Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Gyomor bypass lefogyásra (4. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Diéta & fitness » Egyéb diétás témák

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

15877. sza cactus2017-07-15 21:14
marhaság,diétázz,figyelj a kajára,de ne stresszelj ezen.192-v el műtöttek engem...
(válasz Dagi90 15875. hozzászólására)

15876. Eva1973.2017-07-15 20:10
Nagyon köszönöm mindannyiótoknak a pozitív megerősítést. Nagyon bízom benne, hogy pár hónap múlva én is ilyen meggyőzően fogok tudni érvelni a műtét mellett. Ma végül is eldöntöttem, megyek a műtétre. Igyekszem a fennmaradó 2 hetet azzal tölteni, hogy lelkileg és testileg is felkészüljek a műtétre. Már 3, hete diétázom, lement eddig 8kg. Remélem, a műtétig még tovább fogyok, hogy csökkentsem a komplikáció esélyét. Eseteleg valakinek van tapasztalata a PROTIFAR fehérjeporról. Nekem ezt ajánlotta a dietetikus a DM-be. Ismeritek, használjátok? Éva

15875. Dagi902017-07-15 20:01
Most kaptam meg a végső műtéti dokumentációt. 2% halálozási esély. Illetve 150 kg környékére fogyjak. Illetve július 31. A MŰTÉT napja. Ez már biztos. Az is biztos hogy 15 napom van hatra és egyelőre 160 kg vagyok... 169rol 9 már le ment de 15 nap alatt 10 kg hat szarban vagyok... update kaja megy de akkor is. Most nem tudom írjak e neki hogy mi van ha 155 vágyok esetleg műtétkor.de inkább nem irok. Nehogy le húzzon. Bele kell húznom de -nagyon. Ezennel le veszem az adagomat teljesen napi egyetlen adag update kajára.

15874. Marcsi Pancsi2017-07-15 18:52
Sziasztok ! Engem majus 8.-an muttotek . Kulfoldon elek itt is muttotek. En is kerestem a megoldast hogy tudnak tartossan lefogyni aztan olvastam a bypassrol . Egy napot gondolkodtam aztan telefont ragadtam es ido pontott kertem. Az elso ido pont es a muttet kozott 2 honap telt el ,kozben egyszer sem ketelkedtem,biztam a dontesemben.112 volt a mutteti sulyom most 91 vagyok. Tudok tollasozni biciklizni a lanyaimmal. Feherjet eszem meg a fitforme vitaminjait hajam nem hullik. Szabalyokat be tarom hanyas nem volt. Sokkal jobb lett mar most az elettem. Kovetkezo celom ha el erem a verseny sulyom mell rekonstrukcio ,mert tavaly mellrak miatt levettek a balt. Most 2 honappal a muttet utan azt gondolom ez volt a legjobb dontesem.

15873. Skittles2017-07-15 17:46
Szerintem ülj le és írd össze a pro és contrákat. Igen, van kockázata....a műtét után rögtön nem fogsz hipp-hopp lefogyni, hanem szép fokozatosan, lesznek olyan napok is, amikor gyengébb vagy....de a cél lebegjen előtted: EGÉSZSÉGES és CSINOS leszel!!!!! És ez mindennél többet ér. Sokba kerül? Igen, de a sok gyógyszer, a sok étel, ital, netán csodabogyók, fogyasztószerek is sokba kerülnek....én ha összeszámolnám, mennyit költöttem ezekre, rég túlszárnyalom a műtét árát(inkább nem is próbálkozom vele).
A műtét után borzasztó "viharosan" ébredtem, az altatás nem a barátom, de még abban a pillanatban sem jutott eszembe olyan gondolat vagy kétely, hogy minek kellett ez, meg mi lesz ha....ezt akartam, egy hihetetlen segítséget kaptam, hogy normális életem lehessen. Hálás is vagyok érte.
Lassan 5 hónapos leszek, kutya bajom, pozitívan álltam hozza, minden rendben, ugyanúgy ahogy másoknál is. Van kockázat, de nem arra kell koncentrálni. Kapjátok össze magatokat és gondolkodjatok el, mekkora lehetőséget, segítséget kaptok ezáltal. A dokik profin végzik a dolgukat, ha betartod amit előír nem lesz baj!
(válasz Eva1973. 15871. hozzászólására)

15872. myocardium2017-07-15 17:18
Engem is ezek foglalkoztatnak. A hosszú távú dolgok. Mondjuk én egyelőre sleeve-ben gondolkodom, azt jobban el tudom fogadni fejben. Külföldi fórumokat szoktam olvasni, ott van negatív tapasztalat is. Sok a hiánybetegség, a hajhullás, de mondjuk az átmeneti. Petersen-herniáról is gyakrabban olvasni, illetve a vékonybél kontaminációról is van szó. De mindezek ellenére nem olvastam, hogy bárki megbánta volna, hiszen a sokkal veszélyesebb társbetegségek eltűntek, fittebbek, sportosabbak. Visszahízásról elvétve olvasni, de az leginkább a helytelen életmód miatt van.
A pénzben meg teljesen igaza van a férjednek! Az egészség a legfontosabb!
(válasz Eva1973. 15871. hozzászólására)

15871. Eva1973.2017-07-15 16:42
Szia! Pontosan megfogalmaztad minden kétségemet, ami egyre csak erősödik bennem, ahogy közeledik a műtét időpontja. És nem, nem a műtéttől magától félek, mert azt gondolom, hogy Vasas doktor kezében jó helyen leszek, hanem a következményétől, a visszafordíthatatlanságtól. Illetve az is zavar, hogy ezt a rengeteg pénzt, mennyi mindenre fordíthattuk volna. (bár a férjem mindig leint, hiszen az egészségem fontos, de valóban egészséges leszek??) Nagyon jó, hogy ez a fórum mindig erőt önt belém. (miközben attól tartok, hogy a negatív tapasztalattal rendelkező sorstársaim nincsenek a fórumon, akik az árnyoldalakat is megmutatnák).
(válasz csillagpor118 15864. hozzászólására)

15870. Eva1973.2017-07-15 16:36
Nagyon szépen köszönöm az infót és a segítséget.
(válasz Libelulle 15863. hozzászólására)

15869. matilda_unna2017-07-15 11:19
Kedves mindenki, akit kimondottan a sleeve típusú műtét érdekel! Elindítottam egy naplószerűséget róla itt a Hoxán, kicsit más formában, mint egy hagyományos napló, inkább afféle kérdezz-felelek, Sleeve GYIK (Gyakran Ismételt Kérdések) a neve, és úgy gondoltam, hogy az lenne a legpraktikusabb, ha konkrét kérdéseket, akár teljesen alapvető kérdéseket is, de ti tennétek fel a napló kommentrészében, azokat, amik a legjobban érdekelnek titeket, én pedig részletesen felelek rájuk naplóbejegyzés formájában. Az adatlapomon megtaláljátok a linket, de ide is beteszem:
[link]

hetente egy-két posztot tudok vállalni.

15868. myocardium2017-07-15 11:11
Igen, igaz minden. A napokban is kaptam egy megjegyzést, kedves munkás férfiaktól, hogy "nézd már azt a dagadt g**it*..és egy kis gondolkodás után rájövök, hogy valóban nincs más megoldás. De vannak rosszabb napok, amikor erősebbek a kétségek. Nem is csak a pénz, de persze az is. Talán majd biztosabb leszek a dologban, ha megvolt a konzultáció.
(válasz Dagi90 15867. hozzászólására)

15867. Dagi902017-07-15 11:01
Úgyhogy nincs gondolkodás. 27 év alatt bőven gondolkodtam. Itt az idő itt s lehetőség. Az napi szinten jön elő hogy 2 millió ft a műtét. Egyszerű ne egyek le fogyok marad a pénz. Én ezt úgy gyűjtöttem össze. Mert vehetsz kocsit házat attól dagadt maradok és nem leszek boldogabb. Szeretnek szép ruhákat stb. Az álom pedig piros-fekete munkás ruha . Amit most nem tudok fel venni mint minden mást sem. 160 kg... rengeteg 2 ember súlya. 201 is voltam anno azt meg inkább hagyjuk is. Tehát jövő hét szerda utolsó vizsgálatok július 31 műtét. A cél határozott senki nem tudott megingatni. Utána majd szenvedek hanyok görcsölök az se érdekel ha kopasz leszek... De 100-110 kgos kopasz 😃😂😁

15866. Dagi902017-07-15 10:53
Én nem tudom de nekem pár napig tartott ez a gondolkodás csak. Én biztosan tudom hogy kell a műtét. Azért mert izzadok mint a kutya. Nem tudok mozogni és állandó zabálás. Tegnap haza értem a munkából első kérdés itthon... na mit ettél egész nap ??? Fogjuk rá hogy jó indulatból mert fogynom kell a műtét előtt és ne csaljak stb. De annyira utalom már ezt a rohadt kérdést hogy az nem igaz... mindig mit ettem mennyit stb... Úgyhogy mondtam is hogy meg 2.5 hét és vagy meg pusztulók ott a műtő asztalon vagy sikerül és utána lehet kérdezni mit ettem ... Mert akkor már semmit szinte. Ugyanígy idegességemben régebben vacsoránál mondták azt már ne egyen meg stb. Ideges letten és mondtam műtét utána itt a padlón fetrengjek a gyomor görcstől mert nem számít meg van a műtét de közben mondani fogom hogy csak annyit egyen mindenki mint én...
Ráadás. Be mentem a pékségbe s kértem egyetlen szelet rohadt pizzát és a mellettem álló nő AKIT max látásból ismerek rám szolt hogy szabad ezt neked ???
Ennyit erről a dagadtak szemben előítéletesek. Ó meg szívja a rákos cigarettát ez az idiota nő. Lehet vékony de belül még rohadt a tüdeje... na az ilyen szarul esik. Vagy be mész a ruha üzletbe kérdezed van e póló valami rád néznek hat semmi de semmi az egatta világon...

15865. myocardium2017-07-15 10:22
Éppen így érzek én is. Folyamatos kétségek. Vannak napok, amikor úgy érzem, most azonnal akarom a műtétet, és nem tántorít el semmi..aztán pedig hogy mi a francért hívom ki a sorsot! Más embereknek daganat, vérzés, betegség miatt csonkítják meg a gyomrát, én meg önként akarom, és még fizetek is érte. Nagyon nehéz. Vádolom magam, hogy nem vagyok elég erős ahhoz, hogy műtét nélkül fogyjak le. De aztán benézek ide..olvasom, hogy mindenkinek hogy megváltozott az élete, mindenki egészségesebb, és nem bánta meg senki sem, hogy az új életet választotta. Bízom abban, hogy én sem fogom megbánni! Én még a konzultáció előtt állok, de nagyon várom. Már most elkezdtem diétázni, többször enni nagyon kis adagokat, újra járok edzésre..programozom az agyamat előre is :)
(válasz csillagpor118 15864. hozzászólására)

15864. csillagpor1182017-07-15 10:05
Szia!Igen érdekes ez a kétségekkel küzdéses libikóka,én is folyamatosan ezzel küzdök!:)ha arra gondolok,hogy végre ismét normálisan tudok,mozogni ,és nem veszem úgy a levegőt 4 lépcsősor után mint Darth Vader ,és egy vásárláskor max a ruha ára okozhat gondot,és a hormonjaim nem járnak vitustáncot,és az inzulinrezisztenciám elillan,ha az allergiáim nagy része megszűnik akkor igen,de ha valami sugallat útján az villan fel,hogy kopasz E.T.Lehetek,vagy bevérzik a gyomrom,vagy olyan leszek mint egy drogos ha nem tudok enni és hisztérikus elvonási tüneteim lesznek,vagy kiszáradok mint a sivatag mert inkább enni fogok mint inni...és csontritkulásom lehet vagy elbutulok ......de mikor ezt érzem idekattintok,és kérdezek ,és olvasom a beszámolókat és lehiggadok....
(válasz Eva1973. 15861. hozzászólására)

15863. Libelulle2017-07-15 07:33
Szia,

www.fitforme.at
Itt az árakat is latod, online lehet rendelni Ausztriába.

Vagy www.fitforme.com, ide tudsz irni angolul is, es szállítanak Mo-ra is.

Minden infó ott van az oldalukon, összetevők, árak.

Nem olcsó, de en nem találtam jobbat.
Főleg a fehérjeporok összetétele tetszik nagyon.

15862. myocardium2017-07-15 06:40
Szia Éva!

Neked milyen kétségeid vannak a műtét miatt? Vasas doktor fog műteni? Egyébként régebben többen is javasolták, hogy a műtét előtt is érdemes már feltölteni a szervezet vitaminraktárait, mert megkönnyíti a gyógyulást.

15861. Eva1973.2017-07-15 01:38
Szia Libelulle! Én is a DM-be készülök a műtétre, kicsivel több mint 2 hét múlva, de még most is kétségekkel küzdök...:( Írtad, hogy te már ráleltél a vitaminra és a fehérje porra. Megosztanád velem, hogy mit rendeltél, honnan, és menyiért. Előre is köszönöm a segítséged!!!
(válasz Libelulle 15860. hozzászólására)

15860. Libelulle2017-07-14 18:26
Szia,

De jó volt olvasni soraid!

Én három hét múlva (sőt már annyi se) születek újjá, épp vitaminrendelésben vagyok ezerrel, felkészülök mindenre, amire csak lehet.
Minden leletem kész van, már csak várok a műtét napjára.
Szintén Duna Medical.
Legelőször Veszprémben gondolkoztam, mert a DMC-ről nem nagyon volt infóm, de nagyon elkenődött a szám a másfél éves várólistától.
Aztán elkezdtem utánajárni a DMC-nek és a Dokinak is.
Plusz közben kiderült, hogy a barátnőm is ott műtteti magát, és innentől felgyorsultak az események.
Összehasonlítottam mindent a két intézet és eljárás között, nálam, toronymagasan vitte a pálmát a DMC, de ez csak az én szubjektív véleményem, mindenkinek magának kell eldönteni, mi a szimpibb, megoldhatóbb, kényelmesebb stb.
Mindkét doki szimpatikus volt, de nálam a protokoll volt ami döntött.
Na jó, a körülmények is.
Na jó, a távolság is.
Így aztán most itt vagyok, várok, és jövő októberre, mikor eredetileg műtöttek volna Veszprémben, már sudár testtel fogok visszagondolni erre az időszakra.
Egyetlen parám van: a hajhullás.
De tudom: fehérje, fehérje, fehérje, ebből pedig sikerült nagyon tutit találnom, plusz a többi vitaminom is igen jónak ígérkezik.
(válasz Kisiza 15859. hozzászólására)

15859. Kisiza2017-07-14 18:03
Kedves Fórumozók,
Többen hiányoltátok a "régieket", hát összefoglalom az elmúlt közel 9 hónap tapasztalatát... tavaly októberben mütöttek a DM-ben, én voltam kb a 3. bypass-os ott, bár látom hogy több tucatnyian lehettek már utánam. (Söt, lecsekkoltam, a doki addig is tôbb mint 150-et csinált külföldön, szóval akkor sem tengerimalacként bántak velem).
A DM-ben szóló sem volt 4-5 napos kezelésrôl, katéterröl vagy csövekröl, a mütét utâni második napon jöhettem haza, s ezzel elkezdödött az "új életem"... nem bántam meg egy percig sem. A túlsúly nagy része már lement, szerintem még 4-5 kilo lehet hátra és kész a project, de ehhez már edzenem is kell. Mindössze egyszer hánytam, de az is a gyros hibája volt, nem az enyém...
Betartottam és betartok minden utasítást, a kólát és a tésztát kerülöm. Egyszer megkóstoltam mindkettöt, hát majdnem kiköptem mindkettôt... nem is értem mit azerettem rajtuk évekig. A vitaminokat szedem és a vérvételek is megerösítik hogy minden rendben. Nagyszerüen érzem magam a mindennapokban, csak úgy ragyogok... ez feltünt már többeknek is a munkahelyemen, s új párom is van aki még mindig nem hiszi el hogy az 1 évvel ezelötti fotok engem ábrázolnak.

Aki a mütét elött áll, gondolja át mégegyszer, de ha szeretne új életet akkor vágjon bele. Nagyon félelmetes olvasni a mütét elött, hogy 1 a 300-ból meghalhat, de ami utána jön az nagyszerü...
Hát ez a helyzet velem Angliában, 9 hónappal a budapesti bypass mütét után... Mégegyszer köszönet a Vasas doki csapatának.
Nyugodtan kérdezzetek.

15858. myocardium2017-07-14 17:36
Én 11.30-ra megyek. Majd figyelek, hátha találkozom sorstársakkal. Személyesen is jó lenne már beszélgetni!
(válasz agii79 15854. hozzászólására)

15857. Skittles2017-07-14 14:52
Fehérje....fehérje és harmadszor is fehérje!!!! Nem vicc, az a legfontosabb. Nekem is nagyon hullt, Vasas doki mondta fölösleges a plussz vitamin, ez ezzel jár, toljam a fehérjét. Kopp kopp....megállt a hajhullás és sok babahajam van. A hajadra és izmaidra gondolj, mikor úgy érzed nem megy a fehérje. Valamit valmiért alapon ;)
(válasz KM1981 15848. hozzászólására)

15856. KM19812017-07-14 14:49
🤗😘Eljon a te idod is nemsokara.Annyira gyorsan megy az ido hogy mindjart azon kapod magad hogy ott vagy a korhazban :)
(válasz Nati69 15855. hozzászólására)

15855. Nati692017-07-14 14:22
Az nagyon jó, hogy panasz mentes baby vagy 🙂
Ez a fogyási tempó szerintem is tökéletes! Bárcsak már én is ott tartanék! 🙃
(válasz KM1981 15845. hozzászólására)

15854. agii792017-07-14 12:17
Szia. Te hányra mész konzultációra 4 én? Én is aznap megyek, 15.30 ra. 😁
(válasz myocardium 15853. hozzászólására)

15853. myocardium2017-07-14 11:40
De jó, hogy megint itt vagy Matilda :) Hogy haladsz a fogyással, az új élettel? Nem indult el végül a sleeve-es naplód? Nagyon szívesen olvastam volna! Nekem 4-én lesz a konzultációm a DM-ben, most már nagyon várom. Írom is a kérdéseket szorgalmasan. Pár éve olyan jó aktív volt a fórum, kár hogy ez abbamaradt. Olyan jól eső volt olvasni, ahogyan napi szinten érdeklődtek egymás iránt az emberek. Nem tudom, az újak honnan tájékozódnak, vagy vannak-e egyáltalán újak. Én itt leszek :)
(válasz matilda_unna 15852. hozzászólására)

15852. matilda_unna2017-07-14 11:11
A DM-ben 2016 októberében kezdtek bypass/sleeve műtéteket végezni, ha azelőttre, vagy akörüli dátumra mentek vissza itt a fórumban, akkor szinte csak veszprémi tapasztalatokat olvashattok dögivel, (meg debrecenieket persze, de ott már leálltak ezzel a műtéttel), azután pedig vegyesen.

A veszprémi protokoll szerint a műtét napja a nulladik nap, éjszaka az intenzíven, reggel, azaz első nap felvisznek az osztályra, kiveszik a pisikatétert (a sebben lévő/k bentmaradnak a kiengedés napjáig), és gyógyulgatás a program, második nap van a nyeletéses röntgen, utána lehet inni, harmadik nap ivás és gyógyulgatás a program, negyedik nap délelőtt pedig irány haza :-)

15851. Bobe19772017-07-14 10:45
Ti mennyi napot voltatok bent Veszprémben? Intenzívet mondott Mohos doki legalább 3 napot aztán még legalább 2 nap az osztályon. Nem volt katéter meg ilyenek? Mikor engedtek felkelni? Bocsi a sok kérdés miatt de kevés ember ír veszprémi tapasztalatròl😔

15850. okina10052017-07-13 21:18
Sziasztok! Mami76-ról nem tud valaki valamit? Mi van vele? Olyan furcsa,hogy a műtéte előtt minden nap itt volt és ígérte,hogy utána is segíti a műtétre várókat....Sokáig minden kijött belőle,nem maradt meg benne semmi,erre emlékszem.Tud valaki róla valamit?

15849. Tilda762017-07-13 20:29
Revalidot és szelént szedek.A hajam nekem is 2 hónapig hullott.Most állt meg vagy 3 hete. Szószerint alig maradt hajam.Már látom a pici hajszálakat amik nőnek.A fehérje nekem sem megy. Nagyon keveset tudok inni.

15848. KM19812017-07-13 20:05
Te milyen gyogyszert szedsz hajhullasra? Sok feherje lenne a megoldas de az nem megy :( En biotint kezdtem nemreg de sajna nekem meg nagyon hullik.Kb 1honapja kezdodott de mar kiborit 😭
(válasz Tilda76 15847. hozzászólására)