Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomor bypass lefogyásra fórum

Gyomor bypass lefogyásra (beszélgetős fórum)


1851. rituka23 (válaszként erre: 1844. - Organza)
2012. máj. 24. 21:32
Szia Organza! Írtam neked privit, légyszi nézd meg! :)
1850. Csippere (válaszként erre: 1847. - Prod)
2012. máj. 24. 20:52
Ezt hallottam már, de nem igazán tudtam elképzelni :)Minden esetre remek hír, kicsit megnyugtató :)
1849. bilonka
2012. máj. 24. 18:08

Mindenképpen megcsináltatom a műtétet, mert ugy vagyok vele,hogy ez igy ( 140 kg )nem élet, csak vegetálás.Csak addig minden téren próbálom magam felkészíteni.Alig várom már, hogy tul legyek rajta,ezért lassan megy az idő ( aug.08.)

Csippere köszönöm a válaszod ez is segítség, mert lagalább tudom mire készűljek

1848. Gombóc66 (válaszként erre: 1845. - Bilonka)
2012. máj. 24. 18:06

Szia Bilonka!

A félelem természetes dolog műtét előtt.

Amikor eldöntöttem, hogy bele megyek, két hétig jöttek rémálmok, holott nem szoktam rosszat álmodni. Közvetlen elalvás után fél órával arra ébredtem, hogy kórházban vagyok a műtét után. Ott döbbenek rá, hogy "Úristen, mit tettem a testemmel!" Ami még furcsa volt, hogy rendesen fizikai tünetekkel jött az álom. Hosszú percekig rosszul voltam. Olyan erős volt ez az érzés, hogy már ott tartottam, hogy lemondom az egészet.Aztán szépen lassan elkoptak az álmok.

Azóta végig olvastam sok orvosi oldalt a műtéttel kapcsolatban és az esetleges táplálkozási problémákat kiszürtem.Nekem ez kellett a felkészüléshez.


A beavatkozás visszafordítható, csak az orvos szerint ezt még senki nem kérte.

1847. prod (válaszként erre: 1845. - Bilonka)
2012. máj. 24. 17:42

A visszafordíthatatlanság a doki szerint nem igaz.

Magyarul, vissza lehet csinálni, de az nem laparoszkópos műtét.

1846. Csippere (válaszként erre: 1845. - Bilonka)
2012. máj. 24. 17:29

Szia Bilonka,

Szerintem mindenki attól fél a legjobban, hogy mik lesznek a hosszú távú következmények. Eléggé sok helyen utánaolvastam és egyelőre nem valószínű, hogy olyan drasztikus dolgot okoz, ami esetleg rosszabbul kezelhető, mint az eredeti probléma :)

Az agyból jövő éhségérzetet még nem tudtam teljesen leküzdeni, de nagyon sokat javult a dolog. A legnagyobb baj akkor van, ha valamiért nem tudok rendesen enni délelőtt és olyan 2-3 óra körül jutok kajához. Reggelizni mindig szoktam, arra nagyon figyelek, de kb. 4-szer már előfordult, hogy kimaradt az ebéd dél körül. Na ilyenkor farkas éhes vagyok és nem tudom abbahagyni az evést és bizony visszajön. De eddig még "csak" akkor hánytam, amikor tényleg túl ettem magam kb. négyszer. Ja és egyszer bekaptam egy falat zsírban sült húst, az nagyon megviselt, de nem jött vissza :) A műtét helye csak első napokban volt érzékeny, de azt sem tudtam megállapítani, hogy valójában mi fáj. Az erőm kb. mostanában jött vissza, a múlt hétvégén éreztem először, hogy jobb már.

1845. bilonka (válaszként erre: 1831. - Csippere)
2012. máj. 24. 17:09

Szia Csippere!

Nagyon jó, amit leírtál. Ilyesmitől félek én is, hogy majd megbánom, és ez már visszafordíthatatlan.

Az éhségérzet sokszor az agyból indul ki, ezt mára már leküzdötted? Volt olyan, hogy ettél, mert nagyon kívántad és utána kihánytad?Belűl a műtét helye nem érzékeny már?Gratulálok a súlyodhoz, az nagyon szépen ment le.S az erőd mikor tért vissza?

1844. organza (válaszként erre: 1840. - Prod)
2012. máj. 24. 16:39

Szia Prod!


Hol lehet olvasni a blogodat? Engem is érdekelne.

Köszönöm.

1843. Csippere (válaszként erre: 1840. - Prod)
2012. máj. 24. 14:27

Szia Prod,

Örömmel olvastam, hogy szépen alakul a dolog :)

Így tovább :) Mérni továbbra sem tudtad magad?

1842. lego.andi (válaszként erre: 1840. - Prod)
2012. máj. 24. 14:05
Ezek nagyon pozitív változások Prod!Veled örülök!:-)
1841. lego.andi
2012. máj. 24. 14:04

Úgy megfogott:


"Hallott már valaki kövér nőket beszélgetni? El se lehet képzelni bármi más látványosságot, amelyből így áradna az egészséges vidámság. Senki se tud úgy nevetni, mint ahogy két kövér nő nevet. És utoljára se tud úgy nevetni, mert ők ketten sohasem hagyják abba. Ha kettőnél több kövér nő beszélget, az ember arra gondol, hogy a jó egészség titka a testek tömegében és sűrűségében rejlik. Még az is megfordul az ember fejében, hogy nem zsír, hanem törökméz szorongatja a szívüket. Mindig az az érzésem, hogy harminc évvel fiatalabbak a koruknál, és vigyázniuk kell, nehogy a föld vonzóereje hirtelen elengedje őket. Ez volna netán a gömbök metafizikája?"


Gabriel García Márquez

1840. prod
2012. máj. 24. 12:51
Egy új bejegyzés a blogon.
1839. Bernibej
2012. máj. 24. 09:20

Ezen az oldalon van egy "cheat sheet", egy rövid összefoglaló is:

[link]

1838. Bernibej
2012. máj. 24. 09:17

Sziasztok,

Aki kérte annak elküldtem a könyvet.

Weight Loss Surgery Cookbook For Dummies

Berni

2012. máj. 24. 06:37

Hencsiiiiiiii!

Veled vagyunk!!Szorítunk neked!!!:):)Minden rendben lesz!!:)

1836. rituka23 (válaszként erre: 1835. - Csippere)
2012. máj. 23. 21:58
Szóval teljesen nem múlik el a vágy, de az azért bíztató, hogy könnyedén le tudsz mondani róla! :) Sajnos én is így vagyok ezzel, hogy hiába nem akarom, egyszerűen muszáj megennem, mert különben úgy érzem rosszul leszek, pedig biztos nem így lenne, de ez olyan, mint a kábítószer, sajnos! :S Egyébként gratulálok az eddigi eredményeidhez! :) Így tovább! :))
1835. Csippere (válaszként erre: 1832. - Rituka23)
2012. máj. 23. 21:33

Én akartam, csak nem tudtam :) Nekem is a nagy problémám az édességekkel volt. Kell idő ennek is, hogy szépen lecsituljon az édesség utáni vágy, mert az még néha előjön, főleg délutánonként. De ma pl. megettem délután egy gombóc fagyit a gyerekekkel és teljesen el voltam vele telve és a boldogságom is megvolt. Nem is kívántam többet, pedig régen volt, hogy 5 gombócot is be bírtam tolni :) a csokikért most már nem remegek. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy soha nem kívánom meg, de könnyen le tudok mondani róla. Műtét előtt ez szinte lehetetlen lett volna :):):)

Igaz, a mai fagyitól kicsit rosszul voltam (túl sok szénhidrát volt) :) de sebaj. Próbálgatom az ételeket, van ami bejön, van ami nem :):):)

1834. organza (válaszként erre: 1823. - Hencsi28)
2012. máj. 23. 21:32

Hencsi!


Megkérdezhetem, hogy hol műtenek és milyen súlyról indulsz (remélem itt ez nem számít indiszkrét kérdésnek:)


Én most azt gondolom, hogy a műtét előtti feszült várakozás nehezebb, mint a műtétet követ 1 hét...szóval a nehezén már túl vagy:))))

Szorítunk!!

1833. organza (válaszként erre: 1831. - Csippere)
2012. máj. 23. 21:27

Szia Csippere!


Nagyon köszönöm a biztatást! Tényleg félek, másrészt utálom magam, amiért tulajdonképpen semmit nem teszek azért, hogy másképp legyen, hogy elkerüljem a műtétet. Folyton zabálok, pedig tök felesleges.Azt hiszem bele fogok vágni a műtétbe, végül is mindannyian annyira pozitívan nyilatkoztok az egészről. Felhívtam ma Tanyi doktort Debrecenben, már csak le kellene menni hozzá személyesen is. Büszke lehetsz magadra, hogy alig 1 hónap után ennyit fogytál, illetve hogy már ennyire pozitívan állsz a dolgokhoz.Remélem ez a műtét tényleg egy életre megoldja az összes problémát. Szurkolok Neked tiszta szívemből.Annyira jó, hogy van ez a fórum, rengeteget segít, köszönöm Nektek.

1832. rituka23
2012. máj. 23. 21:16
Lányok, ugye a műtét után nem akarok majd csokit enni???? Most toltam be egy egész táblával... :S
1831. Csippere (válaszként erre: 1820. - Organza)
2012. máj. 23. 20:56

Szia Organza :)

Én 3 nap híján egy hónapja estem át a műtéten. Pont ugyan ezek az érzéseim voltak, mint amiket Te is leírsz. Sőt a műtét utáni napokban annyira megbántam az egészet, hogy vissza szerettem volna forgatni az idő kerekét :) Hazajöttem a kórházból és ahogy kezdtem jobban lenni és megettem az első falatokat, pont ugyan azt az érzést éreztem, mint a diétáim sorám. Majd meghaltam néhány finom falatért. Teljesen magamba voltam rogyva, hogy semmit nem ért az egész, hiszen éhes vagyok, valahogy tutira ki fogom játzsani ezt az egészet. Igen ám, de pár nap alatt észrevettem, hogy mindez csak az agyamban van, fizikailag nem vagyok éhes. Amikor mégis nagyon rám tört, megittam egy kis rostos őszilét, vagy ilyesmit. Nekem az is nehezítette a dolgokat, hogy a munkám során nagyon sokat vagyok konyhákon. Mondanom sem kell, kaja hegyek... Viszont mostanra nincs semmi problémám a régi finomságokkal. Ma egy olyan étteremben voltam, ahol ki volt tálalva kb. 10-15 féle étel, kezdve a Csülök Pékné-től, folytatva az Aranygaluskán keresztül, Chilis bab, rántott sajt, husi stb. De nem hatott meg. Ettem fél csésze húslevest kis zöldséggel, majd kb. 2 óra múlva egy kis salátát picike husival. Baromira jól esett. Viszont bekaptam a csülök sült krumplijából egy darabot és ki kellett köpnöm, mert annyira nem ízlett :)

Nagyon boldog vagyok, hogy meghoztam ezt a döntést a műtétről. Diétával, önmegtartóztatással soha nem sikerült volna lefogynom, viszont most már a 13-ik kilót gyűröm lefelé és tényleg nem szenvedek már, csak az eleje volt nehéz. Bár azok a félelmek még mindig bennem vannak valamelyest, amiket Te is írtál a későbbiekről, mégis hiszem, hogy így teljesebb, hoszabb életet élhetek. Sőt egyáltalán életet élhetek, mert 135 kilósan az már nem volt élet :(

Minden jót kívánok Neked a döntésed meghozásához, az biztos, hogy nem kis döntés, hiszen a beavatkozás drasztikus és visszafordíthatatlan.

1830. Csippere (válaszként erre: 1829. - A5d5caf7e1)
2012. máj. 23. 20:33

Kedves Shillador,

Köszönet Neked, hogy próbálsz segíteni és természetes módszert ajánlasz a problémánkra. Én csak a magam nevében tudok nyilatkozni, de lényegében nekem pont azokkal az ételféleségekkel volt problémám, amiket a paleolit táplálkozással is kerülni kell. Csináltam többször 50 gramm körüli szénhidrátos diétát, és valóban nagyon gyorsan fogytam vele, de sajnos a sütiknek, tejtermékeknek, tésztáknak nem tudtam ellenállni és végül mindig bedőlt az összes próbálkozásom

:(

2012. máj. 23. 18:51

Sziasztok!

Uramisten! Amiket itt olvasok!

1 éve nagyon gondolkodtam én is, hogy tetetek be gyűrűt, mert a 122 kg írtózatosan sok volt, és mindennel próbálkoztam lefogyni, de sehogy se akart sikerülni, az a sok éhezés, számolgatás, jojózás közben cukros is lettem, alulműködött a pajzsmirigyem, el voltam keseredve nagyon :(


Addig kutattam, míg rábukkantam egy életmódra, amely egészséget és karcsúságot ígért, sok kajálás mellett.

Áhhh, balgaság, ilyen nincs-mondtam, de a kisördög nem hagyott nyugodni.

Elolvastam:

[link]

aztán fogytam már 25 kilót :D

vígan, gyűrű nélkül, mindig jóllakva, és már nincs cukorbetegségem se, és már a pajzsmirigyem is közeledik az idilli felé.

Minden érdeklődőt várok a Paleolit táplálkozás fórumon :D

1828. Foki Kata
2012. máj. 23. 18:49
24 óra alatt 2,5 kilÓ szerintem teljesen komolytalan!
1827. Foki Kata (válaszként erre: 1791. - Mauritius25)
2012. máj. 23. 18:48
Próbálta valaki?
1826. vica48
2012. máj. 23. 18:45

Sziasztok!

Most beszéltem a dokival, egy tünemény, most már nagyon várom, hogy sorra kerüljek:))) Aki még nem intézett semmit az szerintem kezdjen hozzá, szerintem hamarosan drágulni fog!

Szép estét!

1825. vica48
2012. máj. 23. 18:43
Hencsi! Kitartás, nemsokára túl leszel rajta! Sok erőt hozzá, minden rendben lesz!
1824. Mauritius25 (válaszként erre: 1823. - Hencsi28)
2012. máj. 23. 18:30
Nagyon sok szerencsét, és ne izgulj, minden rendbe lesz! ;-) Üdv Mau
1823. Hencsi28
2012. máj. 23. 17:50
beszéltem a dokival, holnap 2 kor lesz a műtét!!! Jaj, szeretnék már túl lenni rajt, nagyon!!!
1822. Mauritius25 (válaszként erre: 1820. - Organza)
2012. máj. 23. 15:24

Kedves Organza!


Teljes mértékben együtt érzek veled, bennem is megvannak ezek a félelmek pedig én fiú vagyok ;-) De az utóbbi időben sok olyan problémám is kiújult amik már a fogyást követően elmúltak, így határoznom kellett hogy a hátralévő életemet normális testben egészségesen szeretném leélni vagy szenvedni ebben. Így számomra nem is volt kérdéses a döntés mindazonáltal a félelem megvan, a gyűrűvel átélt kudarc miatt. Bátorság!!!

ui: nem tudom láttad e a képeimet az adatlapomon a 2007-es képek a gyűrűvel való fogyás eredménye

Üdv: Mau

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook