Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomor bypass lefogyásra fórum

Gyomor bypass lefogyásra (beszélgetős fórum)


2012. ápr. 13. 08:46

Sziasztok!

Tegnap a rendszer nem engedett az oldalra,de látom,hogy sok minden történt azóta.:)Csippere,nagyon örülök,hogy két hét múlva te is túl leszel a műtéten,és hamarosan Réka is!:)Az meg szuper,hogy pár óra alatt helyben elvégzik a szükséges vizsgálatokat.Azért,mert valaki nem szerepelt a médiában,még szuper eredményeket produkálhat.:)A bizalom a fontos,ami az orvos-beteg közt kialakulhat.Az is igaz,hogy Mohos doktor többszáz műtéten van túl,de attól még Tanyi doki is szuper lehet a szakmájában.:)/Anna-Reni bizonyíthatja./A célunk ugyanaz,szeretnénk ezt a műtétet,attól függetlenül,hogy ki hol végezteti el.Szerintem pár hét múlva Debrecenben is sorbanállás lesz.Azért a májusi kunzultációra elmegyünk Mohos dokihoz,és meglátjuk,hogy mikorra kapunk időpontot.Én sem örülnék neki,ha egy évet kellene várnom a műtétig!:(

1070. Zsú1965 (válaszként erre: 1058. - 9c719606b2)
2012. ápr. 13. 08:22
Én azt hittem, még mindig nem döntöttél:)) És mikorra kaptál időpontot?
1069. Zsú1965 (válaszként erre: 1067. - Timmcsi 77)
2012. ápr. 13. 08:17
Nehéz mérvvadó véleményt találni, én is kérdeztem egy dokit, aki szerint egyáltalán nem végeznek ilyen műtétet Mo-n. Sajnos, az orvosok sem full tájékozottak mindenben.
2012. ápr. 13. 00:01
A legfontosabb: mindenkinek sok sikert, és komplikációmentes műtétet kívánok, akár itt van, akár ott. :-))
2012. ápr. 12. 23:55

Itt páran kérték tőlem, hogy írjam le gondolataimat, véleményemet a műtéttel kapcsolatosan. Egy részét leírtam, és nem "port kavarok", "ítélkezem" vagy "sugallok".


Leírtam, hogy nincs összehasonlítási alapom, mint ahogy senki másnak sem lehet! Véleménye viszont mindenkinek....

Arról meg, hogy "konkurencia"..... hát nem tudom, számomra ez az életem, és nem pedig egy verseny...


Zsú, nekem nincs Tanyi doktorral semmi problémám. Én nem találtam róla semmi konkrétumot sem (az oldalán pont arról a műtétről, amit velem csináltak nincs utalás, vagy csak béna vagyok és nem találtam).


Csippere: nem esik jól, hogy annyira negatív véleményed van rólam, hogy "nem örülök másnak". És a sor "miből gondolod"-dal feltett kérdésed.... amit én gondolok, azt leírtam, azt meg nem igazán szeretem, ha a szavaimba belemagyaráznak olyasmit, amit nem mondtam.


Amit én tudok, mert megtörtént velem. 2010-ben a nőgyógyászom megadta nekem Mohos doktor számát, hogy szerinte beszéljek vele egy olyan műtétről, amit Magyarországon még nem csinált senki, és egy új próbálkozás. 2011 októberében a párom gastroenterológus orvosa ugyanúgy ajánlotta Mohos doktort. Én túl sokáig féltem, és nem mertem lépni.... én nem tudtam a Naplós féle filmről, csak utólag tudtam meg, nekem már akkor meg volt az időpontom.


Természetesen szívesen mesélek magamról, a műtétről, hogy mit éltem át, de annak nincs értelme, hogy a szavaimat magyaráznom kelljen...

1066. zsófi0123 (válaszként erre: 1053. - Csippere)
2012. ápr. 12. 23:08

Szia Csippere!

Nem vitázni szeretnék, és nem is akarok megsérteni sekit, csak szeretném tisztábban látni a helyzetet. Eddig úgy látom elég sok szubjektív, és túlzó vélemények is vannak :)

Engem is érdekelne, hogy pontosan mennyi gyomor bypass műtétet végeztek eddig Debrecenben. (vagy légyszíves mondd meg, hogy hol lehet utánanézni, hogy mi is megtudhassuk) Az, hogy valaki 2 és fél éve csinálta az elsőt, nem jelenti azt, hogy sokat is operált. És az, hogy ilyen gyorsan tud adni időpontot, nem arra vall, hogy sok betege van. Jó lenne többet megtudni erről.

Mohos dokiról azért tudunk már pár dolgot ami a szakértelmére utal (PhD dolgozata, 120-130 körüli műtétszám, és 300 körül amiben részt vett)


Csak jó lenne pár hasznos objektív infó is :) köszi, és sok sikert! :)

1065. Foki Kata (válaszként erre: 1058. - 9c719606b2)
2012. ápr. 12. 22:57
Sziasztok, szerintem az mindenképp jó az "ügynek", ha több helyen, több szakember végzi, legalább van választási lehetőségünk. Én is nagyon türelmetlen vagyok már, de az is igaz, hogy a húsz év alatt összeszedett kilóktól nem lehet megszabadulni pár hónap alatt. Reméljük mindenki megtalálja a neki megfelelő orvost, terápiát és megoldást. Jó éjt.
1064. Foki Kata (válaszként erre: 1059. - Bernibej)
2012. ápr. 12. 22:52
Szia, a szabadfelhasználású kölcsönök nagyon durvák, kérlek saját érdekedben beszéld meg egy olyan emberrel, aki ért hozzá,- itt nem a hitelközvetítőről beszélek - a szerződés minden szavát olvasd el és értelmezd. Nem ajánlom,csak akkor, ha biztos és több visszafizetési forrásod van, gondold végig, hogy megéri-e,
1063. Sbeus71 (válaszként erre: 1059. - Bernibej)
2012. ápr. 12. 22:44
Szia! Most, hogy néztem Tanyi doktor lapját, amit a kereső kidobott, ott láttam baloldalt két bankot, ahol erre hiteleznek, az egyik egy 80-as szám volt...lehet érdemes lenne...
1062. 9c719606b2 (válaszként erre: 1060. - Csippere)
2012. ápr. 12. 22:43
Én is Neked! Örülök, hogy megismerhettem egy ilyen jó arcot! Kár, hogy nem egyszerre megyünk a Singer alá! :-)
1061. Csippere
2012. ápr. 12. 22:41
Sziasztok, Jó éjt mindenkinek, holnap nagyon korán kelek :)
1060. Csippere (válaszként erre: 1058. - 9c719606b2)
2012. ápr. 12. 22:34

Szia Réka!


Örülök, hogy itt vagy! :)

1059. Bernibej
2012. ápr. 12. 22:34

Sziasztok,

Látom érdekesen alakulnak itt a dolgok. :)

Akár Veszprém , akár Debrecen én ma már beszélem a bankkal és 3 nap alatt tudják utalni a kölcsönt. Már csak arra várok, hogy mikorra kell. :)

Másnak is volt/van tapasztalata szabadfelhasználású személyi kölcsönnel?


Berni

2012. ápr. 12. 22:32

Sziasztok!


Ma már nem akartam írni, mert alaposan elfáradtam a debreceni programban, de látom, pezseg az élet :-)


Először is: nekem is az a benyomásom, hogy már nem egy olyan megnyilvánulás volt itt a fórumon, ami nyíltan nem állított semmi konkrétumot, de burkoltan azt sugallta, hogy Debrecennel valami gáz van.

Nos, ha mindaz, amit ma ott megéltünk Csipperével, ennyire megtévesztő volt, akkor úgy kell nekünk. :-)

Reggel konzultáció, utána a szükséges vizsgálatok ott, házon belül, leletek vissza a dokihoz és végül a műtét időpontjának rögzítése. Röviden ennyi.

Tanyi doktort szétszedik a páciensek, ez tény. De talán nem véletlen.

Köszönöm, Anna-Reni, hogy segítettél meghozni a döntést! :-)

1057. Sbeus71 (válaszként erre: 1054. - Csippere)
2012. ápr. 12. 22:26
...ne csigázz!!! :)
1056. Sbeus71 (válaszként erre: 1053. - Csippere)
2012. ápr. 12. 22:25
Én is vegyes érzelmekkel olvastam Timi levelét, de nem akartam beleszólni a nagyok dolgába :)... Teljesen megértem és egyetértek Csippere mondataival... Timi megbízik az orvosába és ez így van jól...ha az a bizonyos műsor a debreceni Tanyi doktor szereplésével készül, mert teszem azt Peti ott lakik, akkor most róla szólna a fórum. Hagyjuk meg mindenkinek a választást és ne ítélkezzünk ( szerintem)
1055. Zsú1965
2012. ápr. 12. 22:24
Peti! Merre vagy? Kíváncsi vagyok a te véleményedre is a Debrecen-Veszprém témában.
1054. Csippere (válaszként erre: 1052. - Anna-Reni)
2012. ápr. 12. 22:21

Köszönöm, egészen biztos vagyok benne. :)

Találkoztam egy meglepetéssel is Debrecenben, remélem Ő is megszólal holnap :)

1053. Csippere (válaszként erre: 1050. - Timmcsi 77)
2012. ápr. 12. 22:12

Szia Timmcsi!

Gondoltam, hogy ezzel a témával jó nagy port fogok felkavarni és ez hamarabb be is következett,mint hittem :)

Tejesen egyetértek Veled ezekben a dolgokban, amiket leírtál, pontosan ugyan ezek a gondolataim a műtéttel kapcsolatban. Egy dolgot ne felejts el, Te ezen a műtéten már átestél, ergo nem élted át azt az érzést, hogy valamit hosszú időn keresztül elhatározol, előteremted rá a pénzt, ígéretet kapsz egy lehetséges időpontra, majd miután vártál már több, mint másfél hónapot egy elbeszégetésre, kapsz egy 9 hónappal későbbi dátumot. Hidd el, hogy 10 év kínlódás után már nem az vezérel, hogy hogyan fogok kinézni nyáron, hanem az, hogy jövő télen a gyerekek közül ne kelljen eldönteni, hogy Apa melyiküket viszi el korcsolyázni, hisz egyszerre kettőt nem tud megtanítani, anya lába meg nem bírja el a súlyt.

Az írásodból nyilvánvalóan kiderül, hogy nagyon ragaszkodsz Mohos Doktor Úrhoz és ez rendben is van így, hiszen Neked Ő adta vissza az életedet, tehát neki leszel hálás.

Miből gondolod, hogy Debrecenben Tanyi Doktor egy felkapott divatláz miatt kezdte el ezt a műtétet?

Miből gondolod, hogy nem kérdeztem utána számtalan vonalon a szakértelmélnek és az eddigi munkásságának?

Miből gondolod, hogy egyetemi adjuktusként, közel 20 évnyi szakmai tapasztalattal kezdő orvosnak számít?

Mivel alaposan utánajártam, tudom, hogy 2004 óta foglalkozik túlsúlyos betegek műtétjével, tehát Ő is TUDJA, mit élünk át. És ebből 2 és fél éve bypast is végez. Nem az első betege leszek és nem is a tizedik, de nem zavar, hogy nem a 123-ik, hiszen bízom a szaktudásában és a szakmai tapasztalatában.

Persze én is meglepődtem a nagyon rövid várakozási időn, de Ő minden nap a klinikán van... és akár éjszakai is lehet keresni ha gond van.

Maga Mohos Doktor Úr mondta, hogy több, mint 200 ezer ilyen műtétet végeznek évente. Még szerencse, hogy nem mindet Ő végzi, hiszen akkor akár 3-4 év is lehetne a várakozási idő.

Én a helyedben Örülnék annak, hogy azok az emberek, akik csak májusban jutnak el konzultációra és magamből kiindulva leghamarabb jövő áprilisra kapnak idöpontot, ők is kapnak lehetőséget a választásra.

Zárógondolatnak még valami: a konkurencia nem ártalmas, hanem általában hasznos szokott lenni :)

Továbbra is sok sikert kívánok neked az átalakulásodhoz és mielőbbi gyógyulást!

1052. Anna-Reni (válaszként erre: 1032. - Csippere)
2012. ápr. 12. 22:10
Nem fogsz csalódni!
1051. Zsú1965 (válaszként erre: 1050. - Timmcsi 77)
2012. ápr. 12. 22:06

Ez most egy kicsit úgy hangzik, mintha Debrecen ellen beszélnél.

Jó lenne hallani többeket, akiket ott operáltak, hogy nekik mi a véleményük, mert ez most részedről tényleg úgy szólt Mohos doki és Veszprém mellett, mintha pont az ellenkezőjét gondolnád Tanyiról.

Pedig amiket írtál, valóban fontos dolgok, nem vitatom, én is igyekszem körültekintő lenni. Bevallom, én gondolkodom most Debrecenen is, mert ha van más megoldás, nem akarok még majd egy évet várni, márpedig január nagyon messze van. És bár nem rövid idő alatt híztunk meg, hidd el, hogy nem a nyári bikiniszezon motivál.

És valóban segítenél a döntésben, ha elárulnád, hogy a "legjobbat akarom kapni a pénzemért"-t mondat mögött mi van. Én hiszek abban, hogy több jó orvos is lehet, de ha van olyan infód, ami Tanyi ellen,konkrétan az ő személye mint orvos ellen szól, azt oszd meg légyszíves. Ha nem publikus, akkor priviben, számítok rá. És köszönöm.


És mesélj arról is, hogy vagy? Továbbra is te vagy itt az első:))

2012. ápr. 12. 21:25

Nem akartam igazán beleszólni ebbe a Debrecen-es dologba, sőt, most sem igazán szeretnék. Csak egy-két gondolatomat osztanám meg veletek ezzel kapcsolatosan, ha megengeditek (ha valaki csak elgondolkozik rajta, már jó):


-Nem egy-két hónap alatt lettem dagi, és úgy gondolom, hogy ha volt időm arra, hogy ennyi súlyt felszedjek, és nem zavart közben semmi (külsőleg sem és belsőleg sem) akkor nem akarom megoldani a problémámat fél perc alatt...

-Úgy érzem mostanában, hogy elkezd ez a gyomor by pass 'divatműtétté' válni. Pedig ez nem játék, és nem is divat. Én személy szerint sokáig gondolkoztam rajta, felmértem minden előzményt, következményt, tanácskoztam nem egy!!! orvossal, stb. mire döntöttem a saját testemről. Mert az a része, hogy x kilót fogyunk viszonylag rövid idő alatt, tök jó dolog.... de néha úgy érzem, hogy vannak akik azt hiszik, hogy minden áldozat nélkül csak úgy az ölünkbe zuhan a siker. Hát nem így van..... És a testünk/az egészségünk feletti döntéshez szerintem a legkörültekintőbb, és legalaposabb tudásunkra van szükségünk.

-Az is az érzéseim között van, hogy a női hiúság így tavasz elején, nyár közelettével igencsak megnő......

-Aztán a döntés.... ha már egy igen nagy összeget költök valamire, akkor a legjobbat akarom kapni a pénzemért. És ami fontos: itt nem olyasmit veszünk meg, amit eldobhatunk ha már nem tetszik... Szóval: nekem igenis fontos volt, hogy 'utánajárjak' kicsit a dokinak, akinek gyakorlatilag átadom a testem és az életem. Döntő érvek voltak például, hogy végig a műtőben lesz-e velem, vagy a befejezés másokra marad. Döntő volt, hogy mindig ugyanazzal a csapattal műt (összeszokottság, milyen fontos lehet baj esetén). Az első találkozáskor éreztem, hogy gyógyítani akar, és lehet, hogy ez most fura lesz, de: nem átérzi a problémát, hanem TUDJA mi a gond. Aztán: nem az első, vagy a második, de nem is az ötvenedik műtéti alanya leszek, és nem is két hónapja, vagy fél éve végzi ezt a típusú beavatkozást. Több száz sikeres műtét hosszú évek óta.

-Amit meg már csak utólag tudtam meg, hogy a műtét után az éjszaka közepén felhívod, hogy valami nem stimmel, intézkedik. Sőt, fél órával később még rá is kérdez, hogy minden rendben van-e.


Szóval csak azért írtam le ezeket, mert tudom hogy vannak itt jópáran, akiknek ezen a műtéten múlik az egészségük, a további életük. És azért is, mert itt szinte mindenki a műtét anyagi vagy fizikai megéléséről beszél. Pedig van ennek egy nagyon komoly lelki oldala is.

Úgyhogy mindenki gondoljon át minden apró kis dolgocskát ami a személyéből, jelleméből akár lelkileg fontos lehet. Én a magam részéről minden RÁSZORULÓNAK ajánlani fogom -nem a műtétet- hanem Mohos doktort és csapatát. Ő ért hozzá, meg tudja mondani mit kell tenni és mit nem.

Összehasonlítási alapom nyílván nincs- mint ahogy senkinek sem lesz- de az én felfogásom szerint a külsőségek nem számítanak, főként nem ilyen helyzetben, amikor az életemről van szó. Csak és kizárólag a tudás számít, a szakmai tapasztalat, és az emberiség. Én nem cserélném le senkiért sem a dokimat.... :-))

2012. ápr. 12. 20:29
sziasztok! Már egy ideje olvaslak titeket, örülök, hogy ilyen sokan gyűltünk össze, hasonló nehézségekkel! Már lassan 10 éve, hogy a kilóimmal küzdök. Kicsit konzervatív vagyok, úgyhogy eddig csak a diétával próbálkoztam, több-kevesebb sikerrel. A műtétről is gondolkodtam már, de félek az ilyesmiktől,úgyhogy továbbra is olvasgatok, mérlegelek. :)Szép estét nektek!
1048. Csippere (válaszként erre: 1047. - Lego.andi)
2012. ápr. 12. 19:45
Köszi, mindent leírok majd, hogy hogyan megy :)
1047. lego.andi (válaszként erre: 1032. - Csippere)
2012. ápr. 12. 19:37
nagyon bátor vagy és kezdeményező.le a kalappal és sok sikert!!várjuk a beszámolókat!
1046. Csippere
2012. ápr. 12. 19:15
Azt mondta a doki, hogy folyamatosan jelentkeznek hozzá, de szerintem nincsen hatalmas tumultus. Gondolom különben nem kaptam volna ilyen gyorsan időpontot.
1045. Zsú1965 (válaszként erre: 1044. - Csippere)
2012. ápr. 12. 19:02
És ott sokan várnak műtétre?
1044. Csippere (válaszként erre: 1043. - Hamar_Kinga)
2012. ápr. 12. 18:52
Szia, ugyan az a tarifa.
1043. Hamar_Kinga (válaszként erre: 1032. - Csippere)
2012. ápr. 12. 18:40
Szia! :) Megkérdezhetem, hogy Ő mennyiért műt?
1042. Csippere (válaszként erre: 1041. - Icu70)
2012. ápr. 12. 18:01
Nagyon boldog vagyok! Persze ez nem azt jelenti, hogy Mohos dokival bármi bajom lenne. :) csak szerettem volna hamarabb túl lenni az egészen :):):)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook