Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Gyomor bypass lefogyásra (29. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Diéta & fitness » Egyéb diétás témák

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

12475. Mami762016-12-04 10:33
Kitartást Katinka!!!!!!
(válasz mkatinka 12471. hozzászólására)

12474. mkatinka2016-12-04 10:14
Köszönöm.
(válasz okina1005 12472. hozzászólására)

12473. mkatinka2016-12-04 08:54
Köszönöm szèpen
(válasz okina1005 12472. hozzászólására)

12472. okina10052016-12-04 08:28
Katinka,ha segít bemásolom ide amit még anno Bernibej írt:
Egz kis érdekesség:

A Brazil koleganőm leirta nekem, hogy neki mit irt elő az orvos, hogyan táplálkozzon a műtét után.
Őt már 2 éve műtötték és nagyon szépen lefogyott. Vékony és csinos.
Fontos, hogy ezt neki mondták és lehet, hogz a te orvosod mást fog neked tanácsolni, szóval ez csak tájékoztató infó egy valós embertől aki már megcsinálta.

Szoval itt a forditása annak amit irt:

Az elején 10 napos periodusban valtozott az etkezes:

- amikor elkedhettett inni, attol számitott 10 napig csak folyadék. Semmi darabos, fott zoldseg se.

Igy nezett ki nagyjabol az elso 10 napban 1 etkezes:

8-kor Reggeli: 30ml szűrt gyümölcslé (nem cukrozott, nem rostos ,átlútszó) VAGY 30ml tej VAGY light joghurt
10- kor Tizorai: 30ml szűrt gyümölcslé (nem cukrozott, nem rostos ,átlútszó) VAGY 30ml tej VAGY light joghurt
12-kor Ebéd : 30ml szűrt es zsirtalan üres husleves
14-kor Uzsonna: 30ml szűrt gyümölcslé (nem cukrozott, nem rostos ,átlútszó) VAGY 30ml tej VAGY light joghurt
16-kor Uzsi 2 : 30ml szűrt gyümölcslé (nem cukrozott, nem rostos ,átlútszó) VAGY 30ml tej VAGY light joghurt
18-kor Vacsora: 30ml szűrt es zsirtalan üres husleves
Este 8 kor es minden 2. oraban amit meg ebrentoltesz meg kell inni par korty gyümölcslevet (nem cukrozott, nem rostos ,átlútszó)

Ezeken kivult meg mindenkepp meg kell inni napi 2 liter vizet.

A 11. naptol, amikor vegetert az előző 10 napos csak folyadékos időszak, akkor a rakovetkezo 10 napban elkezdett pürésitett ételeket enni . Hust csak nagyon keveset es az is hal vagy csirkemell ami nagyon puhara volt parolva es osszeturmixolva.

Egy peldanap:
8-kor Reggeli: 70ml szűrt gyümölcslé VAGY pici kv val tejeskávé VAGY 1/4ed kifli light kremsajtal
10- kor Tizorai: 2 teáskanálnyi gyümölcspép (banánból,almából, avokádóból estelg papajából) VAGY 30ml szűrt gyümölcslé VAGY 30ml tej VAGY light joghurt
12-kor Ebéd : 1 teáskanálnyi megfőzött és pépesitett zöldség (krumpli, répa, tök vagy amit szeretsz) ÉS még 1 teásknálnyi puhára főzött leturmixolt husi.
14-kor Uzsonna: 70ml szűrt gyümölcslé VAGY pici kv val tejeskávé VAGY 1/4ed kifli light kremsajtal
16-kor Uzsi 2 : 2 teáskanálnyi gyümölcspép (banánból,almából, avokádóból estelg papajából) VAGY 30ml szűrt gyümölcslé (nem cukrozott, nem rostos ,átlútszó) VAGY 30ml tej VAGY light joghurt
18-kor Vacsora: 1 teáskanálnyi megfőzött és pépesitett zöldség (krumpli, répa, tök vagy amit szeretsz) ÉS még 1 teásknálnyi puhára főzött leturmixolt husi.
Este 8 kor es minden 2. oraban amit meg ebrentoltesz meg kell inni par korty gyümölcslevet (nem cukrozott, nem rostos ,átlútszó)

A 21. naptol, amikor vegetert az előző 10 napos periodus:
Egy peldanap:
8-kor Reggeli: 70ml szűrt gyümölcslé VAGY pici kv val tejeskávé VAGY 1/4ed kifli light kremsajtal
10- kor Tizorai: probalj megenni 1 gyümölcsöt de csak annzit amig erzed hogy televagy NE röltess többet, rágd addig amig szinte szétolvad a szádban
12-kor Ebéd : 1 teáskanályi szénhidrátos étel (pl főtt krumpli vagy főtt tészta) meg 1 teáskanályi zöldség meg 1 teáskanályi husi vagy más fehérje forrás (sajt vagy tojás). Óvatosn és sokáig , jól rágd szét rágd addig amig szinte szétolvad a szádban
14-kor Uzsonna: 70ml szűrt gyümölcslé VAGY pici kv val tejeskávé VAGY 1/4ed kifli light kremsajtal
16-kor Uzsi 2 : probalj megenni 1 gyümölcsöt de csak annzit amig erzed hogy televagy NE röltess többet, rágd addig amig szinte szétolvad a szádban
18-kor Vacsora: 1 teáskanályi szénhidrátos étel (pl főtt krumpli vagy főtt tészta) meg 1 teáskanályi zöldség meg 1 teáskanályi husi vagy más fehérje forrás (sajt vagy tojás). Óvatosn és sokáig , jól rágd szét rágd addig amig szinte szétolvad a szádban

Az masodik hónapban kb ugyanigy evett mint ay utolsó példanap csak megnovelte a teáskanál méretet evőkanálra

A 3 tol a 6 ik hónapig kb 150g okat evett egz étkeyére ,de már nem 2 óránként evett , hanem 3 igy nem 5* evett , hanem csak 3-4 alkalommal egy nap.

Az első félév letelte után már evett mindent csak kis adagokban DE kerülte a sót, olajat, zsirt, füszereset és fóleg diétás dolgokat evett és SEMMI szénsavas innivaló vagy agyoncukroyott gyumolcslé.

1 év után már evett borsosat meg néha 1-1 kocka csokit és a mennziséget is növelte picit.
(válasz mkatinka 12471. hozzászólására)

12471. mkatinka2016-12-04 07:16
Köszönöm, :) ma megyek haza, erőm nulla, a műtèt utàn egyre gyengèbb vagyok, gondolom a nemivàs miatt ès a mostani vîz ès tea se ad sok erőt. Èhes nem vagyok, szomjas sem, ès egy pici hânyingerem van mindig. Ti mit ittatok, amitől jobb lett?

12470. okina10052016-12-03 18:25
Gyors gyógyulást Katinka és problémamentes felépülést kívánok!!
(válasz mkatinka 12467. hozzászólására)

12469. matilda_unna2016-12-03 13:46
de jó, gratulálok, te is túl vagy rajta :-) gyors felépülést és jó ütemű fogyást kívánok, és sok erőt!!! :-)

12468. Mami762016-12-03 12:59
Jajjjj de jóóóóóó,hogy tudtál írni:-))))
Nekünk ennyi pont elég, hogy jól vagy:-)))
Remélem ha hazaengednek gyorsan rendbe jössz:-))
Gyors gyógyulást és sikerest fogyást Neked:-)

12467. mkatinka2016-12-03 12:37
Sziasztok, megvolt a műtèt, ès az epeköveimet is kivette Mohos doktor. Elèggè vacakol a net, ès gyenge vagyok nagyon, de remèlem holnap este màr otthon leszek. 9
(válasz Mami76 12412. hozzászólására)

12466. matilda_unna2016-12-03 12:12
Azért azt hozzá kell tennem, hogy egy-két kivételtől eltekintve a magyar nővérek is nagyon kedvesek, sietnek, túlterheltek, az igaz, de még így is nagyon kedvesek. Az a nővér, aki segített felállni először a műtét után, meg felöltözni, hát az olyan volt mint valami angyal, annyira kedves és mosolygós, és volt egy idősebb is, őt is nagyon szerettem, meg van Veszprémben egy férfi, egy szakápoló, azt hiszem Attila a neve talán, na hát ő meg hatalmas fazon, elsőre kicsit nyersnek tűnhet a modora, de nagyon sokat segít mindenben, és tényleg törődik velünk. Amikor már második nap elviselhetetlen hányinger gyötört, akkor ott ült az ágyam mellett és töprengett, hogy mitől lehet ez a makacs émelygés, és nyomott belém mindent, ami csak az eszébe jutott.
Aztán végül pont a sokat szidott kontrasztanyag egyetlen kortya volt, ami azonnali hatállyal elmulasztotta a hányigert, nagyon érdekes volt, pedig tényleg pocsék íze van, de nekem mégis olyan volt mint a megváltás. Nem valami nagy élmény hányni teljesen üres és frissen varrott gyomorral, rettegtem, hogy szétszakad.
(válasz Mami76 12464. hozzászólására)

12465. Mami762016-12-03 11:57
Strawberry, VÁRUNK NAGYON VISSZA😘😘😘.

12464. Mami762016-12-03 11:55
Ez így van, teljesen igazad van, itt jön be a képbe a szar EÜ. Mert ezt az amúgy sem könnyű helyzetet tudnák egy picit megkönnyíteni a kórházi dolgozók, a kedvességükkel és az odafigyelésükkel, ami itt külföldön TERMÉSZETES.
Sajnos otthon fásultak és túlterheltek, aminek mi látjuk a kárát.
Vagy, pénzt adunk és akkor talán jobban odafigyelnek.
(válasz Zsú1965 12463. hozzászólására)

12463. Zsú19652016-12-03 09:31
Mindenki csak egy kórházat, egy orvost tud megtapasztalni, a tobbirol csak max gondolhat valamit.
Ennek a műtetnek is lehetnek szövődményei, lsd most Strawberry, vagy annak idején én, es mindenki másként reagál egy ekkora műtétre.
A szerencsések már akár napok után is mehetnek dolgozni, más hetekig nyomja az ágyat.

Ezért jó megosztani a tapasztalatokat, mert tudatosulni kell a műtét elott állókban, hogy általában gyors a gyógyulás, de vannak ettől eltérően reagalók is.

12462. Mami762016-12-03 09:30
Sajnos a szar EÜ rendszert, amibe ezek a dolgozók élnek Mi betegek szívjuk meg, még akkor is ha másfél millát fizetünk. Ez nagyon elkeserítő!!!!!!
Még Mo-on született a középső gyerekem, császárral és az éjjeli intenzív után azt mondták, majd jön egy nővér kiszedni a hasi és az infúziós csöveket, hogy megfürödhessek. Egész délelőtt szóltam és vártam, de semmi!!! Mindent kiszedtem magamnak és elmentem tisztálkodni,délután tűnt fel Nekik , hogy kiszedtem.
Jó, hogy elmondtad ezt Matilda, mert akkor erre is figyelni kell ha ott leszek.
(válasz matilda_unna 12461. hozzászólására)

12461. matilda_unna2016-12-03 08:39
hááát, azért babusgatásnak azt sem nevezném, ami Magyarországon van, inkább csak biztosra mennek, és annyi. Második nap úgy elszorították a hasi katétercsövemet, amikor rákötötték a szütyőkét, hogy egész nap nem jött belőle semmi, és feszített mint a fene, fájt a hasam meg minden, mindenkinek mondtam, hogy nézzék meg, szerintem túlságosan szoros rajta a kötés, mondtam nővéreknek, orvosoknak, mindenki megrángatta, majd kihúzták a hasamból, pedig oda volt varrva, és mindenki csak odavetette, hogy nincs annak semmi baja, fel se tűnt nekik, hogy egész nap tök üres volt a szütyő, aztán estefelé elkaptam egy nővért, hogy most azonnal cserélje ki, mert nem bírom tovább, nagy nehezen hajlnadó volt rá, aztán amikor el akarta vágni a madzagot, akkor csak úgy tudta, hogy a csőbe is belevágott, persze rögtön ömleni kezdett a trutyi, és annyi volt rá a megjegyzése, hogy ej-ej, ez a Mari hogy elkötötte... pedig aznap már kétszer ő is lerázott, meg még két másik nővér is, és három orvos is az osztályon, beleértve a Mohost is.
(válasz Sikuku 12460. hozzászólására)

12460. Sikuku2016-12-03 08:08
Igen, en ezt ugy szoktam.megfogalmazni, hogy a kulfoldi eü rendszerre nem jellemzo a túlbabusgatás.
Azert a magyar egeszsegugynek is sok az elonye.
(válasz Kiel 12458. hozzászólására)

12459. Dagidög2016-12-03 07:43
Szia. Jelenleg -55 kilónál járok, még 10 a cél. Éhség érzet nincs. Gyakorlatilag 10 hónapja nem voltam/vagyok éhes :) . Kívánni kívánom a kaját, meg néha unalmamban is ennék, de ez csak az agy játéka, ezen úrrá kell lenni.
(válasz Mami76 12451. hozzászólására)

12458. Kiel2016-12-03 07:17
Engem Luxemburgban mûtenek, ugyanaz a rendszer mint Pesten. Egy, max két éjjszaka bent, nincs nyeletéses röntgen, nincs ketéter, és felszívódó varratok vannak. A magyar rendszer nincs modernizálva, de sokkal alaposabb, és így persze hosszadalmasabb mint bárhol nyugateurópában. Az más kérdés, hogy néhány magyar kórházban a hosszabb benttartószkodás rontja a gyógyulási esélyeket. :) Itt kevésbé aggódnak értünk. nem ír ki a doki szinte semmivel, a gyerekeket se. Antibiotikumot csak nagyon ajánlott esetben, elvétve kapunk. A sebész szerint a mûtét másnapján már dolgozhatunk, max azért maradjunk otthon, ha tudunk, hogy jobban figyelhessünk az elsô napokban az étkezésekre.
A mûtét menete, elvben ugyanaz mindenhol. Max a béldarabok hosszával varázsolnak, de ott is 10 centikrôl van szó.

12457. zsuzska19672016-12-03 00:31
Szia!
Engem dec 16.-án délután fognak műteni a Duna Medicalban, Vasas doktor szerint, legjobb esetben már vasárnap hazamehetek, de ez függ attól, mennyi összenövésem volt az előző hasi műtétek miatt,ha komplikáltabb eset lennék, akár 4 napig is bennmaradhatok ez az árban benne van. Eddig csak jót mondhatok, én ott csináltattam meg minden vizsgálatot, kedves volt mindenki. A doktor úrral levelezünk, ha kérdésem van rövid időn belül válaszol.Arról, hogy műtét után hogy fogom érezni magam, majd beszámolok :-)
(válasz robiwolf77 12454. hozzászólására)

12456. JJnew2016-12-02 23:52
Mas technika ugyanaz a mutet. Eredmeny ugyanaz. Bypass az bypassz.

12455. Sikuku2016-12-02 23:51
Eljarasban semmi kulonbseg, a mutet barhol lehet 2 ora vagy komplikacioktol, osszenovestol fuggoen tobb ora is.

Kateter, tobb napos korhazi tartozkodas egy regrol megmaradt magyar szokas szerintem. Csak akkor engednek haza ha mar tuti minden ok.

Pesten az angol szokasokat kovetik meg raadasul mivel ok magankorhaz nekik minden plussz benntoltott nap koltseggel jar, ezert a legrovidebb ido alatt intezik el a dolgot. Persze ha 2 nap alatt nem epulnel fel annyira, hogy hazamenj gondolom akkor tovabb tartanak bent.

Szerintem mindket helyen a leheto legnagyobb szakertelmet kapod, mind a 3 doki jo es mar sok100 muteten tul van.

Ha nem problema a +250ezer es a vizsgalatok magan uton torteno megcsinalasa akkor valaszd Pestet, ha arerzekeny vagy akkor a masik kettot.

Ha az ido nem szamit akkor Veszpremet, ha igen akkor Pest vagy Debrecen.

12454. robiwolf772016-12-02 22:51
Sziasztok! Most nem azert...de mi lehet a különbseg a Veszpremi eljarasban levö OTT van kateter es a varratok nem szivodnak fel....es 3 oras, amig A Pesti felszivodo varratok es ill semmi kateterezes...es csak 2 oras MÜTET! Hogyan lehetseges ez?? UGYANAZ A MÜTETRÖL BESZELÜNK???

Aki jobban tudja jo lenne ha megosztana velem...oke tudom kicsivel dragabb...de akkor is eleg NAGY KÜLÖNBSEG...Szerintem! EZ allitolag MINDKETTÖ UA! Es ha van valalaki akit OTT mütöttetk...kernem irjon ram! KÖSZI

12453. Kiel2016-12-02 22:48
Na hála az égnek! De jó, hogy után jártál Zsú!

12452. Sikuku2016-12-02 22:21
Szegeny pedig emlekszem irta, hogy 5.en mar tervezte, hogy megy vissza dolgozni.
Na de remelem fel mulva mar csak egy rossz emlek lesz az egesz es az elert eredmenyek tukreben majd ugy ertekeli az egeszet, hogy meg ezzel egyutt is megerte a dolog. Ezt kivanom!
(válasz Zsú1965 12447. hozzászólására)

12451. Mami762016-12-02 21:25
Nagyon jó hallani, hogy 7 év elteltével is "könnyen " tudja tartani a súlyát.
Köszi ez igazán biztató Nekünk "kezdőknek".
Neked, hogy áll a fogyásod mi a helyzet az éhséggel?
(válasz Dagidög 12450. hozzászólására)

12450. Dagidög2016-12-02 21:21
Nem nem ő, de hasonló termet :)
(válasz Mami76 12443. hozzászólására)

12449. Mami762016-12-02 19:31
Húúúú te jó ég, de nagy kő esett le a szìvemről!!!
Szegényke biztos bán már mindent, de reméljük, hogy jól lesz.
Köszi Zsú nagyon rendes vagy😘

12448. okina10052016-12-02 19:22
Köszi Zsú,ez igazán jó hír!:)) Hála az égnek,bár amit átélhetett......na de most már csak a jóra gondoljunk:)) Nagyon rendes vagy és Tanyi doki előtt is le a kalappal:)

12447. Zsú19652016-12-02 18:32
Ebben a percben hívott vissza Tanyi doktor, részleteket természetesen nem mondhat, de Straberrydream jobban van, még nem tud bejelentkezni (ebből azt gondolom, hogy szegény nem úszta meg a műtétet ), de mondja neki, hogy amint tud, tegye meg. És persze átadja, hogy pusziljuk :))

12446. okina10052016-12-02 17:05
Még mindig semmi:((