Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomor bypass lefogyásra fórum

Gyomor bypass lefogyásra (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... ❯❯
17571. edu31
2017. dec. 15. 09:11
Sziasztok. Ha van közöttetek olyan aki vezeti a napi kalóriabevitelt kérlek írja meg hogy hány hónapos, mennyi az átlag kalóriabevitele, esetleg a szénhidrátot is, és hogy sportol-e mellette. Köszönöm.
17570. eantoni (válaszként erre: 17569. - Skittles)
2017. dec. 11. 15:39
Koszi, kiprobalom.
17569. Skittles (válaszként erre: 17566. - Eantoni)
2017. dec. 11. 08:55
Szia! Próbálj meg krómot szedni, az elnyomja az édesség utáni vágyat
17568. eantoni (válaszként erre: 17567. - Csaba72)
2017. dec. 10. 12:32
Koszi a gyors valaszt, a mennyiseg konkretan egy-egy falat, csak az a furcsa, hogy majd minden nap kivanom, mikozben elozoleg egyaltalan nem ettem ilyeneket. Az is meglepo, hogy korabban siman megittam egy ivojoghurtot, turmixot, most meg semmi olyan nem megy le (egyenlore sajnos a feherjeturmix sem), ami hasonlo allagu.
17567. csaba72 (válaszként erre: 17566. - Eantoni)
2017. dec. 10. 06:06
Szerintem nincs benne semmi furcsa. Azt egyel ami jól esik a mennyiség úgy is kevesebb de azért túlzasokba ne ess
17566. eantoni
2017. dec. 9. 21:14
Sziasztok,az normalis dolog, hogy a mutet ota jobban kivanom az edesseget, sutit? Nem a nagyon edeset, de mondjuk tejszeletet, pudingot, tejbegrizt, egy-egy falat etcsokit...Nekem ez olyan furcsa...
17565. Noncsi41 (válaszként erre: 17564. - Manci76-76)
2017. dec. 8. 19:24
Szívből gratulálok!
17564. Manci76-76
2017. dec. 8. 14:00

Sziasztok!

2015 májusában volt a műtétem Debrecenbe. Dr. Tanyi műtött. A műtét hosszú volt és nagyon megviselt a kórházban töltött 1 hét. Ami az utána következő időszakot illeti, arról annyit tudnék mondani, hogy fent és lent. Jelenleg 68 kg vagyok. 128 -ról indultam. Tavaly októberben volt a hasplasztikám a Szent Imre kórházban. Nagyon nehéz út volt, de nagyon megérte. Révbe értem minden téren. Saját magammal, a világgal kibékültem. Társat találtam :) Menyasszony lettem :) Mindenkinek szurkolok, drukkolok! Kitartást nektek!

17563. eantoni (válaszként erre: 17560. - Popimaci)
2017. dec. 6. 21:00

Szia, holnap, 7en lesz egy honapja, hogy mutottek, nem mindig egyszeru, de elvezem, hogy valtozom. Gyogyul a testem es a lelkem is. Itthon mindent megkostolok, amit megkivanok, es puha, jokat kiserletezem, hogy mi jon be es mi nem. Pincurka gyomrom ugyan kicsit haklis, de ugyesen kommunikal egybol visszajelez mindenre. Ami nem megy, az azonnal visszajon fajdalom nelkul, egyszeruen megall a gyomorszajnal, olyan, mintha csuklani akarnek es mar jon is vissza.

A munkahelyen persze sokkal ovatosabb vagyok, ott rutinosan veszem az akadalyokat, nem kiserletezem, altalaban bebietelt eszem, kb 3/4uvegnyit, legyen az gyari, vagy epp altalam keszitett. En reggel nem tudok enni, ilyenkor max egy fel tejeskavet (noacid is ekkor, reggel veszem be) es esetleg egy actimelt iszom, de ez utobbit nem mindig.

Delutani nasinak altalaban egy fel banant, vagy egy kinder tejszeletet szoktam elnyamnyogni, de mostanaban rakaptam par szem olivabogyora, vagy szolore is (a magjat es a hejat nem eszem meg)

Nagyjabol ennyi.

Viszont vannak uj talalmanyaim, nekem nagyon bejon, szeretettel ajanlom nektek is:

1.)

turo, tejfol, aprora turmixolt sonka, parmezan sajt kombo, nagyon egyszeru es finom

2.)

csirkemell kicsi fuszerrel bekenve, beconba tekerve, sutoben zoldsegekkel egybesutve, mig omlos nem lesz, hidegen mindig a kello mennyiseg hajszal vekonyra szeletelve (szet is esik magatol, nem kell turmixolni es vegre nem pep), koretnek Knorr Carbonara fix laktozmentes tejjel elkeszitve, beleszorva az apritott parolt/sult zoldseg es ezzel leontve az omlos csirkemell...isteni, meg parom is meghajolt tole. Ugyanez a husi masnap nagyon finom a huslevesbol kiszedett leturmixolt surujevel, harmadnap pedig olivabogyoval...nem tudom probaltatok-e, konnyu megenni es en bogyofuggo lettem mostanaban, jobban esik, mint a csoki gondolata.

Szep napot, eva

17562. Noncsi41 (válaszként erre: 17554. - Mimic007)
2017. dec. 6. 14:24

Sziasztok! Figyelj csak én a helyedben minden képen felhívnám Balló Anikót és megkérném, hogy minél hamarabbi időpontot adjon Neked, s mondd el neki, hogy tudsz erről a december 28-ai VIP időpontról és hogy nem lenne meg véletlenül...?

Amúgy nagyon segítőkész, velem is az volt.

Gratulálok mindegyikőtöknek remélem nem sokára én is megtalálom az utamat...

17561. popimaci (válaszként erre: 17558. - Majmocska1)
2017. dec. 6. 09:42
heloka.erdekelne tobb minden ami veled kapcsolatos,irhatnal tobbet,a fogyasodrol,dilemmakrol,akar priviben ,vagy nyilvanosan.ha neked nincsenek ilyen woow..erseseid az eggyaltalan nem baj.lehet,jogy te meg nem lettel[voltal]olyan SULYOS egyeniseg mint en.nem voltal annyira korlatozva a mozgasodban,a napi teebdok ellatasaban .idoben 'elkapted'a hiasodat.de meg naagyon az elejen tartunk mindd a ketten.,csak 3 hete tortent.3honapmulva latvanyosabb lesz.en mar ugy varom.tegnap volt a szulinapom a 42.nagyon emlekezetes volt.halaval gondoltam mindenkire,hogy ez nekem megadatott es uj eletet kezdhetek,es aki ebben segitett,kozremukodott...
17560. popimaci (válaszként erre: 17555. - Eantoni)
2017. dec. 6. 09:26

szioka

jol esik az erdeklodesed..mivel koran kelek ha dolgozom,ezert mashogy eszem ha dolgozom es mashogy ha itthon vagyok.

ha dolgozom akkor 4-kor kelek,beveszem az osszetort gyom.vedot 1 dl teaval,9-kor szunet,megeszek egy sajtrudacskat 1 dl vizzel,12-kor 1dl levest repaval,cs,mellel karalabevel,feherjeporral,3-kor egy bebietel [almas-kortes]felet vizzel,7-kor itthon mar nem eszem,csak gyumolcsot eppen a shanon nevut kivantam meg,finom edes es puha.ezt a gyomrom is szereti.erdekes,hogy a jol megragott nyers almat viszont nem szereti mert ,,morog,,mindegy mikor eszem.

ha itthon vagyok akkor 9 korul tea+gyom.vedo, 10-korul 1-2 sz jo minosegu sonka,13-korul leves ,18-h pici vacsi leve sonka-viz.

meg nem tudok hozzaszokni ezekhez a kicsi mennyisegekhez_meg ahhoz,hogy csak az agyam enne,de NEM vagyok ehes..neked ez megy mar?teged elobb mutottek,ugy emlekszem ugye?es te miket eszel?hogy gyozod le az agyadat?

17559. Virino
2017. dec. 5. 21:16

Sziasztok! Én nagyon régen jártam erre, de nagyon sokat köszönhetek ennek a fórumnak és Nektek, hogy annak idején erőt adtatok... Tartozom annyival, hogy leírjam az én történetemet.

2017. február elején volt a műtétem, előtte fogytam egy-két kilót, kb. 136 kilósan feküdtem az asztalra. Idén februárban már 76kg voltam, jelenleg pedig 62kg vagyok (165cm). Számomra egy álom vált valóra a műtéttel, annak ellenére, hogy a vállaim és a combjaim iszonyat ráncosak a fölösleges bőr miatt, a mellem pedig csak szilikonnal lenne menthető. Ruhában egy bombázó lettem, anélkül egy csotrogány. :))) De az egész életem megváltozott, mintha felébredtem volna és most kezdenék élni. Ha életem végéig fizetném a hitelt, amit emiatt felvettem, akkor is belevágnék...

Kívánok mindenkinek olyan problémamentes és gyors felépülést, mint amiben nekem is részem volt!

17558. majmocska1
2017. dec. 5. 11:28

Helloka! 3 hetes voltam szombaton.A sulyom dekakat mozdul az utobbi 1 hetben.Mondjuk nem eszem tul sokat mert egyszeruen nem kivanom.Mikeppen lendithetnek rajra vajon? Ugy latszik nalam nincs wow effektus....

Remelem mindenki jol van!!!

17557. Titkos sleeve (válaszként erre: 17547. - Gyuri76)
2017. dec. 5. 06:49

Mérlegelni kell. Sok a pro és kontra. Nálam a türelmetlenség döntött. Nem bírtam kivárni a magyar várólistát, ezért lett sleeve külföldön. A mai napig néha megingok, hogy lehet bypass kellett volna. Másik nap meg hálát adok, hogy sleeve lett.

Hallgass az orvosokra és a megérzésedre. Ha vannak/voltak peoblémáid gyomorsavval/Refluxal, akkor zárt ki a sleevet.

17556. majmocska1 (válaszként erre: 17552. - Popimaci)
2017. dec. 3. 23:11
😊
17555. eantoni (válaszként erre: 17552. - Popimaci)
2017. dec. 3. 21:53
Szia, jo hallani, hogy szepen alakul az uj eleted, ugyes vagy! Miket eszel?
17554. mimic007 (válaszként erre: 17553. - Noncsi41)
2017. dec. 3. 20:20
Szia,csak kivancsi voltam.aznap 14-en voltam en is dr.vasasnal,minden eredmenyem kesz volt szinte.marciusi idot kaptam.miutan irtad h.lehet visszamondod a decemberit, remenykedni kezdtem hatha megkapom idodet.de nem hivtak😕jo egy kicsit naiv voltam,gondolom jo paran vannak elottem.
17553. Noncsi41 (válaszként erre: 17551. - Mimic007)
2017. dec. 3. 19:07

Szia!

Igen visszamondtam egyenlőre, még lehetséges, hogy kérek időpontot Veszprémbe is.

Miért kérdezted?

17552. popimaci
2017. dec. 3. 15:07

sziasztok

ma vagyok 3 hetes mutott [nov13,-an mutottek]bypassal,gondoltam bejelentkezem,es megosztom a tapsztalatomat,hatha segithetek valakinek,aki tart vagy fel a mutettol.

nagyon jol vagyok,egyszer sem volt hanyasom,szeklet rendben van,szinte nem is erzem,hogy megmutottek,csak a mennyisegeken latszik,mert olyan keveset eszem.

van kis kuruttyolas,de nem veszes,puki is van de az normalis negy korty viznel nem tudok tobbet inni egyszerre.sokkal konnyebben mozgok,nem kell azon gondolkoznom,hogy ha felkelek vajon fog e fajni a labam,vagy a derekam..hanem csak konnyeden felulok,amire sok eve nem volt pelda.szivesen nezek a tukorbe,mert nincs akkora kerek arcom.sapka is szinte nagy a fejemre,alig maradt meg rajta.ruhakat meg nem vettem..majd kesobb.most elvezem,hogy kicsit lognak rajtam.jo lett volna elobb megcsinaltatni ezt a mutetet,de sajna csakigy es most lett ra penzunk..mindenkinek ajanlom,hogy tegye meg mert jo erzes elni es nem bezarva lenni a lakasba,mert beszukul az ember elettere es eszre sem veszi..

mindenkinek jobbulast kivanok

17551. mimic007 (válaszként erre: 17516. - Noncsi41)
2017. nov. 30. 17:03

Szia!

Hogy döntöttél végül?visszamondtad az idopontod?udv

Zsuzsi

17550. gyuri76 (válaszként erre: 17549. - Csaba72)
2017. nov. 29. 17:00

Szia Csabi nekem a mentőmellényes kép nagyon tetszik gondolom az nem a te méreted volt.

De viccet félre téve nagyon átváltoztál és talán nem csak külsőre.Gratulálok tényleg motiváció.

17549. csaba72
2017. nov. 29. 05:09
Tettem fel 1 motivációs képet ( van ott több is ) mindent elérhettek ezzel a műtéttel. Sok társbetegségtől is megtudtok szabadulni
17548. ikres_anyu
2017. nov. 28. 22:01

Gondolom azt is tudod akkor, hogy sleeve-nél nagyobb a visszahízás esélye. Ezt elkerülendő a férjem első perctől kezdve a bypass-t szeretné. De... az én véleményem az, hogy életmódváltás nélkül mindkét drasztikus beavatkozást visszahízás követ majd, szóval ha eldöntöd az egyiket, utána ezerrel rá kell állni agyban. Életmódváltás, stb...

Mi még előtte állunk a műtétnek, gondolom a műtéten átesettek többet tudnak majd segíteni!

17547. gyuri76
2017. nov. 28. 21:39
Sziasztok! A kérdésem mi és ki dönti el hogy bypass vagy sleev műtétje legyen?Tudom hogy a kettő között mi a különbség,de mégis.Avval is tisztában vagyok hogy én döntöm el ,ha az orvos alkalmasnak talál mindkét verzióra.De azt vettem észre hogy javarészt bypasst csinál mindkét doki.Mohos doki a konzin a bypasst javasolta ő ha lehet azt csinálná minden páciensének,de gondolom műtét közbe is változhat projekt.
17546. AnShara
2017. nov. 26. 22:41
Sziasztok! Műtöttek valakit Szombathelyen? Vélemény? Köszi az infót!
17545. eantoni (válaszként erre: 17543. - Makai)
2017. nov. 26. 14:38

Szia, az edesek nekem sem mennek, sot elszaladok a porkolt, parizsi, eros kolbaszszag elol, viszont nekem minden este meg kell innom 3-4deci forro levest ahhoz, hogy minden jol mukodjon. Engem meglep, de idorol idore nagyon jol esik egy kavespoharnyi hideg laktozmentes tej is, ez nalam a kuruttyolasra is jo valamennyire. A minap elvezettel megettem egy kinder tejszeletet (a piskotaja azert tobbnyire a kutyusunke lett), meglepett, mert nem ereztem edesnek es a vercukor szintemnek nagyon jol esett. Tegnap ugyancsak raprobaltam egy par kanal hig tejbegrizre (kb 1:4 aranyban csak tej es griz) nagyon bejott, de a kakao a tetejen nem kellett. Viszont a joghurtokra, pepekre egyenlore ra sem tudok nezni, valamiert nem megy az allaga miatt. Nekem arra figyelnem kell, ha surubbet eszem (pl bebietel), varnom kell 10-20 percet utanna az ivassal, mert kulonben jon a hanyinger.

Remelem te is csak hasonloan "maceras" vagy, de ha nem javul, tenyleg kerdezz ra az orvosodtol, mi lehet a gond.

Eva

17544. Makai (válaszként erre: 17542. - Andi1963)
2017. nov. 26. 11:27
Andi persze többször föztem magamnak húslevest pici zöldség husi turmixolva volt csak levet írtam!De mind átment rajtam!Most hogy banánt eszem reggel picit jobb!Víz eddig lement 1.5 l de 2 napja 1l kínlódva!Tehát egy fél banánon egész nap elvagyok 😏
17543. Makai (válaszként erre: 17539. - Eantoni)
2017. nov. 26. 11:23
Banán eszem reggelire 2 napja úgy veszem észre jobb lesz töle,nem kurutyolnak a szörnyecskék a hasamba!Szőlő cukor igen úgy 1-2 naponta hát pillanatnyilag míg eszem jobb utánna kezdődik újra az émelygés😣 Valami gond lehet szerintem a gyomromba regg-este savlekötő plusz probiotikum!
17542. Andi1963 (válaszként erre: 17541. - Makai)
2017. nov. 26. 11:22

Szia,

a húsleves levét próbáltad? Lehet, hogy egy darabig a sós jellegű ízek jobban mennek. Nekem is hetekig a húsleves volt a fő ételem, fokozatosan növekvő adagban beleturmixolva a zöldséget, később a puhára főtt húst is. Lehet belefőzni krumplit is, ha azt töröd a levébe, talán még a hasmenést is fogja kicsit. Meg kellene kérdezned a műtőorvosodat a hasmenésről, nehogy kiszáradj.

Jobbulást! Andi

❮❮ ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook