Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomor bypass lefogyásra fórum

Gyomor bypass lefogyásra (beszélgetős fórum)


2751. Műtött (válaszként erre: 2750. - Novel)
2012. júl. 21. 17:43
Igazad van, mérlegelendő. Én pl. továbbra is küzdök az étvágy ellen. Nálam nem igaz, hogy nincs éhségérzet. Tény, hogy ha túleszem magam, annak megvannak a következményei. De úgy tűnik, kakukktojás vagyok, mert csak én kifogásolom, hogy éhes vagyok és van étvágyam, csak nálam nem tűnt el az éhségérzet.
2750. novel
2012. júl. 21. 17:25
Kedves Ria és Poci! Szerintem minden ember más, és mindenkinek más okoz nehézséget. Én például nagyon nehezen tűröm ha korlátoznak és ezért félek beépíteni magamba egy mesterséges korlátot.Ez nem azt jelenti, hogy esetleg végül nem kényszerülök rá mégis, hogy megtegyem, de előtte szeretnék adni magamnak még egy legutolsó esélyt a saját erőből való próbálkozásra. Mindenkinek szurkolok, akit megműtenek, hogy testileg és lelkileg is jól bírja a megpróbáltatásokat és sikeresen lefogyjon! Kérlek benneteket, hogy Ti is drukkoljatok nekem, hogy ne legyen hiábavaló küzdelem az, amivel most próbálkozom. Üdv novel
2749. poci80 (válaszként erre: 2743. - Novel)
2012. júl. 21. 07:15
Ria-nak MINDENBEN igaza van!!! Nem is fogsz az evésre gondolni!!! Csak ah már nem lesz erőd, akkor lesz valamit MUSZÁLY ENNI!!! Én így vagyok ezzel!! Csak azért eszem, mert tudom, hogy KELL!!! És ha esetleg olyt eszel, amit a gyomrod "nem kíván", vagy nem tetszik neki, esetleg több, mint amit elbír, azonnal ki fogod hányni!!! Én most leszek egy hónapos műtött! Első 2 hétben semmit nem hánytam, de mióta próbálkozom a "normális" kajákkal, azóta majnem minden nap kijön belőlem valami!!! Próbálgatom, hogy nekem milyen kaja jön be! Vagyis a gyomromnak! De ahogy hallottam és láttam a sorstársaktól ez mindenkinél más!! Szóval összegezve én azt a kis kaját sem tudom egyenlőre élvezni, amit megehetek!!! SZerintem nem lesz kedved stressz esetén sem enni! Kitartást és sok fogyást kívánok Neked!!! :)
2748. 0bd7c96a65 (válaszként erre: 2747. - 0bd7c96a65)
2012. júl. 21. 05:59

A stresszevésröl és attól való félelemröl csak annyit, hogy ha minden alkalommal amikor hülyeséget csinálsz fejbevernek (a fájdalomszint és a goromba hányás alapján lehetne durvábbat is mondani) le fogsz szokni róla :-)

Hamarabb fogod megtanulni, hogy jobban jársz ha nem evéssel vezeted le az idegességet mint hogy elkezdjen növekedni a gyomrod. :-)

2747. 0bd7c96a65 (válaszként erre: 2746. - 0bd7c96a65)
2012. júl. 21. 05:53

Bocs, ha gonosz voltam, de hidd el nekem, hogy teljesen más a mütét elött és után. Még megvan a kajanaplóm amit írnom kellett. Napi 4-5 kiló!!!! kaját ettem meg. Sikerült úgy elhíznom, hogy már évek óta nem eszek tésztát, kenyeret, zsírosat édességeket és nem iszok cukros italokat. Akkor sejtheted, hogy milyen mennyiségeket fogyasztottam.


Amikor megkérdeztem a dokit, hogy nem fogok-e éhenhalni akkor kinevetett :-D

Most így utólag visszagondolva én is csak röhögni tudok. A napi adagom nem éri el a régi idök 1! étkezését és nem vagyok álmos, fáradt, erötlen. Jelentösen többet bírok fizikailag és agyilag is.

2746. 0bd7c96a65 (válaszként erre: 2743. - Novel)
2012. júl. 21. 05:47

Bocsi, de ez kicsit butaság :-)

1. A mütét után az éhségérzet megszünik (erösen lecsökken)

2. Lesz telítettségérzeted kis adag után, ami most nem valószinü, hogy van, vagy csak nagy mennyiség után

3. A vércukoringadozásod megszünik, nem gerjeszt éhséget

4. A mütét után 4-5 hónappal már viszonylag normális mennyiséget (2 merökanál vagy 1 csirkecomb + kis köret) fogsz tudni enni.

5. Ha most mütét nélkül tudnád csinálni ezt a mennyiséget akkor megspórolod a pénzt :-P

2745. novel (válaszként erre: 2705. - Stewe)
2012. júl. 21. 00:10
Nagyon klassz! Gratula!
2744. novel (válaszként erre: 2694. - Prod)
2012. júl. 21. 00:07
Gratulálok Prod! Fantasztikus a változás! Találkozunk 27.-én üdv novel
2743. novel (válaszként erre: 2678. - Zsú1965)
2012. júl. 20. 23:58
Köszi Zsú a bíztatást! Én a műtéttől egyáltalán nem félek, inkább attól, hogy utána nem fogom bírni cérnával a szigorú diétát, ezért gondoltam, hogy megpróbálom azt a mennyiséget enni néhány hónapig, amit a műtét utáni 3.hónaptól lehetne fogyasztani, tehát kb.2,5 dl vagy 20 dkg egyszerre. Biztos szeretnék lenni benne, hogy ezt ki fogom bírni egy életen át.Ahogy mondtam is már neked, hogy én stressz evő vagyok és egyenlőre nem tudom mit csinálhatnék evés helyett ilyen esetekben, erre próbálok most kitalálni valamit, mielőtt kés alá feküdnék. Üdv
2742. motoros10 (válaszként erre: 2727. - Ani 1981)
2012. júl. 20. 18:06

MÉG ENNYIT, AZTÁN EZT A TÉMÁT LEZÁRTUK:


"Ha elölről kezdhetném a gyermekem nevelését, fenyegetés helyett festegetésre használnám a kezemet. Példálózás helyett példát mutatnék. Nem siettetném a gyereket, hanem hozzá sietnék. Nem a nagyokost játszanám, hanem okosat játszanék. Komolykodás helyett komolyan venném a vidámságot. Kirándulnék, sárkányt eregetnék, réten kószálnék, bámulnám a csillagokat. A civakodás helyett a babusgatásra összpontosítanék. Előbb az önbizalmát építeném, azután a házamat. Kevesebbet beszélnék a hatalom szeretetéről, és többet a szeretet hatalmáról." (Diane Loomans)


Ezt olvastam az egyik facebok oldalon, de nagyon találó

2741. Bernibej
2012. júl. 20. 12:26

Sziasztok,

Felkerult a naploba a korhazi beszamolo masodik resze. Ezutan majd folytatom az otthon tortentekkel meg az aktualis dolgokkal. :)


[link]


Szep napot.

Berni

2740. stewe (válaszként erre: 2719. - Bernibej)
2012. júl. 19. 19:51

Mivel ez nem a reklám helye, csak annyit, hogy én már a műtét előtt készültem "ganodermával" és mint látszik bevált!

Priviben küldök akinek kell elérhetőséget, ahol utána lehet nézni.

A sebgyógyulás is sokkal gyorsabb volt nekem emiatt!

2739. stewe (válaszként erre: 2715. - Millymia)
2012. júl. 19. 19:47
Köszönjük szépen, hidd el rátok is ez vár, csak mi előbb sorra kerültünk!
2738. motoros10 (válaszként erre: 2737. - Lego.andi)
2012. júl. 19. 18:20
Köszönöm! Igen, nagyon nehéz, még ennyi év után is! Sokat köszönhetek Motoros08 élettársának is, hisz ő állt mellette a műtét előtt, alatt és utána! Neki nagy érdeme volt abban, hogy idáig eljutott!
2737. lego.andi (válaszként erre: 2736. - Motoros10)
2012. júl. 19. 17:24

Sztem Te nagyon jó szülő vagy,mi sem bizonyítja jobban,mint hogy itt vagy a fórumon,és igyekszel mindent megtudni.

Aggódunk értük és ez természetes, ez a szülők sorsa, de a hibákat el kell kövessék,hogy tanulhassanak belőlük.


Sajnálom a kisebbik fiadat,nem lehet könnyű:-(

2736. motoros10 (válaszként erre: 2735. - Ani 1981)
2012. júl. 19. 17:20
Köszönöm kedves szavaid. Igen, megpróbálok jó szülő lenni, de hidd el, hogy nagyon nehéz, és ha valami "rosszat" cselekszel, akkor felmerül benned a kétség, hogy vajon jó szülő vagy-e? Másik: Próbálod megóvni, próbálod minden bajtól megvédeni a gyereked, de sajnos a SORS ellen nincs mit tenni, vagyis Te ahhoz kevés vagy! Példa: Rettenetesen aggódtam örökkön örökké a MÁSIK KISEBBIK FIAMÉRT! Ahányszor beszéltem vele telefonon, mindig mondtam, hogy vigyázz magadra! Nem lehet vigyázni, ha valaki más nem vigyáz! Vele is ez történt 3,5 éve, hiába volt jó kamionsofőr, személygépkocsival halálos közúti balesetet szenvedett! A másik FIAM Motoros08 súlya miatt aggódtam örökké, bízom benne, hogy most, hogy kezébe kapta azt a bizonyos mankót, és jól fog élni ezzel a lehetőséggel, akkor megmentettük az egészségét. Ebben bízom és reménykedem! Igen, nagyon szeretem a Családom, a világon mindent megtennék értük!
2735. Ani 1981 (válaszként erre: 2732. - Motoros10)
2012. júl. 19. 16:54

"A mai eszemmel nagyon sok mindent másként csinálnék"


Ez már önmagában bizonyítja, hogy jó szülő vagy. Tudod mennyien nem jutnak soha életben ilyen megállapításra a gyermekneveléssel kapcsolatban? Mással igen, ezzel valahogy nem.

Álszent az egész világ + nálunk ehhez még hozzáadódik az, hogy a Közép-Kelet európai országok lakóinak nagy része fél őszintén beszélni bármiről, a családjában sem mer kimondani dolgokat, szégyenlős, mert évszázadokon át diktatúrákra szocializálódott a társadalom.


Örülök, hogy ebből egy jó beszélgetés lett. Befejezem a kis kitérőmet, vszínű most megint nem szólok hozzá egy darabig, de olvasni mindig olvaslak benneteket. Mindenkinek sok fogyást, jó egészséget kívánok!

2734. Bernibej (válaszként erre: 2733. - Bilonka)
2012. júl. 19. 16:47
Itt a Hoxán. Az adatlapomról eléred.
2733. bilonka (válaszként erre: 2728. - Bernibej)
2012. júl. 19. 15:27
És hol nézhető meg a naplód ?
2732. motoros10 (válaszként erre: 2731. - Ani 1981)
2012. júl. 19. 15:15
Nem értelek félre, de hidd el nekem, hogy nagyon nehéz "jó" szülőnek lenni. A gyerekedért a világon mindent meg akarsz tenni, és minden bajtól, bánattól, gondtól meg akarod őt óvni, holott az ÉLET nem erről szól! Önálló felnőtt emberek vagytok, tudjátok, hogy nektek mi a jó és mi a rossz, de a szülő - a felnőtt korotok ellenére is - "csak a jót akarja". A mai eszemmel nagyon sok mindent másként csinálnék, mint anno, akkor nem voltak olyan "mankók" a szülők kezébe, mint most vannak, nem voltak olyan könyvek, nem volt olyan segítségnyújtás, mint ma. Anno a gyerekeimért aggódtam, ma az unokáimért. Azzal maximálisan egyetértek, hogy pszichés alapon van az elhízás, de az kialakulhat egy rossz kapcsolat miatt, kialakulhat egy rossz családi életkörülmény miatt, stb. stb.
2731. Ani 1981 (válaszként erre: 2730. - Motoros10)
2012. júl. 19. 14:50
Reméltem, hogy nem értesz félre. Kicsit elborul az agyam ennél a témánál.
2730. motoros10 (válaszként erre: 2727. - Ani 1981)
2012. júl. 19. 14:29
Egyetértek!
2729. Műtött (válaszként erre: 2722. - Hencsi28)
2012. júl. 19. 14:19
Időnként nálam is előfordul. Kamillateázni szoktam olyankor.
2728. Bernibej
2012. júl. 19. 14:13
Feltettem a naplómba a kórházi élményeim első részét.
2727. Ani 1981 (válaszként erre: 2677. - Motoros10)
2012. júl. 19. 14:09

Szia, értem mit akarsz ezzel mondani, és amit most leírok az nem ellened/ellenetek szól, csak eszembe jutott néhány gyerekkori emlék, és jól felcs...tem magam!


Amit én a világon a legjobban utálok, az az álszentség! Még a legkisebb mértékét is!

Az én gyerekkori elhízásomhoz többek között(nyilván én is hibás voltam benne, nem akarom csak másokra kenni) jelentős mértékben az apai nagyszüleim járultak hozzá. 6-7 éves koromtól elkezdtek tömni ("olyan sovány vagy"), szépen hízogattam, de 13-14 éves koromig nem volt vészes a dolog. Aztán 13 éves koromban meghalt apukám, persze elkezdtem az evésbe menekülni, mert az ő haláláról nem volt szabad őszintén beszélni a családban - alkoholista volt. Akkor az én "drága nagyszüleim" elkezdtek nagyon piszkálni a súly/evés dolgokkal, nekem persze több se kellett, akkor kezdtem kamaszodni, erre úgy reagáltam, hogy 3 év alatt 74-ről 111 kilóra híztam 16 éves koromra. Érdekes, hogy anyukám és az ő apja, akik neveltek és mindig normálisan etettek addig, még nem tudtam önállóan csipszet venni, még ekkor sem piszkáltak!

Az volt a szerencsém, hogy amikor már benőtt a fejem lágya, és nem akartam többé dacból 100+ kiló lenni le tudtam fogyni, és ezt közel 10 éve tudom tartani!


Az álszentséget viszont továbbra sem viselem el, mondhatjátok rám, hogy fiatal vagyok még, de azért 31 évesen már nyilván nem vagyok egy lázongó kamasz. A kapcsolatainkban rejlő feszültséget ki kell engedni! Ez a feszültség is nagyban hozzájárul az elhízáshoz/alkoholizmushoz stb. Nem Isten elleni bűn, ha valaki valamelyik rokonát nem szereti! Büszkén merem vállalni, hogy pl. az apai nagyszüleimet nagyon nem szerettem! És minél idősebb vagyok annál több ismerősnek elmerem ezt mondani!

Meggyőződésem, hogy a lelki terror akármennyi plusz kilónál vagy káros szenvedélynél pusztítóbb tud lenni a szervezetre. Hogy a rákban lehet az, hogy Bud Spencer és Aretha Franklin még élnek? Az orvostudomány állása szerint nekik 20 éve halottnak kellene lenniük! Ők szép szakmai sikereket és elfogadást értek el jelentős túlsúllyal is, és ha nem is makkegészségesek de legalábbis nem betegebbek a többi 70 feletti embernél.


Elnézést ha hosszú voltam!

2726. Gombóc66
2012. júl. 19. 13:57

Mensi előtt minden bejelez, ahol van egy kis gyulladás. Igyál citromfű teát apróbojtorjánnal. Natúr. Ne melegen. 5-6 percig áztasd, ne főzd ki. Forrázd.

Van most egy vírus is, ami 1 napos és gyomorra is hat.Lehet azt nyaltad be. De ez gyorsan lemegy.

2725. Hencsi28 (válaszként erre: 2723. - Gombóc66)
2012. júl. 19. 13:25

Igen szedem a savcsökkentőt, becsületessen! :)

Most van először ilyen! De most mintha kicsit enyhült volna a dolog! A mensimnek is most van ideje, talán az is lehet a gond! Fel vagyok fújódva, mint a lufi!

2724. Gombóc66
2012. júl. 19. 13:22
szedsz gyomorvédőt?
2723. Gombóc66 (válaszként erre: 2722. - Hencsi28)
2012. júl. 19. 13:21
Ez a műtét óta van, vagy már volt előtte is?
2722. Hencsi28
2012. júl. 19. 13:09

Nagyon fáj ma a gyomrom! Mitől lehet???

Szurkál, mindig máshol! Hol a gyomor körül, hogy lejebb?? Volt valakinek már ilyen??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook