Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Gyomor bypass lefogyásra (4. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Diéta & fitness » Egyéb diétás témák

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

17582. eantoni2017-12-21 21:22
Koszi, igyekszem, bar ehhez valoszinuleg majd segitseget kell kernem, mert a konditermek vilaga ismeretlen terep... egyenlore...viszont itt angyalfoldon rengeteg lehetoseg van a kozelemben. Szep estet, eva
(válasz csaba72 17581. hozzászólására)

17581. csaba722017-12-21 20:22
Márciusban volt a bypas mutetetm es októberben a hasplasztikam. A hasizmot nemvagta haza mert ahoz nemnyúltak mert sokat edzettem rá....edzeni kb 1 hónap után kezdtem mivel ez csak a bőrön van a vágás és nem a hasfalon nem volt problema az edzes közben. Érzéketlen még most is és néha beviszket. Tornázz hasra hogy nekeljen azt is varrni és bátran vágj bele. Nefelj tőle

17580. eantoni2017-12-21 16:43
Szia Csaba,
Kerdezhetlek a korabbi hasplasztikadrol? A bypass utan mennyi ido utan futottal neki, mennyire vagta haza a hasizmodat es edzes kozben mennyire kell ra figyelni? Van olyan speci dolog mar most itt mutet utan, amire erdemes figyelni egy kesobbi hasplasztika kapcsan? Szeretem a tanacsaidat es bar onfeju tipus vagyok, kivancsi lennek a gondolataidra.
(válasz csaba72 17579. hozzászólására)

17579. csaba722017-12-21 07:02
én is régen írtam ide. a múlt héten voltam egy zsírleszíváson - vagyis a hasplasztika után maradt 2 csucsok a varrat 2 végén és az nemtetszett onnan szívattam le a zsírt. kb 450 ml lett leszíva. helyi érzéstelenítésben lett csinálva tahát kb 1 óra után és 2-2 oltéssel mentem haza. tegnap voltam varratszedésen minden ok kicsit megvan poccedve még 10 napig kell viselnem a haskotot

17578. eantoni2017-12-20 23:17
Sziasztok,
Regen irtam es imadom, hogy paran idorol idore ram irtok, hogy, hol tartok. Szoval ime:
Csodalatosdolgok tortentek velem a heten, igy ezzel kezdem. Eloszor is hihetetlen, de hosszu evek sikertelen kuzdelme utan megint 9cel kezdodik a sulyom, 7hetes vagyok, eddig 13 kilot sikerult leadnom, de ami meg ennel is fontosabb, hogy egyre kevesebbet faj a hatam es az izuleteim. A borom kis segitseggel (vakumos borfeszesitesarcon, nyakon, dekoltazson, ami hetente 1× alkalom), de remekul lekoveti a fogyasom. A heten eloszor megint voltam uszni, csodalatos erzes volt, bar csak fel kilometer ment a regi egy helyett, oszinten bevallom, az utolso hossz mar csak kitartasbol ment igy is, de mindenkepp nagy elmeny volt, ujra izben lenni. Probalok lapattal, mellen uszni, hogy a felkaromon kialakulni akaro lifi-lefi alkatreszeimet visszafogjam, amennyire lehet. A heten Csaba korabbi javaslatait kovetve kardiokent raalltam a 100eve a sarokban piheno eliptikus lepegegore...hat 1-2perc megy a legkisebb fokozaton, de majd meghalok...eddig sem volt kedvencem, most is csak a joakarat es a kuzdo szellem allit ra, na meg az a bizonyos dafke.
En es az ujdonsult pocakom altalaban jol kijovunk egymassal, de azert tovabbra is elofordulnak hisztisebb pillanatok, amikor visszaloki, ami neki nem teszik. Reggel peldaul csak folyadekot tudok inni, max egy actimelt, ha szilardabbal probalkozok, visszajon (viszont csereb legalabb 3-4deci foladek lemegy. Delben barmi johet, kb 2 decinyi, ami puha es pepes, de egy szelet hussal tovabbra sem tudnek mit kezdeni,a darabos etel lenyelesevel tovabbra is hadilabon allok. Delutan jol esik valami "nasi", egy fel banan, par szem kesudio, egy zabszelet, esetleg egy kocka narancsos etcsoki (Lidl termek) nagyon jol tud esni.
Este husival zarok, szivesen megeszem egy szelet fasirtot, de tovabbrais nagy kedvenc a husleves (kulon a leve es a suruje, merthogy egyutt nem igazan megy).
Szo al itt tartunk en es a pocakom; probalunk osszhangban lenni es alkalmazkodni egymashoz, inkabb tobb, mint kevesebb sikerrel. Tanulok tobbet foglalkozni magammal, igyekszem mindig frisset, hazi kosztot enni, (azert a bebietel meg mindig ki tud segiteni, ha suru a napom, igazi biztonsagos, egyszeru palya) furcsa, valtozo erzes ennyire prioritast elvezni a sajat eletemben, a lelkem sokszor haborog, hogy szabad-e, de az eszem tudja, hogy most ennek van itt az ideje. Puszi mindenkinek es kivanok nagyon szep, haborgo pocak mentes unnepeket.
Szeretettel, Eva

17577. edu312017-12-19 19:00
Én nagyon örülök hogy írtál, bár többen tennék, hogy a hosszabb távú tapasztalatokat megírják. Gratulálok az eredményhez. Mit és mennyit mozogsz a mostani életviteled mellett?

17576. Fruzsajna2017-12-19 12:57
Kedves Fórumozók!

Bár már nem vagyok napi szinten aktív tagja a kis közösségünknek, azért vissza-visszatérek és megosztom veletek a tapasztalataimat.

Akit esetleg nem érdekel, attól elnézést.

2016. december 15-én, több, mint egy évvel ezelőtt volt a bypass műtétem Veszprémben. Az induló súlyom 123 kg volt.
Most, egy év elteltével 78 kg vagyok. Még kb. 10 kilótól szeretnék megszabadulni és azzal én el is értem az álomsúlyomat.:)
A plasztikai műtétet valószínűleg nem fogom megúszni, legalábbis egy hasplasztikát mindenképpen be kell iktatnom és a melleim háromnegyede is eltűnt, így az sem kizárt. :D

Én a műtét utáni első heteket nagyon megszenvedtem, hatalmas fájdalmaim voltak és többször majdnem megfullasztottam magamat, de erről akkor írtam bővebben, nem kívánom megismételni (még emlékezni sem akarok rá). :)

Bár nekem semmilyen társbetegségem nem volt, összességében egészséges vagyok, nincsen vitaminhiányom és nem hullott ki egy szál hajam sem.

Ami viszont furcsa, hogy a műtétem előtti fizikumomat megközelítőleg sem tudtam visszanyerni egy év alatt sem. Műtét előtt 2-3 órás kemény és izzasztó edzéseket zokszó nélkül végigcsináltam, most a 45-60 perc is megerőltető és sokkal kevesebbet is bírok. Új elemként jelentkezik az édesség iránti elképesztő vágyam, ami előtte szintén nem volt soha, mivel nem szerettem az édes dolgot. Ezt most cukor nélküli édességekkel próbálom áthidalni. Ha viszont valódi cukorhoz nyúlok, jön a cukorkóma a tompa fejfájással, szédüléssel és szapora szívveréssel.

Az evés elég rapszodikusan változik. Valamikor meg tudok enni egy átlagos adag főételt ebédre, valamikor a 2. falatnál érzem, hogy mindjárt kijön belőlem és le is teszem az evőeszközt. Valamikor megiszom egymás után 2 bögre teát, valamikor 3 korty víz után jön a dumping-szindróma... szóval ezt még mindig próbálom szokni. Ami állandó az az, hogy nagyon lassan eszem és néha zavar, mert úgy érzem mindenki engem néz, hogy még mindig rágok...:)
A napi átlagos elfogyasztott mennyiségem 800-850 gramm + 2 liter folyadék (főleg víz és tea).

Ha újra bele kellene vágnom, a sok fájdalom és lassú felépülés (meg a rengeteg hányás :D) ellenére is gondolkodás nélkül megtenném, mert tényleg megváltozott az életem.

További sok sikert, kitartást, jó egészséget és persze kellemes ünnepeket kívánok minden műtét előtt állónak, épp' műtőasztalon fekvőnek, friss műtöttnek és minden gyógyulás útjára lépett társamnak is!

Fruzsájna

17575. edu312017-12-16 14:17
Köszi Ditte. Én 2 hónapos sleeves vagyok és most kb. 800 kcal megy be egy nap. Én is vezetek étkezési naplót (kalóriabázis) 40 percet szobabiciklizem egyenlőre.Csökkent a fogyás üteme, már nem éri el az 1 kg/hetet. Nem bánom egyébként, eddig a bőröm nagyon szépen bírja mindenhol, de messze még a vége. A dietetikus szerint egy év múlva majd el kell érni az 1400 kcal-t és akkor a sok bogyót sem kell majd szedni. Nekem a 4-600 nem volt elég, éreztem hogy enervált vagyok, de ez biztosan mindenkinél más és más.Azt hittem többen vezetik a bevitt kalóriát. :(
(válasz Ditte 888 17572. hozzászólására)

17574. Ditte 8882017-12-16 00:35
Semmi szigorú diéta, ennyit bírok enni.
(válasz 1140Ancsa 17573. hozzászólására)

17573. 1140Ancsa2017-12-15 20:19
És mennyit fogytál eddig ilyen szigorú diéta mellett, ha szabad érdeklődnöm?😨
(válasz Ditte 888 17572. hozzászólására)

17572. Ditte 8882017-12-15 13:11
sleeves vagyok.4,5 hónapos.A napi kalória bevitel 400-600 kalória.Mozgok mellette futópadon. A szénhidrát ebből nagyon minimális.Főként fehérje,hús,hal,tojás,sajt,tejföl,paprika,uborka,banán,leves
,főzelék abból is egy adag 2dl,stb Szénhidrát 1 szelet kenyér,vagy egy zsemle 2 osztva, néha tészta,100g, vagy egy egy bon bon, de szinte semmmi cukor.Kávé,tea, és a moziba nagy ritkán fél adag nachos. És étkezési naplót vezetek.
(válasz edu31 17571. hozzászólására)

17571. edu312017-12-15 09:11
Sziasztok. Ha van közöttetek olyan aki vezeti a napi kalóriabevitelt kérlek írja meg hogy hány hónapos, mennyi az átlag kalóriabevitele, esetleg a szénhidrátot is, és hogy sportol-e mellette. Köszönöm.

17570. eantoni2017-12-11 15:39
Koszi, kiprobalom.
(válasz Skittles 17569. hozzászólására)

17569. Skittles2017-12-11 08:55
Szia! Próbálj meg krómot szedni, az elnyomja az édesség utáni vágyat
(válasz eantoni 17566. hozzászólására)

17568. eantoni2017-12-10 12:32
Koszi a gyors valaszt, a mennyiseg konkretan egy-egy falat, csak az a furcsa, hogy majd minden nap kivanom, mikozben elozoleg egyaltalan nem ettem ilyeneket. Az is meglepo, hogy korabban siman megittam egy ivojoghurtot, turmixot, most meg semmi olyan nem megy le (egyenlore sajnos a feherjeturmix sem), ami hasonlo allagu.
(válasz csaba72 17567. hozzászólására)

17567. csaba722017-12-10 06:06
Szerintem nincs benne semmi furcsa. Azt egyel ami jól esik a mennyiség úgy is kevesebb de azért túlzasokba ne ess
(válasz eantoni 17566. hozzászólására)

17566. eantoni2017-12-09 21:14
Sziasztok,az normalis dolog, hogy a mutet ota jobban kivanom az edesseget, sutit? Nem a nagyon edeset, de mondjuk tejszeletet, pudingot, tejbegrizt, egy-egy falat etcsokit...Nekem ez olyan furcsa...

17565. Noncsi412017-12-08 19:24
Szívből gratulálok!
(válasz Manci76-76 17564. hozzászólására)

17564. Manci76-762017-12-08 14:00
Sziasztok!
2015 májusában volt a műtétem Debrecenbe. Dr. Tanyi műtött. A műtét hosszú volt és nagyon megviselt a kórházban töltött 1 hét. Ami az utána következő időszakot illeti, arról annyit tudnék mondani, hogy fent és lent. Jelenleg 68 kg vagyok. 128 -ról indultam. Tavaly októberben volt a hasplasztikám a Szent Imre kórházban. Nagyon nehéz út volt, de nagyon megérte. Révbe értem minden téren. Saját magammal, a világgal kibékültem. Társat találtam :) Menyasszony lettem :) Mindenkinek szurkolok, drukkolok! Kitartást nektek!

17563. eantoni2017-12-06 21:00
Szia, holnap, 7en lesz egy honapja, hogy mutottek, nem mindig egyszeru, de elvezem, hogy valtozom. Gyogyul a testem es a lelkem is. Itthon mindent megkostolok, amit megkivanok, es puha, jokat kiserletezem, hogy mi jon be es mi nem. Pincurka gyomrom ugyan kicsit haklis, de ugyesen kommunikal egybol visszajelez mindenre. Ami nem megy, az azonnal visszajon fajdalom nelkul, egyszeruen megall a gyomorszajnal, olyan, mintha csuklani akarnek es mar jon is vissza.
A munkahelyen persze sokkal ovatosabb vagyok, ott rutinosan veszem az akadalyokat, nem kiserletezem, altalaban bebietelt eszem, kb 3/4uvegnyit, legyen az gyari, vagy epp altalam keszitett. En reggel nem tudok enni, ilyenkor max egy fel tejeskavet (noacid is ekkor, reggel veszem be) es esetleg egy actimelt iszom, de ez utobbit nem mindig.
Delutani nasinak altalaban egy fel banant, vagy egy kinder tejszeletet szoktam elnyamnyogni, de mostanaban rakaptam par szem olivabogyora, vagy szolore is (a magjat es a hejat nem eszem meg)
Nagyjabol ennyi.
Viszont vannak uj talalmanyaim, nekem nagyon bejon, szeretettel ajanlom nektek is:
1.)
turo, tejfol, aprora turmixolt sonka, parmezan sajt kombo, nagyon egyszeru es finom
2.)
csirkemell kicsi fuszerrel bekenve, beconba tekerve, sutoben zoldsegekkel egybesutve, mig omlos nem lesz, hidegen mindig a kello mennyiseg hajszal vekonyra szeletelve (szet is esik magatol, nem kell turmixolni es vegre nem pep), koretnek Knorr Carbonara fix laktozmentes tejjel elkeszitve, beleszorva az apritott parolt/sult zoldseg es ezzel leontve az omlos csirkemell...isteni, meg parom is meghajolt tole. Ugyanez a husi masnap nagyon finom a huslevesbol kiszedett leturmixolt surujevel, harmadnap pedig olivabogyoval...nem tudom probaltatok-e, konnyu megenni es en bogyofuggo lettem mostanaban, jobban esik, mint a csoki gondolata.
Szep napot, eva
(válasz popimaci 17560. hozzászólására)

17562. Noncsi412017-12-06 14:24
Sziasztok! Figyelj csak én a helyedben minden képen felhívnám Balló Anikót és megkérném, hogy minél hamarabbi időpontot adjon Neked, s mondd el neki, hogy tudsz erről a december 28-ai VIP időpontról és hogy nem lenne meg véletlenül...?
Amúgy nagyon segítőkész, velem is az volt.
Gratulálok mindegyikőtöknek remélem nem sokára én is megtalálom az utamat...
(válasz mimic007 17554. hozzászólására)

17561. popimaci2017-12-06 09:42
heloka.erdekelne tobb minden ami veled kapcsolatos,irhatnal tobbet,a fogyasodrol,dilemmakrol,akar priviben ,vagy nyilvanosan.ha neked nincsenek ilyen woow..erseseid az eggyaltalan nem baj.lehet,jogy te meg nem lettel[voltal]olyan SULYOS egyeniseg mint en.nem voltal annyira korlatozva a mozgasodban,a napi teebdok ellatasaban .idoben 'elkapted'a hiasodat.de meg naagyon az elejen tartunk mindd a ketten.,csak 3 hete tortent.3honapmulva latvanyosabb lesz.en mar ugy varom.tegnap volt a szulinapom a 42.nagyon emlekezetes volt.halaval gondoltam mindenkire,hogy ez nekem megadatott es uj eletet kezdhetek,es aki ebben segitett,kozremukodott...
(válasz majmocska1 17558. hozzászólására)

17560. popimaci2017-12-06 09:26
szioka
jol esik az erdeklodesed..mivel koran kelek ha dolgozom,ezert mashogy eszem ha dolgozom es mashogy ha itthon vagyok.
ha dolgozom akkor 4-kor kelek,beveszem az osszetort gyom.vedot 1 dl teaval,9-kor szunet,megeszek egy sajtrudacskat 1 dl vizzel,12-kor 1dl levest repaval,cs,mellel karalabevel,feherjeporral,3-kor egy bebietel [almas-kortes]felet vizzel,7-kor itthon mar nem eszem,csak gyumolcsot eppen a shanon nevut kivantam meg,finom edes es puha.ezt a gyomrom is szereti.erdekes,hogy a jol megragott nyers almat viszont nem szereti mert ,,morog,,mindegy mikor eszem.
ha itthon vagyok akkor 9 korul tea+gyom.vedo, 10-korul 1-2 sz jo minosegu sonka,13-korul leves ,18-h pici vacsi leve sonka-viz.
meg nem tudok hozzaszokni ezekhez a kicsi mennyisegekhez_meg ahhoz,hogy csak az agyam enne,de NEM vagyok ehes..neked ez megy mar?teged elobb mutottek,ugy emlekszem ugye?es te miket eszel?hogy gyozod le az agyadat?
(válasz eantoni 17555. hozzászólására)

17559. Virino2017-12-05 21:16
Sziasztok! Én nagyon régen jártam erre, de nagyon sokat köszönhetek ennek a fórumnak és Nektek, hogy annak idején erőt adtatok... Tartozom annyival, hogy leírjam az én történetemet.
2017. február elején volt a műtétem, előtte fogytam egy-két kilót, kb. 136 kilósan feküdtem az asztalra. Idén februárban már 76kg voltam, jelenleg pedig 62kg vagyok (165cm). Számomra egy álom vált valóra a műtéttel, annak ellenére, hogy a vállaim és a combjaim iszonyat ráncosak a fölösleges bőr miatt, a mellem pedig csak szilikonnal lenne menthető. Ruhában egy bombázó lettem, anélkül egy csotrogány. :))) De az egész életem megváltozott, mintha felébredtem volna és most kezdenék élni. Ha életem végéig fizetném a hitelt, amit emiatt felvettem, akkor is belevágnék...
Kívánok mindenkinek olyan problémamentes és gyors felépülést, mint amiben nekem is részem volt!

17558. majmocska12017-12-05 11:28
Helloka! 3 hetes voltam szombaton.A sulyom dekakat mozdul az utobbi 1 hetben.Mondjuk nem eszem tul sokat mert egyszeruen nem kivanom.Mikeppen lendithetnek rajra vajon? Ugy latszik nalam nincs wow effektus....
Remelem mindenki jol van!!!

17557. Titkos sleeve2017-12-05 06:49
Mérlegelni kell. Sok a pro és kontra. Nálam a türelmetlenség döntött. Nem bírtam kivárni a magyar várólistát, ezért lett sleeve külföldön. A mai napig néha megingok, hogy lehet bypass kellett volna. Másik nap meg hálát adok, hogy sleeve lett.
Hallgass az orvosokra és a megérzésedre. Ha vannak/voltak peoblémáid gyomorsavval/Refluxal, akkor zárt ki a sleevet.
(válasz gyuri76 17547. hozzászólására)

17556. majmocska12017-12-03 23:11
😊
(válasz popimaci 17552. hozzászólására)

17555. eantoni2017-12-03 21:53
Szia, jo hallani, hogy szepen alakul az uj eleted, ugyes vagy! Miket eszel?
(válasz popimaci 17552. hozzászólására)

17554. mimic0072017-12-03 20:20
Szia,csak kivancsi voltam.aznap 14-en voltam en is dr.vasasnal,minden eredmenyem kesz volt szinte.marciusi idot kaptam.miutan irtad h.lehet visszamondod a decemberit, remenykedni kezdtem hatha megkapom idodet.de nem hivtak😕jo egy kicsit naiv voltam,gondolom jo paran vannak elottem.
(válasz Noncsi41 17553. hozzászólására)

17553. Noncsi412017-12-03 19:07
Szia!
Igen visszamondtam egyenlőre, még lehetséges, hogy kérek időpontot Veszprémbe is.
Miért kérdezted?
(válasz mimic007 17551. hozzászólására)