Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Gyomor bypass lefogyásra (33. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Diéta & fitness » Egyéb diétás témák

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

12302. Mami762016-11-28 07:02
Köszönjük nagyon rendes vagy😄
Hű 2 hét az hipp-hopp elrepül vigyázz magadra.
(válasz okina1005 12294. hozzászólására)

12301. KM19812016-11-28 00:06
Ez valami szuper koszi h megosztottad!

12300. Mami762016-11-27 20:55
Bernibejnek van egy blogja is a címe Medve pongyolában:-)

[link]

Ide költözött:-)

[link]
(válasz Strawberrydream 12298. hozzászólására)

12299. Mami762016-11-27 20:51
Szia Gyuri:-)
Nem akarlak elkeseríteni, de a pénz amit kifizetsz az a műtét (egyszer használatos varrógép, műtő, dokik stb), illetve a kórházban tartózkodásod. Mivel ez nem TB támogatott műtét ezért Te fizeted ki a kórházi ellátásodat.
Nincsen külön bánásmód, illetve annyi, hogy 2 ágyas szobában vagy ahol van fürdő. De a szoba pici és semmi különleges nincs benne (Én akkor láttam amikor meglátogattam egy sorstársunkat, a konzultációm előtt). Ha Te mész a konzira és van még kb 30 perced előtte menj be a kórházba és nézz körül. Sebészet, de azt elfelejtettem, hogy hányadik emelet. Mindegy ott ki van írva.
Én így csináltam, szétnéztem, még a főnővérrel is beszéltem és bementem egy frissen műtötthöz.
Nem egy 4*-os hotel, de nem is ezért megyünk, ez van :-)
(válasz gyuri76 12297. hozzászólására)

12298. Strawberrydream2016-11-27 20:49
Ez szuper leírás, még nem olvastam, köszönöm!

12297. gyuri762016-11-27 20:05
Ja, és még azt elfelejtettem megkérdezni, hogy milyen osztályon leszünk elszállásolva veszprémi műtöttként? Az írásokból azt azért kivettem, hogy ugyan nem kevés pénzt fizetünk, azért külön kórteremről, vagy külön bánásmódról senki nem írt. Ezt azért sajnálom.

12296. gyuri762016-11-27 20:03
Sziasztok!
Én még csak most fogok a jövő héten konzultációra menni. Most úgy érzem, hogy nem fogok tudni mit kérdezni a doktor Úrtól, mert itt a fórumon akik már túlestek a műtéten annyi mindenről beszámoltak. Leginkább a hasmenés aggaszt, illetve a folyadékpótlás. Mivel kicsi a gyomor keveset lehet bevinni, így viszont hogy lesz meg a normális napi 2-3 liter folyadék? Illetve ha sportol valaki, vagy intenzív fizikai munkát végez, ha iszik, gyakran lemegy 2-3 dl folyadék is egyszerre. Gondolom a műtét után ez nem lesz így. A hasmenéstől meg lehet szabadulni, ha odafigyelünk az étkezésre?

12295. knildus2016-11-27 18:19
Ajándékozásra a nővéreknek én egy nagy szatyor gyümölcsöt vittem, meg néhány bonbont. Ezt javasolta a doktor...
(válasz mkatinka 12286. hozzászólására)

12294. okina10052016-11-27 18:18
Sziasztok! Minden frissen műtöttnek gyors gyógyulást kívánok!:)A 343.oldalon,anno még 2012-ben tette ezt az írást fel Bernibej nevű fórumozó,hátha hasznos valakinek:)
Sziasztok,
Mához 2 hétre már bent leszek a kórházban. Eléggé izgulok de már várom is.

Egz kis érdekesség:

A Brazil koleganőm leirta nekem, hogy neki mit irt elő az orvos, hogyan táplálkozzon a műtét után.
Őt már 2 éve műtötték és nagyon szépen lefogyott. Vékony és csinos.
Fontos, hogy ezt neki mondták és lehet, hogz a te orvosod mást fog neked tanácsolni, szóval ez csak tájékoztató infó egy valós embertől aki már megcsinálta.

Szoval itt a forditása annak amit irt:

Az elején 10 napos periodusban valtozott az etkezes:

- amikor elkedhettett inni, attol számitott 10 napig csak folyadék. Semmi darabos, fott zoldseg se.

Igy nezett ki nagyjabol az elso 10 napban 1 etkezes:

8-kor Reggeli: 30ml szűrt gyümölcslé (nem cukrozott, nem rostos ,átlútszó) VAGY 30ml tej VAGY light joghurt
10- kor Tizorai: 30ml szűrt gyümölcslé (nem cukrozott, nem rostos ,átlútszó) VAGY 30ml tej VAGY light joghurt
12-kor Ebéd : 30ml szűrt es zsirtalan üres husleves
14-kor Uzsonna: 30ml szűrt gyümölcslé (nem cukrozott, nem rostos ,átlútszó) VAGY 30ml tej VAGY light joghurt
16-kor Uzsi 2 : 30ml szűrt gyümölcslé (nem cukrozott, nem rostos ,átlútszó) VAGY 30ml tej VAGY light joghurt
18-kor Vacsora: 30ml szűrt es zsirtalan üres husleves
Este 8 kor es minden 2. oraban amit meg ebrentoltesz meg kell inni par korty gyümölcslevet (nem cukrozott, nem rostos ,átlútszó)

Ezeken kivult meg mindenkepp meg kell inni napi 2 liter vizet.

A 11. naptol, amikor vegetert az előző 10 napos csak folyadékos időszak, akkor a rakovetkezo 10 napban elkezdett pürésitett ételeket enni . Hust csak nagyon keveset es az is hal vagy csirkemell ami nagyon puhara volt parolva es osszeturmixolva.

Egy peldanap:
8-kor Reggeli: 70ml szűrt gyümölcslé VAGY pici kv val tejeskávé VAGY 1/4ed kifli light kremsajtal
10- kor Tizorai: 2 teáskanálnyi gyümölcspép (banánból,almából, avokádóból estelg papajából) VAGY 30ml szűrt gyümölcslé VAGY 30ml tej VAGY light joghurt
12-kor Ebéd : 1 teáskanálnyi megfőzött és pépesitett zöldség (krumpli, répa, tök vagy amit szeretsz) ÉS még 1 teásknálnyi puhára főzött leturmixolt husi.
14-kor Uzsonna: 70ml szűrt gyümölcslé VAGY pici kv val tejeskávé VAGY 1/4ed kifli light kremsajtal
16-kor Uzsi 2 : 2 teáskanálnyi gyümölcspép (banánból,almából, avokádóból estelg papajából) VAGY 30ml szűrt gyümölcslé (nem cukrozott, nem rostos ,átlútszó) VAGY 30ml tej VAGY light joghurt
18-kor Vacsora: 1 teáskanálnyi megfőzött és pépesitett zöldség (krumpli, répa, tök vagy amit szeretsz) ÉS még 1 teásknálnyi puhára főzött leturmixolt husi.
Este 8 kor es minden 2. oraban amit meg ebrentoltesz meg kell inni par korty gyümölcslevet (nem cukrozott, nem rostos ,átlútszó)

A 21. naptol, amikor vegetert az előző 10 napos periodus:
Egy peldanap:
8-kor Reggeli: 70ml szűrt gyümölcslé VAGY pici kv val tejeskávé VAGY 1/4ed kifli light kremsajtal
10- kor Tizorai: probalj megenni 1 gyümölcsöt de csak annzit amig erzed hogy televagy NE röltess többet, rágd addig amig szinte szétolvad a szádban
12-kor Ebéd : 1 teáskanályi szénhidrátos étel (pl főtt krumpli vagy főtt tészta) meg 1 teáskanályi zöldség meg 1 teáskanályi husi vagy más fehérje forrás (sajt vagy tojás). Óvatosn és sokáig , jól rágd szét rágd addig amig szinte szétolvad a szádban
14-kor Uzsonna: 70ml szűrt gyümölcslé VAGY pici kv val tejeskávé VAGY 1/4ed kifli light kremsajtal
16-kor Uzsi 2 : probalj megenni 1 gyümölcsöt de csak annzit amig erzed hogy televagy NE röltess többet, rágd addig amig szinte szétolvad a szádban
18-kor Vacsora: 1 teáskanályi szénhidrátos étel (pl főtt krumpli vagy főtt tészta) meg 1 teáskanályi zöldség meg 1 teáskanályi husi vagy más fehérje forrás (sajt vagy tojás). Óvatosn és sokáig , jól rágd szét rágd addig amig szinte szétolvad a szádban

Az masodik hónapban kb ugyanigy evett mint ay utolsó példanap csak megnovelte a teáskanál méretet evőkanálra

A 3 tol a 6 ik hónapig kb 150g okat evett egz étkeyére ,de már nem 2 óránként evett , hanem 3 igy nem 5* evett , hanem csak 3-4 alkalommal egy nap.

Az első félév letelte után már evett mindent csak kis adagokban DE kerülte a sót, olajat, zsirt, füszereset és fóleg diétás dolgokat evett és SEMMI szénsavas innivaló vagy agyoncukroyott gyumolcslé.

1 év után már evett borsosat meg néha 1-1 kocka csokit és a mennziséget is növelte picit.

12293. knildus2016-11-27 18:15
Javasolok még szívószálat, fekve kőnnyebb kortyolgatni a vizet, és még szőlőcukrot, mert folyadékot kapsz infúzióban, de nekem úgy leesett a vércukrom, hogy felkelni is alig tudtam, hogy szóljak. Hidd el hasznát fogod venni.

12292. Strawberrydream2016-11-27 12:47
Nagyon szívesen és sok sikert kívánok!
(válasz mkatinka 12290. hozzászólására)

12291. Strawberrydream2016-11-27 12:47
Az orvosoknak nem adtam semmit, mert ugye nem kevés pénzt kifizetünk a műtétért. A nővéreknek adtam 1000-2000Ft attól függően, hogy csinált-e valami nagyobb dolgot, kedves volt..stb...sajnos nagyon kevés az aki tényleg a betegekért van és szívvel-lélekkel csinálja, illetve még vittem gyümölcskosarat aszalványokból. Ezeket kombináltam :) de sokan vittek csokit is.
December 05.-én megyek elvileg dolgozni, akkor leszek 2 hetes műtött.
Már jól vagyok a sebek nem fájnak, igaz most két napig iszonyú gyomorfájásom volt és nagyon aggódtam, ma nem is iszom mást csak vizet.
(válasz Sikuku 12289. hozzászólására)

12290. mkatinka2016-11-27 12:12
Nagyon - nagyon köszönöm!!!! :) Egy csomó mindenre nem is gondoltam.
(válasz Strawberrydream 12288. hozzászólására)

12289. Sikuku2016-11-27 11:57
Koszi szepen ez hasznos lesz.

Azt megjerdezhetem, hogy vegul a korhazi halalkodast hogy oldottad meg? Kell? illik? Szokas? Elvarjak? Inkabb penz vagy ajandek (csoki?)

Mikor mesz vissza dolgozni? Ugy emlekszem regen azt irtad, hogy eleg hamar munkaba kell allnod.
(válasz Strawberrydream 12288. hozzászólására)

12288. Strawberrydream2016-11-27 10:45
Mi kell a Kórházba

Vitamin és vas feltöltés már mehet hetekkel a műtét előtt folyamatosan.

Lesz saját zárható szekrényed és ezeket majd mind bele tudod pakolni:

*7 váltás hálóruha -ebből jó ha 3 hálóing (katéter miatt)
*5 alsonemű
*zoknit is vihetsz, nekem volt hogy fázott a lábam éjjel 2-3 pár elég ha nzáron mész
*Legalább 1 papucs (de tehetsz még 1et ha zuhanyozáshoz is viselni akarsz)
*köntös (leginkább akkor kell majd amikor kimész sétálni a parkba)
*1-2 törölköző
*Fogkefe, fogkrém
*Izzadásgátló stift
*2 pohár vagy bögre (teának és víznek külön, mert lesz, hogy félóránként mást kvánsz, de egyszerre úgysem tudod kiüríteni)
*1 evőkanál (nem evéshez :), hanem pl ha köptetőt adnak a műtét után , hogy könnyebb legyen a légzés)
*legalább 4 tekercs wc papír (komolyan, hashajtás meg sok infúzió miatt rengeteget mész wcre)
*2 csomag baby törlőkendő (szuper arcot meg popót törölni)
*1 csomag fertőtlenítő kendő (én domestosost vittem a wc ülőkét letőrölni)
*Tusfürdő
*Mosdószivacs és vagy pici törölköző féle a műtét utáni napokra, mosdáshoz
*Kéz ferőtlenítő (pici üveges zselé, HiGeen márkájúból nagyon jó illatúak vannak)
*Papít zsepi (5-6 kis csomagos)
*Betét (nem számít mikor jönne meg, nekemis 1 héttel hamarabb megjött mert a szervezet sokszor így reagál a műtét miatt) Allways nak van hosszú betétje, azt javaslom
*Gyógyszerek (Ha rendszeresen kell gyógyszert szedned vidd magaddal és már az első nap tisztázd a dokival mit mikor kell szedned ÉS ay altató orvossnak is mond majd amikor jön beszélgetni veled)
*Ajakír (mert a műtét után 2-4 napig nem ihatsz semmit és ki lesz száradva a szád)
*Fésű (+hajgumi, hajcsatot nem ajánlom mert a sok háton fekvésnél nem kényelmes)
*Saját otthoni kispárnád (jó lesz meglátod)
*3-4 üveg 1, 5 literes szénsavmentes, ízesítetlen ásványvíz (hashajtóhoz is meg kell innod első nap 1-2 üveggel aztán mátét utáni 3. 4. Naptól meg apránként kell majd innod a vizet)
*Kényelmes derekú ruha a hazaútra
*Olvasnivaló szerintem feleslege, mert a mútét utáni napokban baromira nem lesz hozzá se kedved, se erőd meg úgyis jön az újságárús bácsi, de azért vihet pár újságot magaddal

Mi kell Otthonra az első napokban:

*Almalé (HohesC nek van savcsökkentett almaléje, ebből előre vehetsz otthonra 2-3 dobozzal)
*Botmixer (amikor a folyadékról kezdesz áttérni a pépesre és persze a pépesnél nagzon kell majd)
*Amikor hazamész egyből küldj ek valakit vásárolni , hogy tudjatok főzni egy jó adag húslevest (eleinte csak az üres levet ihatod majd)
*Szénsavmentes ásvánzvíy (1 karton)
*Kötszer (előbb utóbb elkezd lejönni a kórházi kötés ,gyógyszertárban lehet kapni olyat mint egy nagy tapasz és es pont a mi sebeink mérete, csak lehúzod róla a hátulját és felragasztod)
*Betadin (amikor átkötöztem a sebeket kicsit áttörölgettem, betdinos vattával)
*Bőrfertőtlenítő spray + steril vatta (gyógyszertárban veheted, az otthoni véralvadás gátló beadása előtt töröld át a karodon ahova be fogod adni)
*Vehetsz féldecis pohatat meg baby kanalat (én feles pálinkás poharat, meg kávés kanalat használok :)
(válasz Sikuku 12287. hozzászólására)

12287. Sikuku2016-11-27 10:28
Van egy muteti csomagolo lista valakinek, talan Maminak. Engem is lassan erdekel, kitenne valaki legyszi?

12286. mkatinka2016-11-27 10:06
Sziasztok, csomagolok, szerdán műtét Veszprémben. Mit ne felejtsek el vinni magammal?

12285. Miett742016-11-27 09:04
Sziasztok,

én még csak gondolkodom a műtéten és igyekszem visszaolvasni ezt a fórumot az elejétől, és bocsánat, hogy beleszólok, most a fehérjebevitel kapcsán jutott eszembe, hogy léteznek speciális tápszerek, vény nélkül és vényköteles változatban is, lehet, hogy érdekesek lehetnek a műtét utáni időszakra.

Itthon két cég termékeit lehet jellemzően kapni, a Nutricia termékeit Nutrini márkanév, a Fresenius termékeit a Fresubin márkanév alatt, ha pl. a Házipatikán rákerestek, sok infót kidob.

Nagyon nem olcsó, sőt nagyon-nagyon nem, viszont talán nem lehetetlen a sok kivizsgálás és a műtéti időszak közben szakorvosi javaslatot szerezni rá, akkor van némi TB támogatás.

12284. csaba722016-11-27 08:54
Tükörtojás és lágyabb sülttojás
(válasz matilda_unna 12282. hozzászólására)

12283. matilda_unna2016-11-27 08:05
10 kilót sikerült a gyomortükrözésig, aztán át kellett állnom gyomorfekélydiétára egy hónapra, ami elég szénhidrátdús, úgyhogy onnantól csak azon dolgoztam, hogy megtartsam azt a 10 kiló minuszt legalább, és sikerült is szerencsére.

Lefogyok annyit, mint a bypassosok, a súlyfelesleg 70-80%-át, és többet is a sporttal, csak utána kell nagyon résen lennem.
(válasz Mami76 12279. hozzászólására)

12282. matilda_unna2016-11-27 08:03
A tojást milyen formában sikerült eleinte megenni? nekem momentán nem sikerül többet ennem semmiképp 4-500 kalóriánál, pedig próbálom fölnyomni, de semmi nem ízlik, csak a húsleves, meg a babapiskótás-sütőtökös joghurtturmixom, meg a nagyon pépes bébikaják, a tökfőzeléktől is tisztára fájt tegnap a hasam.

Gondoltam talán a lágytojás menne, de az olyan fura valami kenyérféle nélkül, ahhoz meg még talán korai így a második héten.
(válasz csaba72 12281. hozzászólására)

12281. csaba722016-11-27 06:40
Mindenki nyugodjon le a ...... :-)
Eleinte nehéz bevinni több kalóriát de a 400 nagyon kevés. Én a kalória bázison számoltam és az 1000 körüli értéket elértem. Tojást ettem, protein port naponta, kétszersültet,rizst, banán - más gyümölcs nem ment le, csirkét - más hús nem ment le, almalevet ittam és joghurt italokat ( actimel és a 2 dc seket ), halat,halmájat főzelékeket az ilyen kajával a híg széklet is előfordulhat.
Azt,hogy mit viszel be nagyon meg kell gondolni mert keveset tudsz bevinni és szart nemszabad. Régen a mennyiség volt a több most a minőségre adjatok. Belevertek egy valag pénzt és a végén a silány kajával leromboljátok az egészet. Számoljátok a kalóriát de csak az elején oszt belejösz és kb tudni fogod,hogy mit és mennyit egyél...most így márciusi műtöttként 2 tojás bemegy vagy 3 virsli reggelire igaz utánna délig kuss van és ha elérted az ideális súlyodat ( na nem azt amit te tűztél ki a szervezeted beáll tehát nem fogsz elfogyni ) a bevitt mennyiség elég lesz ahoz,hogy megtartsd a súlyodat. persze a mozgás is nagyon fontos mellete...nincs lustálkodás nincs kifogás keresése mert akkor ott vagy ahol régen voltál. Sokan kizárják a cukrot az életükböl..mivel fogytam és eltünt a cukrom ezek kaják miatt néha vészesen alacsony volt tehá erre is oda kellet figyelni. Sok apróság van fortély ami mindenkinél más...fortély alatt értem,hogy igaz,hogy megtudom enni a mogyorót vagy a mogyorósat de utánna menekülnie kell a családnak. Vannak kaják amik túl sok gázt képeznek bennem igaz finomak és szeretem is és megtudom enni is de ki kell hagynom ha családi békét akarok. Tettem fel képet motivációnak ha mást nem engemet motivál :-)

12280. Mami762016-11-26 20:47
Mármint mennyit fogsz kb leadni?

12279. Mami762016-11-26 20:46
Matilda, régebbi írásodat (blog) olvasgattam tegnap és láttam, hogy fogyóztál a műtét előtt, végül mennyit sikerült lefogynod a műtétig? Neked mondta a Doki, hogy kb meddig fogsz lefogyni?

12278. matilda_unna2016-11-26 19:42
szerintem ez a 4-500 kalória csak most van a műtét utáni hetekben, legalábbis remélem idővel sikerül följebb nyomni.
(válasz siposd 12276. hozzászólására)

12277. Annamari Csabi2016-11-26 18:29
Később többet esznek a mennyiség nem nagyon de többször ennyit esznek lehet bátrabb lenni

12276. siposd2016-11-26 16:43
többen írtátok, hogy kb. 400-500 kcal-t tudtok egy nap megenni és nagyon ajánlott elkezdeni sportolni.
Hogyan bírjátok energiával, erővel? Nem vagytok állandóan hulla fáradtak?

és lenne még egy nagyon távlati kérdésem. Ha túl vagyok a műtéten, sikeresen lefogyok, akkor utána mi történik? Gondolom továbbra sem fogok tudni többet enni (meg hát értelme sem lenne), de akkor azért meg fog állni a súlycsökkenés?

12275. Mami762016-11-26 14:31
KM köszi, Én még nem hallottam erről a chia magról, de most utána néztem és szerintem venni fogok megpróbálom majd.
(válasz KM1981 12271. hozzászólására)

12274. okina10052016-11-26 12:26
Szia KM! Én próbáltam már,mandulatejbe tettem éjszakára és mézzel,eperrel ízesítettem. Reggelre olyan állaga volt mint a pudingnak.Mivel magában semleges az íze,ezért csak a fantáziád szab határt hogyan fogyasztod.Nekem egy reform boltos ismerős ajánlotta,magas a fehérje tartalma,vas,kálcium és más egyéb is van benne. Neten mindent meg lehet tudni róla:)
(válasz KM1981 12271. hozzászólására)

12273. Sikuku2016-11-26 10:36
En is minden bypassos videoban lattam a gyumolcskocsonyat de nem probaltam meg, mindig ugy gondoltam biztos nem egeszseges.
Most olyat is lattam egy videoban, hogy az ilyen kis muanyag otthoni jegkremkeszitobe tesznek gyumolcslevet vagy pepet es azt nyalogatjak miutan megfagy:)
Lassan eves meg a vitaminok is kipipalva plusz raadaaul meg desszert feelinge is megvan az embernek.
(válasz Mami76 12272. hozzászólására)