Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomor bypass lefogyásra fórum

Gyomor bypass lefogyásra (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... ❯❯
17271. Salomee (válaszként erre: 17270. - Eantoni)
2017. okt. 7. 14:28
Köszi Eantoni. Nekem is azt mondta a gerinc sebész, hogy torna és súlycsökkentés. No a gyógytornát, napi-két napi, rendszerességgel becsületsen is csinálom immáron 3 éve. Valamelyest az egyik sérv vissza is húzódott, de a fájdalom megmaradt. Kérdeztem mi a teendő, hogy jobban érezzem magam. Finoman így fogalmazott: terhelés csökkentés, súlycsökkentés. Ez a jojó nálam is megvan, nagy nehezen lemegy 10 kg, ami fél év alatt vissza is jön. Én november végére vagyok kiírva a DMC-be bypassra. 100-ról 70 a cél. Tudom és értem, hogy mi a különbség a bypass és a sleeve között, de még nem vagyok benne biztos, hogy nekem melyik lenne a megfelelő. Esetleg van olyan aki hasonló dilemmával küzdött anno? Mi a pro és a contra a döntése mellett?
17270. eantoni (válaszként erre: 17269. - Salomee)
2017. okt. 7. 10:59
Szia, bar en is uj belepo vagyok, hasonlo problemaval, Mohos doktor ur biztatott a mutetre, a reomatologus pedig annyit mondott, hogy" mindenaron sulyt kell csokkentenem, ha nem akarok nagyobb bajt" (en meg csak kialakulo stadiumban vagyok). Az uszas nagyon sokat segit, de csak segit en pedig "vegso" megoldast szeretnek, hogy 10ev mulva is az asztalon tancolhassak, ha epp ugy hozza a kedvem. Nov7en megyek mutetre, be vagyok sz@rva rendesen, de nagyon akarom. Nalam inkabb az anyagcsere, raktarozasi problema jatszik, nem a sok es rossz kajalas, de ugy erzem egy ponton tul mindegy - evekbe telt, mire hangosan is ki tudtam kondani, de igen, kover vagyok es a szrrvezetemnek ez nem tetszik, ahol tud jelzi, hogy Evi csnalj mar valamit, mert ez igy nem jo. Megprobaltam egyeful, nem ment, csak meg ducibb lettem, 3eve mast sem csinalok, mint onigazolok, hogy egyedul keves vagyok erre a problemara. Tehetetlennek erzem magam es ekkor talalkoztam Mohos dokival, aki nem igerte, hogy megvaltja a problemaimat, de segit az elso lepesben ezen az uton. En meg hol szorongok, hol almodozom, hogy hogyan is klesz, de ugyverzem,, vegre egy kis feny az alagut vegen. Penzugyi emberke leven gyors kalkulacio utan mar azt is tudom, hogy barmennyire is draganak tunik a mutet, hosszu tavon nem az
17269. Salomee
2017. okt. 6. 23:12
Sziasztok! Nem igazán vagyok aktív résztvevő, de sokat olvasom írásaitokat. Rengeteg dolgot megtudtam belőle. Van valakinek tapasztalata gerincsérvesként milyen az életminőség bypass-t követően? Köszönöm
17268. eantoni (válaszként erre: 17266. - Eantoni)
2017. okt. 6. 18:31

Van arra infod, tapasztalatod, hogy mennyire lehet masfel hettel mutet utann repulni? (Cipekedni nem kell, csaladban lennek, tehat "kaja" meg lenne oldva )

...es azt esetleg tudod, hogy mennyi ido mulva lehet ujra uszni, vagy pancsolni?

17267. eantoni (válaszként erre: 17266. - Eantoni)
2017. okt. 6. 18:05
Van arra infod, tapasztalatod, hogy mennyire lehet masfel hettel mutet utann repulni? (Cipekedni nem kell, csaladban lennek, tehat "kaja" meg lenne oldva )
17266. eantoni (válaszként erre: 17259. - Csaba72)
2017. okt. 6. 17:47
Szia, koszonom a sok jo tanacsot, igyekszem megfogadni! Szerencsere uditok, edessegek, ragcsak nincsenek igazan az eletemben. Inkabb a hajamat feltem es hogy a allando teszek-veszek igenyem megmaradjon. Nehezen viselek barmilyen korlatot es sajnos a ducisagom, amivel nem igazan tunak mit kezdeni, egyre inkabb bezavar, egyre tobbet viszzajelez a terdem, gerincem, pedig uszom, gyloglom, lepcson jarok, ami belefer az idombe. Talan ezert is vagyom ennyire ezt a mutetet, hogy visszakaphassam a fizikai szabadsagomat. Teged ki es mikor mutott?
17265. 0463efe779 (válaszként erre: 17264. - Csaba72)
2017. okt. 6. 11:11
Jó jó :D
17264. csaba72 (válaszként erre: 17263. - 0463efe779)
2017. okt. 6. 09:33
akk állj le :-)
17263. 0463efe779 (válaszként erre: 17262. - Csaba72)
2017. okt. 6. 08:27
Akk le állok :)
17262. csaba72 (válaszként erre: 17261. - 0463efe779)
2017. okt. 6. 07:30
Szénsav szerintem tagitja a gyomrot
17261. 0463efe779 (válaszként erre: 17260. - Csaba72)
2017. okt. 6. 06:50
Nem fér bele semmikor? Zéró amúgy... De tudom már azt se lehet elhinni...
17260. csaba72 (válaszként erre: 17258. - 0463efe779)
2017. okt. 6. 06:48
szénsavast hadd ki!!!!!!!! el vagy nélkule, gázosít és felfujja a gyomrodat....felesleges és gondolom cukros is
17259. csaba72 (válaszként erre: 17255. - Eantoni)
2017. okt. 6. 06:47

előtte nincs semmi extra - hacsak az orvos nem mondott mást - amire figyleni kell....talán kezd magadat leszoktatni az édes és szénhidrátokban dús kajákról.

utánna? - na ott már az más :-) sokmindenre oda kell figyelni és foleg FIGYELNI...ki kell tapasztalnod,hogy mi mit vált ki beloled mert ez mindenkinél más.

betartani a éttkezési eloírásokat ( mutét után 6 hétig pépeset lehet enni de lagalább 4 hetet be kell tartani ) odafigyelni a fehérje bevitelre a vitaminok pótlására ( ezt nem kimondottan mutét után kell még )szénhidrát bevitelre a finom cukrokra mert ezek mind gyomorproblémát okoznak, kerulni kell azokat az ételeket amik felfújnak, szénsavas cukros italokat....mert a bélgázzal ez után gondjaid lesznek és hát minnél tobb a cukor és a szénhidrát annál budosobb is.....

vitaminpótlásra - ajánlom - kulfoldrol lehet rendelni kimondottan bypasosoknak egy vitamincsomagot wls a gyártója ( wls forte és wls ferro ) de nem kell pont ezeket szedni jók az itteni termékek is.....elso hónapokban keruld a hasfalat megerolteto munkát...edzeni csak lazán,kardióval kezd....

mutét utáni pépes kaják : kenőmájas,krémlevesek,krumplipuré, fozelékek, joghurtitalok, nekem a halmáj is bejott, protein italok

én kerultem a mutét után és még most is a huvelyeseket - bab,borsó - mert felfújnak

17258. 0463efe779
2017. okt. 6. 05:01
Dagi90 köszi a hosszú választ nekem lecsúszik fel kifli mellé mondjuk sali vagy felvágottbol pár szelet szénsavasat is iszom napi két deci kb nekem is azt mondta a doki h igyak. Na mindegy úgy érzem sokszor h meg se vagyok műtve és biztos h sokat eszem és biztos kitágult ennyi volt a fogyás innen már én jövök most leszek 7honapos október 21... -43 kg ..
17257. eantoni
2017. okt. 5. 22:36
Sziasztok, bar meg csak most talaltam ratok, nagyon szepen koszonom mindenkinek a beszamolokat, igy ismeretlenul is. Annyira vagytam a bypass mutetre, hogy amikor mult heten ram telefonaltak, szinte sokkot kaptam, azota meg szorongok, vagy epp almodozom, milyen is lesz ez az egesz. Jo volt elolvasni, hogy legtobbetek ugyanezen ment/ megy at es hogy nem vagyok egyedul, mar olyan kozel a cel...koszonom meg egyszer, hogy beleleshettem a gondolataitokba, lehet, hogy meg egy kicsit, estenkent itt ragadok, hogy kitartsak meg egy kicsit
17256. eantoni (válaszként erre: 16941. - Kata1616)
2017. okt. 5. 21:57

Szia,

Nekem is 2 evet mondtak, de minden leletet hamar megcsinaltak, jok lettek, igy beugro listara kerultem, es most ugy nez ki 7 honap utan nov elejen mutenek veszpremben...nagyon izgulok, nagyon sokat jelent nekem ez a lehetoseg, igy kulon orulok, hogy rstok talaltam az eterben...igy konnyebb...

17255. eantoni (válaszként erre: 17254. - Eantoni)
2017. okt. 5. 21:41
Tudtok nekem abban segiteni, hogy mire figyeljek kozvetlenul elotte, de foleg utanna.
17254. eantoni (válaszként erre: 17245. - 1140Ancsa)
2017. okt. 5. 21:39
Szia, pontosan mikor es hol lesz muteted? En nov7en megyek Veszprembe es nagyon izgulok...
17253. Andi1963 (válaszként erre: 17250. - 0463efe779)
2017. okt. 5. 21:04
Folyamatosan nem tudsz olyan mennyiségeket fogyni, mint amit mostanában hirtelen lefogytál, azt ne kívánd a szervezetedtől, néha pihennie kell! Nekem volt olyan, hogy 2 hónapra is leállt a fogyás, aztán csináltam mindent tovább ugyanúgy és folytatódott.
17252. Andi1963 (válaszként erre: 17250. - 0463efe779)
2017. okt. 5. 20:57
Nem látok képet, Nikca
17251. Dagi90 (válaszként erre: 17249. - 0463efe779)
2017. okt. 5. 20:43
Elmondom nálam mi a helyzet hátha jobb lesz neked is. Dmc.ben bypass 2 hónapja. Csak a műtét óta 157rol 139re mentem le 2 hónap 18 kg. A lényeg következik. Én nem vagyok az aki mai naptól salátán él. Eszek finomakat de keveset. Pl. Ma mondtam is vacsoránál hogy régebben komolyan 80 dkg sült csirkemaj egy fel bagett plusz kóla ez egyben le csúszott mosr pedig kb 10 dkg ment le semmi kenyér meg bagett .ugyan úgy vagyok mint te. Nem tudom el találni sok vagy kevés amit eszek. Szó szerint nekem is -ram szolt párom hogy hát éhes vagy ? Mondom nem nagyon de kívántam így 2x alkalommal de megettem. Mondtam dr úrnak is de azt mondta abca gondolják bele előtte mennyit ettem. Másik hogy nálam is le állt 1 hétre utána nem is néztem egyszer csak el indult azóta nagyon szépen megy úgy hogy tutira nemsokára megint lesz kis stop azon a héten nem is nagyon fogok mérlegelni hogy ne idegeskedjek rajta. Eddig nekem 2 hónap 12 helyett 18 kg ment le szavam sem lehet. Néha csoki vagy gumi cukor ehetnek jön rám és olyankor kicsit eszek is. Nekem pl ma reggel 1 kis fajta tepertős pogácsa annak az aljat is meg hagytam ebéd joghurt vacsora 10 dkg körüli csirkemáj. Tegnap pl 2 tojás reggel majd egy db alsó csirkecomb sütve ebéd és egy db vacsora. Szerintem fontos hogy kenyér kóla nincs mellé. Szénsavasat is iszok módjával orvos is mondta lehet de keveset és kicsit rázzam meg. Sokszor volt ilyen felemás érzésem. Egyik ha ettem 3 falatot és nem ment több az volt a bajom hogy ohh nem tudtam enni egy jó ízűt. Máskor pl ilyen darálthús -szerű puha kajánál több ment le szépen akkor meg az volt a bajom hogy úristen lehet sokat ettem mi lesz most. Volt olyan is komolyan mondom hogy volt olyan napok azon gondolkoztam az orvos mindent jól csinált e mért pár napig minden le ment és nem volt 0roblema így attól féltem nem lett jó a műtét. Na az egész rizsa lényege hogy ez egy oda vissza érzés mindig másképp gondolja az ember. Ne aggódj emiatt.
17250. 0463efe779
2017. okt. 5. 19:58
Andi tettem fel egy képet mekkora adagról beszélek :/ sok úgy látom de kívánom és éhes vagyok és lemegy... À két hete nem fogytam
17249. 0463efe779
2017. okt. 5. 19:46
Andi 1963 most pl menne a sajtos tejfölös tészta egy tányérra nem tele de de félig ehesnek érzem magam. Ma melóba egy matrai csirkemell üresen volt a kaja később 8dkg tzatziki sali fel kifli mostmeg a tészta de párom elvette előlem nem akarja h taguljon a gyomrom...
17248. Andi1963 (válaszként erre: 17246. - 0463efe779)
2017. okt. 3. 20:15

Valószínűleg a műtétnek az is a célja, hogy megtanuljuk, mekkorák a normális adagok, mert én azt pl. sosem tudtam. Gondolom, akinek hasonló túlsúlya volt, annak szintén akadtak ezzel gondjai. A műtét utáni szinte semmi evés az nem lehet sem cél, sem élethosszig tartó állapot, bár erről Gábor biztos többet tudna mesélni. Sok mindent kell tanulnunk magunkról meg az evésről.

Szurkolunk egymásnak:)

Andi

17247. Andi1963 (válaszként erre: 17246. - 0463efe779)
2017. okt. 3. 20:10
Próbáld meg összehasonlítani, hogy mekkora adagok voltak addig, míg híztál. Nehogy félreérts, nem arra akarlak rábeszélni, hogy egyél nyugodtan sokat, csak a saját példámból indulok ki, ezen a "rengeteget eszem" érzésen én is keresztül mentem pár hónappal a műtét után. De reálisan nézve: amikor híztam, akkor a mostani adagjaimnak 5-6-szorosát ettem.
17246. 0463efe779 (válaszként erre: 17244. - Gakocsis)
2017. okt. 3. 19:44
Gábor köszi lehet csak én hiszem soknak valóban mondjuk igen ahhoz képest sok mint amikor kijöttem... Ahogy telnek a napok úgy érzem megy egyre több. Rendszertelen az biztos ma is senki nem evett a melóba... :/ Idő hiányában szenvedünk ha van is idő enni bekapok egy két pufi rizst és ennyi vagy ha viszek kapkodva eszek ami meg nem oké így tudod du amikor ,, pihi" van tudok nyugodtabban enni...
17245. 1140Ancsa
2017. okt. 3. 11:08

Sziasztok!

Nekem tavaly okt. 19-én lett volna bypass műtétem, de sajnos el kellett halasztanom. Most viszont közeleg az idő, mához pontosan 3 hétre műtét. Kezdek félni, szinte már csak ekörül járnak a gondolataim. Régen sokat olvasgattam itt, de a halasztás miatt inkább kihagytam. Most próbálok belőletek erőt meríteni. :)

17244. Gakocsis (válaszként erre: 17238. - 0463efe779)
2017. okt. 3. 09:42
Csabával értek tökéletesen egyet. Vezess étkezési naplót. Nem azért, hogy midnen kalóriát grammra pontosan tudj, hanem azért hogy megszokd az odafigyelést, a rendszert, és lásd majd 2-3 év távlatából, hogy mikor mennyit ettél. Ekkor fogod tudni reálisan felmérni, hogy igazából nem is eszel sokat. Nyilván legyen bypass, vagy sleeve, fog nőni a bevihető tápanyag mennyisége. De ha vissza tudod nézni, hogy mennyivel is nőt meg fogsz nyugodni. És abban is meg nyugtatlak, hogy minden étel más. Én pl nokedlit ha az lenne köret úgy érzem, hogy mennyiségi korlát nélkül tudnék megenni, miközben a mai napig is elég egy, vagy max két tojásos rántotta. :D
17243. 0463efe779
2017. okt. 2. 21:25
Sajnos ilyenkor nagyon sok a melom illetve a cukrászoknak így nekem is és van ugy hogy ők sem esznek egyszerűen tényleg csak megállás nélkül dolgozunk. Tartalmas saját a napok mert aztán haza otthoni dolgok vagy épp edzés mondjuk az egyik héten egyszer kicsit kimerulve érzem magam és megfaradtva lelkileg. A környezetem is boldogtalannak lát pedig boldognak kéne lennem...Örülni hogy élek és mégse megy...
17242. Asra (válaszként erre: 17240. - 0463efe779)
2017. okt. 2. 09:37
Nikca, ne legyen olyan, hogy kimarad. Legyenek bevethető keszleteid. Engem még nem műtöttek meg, de már felderitettem nehany dolgot a "roham csomagba", amikor egesz nap elfoglalt vagyok, úton, akkor se essen ki étkezés. Ilyen pl. A cukormentes, teljeskiorlesu Gullon kekszek. Van, ami elébe kettesével van csomagolva. Konnyen bedobhato a táskába. Aztán talaltam egy tejsavo-gyümölcslé kombót, alacsony szénhidrát tartalommal. Sajnos 5 decis, de szét lehet önteni kisebb flakonba. Az is lesz a hűtőben mindig, ha beválik, és reggel megy a táskába. De a tobbiek is biztosan tudnak ilyen dolgokat. Te is :) Gyűjtsd össze a listát, es legyen készenléti kajad, hogy ne maradjon ki etkezes, es ne kövesse falas.
❮❮ ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook