Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Gyomor bypass lefogyásra (4. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Diéta & fitness » Egyéb diétás témák

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

17402. Miri.uk2017-11-02 08:18
Szia nekem most lesz 14.en.
(válasz Ősz1982 17399. hozzászólására)

17401. Miri.uk2017-11-02 08:17
Koszonom probalok igy tenni
(válasz csaba72 17392. hozzászólására)

17400. Kisiza2017-11-01 21:59
Szia,
Neked is a Vasas dr csinálja a mütétet? Úgy hallottam, Ö föleg ott operál.
(válasz Ősz1982 17399. hozzászólására)

17399. Ősz19822017-11-01 21:38
Sziasztok! Van koztetek olyan, akinek Angliaban volt gyomorszukito mutete?? Lenne par kerdesem...
Masik kerdes kinek mennyit sikerult fogyni mutet utan es mennyi ido alatt? :)

17398. Judszi2017-11-01 19:28
Műtét után kb. 2 hétig minden szépen alakult. Majd elkezdtem hányi, de még a viz is kijött belőlem. A kiszáradás szélére kerültem. Munkahelyemen a főnököm hívta Mohos dr-t, hogy csináljon valamit. Visszahívott a kozházba. Semmi szervi oka nem volt a rosszullétemnek. Egyszerűen annyi történt, hogy nem tudatosult bennem a műtét utáni változás, és az agyam még mindig enni akart. Majd "berágott" és mindent letiltott. A kórház küszöbét átlépve már semmi bajom nem volt. Egyértelműen pszihés oka volt az egésznek. A kórházban mehnyugodtam, Mohos dr elmagyarázta, hogy mi miért történik velem. Otthon nagyon tudatosan elkezdtem inni, majd pépeseket enni és szép lassan eljutottam a rántott húsig!!!!! De most is csak 2-3 falat, de az nagyon jólesik. Ha esetleg többet eszem, akkor még mindig rosszul leszek, fáj a gyomrom és kénytelen vagyok kihányni, mert csak az segit. Ezért örülök, hogy TI erre a változásra felkészültök és nem jártok úgy mint én. De ezek tudatában is elmenék a műtétre, mert egy egészen más életet élhetek. 45 kilót fogytam, tudok játszani az unokámmal, lehet rám számítani. Én ráadásul már 52 éves vagyok, ezért is reagálok másképp mint Ti. Fiatalon a szervezet sokkal rugalmasabban kezeli a változásokat. Ügyesek legyetek, minden jól alakul élvezzétek a változást. Judit

17397. 1140Ancsa2017-11-01 19:01
Szia!
Kifejtenéd bővebben, hogy mit jelent, hogy az agyad nem akarta elfogadni a helyzetet? Kívánós voltál? És miért kerültél kórházba?
1 hetes műtött vagyok és érdekel minden, ami előfordulhat.
Köszi!
(válasz Judszi 17396. hozzászólására)

17396. Judszi2017-11-01 18:44
Én sem diétáztam műtét előtt. Fel sem merült bennem, hogy kellene, de nagyon jó, hogy felkészültök a változásra. Én nem készültem, majd egy hónap múlva ismét a kórházban voltam, mert az agyacskám nem tudott mit kezdeni az új helyzettel. Ismét egy hét Mohos dr-nál infúzión. Utána kezdtem nagyon-nagyon lassan elfogadni az új helyzetet evés terén. A mai napig közbe tud szólni az agyam. Nagyon jól teszitek, hogy rákészültök a változásra. Judit
(válasz Miri.uk 17391. hozzászólására)

17395. eantoni2017-11-01 18:14
Szia, nalam Veszprem a befuto, es fel evesek a leleteim, de minden rendben volt. A gyomortukrozesnel erdemes raszamolni 1honapot, mert ha helicobaktert talalnak, azt meg a mutet elott ki kell irtani (kb2het a kura+ uj idopont a kontrolra).
Arra is szamolj, hogy fuggoen a lehetosegeidtol (koorzeti beutalo vagy magan alapon intezed)egyik masik vizsgalat idopontra esetleg varni kell
Sok sikert, Eva
(válasz perlerit 17393. hozzászólására)

17394. eantoni2017-11-01 18:08
Szia,
Engem jovo kedden mutenek, Mohos doki nem irt elo semmilyen dietat, de hasonloan Csabahoz en sem eszem cukrot, minimalis szenhidrat bevitelem van es mozgok, armennyit tudok, bar 2hete lealltam az uszassal, nehogy megfazzak, vagy utolso pillanatban osszeszedjek valamit.
Amennyire tudom, a majad van leginkabb utban a mutetkor, igy nem mindegy mekkora - szerintem reggelire egy actimel, delben natur csirke+salata, delutan egy korte, vagy kisebb gyumolcs, este valami lightos kaja (nalam pl 3szelet sonka+pici sajt a favorit) segit helyet csinalni. En picit tobb vitamint es vasat eszem, mint maskor, arra gondolvan, hogy srammabb szervezet hamarabb felall a krizisbol, illetve az utolso 2-3 napban igyekszem majd tobbet inni vizet, kevesebb kavet, hogy ne legyek dehidratalt. Nekem jo erzes kicsit rakeszulni, de gondolom ez is egyeni, mint minden mas. Eva
(válasz csaba72 17392. hozzászólására)

17393. perlerit2017-11-01 17:58
Sziasztok! Meg volt tegnap a konzultációm a DMC-ben! Nagyon aranyos Vasas doktor! Hát én is úgy döntöttem hogy bele vágok! Február lesz a műtét kb. Azt mondta a doktor Úr hogy elkezdhetem a vizsgálatokat már most. Ki mennyivel hamarabb kezdte ? Azt mondta hogy vérvétel az műtét előtt kell de a többi mehet.

17392. csaba722017-11-01 17:53
En szemely szerint semmilyet...előtte sem ettem cukrosat és kerültem a szénhidrátot. Sokat mozogtam
(válasz Miri.uk 17391. hozzászólására)

17391. Miri.uk2017-11-01 14:31
Sziasztok!regota kovetem figyelemmel tapasztalaitokat.nagyon jo hogy vagytok.Lassan elerkezik az en idom is nov.14.😊Angliaba fognak muteni.kerdes pedig az lenne hogy ti mutet elott milyen dieatat csinaltatok?bypassom lesz
Koszonom elore is a valaszotokat

17390. Judszi2017-11-01 13:30
Sziasztok! 2016 nyarán műtött Mohos dr. A műtét előtt és után is nagyon sokat segített a fórum, hogy átvészeljem a nehéz időszakot. Így másfél év után is azt mondom, hogy életem egyik legjobb döntése volt a műtét. Nagyon jó ismert neveket látni a fórumon. Remélem a "régiek" jól vannak és ugyanugy élvezik a műtét eredményét mint én. A kezdőknek és az érdeklődöknek kitartás. Ha esetleg tudok segíteni, nyugodtan írjatok.

17389. KM19812017-11-01 13:00
Csinaljatok magatokrol jo sok selfiet vilagos ruhaban hogy latszodjon minden amit szegyeltek.En nagyon banom h a hulye fejemmel csak 1-2 kepet csinaltam azt is full feketeben.nehez igy osszegasonlitani foleg h regebbi kepek se nagyon vannak mert mindig menekultem a fotok elol vagy rogton kitoroltettem mindenkivel :(

17388. gyuri762017-11-01 09:05
Akkor majd kiderül hogy mi fog menni mi nem.Számomra nem ijesztő a dolog csak tök furi.Az étkezési és folyadék beviteli szokásaim így is úgy is meg kell hogy változzon hiszen a problémám egy része a minőség,mennyiség és a mozgás.

17387. KM19812017-11-01 08:25
En is eszek gombat eddig is szerettem, es most is szerencsere. Viszont nalam nagyobb bolognai spagetti manias nem letezik.Mutet ota csak a parom miatt csinalom...2 villanyi falat es eleg! Az is csak az emlek es az iz miatt. A tesztak nekem se jonnek be.Viszont en regen nem ettem a csiposet semmilyen szinten.Most viszont egy kis sweet csilis csirke szarnyert olni tudok 😂 Zero vagy diet colan eltem.Konkretan mast nem is ittam,mert minden mastol egett a gyomrom a vizet ki bem allhattam.Most viszont rettenetesen elvezem hogy tudok gyumolcs leveket, vizet inni. A szensavas cuccok nem is hianyoznak.Levesekert se voltam oda max betegen hus leves...most az is johet minden mennyisegben :)

17386. csaba722017-11-01 04:54
Eszem gombapörköltet,kirántottgombát,grillezetgombát,sültgombát tojasban...semmi gond vele
(válasz gyuri76 17382. hozzászólására)

17385. gyuri762017-10-31 22:51
Szia 72ZSU hihetetlenül hangzik számomra amiket írsz,nem tudom elképzelni a mostani agyammal hogy azokat az ételeket amiket most kívánok és szeretek azt a műtét után nem fogom kívánni vagy meg sem tudom enni.Nem most olvasok ilyet először de akkor is nekem hihetetlen.köszi a választ.
(válasz 72ZSU 17384. hozzászólására)

17384. 72ZSU2017-10-31 22:25
Egyébként meg fog változni, hogy mit szeretsz. Korábban imádott ételeket most nem szívesen eszem, de rengeteg étel van amit korábban utáltam, most viszont szeretem. Ha valami nem megy, kis idő elteltével ismét meg kell próbálni, változhat az idő múlásával hogy mit bír a gyomrod, és mit nem.

17383. 72ZSU2017-10-31 22:22
szia. Minden gyomor másképp reagál. Tiltólistás dolog kevés van, pl.alkohol, nagyon fűszeres, csípős étel, és a szénsavas üdítő. Minden mást meg lehet próbálni, de nem biztos hogy bírni fogod. Én a gombát simán eszem, gyakorlatilag a kenyéren és a tésztán kívül már mindent tudok enni. 2 éves műtött vagyok. Az ételekhez fokozatosan kell szoktatni magad. Jelezni fogja a gyomrod, ha nem kéri.

17382. gyuri762017-10-31 21:46
Sziasztok!A műtöttektől szeretném kérdezni hogy a gombás ételekkel hogy álltok esztek e ilyeneket vagy inkább kerülitek?Vagy túl nehéz étel a kis gyomornak?Én szeretem csak azért érdekel hogy mire készüljek ezen a téren.

17381. Réka 1962017-10-31 20:10
Igen. Ne ijedj meg, elmúlik.
(válasz dia024 17371. hozzászólására)

17380. eantoni2017-10-31 19:47
Szia, de jo hallani feloled! Remelem a hangulatod is naprol napra javul es sikerul mihamarabb visszanyerni az eletkedvedet! Innen mar biztosan felfele vezetaz ut, csak meg kell talalni a te osvenyedet! Jo volt latni es megolelni...es azok a combfixek!...ahogy kivillantak a paplan alol! Gyorsan vettem egyet en is, ugy leirigyeltem! Igazi gyerekgyilkos az enyem is!
Ugye mosolyogsz, legalabb egy picit!
(válasz 1140Ancsa 17379. hozzászólására)

17379. 1140Ancsa2017-10-31 09:23
Szia Évi!
Először is köszi az italt, nagyon finom volt, igaz még haza is hoztam belőle. 😊
Azért nem mertem eddig írni, mert szégyelltem magam, azért mert mindenki olyan lelkesen írja a helyzetjelentéseket, én meg szenvedek, hőemelkedésem van, lelkileg padlón vagyok. Most, hogy látom nem vagyok ezzel egyedül, merek írni. Egyébként minden nap könnyebb, csak az a fránya lelkem ne lenne ilyen állapotban. Csütörtökön megyek varrat szedésre.
Evés-ivást tanulom, viszonylag jól megy, még egyszer sem jött vissza, de néha a gyógyszer lenyelése is feszítő fájdalmat okoz. Összességében minden rendben. 😊
(válasz eantoni 17368. hozzászólására)

17378. csaba722017-10-31 07:10
dia nyugodj meg áttmegy rajtad...ahogyan jonnek az elismero szavak vagy a sikerélmények akkor máshogyan fogod fel majd. addig bírd ki és nelégy magad alatt mert ez a negatív gondolkodás most nemsegít. gondolj arra,hogy milyen színes ruhákat fogsz vásárolni bármelyik uzletben és a lényeg a bármelyiken van. nem kell nagyméretu ruhákat keresgélni ronda színekkel és csíkokkal hanem bármit felvehest majd. esetleg javul a párkapcsolatod a szexuális életed... :-) elkerulheted a zsákszeru ruhákat. enni is fogsz tudni rendessen de nem a mennyiség lesz a lényeg hanem a minoség...csupa jó dolog DE azért vannak kevésbé jó dolgok mint a domping, hányás, hajhullás és a gázosodás...de ezek mind kezelheto
(válasz dia024 17373. hozzászólására)

17377. Zsú19652017-10-31 07:03
Ez műtét után "természetes" reakció. Én két hétig bámultam a hang nélküli tv-t, tök mindegy, mi volt benne.

17376. KM19812017-10-30 20:22
huuu en mar nem is emlekszem.nekem volt konkretan osszeirva hogy mikor kell enni igy ettem amikor gondoltam.jol teszed h pici kortyokban iszogatsz ez igy az elejen mindenkepp fontos.szeklettel nekem nem volt gondom normalis volt, es azota is.
(válasz edu31 17370. hozzászólására)

17375. KM19812017-10-30 20:18
nekem a depi kb 2-3 hettelmutet utan jelentkezett...ilyen gondolataim voltak a pepes idoszakban h ooo basszus sose fogok mar jokat enni, ragni...de aztan kirugdostam magam ebbol.hiszen ez csak idoszakos volt. azota is minden rendben mindent tudok enni 2 szer koszont csak vissza egyszer rizs egyszer csirkemell.en voltam a hulye tul gyorsan ettem es nem ragtam meg.

17374. eantoni2017-10-30 19:40
Szia Dia,
Ne legy szomoru, szerintem termeszetes az is, ha nem ugrasz ki a borodbol a boldogsagtol - majd ha mar par szammal nagyobb lesz !, de felreteve a bolondozast, adj egy pici idot magadnak, keress pozitiv dolgokat, ami visszavezet a hetkoznapi eletbe...biztosan jobb lesz idovel! Nem vagyunk egyformak, maskepp eljuk meg a valtozasokat, de ez nem baj! Ha latom, hogy felallsz, biztosan nekem is konyebb lesz jovo hetem a mutetem utan, mert tudni fogom, hogy a mutet utani depi is resze a tortenetnek, de aztan mindig jon egy uj nap uj eselyekkel. Eva
(válasz dia024 17373. hozzászólására)

17373. dia0242017-10-30 16:28
Köszi! Csak tényleg mindenki happy....na én nem!!!!
(válasz csaba72 17372. hozzászólására)