Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomor bypass lefogyásra fórum

Gyomor bypass lefogyásra (beszélgetős fórum)


2301. Zsú1965 (válaszként erre: 2300. - Műtött)
2012. jún. 26. 09:39
Téged mikor operáltak?
2300. Műtött
2012. jún. 26. 08:55

Szeretném megkérdezni, ki hol tart a fogyásban. Én végig elég lassan fogytam és nem is bántam, hogy nem drasztikus a folyamat, de az elmúlt 1-2 hétben azt tapasztalom, hogy megállt, sőt, jött vissza 2 kg. Elég kétségbeejtő, mivel még van közel 40 kg feleslegem :-(.

A másik, hogy én képtelen vagyok tartani a "madár"-adagokat. Mivel közülünk, műtöttek közül mindenki imád enni, ki hogy étkezik, mennyit, mit? Az első hetek után elmúlik a szénhidrát iránti viszolygás, és a mennyiségek is növekednek. Ezt ki hogy éli meg?

2299. Zsú1965 (válaszként erre: 2295. - Márnemsokáigduci:))
2012. jún. 26. 07:51

Arra van a fórum, hogy tudjunk róla, akkor is, ha kamu. Mint korábban, hogy a bypassosok alkoholisták lesznek:))

Ha csak a jóról beszélünk, akkor sokan fognak pofára esni, amikor valami kevésbbé kellemeset tapasztalnak.

2298. Gombóc66 (válaszként erre: 2295. - Márnemsokáigduci:))
2012. jún. 25. 21:33
Még nem műtöttek, de fognak és szeretek tisztában lenni az utólagos felmerülő problémákkal. Mert, hogy nem elég ha lefogyunk, de meg is kell tartanunk majd a súlyunkat. És örülök neki, hogy ha hiba csúszik a számításba, akkor is van megoldás.Tudod eddig az volt, hogy ha találtunk valamit a külföldi irodalomban azt megosztottuk egymással.Ha a fejünket a homokba dugjuk,attól még ott vannak az esetleges problémák is. De szerencsére van mindenre megoldás. És így nyugodtabban megyek bele a műtétbe. Ez a műtét nem egy egyszerű dolog és gondolom más is szeretne egészségesen megöregedni, ami remélhetőleg még sokszor tíz év múlva jön el.Addig is okosan kell megszerveznünk az életünket. Ha tudom, hogy hol bukhatok el, jó esélyem van rá, hogy elkerüljem.
2297. Csippere (válaszként erre: 2295. - Márnemsokáigduci:))
2012. jún. 25. 21:02
Sajnos vannak ezek a mocsok statisztikai adatok, amik szerint a műtöttek 90%-a tud lefogyni és a lefogyottak 20%-a néhány év után visszahízik. Ennek oka az újra kitáguló gyomor, amire az amcsik kitalálták ezt a megoldást, hogy műtét nélkül, a szájon keresztül szűkítik le ismét a gyomrot, hogy újból le tudjon fogyni a beteg.
2296. rituka23 (válaszként erre: 2294. - Márnemsokáigduci:))
2012. jún. 25. 20:52
Szia! :) Örülök, hogy jelentkeztél, remélem hamarosan jobban leszel, ha otthon leszel, mindenképpen jelentkezz, és igen, kíváncsiak vagyunk a "piszkos" részletekre is! :) Gyógyulj meg gyorsan! Sok puszit küldök! :))
2295. márnemsokáigduci:) (válaszként erre: 2291. - Gombóc66)
2012. jún. 25. 20:39
vissza hízza???? miért raksz be ilyeneket a fórumra? honnan tudod,hogy nem kamu? Különben téged műtötték màr? akarod egyáltalán?
2012. jún. 25. 20:36
Nem,én sajnos még nem vagyok jól,nehezen viselem! Ha hazaertem,írok majd nektek,persze aki kíváncsi rá,köntörfalazás nélkül..telóról nehéz,össze vissza irogat a telefon,mindig javitanom kell.Látom csomó üzenetek is jött,ne haragudjatok,de nem tudom elolvasni,mert telóról az sem nyílik meg:(
2293. Csippere (válaszként erre: 2292. - Gombóc66)
2012. jún. 25. 20:23
A pokoli időszak 2 nap volt, utána 1 hónap amíg még lábadoztam
2292. Gombóc66 (válaszként erre: 2290. - Csippere)
2012. jún. 25. 20:08
Mennyi ideig tartott ez a rossz időszakod?
2291. Gombóc66
2012. jún. 25. 20:06
[link] ez egy eljárás, amivel a gyomor bypass után kinyúlt gyomrot ismét vissza lehet szűkíteni, abban a esetben, amikor valaki visszahízza a leadott kilókat.Olyan jó, hogy mindenre van megoldás!
2290. Csippere
2012. jún. 25. 19:41

Sziasztok,

Azt gondolom, hogy motorossal az történt, amit én is (és még néhányan) megéltünk a műtét után. Mindennek utánaolvastam, lehetséges kockázatokat mérlegeltem, vitaminhiányról és feszívódási zavarról tájékozódtam, de egy picit sem törődtem magával a műtéttel és a vele járó dolgokkal. Annyira letaglózott a műtét, hogy nem tértem napokig magamhoz. Egyszerűen döbbenetes volt, amit átéltem. Lehet, hogy erre nem is tudunk igazán felkészülni, hiszen mindenki teljesen másként éli meg a dolgot. A műtét utáni életünkről meg folyamatosan tájékoztatjuk egymást, érdemes lehet visszaolvasni, mert sok infó van az előzményekben.

2289. motoros10 (válaszként erre: 2288. - Prod)
2012. jún. 25. 17:01
Isten ments, hogy valakit is megbántsak! Pláne nem Téged Prod, hisz rendszeresen olvasom a blogodat. Úgy látszik, hogy félreértették a soraimat, ezennel be is fejezem mindenféle véleménynyilvánításomat. Sok sikert kívánok Mindenkinek és Bocsánat, ha valakit megbántottam, nem ez volt a szándékom!
2288. prod (válaszként erre: 2278. - Motoros10)
2012. jún. 25. 15:56

motoros10: nagyon megdöbbentem a soraidon.

Engem áprilisban műtöttek és nem tűntem el. Rendszeresen olvasom a fórumot, mindenkinek a kérdésére válaszoltam, sőt aki kérte még telefonon is beszéltem vele. Indítottam egy blogot, ahol napról-napra leírtam, hogy mi történt a kórházban velem.

Azt hiszem, hogy ezzel sokaknak segítettem, hiszen a mindennapi apróságok sokakat izgatnak.

Természetesen a műtété után 2 hónappal már egyre kevesebb mondanivalója van az embernek, hiszen egyre kevesebb problémája van. Szerencsére.

Mindez nem azt jelenti, hogy megbántam volna.

Természetesen ha így lenne, akkor azt is megírtam volna.


Viszont rosszindulatú megjegyzések miatt nem mindig szívesen ír az ember a fórumra.


Természetesen a fenti lehetőségek számodra is nyitottak ha megkeresel privát mailben vagy kommentelsz a blogomon.

2287. Zsú1965 (válaszként erre: 2283. - Műtött)
2012. jún. 25. 15:53

Én kifogtam egy műtét utáni szövődményt (bélelzáródás), és mág most is van számtalan kényelmetlenség, de minden nappal jobb, és egyszer sem gondoltam közben azt, hoy megbántam.


Persze, nem tudtam, hogy utána ilyen macerás lesz, hogy lassan javulok, lassabban, mint ott többek, vagy csak türelmetlenkedek, és a hogyan továbbról én sem tudok szinte semmit, de az biztos, hogy 40+ túlsúllyal csak rosszra számíthattam, így meg már kicsivel több mint 12 mínusznál járok.

2286. Zsú1965 (válaszként erre: 2285. - Motoros10)
2012. jún. 25. 15:50
Pados osztályon én is voltam, csak egy nagy felfújt lufi az egész meg a hangzatos körítés. Amikor egy cca. 15-20 kg túlsúllyal bíró dietetikus magyaráz az egsézséges étrendről, az nem csak nem hiteles, hanem nevetséges, és legalább annyira felháborító.
2285. motoros10 (válaszként erre: 2280. - Műtött)
2012. jún. 25. 15:26
Gondolj arra, hogy hosszútávon csak JOBB lesz, mert egy normál testalkatod lesz, és az már csak jó! Tanyi doktor nyilatkozta a tévében, hogy nem az a cél, hogy sovány embereket gyártsunk, hanem hogy egészséges testalkatúak legyenek! Ez pedig már ösztönző szerintem minden túlsúllyal rendelkező részére! Van olyan ismerősünk, aki többször feküdt már be Pados doktorhoz, mindig sikerül 8-10-15 kg-ot leadni, aztán otthon újra felkúsznak ugyanazok a leadott kilók, vagy még egy kicsivel több!
2284. motoros10 (válaszként erre: 2283. - Műtött)
2012. jún. 25. 15:22
Nem! Jól tetted, hisz minden vélemény egy tapasztalat! Erről beszéltem, hogy mindenki mondja el a saját véleményét, tapasztalatát, hogy ne csak jót és a pozitivumot várják a műtét előtt állók, mert akkor van mire felkészülni! Ugyanis van aki azt hiszi, hogy hoppá egy kis műtét, aztán minden hepi lesz! Mivel tudjuk, hogy nem mindenkinek egyforma a fájdalomküszöbe, de legalább van viszonyítási alapja!
2283. Műtött (válaszként erre: 2282. - Motoros10)
2012. jún. 25. 15:08
Látod, akaratlanul rosszat írtam neked, mivel én 4 hónap után még vívódok. Jobb lett volna hallgatni...
2282. motoros10 (válaszként erre: 2281. - Zsú1965)
2012. jún. 25. 15:04
Köszönöm a válaszod! Annyira régen nem, hogy Péter reakcióját ismerjem. Ha Vizl Péterről van szó, őt láttam a tévében és nagyon tetszett a pozitív hozzáállása. Az ő műtéte után kezdtem el én is érdeklődni Mohos doktornál, de mivel ő jövő júniusra adott időpontot, választottuk a debreceni műtéti lehetőséget. Icuval Mohos doktornál találkoztunk, ő ajánlotta ezt a fórumot, és Icuról pl. azóta sem hallottunk, csak egyszer. Őt személyesen is ismertem, szerettem volna tudni, hogy viselte a műtétet és az az utáni megpróbáltatásokat. Igen, az ad erőt a jelenlegi lábadozóknak, ha azt hallják, hogy IGEN, MEGÉRTE, MERT EGYÉBKÉNT NEM SIKERÜLT VOLNA A FOGYÁS! Ezt azért merem bizton állítani, hogy orvosi segítség nélkül nem megy, mert már évek óta próbálkoztunk minden elképzelhető módszerrel! Igen, van aki azt mondja, hogy AGYBAN KELL ELDÖNTENI, de ezt leginkább csak azok mondják, akiknek csak egypár kiló fölöslege van, és nem kb. fél mázsa! Ezért kell összefogni a SORSTÁRSAKNAK, mert ezt csak a hasonszőrűek tudják átélni, átérezni és megérteni!
2281. Zsú1965 (válaszként erre: 2278. - Motoros10)
2012. jún. 25. 14:48

Ha elég régóta figyeled, akkor tudod, hogy Péter milrt hallgat. De ennek már nincs jelentősége, aki nem akar itt segíteni a többieknek, az nem akar, szíve joga.


Akiket már műtöttek, nem hallgatnak el, hanem a hozzászólásaikból kiderül, hogy nem nagyon van az embernek az első hetekben kedve/lelki ereje kommunikálni szinte semmilyen formában. Azért ahogy haladunk előre az időben, szerencsére sok tapasztalat bekerült már ide, reméljük, sokaknak lesz segítségére.


Azt hiszem Prod, majd Csippere nyitotta a sort, náluk régebbi operált nem nagyon van a fórumon, illetve Ann-reni még korábbi, viszont ő csak ritkán tud jönni.


Azt hizsem, aki igazán akarja a műtétet, annak nem lehet elvenni a kedvét semmi rosszal, mondju annyira rossz nem is várható, viszont jobb tisztában lenni vele, hogy nem csak az az egy hét a kh-ban a húzós. Nem egy vidám menet, de már körvonalazódnak az eredméynek, mindig vam egy kis lassú javulás.

És persze vannak akik könyebben, vannak akik nehezebben viselik ezt az egész tortúrát. Sokan vagyunk sokfélék:))

2280. Műtött (válaszként erre: 2278. - Motoros10)
2012. jún. 25. 14:40
Igazad van. Nehéz, főleg lelkileg (csak magamról beszélhetek, nem tudom, mások hogyan élik meg a műtét utáni időket). A "mi lesz hosszútávon" kérdésre keresem a választ folyamatosan, meg arra, hogy megérte-e.
2279. Gombóc66 (válaszként erre: 2261. - Márnemsokáigduci:))
2012. jún. 25. 14:23
Hogy vagy? Alakulsz már?
2278. motoros10 (válaszként erre: 2271. - Xilvi78)
2012. jún. 25. 14:20
Én elég régóta figyelem ezt a fórumot és nagyon tetszik. Viszont az a tapasztalatom, hogy akiket már megműtöttek azért, hogy ne vegyék el a műtét előtt állók kedvét, elhallgatnak! Nem azért nem jó, mert nem tudják igazából mire is készüljenek fel! Pl. jó lenne, ha V.Péter, akit említettél, lenne olyan kedves és elmondaná, hogy ő mivel teszi pozitívvá életét, mik azok az ételek, amelyek "egészségesek" és mi az ami a műtötteknek erőt ad ahhoz, hogy "csak a jelen kellemetlen, rossz" a jövő már nem lesz ilyen rossz, mert igenis senki nem tudja elképzelni a tényleges valóságot. A képzelet az, hogy egy kis műtét, esetleg utána egy kis kellemetlen fájdalom, aztán minden ok. Hát nem biztos, hogy ez a teljes igazság, ugye kedves műtöttek?
2277. Gombóc66 (válaszként erre: 2274. - Luculus)
2012. jún. 25. 14:11

Kórházi tartózkodás: 5-7nap, további egy hét otthoni pihenés, táppénz, 3 hónapig erős fizikai munka nem végezhető 10kg-nál nagyobb súlyt ne emeljen.


A műtéti tályékoztatón ez szerepel.

2276. Tejszin (válaszként erre: 2251. - Prod)
2012. jún. 25. 13:10
Köszönöm a választ!
2275. Zsú1965 (válaszként erre: 2274. - Luculus)
2012. jún. 25. 13:00

Hogy mikor emelhetsz súlyt, azt szerintem a dokid tudja megmondani, nekem 6 hetesen még bolhafingnyi erőm sincs.

Kontrollon Debrecenben csak laborvizsgálat van (remélem jól tudom).

2274. Luculus
2012. jún. 25. 12:42
Továbbra is szeretnék pár kérdést a már mütötteknek feltenni, mütét után mennyi idő elteltével lehet súlyt emelgetni, /20kg/fizikai munkát végzek. Mik a tapasztalatok?Olvastam, hogy kontroll vizsgálatok vannnak 3, 6 havonta. Mi történik egy ilyen vizsgálaton?Megnézik a leleteket és kész vagy másból is áll?Köszönöm ha választ kapok.
2273. motoros10 (válaszként erre: 2267. - Xilvi78)
2012. jún. 25. 08:38
Vizl Péterre gondolsz, akinek a műtétjét mutatta a tv február 12-én?
2272. bilonka (válaszként erre: 2271. - Xilvi78)
2012. jún. 24. 21:11
Ez nagyon jó ! Csak gratulálni lehet neki. Remélem én is igy leszek majd.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook