Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomor bypass lefogyásra fórum

Gyomor bypass lefogyásra (beszélgetős fórum)


2691. stewe (válaszként erre: 2681. - Bernibej)
2012. júl. 18. 14:52

Szia Berni.

Nagyon tanulságos, amit leírtál, én csak ki szeretném egészíteni a saját tapasztalataimmal, és maximálisan segítő szándékkal.

Az otthoni részhez:

Én a műtét óta nem is láttam mixert, mivel a párom kérdésére a Mohos doktor azt válaszolta, hogy van fogam, amivel jól meg tudom rágni a kis falat ételeket.


A gyógyszereimet /sajnos infarktusos múlttal van néhány/ egészben nyeltem, és nyelem, minden gond nélkül.

/a görögdinnye magokat is lenyelem, mint régen/


Én a vitaminok helyett csak Spirulina tablettát szedek, mivel az mindent tartalmaz:


Több mint száz biológiailag aktív anyagot tartalmaz, többek között:

- fehérjéket igen magas részarányban (60-70%-ban), melyek ráadásul egyedül álló módon be is épülnek szervezetünkbe (65-80%-ban).

- aminosavakat, 18-félét melyek között ott van mind a nyolc esszenciális aminosav, mégpedig az ideális arányban.

- ásványi anyagokat nagy számban és szerves formában, így könnyen beépülnek szervezetünkbe; és nyomelemeket: (Cink, Kalcium, Nátrium, Kálium, Magnézium, Mangán, Vas, Réz, Szelén, Foszfor, Jód, Króm, Vanádium)

- vitaminokat (A, B1, B2, B3, B4, B5, B6, B9, B12, Biotin, E, C, PP)

- nukleinsavakat és telítetlen zsírsavakat

- enzimeket

- klorofillt

- fikocianint


Remélem segíthettünk!

2690. rituka23 (válaszként erre: 2681. - Bernibej)
2012. júl. 18. 13:49
Berni, nagyon szépen köszönöm a listát, ez nagy segítség nekem, és mindenkinek, aki még ezután megy! :))
2689. Millymia (válaszként erre: 2684. - Zsú1965)
2012. júl. 18. 13:48

Szia Zsú,


Köszönöm a válaszodat, és már most elkezdek fohászkodni:)

2688. rituka23 (válaszként erre: 2676. - Gakocsis)
2012. júl. 18. 13:44
Óóó, hát sajnos a kórházban valószínűleg nem fogunk találkozni, mert nekem még egy hónap, augusztus 28-án lesz a műtétem! :)) A jövő hetet még nem tudom, a munkámtól függ, tudok-e menni! :)
2012. júl. 18. 13:40

Sziasztok!

Június 20.-án műtőttek. ma mínusz 15 kg-nál járok.

Amit tudok már enni:

Zöldségleves bő lével

rizi-bizi sülthússal

krumpli főzelék virslivel

lecsó virslivel

tökfőzelék

töltött tök

töltött paprika

szelet pizza hús nélkül

sajt, tojás, joghurt, kalács, zsemle, tea, és mentes víz.

Szilva, sárga dinnye, barack, alma.

4 hét után teljesen jól érzem magam, még nem voltam éhes, az ivás egész nap kortyokban. régebben ment 3-4 liter, ma ha jó napom van, akkor 2 l

2686. stewe (válaszként erre: 2680. - Motoros10)
2012. júl. 18. 13:31

Én műtét előtt NAGY húsevő voltam, műtét óta nem igazán esik jól a szelethús!

Viszont nagyon bejönnek a főzelékek, tükörtojással, pörkölt szafttal.

Előtte nem igazán voltak kedvenceim a főzelékek.

A halat régen is, és most is szeretem.

2685. stewe (válaszként erre: 2677. - Motoros10)
2012. júl. 18. 13:28

Sziasztok

A tegnapi menüm:

reggeli: sajtos melegszendvics

ebéd: tojásos lecsó

vacsora: Stefánia vagdalt tojás nélkül

mindez kenyér nélkül, mert nem kívánom!

Ma:

reggeli: 1 db tükörtojás

ebéd: sűrű zöldségleves daragaluskával

Vacsora terv: körömpörkölt, kevés sós burgonyával.

Napközben, illetve este szoktam gögögdinnyét is enni!

2684. Zsú1965 (válaszként erre: 2683. - Millymia)
2012. júl. 18. 13:06

Nem akarlak elkeseríteni, de mindenhonnan fogyunk. Mondjuk én kifejezetten örülök ennek:)), de azt azért nem szeretném, hogy a köldökömnél legyen a vége:))

És szerintem ez ellen csak az imádság segít, nem hiszem, hogy krémekkel nagyságrendekkel lehetne változtatni a fogyás okozta ereszkedésen:(

2683. Millymia
2012. júl. 18. 12:16

Sziasztok,

Én is műtétre várok, és szeretném megkérdezni azoktól a hölgyektől, akik már sokat fogytak, hogy "mellesleg" mi a helyzet?? Erről nem láttam eddig itt információt, de szerintem ez is fontos:) "azok" is szépen mennek össze, vagy kell valami praktika, torna, csodakrém, mondóka:)) hogy ne csak két "sörös kupak" maradjon. Várom a tapasztalatokat és előre is köszönöm a válaszokat.

2682. motoros10
2012. júl. 18. 12:00
Azt nem mondtad, hogy Iglo panírozott hal-e vagy natur halfilé, amelyet Te párolsz meg? Mindemellett még miket eszel, vagy a többiek mivel táplálkoznak?
2681. Bernibej
2012. júl. 18. 10:41

Sziasztok,

Rituka es masok is kertek levelben is, ezert felteszek egy listatarrol mire van szukseg a korhazba es elinte otthon.

Ezek a sajat tapasztalataim a Debreceni mutetem utan:


Mi kell a Kórházba


Vitamin és vas feltöltés már mehet hetekkel a műtét előtt folyamatosan.


Lesz saját zárható szekrényed és ezeket majd mind bele tudod pakolni:



*7 váltás hálóruha -ebből jó ha 3 hálóing (katéter miatt)

*5 alsonemű

*zoknit is vihetsz, nekem volt hogy fázott a lábam éjjel 2-3 pár elég ha nzáron mész

*Legalább 1 papucs (de tehetsz még 1et ha zuhanyozáshoz is viselni akarsz)

*köntös (leginkább akkor kell majd amikor kimész sétálni a parkba)

*1-2 törölköző

*Fogkefe, fogkrém

*Izzadásgátló stift

*2 pohár vagy bögre (teának és víznek külön, mert lesz, hogy félóránként mást kvánsz, de egyszerre úgysem tudod kiüríteni)

*1 evőkanál (nem evéshez :), hanem pl ha köptetőt adnak a műtét után , hogy könnyebb legyen a légzés)

*legalább 4 tekercs wc papír (komolyan, hashajtás meg sok infúzió miatt rengeteget mész wcre)

*2 csomag baby törlőkendő (szuper arcot meg popót törölni)

*1 csomag fertőtlenítő kendő (én domestosost vittem a wc ülőkét letőrölni)

*Tusfürdő

*Mosdószivacs és vagy pici törölköző féle a műtét utáni napokra, mosdáshoz

*Kéz ferőtlenítő (pici üveges zselé, HiGeen márkájúból nagyon jó illatúak vannak)

*Papít zsepi (5-6 kis csomagos)

*Betét (nem számít mikor jönne meg, nekemis 1 héttel hamarabb megjött mert a szervezet sokszor így reagál a műtét miatt) Allways nak van hosszú betétje, azt javaslom

*Gyógyszerek (Ha rendszeresen kell gyógyszert szedned vidd magaddal és már az első nap tisztázd a dokival mit mikor kell szedned ÉS ay altató orvossnak is mond majd amikor jön beszélgetni veled)

*Ajakír (mert a műtét után 2-4 napig nem ihatsz semmit és ki lesz száradva a szád)

*Fésű (+hajgumi, hajcsatot nem ajánlom mert a sok háton fekvésnél nem kényelmes)

*Saját otthoni kispárnád (jó lesz meglátod)

*3-4 üveg 1,5 literes szénsavmentes, ízesítetlen ásványvíz (hashajtóhoz is meg kell innod első nap 1-2 üveggel aztán mátét utáni 3. 4. Naptól meg apránként kell majd innod a vizet)

*Kényelmes derekú ruha a hazaútra

*Olvasnivaló szerintem feleslege, mert a mútét utáni napokban baromira nem lesz hozzá se kedved, se erőd meg úgyis jön az újságárús bácsi, de azért vihet pár újságot magaddal



Mi kell Otthonra az első napokban:


*Almalé (HohesC nek van savcsökkentett almaléje, ebből előre vehetsz otthonra 2-3 dobozzal)

*Botmixer (amikor a folyadékról kezdesz áttérni a pépesre és persze a pépesnél nagzon kell majd)

*Amikor hazamész egyből küldj ek valakit vásárolni , hogy tudjatok főzni egy jó adag húslevest (eleinte csak az üres levet ihatod majd)

*Szénsavmentes ásvánzvíy (1 karton)

*Kötszer (előbb utóbb elkezd lejönni a kórházi kötés ,gyógyszertárban lehet kapni olyat mint egy nagy tapasz és es pont a mi sebeink mérete, csak lehúzod róla a hátulját és felragasztod)

*Betadin (amikor átkötöztem a sebeket kicsit áttörölgettem, betdinos vattával)

*Bőrfertőtlenítő spray + steril vatta (gyógyszertárban veheted, az otthoni véralvadás gátló beadása előtt töröld át a karodon ahova be fogod adni)

*Vehetsz féldecis pohatat meg baby kanalat (én feles pálinkás poharat, meg kávés kanalat használok :)

* Fájdalomcsillapító (én nem veszek be 1et se, mert érezni akarom hogy mi történik velem és hogy javul)

* kis mozsár (olyan fűszer törő mozsár, hogy ha pl antibiotikumot stb kell szedni akkor eleinte szét tudod törni és belekeverni valamibe, pl nekem Sumetrolint kellett szednem)

*mérőpohár (amin van fél decinkénti beosztás, fontos lesz, hogy tudd mert eleinte csak fél deci mehet és így tudod, hogy mennzi az amit megettél és tudod, hogy nem tágítod feleslegesen a gyomrod)

* vitaminnak napi 2 db Centrum vitamin tabletta + én még 600mg os rágótablettás C-vitamint is syedek meg kalcium-magneziumot egyben, még a vas se ártana ( de nekem így is nehezen megy a nagydolgozás a vas meg még jobban megfogná)


Biztos sok y meg z van felcserelve, stb ez azert van mert angol billentyuzetrol irok . :)

Ha kerdes van irjatok.


Berni

2680. motoros10 (válaszként erre: 2679. - Stoppie)
2012. júl. 18. 09:43
Köszönöm a válaszodat. Ezen kívül valami főzelék, vagy más egyéb kaja?
2679. stoppie (válaszként erre: 2677. - Motoros10)
2012. júl. 18. 09:33
Engem is hasonló ideje műtöttek. Én a hal-ra rákaptam nagyon. Iglo kapitány, az én pénzemből vesz új hajót, annyit eszem :) Rántotta, tükörtojás, sültkrumpli, simán fogyasztható. Amit szeretek és könnyű, egyszerű az a jóreggelt keksz. Egyszeri étkezésre néha sok is. Tegnap ettem kolbászt, lassan, jól megrágva, jólesett :D
2678. Zsú1965 (válaszként erre: 2674. - Novel)
2012. júl. 18. 08:57

Kedves Novel! Szimpatikus az elhatározásod, de nem lehet, hogy csak a műtét miatti félelem miatt gondolod, hogy most majd sikerülni fog? Én drukkolnék, csak nehogy időpazarlás legyen, főleg, ha ilyen gond van a csípőddel.

De ha csak bátorítás kell, itt biztosan megkapod.

2677. motoros10
2012. júl. 18. 08:52

Egyetértek Veletek! A mai eszemmel valahogy én is másként csinálnám, de lehet, hogy Ti, amikor szülők lesztek és túlsúlyos vagy annak induló gyereketek lesz, akkor Ti is attól féltek, rettegtek, hogy nemcsak esztétikailag, hanem egészségileg is problémái lesznek! Talán ezért az aggódó szülők valamilyen hétköznapi dolgokkal és nem a pszichológus agyával próbálják a gyerekeiket rábeszélni, hogy kevesebbet és olyan kajákat egyenek, amik nem annyira hízlalnak, de nagyon nehéz! Hisz látom, hogy az unokám, aki Motoros08 lánya szintén hízásra hajlamos és nehéz lebeszélni azokról a kajákról, amik hízlalnak.

MÁS!

Kérdésem, hogy pl. Steve vagy Prod mit kajáltok, pl. egy tegnapi menűtök mi volt? Nagyon nehéz összeállítani a reggelit, ebédet, vacsorát Motoros08 22-én volt egyhónapos műtött, de nehezen tudja elfogadni, hogy pl. még nem ehet húst, egyszer kipróbálta, de ki is jött belőle. Nem tudunk étrendet összeállítani neki, mert közben elment dolgozni, kamionsofőr, és tapasztalatokat várunk! Egyébként 168 kilóról indult és most 149,5 kg. Köszönöm a segítségeteket!

2676. Gakocsis (válaszként erre: 2675. - Rituka23)
2012. júl. 18. 06:40
@rituka23: Szia! Remélem találkozunk. :-) Azért még a 27.-ei találkozóira is eljössz, vagy csak 28.án költözöl be? Mivel én elsején fekszem be, így másodikán lesz a műtétem.. addigra te már a rossz szakaszon is túl leszel... Remélem tudunk beszélgetni. Mik a paramétereid, és mire szeretnél eljutni?
2675. rituka23
2012. júl. 17. 23:17
Sziasztok! Novel, azt hiszem találkozni fogunk, augusztus 28. az időpontom! :))
2674. novel (válaszként erre: 2670. - Gakocsis)
2012. júl. 17. 21:52
Kedves Gakocsis! Azt hiszem nyugodtan kezetfoghatunk, mert ebből a szülői hozzáállásból nekem is kijutott bőven. Nem is tudják, hogy milyen rombolást tudnak végezni "pusztán jóindulatból" az emberben,mégha nem is szólok semmit , de belül... Egyébként én is 18 évesen és 90 kilósan ugyanolyan kövérnek éreztem magam, mint most 40 felett és 172 kg-al, szóval minden relatív. Nekem sajnos muszáj 100 alá mennem, mert néhány év múlva csípőprotézisre lesz szükségem és azt csak ilyen súllyal vállalják. Hát ez van. Egyébként most hajlok arra, hogy még tegyek egy utolsó saját erős kísérletet, mielőtt kés alá fekszem, még nem tudom mi lesz. Sokat várok a 27.-i klubtól, jó lesz élőben látni és hallani a műtöttek tapasztalatait. Üdv novel
2673. Gakocsis (válaszként erre: 2672. - Tejszin)
2012. júl. 17. 19:58
@Tejszin: Kösz, hogy megelőlegezted nekem, de a vágyott súly a 110 Kg nálam..Jelenleg sajnos inkább a 180-hoz vagyok közelebb. A műtét, mozgás, és diéta után szeretnék visszatérni a 100 Kg közelébe..
2672. Tejszin (válaszként erre: 2670. - Gakocsis)
2012. júl. 17. 16:53
És a 110 kg mellett hány centi vagy? Egy 180 magas pasinak 100kg szerintem kell. Én legalábbis a soványakat nem szeretem. Vizl Péter szépen lefogyott, de nekem a mostani és az induló sulya között félúton nézett ki jól. Most nekem már nyúzott. Én se szeretnék 58 kg lenni, mint régen. 70-80 kg-al kiegyeznék.
2671. BosAti (válaszként erre: 2661. - Gombóc66)
2012. júl. 17. 15:41
Juj, azt én is :-)
2670. Gakocsis (válaszként erre: 2669. - Novel)
2012. júl. 17. 15:28

@Novel: Köszönöm a választ. Remélem majd én is elmondhatom, hogy fogytam ennyit.. Találtam fotókat otthon, kb 10 évesek, egyetemista koromból. A szüleim akkor minden nap sipákoltak, hogy milyen kövér vagyok, fogynom kellene, 90 nap, stb.. Most amikor kb 60-70 KG plusz van az akkori súlyomhoz képest rajtam, anyukám megjegyezte, hogy akkor nem is voltál olyan kövér.. de életem első harminc évét a koplalás, a jojó, a nem jól kivitelezett diéták, apám folyamatos rámszólásai az asztalnál, hogy mennyit eszem határozták meg..

egy agyturkász :-) megélne az elfojtott érzéseimből.. Mégis 110-120 Kg-osan éreztem magam a legjobban. Oda, vagy ez alá szeretnék eljutni..

2669. novel (válaszként erre: 2663. - Gakocsis)
2012. júl. 17. 10:53
Szia! Amikor én Debrecenben a dokira vártam, találkoztam egy férfival, aki 3 év alatt 98 kg-ot fogyott gyomorgyűrűvel és ő már túl volt a kötényhas műtéten, valóban a TB támogatta éa Tanyi doktor meg is csinálta neki. Üdv
2668. prod (válaszként erre: 2667. - Zsú1965)
2012. júl. 17. 09:06
Meg kellene csinálni. :-)
2667. Zsú1965 (válaszként erre: 2666. - Prod)
2012. júl. 17. 07:54
Szia, Prod! Mikor teszel fel új képeket?
2666. prod (válaszként erre: 2665. - Gakocsis)
2012. júl. 17. 06:29
130 kilóról indultam. Kiskamasz korom óta túlsúlyos vagyok.
2665. Gakocsis (válaszként erre: 2664. - Prod)
2012. júl. 16. 21:47
@prod: Köszönöm a választ. Megkérdezhetem, hogy hány Kg volt az induló súly? Mióta vagy/voltál túlsúlyos?
2664. prod (válaszként erre: 2663. - Gakocsis)
2012. júl. 16. 21:27
Én -23 kilónál tartok, de szerencsére ilyen gondom nincs.
2663. Gakocsis
2012. júl. 16. 21:12
Sziasztok! Van köztünk olyan, akinek már kialakult a kötényhas a műtét utáni fogyás miatt? Nyilván itt azok vannak "előnyben" akik 20-30-40 Kg fogyást tudnak már maguk mögött. Ekkora súlyvesztés után ez elkerülhetetlen. Sajnos ezt nem lehet tornával, krémekkel rendbe tenni. Valahol olvastam egy régebbi infót, hogy a hasplasztikát támogatta a TB, 30, illetve 40 feletti BMI-ről fogyás esetén ha 10-12 BMI változás történt. Ezzel kapcsolatban van információnk, vagy még ekkora súlyt senki nem veszített?
2662. Gakocsis (válaszként erre: 2660. - Prod)
2012. júl. 15. 21:06
Köszönöm! A válaszod nagy megkönnyebbülés a lelkemnek.. szinte már csak emiatt stresszestem ... :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook