Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Gyomor bypass lefogyásra (32. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Diéta & fitness » Egyéb diétás témák

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

14161. Meri19702017-03-01 11:08
Sziasztok ! Tegnapi napról egy kis be számoló a DM vizsgálatokról ! Régebben olvastam a fórumon hogy egy páran panaszkodtak itt az eset menedzserekre nekem semmi rossz tapasztalatom nincs ezzel kapcsolatban nagyon gyorsan meg szervezte a vizsgálataimat ! 😀Tegnap meg volt UH, Mellkas Rtg, Diabetologia, Pszichológiai és legg kellemetlenebb a gyomor tükrőzés is 😒. Ez utóbbi nem volt valami kellemes , nagy vagányan be vállaltam altatás nélkül , amikor dugták le a csövet az nem volt olyan vészes amikor viszont húzták ki az elég rendessen meg viselt . Sajnos a leletem sem lett jó reflux betegségem és rekeszsérvem van. Nem tudom hogy ez kizárja e a műtétet !😒Amugy a DM ben minden nagyon flottul ment , le a kalappal előttük mindenki nagyon kedves és segítő kész volt .Pénteken megyek a Cardiologiara remélem ott már nem lesz gond . Üdv és kutartás mindenkinek.

14160. matilda_unna2017-03-01 10:42
Ne felejtsd el, hogy a gyűrűnél ott van a szűkület alatt az egész nagy gyomor, ami savat termel, és azért van minden éjjel refluxod, mert az a sav felmegy a szűkületen, de nem tud tőle lemenni, hát kimegy a szádba. A sleevenél meg van egy kicsi nagyon vékony gyomor, ami nagyon kevés savat termel, és még azt a keveset is csökkenti a protonpumpagátló.
Én a műtét előtt gyűrű nélkül is nagyon refluxos voltam, ha nem is minden éjjel, de sokszor ébredtem arra hogy fuldoklom a savtól a számban, hetente 2-3-szor legalább, főleg ha este ettem, és műtét óta teljesen elmúlt, egyetlen egyszer sem fordult ilyen elő.
(válasz JJnew 14157. hozzászólására)

14159. JJnew2017-03-01 10:39
Adjal mar vagy 20 kilot, majd lefogyom helyetted. Neked nem volt reflux?
(válasz sza cactus 14158. hozzászólására)

14158. sza cactus2017-03-01 10:14
elméletileg áprilisban megyek bypassra.az volt még kérdés,hogy a nagy súly miatt nem biztos,hogy a vékonybél fölér-e majd oda ,ahova kéne,de most legalább élőben megnézték azt is :-)
(válasz JJnew 14156. hozzászólására)

14157. JJnew2017-03-01 09:52
En csak azt tudom mondani hogy most nagyon rossz ez a reflux betegseg amit sikerult elkapnom a gyurutol. Es a sleeve nel is megvan a lehetoseg hogy reflux alakul ki. Es savlekotok nem segitenek. Tegnap kaptam egy levelet hogy igenis csak a bypass segit reflux eseten. :( minden reggel 4kor arra ebredek hogy sav van a szajamban....
(válasz Micor 14141. hozzászólására)

14156. JJnew2017-03-01 09:46
Orulok hogy jol vagy. Nem kell varni 6 honapot hogy meggyogyuljon a gyomor?
(válasz sza cactus 14102. hozzászólására)

14155. Kiel2017-02-28 17:47
Nem. A dietetikus szerint a magam összesrakta vitaminokkal csöszhettem el a gyomromat, attól nem megy az evés. Kiszórtam őket a kapszullából, úgy vettem be. Azt mondja okkal vannak azok kapszullában! Meg ebben van B1 vitamin, ami elvileg hányinger csönkkentő.. Meg szedtem ilyen multimineral cuccot, annak a fele acid, szóval simán lehet benne valami. Azt mondta ebben minden benne van, másfél év múlva azt eszek amit akarok, de addig ezt! Később válthatok szopogatósról lenyelősre ha tudok, de ne varázsoljak, azt szedjem amit ők kijelöltek. Én meg kérek engedélyt meghunyászkodni! :D
(válasz Erus78 14154. hozzászólására)

14154. Erus782017-02-28 16:38
Nem is szedsz más vitamint csak a Barinutrics multivitaminját és a calcium citrátját?
(válasz Kiel 14149. hozzászólására)

14153. Kiel2017-02-28 16:24
Ez a fura, hogy egyetlen egyszer sem öklendeztem. PEdig olyan vagyok mint te. Szagoktól, látványtól...brr! De ennek szaga sincs, állaga sincs, íze sincs. Mikor valami kaja jön vissza akkor annak sincs olyan gyomornedvvel kevert szaga, pontosan olyan, mint mikor lenyeltem. Ugye a gyomorban nem találkozik senkivel, és onnan jön vissza. Szóval nem vészes, csak kicsit kiborító, hogy nem tudok semmit enni, pedig az első két hétben tökéletesen ment minden. Ma nem kísérleteztem kajákkal, tökéletesen vagyok. Iszom a vizet, telik a nap, és semmi bajom. Pff...
(válasz matilda_unna 14152. hozzászólására)

14152. matilda_unna2017-02-28 15:28
és nem kezdesz el öklendezni magától a köpködéstől? én pusztán a látványtól is hánynék szerintem, nagyon érzékeny vagyok ilyenekre, ha egy rossz szagot érzek, rögtön öklendezek, vagy ha valami undorítót látok, reflexszerű, nem tudom nem csinálni. Egyszer elkaptam valami tüdőnyavalyát, a doki azt mondta, hogy ki kell köpnöm a slejmet, amikor köhögök, na akkor én állandóan öklendeztem meg hánytam pusztán a gondolattól, hogy a slejm benne van a számban, és attól hogy kiköptem. Értem hogy a bypassos hányás nem olyan mint a régi, de nekem elég lenne a tudat is, hogy kijön valami, és puff már rosszul is vagyok :-D Régen ha elkaptam szerencsére nagyon ritkán valami gyomorinfluenzát, akkor mindig először hánytam a betegségtől, aztán meg a hányás tudatától, a látványától, a szagától... brrr... mindig sokkal sokkan kimerültem tőle mint más, és sokkal betegebb voltam.

Már ahogy mondjátok, hogy habos hányás... hát én kész vagyok, rettenetes lehet !
(válasz Kiel 14151. hozzászólására)

14151. Kiel2017-02-28 14:17
Az van, hogy efektíve visszajön a kaja a gyomrodból, tehát hányásnak kell nevezni, de gyakorlatilag tök más mint a régi. Nincs émelygés, rosszullét, nincsenek görcsös összehúzódások. Semmi ilyesmi. Van egy kis feszítő érzés, és eza hab vagy mifene feljön a szádba, te meg kiköpöd. Nem kell préselned, nincs savas íze, semmi. Ülök a kanapén, és köpködök egy pohárba egy órát. Ha hülye ökör vagyok, és mindenképp be akarom tolni a proteint mielőtt megnyugodna a gyomrom, akkor iszok-köpök, az se marad bent, meg víz se. Ha hagyok egy óra nyugtot a gyomrocskámnak szépen megnyugszik. Csak sajna makacs fajta vagyok! :D (mindig ő nyer! :D)
(válasz matilda_unna 14150. hozzászólására)

14150. matilda_unna2017-02-28 14:09
jaj, ez a sok hányás, nem tudom hogy bírjátok. Ezért örülök a legjobban, hogy sleevem lett, el nem tudnám viselni az állandó hányást. Régen is utáltam, annyira fájt mindig, gyűlölöm. Inkább egy vesekő, mint a róka folyton folyvást. :-(

14149. Kiel2017-02-28 13:53
Gratula a sok-sok új műtöttnek, gyors gyógyulást mindenkinek! :)

Helyzetjelentés:
Ma vagyok három hetes, a zsírmáj diétával együtt 15 kiló ment le. Kb. (vasárnap a mérésnapom.:))
Kicsit szívás az élet, mert nem sok ételt tudok megenni, szintem mindentől hányok. olyan, mint a kólába dobott mentos, jön fel a hab, maj amit megettem az is. Mindent folyékony, vagy pépes, marha lassan eszem, mütyür kanállal, szedek protonpumpa gátlót, és mégis! Szerencsére a tejeskávé a proteinnel jól lemegy( napi 60 gramm fehérje), meg a vitanim is, így a dietetikusom szerint nó para, igyam amit tudok, a többivel meg várjak. Kicsattanok az energiától, ma is 6 kilométert sétáltam teljes lendülettel, és csak azért fordultam vissza mert eleredt az eső. úReggel kicsit le vagyok eresztve, amit egy ivójoghurt, vagy 1-2 deci tejes-proteines kávé megszüntet.Okosnak kell lenni, eddig nem ettem semmit mielőtt a lányokat elindítottam suliba, ez most nem jó így, reszket az inam mire az egy órás reggeli etapot lezavarom, zuhanok a fotelbe a kávémmal, tök bekábulva. (Majd a kávé után egy óra túra, hegynek fel, völgybe le, és még bőven bírnám.) A sebeim mesések, teljesen beheggedtek, rózsaszínek, kis csinosak. A ragtapasz, amit 10 napig rajta volt kimarta körben a bőrt, az jobban látszik mint maga a seb. No mi van még? Naponta van nagydolog, amit nem is értek. Miből készül?! Barátnőm szerint a súlyfeleslegem távozik ezen az úton! Remélem! :D Napi két szopogatós tabi vitamint veszek be. Barinutrics multi, és 2000 milis kalcium citrát. Néha egy 1000 milis c vitamin is megy mellé.
Az izmaim remek állapotban, a bőröm egyelőre nem indult komolyabban ereszkedésnek (kenem Q10-es olajjal), a sebeket körömvirággal.
Mindenki vigyázzon magára! Nincs általános szabály! Mindenki másként, más ütemben gyógyul, lényeg, hogy figyeljünk a testünkre, és tartsuk amit a doki mond. Még egy dolog! A gyógyulás első 3 hónapja nem egyenletes javulás, néha visszaesünk, ami múltkor ment az most nem, vannak jobb és rosszabb napok. NEm kell kétségbe esni, ha jön egy vacakabb időszak, lesz ez még jobb is. Tudjátok a föci tanárom mondogatta, hogy a vízzáró réteget mindig vízáteresztő követi a földben. Miért? Mert ha a vízzáró réteg után újra vízzáró réteg jönne, az akkor még ugyanaz a vízzárüó réteg. :D Szóval a szar időszakokat határozottan tuti, hogy jó fogja követni! :D
Csók mindenkinek, és türelmet a gyógyuláshoz!

14148. Erus782017-02-28 13:40
Pedig abbol is van citrátos, CalciviD citrát.
(válasz bibionee8 14147. hozzászólására)

14147. bibionee82017-02-28 12:36
Köszi. Csak nem emlekeztem a reszletekre. Es a ferjem ment el vitamint venni es calciviD-et hozott,amiben benne a D vitamin. De sajna nem citratos. Igy ma ujat kell vennem.
(válasz matilda_unna 14144. hozzászólására)

14146. Zsú19652017-02-28 11:37
Én a bypass után többször is elbizonytalanodtam, hogy jól tettem-e, hogy ezt választottam. 105-110 kilóval mentem a műtétre, tehát nem voltam extrém kövér.
Most majdnem 5 évesen, biztos vagyok benne, hogy jó döntést hoztam. Igyekszem okosan étkezni, mennyiségre és minőségre is figyelni, az elmúlt években sokat sportoltam. De nem vagyok olyan nagyon tudatos és kitartó hosszú távon, mint sokan. Most zártam le (remélem lezártam) egy lusta időszakot az életemben. CCa. 4 hónapja nem sportoltam, és nem figyeltem a kajára. A mennyiségeket nem növeltem, de nem számoltam a kalóriát és mindenből ettem kicsit, amit kívántam. Ennek eredményeként az eddig összeedzett izmaim petyhüdtek, híztam néhány kilót, ismét egy mérettel nagyobb ruhák a kényelmesek. Persze, most sem vagyok még kövér.
Csak arra akarok rámutatni, hogy ha nem vagy olyan szerencsés műtét után, hogy bármit megehetsz bűntetlenül majd amikor már tudsz, és nem tudsz egész életedben nagyon következetes és tudatos lenni, akkor bizony simán vissza lehet hízni. Kicsit is, nagyon is.
(válasz Micor 14141. hozzászólására)

14145. matilda_unna2017-02-28 11:31
olyan vitamint érdemes keresni, ami 2:1 arányban tartalmaz calcium és magnézium citrátot (a Magnéziumból is citrátot kell) és még D vitamint is.

14144. matilda_unna2017-02-28 11:29
A citrát jobban, könnyebben felszívódik a bélben, mert nem PH-függő a felszívódása, a karbonátnak igen. Ráadásul a citrát savasítja kicsit a vizeletet, ami megakadályozza a vesekő képződését. Bypass után ez mind fontos, mert a PH is megváltozik, a lehető legnagybb hatásfokkal felszívódó kalciumra van szükség, és enélkül nagy az esély a vesekőre is. (az epekőre is, csak azt sajnos nem lehet kivédeni)
(válasz bibionee8 14143. hozzászólására)

14143. bibionee82017-02-28 11:14
Elmondja valaki,aki tudja,hogy mi volt a különbség a kálcium karbonat es kalcium citrat kozott? Miert citratot kell szedni a mutet utan? Koszi

14142. Erus782017-02-28 11:08
Sziasztok! Engem csutortok delutan műtöttek (Skittles után 😄), elég jól vagyok 😄 A műtét előtti diétával -6 kg, azóta eddig -2,5 kg 😄
(válasz kistosek 14135. hozzászólására)

14141. Micor2017-02-28 10:05
Köszönöm a választ, nagyon erősen hajlok a sleeve felé:-) Kérdeztem a Vasas dokit, hogy szerinte mi legyen, de azt mondta, hogy rám bízza. Műtét előtt 2 héttel kell válaszolnom rá. Már megkaptam az ajánlatot és az előleg befizetésről szóló levelet is. Most a háziorvost próbálom megfűzni, hofy legyen TB-re az előzetes vizsgálat, remélem sikerrel járok, ellenkező esetben elég sokat kell fizetni ezért is.
(válasz matilda_unna 14140. hozzászólására)

14140. matilda_unna2017-02-28 09:43
Szia :-) A sleevenél statisztikák szerint 10-ből 2-3 aki visszahízik, a bypassnál 10-ből 1. Igen, visszatágulhat a gyomor, főleg ha túl sok étellel van traktálva meg szénsavas üdítőkkel, tény, hogy a sleeveseknek, ha meg akarják tartani a sőlyukat hosszútávon, akkor étkezésben tudatosabbnak és önfegyelmesebbnek kell lenni hosszútávon mint a bypassosknak, viszont cserébe a sleeve sokkal fizilógiásabb, nincs mesterséges felszívódási szavar, ami átmegy a gyomron, az utána ugyanúgy hasznosul, mint azelőtt, tehát nincs hasmenés, hányás, hajhullás, vitaminhiány, nincs szuri. Szedni vitamint kell persze, főleg az első 1-2 évben mindenképp, mert akkor tényleg extrém keveset bír enni az ember, és ezért lehet hiánya, nem a felszívódási problémáktól. Egyénenként is változó, hogy mennyi ideig kell szedni, vagy mennyit, én most csökkentettem a vitaminmennyiséget, mert múlt héten volt az első három hónapos vérvételem vitaminszintekkel, és gyakorlatilag minden értékem épp a felső maximum határ alatt volt kicsivel, szóval modhatni nagyon is jól hasznosulnak a vitaminok amiket szedek, és igyekszem okosan is enni azt a keveset amit bírok, legyen változatos, sok fehérje és vitamin és rost, és kevés szénhidrát.
Az első egy-két évben kell szedni protonpumpagátlót, ami savlekötő, hogy ne bántsa a műtött gyomrot a sav, eleinte 40 mg-ot írnak fel naponta, de fogyás után már elég 20 mg is, úgy egy év után, aztán szerintem idővel el is lehet hagyni, ha nincsenek reflux-gondok, és akkor lehet abbahagyni vagy lecsökkenteni a D-vitamin és Kalcium szedését is. Ezt a kettőt mindenképp szedni kell, amíg a savlekötőt is szedi valaki, mert ezek savas környezetben oldódnak és szívódnak fel, tehát a normál étellel bevitt Dvit és Kalcium nem tud elegendő felszívódni savlekötés mellett ilyen kicsi gyomorból.

Az, hogy mennyi idő alatt fogynád le a súlyfelesleged gyakorlatilag megjósolhatatlan, teljesen változó egyénenként, ahogy a bypassnál is. Engem november közepén műtöttek, azóta fogytam 26 kilót (plusz 10-et előtte, amíg készültem a műtétre), de nekem jóval több a feleslegem, nagyobb súlyból eleinte gyorsabban fogy mindenki.

Darabos kaját úgy 3-4 héttel a műtét után már ettem, jól meg kell rágni,akkor mindent ehetsz, de nagyon érezni ám, hogy mit bír a gyomor és mennyit, nem szabad erőltetni semmit. Veszprémben 16mm átmérőjű gyomrot műtenek, érdemes úgy vizualizálni, hogy papírból készítesz egy ilyen átmérőjű csövet, és megpróbálod elképzelni, hogy mennyi kaja tud azon átmenni egyszerre, nos nagyon kevés :-D

A sleeveseknek kevesebb komplikáció merülhet föl, mert eleve kisebb műtét, kevésbé megterhelő a szervezetnek, viszont hosszabb maga a varrat ezért arányaiban több varratelégtelenség fordul elő mint bypassnál, azaz elenged a varrat itt-ott, és akkor újra kell műteni. Egy ilyen sleevest ismerek csak. Ennek max 6 hétig áll fenn a lehetősége, azért is kell puha, pépes ételt enni. vagy nagyon-nagyon megrágva a darabosat, és keveset egyszerre, hogy ne legyen túlságosan feszegetve a gyomorvarrat. Ha az ember túl van azon az időszakon, amikor még sérülékenyek a varratok, akkor már nincs nagyon semmi más komplikációs lehetőség, nem úgy mint a bypassnál, és kb a második hónapra már erőnlétileg is ugyanott voltam mint műtét előtt, pontosabban sokkal jobban a toppon voltam, mert addigra már lefogytam egy katonai menetfelszerelésnek megfelelő súlyt, sokkal könyebb volt minden. Mostanában állandóan kirándulni járunk a férjemmel, régen alig akartam a kocsiból is kiszállni, mert olyan hamar elfáradtam, most meg annyit rohangálok mint egy benarkózott futóegér, a férjem alig bír loholni utánam :-D
(válasz Micor 14139. hozzászólására)

14139. Micor2017-02-28 09:16
Szia!
Én még műtét előtt állok és nem döntöttem el, hogy melyiket válasszam. A bypasst, vagy a sleevet. A sleevről nem túl sokat tudok, mármint a hatásáról, mennyi a visszahízás esélye, illetve visszatágtulhat-e a gyomor. itt is életem végéig vitaminokat és injekciót kell-e kapni. Szívem szerint ezt választanám. összesen 33 kg-ot kellene lefogynom, ezt kb mikorra érném el, és mennyire tartós? Mikortól lehet darabos kaját enni, volt-e valami probléma műtét után? április-májusban lesz a műtét.Előre is köszönöm, ha válaszolsz. Kati
(válasz matilda_unna 14138. hozzászólására)

14138. matilda_unna2017-02-28 08:59
Szia én is sleeves vagyok :-) már írtam sokat a sleeveről a fórumban, érdemes visszaolvasni, de szívesen válaszolok a kérdéseidre :-)
Én is nagyon féltem a műtét előtt, de életem legjobb döntése volt, nem bántam meg egyáltalán.
(válasz Ditte 888 14132. hozzászólására)

14137. Ditte 8882017-02-28 08:47
Évek óta Ausztriában élek.Holnap lesz a konzultációm egy profnál, akkor tudom meg azt is,hogy mennyi lesz a sleeve.
(válasz Sikuku 14134. hozzászólására)

14136. Skittles2017-02-28 07:50
Sziasztok Kistosekék :) csütörtök reggel volt a műtétem és ma reggel 4 kilóval vagyok kevesebb, meg még -2 kiló a diétával....szóval nagyon örülök :)
(válasz kistosek 14135. hozzászólására)

14135. kistosek2017-02-28 07:38
Sziasztok!hogy vagytok?ki mit próbált már ki evés terén?Kistosek supreül van..mintha nem is töltött volna 2 napot a dm-ben...vki mért már súlyt?;)

14134. Sikuku2017-02-28 07:35
Ausztriaban mennyibe kerul a sleeve? Magyarorszagon elsz?
(válasz Ditte 888 14132. hozzászólására)

14133. Kisiza2017-02-27 22:40
Aztamindenit,
12 bypass egy héten ( és a Te gyürü kivételed sza cactus)
El vagyok ájulva...
(válasz sza cactus 14116. hozzászólására)

14132. Ditte 8882017-02-27 21:27
Sziasztok!
Két konzultációs időpontom van, az egyik Veszprémbe, a másik Ausztriába.Mindkét helyen sleeve-ről fogunk konzultálni.Kérem,hogy írjatok nekem főként olyanok akik korábban voltak műtve, sleevel,hogy mik a tapasztalatok? Ki hogyan készült a műtétre, milyen volt a lábadozási időszak?Milyen ütemben fogytatok?Régóta olvasom a fórumot, úgy éreztem,hogy eljött az idő arra,hogy én is regisztráljak. Kell a csoport támogatása. A döntést meghoztam, a gatyám meg tele.Egy hétig szuper jó döntés, utána még se. Ausztriába bármikor műtenek, ahogy kérem az időpontot.