Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomor bypass lefogyásra fórum

Gyomor bypass lefogyásra (beszélgetős fórum)


2361. stewe (válaszként erre: 2360. - Gombóc66)
2012. júl. 1. 23:37
Szia, már késő?
2360. Gombóc66
2012. júl. 1. 21:31
Van a fórumon most veszprémi, aki tudna kicsit segíteni?
2359. stewe
2012. júl. 1. 20:29

Az első „Gastric Bypass Club”-ra 2012. július 27-én, 17 00 és 18 30 között kerül sor a Veszprém Megyei Kórház előadó termében. (Veszprém, Kórház u. 1. „E” épület, 1. emelet, „Csillag” terem.


Részvételi szándékát a fogyasmutettel2012@gmail.com

mail címen szíveskedjen jelezni!!!


Minden érdeklődőt szeretettel várunk, üdvözlettel.

Dr Mohos Elemér

2358. márnemsokáigduci:) (válaszként erre: 2357. - Gombóc66)
2012. júl. 1. 19:09
honnan tudod,hogy csúsztatják? és miért?
2357. Gombóc66 (válaszként erre: 2356. - Stoppie)
2012. júl. 1. 17:51
Jövő vasárnap lesz végül.
2356. stoppie
2012. júl. 1. 17:40
Ma este 19:00tól a naplóban Vizl P. és a 63 kilós fogyása. Hátha mond valami érdekeset!
2355. Hencsi28 (válaszként erre: 2354. - Csippere)
2012. jún. 29. 15:16
Igen! Nekem meghozta ma futár, már be is szedtem az első adagot! :) Napi 2x3-at kezdek el szedni!
2354. Csippere
2012. jún. 29. 14:12
Ha jól értem vitaminpótlásra jó? Ez egy alga fajta?
2353. stewe
2012. jún. 28. 22:55

Én több mint egy éve szedem, csak a műtét miatt hagytam ki.

A műtét után 2 héttel kezdtem el, és napi 2x4 szemet szedek.

2352. Csippere
2012. jún. 28. 21:17

Szia,

Esetleg Te is ismered és már próbáltad is?

2351. vica48
2012. jún. 28. 20:11

Sziasztok!


Márnemsokáigduci gyenguska, még nincs ereje a géphez jönni, és írni, az előző műtét ami volt neki és a mostani szorosan összefüggött, így a sebei fájnak, nem tud sokat ülni, inkább csak fekszik. Amint jobban lesz írni fog.

Mindenkit üdvözöl!

2350. 20120620 V-M (válaszként erre: 2347. - Csippere)
2012. jún. 28. 18:39
Az ivás az megy, már 2 liter naponta, vagy több. Délután aludtam egy nagyot, ez gyógyító volt.
2349. Hencsi28
2012. jún. 28. 18:07

Olvassátok el, hátha érdekel titeket is:


A Spirulinát szuperételnek tartják, mert a tápanyag összetétele hatékonyabb, mint bármely más ételé, növényé vagy gabonáé. Ezek a tápanyagok és fitonutriensek a Spirulinát egy teljes tápértékű alternatívává emelik a külön lévő vitaminokhoz képest.


A Spirulina a legjobb növényi fehérje forrás 65%-al, ami minden más természetes ételnél magasabb. Sőt még ennél is magasabb értékek is vannak a vitamin, ásványi anyag és különleges kivonatokban.


Három gramm naponta elképesztő mennyiségű béta karotint, B-12 vitamint és B komplexet, vasat, alapvető nyomelemeket és gamma linolenic savat tartalmaz. A vitaminokon és ásványi anyagokon túl a Spirulina gazdag fitonutriensekben és az egészséget pozitív irányba befolyásoló tápanyagokban.


Jogilag elfogadott táplálék vagy táplálék kiegészítő Európában, Japánban és a világ sok más országában.


A Spirulinának van a legmagasabb fehérje tartalma a természetes élelmiszerek között. A fehérjét aminosavak alkotják. Az alapvető aminosavakat a szervezet nem tudja előállítani, a táplálékkal kell bevinni. A Spiruinában benne van az összes alapvető aminosav.


A fehérje emészthetőség sok ember számára nagyon fontos. A Spirulina sejtfalai nem tartalmaznak cellulózt. Ez könnyűvé teszi az emésztését és a felszívódását. Alultáplált gyerekek és idősek estén hatékonyabb, mint a tejpor. Állapotos nőknek nagyobb a vitamin igényük, de nem nagyobb a kalória felvétel iránti igényük. Így aztán nekik is megfelelő a Spirulina.


A Spirulina gazdagon ellát bennünket vitaminnal. Gazdag természetes béta karotinban. A nagy dózisú A vitamin toxikus lehet, de a Spirulinában lévő béta karotin biztonságos. A béta karotinnal jó terápiás hatása van, ami csökkenti a szérum koleszterint és csökkenti a rák kockázatát.


A Spirulina a leggazdagabb B-12 vitamin és B komplex forrás. A B-12 vitamin szükséges a vörös vértestek előállításához.


A Spirulina vasban is gazdag, ami könnyen felszívódik a szervezetben.


A Spirulina koncentrált kalciumforrás. Ennek hiánya csontritkuláshoz vezethet. A Spirulinában szintén sok magnézium van. A magnézium segíti a kalcium felszívódást segít szabályozni a vérnyomást.


A Spirulina klorofilban is gazdag, ami a jó hatással van a vérszegénységre. A klorofil méregtelenítő és tisztító hatású fitonutriens.


A Spirulina a legjobb természetes étel Önnek, családjának, állapotos nőknek és gyerekeknek.

2348. Csippere (válaszként erre: 2342. - Márnemsokáigduci:))
2012. jún. 28. 17:36

Szia:)

Akkor ezek szerint már otthon vagy? Gyenge vagy nagyon?

2347. Csippere (válaszként erre: 2339. - 20120620 V-M)
2012. jún. 28. 17:35

Nekem kellett legalább 2-3 hét, mire megszoktam az adagokat. A gyengeség lehet azért is, ha nem iszol eleget. legalább napi 1,5 liter kellene, de nagyon nehéz az elején ennyit legyűrni.

Kitartás, hamarosan javulni fog a helyzet :)

2346. Körtebaba (válaszként erre: 2343. - Márnemsokáigduci:))
2012. jún. 28. 16:06
Köszönöm :)
2345. Hencsi28
2012. jún. 28. 15:44

Sziasztok!


Nagyon gyengének érzem magam, most már két napja!

Úgyhogy rendeltem ma spirulinát, nagyon sok jót hallottam már róla! Nagyon minimális ételt viszek be, így valami vitamin pótlás tuti kell, ezért megrendeltem! Olvastam itt a hajhullásról, azt mindenképpen elszeretném kerülni! :(

2344. Hencsi28
2012. jún. 28. 13:56
Van valakinek még nyálhányása???
2012. jún. 28. 12:42
Körtebaba üdv közöttünk!
2012. jún. 28. 12:40
Én is olvasgatok ám néha,csak írni még hosszan nem tudok,pedig van mit műtét után! Még a számítógéphez nem jutottam,telóról meg nehéz!Különben jó hír a Veszprémieknek,Mohos dr màr heti 3 napot műt,így biztos felgyorsulnak az események.Akivel egy szobában voltam őt id időpont előtt műtötte,engem is előrébb vett,úgyhogy nyugi:)Pisti kitartás neked,eddig úgyis nagy szerencséd volt,majd leírom én miért voltam ilyen szarul...:(
2012. jún. 28. 12:26

Sziasztok!

Most találtam meg a fórumot, szeptemberben lesz a műtétem Veszprémben. Igyekszem minden hozzászólást visszaolvasni, hogy sok tapasztalatot megtudjak tőletek. Lassacskán kezdek izgulni :)

2340. Zsú1965 (válaszként erre: 2339. - 20120620 V-M)
2012. jún. 28. 11:59

Sajnos az éhség érzet visszajön, de szerencsére kevés is elég, hogy elmúljon:)

A gyengeség még nekem is megvan, de egyre kevésbé. Nem csak enni, hanem türelmesnek lenni is meg kell tanulnunk:(

2339. 20120620 V-M (válaszként erre: 2337. - Csippere)
2012. jún. 28. 11:00
Tegnap jól voltam, de ma csütörtökön gyengének érzem magam. Hányingerem még nem volt, de nem is tudom mennyi az amit ehetek, mi a jelzés, hogy a gyomrom tele van. Ezt tanulom most. Még nem voltam éhes.
2338. Gombóc66 (válaszként erre: 2336. - Csippere)
2012. jún. 27. 23:36
Egyetértek!
2337. Csippere (válaszként erre: 2329. - 20120620 V-M)
2012. jún. 27. 19:52

Szia :)

Itt a nagy véleménynyilvánításban nem is figyletünk arra, hogy Te a néhány napos, friss élményeidről számoltál be.

Gratula Neked az eredményedhez és a bátorságodhoz :) Hogy érzed magad? gyengeség? hányinger?

2336. Csippere (válaszként erre: 2335. - Stewe)
2012. jún. 27. 19:16

Szia,

Sajnos ezek nem tévhitek, illetve nem gondolom, hogy az 1 hónapos tapasztalatod meg tudja cáfolni. Van olyan társunk a fórumon, akinek már hullik a haja, méghozzá keményen. Az alkoholizmusról találtunk többen is írásos anyagot, többet angolul, de magyarul is megjelent ezzel foglalkozó cikk, viszonylag friss, amit bemásoltam:

[link]

A pépes étellel kapcsolatban nem beszélhetünk tévhitről, hiszen Tanyi Doktor utasítása és a magyarázatot is megadta rá, nekem kifejezetten hiteles az orvosom szava. Gondolom Te is betartod Mohos Doktor ajánlásait.

Elfelejtetted említeni az agyi leépülést, hiszen az is felröppent már itt a fórumon és még sok minden más is. Csak így emlékezetből: Doemping szindróma, csontritkulás, felszívódási zavar, kóros vitamin hiány.

Szerintem egy életre szóló döntésnek a meghozásához az is hozzátartozik, hogy felkészülök az esetleges szövődményekre, amelyekre a későbbiekben számíthatok, mert így van esélyem megelőzni őket, mielőtt kialakulnának. Persze nem törvényszerű, hogy mindenkinél jelentkezni fognak ezek, de van rá esély. És ha nem tudom, hogy mire számítsak, honnan fogom tudni, hogy baj van? Te foglalkoztál ezekkel a dolgokkal, vagy csak a dolog jó oldalát nézted? Fogod tudni, hogy baj van, ha nem tudod milyen tünetekre számíts? Ez nem egy mandula műtét volt, hogy vége és kész, hanem életed végéig együtt kell élni vele, esetleg vitamin injekcióra kell járnod és ha nem foglalkozol a többi kockázattal, lehet, hogy néhány év múlva majd csípő protézised lesz, vagy jöhet még rosszabb is.

Most nem eltántorítani szeretném azokat, akik erre a műtétre várnak, hiszen magam is túl vagyok már 2 hónapja a dolgon. Pusztán érdemes komolyabban venni a dolgot, nem csak egy napfényes gyalogsétára indultunk, amikor ezt bevállaltuk.

2335. stewe (válaszként erre: 2334. - Csippere)
2012. jún. 27. 17:53

Szia.

hajhullás, alkoholizmus, hónapokig pépes étel, így emlékezetből....

2334. Csippere
2012. jún. 27. 14:32

Sziasztok,

Nem szeretném a parázs hangulatot tovább izzítani, de az olvasottak bennem is elindítottak néhány gondolatot.

Kedves Stewe! Tiszta szívből örülök neki, hogy ennyire gyorsan és könnyen túljutottál a műtéten és nem tapasztaltad a kissé kellemetlen tüneteket, amelyek a legtöbbünket gyötörnek. Nekem majd 2 hónapba került olyan szintre jutni, ami már jobb általános közérzetet jelent, mint amit a műtét előtt éreztem. Nagyon remélem, hogy én vagyok a kívétel és a műtétre várók közül a legtöbben úgy fognak érezni, ahogyan te. Sajnos én a műtétem előtt csak ilyen nagyon pozitív megnyilvánulásokat olvastam és nem tudtam kellő képpen felkészülni, ezért szinte sokkhatásként ért a műtét utáni állapot.

Zsú szavait meg tudom érteni, mert bennem is hasonló érzéseket ébresztett a hozzászólásod, csak tartózkodtam a vélemény nyilvánitástól, mert itt nagyon érzékeny lelkű emberkék vannak és könnyen megsértődnek. Remélem Te ezt nem teszed és továbbra is olvashatjuk a pozitív élményeidet, mert fontosak a te tapasztalataid is.

Annyira lennék kiváncsi ha nem sértelek meg, hogy milyen téveszméket szerettél volna szétoszlatni?

2333. motoros10 (válaszként erre: 2330. - Stewe)
2012. jún. 27. 14:09
Kérlek benneteket, hogy ne bántódjatok meg, ne bántsátok egymást, hisz Sorstársak vagytok és MINDEN TAPASZTALAT NAGYON FONTOS!!!! Nem tudom, hogy Vizl Péter miért sértődött meg, ez engem érdekelne, főleg azért, mert ő egy nagyon elszánt ember, és szeretnénk tudni, hogy milyen módszerrel, milyen étkezéssel tudott ilyen fantasztikus eredményt elérni!? Láttuk a tévében, hisz neki köszönhetjük azt, hogy ilyen nagy nyilvánosságot kapott ez a fantasztikus MANKÓ!
2332. stewe (válaszként erre: 2331. - Zsú1965)
2012. jún. 27. 11:15

Kedves Zsú.

NO COMMENT!!!

Magamban apró mosollyal lezárom ezt a felesleges szópárbajt.

További jobbulást, és mielőbbi Happyt Neked is, és mindenkinek:)))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook