Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomor bypass lefogyásra fórum

Gyomor bypass lefogyásra (beszélgetős fórum)


2451. Csippere (válaszként erre: 2447. - Novel)
2012. júl. 6. 22:20

Szia Novel,

Én csak a saját tapasztalataimat, ill. a sok-sok témával kapcsolatos keregélés során olvasottakat tudom elmondani.

gyomor kitágítás: egészen biztosan lehetséges, méghozzá akár viszonylag gyorsan is, de a lefogyottak 20%-a visszahízik a lefogyás után az amcsi statisztikák szerint a gyomor újbóli kitágulása miatt. Emiatt már kidolgoztak egy olyan műtéti eljárást, amivel a szájon keresztül vezetik le az eszközöket a gyomorhoz és így újabb vágás nélkül ismét leszükítik a gyomrot, hogy a paciens megint le tudjon fogyni. De sajnos már a műtétet követő néhány hónapban is kitágulhat a gyomor, ha valaki nem figyel oda és folyamatosan túleszi magát.

étkezés a műtét után: saját tapasztalatom és az olvasottak alapján is mondhatom, hogy a médiában megjelentekkel ellentétben igenis tartani kell némi diétát. Igazság szerint még én sem tudom, hogyan is kellene étkeznem, de azt tapasztaltam, hogy ha naponta többször eszem -hiába maréknyi mennyiséget- és nem figyelek oda, bizony leáll a súlycsökkenés, sőt néhány 10 deka elkezd visszakúszni. persze, lehet hogy ez is mindenkinél máés és van aki le tud fogyni pörkölttel és nokedlivel is.

éhség érzet: nekem szokott lenni, de nem minden napra jellemző. Tegnap meg ma pl. baromira sokszor éreztem, ezért többet is ettem, mint szoktam. megjegyzem fél kiló pluszban vagyok a néhány napja mérthez képest. Aztán megint jön néhány nap, amikor megbírom állni és csak napponta 3-szor eszem, akkor meg megy lefele szépen.

De az is nagyon fontos, hogy a zsíros dolgokat nem kívánom és sokkal-sokkal könnyebb nemet mondani a kajára, mint a műtét előtt. Most úgy gondolom, hogy ha elérem az álomsúlyt, akkor relatív normális életet élhetek, de a fogyásért tenni is kell valamit :)

Remélem tudtam segíteni.

2450. Foki Kata (válaszként erre: 2414. - Stewe)
2012. júl. 6. 21:50
Én is még műtét előtt állok, nagyon megköszönném, ha elküldenéd az oldal magyar fordítását. Köszönöm. Kata
2449. Foki Kata (válaszként erre: 2438. - 0bd7c96a65)
2012. júl. 6. 21:46
Szia, hol lehet ezt a naplótmegnézni. Köszönöm.
2448. Műtött
2012. júl. 6. 20:54
Szia Novel! Tökéletesen egyetértek veled, olyan nincs, hogy 40 vagy afeletti BMI index-szel valaki nem kényszerevő. Mint ahogy a műtét nem varázsütésre csökkenti le egyik pillanatról a másikra az étvágyat. Én pl. normálisan eszem és lassabban fogyok, mint a szerencsésebbek. Én még mindig kívánom a kaját, a "rendes" kaját is. Persze a mennyiség messze nem annyi, mint a műtét előtt, de az egy-két kanálnyitól kb. felfordulnék éhen.
2447. novel
2012. júl. 6. 19:42
Zsú! Küldtem neked egy pár sort privátban is. Légyszíves olvasd el. Köszi.
2446. novel (válaszként erre: 2439. - Stewe)
2012. júl. 6. 19:29
Kedves Stewe! Én még új vagyok itt, de végigolvastam az előzményeket. Azt szeretném kérdezni tőled, mint attól a személytől, aki talán a leginkább normálishoz hasonló táplálkozást folytat a műtét után is, hogy Te tudsz olyan veszélyről, hogy esetleg feltágulhat újra a meglévő gyomorcsonk? Mert őszintén szólva én abban reménykedem, hogy hozzád hasonlóan elfogadható mennyiségű és minőségű ételek mellett is lehet fogyni a műtét után. Számolod esetleg, hogy kb. mennyi kalóriát eszelegy nap?
2445. novel (válaszként erre: 2436. - 0bd7c96a65)
2012. júl. 6. 19:24
Kedves Ria! Tőled is azt kérdezném mint Zsútól, hogy ha ez így van, akkor az a sok ember,aki bevállalja a műtétet, mert elérte a 40-es BMI-t,mind csak és kizárólag fizikai éhség miatt eszik? Nekem ez valahogy elképzelhetetlen. Ekkora súlytöbbletet csak stressz csillapításra használt evés, tehát pszichés alapon nyugvő kényszeres evés okozhat. Mi erről a véleményed/véleményetek?
2444. novel (válaszként erre: 2434. - Zsú1965)
2012. júl. 6. 19:20
Kedves Zsú! Én azt hittem, hogy csak a gastric-sleeve tipusú műtét után maradt gyomor képes feltágulni, a gastric bypass után maradó kicsi gyomorcsonk nem. Van erről valakinek biztos információja? Ami a pszichológust illeti, egyrészt már jártam évekig terápiára, amivel sikerült leküzdenem a bulímiás tüneteimet, másrészt most is tervezem, hogy legalább a fogyás időtartamára kérek segítséget. Viszont azt nehezen tudom elképzelni, hogy vannak olyanok, akik elérik a 40-es BMI értéket és nem kényszer evők, csak és kizárólag a fizikai éhség miatt esznek,mert akkor ez a műtét csak nekik lenne megfelelő. Mit gondolsz/gondoltok erről? Nekem ez a kérdés okozza a legnagyobb fejtörést.
2012. júl. 6. 17:22

Imádnivaló amikor az ember az 5XL, 4XL, 3XL-es motorosruha után XL méretet vesz :-D

Kíváncsi vagyok összejön-e az L-es méret ;-)

2442. 0bd7c96a65 (válaszként erre: 2441. - Bilonka)
2012. júl. 6. 13:57
Legalább volt értelme megjegyezni amit a dokik a fejembe vertek :-D
2441. bilonka (válaszként erre: 2437. - 0bd7c96a65)
2012. júl. 6. 12:33

Szia Ria !

Nagyon büszke lehetsz magadra, már olyan jók a mutatóid, hogy nekem ez még csak egy álom. Jó, hogy rátaláltál a fórumra:)- nekünk ! Amit te laírtál is nagy segítség mindannyiunknak.Köszönet érte!

2440. bilonka (válaszként erre: 2439. - Stewe)
2012. júl. 6. 12:27
Köszönöm ,hogy kűldted a fordítást.Nagyon sok hasznos dolog van benne. mint ahogy abban is , amit a műtöttek leírnak magukról, a műtét utáni állapotukról.Köszönöm ezt a hozzáállást, a segítőszándékot.Örülök, hogy jól vagy. Ugy látom, hogy egyik kulcsszó a vitaminok szedése.Az ami a fordításban szerepel nagyon jó, csak termé.szetes anyagokat tartalmazó vitamin.Elérhető áron.Remélem, ez még nem számít reklámnak
2439. stewe (válaszként erre: 2430. - Stoppie)
2012. júl. 5. 21:56

Végre valaki, aki olyan jól van mint én!!!!!

Higgyétek el ilyen is nagyon sok van, csak nem biztos, hogy tud a fórumról!

2012. júl. 5. 13:00
A bypass naplóba beraktam a saját fogyásomról egy grafikont és pár adatot azoknak akik idegeskednek ha egy hétig nem fogynak ;-) Nem vagyok etalon, de az orvosaim véleménye szerint még így is túl gyors. Szóval nyugi :-)
2012. júl. 5. 09:54
Ajajj...Nagyon a vége felé járok a dolgoknak :-) Mai BMI szintem 26.82... Már csak 5-10 kilót fogok még fogyni ha megdolgozok érte. Ezen a ponton már csak a kaja nem segít....torna...torna...torna :-)
2436. 0bd7c96a65 (válaszként erre: 2434. - Zsú1965)
2012. júl. 5. 09:52
Pontos. A mütét csak és kizárólag a fizikai éhséget tudja kontrol alatt tartani. Az ideges vagyok ennem kell, bánatos vagyok csoki kell dolgokat nem. Ezért kell itt étkezési rendellenességre szakosodott pszihológussal is beszélni.
2435. 0bd7c96a65 (válaszként erre: 2433. - Novel)
2012. júl. 5. 09:50

Szó sincs arról, hogy soha többé csoki vagy torta. De nem több mint 5-10 dkg/nap :-)


Ami "soha többet" az a szénsavas italok. Hacsak nem akarsz pár éven belül ugyanakkora gyomrot mint volt.

2434. Zsú1965 (válaszként erre: 2433. - Novel)
2012. júl. 5. 08:18

Kedves Novel! Ha ez ennyire központi kérdés, akkor talán jobb lenne, ha a biztonság kedvéért konzultálnál szakemberrel (pszichológussal), én nem gondolom, hogy a fejben lévő éhséget önmagában a műtét megoldja.

Könnyen kitágíthatod a gyomrodat a műtét után is, ha csak kívánósság miatt eszel, és akkor mi értelme az egész tortúrának. Inkább menj biztosra.

2433. novel (válaszként erre: 2431. - 0bd7c96a65)
2012. júl. 5. 08:15
Kedves Ria! Gratulálok ehhez a -37 kg-hoz! Hát igen... a torta és a csoki, az nekem is központi kérdés. Nehéz lesz lemondani egy életre...
2432. novel (válaszként erre: 2430. - Stoppie)
2012. júl. 5. 08:13
kedves stoppie! köszönöm a bíztatást :-) ha tényleg a fejben lévő éhség is csillapul, akkor az nagyon jó! Rántott húsból meg már 44 éves koromra megettem két életre valót , talán most már hagyok másnak is :-)
2431. 0bd7c96a65 (válaszként erre: 2429. - Novel)
2012. júl. 4. 23:47
Majdnem sirvafakadtam (5 hónaposan), hogy a születésnapomon zabáltak a vendégek én meg 2 falatot tudtam enni a tortámból.... De a -37 kiló komoly kárpótlás :-D
2430. stoppie (válaszként erre: 2429. - Novel)
2012. júl. 4. 23:42
Szia! 3 hete műtöttek, én abszolút jól élem meg az egészet. Sokan írtak a hányásról, kellemetlen dolgokról. Én annyira tartok ettől, hogy inkább sokszor nem is eszek :) Még nagyon az elején vagyok, de a második héten ettem 1 karika füstölt házi kolbászt, jól esett és ennyi. Nem ettem hozzá hagymát, se kenyeret. De megtanulod élvezni az ízeket rágás közbe és szinte le se akarod majd nyelni. Legalábbis én így éltem meg idáig. Sokszor csak azért hogy egyk valamit, bedobok 1 joghurtot, de abszolút nincs tudatos éhségem, hogy fú ma még nem ettem semmit, dobjunk be 3 szelet rántotthúst vagy ilyenek. Ha valami rosszat eszem én, akkor nekem csak annyi, hogy 1-2 percig szarul vagyok, mászkálok lakásba, kertbe. Hányásom talán 1x volt, de inkább csak nyál, meg 1 korty folyadék, nem az a klasszikus értelembe vett egyetemista kori hányás :) De ha rosszat is eszel, akkor is kb 3-4 perc alatt rendeződik, legalábbis nálam. Valamelyik nap csapattam egy kis felvágottat, fájt a hasam tőle 2 percig, morcos lettem, de 2 perc és elillant, megy tovább az élet. Abszolút viselhető. Varratszedésre (2 hét) egyedül mentem kocsival, 300km-t. Én abszolút jól élem meg!
2429. novel
2012. júl. 4. 23:26
Sziasztok! Érdeklődöm, hogy van-e esetleg valaki, aki augusztus végén megy Debrecenbe műtétre? Nekem 24.-re van időpontom.Őszintén szólva tegnap kicsit meginogtam az itt olvasott korai tapasztalatoktól, nehézségektől. Nagyon tartok a pszichés éhségtől és kifejezett veszteségként gondolok arra, hogy véglegesen le kell mondanom a normál adagokról.Pedig nem tudok magamnak másik alternatívát ajánlani, ez az utolsó szalmaszál.
2012. júl. 4. 19:17
Üdv mindenkinek. Ma volt a varratszedés, mínusz 12 kg. A kaja még nem megy úgy ahogy szeretném. Ami ma izlik, az holnap nem biztos, hogy jó lesz megint. Én tanulom magamat, és egyre jobban vagyok. A klubban biztos sokat segíthetünk egymásnak.
2427. Hencsi28 (válaszként erre: 2425. - Novel)
2012. júl. 4. 18:07
Üdv! :)
2426. Gombóc66 (válaszként erre: 2425. - Novel)
2012. júl. 4. 17:30
Üdvözlet a fórumon!
2425. novel
2012. júl. 4. 15:38
Sziasztok! Tegnap bukkantam rá erre a fórumra és annyi érdekes információt és segítőkész sorstársat találtam itt, hogy egy ültő helyemben végigolvastam az egészet. Szeretnék csatlakozni hozzátok.
2424. Luculus (válaszként erre: 2420. - Csippere)
2012. júl. 4. 14:31
Szia!Még teljesen friss vagyok,de nekem annyiból szerencsém volt,hogy a barátomat végig néztem a nehéz napokon .Így volt valami rálátásom.
2423. motoros10 (válaszként erre: 2422. - Amandalear)
2012. júl. 4. 13:44
Igen, lehet, hogy igazatok van, az ember sok mindenen megy keresztül a műtét előtt, közben, után és lehet, hogy kicsit érzékenyebb. Igen, azt vártuk el, hogyha ennyi pénzt előteremtünk, mindegy, hogy hogyan és mi módon, de előteremtjük azért, hogy a szerettünket esetleg egy későbbi tragédia megelőzéseképpen hozzásegítsük a műtét elvégzésére, elvárható lenne, hogy legalább olyan minimum útrabocsátást kapjon, hogy merre induljon el. Erre viszont nagyon jó ez az összetartó erő ami ezen a fórumon létrejött! Családon belül még mindig vannak kétségek, - netán viták - hogy Motoros08 június 22-i műtéte óta eltelt időn belül mit ehet és mit nem. Viszont csodálatos, hogy Tanyi doktor és CSAPATA hozzásegítették ehhez, hogy a műtét sikeres legyen, hisz tudjátok, hogy az első műtétet el kellett halasztani, sikerült laporoszkóposan elvégezni a műtétet, jól van, és a kezdeti 168-166 (?) kg-os súlya a mai nappal 153 kg!!!!! Bíztatják, hogy a szíve is jobban fog működni, csak még azt nem tudjuk, hogy naponta mit és hogyan egyen, vagyis próbálkozunk ezzel is, azzal is! Köszönöm, hogy itt vagytok és támogatjátok egymást! Szép napot mindenkinek!
2422. Amandalear (válaszként erre: 2401. - Csippere)
2012. júl. 4. 11:05
hihi ezt el se olvastam mikor válaszoltam motorsos10 nek. Pontosan erről van szó.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook