Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomor bypass lefogyásra fórum

Gyomor bypass lefogyásra (beszélgetős fórum)


2181. Bernibej (válaszként erre: 2179. - Kristof2003)
2012. jún. 18. 17:04

Kristof,

Tb támogatás nincs. Sajna nekem sem volt ennyi pénzem, így személyi hitelből finanszírozom az egészet.2 nap múlva megyek Debrecenbe műtétre. :)

Bea

2180. prod (válaszként erre: 2179. - Kristof2003)
2012. jún. 18. 16:59
Sajnos ez csak zsebből finanszírozható.
2179. kristof2003 (válaszként erre: 2178. - Márnemsokáigduci:))
2012. jún. 18. 16:50
TB támogatás nincs is rajta ? És akinek nincs ennyi pénze ? :(
2178. márnemsokáigduci:) (válaszként erre: 2177. - Kristof2003)
2012. jún. 18. 16:45
Csak ezen a két helyen. Igen, ez az. 1.5 Millió ft. Várakozási idő Veszprémben több, mint egy év, azt hiszem már 1.5 is van, Debrecenbe kapsz időpontot kb szeptemberre-októberre.
2012. jún. 18. 16:05

Sziasztok!


Hol csinálnak (Debrecent és Veszpérmet olvastam) ilyen műtétet ? Ez az a műtét amikor a vékonybélből elvesznek egy darabot lerövidítik a szakaszt és a gyomorot is tojásméretűre varrják ugye ? Mennyibe kerül egy ilyen beavatkozás ?

2176. TBálint76 (válaszként erre: 2172. - Márnemsokáigduci:))
2012. jún. 18. 15:04
A kocsiba beszállás nem gáz, de szerencsére nem alacsony kocsiba kellett beülnöm. Budapest mellett lakom, a másfél órás út alatt egyszer álltunk meg. Pici séta jót tett a puffadás ellen :) . Én a leveseket részesítem előnyben. Húst, péksüteményt nem kívánok. Most érik a málna, eper, cseresznye, ezeket szeretem és eszem is. Reggelire egy kefír vagy aktívia háztartási keksszel. Ebéd-vacsi leves. Első hányinger ma reggel volt, mert zabfalatokat ettem háztartási keksz helyett ( 4 db-ot) és "bedagadt" a gyomromba, mintha követ nyeltem volna. Sétálgattam egy órácskát, mire elmúlt. A víz nehezen megy, nincs íze. Inkább gyümölcsteát iszom ízesítés nélkül. A savanykásabb teákat preferálom. Eddig kerültem a sós-fűszeres ételeket, de most a levesbe több só kerül.
2175. TBálint76 (válaszként erre: 2171. - Lego.andi)
2012. jún. 18. 14:47
Üdv Nektek is!
2174. Zsú1965 (válaszként erre: 2172. - Márnemsokáigduci:))
2012. jún. 18. 14:40

Egyáltalán nem okozott gondott a két órás út hazáig. A beülés sem, és nem volt zavaró a biztonsági öv sem. Ezektől nem kell tartanod:)

És ha elkezdesz inni, az sem fájdalmas, viszont isteni, hogy végre vizet nyelhet az ember. A nyáladat is lenyeled addig is, az sem fáj.

2173. márnemsokáigduci:) (válaszként erre: 2170. - TBálint76)
2012. jún. 18. 13:34
És igen, üdv a fórumon!:)
2172. márnemsokáigduci:) (válaszként erre: 2170. - TBálint76)
2012. jún. 18. 13:34
Köszönjük a tájékoztatást, informatív volt, még el is mosolyogtam magam, köszönöm, mert ez ma nehezen megy!:) Miket eszel? Vannak fájdalmaid? Hányingered? Veszprémi vagy? Érdekelne, ha valaki kocsival utazott haza minimum egy fél órát/nekem kettő lesz/, az nem viseli meg a műtött területet? Nem nehéz a kocsiba beszállni? Vagy a laparoszkópos műtétek nem olyan vészesek fájdalmas műtéti hegek tekintetében? A víz mennyiséget meg tudtátok inni? Fájdalmas az első nyelés? Vagy hogy képzeljem el? Köszönöm a válaszaitokat!
2171. lego.andi (válaszként erre: 2170. - TBálint76)
2012. jún. 18. 13:32
Üdv TBálint a fórumon,köszi,h megosztottad a tapasztalataidat!
2012. jún. 18. 13:05
Sziasztok! Engem pont 2 hete műtöttek Veszprémben. Mindenkiről csak a legjobbakat tudom elmondani! Mohos doktor úr és a műtős csapat NAGYON PROFI! A műtőben már tapintható volt az a koncentráció, amivel már az előkészületeket is végzik. A megfigyelőben ( nem egészen az intenzív) a nővérek nagyon kedvesek. Kedden dél körül kerültem át a szobámba. 2 ágyas a nővérpulttal szemben. A szobatársnak köszöntem, ő nem köszönt vissza, így le is tudtuk a heti beszélgetést... Az összes nővér kedves volt és maximálisan ellátta a feladatát. Nem nagyon zaklattam őket, csak fájdalomcsillapítót kértem éjszakára azt hamar hozták. A negatívumok: extra erős harisnyát szereztem be, ami térdnél legörgött és szétvágta mindkét lábam. ( Amint lehet vegyétek le). Csak felhajtott ágyfejrésszel tudtam aludni, a hajtásnál lehorzsoltam a seggemet. Éjszaka a közelben egy utat gyorsulási szakasznak gondolnak és maxon pörgő motorokat és csikorgó gumihangot lehet hallani. A közelben van egy drukkerkocsma, ami reggelig nyitva van és szól a hajrá Veszprém.( Dugó a fülbe vagy altató) Gondolom ez a télen műtötteknél kisebb problémát okoz :). Amúgy 10 kilót fogytam eddig. Ha van kérdés nyugodtan írjatok szívesen válaszolok.
2169. TBálint76 (válaszként erre: 2152. - Egy hete műtött)
2012. jún. 18. 12:49
Szia! Tőlem kaptad a kapaszkodót. Örülök, hogy írsz, mert akkor minden rendben volt és időben hazaengedtek.
2168. klaribaba22 (válaszként erre: 2167. - Zsú1965)
2012. jún. 18. 12:25

Sziasztok!

Én sajnos sok kórházban voltam már,de a debreceni ápolók előtt le a kalappal!!:)Minden beteg egyforma bánásmódban részesült,fájdalmunk szinte nem volt,mert az infúzióba állandóan kaptuk a fájdalomcsillapítót,a kórház tiszta volt,naponta többször takarítottak!!:)Inkább lelkileg viselt meg az egész,az ágyhozkötöttség,hanyattfekvés.De ezt is mindenki másként éli meg,mert pl.Vica már másnap rohangált az infúziósállvánnyal!:)Nekem nagy szerencsém volt,hogy ő velem volt,tartotta bennem a lelket a humorával,pozitív gondolkodásával!!:)Köszönöm Vica,hogy megismerhettelek!!!!:):)Itt hozzátartozó teljesen felesleges,hiszen az ápolók mindenben segítenek!:)Debrecenben intenzíven sincs senki,mindenkit visszavisznek műtét után a saját ágyába!:)Wc,fürdő itt is van a szobában,a szekrények zárhatóak!:)Nedves törlőből sem kell sok,nekem az egy csomag fele sem fogyott el.Köntös is felesleges,egyszer sem volt rajtam!Ventillátort,vagy kézi legyezőt vigyetek,mert a héten meleg lesz!Sok sikert kívánok minden műtét előtt állónak,minden rendben lesz,pár nap és túl lesztek ti is rajta!!:):)Mindenkinek szorítunk!!!:)

2167. Zsú1965 (válaszként erre: 2164. - Márnemsokáigduci:))
2012. jún. 18. 10:19

Azért ez nem egy plasztikai műtét, szerintem sokkal nagyobb felkészültségre és felszereltségre van szükség, ezeket nem hiszem, hogy egy magánkórház tudná biztosítani.


Én pl. a saját átélt bonyodalmaim alapján örülök, hogy egy jólfelszerelt egyetemi klinikán voltam.


Debrecenben szerintem megfelelő a nővérek a hozzáállása.

2012. jún. 18. 08:47
Az ellátás miatt,pl a Veszprémi korházban van vér,ha valakinek szükséges,stb.
2165. prod (válaszként erre: 2164. - Márnemsokáigduci:))
2012. jún. 17. 18:00
Valószínűleg nem a "szállás" miatt. Hanem az intenziv és egyéb ellátások miatt.
2012. jún. 17. 17:50
Jogos...Veszprémről mindent lehet hallani, csak azt nem, hogy a nővérek segítőkészek. Édesanyám sokat töltött ott, ott lakik nem messze, hát azt mondta, csak tűrni, tűrni kell némán, mást nem lehet csinálni...Csak az a fura, hogy 1.5 millióért nem érdemel az ember jobb bánásmódot..Ami nagyon fontos kérdés bennem, miért nem ment Mohos dr egy magán klinikára? Ott sem kerülne többe 90ezernél/éjszaka a "szállásunk", ez biztos, és az is, hogy ott kinyalnák a s*ggünket, már elnézést, de tényleg...
2163. Egy hete műtött (válaszként erre: 2156. - Prod)
2012. jún. 17. 11:19
Nem voltam egy percig sem barátságtalan és ráadásul csak utolsó nap fakadtam ki..
2162. 20120620 V-M (válaszként erre: 2156. - Prod)
2012. jún. 17. 10:33
Nem hiszem, hogy gond lesz a hozzállásámmal, biztosan megtaláljuk a szót, és simán lepereg aza néhány nap. Köszi a segítséget.
2161. 20120620 V-M (válaszként erre: 2157. - Márnemsokáigduci:))
2012. jún. 17. 10:29

Kedves márnemsokáig....


Majd beszélgetünk, ha tudunk!

Én sem vagyok ideges, ez ami jön szükséges, és úgy látszik elfogadtam. Ne idegeskedj, minden rendben lesz.

2160. márnemsokáigduci:) (válaszként erre: 2159. - Vica48)
2012. jún. 17. 10:22

Köszönjük!:)

Én úgy leszek Bernivel,hogy ő Debrecen én Veszprém, így nem ugyanaz, de majdnem!:) Egy kórházban 2012.06.20-al leszek, aki ugye új fórumos, remélem vele is össze barátkozunk, bár aki itt van, mindenki számít, hisz sorstársak, testvérek vagyunk!:) Elnézést kérek, ha sokszor nem jöttem,és igen, nem voltam pozitív, de ez inkább az életem miatt van, nem a fórum miatt. De majd most már minden jobb lesz! Te mennyit fogytál? Hány hete műtöttek?

2159. vica48 (válaszként erre: 2157. - Márnemsokáigduci:))
2012. jún. 17. 09:43
Végre egy pozitív gondolkodás:) Nagyon örülök, hogy Bernivel együtt lesztek, nagy erőt fog adni, mindkettőtöknek. Nekem is sok erőt adott, hogy nem egyedül voltam, hanem kláribabával, igazán egymás támaszai voltunk. Jól teszed, ha nem olvasol már negatív dolgokat, hidd el nem véletlenül akarod az egészet, belülről tudod, hogy ez a helyes. Nem baj, ha nem izgulsz:)) én sem izgultam, csak előző nap, viszont őrülten vártam:) A kajára ne is gondolj az első időben:))) nagyon keveset fogsz tudni enni:)) Első időszakban nekünk, csak folyékonyat volt szabad. Mostmár kóstolgatok mindent, de nagyon keveset, úgy fogod magad érezni, mint aki hülyére ette magát:)) és mikor ezt érzem, még bűntudatom is van:)) pedig végig gondolom mit ettem, és rájövök, hogy nem sokat. Mit vigyél? mivel valóban nagyon meleg lesz, kis ventilátort. A nővérek nagyon rendesek voltak velünk, nekem egy rossz szavam nem lehet rájuk. Mind nagyon segítőkész. A katéter kérjétek altatás közben. Hirtelen most nem tudok mást írni, csak annyit sok sikert, és kitartást, drukkolok nektek!
2012. jún. 17. 09:26
Intenzíven hánytól hányig van látogatás, és hány fő jöhet be egyszerre? Ez a sebészeti intenzív lesz, vagy a központi intenzív?
2157. márnemsokáigduci:) (válaszként erre: 2154. - 20120620 V-M)
2012. jún. 17. 09:25

Én meg 21-e vagyok!:)

Legalább lesz kivel dumcsizni, ha jobban leszünk. Pont ezen drukkoltam, hogy de jó lenne, ha lenne valaki, aki lenne a fórumról azon a héten. És lám, lám, az álmom teljesült!:) Kis Bernimmel egy napon leszünk, szóval az is jó lesz, tapasztalat csere!:)

Együtt sírunk, együtt nevetünk! Már csak pár nap! Én még nem izgulok, kéne már, nem? Vagy ez normális? Olyan lelkiismeret furdalásom van, hogy most már be kéne tojni, mert az a természetes, vagy nem? Próbálok minden cikket, negatív dolgot kerülni, traumaként megélt műtéteket, nehogy elmenjen a kedvem, mert én ezt annyira akartam! Tudat alatt azért működhet valami, mert fogyni akartam, erre zabálási kényszerem van, biztos fél a testem, hogy többé nem tud egy jót enni!:) Illetve elég komoly vitaminokat tolok, csodaszereket, hogy nehogy beteg legyek, erre az lettem...Gyors antibiotikum kúra, már tegnap hála isten jobban lettem, mára teljesen oké minden! Már csak a herpesztől félek, mert akkor elmarad a műtét. Tolom a Herpeszint megelőzés céljából, és reménykedem!:) Így szoktam műtétek előtt! Vettem bébikaját, tejes shake italporokat, kicsi, bögrés isteni finom leveseket, csak jók lesznek ezek a műtét előtt! Kefír kúrát viszont minden műtét előtt állónak nagyon javaslok, én is pár éve hallottam a kórházban, és tényleg csodálatos dolog! Elég 3 nappal előtte beiktatni az étkezések közé. Én nem szeretem a Kefírt, sőt! Nagyon utálom, de a Kaukázusinak kijött két ízesített fajtája, és isteni! Olyan, mint a joghurt! Bodza-citrom, és feketeribizlis! Kóstoljátok meg, műtét után is biztos szuper hatása van!

Műtöttek, a hozzátartozón és a popsitörlőn kívűl mit érdemes vinni, ami nélkülözhetetlen?

2012.06.20, Berni, mi meg fogunk sülni, 34 fok lesz!:((

2156. prod (válaszként erre: 2154. - 20120620 V-M)
2012. jún. 16. 21:20

ne a szerencsében bízz!


Minden rendben lesz.

A tapasztalatom azt mutatja, hogy ha barátságosan viszonyulsz a nővérekhez, akkor vissza is kapod.

És különben is csak pár napot leszel bent. :-)

2012. jún. 16. 21:10

Sajnálom,hogy nem tudtam azt írni minden rendben.Egy hosszú szakállas ápoló és egy kis szemüveges nővér akik törödtek velem.

Nem jó arány abból a rengetelből...Föleg úgy,hogy váltják egymást.Nekem pechem volt.

2154. 20120620 V-M (válaszként erre: 2152. - Egy hete műtött)
2012. jún. 16. 17:35
Köszönöm Neked, bízom a szerencsében
2153. prod (válaszként erre: 2152. - Egy hete műtött)
2012. jún. 16. 16:52
Döbbenten olvasom a bejegyzéseket. Én a bejárattól jobbra feküdtem. A nővérek segítőkészek voltak. Csak jót tudok róluk mondani.
2012. jún. 16. 14:23
Amit ajánlanék annak aki oda megy.Segítséget vinni mindenféleképpen amíg fel nem tud ülni.Feltétlenül kérni mert én lehet a személyes varázsom:) miatt,de a nővérektől nem kaptam..Az ágyad főlé egy háromszög-kapaszkodó nem tudom,hogy hívják amivel feltudod magad húzni nagyon jó dolog és nagy segítség/én az egyik akkor műtött jófej bypassostól örököltem meg mert látta,hogy bénázok és átadta nekem az övét/Hasznos még,az ágyad végére kötött köntös zsinór vagy valami amivel felhúzhatod magad.És mikor megérkezel a helyedre ha esetleg valamilyen oknál fogva elfelejtenének a nővérek adni ...kérjél a kezed ügyébe nővérhivót.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook