert az maga volt a pokol, így hát elmentem egy másik magánklinikára, ahol szó nélkül megcsinálták altatásban, pedig nekem is jelentős a túlsúlyom. Ott a gyomortükrözésnek sem volt ez ellenjavallata. Persze lehetnek egyéni tényezők, de ahogy mondod, az orvos még nem is látott, szóval nem hiszem, hogy itt most erről lenne szó.
(válasz mithos 15774. hozzászólására)

15775. myocardium2017-07-06 10:58
Ezek súlyos dolgok. A családi dolgok sohasem egyszerűek, súlyosabbak a vádak, sokkal inkább érintettebb mindenki érzelmileg. De ameddig a pároddal egy csapat vagytok, és kiálltok egymás mellett, addig egymást kell erősítsétek, és nem szabad butaságokon gondolkodni. Azzal nem oldódik meg semmi sem. És ahogy olvasom, sokaknak így ismeretlenül is igazi példakép vagy, motiváció, pozitív példa, amit jótanácsokkal, tapasztalatokkal még inkább személyessé teszel. Valamilyen megoldás mindig adódik. Az nem lehet megoldás, hogy eldobsz mindent, amiért annyit küzdöttél, és ami ilyen fontos mindenkinek.
(válasz csaba72 15771. hozzászólására)

15774. mithos2017-07-06 10:58
hm, kerdes: gyomortukrozesre megyek holnap, es altatasban szeretnem, hogy ne emlekezzek semmire. Az anesztes most hivott, hogy tul nagy a rizikoja az altatasnak, es nem szeretne megcsinalni - persze mindezt a sulyom miatt. Mindezt ugy mondta, hogy nem latott, es csak feltetelez.

Valakinek volt mar ilyen esete? Mit valaszolt vissza?

15773. Táti752017-07-06 10:44
Nem tudod teljesen máshol felépíteni az életed? Város,esetleg országváltás?Ha a feleségeddel jól vagy csak az számít, a többit zárd le. Bár elég vakon mondok bármit de talán, hülyeséget meg eszedbe se jusson.nem azért harcoltál annyit.
(válasz csaba72 15771. hozzászólására)

15772. myocardium2017-07-06 10:03
Mi a baj, Csabi? Néha nekem is vannak ilyen napjaim, olyankor csak az egyedüllét segít. Nem úgy haladsz a dolgokkal, ahogy szeretnéd? Mondd el, ha úgy érzed, ilyenkor az is sokat segít, ha kibeszéled magadból.
(válasz csaba72 15768. hozzászólására)

15771. csaba722017-07-06 09:57
osszecsaptak a fejunk felett a hullámok...már nemtudom kezelni a dolgokat.....a " családom" ellehetetlenítette az életunket a feleségemmel olyan szinten,hogy az már olyan méreteket olt amit lehetetlen épp ésszel levezetni.....csak a teremben vagy focikozben vagy a biciklin tudok kikpacsolni nemgondolni a dolgokra. orulnom kéne mégsem megy, úgy érzem elegem van mindenbol. csak pár ember áll melletunk aki ismer minket a tobbit meg a pletyka élteti. a "családunk" megvádolt egy szornyu tettel minket persze amit nem mi kovettunk el....meghurcoltak minket mint a rendorok mint az emberek olyan szintem vagyok ma,hogy minden elég, mindent megtennék,hogy már vége legyen..szószerint mindent - na ezért is járok annyit terembe azért mozgok annyit,nehogy otthon kelljen ulnom....nemakartam ezt leírni vagyis még sehova sem írtam de most nagyon elég mindenbol...persze semmi koze a bypashoz

15770. Táti752017-07-06 09:45
Csaba!

Mi van veled? te vagy a mindig pozitív, és példakép.Amúgy tudom miről beszélsz, én is mindig nevetek és vidám vagyok a társaság közepe, de van amikor leeresztek nem kicsit, nagyon! Te ismered a legjobban magad mivel tudod ilyenkor kirángatni magad. Tedd azt!!!!! Ne szarozz és kapd össze magad.

15769. Dagi902017-07-06 09:12
Ha arra gondolsz hogy minden apró dolog hirtelen haragot tud ki váltani és fent a teherautón bele verek az oldal falba és semmi nem akar oda kerülni ahova kellene és fent kiabálok szitkozódok hogy semmi nem jön ossze ... akkor ismerős. Amikor van olyan nap az sem érdekel adok e el valamit aznap mert utalom az embereket és talán a világot is. Ilyenkor egy nagy adag finom étel egy üveg pepsi
(válasz csaba72 15768. hozzászólására)

15768. csaba722017-07-06 09:00
megint elkapott a melankólia. mindent értelmetlennek láttok, nemláttom a kiutat a problémákból és lelkileg kifáradtam. elkap ilyen is kb havonta egyszer és ilyenkor mindenbol elegem van...még élni sincs kedvem ilyenkor. a problémák 99% más okozza nekem és kezd feltornyosulni és olyan méreteket olteni amit már nemtudok ép ésszel kezelni. félek,hogy olyat fogok csinálni aminek nemlesz jó vége......duhkitoréseim vannak amit nehezen tudok kezelni, olyan valakinek lebasznék vagy agyoncsapnám :-(

15767. myocardium2017-07-06 08:32
Sziasztok!

Tegnap kaptam egy emailt a DM-ből, hogy augusztus 4-én mehetek a konzultációra Vasas doktorhoz. Ha még nem döntöttem el, hogy milyen műtétet szeretnék, akkor is mehetek hozzá, ugye? Csak mert látom a honlapon, hogy a sleeve műtéteket nem ő végzi.

15766. Bobe19772017-07-06 05:54
Gratulàlok!👏🙏💪👍
(válasz csaba72 15765. hozzászólására)

15765. csaba722017-07-06 05:17
Köszönöm szepen jól esnek e szavak :-)
Tegnapi nap statisztikája : tegnap volt az év 185 napja és en 96 x voltam edzeni konditeremben
(válasz Bobe1977 15764. hozzászólására)

15764. Bobe19772017-07-05 22:38
A vàsàrlàs nekem mindig katasztròfa. Nô lètemre utàlok boltokba menni. Rengeteget tàrgyalok ahhoz varratnom kell a ruhàkat, ha pedig elmegyek egy ruhaboltba màr elôre stresszelek!😔 Pròbafülke, folyik az emberrôl a víz ès ritka ha talàlok egy olyan darabot ami jò is ràm! Persze nem olcsòk de kènytelen vagyok megvenni hogy ne ruha nèlkül jàrjak. Màr alig vàrok hogy ne a nagy mèretû osztàlyra kelljen menni ès vègre ne rettegjek minden nyàr elôtt!😔 A Pàrom szuper Fèrfi ès mindig Ô ràngat el vàsàrolni. Nagyon fèlt a mûtèttôl. Bevallom a Csaba kèpèt megmutattam neki ès mindig mesèlem hogy sok jò tanàcsot írtok le. Egy kicsit megnyugodott ès mellettem van a sok aggódàs ellenère is. Azt mondja ha èn ezt a megoldàst vàlasztom ès szeretnèk jobb èletet vèkonyan akkor tàmogat mindenben.😊 Hja ès üzeni: Csaba le a kalappal!!👏

15763. Dagi902017-07-05 20:04
A befektetésről jut az eszembe ritkán de be tudok szaladni KIK nevű német diszkont áruházba. Ott veszek pólót. Jobb minőségű és tűrhető áron illetve kapható 6xl stb. Ma voltam 3 db volt összesen. Meg is vettem. Egész tűrhetően néznek ki 2500 darabja. DE miket láttam 1190 ft darabja csoda jó pólók. Rengeteg. De mind xl és 3xl ami nekem kevés... úgyhogy ha fogyok a ruha is olcsóbb lesz 😄
(válasz KM1981 15762. hozzászólására)

15762. KM19812017-07-05 17:55
Sziasztok! Tenyleg nagyon latszik hogy mennyire egyen fuggo ez az egesz hogy ki hogy eli meg.En nagyon be voltam parazva sose voltam korhazban nemhogy altatva.De barmikor bevallalnam ujra! En a szerencsesek koze tartozom nekem semmim nem fajtmutet utan.Aznap amikor mar felebredtem kertem talan egyszer fajdalom csillapitot de aztan mar semmi :) Ami zavaro volt egyedul az a gaz amig kiurult...foleg a vallunk fajt tole de a sok seta lassan komotosan mint az oreglanyok a folyoson sokat segit es jol esett felkelni egy kicsit az agybol. En is unatkoztam a DM-ben mehetnejem volt haza:) Azota (Apr.12) 3 szor hanytam a sajat hulyesegem miatt...nem ragtam meg tendesen.Szerencsere mindent tudok enni es szerencsere sok mindent nem kivanok illetve nem esik jol abbol amit regen imadtam es persze hizlalo volt.(bolognai, mekis kaja)Nekem mutet ota 16 kg ment le,ez nem olyan eget rengeto de lassan 8-al kezdidik a merlegen a kijelzo ilyen szerintem kb 15 eve nem volt.A mensim nekem is helyre allt pedig volt h fel evig meg se jott.Formalodok, csinosodok es elvezem hogy kisebb ruhak kellenek :D Dagi biztos hogy ez lesz eleted legjobb befektetese es ahogy Matilda is irta minden masra meg lehet keresni a penzt utana.Foleg h akkor mindent jobban fogsz elvezni.Kocsit,nyaralast,ruhat mindent!

15761. Zolii672017-07-05 13:19
olvass vissza minden le van irva
(válasz luna0405 15759. hozzászólására)

15760. szimizo2017-07-05 12:27
Szia!
Privátban átküldenéd a dietetikus által javasolt mintaétrendet műtét előtt?Köszi!marcsi1976@freemail.hu
(válasz Kisiza 15719. hozzászólására)

15759. luna04052017-07-05 07:48
Sziasztok,
Augusztus 1 - re van idöpontom a Mohos doktornàl mütétre.egy évet vàrtam rà.szertném ha valaki közületek megirnà nekem az "egész" folyamatot.elötte nap màr be kell feküdni?mennyi ideig kell bent maradni?az intenzív osztàlyon katétert kapunk?mikor lehet fel kelni?......stn

elöre is köszönöm nektek.kicsit izgulok màr.

15758. shoppingmania2017-07-04 21:53
Meglátjuk. Ettem 20 grammot és iszonyat jól esett.😆
(válasz csaba72 15757. hozzászólására)

15757. csaba722017-07-04 21:01
En is ettem előtte sosem de.most meg már imádom....
(válasz shoppingmania 15756. hozzászólására)

15756. shoppingmania2017-07-04 20:07
Sziasztok! Szerintetek 3 hónapos műtöttként ehetek egy kis gorgonzola sajtot? Vagy lehet a penészből baj?

15755. myocardium2017-07-04 18:36
Szia!

Veszprémbe fognak Téged is műteni? Én még nagyon az elején vagyok, még csak most kértem időpontot konzultációra, egyelőre a DM-ből válaszoltak csak. Még nem ajánlottak semmit, csak tájékozódom, hogy kinek mi a tapasztalata, persze ez nagyon egyénfüggő.
(válasz Ditte 888 15751. hozzászólására)

15754. matilda_unna2017-07-04 17:35
én is így voltam, a műtétig nem bírtam máshogy aludni csak hason, és pont ez tette nehézzé az első napokat-heteket, hogy nem bírtam kipihenni magam háton, és attól állandóan fáradt voltam, és legyengült, alig 4-5 órákat aludtam hetekig és azt sem egyhuzamban, de hason nem bírtam, fájt, mintha minden szét akarna szakadni, és kb csak három hónaposan tudtam úgy hason aludni, hogy már nem fájt, akkorra viszont már úgy megszoktam az oldalfekvést, hogy most az lett a kedvencem, a hasonalvástól megfájdul a csípőm a mai napig :-DD

pokolnak azért nem mondanám én sem az első napokat, inkább rendkívül kényelmetlennek az alváshiány meg a tisztálkodás nehézkessége miatt, de fájdalomcsillapítót például már a második naptól nem is kértem. Ami miatt pokoli emlékeim vannak róla, az az altatógázra való érzékenységem, amiről korábban nem tudtunk mivel sose műtöttek, a műtét után viszont olyan émelygést okozott, míg ki nem ment a szervezetemből 2-3 napig, hogy azt nem kívánom senkinek, egyfolytában émelyegtem és öklendeztem éjjel-nappal, fekve még rosszabb volt, úgyhogy egyfolytában a folyosón csoszogtam mint egy lentkerekes autó, egyszer még hánytam is, friss sebekkel, amikor még inni se lehetett, szóval csak ilyen műtétből visszamaradt trutyi jött ki, és görcsölt a gyomrom, azt hittem kész, végem van, ha most nem szakadnak szét a varratok, akkor soha, de aztán mondták a nővérek, hogy ilyen előfordul néha, és nem fog szétmenni a varrat, nagyon erős az, és tényleg nem is lett baj, de amíg el nem múlt, az olyan volt nekem mint egy végtelenített gyomortükrözés.

Azért ez mégiscsak egy nagyon komoly hasi műtét, természetesen kellemetlenségekkel jár, és mindenki másképp éli meg az első napokat, van akinek könnyebb, van akinek nehezebb, van aki gyengébb, van akinek kicsit tovább fáj, van akinek semmi. Van akit hasmenés gyötör a kontrasztanyagtól, nekem az sem volt szerencsére, de az biztos, hogy tényleg napról napra jobb, napról napra nagyságrendekkel könnyebb és jobb. Aztán meg husss... repülnek le a kilók.
(válasz Bobe1977 15753. hozzászólására)

15753. Bobe19772017-07-04 17:17
Hason feküdtél?? Akkor nics mindem veszve!😊
Nem tudok a hátamon aludni csak oldalt vagy hason. 😔
(válasz sza cactus 15752. hozzászólására)

15752. sza cactus2017-07-04 17:00
nem biztos az a pokol,azért...a műtét utáni 2 napon hason feküdtem ,még a dm-ben,rommá untam magam,mehetnékem volt,semmi fájdalom.pénteken engedtek ki,hétfőn már a fóliában voltam..jó,csak 5 órát dolgoztam,és qva meleg volt :-)
(válasz csillagpor118 15749. hozzászólására)

15751. Ditte 8882017-07-04 14:25
Szia!
Nekem április óta tolódott a műtéti időpontom, mert két nőgyógyászati műtét beelőzött.Ausztriában műtenek,végre eljött az időm júl 24-én a műtéti időpontom. 23-án megyek be a kórházba. Nekem kezdettől fogva az orvosom csak a sleevet ajánlotta.
(válasz myocardium 15746. hozzászólására)

15750. Zsú19652017-07-04 11:18
Nem én tituláltam pokolnak, nem tudom megmondani, mert nekem az első napok egyáltalán nem voltak nehezek...
(válasz csillagpor118 15749. hozzászólására)

15749. csillagpor1182017-07-04 11:01
Szia! megkérdezhetem mit jelent az első három nap pokol ?????Fájdalom,rosszullét megbánás ? És mikorra oldódik fel normális élhető életformává?
(válasz Zsú1965 15744. hozzászólására)

15748. Táti752017-07-04 08:33
Rányomtam arra, hogy ment és elküldte a hozzászólást,.

......Esetleg van olyan műtött, akinek ilyen problémája volt, illetve vérhigítót szedett?

Mami nem jelentkezett mostanában. Jól vagy Mami?

15747. Táti752017-07-04 08:29
Sziasztok!

Régebben írtam de nekem olyan messze van a műtét, hogy inkább olvasgatlak benneteket. Júl 26-án megyek Mohos doktorhoz konzultációra.

Dagi90, komolyan mondom ennyire kendőzetlenül írni a belső gondolataidról nagy bátorságra vall. nagyon jókat tudok mosolyogni mikor írod és volt már olyan is, amikor bekönnyeztem mert annyira értettem mi az amiről beszélsz.Bátor ember vagy, ahogy a többiek is mondták ez tényleg meg fogod csinálni és életed befektetése lesz.
Én most elkezdtem aggódni, hogy a pitvar fibrillációm esetleg kizárja e a műtét lehetőségét. Gyógyszerrel nagyon jól be van állítva. örököltem Anyikámtól, de szerintem a túlsúly is közrejátszott. Bízom benne, hogy megműt Mohos doktor, biztos nem én vagyok az egyetlen.Vérhígítót szedek ezért is ragaszkodok Veszprémhez, mert ott a klinikai háttér.
Esetleg van olyan műtött, aki