Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomor bypass lefogyásra fórum

Gyomor bypass lefogyásra (beszélgetős fórum)


1671. kelly36 (válaszként erre: 1668. - Prod)
2012. máj. 13. 14:56

Ehhez csak annyi kiegészítést, hogy kb. 1 hétig kell viselni vagyis, amíg a kórházban van az ember.

Tényleg nem zavaró a viselete, nekem a le és felvétel okozott problémát zuhanyzáskor, mert nagyon nehezen tudtam hajolni. Igazából ez egy combfix, nem is harisnya. Egyedül kb. az 5. napon sikerült.

1670. kelly36 (válaszként erre: 1667. - Prod)
2012. máj. 13. 14:50

Orvos hozzánk nem nyúlt Prod, ha nem tudott egy nővér vénát szúrni, akkor jött a következő és így tovább. Maximum a harmadikra sikerült..

Én csak a saját és max. a szobatársam nevében tudok nyilatkozni, biztosan mindenki másképp éli ezt meg, és a fájdalmak is mások. Hát azért igazán irigyellek, hogy nem voltak fájdalmaid.

Azt is írtam, hogy tisztelet a kivételnek, mert volt 1-2 nagyon lelkiismeretes és kedves nővér, a kötőzősnővérrel az élen.

A körülményekkel nekem sem volt gondom, a szoba minősége meg abszolút nem érdekelt a fájdalmaim mellett, a saját fürdő a kétágyas szobához viszont elengedhetetlen szerintem. (Nőknél főleg)

Az étel, ital is teljesen mindegy, mert úgysem tudtunk enni, innivalót meg hoztunk magunknak.

1669. kelly36 (válaszként erre: 1666. - Motoros10)
2012. máj. 13. 14:33

Igen, ez elég relatív.. Nekem a 109 is nagyon sok volt a 166 cm-hez, eléggé befolyásolta az életemet. Sokszor lement 3 hónap alatt 15-20 kg és mindig visszajött 5-tel több 1 éven belül. Így jutottam el idáig. Nem tudhatja a hölgy (vagy úr) sem, ha ő kevesebb lenne (130), akkor mit csinálna, mert nincs u.abban a helyzetben. Lehet, hogy leadni könnyebb nekünk 40 kg-ot, de megtartani ugyanolyan nehéz, mint annak, aki magasabb súlyról indul.

A másik dolog amiért én a műtét mellett döntöttem az az egészségem. Még minimum a fél életem előttem áll, nem mindegy, hogy hogyan élem. Most még egészséges vagyok (viszonylag), nem szerettem volna megvárni, hogy mégjobban elhízzak és komolyabb gondjaim legyenek. Ezért is érdemes szerintem már akár ilyen súllyal belevágni. És akkor még a magánéletről nem is beszéltünk.. :)

1668. prod (válaszként erre: 1663. - Motoros10)
2012. máj. 13. 14:31

Trombózis elleni harisnya: ez egy megelöző intézkedés. Egy esetleges trómbózis megelőzésére szolgál, mivel 1-2 napig nem mozog az ember.

Szerintem nem zavaró.

1667. prod (válaszként erre: 1656. - Kelly36)
2012. máj. 13. 14:27

Nekem teljesen más tapasztalataim voltak Veszprémben. A nővérek egy kivételével kedvesek és segítőkészek voltak. Az orvosokhoz nem igazán volt szerencsém, viszont amikor a nővérek nem tudtak vénat szúrni, kérés nélkül segített egy doki..

Ahogy leírtam a blogban, nekem nem igazán voltak fájdalmaim. Kétszer kértem az éjszakásoktól fájdalomcsillapítót, ebből egyszer fejfájás miatt.

Amikor a varratszedésre mentem vissza, minden nővérnek voltegy jó szava hozzám amikor benéztem hozzájuk.


A körülmények: kétágyas szobában voltam. Hát nem egy ötcsillagos szálloda, de sosem rosszabb körülményeket. Saját fürdő,WC.


Kaja: a teán kívül csak a babapiskótát ettem meg a kórházi kosztból. Hozattam be joghurtot, azt ettem. Nem is kívántam mást.

1666. motoros10
2012. máj. 13. 14:17
A hozzászólásokat látva meglepődve tapasztaltam, hogy "viszonylag nem nagy súllyal" rendelkezők vagytok, akik e komoly műtétnek vetettétek alá magukat, hisz "kelly36" súlya 109 kg nem vészes, igaz, a magasságod nem említetted. Veszprémben az orvosi konzultáción 130-150-168-169 kg súlyúak kértek időpontot. Az egyik páciens megjegyezte a 130 kg súlyúnak, "hogyha én ennyi lennék, akkor most nem lennék itt". Icut másnap műtötték - május 3-án - ő említette ezt a fórumot is, de azóta nem hallottunk felőle! Szeretnénk az ő véleményét és tapasztalatait is megismerni!
1665. kelly36 (válaszként erre: 1662. - Motoros10)
2012. máj. 13. 14:04

Nagyon szívesen! Veszprémben műtöttek,és ott előírás a trombózis elleni harisnya. Fáslit sem kaptál? Veszprémben az aulában lévő boltban lehet is venni. 109 kg voltam, amikor bementem, most 91. Elég sokat ülök a gépem előtt és meetingelek vagyis, akkor is ülök.. Ez is hozzájárult a hízásomhoz szerintem.

Szia!

1664. kelly36 (válaszként erre: 1660. - 99582e2ee3)
2012. máj. 13. 13:59

Szia Anig,


Sajnos a magyar mentalitáson nehéz változtatni, végül is mindenki elvégezte a feladatát.. Az orvosok hozzáállása sokkal rosszabb szerintem, de hát ők ebből az összegből semmit nem látnak, így nem is érdekli őket különösebben.

De ez azon kívül, hogy felháborító, szinte majdnem mindegy, mert Mohos doktor este bejön és Tőle kérjél éjszakára fájdalomcsillapítót, mert az igazán erőset csak orvos írhatja ki, a nővérek napközben lightosabbat adnak. De mindig kaptunk, amikor kértünk! Ezzel nem lesz gond. Az pedig, hogy félsz teljesen természetes, aki nem fél, az nem mond igazat szerintem vagy pasi.. :) Én is nagyon féltem, mondjuk én nem a fájdalomtól (nem tudtam, hogy olyan is lesz), hanem a műtéttől. De hamarosan túl leszel rajta és utána nem kell többet foglalkoznod a súlyoddal, hanem kihasználhatod a vékonyságod minden előnyét! :)

1663. motoros10 (válaszként erre: 1661. - 99582e2ee3)
2012. máj. 13. 13:52
Debreceni műtöttek nem említették a szorítós harisnyát. Ez csak Veszprémben van, vagy Debrecenben is?
1662. motoros10 (válaszként erre: 1659. - Kelly36)
2012. máj. 13. 13:51
Köszönjük az információt. Mennyi súllyal mentél a kórházba? Ülő vagy álló foglalkozásod van? Hol műtöttek? Üdv.
2012. máj. 13. 13:24
köszi kellynek,h ennyi mindent elmondtál.
2012. máj. 13. 13:13
nagyon jó lenne, ha több tapasztalatot írnátok, a kórházról és a szolgáltatásról és mindenről, hiszen ez egy fórum. ebből próbálunk erőt meríteni.és ha látják, hogy panasz van, talán változtatni is lehet a nővérek viselkedésén.hiszen ennyi pénzért, ennyi betegnél biztosan lehet. én személy szerint nagyon félek a fájdalomtól.nekem júliusra van időpontom.azt szeretném kérdezni,h amikor kértél fájdalomcsillapítót, adtak? azt veszem észre, h műtét előtt többen írnak, utána meg nem annyira, pedig jó volna. én megpróbálok tájékoztatni majd, mert tudom, mindenki fel akar készülni.
1659. kelly36
2012. máj. 13. 12:56

Az energiáról a következőket tudom elmondani:

Személy szerint én elég sokat dolgozom, minimum 10 óra/nap, de inkább több (és természetesen ebben nincs benne az itthoni munka, stb..), szóval a hétvégére elég fáradt vagyok. Vasárnaponként egy jó ebéd után próbáltam kipihenni magam, vagyis azonnal elaludtam. A műtét óta (2 hónap) nem tudok napközben aludni, de nincs is rá szükségem. Amikor hazajöttem a kórházból, egy hetet otthon maradtam, igaz, hogy sokat feküdtem, de kb. 5-6 órát aludtam összesen 1 nap. Tele vagyok energiával és ez az étkezéssel van összefüggésben. Mivel többször kell keveset enni, ezért nem terheljük meg egyszerre a gyomrunkat, ami viszont nem von el túl sok energiát. Ez az egyik legnagyobb előnye számomra a műtétnek.


Étkezés:

Mi a kórházban az utolsó napon kaptunk krumplipürét, de nem volt sem fasírt sem egyéb hús hozzá. Napközben pedig babapiskóta és sajtos tallér. Egyébként sok nővér nem tudta akkor még, hogy mit is kell ennünk, nekem például csak az 5.-6. nap hoztak be ebédet. (húsleves is volt, de ehetetlen szerintem  ) Na ez egyáltalán nem zavart, mert fizikailag nem is voltam éhes. Az agyam viszont annál inkább, de ez is csak a 6. napon jelentkezett. Idővel viszont ez is elmúlik, most már nagyon ritkán fantáziálok egy „jó ebédről”.

Egyébként, ha valamit nagyon megkívánok, akkor azt megfőzöm és eszem belőle pár falatot, így az agyam is elégedett lesz. 

Én a turmixolt ételekért nem rajongok, így próbáltam olyanokat enni, amit villával szét tudok nyomni. Pl: sokszor ettem az első két hétben körözöttet (magában), leveseket, tejfölt, tojáskrémet és minden nap megittam kb.: 2 dl frissen facsart narancs levet citrommal. Ez annyira jól esett, hogy utána még legalább 1 hónapon keresztül reggel lepréseltem egy fél litert és azt vittem el magammal. Ez vitaminbevitel szempontjából is jó volt, de ennek ellenére elkezdtek zsibbadni a lábaim és azóta D3 vitamincseppet szedek. (napi 1 csepp). A darabos étel még mindig nem igazán megy, bár ez hetente változik nálam és még nem jöttem rá, hogy mitől. Van olyan hét, hogy minden visszajön és nem azért, mert sokat eszem, ugyanis azt már a második, harmadik falatnál érezni lehet, hogy baj van. Ha eltelik egy 10 perc étkezés után, akkor már nem kell rohanni sehova. Ez azért nagyon kellemetlen tud lenni, főleg akkor, ha étteremben tudsz csak enni. (Voltam egy hetet nemrég külföldön egy munka kapcsán és mindig nekem kellett a mellékhelységhez a legközelebb ülnöm, ami elég ciki a kollégák körében, főleg miközben ők étkeznek..) Egy biztos, nehéz ételt nem eszem, mert azt nem bírom. Húst is csak módjával, hetente egyszer max. kétszer, de legjobb, ha darált hús. A száraz ételek sem mennek, szendvicsen már nem is gondolkodom.. A tésztákkal vagyok a legjobban kibékülve, főleg, ha sok rajta a szósz (egy maréknyi maximum). A kalóriától nem kell félnem, mert így sem érem el szerintem a napi 1000 kcal mennyiséget, bár nem szoktam számolgatni.

Ami még nagyon pozitív, hogy nincs pl. fejfájás az éhségtől, mert nekem akkor volt, ha fogyókúráztam és nem ettem túl sokat. Ha éhes vagy eszel pár falatot és ennyi.

Ma már folyadékból (és levesből) elég sokat tudok bevinni, illetve lédús gyümölcsökből ( az eper nem tudom, hova fér belém, mert tuti nem a gyomromba, abból elég sokat tudok enni..  ).

Most már elkezdtem sportolni, nekem a speed fitness-t többen ajánlották, meglátjuk mi lesz az eredménye. Mindenesetre a bőröm miatt mindenképp csinálni fogom, mert nem szeretnék jövőre egy plasztikai sebésztől kérni időpontot.

Bízom benne, hogy augusztusra elérem a 75 kg-ot, a többi utána ráér karácsonyra.. 

1658. kelly36
2012. máj. 13. 12:26
Nekünk még nem lehetett, csak a kórházi pénztárban a 400.000 Ft-ot (valamivel több volt),a hivatalos tájékoztatón is ez állt, de ezek szerint ez változott.. Bocsi!
1657. vica48 (válaszként erre: 1649. - Motoros10)
2012. máj. 13. 12:09

motoros!


Készpénzben ott helyben, vagy csekken egy összegben. ahogy prod is írta. Köszi prod,a múltkori válaszod is.

üdv Vica

1656. kelly36
2012. máj. 13. 12:07

Sziasztok,

Motoros:

A fizetésről annyit, hogy az összeg kb. 1/3-át kell a kórházban, készpénzben befizetned, a műtét napján. A többit a Mohos Kft-nek kell elutalni vagy készpénzben kifizetni.


A műtét árnyoldalairól is kérdeztetek elég sokan (priviben is) 1-2 leírok, de ezek az én tapasztalataim, nem tudok mások nevében nyilatkozni.

A műtét 3-4.napján konkrétan azt mondtam, hogy semmit nem tudnának ajánlani azért, hogy én ezt mégegyszer megcsináltassam, mert olyan fájdalmaim voltak, amihez persze hozzájárult a kiszolgáltatottság érzése és a dolgozók viselkedése. Erről egyetlen tv riportban sem beszéltek és a fórumon sem olvastam. Igaz talán jobb is, de legalább felkészültem volna lelkileg rá.. Ezt két hét múlva már teljesen másképp láttam és akkor már csak az eredményekre koncentráltam. Nyílván mindenkinek más a fájdalomküszöbe, nekem ez kicsit sok volt..

Szóval Mohos doktoron kívül más orvosra nem számíthattok (ő viszont minden nap benéz Ausztriából hazajövet a betegeire), mert lekezelően viselkednek a fizetős betegekkel és nagyon féltékenyek a doktor úrra. Megjegyzéseket tettek a fülünk hallatára, amit normális esetben nem hagytam volna, de nem akartam betegként rontani a helyzetemen. Ez alól kivétel az aneszteziológus orvos, aki szintén nagyon kedves, de ő benne is van Mohos doktor csapatában. A nővéreket még meg is értem (tisztelet a kivételnek), mert havi 80.000 Ft-ért mit várunk el tőlük, amikor van vagy 50 beteg 2 ápolóra. A 2. nap levágtak elém egy tálat (a földtől 50 cm-re), azzal, hogy mosakodjam meg, akkor, amikor még felülni sem tudtam. Jó vicc gondoltam..,

Ha nem lett volna a családom, fogalmam sincs, hogy tudok lezuhanyozni 3-4 nap körül, vagy hogyan tudom letornázni a harisnyát, amit hordani kell a műtét után.

Volt olyan eset, hogy kinyitották az ablakot a szobánkban (ketten voltunk, mert már akkor kétszer műtött a doktor úr hetente) és 5-6 óra múlva nézett ránk valaki, aki kedvesen meg is kérdezte, hogy nem fagyunk mi itt meg? Már konkrétan a fejünkön volt a takaró és persze akkor még nem tudtam az ablakig elsétálni, hogy becsukjam.. A nővércsengőt profi módon szerelték fel, ha infúzió van rajtad biztosan nem éred el (anélkül is csak, ha felállasz), de így legalább nem zavarják a nővéreket.. 

Igazán az bosszantott, hogy ennyi pénzért ilyen szolgáltatást kapunk, ami egy magánklinikán soha nem fordulna elő..


Ennek ellenére bármikor újra megcsináltatnám, mert azt az 1 hetet ki lehet bírni, most már én is tudom.. :)


Az étkezésről, energiáról folyt. köv.

1655. Hencsi28 (válaszként erre: 1654. - Hencsi28)
2012. máj. 13. 11:59
Bocsi, Klaribaba! :D
1654. Hencsi28 (válaszként erre: 1652. - Klaribaba22)
2012. máj. 13. 11:59

Szia!


Neked, mikor lesz pontosan a műtéted Karibaba?? És hol?

1653. prod (válaszként erre: 1651. - Motoros10)
2012. máj. 13. 10:30

motoros:

gyakorlatilag bármit ehetek, csak jól meg kell rágni és lassan kell enni. Hivatalosan két hétig a műtét után kell pépeset enni (2fog nélküli kaját"). Nekem ebbe minden puha étel belefért.

A kórházban a szerdai műtét után vasárnap már fasírt, krumplipüré érkezett a hivatalos menüben. :-)

Nagyobb gond a mennyiség belövése, illetve a lassú kajálás megszokása. Sajnos én nagyon gyorsan ettem.

1652. klaribaba22 (válaszként erre: 1647. - Kelly36)
2012. máj. 13. 09:29

Szia Kelly!

Üdv.a fórumon!:)Nagyon köszönjük,hogy jelentkeztél,és természetesen minden érdekel bennünket,főleg az árnyoldalak!!Kérlek,írjál le mindent!Most hogy vagy?Mennyi az energiád?Mit eszel?Nekem két hét múlva lesz a műtétem,már nagyon várom!:)

1651. motoros10 (válaszként erre: 1650. - Prod)
2012. máj. 13. 08:15
Köszönöm válaszodat. Kérdésem, hogy a darabos étel elfogyasztása okoz-e gondot, vagy egyáltalán meddig kell un. pépes ételt enni. Mikortól lehet "normális" étkezést folytatni, és itt nem a mennyiségre gondolok, mert nyilvánvalóan hozzá kell szokni a kis mennyiséghez, mert különben "visszaköszön".
1650. prod (válaszként erre: 1649. - Motoros10)
2012. máj. 13. 07:49

Motoros: egy részletben, tetszés szerint utalással vagy kp-ben.

Árnyoldalak: itt nyilvánvalóan meg kell tanulni, hozzá kell szokni egy másfajta étkezési kultúrához. Vége a nagy evéseknek. Én nagy evő voltam, de valahogy nem hiányzik. Egyszerűen nem zavar, hogy a többiek sokkal többet esznek, míg én csak madáradagot.

1649. motoros10 (válaszként erre: 1640. - Vica48)
2012. máj. 13. 07:40
Vica48 szeretném Tőled megkérdezni, hogy a fizetés milyen módon történik. Kp. vagy átutalás, egyben, vagy részletben?
1648. motoros10 (válaszként erre: 1647. - Kelly36)
2012. máj. 13. 06:14
Szia. Gratulálok, ez fantasztikus eredmény! Erről beszéltem, hogy az árnyoldalaira is kíváncsi vagyok, pontosan azért, hogy a műtét előtt állók tudják azt, hogy mire készüljenek fel a műtétet követően. Ezirányú tapasztalataidat szívesen vennénk! Üdv.
1647. kelly36 (válaszként erre: 1646. - Motoros08)
2012. máj. 13. 01:00

Sziasztok,


Kb. 2 hónapja én is átestem Mohod Dr-nál a műtéten, aki egy végtelenül kedves és figyelmes orvos. 2 hónap alatt kb. 18 kg-ot sikerült fogynom (109 kg-ról indultam), ami számomra egy nagyon jó eredmény. A műtét az árnyoldalaival együtt is megérte, mert azért azok is vannak, igaz elég keveset olvastam róla én is a műtét előtt..:),ma úgy gondolom, újra megcsináltatnám.

Ha kérdésetek van, nyugodtan írjatok, megpróbálok mielőbb válaszolni..

1646. motoros08 (válaszként erre: 1644. - Motoros10)
2012. máj. 12. 19:27
Szia!Mi párommal voltunk Veszprémben időpontot kérni,/május 2.án/és csak jövő juniusra kaptunk.Debrecenben viszont már idén aug elejére kaptunk.Akinél az idő számít annak nem mindegy.Szimpatikus volt a Mohos doktor is,de nagyon jó fej a Tihanyi doktor.Nekünk közelebb lett volna Veszprém,meg volt aki mondta ott nagyobb a gyakorlat,de itt bíztattak,hogy nyugodtan menjünk Debrecenbe aminek nagyon örülünk.Így már idén meg lesz.
1645. prod (válaszként erre: 1644. - Motoros10)
2012. máj. 12. 18:32
Hát a pénzre nem tudok mit mondani. Én csak a veszprémi környezetre tudok bármit is mondani.
1644. motoros10 (válaszként erre: 1643. - Prod)
2012. máj. 12. 18:11
Az igazság az, hogy a pénz sem jött még össze, + bátorsághiánya, + Mohos doktor vagy Tanyi doktor-e, hol jobbak a körülmények, melyik milyen orvos, stb. stb. Azért nézem ezt a fórumot, hogy tapasztalatokat és bátorságot gyűjtsek. Nagyon-nagyon örülök és örülnék, ha a műtéten átesettek tájékoztatnának bennünket, akik még előtte állunk, hogy mire számítsunk és mire készüljünk fel!
1643. prod (válaszként erre: 1641. - Motoros10)
2012. máj. 12. 18:02
Motoros: egy régen műtött azt mondta, ha a mostani tudásával kellene dönteni, akkor akár a konyhaasztalon is megcsináltatná. :-)
1642. Hencsi28
2012. máj. 12. 17:58
Május 23-án vagy 24-én rajtam kívül, senki nem megy, Veszprémbe?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook