Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomor bypass lefogyásra fórum

Gyomor bypass lefogyásra (beszélgetős fórum)


2012. jún. 16. 14:04

A saját tapasztalataimat tudom csak leírni.Azon a héten 3d bypasst csináltak.Az altató orvos és a Dr Mohos rendben volt,a műtő hibátlan,az első éjszaka az intenzíven is szuper.Na és utánna...

Vissza az osztályra,csak egy pár morzsát írnék mert hosszú volna

-5nap alatt 1szer voltam átkötözve

-a vizeletemet és oldalamon hordott véres kis zacskóimat míg bent voltam a párom ürítette üvegbe majd wc.

-nyeletése röntgenre küldtek reggel,hogyha rendben aznap ihatok /aki már megjárta ezt tudja milyen szomjas az ember és ,hogy várja ezt a pillanatot/Este fél nyolc után még vártam a jószerencsét,meglett este kilenc..

-a reggeli teámat amit másnaptól fogyaszthattam mondták,hogy majd később hozzák,ahogy hozzátok nem vitték hozzám sem.../

-a gyógyszereimért ami ugye "protokol"nekem kelett szólni,egyszer még véralvadásgátlóért is pedig ez is ugye alap a fájdalom csillapításról nem is beszélve.Ha lefojt az infúzióm ha nem szólók/minden alkalommal/,még mindig várnám a cserét.

-Egy éjszaka semmit nem aludtam egy nővér mert nyikorgott az ajtó éjjel kitámasztotta,majd reggel közölte velem hogy többször rámnézett éjszaka pedig még csak be sem jött..

Non stop azt halgattam ,hogy milyen kevés a fizetése..

Gondoltam,babám pedig én ezzel a hozzá állásodal biztos nem foglak megdícsérni anyagilag.

-A fürdésnél is a párom segített.

Na még részletezhetném ,de tele írnám az oldalt.

A jó dolgok:

kétágyas a szoba saját wc-fürdő.

az akkor műtőtt másik két bypassosal beszéltem velük teljesen kedvesek és profik voltak a nővérek/Igaz a másik bal oldali szárnyban/.

Tehát én így jártam..

2150. 20120620 V-M (válaszként erre: 2149. - Stewe)
2012. jún. 16. 13:22

Az osztályom milyenek a nővérek?

A műtét után mire kell figyelnem. Miben kellene segítség

2149. stewe (válaszként erre: 2148. - 20120620 V-M)
2012. jún. 16. 13:07
Inkább kérdezz, mi érdekel?
2012. jún. 16. 11:26

Sziasztok, üdvözlök mindenkit!


Most találtalak meg Benneteket.

Június 20-án megyek Veszprémbe a műtétre.

Ha van jó tanácsotok Veszprémre, akkor azt szívesen veszem. Privibe is jöhet

2147. Műtött (válaszként erre: 2146. - Egy hete műtött)
2012. jún. 16. 11:16
Ezt megerősítem! :-)
2012. jún. 16. 09:47
Ha valaki Veszprémbe megy és van rá mód vigyen magával családtagot-barátot aki segítségére lehet míg fel nem tud ülni.
2145. vica48 (válaszként erre: 2137. - Bernibej)
2012. jún. 16. 06:29

Bernikém! Mondtam már ne olvass mindenfélét össze:)) Műtét előtt vagy, arra koncentrálj, milyen jó lesz utána. Erős vagy! Inkább azt nézzed, milyen volt.. milyen lett:)) ez fog erőt adni, a többi csak lehúz!

Én is mikor befeküdtem akkor olvastam előzőnap itt, hogy aki megcsináltatja, az később lehetséges, hogy memória gondjai lesznek:) Nagyon jó volt, előző este ilyet olvasni, mikor másnap műtétem volt, teljesen padlóra küldött:( Pozitív képeket nézegess az fog erőt adni! És arra gondolj, nem lesz semmi probléma, bélcsavarodás, ilyen eszedbe se jusson, nem lehet, nem lesz! Erre gondolj, minden rendben lesz! Csak pozitívan!

pusz

2144. vica48 (válaszként erre: 2138. - Stewe)
2012. jún. 16. 06:23

Köszi stewe! Most már én is ittam:)) jól esett... tea helyett finomabb. Már nagyon untam a teát és a vizet:)) Én is csak szűrtet. De szerintem megpróbálom a rostosat is, végül is nem árthat.

Jó hétvégét

2143. Gombóc66
2012. jún. 15. 21:25
Engem is!
2142. Gombóc66 (válaszként erre: 2139. - Stewe)
2012. jún. 15. 16:49

A spirulinával vigyázni kell, mert nem mindenki bírja. Különben egy nagyon jó szer.Nagyon jól hasznosul. De ha valakinek pajzsmirigy gondja van, annak nem adjuk. A benne levő jelentős mennyiségű jód okozhat problémákat.

Amit Bea írt vitamint az kezdésnek jobb lenne.

Közvetlen műtét után egy jód érzékenység miatt fellépő tünet lehet félrevezető.

2141. Csippere (válaszként erre: 2129. - Bernibej)
2012. jún. 15. 16:35
Nekem nincs gondom a gyümölcslevekkel, sőt nagyon jól tud esni egy pohárral :)
2140. motoros10 (válaszként erre: 2139. - Stewe)
2012. jún. 15. 14:27
Te ezt szedted?
2139. stewe (válaszként erre: 2134. - Egy hete műtött)
2012. jún. 15. 14:07
A spirulina egy tökéletes megoldás, segítek, ha érdekel!
2138. stewe (válaszként erre: 2126. - Vica48)
2012. jún. 15. 14:05

Én a műtét utáni negyedik naptól iszom szűrt gyümölcslevet /alma, eper, narancs,/.

A rostosnál gondolom a szó szerint rostos értendő!

2137. Bernibej
2012. jún. 15. 10:52

Sziasztok,

Tiszta hulye vagyk, este nekialltam bypassos sztoikat olvasni. MEgint talaltam 1-2 belcsavarodasos esetet, meg egy csajnak komoly oroblemai lettek 7 evvel a mutet utan mert a kalcium nagyon kiurult a szervezetebol es csontritkulasa lett.


Szerintem meg ma elmegyek vitamint venni. Lenkei fele folyekony vitaminra gondoltam mert ugye kapszula meg tabletta hegyeket most egy darabig nem fogok tudni bevenni. Ja meg kineztem a KalMag (kalcium magnezium) port is amit teaba tervezek majd tenni. :)


Azthiszem mar minden megvan mai kell majd a korhazban. Tegnap vettem egy kis asztali ventillatort is , arra az esetre ha tenyleg nagy kanikula laesz e tul meleg lesz a korteremben.


Kontosom meg nincs, de Klarika szerint nem is kell, mert o is hiaba vitte. :)

Mondjuk nekem a haloingeim eleg rovidkek :), inkabb hoszu polok. :)

2136. Tejszin
2012. jún. 15. 10:11

Esetleg van valaki a műtöttek között, akinek előtte volt valamiélyen hagyományos műtéte, illetve műtéti sebe van a hasán? Érdekelne, hogy okozott-e valamilyen gondot?

Olvastam itt az alkoholizmusról és az elbutulásról.

Alkoholista csak akkor leszel, ha többet iszol a kelleténél. Ez a műtét a gyomrot és a beleket érinti, ennek mi köze lehet ahhoz, hogy a poharat sürün emelgeted vagy nem? Az elbutulás annyiban lehet szerintem elkébzelhető, hogy a vitaminhiányos állapot esetleg előidézheti. De azt kezelni kell. Vitaminpótlással. És nyilván sok sok hiányállapotos év kell a kialakulásához.

2135. Tejszin (válaszként erre: 2093. - Gbabi50)
2012. jún. 15. 10:00

Szia!

Semmi gond. Igen az epehólyagomat vették ki. Nem is volt azóta problémám vele. CSak annyi, hogy nem sikerült a laporoszkopos mütét. Egyéb nekem nem volt. Viszont azóta beszéltem más orvossal is és mind azt mondta, hogy ne izguljak ma már sokkal jobbak a teknikák.

2012. jún. 15. 07:38
Találtatok esetleg valami vitaminbombát részünkre:)?
2012. jún. 15. 07:36
Köszönöm a válaszokat.A receptes ügy engem nagyon meglepett ,hogy egy ekkora műtét elvégzésére van engedély gyógyszer felírásra nincs.De ha nincs miért nem segít be ez ügyben egy orvos barát,hogy ne a háziorvosnál índítson az ember..Nem nagyon tudok inni a vízen kívűl semmit a nyelvem is fehér.
2132. prod
2012. jún. 14. 20:35

Nekem is frissült a blogom.

Új adatok. :-)

2131. Bernibej (válaszként erre: 2130. - Zsú1965)
2012. jún. 14. 09:04

A blogom itt van a hoxan. Mar evek ota vezetem tobb kevesebb kihagyassal.

Itt egesz pontosan naplo nak hivjak nem blognak, de ugyanaz. :)

Az adatlapomon az interaktivitas fulon megtalalod a linket. De lehet hogy ugyis ha ezt a linket hasznalod:

[link]

2130. Zsú1965 (válaszként erre: 2129. - Bernibej)
2012. jún. 14. 07:49

Én nem tudom a gyümölcsleveket meginni, mert nagyon édesnek érzem őket. Korábban ez nem így volt:)


Hol lehet a blogodat elolvasni?

2129. Bernibej
2012. jún. 13. 23:20

Nem csinál túl sok savat a gyümölcslé? Vagy hígítva iszod, fel víz fele gyümölcslé?


Csippere, Vica nagyon köszönöm a hívásotokat. Igazán sokat segített. Nagyon neki voltam keseredve, de már harcra kész vagyok újra. :)

Még a blogomat is frissítettem. )


Jó éjt nektek.


Bea

2128. Csippere (válaszként erre: 2123. - Egy hete műtött)
2012. jún. 13. 17:06

Szia,

Próbálj meg szűrt gyümölcslevet. alma, feketeribizli stb. Túl cukros nem jó, mert gyorsan átszalad és rosszul lehetsz tőle. Tejtermékről még nem olvastam semmi rosszat a műtét után, sőt inkább azrra jutottam, hogy nyugodtan lehet. Sajnos nekem már nem ízlik a tej, pedig előtte nagy tejivó voltam.

Én ittam rostosat is az elejétől őszilét, Hohes C banános narancsost stb. nem lettem rosszul tőle :)

2127. Hencsi28 (válaszként erre: 2124. - Egy hete műtött)
2012. jún. 13. 16:56

Szia!


A háziorvosoddal kell felíratni a savlekötőt, a zárójelentésre rá van írva, hogy melyik fajtát!

2126. vica48 (válaszként erre: 2123. - Egy hete műtött)
2012. jún. 13. 16:30
Én ami jólesik azt iszom, igaz 2 litert is meg kellene inni, de a vizet már én sem kívánom, tea, víz, rostosat még nem ittam. Készíts limonádét, hátha az bejön.
2125. vica48
2012. jún. 13. 16:27
Elég szomorú, hogy nem írt, nekünk Dr. Tanyi felírt savlekötőt, 2 havi adagot, sőt még véralvadásgátló injekciót is, amit magunknak kell beadni itthon. Nekem ma fog elfogyni végre az utolsót adom be magamnak.
2012. jún. 13. 16:07
Na és még egy.A Mohos dr nektek sem írt távozáskor receptet,pl savlekötö stb?
2012. jún. 13. 16:02
Sziasztok!Egy kérdéssel fordulnék hozzátok,műtét után egy héttel miket ittatok?Nekem a tea nem jön be,víztől is kivagyok pedig előtte sokat ittam,a Dr Mohos azt mondta rostosat ne,tejtermékeket fogyasztottatok?
2122. gbabi50 (válaszként erre: 2119. - Vica48)
2012. jún. 12. 12:30
Szia,en ahogy egy konyvben olvastam,az alkoholizmussal szuletni kell,az egy hajlam ami vagy megvan vagy nem,namostmar akinel megvan ,ha rendszeresen iszik fuggo lesz,akinel nincsen az ha sokat is iszik alkalomszeruen,de nem lesz fuggo,nem hiszem hogy a mutet ezt befolyasolna.En eleg sokaig sokat ittam ,lelki okok miatt es aztan siman leszoktam,de nem ugy mint az alkoholistak hogy semmit nem szabad igyanak,hanem amikor akarok iszom de nem kell folytani,nem vagyok fuggo.A szellemi visszamaradas sem mindenkinel jon elo,az a helyzet hogy meg atfogo tanulmanyokat nem sokat vegeztek a mutottekrol,nem kovettek az eletuket,most volt a vejem egy gasztro kurzuson,ott is esett szo errol a mutetrol es az utolagos komplikaciokrol,de mondomm ,meg nincsenek igazi statisztikak hogy mi,hany%alhat elo,azt lenne jo tudni hogy hany mutetbol mennyi az ami problemakkal jar.A kurzuson azokat az eseteket emlitettek az orvosok akik a bajaikkal hozzajuk fordultak,itt szo volt elzarodasrol,vagy kis szivargas ahol osszevartak a beleket,egyes betegek meg hasi fajdalommal mentek orvoshoz,de a gyakorisagat meg nem mertek fel,hogy 100 megmuttot paciensbol hanynak van problemaja.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook