Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomor bypass lefogyásra fórum

Gyomor bypass lefogyásra (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... ❯❯
17601. Jupka
2018. jan. 4. 01:40

Sziasztok,

Már régóta követem a topicot, szeretném a segítségeteket kérni.

Február 1-re van időpontom Mohos doktorhoz, bypass műtétre. Nagyon sokat vártam erre az időpontra, minden idevonatkozó szakirodalmat elolvastam, most mégis elbizonytalanodtam. Nem a műtétben, azt mindenképpen szeretném, csak a technikai részében. sleev vagy bypass? Nincs refluxom, nem szedek semmit, ha nagy ritkán szedek is valamit, azt mindig elfelejtem bevenni; nem szeretem a vitamin-készítményeket sem, az élethosszig tartó vitamin-szedés gondolatától rosszul vagyok. Állítólag sleev esetén nem kell szedni. Mit tudtok, mit gondoltok?

17600. gyuri76 (válaszként erre: 17599. - Schocobanana)
2018. jan. 3. 20:32
Szia engem dec.7-én műtött Mohos doki.Kérdezz nyugodtan még friss vagyok.
2018. jan. 3. 13:39
Halihó! Van itt valaki akit január 10 körül műtenek?Vagy esetleg mostanában műtött valaki?
2017. dec. 31. 09:18
Köszönöm szépen mindenkinek a bíztatást. BÚÉK!
17597. csaba72
2017. dec. 31. 06:24
Sikerekben gazdag...kilóktól és társbetegségektől mentes Boldog Új Évet kivanok...nehabozzatok a jövöben ha módotokban áll változtassatok....ne álmodjátok az életeteteket hanem éljétek álmaitokat BUÉK
17596. popimaci (válaszként erre: 17592. - Schocobanana)
2017. dec. 30. 14:49

szia

az mar es persze szurkolok,hogy minden jol sikeruljonhamarosan itt van..majd gondolok rad...

17595. Barbi1985 (válaszként erre: 17594. - Schocobanana)
2017. dec. 30. 08:59
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!! Puszi
17594. Schocobanana (válaszként erre: 17593. - Barbi1985)
2017. dec. 29. 21:44
A tüdőröntgenre és légzés funkció vizsgálatra kaptam beutalót a háziorvost ól,és a vérvételt is ő csinálta. A többi vizsgálatot Székesfehérváron csináltam. EKG+ szívultrahang 10000Ft,hasi ultrahang 8000Ft,gyomortükrözés bódításban helicobakter szűréssel 25000Ft. Idén november decemberben csináltam. Ne legyél irigy😊eljön a te időd is legalább rendesen fel tudunk készülni.
17593. Barbi1985 (válaszként erre: 17588. - Schocobanana)
2017. dec. 29. 19:19
Nagyon szurkolni fogok neked!!! A vizsgálatokat Veszprémbe végezted?? A műtét előtt mennyi idővel?? Az össz.vizsgálat ára mennyi volt kb?Bocsi,hogy letámadtak a kérdéseimmel,de annyira jó,hogy pár nap és megosztod a tapasztalataidat!!! Irigy vagyok nagyon,de megérdemled te már végig jártad a rögös utat a műtétig👌 Ügyes vagy😊
17592. Schocobanana (válaszként erre: 17591. - Popimaci)
2017. dec. 29. 18:47
Ján.3 az utolsó megbeszélés. 10-e műtét 😉😀😀😀
17591. popimaci (válaszként erre: 17590. - Schocobanana)
2017. dec. 29. 18:21
koszike aranyos vagy...de hidd el te is az leszel ha mar tulvagy rajta.mikor mesz konzultaciora? vagy mutetre?
17590. Schocobanana (válaszként erre: 17589. - Popimaci)
2017. dec. 29. 18:10
Szia. De jó hogy írtál😊 Akkor az -23kg ugye!? Nagyon ügyes vagy!
17589. popimaci
2017. dec. 29. 17:43

sziasztok

Regen adtam hirt magamrol, gondoltam bejelentkezem,udvolom a mostansag erkezetteket az oldalra,meg persze aki mutetre var...

engem a dmc-ben mutottek nov 13-an bypassal.most tehat7 hetes mutott vagyok.mar 113kg alatt jarok,minden7n hetfon allok ra a merlegre.Ha az eszem nem tudna,hogy at lettem kotve,eszre sem veszem a kulonbseget az evo,es a mostani enem kozott.A sebek nem fajnak csak a hegek vannak ott,szepen gyogyulnak,nincs bekotve,had szellozzon ugy gyorsabban gyogyul.Abbol veszem eszre,hogy mas vagyok mint a ferjem,hogy neki kell reggelizni -ebedelni...stb..en pedig egyaltalan nem vagyok ehes.nincs gyomorkorgas hisztizes,hogy ehes vagyok.ha megyunk valahova nekem kell mondani,hogy alljunk meg enni,mert hatha ehes a ferjem,en csak a szememet etetem,vagy iszom egy kis teat,hogy megse uljek vele szemben ha o eszik valamit,valahol.Nekem ez jelentette a legnagyobb gondot,hogy ha ettek elottem.ugyhogy inkabb elnezest kertem es felmentem az emeletre mig a testveremek befejeztek az evest.Mara ez mulandoban van de elosszor nagyon sokkolo erzes.Persze mindenki mas...A munkaban ulve dolgozhatok a sulyom miatt es a sulyos hat-derek problemam miatt.en elsosorban ezek az egessegugyi dolgok miatt vallakoztam a mutetre.sokkal fittebb vagyok,konnyebben mozgok,es ha belegondolok,hogy meg csak az elejen tarok akkor elkezdek mosolyogni.A noi dolog nekem 1 honapot csuszott eppen gondolkozni kezdtem egy terhessegi test vetelen ,de aztan ma reggel ez meg is oldodott.ugyhogy ilyen dolgok is lehetnek.a kis gyomrom szereti a sima halfilet serpenyoben sutve,vagy paprikas lisztbe forgatva kisutni,egy kis puhara fozott rizzsel.A mustaros konzervhalat nem szereti visszabufizem pedig csakmegkostoltam egy falatnyit,pedig minosigi termek volt.a lveseket nagyon szereti.a viz egyszerre 3 korty nem tobb mert visszajon...szoval aki megy mutetre minden jot kivanok,es azoknak is akik mar tul vannak rajta...

17588. Schocobanana (válaszként erre: 17587. - Barbi1985)
2017. dec. 29. 17:37
Szia. Köszönöm aranyos vagy. Igen,több mint 1 évet vártam,most már még hosszabb a várólista. De az is lehet hogy kiegyenlítődik a Budapestivel hisz a műtét ára januártól Veszprémben is 1800000 Ft. Természetesen fogok jelentkezni a tapasztalatokkal. Már nagyon várom!😊😗
17587. Barbi1985 (válaszként erre: 17585. - Schocobanana)
2017. dec. 27. 18:14
Szia,Barbi vagyok szurkolok neked!!! Én aznap megyek első konzultációra. Annyira irigyellek sokat vártál a mütétig? Örülnék,ha megosztanád tapasztalataidat!!! Puszi
17586. Noncsi41 (válaszként erre: 17583. - Csaba72)
2017. dec. 25. 21:23
Köszönöm szépen! Neked is Boldog Karácsonyt kívánok!
2017. dec. 25. 21:22
Sziasztok! Január 10-én lesz a bypass műtétem Veszprémben 😊. Boldog karácsonyt nektek!
17584. eantoni (válaszként erre: 17583. - Csaba72)
2017. dec. 25. 20:56
Csodaszep karacsonyt neked is!
17583. csaba72
2017. dec. 24. 21:54
Békés Boldog karácsonyt mind bypasosnak, sleevesnek és még habozóknak
17582. eantoni (válaszként erre: 17581. - Csaba72)
2017. dec. 21. 21:22
Koszi, igyekszem, bar ehhez valoszinuleg majd segitseget kell kernem, mert a konditermek vilaga ismeretlen terep... egyenlore...viszont itt angyalfoldon rengeteg lehetoseg van a kozelemben. Szep estet, eva
17581. csaba72
2017. dec. 21. 20:22
Márciusban volt a bypas mutetetm es októberben a hasplasztikam. A hasizmot nemvagta haza mert ahoz nemnyúltak mert sokat edzettem rá....edzeni kb 1 hónap után kezdtem mivel ez csak a bőrön van a vágás és nem a hasfalon nem volt problema az edzes közben. Érzéketlen még most is és néha beviszket. Tornázz hasra hogy nekeljen azt is varrni és bátran vágj bele. Nefelj tőle
17580. eantoni (válaszként erre: 17579. - Csaba72)
2017. dec. 21. 16:43

Szia Csaba,

Kerdezhetlek a korabbi hasplasztikadrol? A bypass utan mennyi ido utan futottal neki, mennyire vagta haza a hasizmodat es edzes kozben mennyire kell ra figyelni? Van olyan speci dolog mar most itt mutet utan, amire erdemes figyelni egy kesobbi hasplasztika kapcsan? Szeretem a tanacsaidat es bar onfeju tipus vagyok, kivancsi lennek a gondolataidra.

17579. csaba72
2017. dec. 21. 07:02
én is régen írtam ide. a múlt héten voltam egy zsírleszíváson - vagyis a hasplasztika után maradt 2 csucsok a varrat 2 végén és az nemtetszett onnan szívattam le a zsírt. kb 450 ml lett leszíva. helyi érzéstelenítésben lett csinálva tahát kb 1 óra után és 2-2 oltéssel mentem haza. tegnap voltam varratszedésen minden ok kicsit megvan poccedve még 10 napig kell viselnem a haskotot
17578. eantoni
2017. dec. 20. 23:17

Sziasztok,

Regen irtam es imadom, hogy paran idorol idore ram irtok, hogy, hol tartok. Szoval ime:

Csodalatosdolgok tortentek velem a heten, igy ezzel kezdem. Eloszor is hihetetlen, de hosszu evek sikertelen kuzdelme utan megint 9cel kezdodik a sulyom, 7hetes vagyok, eddig 13 kilot sikerult leadnom, de ami meg ennel is fontosabb, hogy egyre kevesebbet faj a hatam es az izuleteim. A borom kis segitseggel (vakumos borfeszesitesarcon, nyakon, dekoltazson, ami hetente 1× alkalom), de remekul lekoveti a fogyasom. A heten eloszor megint voltam uszni, csodalatos erzes volt, bar csak fel kilometer ment a regi egy helyett, oszinten bevallom, az utolso hossz mar csak kitartasbol ment igy is, de mindenkepp nagy elmeny volt, ujra izben lenni. Probalok lapattal, mellen uszni, hogy a felkaromon kialakulni akaro lifi-lefi alkatreszeimet visszafogjam, amennyire lehet. A heten Csaba korabbi javaslatait kovetve kardiokent raalltam a 100eve a sarokban piheno eliptikus lepegegore...hat 1-2perc megy a legkisebb fokozaton, de majd meghalok...eddig sem volt kedvencem, most is csak a joakarat es a kuzdo szellem allit ra, na meg az a bizonyos dafke.

En es az ujdonsult pocakom altalaban jol kijovunk egymassal, de azert tovabbra is elofordulnak hisztisebb pillanatok, amikor visszaloki, ami neki nem teszik. Reggel peldaul csak folyadekot tudok inni, max egy actimelt, ha szilardabbal probalkozok, visszajon (viszont csereb legalabb 3-4deci foladek lemegy. Delben barmi johet, kb 2 decinyi, ami puha es pepes, de egy szelet hussal tovabbra sem tudnek mit kezdeni,a darabos etel lenyelesevel tovabbra is hadilabon allok. Delutan jol esik valami "nasi", egy fel banan, par szem kesudio, egy zabszelet, esetleg egy kocka narancsos etcsoki (Lidl termek) nagyon jol tud esni.

Este husival zarok, szivesen megeszem egy szelet fasirtot, de tovabbrais nagy kedvenc a husleves (kulon a leve es a suruje, merthogy egyutt nem igazan megy).

Szo al itt tartunk en es a pocakom; probalunk osszhangban lenni es alkalmazkodni egymashoz, inkabb tobb, mint kevesebb sikerrel. Tanulok tobbet foglalkozni magammal, igyekszem mindig frisset, hazi kosztot enni, (azert a bebietel meg mindig ki tud segiteni, ha suru a napom, igazi biztonsagos, egyszeru palya) furcsa, valtozo erzes ennyire prioritast elvezni a sajat eletemben, a lelkem sokszor haborog, hogy szabad-e, de az eszem tudja, hogy most ennek van itt az ideje. Puszi mindenkinek es kivanok nagyon szep, haborgo pocak mentes unnepeket.

Szeretettel, Eva

17577. edu31
2017. dec. 19. 19:00
Én nagyon örülök hogy írtál, bár többen tennék, hogy a hosszabb távú tapasztalatokat megírják. Gratulálok az eredményhez. Mit és mennyit mozogsz a mostani életviteled mellett?
17576. Fruzsajna
2017. dec. 19. 12:57

Kedves Fórumozók!


Bár már nem vagyok napi szinten aktív tagja a kis közösségünknek, azért vissza-visszatérek és megosztom veletek a tapasztalataimat.


Akit esetleg nem érdekel, attól elnézést.


2016. december 15-én, több, mint egy évvel ezelőtt volt a bypass műtétem Veszprémben. Az induló súlyom 123 kg volt.

Most, egy év elteltével 78 kg vagyok. Még kb. 10 kilótól szeretnék megszabadulni és azzal én el is értem az álomsúlyomat.:)

A plasztikai műtétet valószínűleg nem fogom megúszni, legalábbis egy hasplasztikát mindenképpen be kell iktatnom és a melleim háromnegyede is eltűnt, így az sem kizárt. :D


Én a műtét utáni első heteket nagyon megszenvedtem, hatalmas fájdalmaim voltak és többször majdnem megfullasztottam magamat, de erről akkor írtam bővebben, nem kívánom megismételni (még emlékezni sem akarok rá). :)


Bár nekem semmilyen társbetegségem nem volt, összességében egészséges vagyok, nincsen vitaminhiányom és nem hullott ki egy szál hajam sem.


Ami viszont furcsa, hogy a műtétem előtti fizikumomat megközelítőleg sem tudtam visszanyerni egy év alatt sem. Műtét előtt 2-3 órás kemény és izzasztó edzéseket zokszó nélkül végigcsináltam, most a 45-60 perc is megerőltető és sokkal kevesebbet is bírok. Új elemként jelentkezik az édesség iránti elképesztő vágyam, ami előtte szintén nem volt soha, mivel nem szerettem az édes dolgot. Ezt most cukor nélküli édességekkel próbálom áthidalni. Ha viszont valódi cukorhoz nyúlok, jön a cukorkóma a tompa fejfájással, szédüléssel és szapora szívveréssel.


Az evés elég rapszodikusan változik. Valamikor meg tudok enni egy átlagos adag főételt ebédre, valamikor a 2. falatnál érzem, hogy mindjárt kijön belőlem és le is teszem az evőeszközt. Valamikor megiszom egymás után 2 bögre teát, valamikor 3 korty víz után jön a dumping-szindróma... szóval ezt még mindig próbálom szokni. Ami állandó az az, hogy nagyon lassan eszem és néha zavar, mert úgy érzem mindenki engem néz, hogy még mindig rágok...:)

A napi átlagos elfogyasztott mennyiségem 800-850 gramm + 2 liter folyadék (főleg víz és tea).


Ha újra bele kellene vágnom, a sok fájdalom és lassú felépülés (meg a rengeteg hányás :D) ellenére is gondolkodás nélkül megtenném, mert tényleg megváltozott az életem.


További sok sikert, kitartást, jó egészséget és persze kellemes ünnepeket kívánok minden műtét előtt állónak, épp' műtőasztalon fekvőnek, friss műtöttnek és minden gyógyulás útjára lépett társamnak is!


Fruzsájna

17575. edu31 (válaszként erre: 17572. - Ditte 888)
2017. dec. 16. 14:17
Köszi Ditte. Én 2 hónapos sleeves vagyok és most kb. 800 kcal megy be egy nap. Én is vezetek étkezési naplót (kalóriabázis) 40 percet szobabiciklizem egyenlőre.Csökkent a fogyás üteme, már nem éri el az 1 kg/hetet. Nem bánom egyébként, eddig a bőröm nagyon szépen bírja mindenhol, de messze még a vége. A dietetikus szerint egy év múlva majd el kell érni az 1400 kcal-t és akkor a sok bogyót sem kell majd szedni. Nekem a 4-600 nem volt elég, éreztem hogy enervált vagyok, de ez biztosan mindenkinél más és más.Azt hittem többen vezetik a bevitt kalóriát. :(
17574. Ditte 888 (válaszként erre: 17573. - 1140Ancsa)
2017. dec. 16. 00:35
Semmi szigorú diéta, ennyit bírok enni.
17573. 1140Ancsa (válaszként erre: 17572. - Ditte 888)
2017. dec. 15. 20:19
És mennyit fogytál eddig ilyen szigorú diéta mellett, ha szabad érdeklődnöm?😨
17572. Ditte 888 (válaszként erre: 17571. - Edu31)
2017. dec. 15. 13:11
sleeves vagyok.4,5 hónapos.A napi kalória bevitel 400-600 kalória.Mozgok mellette futópadon. A szénhidrát ebből nagyon minimális.Főként fehérje,hús,hal,tojás,sajt,tejföl,paprika,uborka,banán,leves,főzelék abból is egy adag 2dl,stb Szénhidrát 1 szelet kenyér,vagy egy zsemle 2 osztva, néha tészta,100g, vagy egy egy bon bon, de szinte semmmi cukor.Kávé,tea, és a moziba nagy ritkán fél adag nachos. És étkezési naplót vezetek.
❮❮ ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook