Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomor bypass lefogyásra fórum

Gyomor bypass lefogyásra (beszélgetős fórum)


3171. klaribaba22 (válaszként erre: 3170. - Bilonka)
2012. aug. 7. 20:13
A legjobb kezekben lesz!!:):)
3170. bilonka (válaszként erre: 3169. - Klaribaba22)
2012. aug. 7. 19:53
Bilonka nevében is köszönjük :) A mai nappal sikeresen elfoglalta a szobáját, és holnap Tanyi doktor úr kései alá fekszik..:) Reméljük a legjobbakat.
2012. aug. 7. 19:41

Sziasztok!

Szorítsunk Bilonkának,akit holnap műtenek!!!:)Hajrá Bilonka,veled vagyunk,minden rendben lesz!!:):)

3168. BosAti
2012. aug. 7. 19:35

Sziasztok!

Fenn van a youtube-on a Veszprémi ByPass clubbap filmje. Köszönet érte Sz. Gábor Barátunknak, akit július 19-én műtöttek, és tök jól van :-)

Nekem már csak 6-ot kell aludnom :-) és meglesz.


[link]

3167. Csippere (válaszként erre: 3166. - Réka 196)
2012. aug. 7. 16:38
Igen, azt mondta hogy nagyon sok jó dolgot lehet megtudni, de megannyi baromság is van itt és laikusként az ember nem tudja kiszűrni a hülyeségeket.
3166. Réka 196 (válaszként erre: 3164. - Csippere)
2012. aug. 7. 16:23
Indokolta is Mohos doktor, hogy miért nem ajánlja a fórumot?
3165. Csippere (válaszként erre: 3161. - Gombóc66)
2012. aug. 7. 15:58

Szia Gombóc :)

Gratulálok Neked, valahogy lemaradtam egy körrel és nem is tudtam, hogy már Te is túl vagy a műtéten :)

3164. Csippere (válaszként erre: 3163. - Novel)
2012. aug. 7. 15:57

Szia Novel,

Úgy gondolom, hogy ha valaki ezt a műtétet egy hatalmas segítségként fogja fel és nem csodaszerként, ami egy csettintésre megoldja a problémát, akkor tud igazi eredményt elérni.

Azért írják itt is sokan, hogy felfogás kérdése az egész :) Mindenkit arra tudnék bíztatni, hogy pont olyan erős legyen végig csinálni ezt az egészet, mint amilyen erős volt akkor, amikor befeküdt a kés alá. Sajnos nekünk ez a keresztünk, amivel együtt kell élni, de ez az együtt élés baromira egyszerű lesz, ha hiszünk magunkban és betartjuk azokat az apró szabályokat, amik elengedhetetlenül szükségesek a sikerhez.

Abban biztos vagyok, hogy műtét nélkül soha nem tudtam volna lefogyni, viszont már 26 kilót legyűrtem és tudom, hogy hamarosan már csak egy rossz emlék lesz az elmúlt 10 év küzdelem. Bennem ez tartja a lelket. Tudok biciklizni, kocogni, focizni (két fiam van :D) lehajolni, takarítani, felmenni egy emeletet a lépcsőn és alig várom a telet, hogy korcsolyázzak, mert azt imádom. Jövőre át szeretném úszni a Balatont, és tutira megünneplem, ha 100 kg alá megy a súlyom, már alig várják a környezetemben :) És ha ez nem elég, mindenhol azt hallom, hogy mennyire jól nézek ki és leesik rólam az összes ruhám, még azok is nagyok, amiket egy hónapja vettem :) Lehetett itt olvasni agyi hanyattlásról, kóros vitamin hiányról, meg egy csomó baromságról. De ha felpakolom a mérlegre az előző életemet, a 210/110-es! vérnyomást, a kezdődő cukorbetegséget és a fizikai korlátaimat és a másik oldalra jönnek ezek a senki által nem bizonyított, ki tudja miből kialakult baromságok és az összes szar, ami a műtét következménye lehet, még akkor is egyértelmű, hogy merre billen a mérleg nyelve.

És én is kényszer evőnek tartottam magamat és az édesség volt a világvége, ami nem múlt el nyomtalanul, de simán kordában tudom tartni a dolgot, még én sem hiszem el, hogy ez lehetséges :) Higyjetek magatokban és vészeljétek át az első két-három hónapot, utána sokkal könnyebb és egyértelműbb lesz minden, a kérdések is egyre elfogynak majd :)

Addig itt vagyunk mi segítségként egymásnak, bár Mohos doki nem ajánlotta a fórumot, szerintem azért jó kis csapat vagyunk :)

3163. novel (válaszként erre: 3159. - Csippere)
2012. aug. 7. 06:20
Szia Csippere! Köszi, hogy ezt leírtad, lassan kezdem érteni, hogy mi ehhez az egészhez a megfelelő hozzáállás!üdv novel
3162. Sbeus71 (válaszként erre: 3157. - Gakocsis)
2012. aug. 6. 23:02
Gábor! Elismerésem az összefoglalódért, hihetetlen megfontolt és bölcs volt minden szavad...legalábbis aki akarta értette!! Gyors felgyógyulást kívánok és a feleségedet is üdvözlöm!
3161. Gombóc66
2012. aug. 6. 21:52

Egyenlőre csak két hét tapasztalatait tudom leírni, de hátha ez is segít.

Nem voltam cukorbeteg műtét előtt és 110/70 volt a vérnyomásom. Tehát ez is rendben volt.

A vérnyomásom a műtét óta még alacsonyabb és kicsit szédelgek, nehezen tisztul ki a kép. Szőlő cukrot tettem teába, hátha jobb lesz a helyzet. Jobb lett. DE! Ha bármilyen cukrot viszek be a szervezetembe, akkor a hasnyálmirigyem aktív munkába kezd. Nincs éhség érzetem amúgy, de a cukor hatására éhes leszek, de nem gyomorból. A vércukrom ugrál.Ennem kell és csak sós jöhet szóba. Egy Tuc keksz elég, hogy visszatérjen az egyensúly. Két napja nem ettem-ittam semmi cukrosat és nem is jött elő az "éhség". Vettem ma steviás termékeket, erre nem reagál cukorként a szervezet. Amíg nem áll be az egyensúly a, addig nem is kísérletezek semmi cukrossal. Ma 10 körül reggeliztem, 1 dl kefírt és két sós kekszet. Fél 4-kor még nem kívántam, de a társaság miatt ettem az étteremben marha húsleves levét, pár karika répával.

3160. Csippere
2012. aug. 6. 21:41
Ja, és még annyit szeretnék mondani, hogy az teljesen normális ha akár két hétig is áll a súlycsökkenés. Majd beindul és hirtelen leszalad 1-2 kiló, nekem legalábbis ez szokott történni :)
3159. Csippere
2012. aug. 6. 21:34

Sziasztok :)

Olvasgattam ma a fórumot, csak nem tudtam írni.

Láttam, hogy márnemsokáigduci nagyon maga alatt van és többen is hasonló képpen éreznek.

Szeretnék segíteni azzal, hogy elmondom nektek, én hogyan éltem meg ezeket a dolgokat.

Mint mindannyian, én is azzal a tudattal jöttem haza a kórházból, hogy ááááááááááá az éhség érzet szinte teljesen el fog múlni, azt eszek, amit akarok, akkor amikor akarom. Nekem volt szerencsém mindkét dokit megismeri a műtét előtt és sokáig csengtek a fülemben Mohos doki szavai, miután arról kérdeztem, hogy én sokszor csipegetek keveset, szinte folyamatosan végig eszem a napot: Azt mondta, hogy ez a műtét önmagában nem oldja meg a problémámat. Ahhoz, hogy sikert érjek el, saját magamat is bele kell tenni a dologba. Tehát alapból így álltam hozzá az egészhez. Viszont én is vátram a csodát, hogy nem leszek éhes, majd nem kívánom az édeset és nem akarok enni, ha öröm vagy bánat ér. Hát nagy csalódás ért már az első hetekben, mert bizony éhes voltam, csokit akartam, sütit, zsírban sült husikát és mindent amit megláttam. És bizony nagyon elbizonytalanodtam az egész dologban, pontosan úgy, ahogy ti is írtátok. Viszont szentül elhatároztam, hogy ezt most végig csinálom. Az éhség nem a gyomromból, hanem az agyamból jön, tehát le lehet győzni. Ria tanácsai is sokat segítettek. Például elkezdtem pótolni a fehérjét-bár a dokim szerint nincs rá szükség- mégis hiszem, hogy ez is segített a bajomon.

Sokszor kellett lemondanom valamiről és sokszor előfordult az is hogy agyomrom mondatott le, mert vagy kihánytam ( a zsírban sült húst 2 hetesen :D) vagy baromira rosszul lettem tőle, vagy egyszerűen csak bemagyaráztam magamnak, hogy erre nincs szükségem, e nélkül is tudok élni!

Szóval kb. 1-2 hete kezdek rácsodálkozni arra, hogy bizony az agyi éhség is kezd elmúlni. Sőt szinte úgy kell figyelnem, hogy egyek valamit, mert nem kívánok semmi ételt. Persze ez nem minden napra és minden órára igaz, van, hogy megkívánok valamit. Pl. tegnap apósom hozott répatortát a gyerekeknek, jó kis házi baracklekvárral. Persze, hogy ettem belőle. Viszont a segítség, amit a műtéttől kaptam, hogy nem ettem meg a felét az egész sütinek, hanem megelégedtem két-három falattal. Régen ez teljesen lehetetlen lett volna.

Szóval csak azt tudom mondani, hogy mindenkinek fel a fejjel, igen is MEG TUDJÁTOK CSINÁLNI!! Aki ezt a műtétet végig csinálta, eléggé elszánt ahhoz, hogy az egész folyamatot végig csinálja! Az éhség el fog múlni. Előbb-utóbb az agy rájön, hogy nincs rá szükség, de ehhez mi magunk is kellünk!!! Fizikai segítséget kaptunk, méghozzá egyedülállóan nagyot, most rajtunk a sor!

3158. zzr1200 (válaszként erre: 3157. - Gakocsis)
2012. aug. 6. 21:33
Ezt már szeretem :-) Csak így tovább :-)
3157. Gakocsis
2012. aug. 6. 21:32

Most értem haza Veszprémből. Feleségemmel megjártuk a Füredet, sétáltunk a Balaton partján, meglátogattunk minden szülőt.

Eközben elfogyasztottam kb két másfél literes ásványvizet, illetve reggel, mikor kiengedtek a Kórházból, és vártam az asszonyra, egy három decis shaket a Meciben (megkívántam a hideget)

Előtte vasárnap délben ettem, a kórházi kosztot, az összes levelest, illetve a másodiknak majdnem a háromnegyed részét.. vacsora, ebéd kimaradt, nem kívántam a kaját... most voltunk a METROBAN,hogy vegyünk ezt-azt a hűtőbe, legyen mihez nyúlni.. jelenleg főleg joghurtot, és sajtféléket vettünk, hogy ha éhes leszek, azokkal lakjak jól.


A műtét óta nem volt éhségérzetem. Előtte én is azért főztem, hogy a stresszt levezessem, de most nem kívánom az ételt.. olvasok, nyugodtan tudok dolgozni.. majdnem három hónapot készültem a műtétre keményen, fél évig vártam rá. Az utolsó három hónapban diétáztam, kalóriát, és szénhidrátot számoltam, és próbáltam az adagok mennyiségét objektíven figyelni.. felkészülve nem ért meglepetés.

Én úgy gondolom, hogy a műtét egy eszköz, nem csodaszer, mankó, de kell mellé eltökéltség, és életmódváltás is.. alig várom, hogy kivegyék a varratokat, már tervezem, hogy milyen sportot, testmozgást kezdjek el, hogy a kötőszövetek túlzott lazulását megelőzzem. Mivel ez egy esély, élni szeretnék vele, és a sorsom befolyásolására felhasználni. Tudom, hogy kemény munkát jelent, de ahhoz, hogy az ember élni tudjon az esélyekkel, ahhoz nem csak nagy döntések, hanem kitartás is szükséges.

Most, hogy ennyit beszéltünk róla, kezdek éhes lenni.. :-) Megyek iszok egy kis almalevet.


Szívesen válaszolok minden kérdésre. Nekem a műtét maga zökkenőmentes, és FÁJDALOM mentes volt. Még a röntgen kontrolanyaga sem hajtott meg. Férfiként tartottam a katéter behelyezésétől, gondolkoztam,hogy majd altatásban kérem, de végül hagytam a saját útján. Nem éreztem semmit. Ugyanígy tartottam a dréncsövek kivételétől, azt sem éreztem.. egyedül a nagy meleg volt ellenem..

3156. novel (válaszként erre: 3137. - Márnemsokáigduci:))
2012. aug. 6. 16:08
Szia! Nagyon megrendített amit írtál! Én pont ettől az állapottól rettegtem és ezért halasztottam el a műtétet. Nagyon szeretnék valami okosat mondani, de nem tudok. Talán majd akik átestek már a műtéten tudnak segíteni. Őszintén remélem, hogy lesz kiút! Lennie kell! Talán az egyetlen segítő tanácsom, hogy tekintsd ezt a jelen helyzetet átmenetinek, így könnyebb lesz átvészelni. Amit én írtam a 3 hétről, az kicsit rosszul volt fogalmazva, 3 hete kezdtem a bébi adagos evést és a kalória számlálást. Bocs, ha bekavart a fogalmazásom. Kitartás! Üdv novel
3155. Sbeus71 (válaszként erre: 3150. - Zzr1200)
2012. aug. 6. 15:51
oké:)) Figyi ezzel a magassággal:))
3154. zzr1200 (válaszként erre: 3152. - Műtött)
2012. aug. 6. 14:05
A faláskényszer oka lehet az is ha nem megfelelö dolgokat eszel.
3153. zzr1200 (válaszként erre: 3152. - Műtött)
2012. aug. 6. 14:03
Délelött nekem is csak gyümölcslé van. Du 2-töl kezdek kajálni és akkor van a 3-4 normális étkezésem.
3152. Műtött (válaszként erre: 3149. - Zzr1200)
2012. aug. 6. 13:59

Újabban a napi terv már ott megdől, hogy délelőtt nem bírok enni semmit. Délután viszont jön a régi jó faláskényszer.

Egyébként teljesen igazad van! :-) Jó, hogy itt vagy velünk!!!

3151. klaribaba22 (válaszként erre: 3137. - Márnemsokáigduci:))
2012. aug. 6. 13:07

Szia Kicsilány!

Szedd össze magad,ne zuhanj össze!!Mindenki küszködik a maga módján,csak sokan nem vallják be.Sajnos valóban nem tájékoztattak bennünket a műtét utáni időszakról,erre nekünk kell rájönnünk!:(Az sem igaz,hogy nincs éhségérzet a műtét után!Itt sokan abba a hibába esnek,hogy néhány hónap alatt akarnak soványak lenni!Persze,hogy a szervezet ezt nem bírja,és hiánybetegségek lépnek fel.Legyetek kicsit türelmesebbek,az is elég,ha havonta 1-2kilót fogytok!Én még mindíg többször eszem keveset,sok gyümölccsel.Még nem szedek fehérjét,és vitaminokat,a héten megyek laborba,és kiderül,hogy kell-e valami.Ha nem lenne ilyen meleg jól is lennék,de ez megvisel mindenkit!Én még "csak" 13kilót fogytam,de nem görcsölök rajta,szép lassan megyeget lefelé!:)Fel a fejjel!!:)

3150. zzr1200 (válaszként erre: 3146. - Sbeus71)
2012. aug. 6. 12:40

Ennyire ijesztö vagyok???????? :-D

Privátban meg lehet adni annak akit érdekel nyugodtan csak nem akarom kirakni a fórumba.

3149. zzr1200 (válaszként erre: 3148. - Műtött)
2012. aug. 6. 12:10

Mondjuk kezdd azzal, hogy nem adod fel :-)

Próbálj meg bízni magadban.

Egyik lehetöség ha megtervezed a napodat elöre.

Reggelire ezt fogok enni, tízóraira azt, délben amazt, délután kimegyek sétálni, uzsonnára eszek egy pici csokit, vacsorára megint fözök valami finomat, este lefekvés elött tornázok egy kicsit, stb.

3148. Műtött (válaszként erre: 3147. - Zzr1200)
2012. aug. 6. 11:45
Pontosan ez az, amihez nem kaptunk semmiféle támaszt. Nekem személy szerint TE adtál segítséget, de érzem, egyedül nem fogok boldogulni.
3147. zzr1200 (válaszként erre: 3140. - Műtött)
2012. aug. 6. 09:46
A fizikai igen. Ne feledd a gyomrodat mütik és nem az agyadat ;-) Azt neked kell rendberakni :-)
3146. Sbeus71 (válaszként erre: 3130. - Foki Kata)
2012. aug. 6. 08:55
ez nem az enyém, hanem a Riáé...én írok itt a hoxán, de engem nem műtöttek. Riának írj privit és elküldi a címet...én nem merem az engedélye nélkül:)))
3145. Zsú1965 (válaszként erre: 3138. - Márnemsokáigduci:))
2012. aug. 6. 08:20

13 hete operáltak. Hullik a hajam, még mindig nagyon fáradékony vagyok, mégsem tudok annyit aludni, mint előtte, sokféle kajától fáj a gyomrom. De fogytam 20 kilót úgy, hogy volt 2 hét, amikor stagnált, sőt, egy kicsit feljebb is ment.

Amikor éhes vagyok, akkor eszek, de gyakran vagyok kívános, viszont sokkal-sokkal könyebb ellenállni és tovább menni, nem megvenni, nem bekapni valamit. Lassan visszatér az evés öröme, és már nem sajnálom egy finom kaja láttán, hogy nem tudok annyit enni belőle, amennyit szeretnék.


Még gyakran kell a fejemben rendet tenni, mert Riának bizony igaza van, ez csak egy eszköz,egy nagy segítség, nem pedig csodaszer, nem az önálló megoldás.


Bár segíteni nem tudok neked, remélem, benned is mielőbb elmúlik a csalódottság érzés (ami hetekig megvolt sokunkban), remélem, hogy el tudod fogadni azt, ahogyan ez a műtét "hat", remélem, hogy el tudod fogadni azt a sok változást, ami vele jár.


Addig is gyere gyakran ide, hiszen mindannyian sokat bizonytalankodunk, tanuljuk saját magunkat, és itt nem vagy egyedül.

3144. zzr1200
2012. aug. 6. 08:13
Kint a mütét elötti pszihológiai vizsgálat nem csak azt nézi, hogy nincs-e lelki eredetü kajabajod, de azt is hogy fel vagy-e készülve arra a nagyon kemény, életed végéig tartó változtatásra ami kötelezö a mütét után. Ö akkor beszélget veled 3x1 órát amikor már a belgyógyász és a diedetikus végzett és iszonyat kemény kérdései vannak 50x ismételve más-más formátumban, hogy ne tudd átverni.
3143. zzr1200 (válaszként erre: 3141. - Réka 196)
2012. aug. 6. 08:07
Ha nem akarod, hogy a mütét felesleges legyen akkor kénytelen leszel megváltozni. Én unalom és fáradtság ellen zabáltam állandóan, föleg éjszakai munka közben. Az elsö 3-4 hónapban abba is kellett hagynom az éjszakai melót emiatt.
3142. zzr1200 (válaszként erre: 3138. - Márnemsokáigduci:))
2012. aug. 6. 08:05

Nyugi szépségem! Teljesen normális, hogy 1-2 hétig fogysz, utánna 3-4 hétig stagnál. Ha megnézed a súlytáblázatomat (direkt ezért raktam ki) akkor láthatod, hogy nálam is ez van mégis már 42 kilónál járok!


Ha adsz kajanaplót megmondom kb min változtass. Az egyik problémád biztos a túl kevés szénhidrát. Napi egy kisétkezésre (tízórai vagy uzsonna) rakj be egy kicsi csokit a másikra meg 3 dl gyümölcslét. Kicsit segíteni fog.


Ha teheted akkor pihenj többet és kezd el sétálni.

Meg kell találnod mi az ami megnyugtat, ellazít és nem evés ;-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook