Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomor bypass lefogyásra fórum

Gyomor bypass lefogyásra (beszélgetős fórum)


2331. Zsú1965 (válaszként erre: 2330. - Stewe)
2012. jún. 27. 11:10

Javaslom, olvasd át azt is, amit te írtál, és azt is, amit én.

Annak, hogy jól vagy, és könnyedén átvészelted a műtét körüli-utáni időszakot, őszintén örülök, hiszen senkinek sem kívánok problémákat.


A Petivel való utaláshoz pedig csak annyit, ha neked is az a könynebb megoldás, hogy "megsértődsz" és nem jössz ide többet, mert máskép történhetnek dolgok, mint veled, az sajnálatos, de a te döntésed lesz.


És ha azt tudtam kiérteni abból, amit írtam, hogy elnézést kell kérned, mert neked minden happy, az téged minősít. Nekem a hangnemed nem tetszett, és hogy marhaságnak titulálod mások tapasztalatait. De nincs okom magyarázkodni.


A mostani hozzászólásod utolsó mondatával pedig maximálisan egyetértek.

2330. stewe (válaszként erre: 2328. - Zsú1965)
2012. jún. 27. 10:59

Kedves Zsú.

Bocsi, hogy jól vagyok, és velem minden a legnagyobb rendben!!!!

Én csak a saját "sztorimat" tudom hitelesen megosztani, és a végén még lelkiismeretfurdalásom lesz, hogy nekem ennyire pozitív a történetem!

Kezdem érteni Vizl petit, aki befejezte a fórumozást.

Amennyiben az általam írtakat lekezelőnek,és sértőnek veszed, hát......olvasd el még egyszer!

Mindamellet kérlek ne utalj olyan dolgokra, amit le sem írtam!!!

Hol látod azt, hogy én pl ezt írtam volna:

"De azt kijelenteni, hogy ez csak csak egy vidám gyalogmenet, és semmi kellemetlenség nem érhet senkit"

Mégegyszer elnézést kérek mindenkitől, hogy nálam minden Happy, úgy ltszik nagyon szerencsés vagyok, de hát ezek szerint ilyen is van.

Minden műtét előtt állónak ilyen műtét utáni állapotot kívánok!!!

2012. jún. 27. 10:21

Sziasztok!


Június 17-én mértem magam itthon 142 kg, ma június 27-én 132,8 kg.

Ami közte volt. Hétfő még munka, egész nap nem voltam éhes, este egy keveset ettem, Másnap, utazás Veszprémbe. A szobámat megkaptam fél 12 körül a nővérpulttal szemben a 238-as. Egy idős úr volt a szobatársam, aki csütörtökön ment haza. Éhgyomorra mentem, hogy a labort meg tudják csinálni. Beszélt velem az altatató orvosi csapat is, nagyon profi, de kedves benyomást tettek rám. Ebéd a büfében 2 szendvics. Délután már csak ásványvizet ittam. Szerdán délelőtt kezdődött a nagyüzem. Branül behelyezés, katéter / nem volt olyan kellemetlen, mint gondoltam, ez volt az első alkalom nekem /. Közben meglátogatott „márnemsokáigduci” a szomszéd szobából. 2 órára volt a műtét kiírva, így amikor 12 óra előtt megjelentek, hogy visznek a műtőbe, volt egy kis felfordulás. Ruha le, harisnya fel, és mindent kiraktak az ágyból, ami nem oda való volt. A műtőbe, ahogy betoltak, mindenki előre köszönt. Elmagyarázták, hogy mit és miért csinálnak. Úgy éreztem, hogy „jó kezekben vagyok”. Később megjelent Mohos főorvos úr is. Ellenőrizte a folyamatokat, majd Ő kezdett rajtam beállítani dolgokat. Ezután nem sokkal képszakadás történt, és az intenzív szobában éledeztem. Nem sokára ott volt a párom, bár én úgy éreztem, hogy jól vagyok, és tiszta a fejem, később elmesélte, hogy olyan voltam, mint, aki jó sok szeszt megivott. Kicsit később hoztak még egy beteget. A szobában volt egy nővér, és csak velünk foglalkozott nagyon hozzáértően. Este 8 óra után már beszélgettünk. Ami fontos! Ha nagy a meleg, akkor az intenzív osztályon kérjetek jégzselét, azzal tudjátok hűteni magatokat. A másik a nedves géz az ajkakra. Problémamentesen telt az idő, és csütörtök délelőtt felvittek a szobámba. Folyamatosan kaptam az infúziókat, fájdalmat nem éreztem, jól voltam. Este megvizsgált Mohos főorvos úr, és ezután a katétert kivették, na ez egy kicsit kellemetlen, de 15 perc alatt teljesen elmúlt az érzés. Este kaptam még fájdalomcsillapító injekciót. Péntek délelőtt a nyeletési próba rendben volt, így az ivászat elkezdődhetett kora délután. Ez nálam érdekes volt, mert igazi égi háborút váltott ki belül minden korty után. Délután felhozták az a fiatalembert, aki az intenzíven is velem volt egy szobában. Vele megbeszéltem, hogy sajnálom, de a szelet ki kell engednem, Ő partner volt, és ebből soha nem volt gond. Estére kaptam szűrt levest, amely jól esett. A 2 dl levest 4 X–re tudtam meginni. Pénteken már nem kaptam fájdalomcsillapítót! Szombat reggel kaptam baba piskótát, amit teával pépesítettem. 1 egész piskótát tudtam megenni, ebédre szűrt leves, és krumpli püré volt, a leves elfogyott a délután folyamán a püréből csak nagyon keveset ettem, vacsora sajtos tallér, ami nagyon ízlett, és a fele el is fogyott. Vasárnap már a kórház kertjébe sétáltam le, teljesen jól voltam. A dréncsöveket egy kivételével kivették, ügyesen úgy, hogy nem érzel semmit. Hétfőn kivették az utolsó dréncsövet is, és délben megkaptam a zárójelentést, és índúltunk haza. Az úton semmi gond nem volt. Jó volt újra otthon lenni. Vacsora burgonyafőzelék volt, és ittam a gyümölcsteát. Ha kérdésed van írj a fórumra, ha személyes lenne, akkor potya2008@gmail.com.

2328. Zsú1965 (válaszként erre: 2324. - Stewe)
2012. jún. 27. 09:13

Kedves Stewe!

Remélem, a hurrá optimizmusod miatt nem fog pofára esni senki, akit majd ezután operálnak, és nem ilyen szerencsése reagál a műtétre, mint te.

Bizony van, aki sajnos ennél sokkal többet kínlódik, szenved.

És hidd el, hogy engem is valóban megoperáltak, bár nekem sajnos több kellemetlenség jutott, és erről itt be is számoltam, azért mert ilyen is benne lehet a pakliban.

De azt kijelenteni, hogy ez csak csak egy vidám gyalogmenet, és semmi kellemetlenség nem érhet senkit, az felelőtlenség a még műtét előtt állókkal szemben.

Éppen ezért itt senki nem állította még a többiekről, sem burkoltan, sem nyíltan,hogy nem írnak igazat, ha negatív dololgről számoltak be, és azt sem vonta senki kétségbe a másikről, hogy valóban operálták-e.

Legtöbbünk úgy számol be a saját élményeiről, hogy ez az ő tapasztalata, nem pedig az egyetlen lehetséges igazság. És nem tituláljuk senki hsz-ét marhaságnak, mert ráadásul ez még nagy udvariatlanság is.


Tévedés ne essék, semmilyen téves információt nem oszlattál el a sztoriddal, és nincs is téves infó, amit el kellene oszlatni.


A velünk történteket ferdítés és túlzások nélkül osztjuk itt meg a többiekkel, és majd ha valaki túl van az operáción, valamelyik tapasztalás biztosan a segítségére lesz, mert sokfélék vagyunk, és ezer féle módon reagálunk.


Nem vonom kétségbe, hogy a segítő szándék vezérlet, de kifejezetten sértő és lekezlő volt (számomra mindenképpen) a hozzászólásod.

Üdv,

Zsú

2327. Műtött (válaszként erre: 2323. - Stewe)
2012. jún. 27. 08:30
Dettó.
2326. Csippere (válaszként erre: 2323. - Stewe)
2012. jún. 27. 07:10
Én egyáltalán nem tudok inni sem előtte, sem közben, sem utána. Csak amikor már a gyomrom ürült egy kicsit :) Úgy néz ki, hogy ez is olyan, mint minden más a műtét során és után, mindenki másképp éli meg :)
2325. bilonka (válaszként erre: 2324. - Stewe)
2012. jún. 27. 04:10
Ez nagyon jó volt , amit leírtál és köszönöm a műtét előtt állók nevében.Gratulálok a fogyásodhoz.Szinte hihetetlen , hogy a cukorbetegséged is ilyen rövid idő alatt rendbe jött.Ez az egyik legjobb dolog a fogyás mellett. Én úgy gondolom mindenki másképpen éli meg a műtétet és az utána következő időszakot.Épp ezért jó olvasni a tapasztalatokról. Nekem legalábbis nagyon sokat segít, már egyáltalán nem félek és alig várom, hogy sorra kerüljek.
2324. stewe
2012. jún. 26. 23:59

Sziasztok "várakozók"!

Szeretném leírni az én "sztorimat", remélve, hogy eloszlatok néhány téves félinformációt, és segítek a műtétre várakozóknak!


Az én műtétem 2012 május 23-án volt Veszprémben Mohos doktornál.

Nekem az is fontos szempont volt, hogy Dr Mohos túl volt 400 műtéten, és sk is "megcsinált" addigra 150-et!

Sajnos nekem másfél éve történt egy súlyos hátsó fali infarktusom, ami miatt erős vérhigítót szedek,

2. típusú cukorbetegségemre napi össz 70 egység inzulint "szúrtam",és persze a vérnyomásom is magas.

Senki ne mondja, hogy nem tűnt számomra kockázatosnak a műtét, ennek ellenére habozás nélkül vállaltam :)

A műtét kb 3-3és fél órás volt, nyilván az altatás miatt erre nem emlékszem.

Én is intenzívre kerültem, de ez senkit ne ijesszen meg, sőt örüljön annak, hogy 15-20 órán át árgus szemek ügyelik állapotát!

Másnap már az osztályon voltam, és délután fel is keltem /orvosi javaslatra/.

3. napon már ittam, / az unalmas víz helyett Mohos dokival egyeztetve Cappy 100%.os almalevet, és aztán már folyamatosan / és sajtos tallért ettem /persze szétáztatva folyadékkal/

4. napon burgonyapüré, és sertéssült volt a menü, /egy kanállal, hús nélkül/

Sajnos ezek a napok nem a legkellemesebbek, mert a fájdalom csillapítók ellenére azért vannak fájdalmak! /ne felejtsük el, azért ez nem egy aprócska kis műtét/!

Itt valamelyik napon van egy úgymond nyeletés próba, ami nem rossz érzés, csak nagyon rossz a lenyelésre szánt ital, mert olyan émelyítő folyadék!

Fiúk, a katéter be-és kivétele nem lesz a kedvenc emlékeitek egyike, de ki lehet bírni.

5. napon kivették a csöveket, és állítom, hogy olyan profin, hogy mire el kezdtem volna parázni, mondta a nővér, hogy "ennyi volt"!

6. napon délelőtt haza mehettem, és mivel kb 170 km-re lakom Veszprémtől, kocsival, de döntött ülésen nem volt gáz!

Aznap este /figyelem a műtété utáni 6. napon járunk/ a vacsorám otthon tökfőzelék /imádom, de csak egy evőkanállal/ egy szem friss eper, és egy süti picike sarka.

Másnap ettem rántott csirkemellet, és azóta gyakorlatilag mindent: körömpörkölt, vadas, lecsó, babgulyás, csirkepaprikás szószi galuskával, főzelékek, mert egyenlőre húsok nem jönnek be, pedig nagy húsevő voltam!

Egy héttel a műtét után reggel olyan dolog történt, amit nem akartam elhinni!!! Mintha nem is műtöttek volna, simán keltem,

nagyon jó közérzettel így a lányommal aznap egy program miatt 500 km-t autóztunk, természetesen én vezettem. Délben lecsós tarhonya, este borjúpaprikás galuskával volt a menü!

2 hét után kiszedték a varratokat, de sajnos nem ügyeltem igazán, és egyik sebem szétnyílt, de nem csináltam vele semmit, és szép lassan gyógyulgat, a többi szépen begyógyult, már varr mentesek.

14 kg-ot fogytam, és nem adok már inzulint, és ez egy inzulinos cukorbetegnek higgyétek el, elképzelhetetlen volt a műtét előtt.

Minden köszönetem Mohos doktoré, és a csapatáé, nekem semmi rossz emlékem, tapasztalatom nem volt, bármikor azonnal újra megcsináltatnám.

Aki a műtétre vár neféljen mindkét helyen jó kezekben lesz, és higgye el tényleg meg fog változni az élete.

Ne higgyetek a sok "marhaságnak" amit innen-onnan /szerintem nem is műtött emberek írogatnak/ olvasgattok, forduljatok hozzám, hozzák bizalommal, én ígérem semmit nem hallgatok el a tapasztalataimból!!!

Aki e-mailban szeretne kérdezni, szívesen válaszolok ott is: istvan@dxn.hu címen.

Hidd el TE is meg tudod csinálni!!!! :))))

2323. stewe (válaszként erre: 2321. - Csippere)
2012. jún. 26. 23:19

Hol olvastad ezt, mert szerintem egyáltalán nem életszerű!!

Én simám iszom ha kell előtte, ha kell közben, és ha jól esik étkezés után is.

Természetesen a szénsavasat kivéve mindent!

2322. stewe (válaszként erre: 2309. - Gombóc66)
2012. jún. 26. 23:15

Ezt abszolút tudom cáfolni!!!

33 napja műtöttek, 14 kg a minuszom, és a 70!!!! egység inzulin helyett 3 napja NEM adok be magamnak inzulint!!!

Szerinted ez nem fantasztikus?

2321. Csippere (válaszként erre: 2318. - Hencsi28)
2012. jún. 26. 21:26
Azt olvastam, hogy evés előtt kb. fél órával és evés után kb. 1 órával nem szabad inni és evés közben sem. De az én gyomrom nem is bírja el. Vagy eszem, vagy iszom.
2320. Csippere (válaszként erre: 2313. - Zsú1965)
2012. jún. 26. 21:24
Szerintem hamarosan ez is javulni fog és az evés öröme is visszatér. Én már tudom élvezni az ételt, amit eszem :) Sőt, mivel nagyon kevéske az adag, kifejezetten ínyenc lettem és csak a nagyon finom dolgokat eszem meg :)
2319. Csippere (válaszként erre: 2315. - Műtött)
2012. jún. 26. 21:22

Szia,

Engem 2 hónapja műtöttek és 20 kg-ot fogytam eddig. Sajnos most nekem is megállt a dolog, de azt mondják, hogy ez természetes. Eleve a szervezetünk is ilyen, van stagnálás. Én is kicsit már többet tudok enni, mint az elején, de még így is kb. fele annyit, mint a 3,5 éves kisfiam :)

2318. Hencsi28 (válaszként erre: 2317. - Bilonka)
2012. jún. 26. 17:29

Szia!


Nem tudom, hogy mi lenne, ha evés előtt innék!

Én régen a műtét előtt is, minden étkezés után az első dolgom az volt, hogy vizet ittam, még leves után is! :) Ez nálam megszokás, és nagyon úgy néz ki, hogy ezt jobb ha elfelejtem! :)

Amit még tapasztaltam a műtét óta, hogy a fagyitól és a görögdinnyétől nem vagyok jól! A dinnye után a nyálhányás szinte mindig megvan, a fagyitól meg nagyon elkezd fájni a gyomrom! Így úgy döntöttem, hogy idén nyáron kihagyom a fagyit és a dinnyét! :)

2317. bilonka (válaszként erre: 2306. - Hencsi28)
2012. jún. 26. 17:12

Engem még nem műtöttek , így nem tudhatom, csak kérdezem, hogy előírás az étkezés utáni közvetlen folyadékivás ? Mert lehet, hogy célszerűbb lenne étkezés előtt meginni egy pohár folyadékot, mert az gyorsabban kiürül a gyomorból.S igy a folyadékpótlás is megvan, meg a kaja is jobban fér.

A fogyásod szerintem nagyon jó. Köszönjük, hogy megosztottad velünk a negatív tapasztalatot is.

Olyan jó lenne, ha a frissen műtöttek is legalább egy-két mondat erejéig jelentkeznének,hogy tudjuk , hogy érzik magukat. Mert mindenkiért nagyon szurkoltunk.

2316. Zsú1965 (válaszként erre: 2315. - Műtött)
2012. jún. 26. 14:13

Nem tudom hány éves vagy, mennyit akarsz még fogyni, és hogy orvosok szerint ez sok vagy kevés, de szerintem nem kell rohanni a kilók leadásával. Én pl. még nem bánom, ha leszalad rólam 5-6 kiló, de utána jó lenne lassítani, mert olyan leszek mint a saját nagyanyám:(

Négy hónao alatt ez neked is 6 kiló havonta, és az nem kevés, nyugi.

2315. Műtött (válaszként erre: 2307. - Hencsi28)
2012. jún. 26. 13:58
24 kg-t. Igazából fogalmam sincs, hogy ez jó vagy nem, mert amikor azt hallom, hogy V.Péter -60-nál tart, akkor azt képzelem, hogy valamit baromi rosszul csinálok. Bár én soha nem sportoltam és a kajákat sem válogatom meg.
2314. Hencsi28 (válaszként erre: 2313. - Zsú1965)
2012. jún. 26. 13:43
Hát remélem, hogy jobb lesz a helyzet, az evés szempontjából! Nekem is sokszor rossz a közérzetem, a szám belül néha mely olyan , mint a mosogatórongy! Hiába mosok fogat, hiába próbálok meg többet inni, olyan szar érzés! :(
2313. Zsú1965 (válaszként erre: 2310. - Hencsi28)
2012. jún. 26. 13:36

Szerintem jó a 11, én 12-nél tartok a 6 hét alatt. Nekem is fájdogál a gyomrom, írtam is korábban, hogy gyakran nem esik jól, amikor a kaja leér, és a közérzetem sem tökéletes. Lassú a javulás, de azért most sokkal jobb, mint mondjuk2 hete, és lesz ez még jobb is:)

De szerintem is elveszett (remélem nem végleg), az étkezés öröme (nem zabálni szeretnék), csak normálisan enni. Bár pont a mai nap rácáfol a nyavajgásomra, mert sokkal jobban érzem magam, és az étel is sokkal jobban esett ma. Lehet, hogy ez egy fordulópont...

2312. Gombóc66 (válaszként erre: 2310. - Hencsi28)
2012. jún. 26. 12:51
Nagyon jó a 11kg egy hónap alatt. Gratulálok! Átlagban 6-7kg-ot jósolnak.
2311. Gombóc66
2012. jún. 26. 12:49

[link]


Itt egy jó oldal arról, hogy hogyan kell a táplálkozást felépíteni műtét után és milyen étrend kiegészítőket kell szedni az esetleges hiánytünetek kivédésére.

2310. Hencsi28 (válaszként erre: 2308. - Zsú1965)
2012. jún. 26. 12:33

Szia!

Olvasgatlak mindig Titeket, de sokszor nem tudok mit írni! :)

Jobban vagyok már igen, viszont már nagyon hiányzik a jóleső étkezés! :)

Hányás van még, de így, hogy nem iszom folyadékot az evés után, így egyre ritkábban! Bár a gyomrom elég sokszor úgy érzem, hogy fájdogál! Másnak is van ilyen??? A 11 kg, egy hónap alatt az jónak számít? :)

2309. Gombóc66
2012. jún. 26. 12:28
Most olvastam, hogy azoknál, akiknek 2-es típusú diabétesze van kicsit lassabb a fogyás üteme. Ők is elérnek oda, ahova mások, de hosszabb idő alatt.
2308. Zsú1965 (válaszként erre: 2306. - Hencsi28)
2012. jún. 26. 11:50
Szia! Ritkán jössz. Örülök, hogy már te is jobban vagy.
2307. Hencsi28
2012. jún. 26. 11:08
Műtött, Te mennyit fogytál eddig, a 4 hónap alatt?
2306. Hencsi28 (válaszként erre: 2300. - Műtött)
2012. jún. 26. 11:07

Szia!


Nekem május 24-én volt a műtétem és most 11 kg mínusznál járok! Enni szinte mindent tudok, bár a fagyitól nagyon beteg voltam már kétszer is.

A mennyiséget nagyon nehéz még nekem is eltalálni, így előfordul elég gyakran, hogy nyálféleséget hányok! (kaját még nem hánytam vissza) De az elmúlt egy hétben az a tapasztalatom, hogy ha evés után fél óráig nem iszom folyadékot, vizet, akkor ez a hányás elmarad! Lehet, hogy még kevesebbet kéne ennem és akkor a folyadék is beférne a gyomorba! Ez a tapasztalatom, próbálkozom, hogy a hányás megszűnjön!

2305. Műtött
2012. jún. 26. 11:03
4 hónapja.
2304. Zsú1965 (válaszként erre: 2303. - Xilvi78)
2012. jún. 26. 10:23

Nem szeretnék vitát generálni, nekem az számít korrekt segségnek, ha valaki nem minősíti egyikvagy másik dokit sem negatívan, henm a műtétre váróknak elmondja a saját tapasztalatait. Erre vártunk volna akkor, de ketten, akik akkor már túlvoltak a műtéten, szinte saját személyük és Mohos elleni támadásnak vették, hogy alternatívaként többen Tanyi adjunktust választottuk, és elegánsan elmaardtak innen.

Ha visszaolvasol,akkor senki, akit Debercenben operáltak, vagy oda készül, nem viselkedett hasonlóan,ezért én bizony zokon vettem, hogy Péter azóta sem veszi az ittenieket semmibe, és nemveszi a bátorságot, hogy írjon ide azoknak, akik itt megosztják egymással a tapasztalataikat.


Személy szerint azt gondolom, már nekünk is van sok saját tapasztalatunk, amik segíthetnek a mostanában műtötteknek, ezért nem hiszem, hogy sajnálkoznunk kellene Vizl Péter távolmaradása miatt. Ő csak annyival másabb nálunk, hogy szerepelt a tv-ben.


Az itteniek viszont szívesen fogadnak itt a fórumon mindenkit, aki érdeklődik, tekintet nélkül az orvosa személyére. Ma Mo-n két jó orvos végzi ezt a műtétet, nem egy, mindenki ezer féle szempont szerint választ, a cél a fontos.


Bocsánat, hogy kiadtam a mérgemet, azt hiszem, ez azóta bennem maradt:)

2303. xilvi78 (válaszként erre: 2278. - Motoros10)
2012. jún. 26. 10:07

Kedves motoros10,

A Vizl Péter itt regisztrált és mindenkit tájékoztatott a műtétet illetőn, elmondta a saját véleményét, tapasztalatait,akkor döntött úgy hogy nem kíván a továbbiakban részt venni amikor valaki,valakik már csak arról tudtak beszélni,pocskondiázós stílusban hogy ő Mohos doktor úr ilyen-olyan beépített embere stb.Semmilyen vitába nem kívánt bele menni,ő segítő szándékkal jött ide,nem vitázni.Ő Mohos doktor Úrra esküszik,ez nem jelenti azt természetesen hogy Debrecenben Tihanyi doktor úr nem jó!Bárki fel szeretné venni vele a kapcsolatot akkor nagyon szívesen válaszol mindenkinek a következő e-mail címen: gyomorbypasslefogyasra@gmail.com

2302. Zsú1965 (válaszként erre: 2300. - Műtött)
2012. jún. 26. 09:42

Én ma vagyok 6 hetes, még tart az édességundor. És a madáradagok is, húst és kényérfélét nem tudok enni, tésztafélét max. megkóstolni. Gyümölcs sem esik még jól.

Még nem örülnék, ha növekednének a mennyiségek, bár akkor biztosan nem kellene 2-3 órénként ennem, és tudnék elég folyadékot inni. Így max a napi 1 liter, de okszor még az sincs meg.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook