Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomor bypass lefogyásra fórum

Gyomor bypass lefogyásra (beszélgetős fórum)


2012. jún. 8. 06:17

Sziasztok!

Hajrá Motoros,veled vagyunk!!!!!:):):):)Minden rendben lesz!!!!!:):):)A legjobb kezekben leszel!!!Pár óra és kezdődhet az új életed!!!

Magamról annyit,hogy tegnap füvet vágtam,gyomláltam,jól vagyok!!:):)Ma megpróbálok biciklire ülni,és elmenni a boltba!:)Szép napot nektek!:)

2060. Csippere (válaszként erre: 2049. - Motoros10)
2012. jún. 7. 20:15
Pontosan ez az ok vezetett engem is Debrecenbe és nem bántam meg, hogy ezt a döntést hoztam. Nekem januárra lett volna időpontom Veszprémben, majdnem sokkot kaptam, amikor kimondta a doki :)
2059. Ani 1981 (válaszként erre: 2031. - Bernibej)
2012. jún. 7. 19:38

Szia!


Ez a kollegina nincsen véletlenül fent a youtube-on? Csak azért kérdezem, mert az USA után Brazíliából van fent a neten a legtöbb gyomorszűkítéses videó. Ő magyar?

2058. bilonka
2012. jún. 7. 19:23
Nyugodt legyél, küldjük az energiát és szorítunk.
2057. stewe
2012. jún. 7. 19:04

Így ismeretlenül is ÜDV motoros!

Én a mütét utáni hatodik napon kb 500 km-t autóztam, hidd el gyorsabban fogsz felülni a vasra, mint gondolod!

Ja, és néhány hónap múlva miattad a fogyasztása is jobb lesz a motorodnak :))))

2056. Csippere (válaszként erre: 2051. - Motoros10)
2012. jún. 7. 18:41
Megírod majd, hogy hogyan sikerült a műtét? :):)
2055. vica48
2012. jún. 7. 18:19
Szorítunk Neked és küldjük az energiát motoros! Minden rendben lesz, indul az új életed! HAJRÁ!
2054. Csippere
2012. jún. 7. 17:03
Sok szerencsét Motoros! :)
2053. lego.andi (válaszként erre: 2042. - Motoros10)
2012. jún. 7. 16:59
Szurkolunk motoros08:-)Minden rendben lesz!
2052. bilonka (válaszként erre: 2048. - Csippere)
2012. jún. 7. 14:47

Teljes mértékben egyetértek azzal, amit írtál.

Bárki kerül a műtőbe mindenkinek szurkolunk.

A lényeg, hogy sikerüljön amiről álmodunk.

2051. motoros10 (válaszként erre: 2050. - Klaribaba22)
2012. jún. 7. 14:36
Köszönjük! Várjuk az energiát!
2050. klaribaba22 (válaszként erre: 2042. - Motoros10)
2012. jún. 7. 14:07

Hajrá Motoros08!

Veled vagyunk,szorítunk neked,minden rendben lesz!!!!:):)Jó kezekben leszel!!!:):)Küldjük az energiát!!!:):)

2049. motoros10 (válaszként erre: 2048. - Csippere)
2012. jún. 7. 14:04
Teljesen egyetértek Veletek! Viszont azt is tudomásul kell venni, hogyha valaki nem akar egy évet várni, mint ahogy Mohos doktornál májusban 2013. június 27-re adott időpontot, Debrecenben pedig Tanyi doktor - aki egyébként ugyanolyan szaktekintély, mint Mohos doktor - már holnap műti Motoros08-at.
2048. Csippere (válaszként erre: 2044. - Stewe)
2012. jún. 7. 12:41

Szia Stewe, üdv közöttünk :) Örülök, hogy gyarapodik a "tábor" :)

A Zsú-s párbeszédhez szeretnék egy picit hozzákotyogni :)

Nem tudom, hogy olvasgattad-e április közepén is a fórumot. Amikor felmerült, hogy Debrecen is létezik, mint lehetséges műtéti helyszín, nagyon csúnya ledorongolás érkezett itt, amiért megszentségtelenítettük a veszprémi szentélyt. Legalábbis ilyen érzés volt, amit a visszajelzésekkel adtak néhányan. Nagyon nehéz volt úgy meghozni ezt az egyébként is komoly döntést, hogy támadás ért minket, amiért kiálltunk a sorból. Ezt a műtétet nem egyszerű egyébként sem lelkileg feldolgozni és akkor mi még egy jó adag negatív kritikát is kaptunk az új orvos miatt. Azt hiszem így már érthetővé és nyilvánvalóvá vált Zsú hozzászólása. Mindannyian tudjuk, hogy mindkét orvos maximális odaadással van a betegeiért, szerencsénk van, hogy kis hazánkban két ilyen remek szaktekintély foglalkozik a problémánkkal :)

2047. prod (válaszként erre: 2045. - Stewe)
2012. jún. 7. 11:08

Igazad van.

Engem még Belgiumból is visszahívott amikor kerestem.

2046. stewe (válaszként erre: 1976. - Foki Kata)
2012. jún. 7. 10:02

Szia Kata.

Én magam "műtött" vagyok, és nagyon örültem, amikor Mohos doki tájékoztatott egy "bypass club" ötletéről!

Bár nem lakom Veszprémhez közel, szerintem a lehetőségekhez mérten mindig ott leszek, ezzel is segítve a műtétre várókat!

2045. stewe
2012. jún. 7. 09:42

Sziasztok.

2 hete volt a műtétem Veszprémben, /Dr Mohos Elemér/tegnap szedték ki a varratokat!

Minden a legnagyobb rendben, én a 6. naptól mindent eszek :) persze kevesebbet, és jól megrágva.

8kg-ot fogytam, és semmi panaszom nincs!

Aki teheti nyugodtan vágjon bele, és szívesen válaszolok a kérdéseitekre!

2044. stewe (válaszként erre: 2018. - Zsú1965)
2012. jún. 7. 09:33

Kedves Zsú.

Mohos doki már csak ritkán van Ausztriában, ügyelni.

Ezerrel a Magyar betegekre koncentrál :)

2043. Bernibej
2012. jún. 7. 08:29

Sziasztok,

Tegnap azt elfelejtettem megírni, hogy a koleganő a műtét óta (tehát már 2 éve) minden hónapban B12 injekciót kap és még D vitamint is kell szednie.

Bea

2042. motoros10 (válaszként erre: 2020. - Csippere)
2012. jún. 7. 07:23
Sziasztok! Nagyon örülök ennek a fórumnak, hisz nagyon sok tapasztalatot és jó tanácsokat adtok. Motoros08 ma ment Debrecenbe és holnap műtik - ha minden jól alakul és a Jó Isten és Tanyi doktor is úgy akarja! - Kérdésem, hogy milyen biztosítás fizet ez után a műtét után? Köszönettel várom válaszotokat.
2041. Gombóc66 (válaszként erre: 2031. - Bernibej)
2012. jún. 6. 19:02

Köszönet Neked az anyagért. Hasznos lesz nagyon.


A gyomor műtött betegeknél a táplálkozást úgy állítjuk össze, mintha újszülött csecsemők lennének.Akinek van gyereke tudja, hogy mire gondolok.Kb. a mennyiség és minőség is ennek megfelelő. Hasonlóan szoktatjuk a műtött gyomrot az új táplálékokhoz, mint a csecsemőket.Ha a következő típusú ételt nem tolerálja még a gyomor, pár napra vagy hétre visszatérünk az előzőkhöz.

A bébi ételek tökéletesen megfelelők ehhez, magas kálcium tartalmúak, igaz kicsit fel kell javítani az ízeket.A húsok darálva vannak benne, ami pont megfelel a mi gyomrunknak is.

Meg kell tanulnunk újra a szervezetünk működését.

2040. vica48 (válaszként erre: 2026. - Rituka23)
2012. jún. 6. 17:46
Köszi a jó kívánságot! Neked mikor lesz a műtét?
2039. vica48 (válaszként erre: 2024. - Bernibej)
2012. jún. 6. 17:44

Tudod csak pozitívan, ahogy én tettem, és ahogy neked mondtam. Hidd el jól döntesz, engem, ha még 1x megkérdeznének újra belefognék. Jó kórházba, jó doki kezei közé kerülsz. Drukkolni fogok Neked, és mindenki másnak, aki most fog sorra kerülni.

puszi

2038. Zsú1965 (válaszként erre: 2033. - Bilonka)
2012. jún. 6. 17:27

Nem a szabályok betartása vagy be nem tartása a gond, hanem hogy meg kell tanulnunk mennyit ehetünk egyszerre, milyen gyorsan, mekkora falatokkal, ez mindenkinél más, és meg kell keresnünk a határainkat, műtét előtt nem volt ilyen, tudtuk, mennyi fér a gyomrunkba.

Másképp reagálunk az eddig megszokott ételekre, és nem ismerjük magunkat.

És a leckéhez hozzátartozik, hogy legyen hasfájás, meg visszaköszönés, mert az (is) mutatja a mértékeket. És a mértékek mintha naponta változnának:(


Legalábbis ez az én véleményem.

2037. Zsú1965 (válaszként erre: 2034. - Gbabi50)
2012. jún. 6. 17:23
Köszönöm, a jó tanács és a tapasztalás mindenkitől jól jön.
2036. bilonka (válaszként erre: 2035. - Műtött)
2012. jún. 6. 16:54

Az nem baj, ha nem roham tempóban fogyol . Sőt, talán jobb, mert igy legalább hozzá tud állni a szervezeted, a bőröd jobban a kisebb sulyhoz.

Nagyon kevés mennyiség amit meg lehet enni, de gondolom magunknak teszünk jót azzal, ha nem terheljük tul a gyomrot.A lényeg, hogy érezzük jól magunkat. Gratulálok a fogyásodhoz.

2035. Műtött (válaszként erre: 2033. - Bilonka)
2012. jún. 6. 15:44
A mindennapi munkához és általános erőnléthez kell némi energia, és ez nem attól függ, hogy műtöttek, vagy sem. A cél nem az, hogy szédelegjünk az éhségtől, hanem hogy normál életet élhessünk. Én kajálok, nincsenek hókuszpókuszok és - ha nem is rohamtempóban - fogyok.
2034. gbabi50
2012. jún. 6. 14:52
Zsu,a gyumolcslevek azert csinalnak gyomorsavat mert cukor van bennuk,meg mas vegyianyagok,en amiota dietazom es nem eszek kenyeret meg cukros dolgokat nem eg a gyomrom ,de ha ezeket eszem,foleg nagyobb menyisegben akkor van hogy sok lesz a savam,ezt mar a sajat boromon tapasztaltam,amikor ugymond rendesen etkezem,szoval mindenevo vagyok,sokszor savam van,de ha elhagyom a cukrot,kenyeret ez elmulik,nagyon jol erzem magam,a fuszerek pl.nem okoznak nekem savat meg a gyumolcsok sem.Az igaz hogy puffasztanak a nyers gyumik,ezert te most egy ideig ne egyel,esetleg fozve es turmixolva,majd eljon az az ido amikor nem lesz gond,de meg nagyon friss a muteted.Tudom hogy egy kicsit furan hangzik hogy tanacsot adok amikor engem nem mutottek,ezzel csak azt akartam mondani hogy annak is okoz gondot aki nem esett at beavatkozason,kivanom hogy mihamarabb rendbejojjel es orulni tudjal az uj eletnek:)
2033. bilonka (válaszként erre: 2031. - Bernibej)
2012. jún. 6. 14:33

Köszönjük , hogy ezt leírtad nekünk.Bár műtét után biztosan elmondják a kórházban. Ha meg nem ,ez akkor is itt lesz nekünk, és egy nagyon jó támpont.

Én ugy gondolom,ha ezt az előírást betartjuk elkerűlhetőek lesznek a hasfájások, az , hogy visszaköszönjön az étel.Azt szeretném még megkérdezni azoktól akiket már műtöttek , hogy ők betartották-e ezt az étkezési szabályt? Vagy hogyan étkeztek?

2032. Zsú1965 (válaszként erre: 2031. - Bernibej)
2012. jún. 6. 14:10

Érdekes, hogy olyan sokan esztek gyümölcsöt, isztok gyümölcslevet az első időszakban is. Nekem Tanyi adj azt mondta, és magam is azt tapasztaltam, hogy a gyümölcsök a leginkább puffasztóak, kerüljem az elején.

Még most sem merek, pedig gyümölcsös vagyok, a levektől meg ég a gyomrom, főleg az ananász csinál sok savat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook