Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomor bypass lefogyásra fórum

Gyomor bypass lefogyásra (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯
17871. 597e292c7d (válaszként erre: 17866. - Ikres_anyu)
2018. febr. 23. 23:20

A hagyomanyoss orvostudomany a T2D-et gyogyithatatlannak tartja, igy ugy gondolom, az mar elorelepes, hogy vannak orvosok, akik elismerik, hogy az ilyen mutetetek kovetkezteben gyogyulas kovetkezik be.


Az idoszakos bojtoles hasznaljak a T2D gyogyitasara, peldaul az altalam emlitett dr Jason Fung kanadai doktor is foglalkozik ezzel.

A 2TD ugyanis taplalkozasi betegseg, a bojt es a bypass/gyomorszukito mutetek lenyege ugyanaz:

- inzlinrezisztencia megtorese (nincs taplalek -> nincs ami emelje az inzulinszintet, ugyanis az inzulinrezisztencia a magas inzluniszint miatt jon letre)

- fogyas -> a szervezetben lerakodott zsir kulcsszerepet jatszik az inzulin rezisztenciaban, kulonosen a belso szerveken, pl. a vesen es a hasnyalmirigyen lerakodott zsir okoz problemat.


Egy erdekesseg:

A hasnyalmirigyrol 1 gam zsir eltavolitasa (mutetileg) meggyogyitja a 2TD.

[link]


Ez nyilvan nem csak muteti uton erheto el, hanem fogyassal (bojtolessel) is.


Akit erdekel a tema, az az emlitett oldalakon utana tud nezni, nekem nincs lehetosegem, hogy jobban a reszletekbe menjek.

17870. NellyNati (válaszként erre: 17867. - Csaba72)
2018. febr. 23. 23:00
Nagyon jokat mondasz😊🙂 alig varom a 27. -ét. En is csak azert tudok irni tapasztalatot mint tudod a parom mar bypass műtöt. Igy van "némi" tapasztalatom. Nem is ertem mit keres itt az oldalon. Ez nem böjtölöknek van. Ez az oldal..... 😅😅😅
17869. 597e292c7d (válaszként erre: 17867. - Csaba72)
2018. febr. 23. 22:56

Angol oldalakra azert hivatkoztam, mert ebben a temaban nem ismerek olyan magyar oldalt, amely megbizhato es megfelelo informaciokat adna (ja valaki tud ilyet, kerem jelezze) - sajnos sok dolog nem elerheto magyar nyelven, nem csak ebben a temaban, de szamos mas teruleten sem, a nemzetkozi tudomanyos nyelv nem magyar, hanem angol.


A korabbi vadaskodasodat nem tisztaztad, igy a legujabb hozzaszolasod hasonlo reszeire nem latom ertelmet reagalni.

17868. matilda_unna (válaszként erre: 17861. - 597e292c7d)
2018. febr. 23. 22:48

Az a baj ezzel a böjti elmélettel, hogyvan egy bizonyos túlsúlyi pont, mindenkinél más, amikor már a böjt nem egészséges. Ahogy te is írod, érdemes ésszel, józanul csinálni, főleg ha valakinek valami betegsége van. Itt ez a betegség-rész a kulcsszó. A műtétre szoruló emberek már átlépték azt a határt, amit betegségnek nevezhetünk, még ha nem is gyötrik őket túlságosan társbetegségek, maga a túlsúly a betegség.


A műtét előtt egyrészt hiába is próbáltam volna böjtölni, egyszerűen elájultam még délelőtt, másrészt meg elviselhetetlen lett volna a rágcsáló éhség folyamatosan. A műtét nem egyszerűen kikényszerített böjt, a lekicsinyített gyomorba kerülő kevéske táplálék a jóllakottság illúzióját kelti, a kiiktatott gherlin-termelő gyomorrész pedig konkrétan csökkenti az éhségérzetet. Az igaz, hogy a műtét nem végleges megoldás, viszont elég sok ideig eltart a hatása ahhoz, hogy ha valaki kitartó és elszánt, akkor ezt a magától fogyós időszakot kihasználva szokásává tegye az egészséges táplálkozást és a rendszeres sportot, és csak így lesz végleges hatású a műtét.


VISZONT, kisebb súlyfeleslegnél, illetve egy-két évvel a műtét után állapotfenntartásra használva látok benne fantáziát, annyira, hogy ki is próbálom. Ez a 24 órás tetszik. Ezt gyakorlatban úgy kell érteni, hogy mondjuk hétfő reggel reggelizem, aztán semmi, aztán kedden megint reggelizem, aztán semmi, aztán szerda reggeltől meg megint eszem rendesen vaséárnapig, aztán hétfőn megint csak reggeli?

Mostmár simán kibírok kaja nélkül egy-két napot. Éhesnek persze éhes vagyok, de még azt se nagyon, de nem ájulok el, nem leszek rosszul, nem gyengülök el összeesésig, nem leszek dekoncentrált. Ez a műtét előtt kivitelezhetetlen lett volna.

17867. csaba72
2018. febr. 23. 22:39
Szeretem az ilyen okos embereket....a többi témában megnézve a hozzászólásokat ahol mindebhol angol oldalakra hivatkozol elég erdekessek szamomra...en nem hibatkozasokból,linkelböl ollózva irtam amit irtam hamem én átteltem. Nagyon művelt vagy tény de fingod.nincs róla.milyen az elet bypas előtt és után...vagyis van mert elolvastad.és már tudsz mindent...igazat megvalva utalom az ilyen embereket..más adatokra hivatkozva semmi sajat tapasztalat csak nyomjuk a suket dumát mint pl a bojtrol.
17866. ikres_anyu (válaszként erre: 17863. - 597e292c7d)
2018. febr. 23. 22:38

Kezd elgurulni a gyógyszerem!

Az orvostudomány jelenlegi állása szerint a T2DM egyetlen gyógymódja a műtét. Ezt nemzetközi szakirodalomra alapozva dr. Vasas írta a PHD értekezésében.

Ha jól tudom a böjtnek "csak" mellékhatása és nem fő célja a fogyás. A műtét előtt állók pedig semmi mást nem akarnak csak fogyni. Nem böjtölnek, csak módosítva viszik be a tápanyagokat. Teljesen más, pl pépes, pürés ételeket esznek, tejturmixot is akár, ami szerintem nem fér bele egy böjtbe!

"En a bojt alatt az un. idoszakos bojtot ertem" hát pont ez az, ők éleetük hátralévő részében máshogyan fognak táplálkozni, egy böjtöt ilyen huzamos ideig nem lehet tartani. (szerintem)

17865. csaba72 (válaszként erre: 17863. - 597e292c7d)
2018. febr. 23. 22:32

Hogy te mit gondolsz a kutyat nemerdekli. Arról a bojtrol amirol beszelsz nemlehet fogyni...vagyis te gondolod hogy az a megfelelő ha eszel bojtolsz eszel bojtolsz? Te eut csinaltad? Nalad ez bevált? Gondolkodtal azon hogy ez hogyan mukodik a realis életben? Milyen összefügges van a bojt és a 2 cukorrbetegség elmúlásaban? En sosem bojtoltrm igy ahogyan te irod...es nem is ajanlom senkinek sem de te bojtolhetsz akarmennyit.mert nalad tuti bevalt...igyal vizet es neegyél...majd egyel keveset....megint igyal de megint neegyél..ezt meddig lehet csinalni?

Olvasgasd csak nyugodtan amit leirtak en átteltem amit leirtam nem olvastan.

17864. 597e292c7d (válaszként erre: 17860. - Zsokadebrecen)
2018. febr. 23. 22:12

Szerintem nem lottem melle, ogyanis a bypass mutet alapvetoen harom modon segithet

- a gyomor leszukitesevel korlatozza a bevitt taplalekot

- korlatozza az etel felszivodasat

- az elozo ketto kombnacioja

[link]


Mindezek celja a taplalekbevitel, kaloriabevitel drasztikus csokkentese - ha a taplalek felszivodasat csokkentik, akkor is a kaloriabevitelt csokkentik, hiszen a belrendszeren athalado taplalekbol kevesebb kaloria hasznosul.

17863. 597e292c7d (válaszként erre: 17854. - Csaba72)
2018. febr. 23. 21:56

"...milyen termeket árulsz mert nagyon úgy néz ki hogy valamit forgalmazol...."


Ha azzal gyanusitasz meg, hogy valamit forgalmazok, akkor ezt biztosan ala is tudod tamasztani valamivel. Legyszives tedd meg, ellenkezo esetben legyszives korrigald magad.


Azt, hogy te sok penzt fektettel dietaba, mlyen logikai osszefuggesben van azzal, hogy a bojt nem segit a 2-es tipusu cukorbetegsegen?

Egyebkent eppen te magad irod, hogy a mutet, ami kikenyszeritett bojtoles, tunetmentesse tett - tehat a )kikenyszeritett bojt) segitett. Eppen ezek a mutetek mutatnak vilagosan ra, hogy ez bojtoles segit a 2-es tipusu cukorbetegseg gyogyitasaban.

17862. 597e292c7d (válaszként erre: 17852. - Csaba72)
2018. febr. 23. 21:45

Vannak, akik peldaul vallasi okokbol, hitukbol fakadoan bojtolnek rendszeresen, peldaul heti ket alkalommal (2 nap), semmi bajuk sem lesz.


A bojtoles mellett az egeszseges taplalkozasnak is jelentos szerepe van. Ha valaki elerte a celjat (pl. lefogyott), es utana visszater az egeszsegtelen eletmodjahoz, akkor valoszinuleg ujbol bajba kerul. De ez gondolom sokmindennel igy van, nem cask a bojtolessel.

17861. 597e292c7d (válaszként erre: 17849. - Ikres_anyu)
2018. febr. 23. 21:28

En a bojt alatt az un. idoszakos bojtot ertem, a bojt alatt csak viz fogyasztasat. Ez azt jelenti, hogy az ember felvaltva bojtol es eszik. Az, hogy milyen hosszu bojtot alkalmaz valaki, tobb mindentol fugghet, beleertve az egyeni sajatossagokat is.


Nehany pelda:

- 24 oras bojt: minden nap eszik az ember egyszer, a kovtkezo napi etkezesig bojtol

- 5:2: heti 5 nap etkezes, 2 nap bojt

Ezen az oldalon reszletesebb informaciot talalsz:

[link]


Intenziven addig erdemes csinalni (gondolom), amig az ember elerte vele a celjat, peldaul lefogyott a kivant testsulyra, meggyogyult a 2-es tipusu cukorbetegsegbol.

Teljesen egeszseges emberek is hasznalhatjak, a bojtolesnek sok pozitiv hatasa van.


Azok a forrasok (DietDoctor, dr. Jason Fung blogja), amelyeket en olvasok, nem tartjak szuksegesnek a plusz vitamin es asvanyi anyag bevitelet, ha az ember megfelelo mennyisegu es minosegu taplalekot fogyaszt a bojtolesek kozott.

Persze ez attol is fugg, mennyire intenziven csinalja valaki.


Mielott valaki belekezd, erdemes tajekozodni, esszel es jozanul csinalni, kulonosen, ha valamilyen betegsege van.

17860. zsokadebrecen (válaszként erre: 17847. - 597e292c7d)
2018. febr. 23. 12:26
Szia! Szerintem nem néztél megfelelően utánna ugyanis a bypass-nál nem csak drasztikus kalória csökkentésröl van szó hanem a vékonybélböl ki iktattnak egy másfél méternyi szakaszt ami a tápanyag felszívodásáért felelős. Tehát a legtöbbünknek az az igazi segítség, a böjttel huzamosabb ideig prálkoztam, mindhiába!
17859. zsokadebrecen (válaszként erre: 17847. - 597e292c7d)
2018. febr. 23. 12:24
Szia! Szerintem nem néztél megfelelően utánna ugyanis a bypass-nál nem csak drasztikus kalória csökkentésröl van szó hanem a vékonybélböl ki iktattnak egy másfél méternyi szakaszt ami a tápanyagfelsz
17858. NellyNati
2018. febr. 23. 10:23
Ha mar a betegsegekrol beszélünk. Kiderült hogy zsirosodik a majam, magasabb a cukrom a normalnal,es a legzessel is gondok vannak. De hal'isten egyik sem zarja ki a műtetet!! Hát ezert is fontos szamomra. Es ahogy irtam van egy 2 eves gyönyörű kislanyom. En 31 eves vagyok. Es őt meg fel kell nevelnem!!! Ha mar most kezdodnek a betegségek mi lenne kesobb. Most vagyok uton a műtet elotti utolso konzultaciora Mohos Elemér dr urhoz.!! Es remélhetőleg jövő héten kedden megkezdodik az uj eletem.... 🤗🤗😊😊😊
17857. csaba72 (válaszként erre: 17856. - Zolika87)
2018. febr. 23. 09:40
Szivessen segitek barmiben. Nem kell letörnöd mas lesz az életminöséged elhiheted
17856. Zolika87 (válaszként erre: 17853. - Csaba72)
2018. febr. 23. 09:32
Értem akkor marad a bypass :( valamit muszáj lépnem! Köszönöm a választ!
17855. eantoni
2018. febr. 23. 08:33

En ugy gondolom az ember nem divatbol megy mutetre, annak, hogy idaig eljuss, eleg komoly oka kell legyen. A bojt annak nagyon hatekony dolog, aki par kilot szeretne fogyni es jellemzoen nagyzabas, ha visszafogja a gyeplot, maris fogyni tud. Tarsbetegsegek, osszetettebb problemak eseten nem ad hosszu tavu megoldast a bojt, sot bizonyos esetekben kivitelezhetetlen is onmagaban. A mutet eseteben, azaltal, hogy ujrainditjak a rendszert, lehetoseged van uj szabalyrendszer felallitasara, ez adja az eletmodvaltast es az igazi mankot.

Tiszteletben tartom a velemenyed, de tulzottan leegyszerusiti a problemak lehetoseget es azok megoldasat is. Bizonyos esetekben kusebb riziko a mutet, mintsem a jojo lehetosege, vagy a nem mukodo koverseg lete.

17854. csaba72 (válaszként erre: 17848. - 597e292c7d)
2018. febr. 23. 00:50
Elolvastam pár hozzászolasodat pl a cukorbetegségről...milyen termeket árulsz mert nagyon úgy néz ki hogy valamit forgalmazol..elmondom hogy a bőjt magaban nemelég a 2 tipusú cukorbetegség elmúlasztására....honnan tudom? Onnan hogy en is cukor beteg voltam..évekig diétaztam elhiheted nem olcsón és nem múlt el a cukorbetegségem...most leadtam pár kilót és orvosilag tudom bizonyítani hogy tünet mentes vagyok nemszedek gyógyszereket....fe meg mindig nemértem hogy te miert is vagy itt?
17853. csaba72 (válaszként erre: 17845. - Zolika87)
2018. febr. 23. 00:45
Ne akarj gyomorgyürüt!!! Volt nekem és majdnem az életembe került es nem is fogytam vele. Fizikai munkát ha csak a vezetesre gondolok hamar tudsz végezni kb a 2 heten de ez egyén függő. Persze kereket nehezen fogsz cserelni vagy rakodni is...arra kell cca 3 hónap. Műtét utan is gond nelkül tudsz dolgozni ebben a szakmában én is már emelkedek 150-200 kg a teremben. Várakozást nemtudom hogy most mennyi es afizetes nalam a műtét napjan volt
17852. csaba72 (válaszként erre: 17847. - 597e292c7d)
2018. febr. 23. 00:41

Nagyon rosszul láttod sőt hiába irod hogy nemakarsz rosszat a szándékod kicsit kétes. A böjtöléssel az a gond ha mütét nelkül,hogy nemtudod megtartani eleted végéig...elcsabulsz kiengedsz es már jönnek is a kilók

..míg mütéttel ott van ez egy szíj formajaban...elhiheted akik megcsinaltattak a műtétet pár ilyen jojó efektusos böjtön túlvannak

17851. NellyNati (válaszként erre: 17849. - Ikres_anyu)
2018. febr. 22. 22:22
Igen!ez hozza segit az új élethez!! Egy hatalmas lökés!! 🤗 aztán utana mar tényleg rajtunk mulik....
17850. NellyNati
2018. febr. 22. 22:14
Mindenki ugy fogy le ahogy tud!!! En is fogytam mar le 57 kilora. Aztan tessek 1 gyermeket szültem es most képtelen vagyok le fogyni. Pedig nagyon sokan mondjak hisz "alig " eszel akkor mitől vagy ilyen? !! 100 vizsgalaton voltam. Semmit nem talaltak. Hal' istennek!!!! Sajnos ez ilyen es genetika is. Es 40 Bmi index felett szinte lehetetlen le fogyni.. Es ez statisztika. Nem en talom ki. Mindegy is. Mindenki fogyjon ahogy tud!!! 😊😊😉😉
17849. ikres_anyu
2018. febr. 22. 21:48

Várjunk már, te mit értesz böjtölés alatt? Hosszútávon nem lehet tartani, és a műtötteknek is vitamin és ásványi anyag pótlásra lesz szükségük, és kis volumenben kell sok kalóriát bevinniük, fenntartani az alapanyagcseréhez szükséges kalóriabevitelt. Egy idő után visszatérhetnek a korábbi étkezési szokásokhoz, de sokaknak ez a kezdő lépés az életmódváltás felé vezető úton!

Véleményem szerint a böjt csepp a tengerben, durva kalóriamegvonással (léböjt), ezért én a kíméletesebb, de hosszan tartó eredményesség mellett teszem le a voksomat!

17848. 597e292c7d (válaszként erre: 17844. - Kittykata)
2018. febr. 22. 21:42

Meg annyit szolnek hozza, hpgy szerintem tevedsz, ha azt gondolod, hogy a mutet vegleges megoldas.


En ugy tajekozdtam, hogy aki nem valtoztat az eletmodjan (pl. taplalkozas), az ujbol visszaterhet oda, ahonnan indult.

[link]

17847. 597e292c7d (válaszként erre: 17843. - NellyNati)
2018. febr. 22. 21:22

Ha jozan esszel belegondolsz, a mutet koveto fogyas az emlitett drasztikus kaloriacsokkentesnek koszonheto, semmi masnak. A drasztikus kaloriacsokkentes nem csak mutettel erheto el, hanem bojtolessel is.

A mutet maga pusztan csak fizikailag kikenyszeriti a bojtolest.


Igy szerintem nem igaz, hogy csak a mutet segit. Sot, a korabban hivatkozott oldalon azt is allitjak, hogy - kutatasok alapjan - a bojt HATEKONYABB, mint a mutet.


En igy latom. Termeszetesen tiszteletben tartom, ha te vagy masok ezzel nem ertenek egyet, es a mutetet preferalod.

17846. kittykata (válaszként erre: 17845. - Zolika87)
2018. febr. 22. 20:56
Szia! Sokat olvasgattam a témában, magánvélemény ugyan de szerintem a gyűrű és a ballon nem végleges megoldás mert egy idő után ki kell venni és megint esély nyílik telerakni a pocit. Nekem ez a szűkítès szimpi de még csak most megyek majd első konzultációra
17845. Zolika87
2018. febr. 22. 20:45

Sziasztok!

Sajnos már 145 kiló lettem és már őszintén szólva hányingerem van a kinézetemtől. Már vagy másfél éve a gyomorgyűrűn gondolkodom, de Dr. Tányi úrat elérni szinte lehetetlen plusz egyre többb panaszt hallok a gyűrűvel kapcsolatban ezért már csak a bypass maradt nekem mentőövnek. Jelen pillanatban megtudja valaki mondani, hogy mennyi kb a várakozási idő?

Körülbelül mennyi a felépülési idő, fizikai munkát végzek (kamion sofőr vagyok) és kiváncsi vagyok vajon a műtét után tudok-e még ebben a szakmában dolgozni......

A pénzt mikor kell kifizetni a műtétre a doktor úrnak? A konzultációkor vagy műtét napján? Válaszotokat előre is köszönöm. :)

17844. kittykata (válaszként erre: 17839. - NellyNati)
2018. febr. 22. 20:04
Én 175 cm vagyok a 130 kg-hoz, és eddig semmi bajom, mármint egészségügyi. A kinézetemen nem annyira parázok, nem tartom magam csúnyának, de abban biztos vagyok hogy előbb utóbb a kövérség hozni fogja a cimboráit is és ezt nem szeretném megvárni. Egyszer már fogytam le ugyanennyiről 80ra, de ezúttal végleges és megmásíthatatlan megoldást keresek.
17843. NellyNati (válaszként erre: 17841. - Ikres_anyu)
2018. febr. 22. 19:32

Szia

Nem is ertem mit keres itt az oldalon az a Valaki más 🤔 fodjon le ő ahogy akar... Elhiheti hogy mar ez a legvegso megoldas masok szamara . A műtet! Sajnos... 😔

17842. 597e292c7d (válaszként erre: 17841. - Ikres_anyu)
2018. febr. 22. 17:57

A gyomorszukito mutetek lenyege, hogy kikenyszeritsek fizikailag a drasztikus kaloroacsokkentest, vagyis bojtot.

Bojtolni mutet es az azzal jaro koltsegek es komplikaciok nelkul is lehet.


En ezt azert irtam, mert egy hozzaszolo a muteten gondolkozott.


Ez csak egy informacio segito szandekkal, nem akarom ezt a temat itt eroltetni.

Hivatkozas:

[link]

❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook