Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Gyomor bypass lefogyásra (25. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Diéta & fitness » Egyéb diétás témák

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

13331. Mami762017-01-24 21:36
Sikukuuuuuu!!!!!!
Egy hatalmas X-et fogok tenni a hasamra, nehogy elhibázzák😅😅😆😆😆
(válasz Sikuku 13327. hozzászólására)

13330. okina10052017-01-24 18:48
Neked is gyógyulást kívánok Fruzsajna és kitartást,biztosan egyre jobb lesz:)) Próbálj meg egyre többet sétálni,a mozgás sokat segít a gyógyulásban,állóképességed,közérzeted,hangulatod javulásában.Bár engem még nem műtöttek,ezért nem akarok okoskodni,de két hasi műtétem volt,és tapasztalatból mondom:))
Mami,már alig várom,hogy Neked és Kielnek szoríthassak,majd Sikukunak:)) Remélem July is hamarosan jelentkezik:)
(válasz Fruzsajna 13328. hozzászólására)

13329. okina10052017-01-24 18:23
Nagyon ügyes vagy!:)) Gyors felépülést és egyre karcsúbb,egészségesebb életet kívánok!!
(válasz 1szilvalekvár 13320. hozzászólására)

13328. Fruzsajna2017-01-24 16:53
Mami, nekem azt mondta a nővér mikor hazaengedtek, hogy nyugodtan zuhanyozzak, csak utána a sebeket le kell betadinozni ės át kell kötözni.

Nekem eléggé csípte a víz, de ki lehetett bírni.

Fruzsajna

13327. Sikuku2017-01-24 16:24
Varrogatni? Ugy tudtam a térdmûtétet lézerrel csinalják :))
(válasz Mami76 13326. hozzászólására)

13326. Mami762017-01-24 14:55
Köszi a beszámolót naná, hogy jól jön, hisz két hét múlva ilyenkor engem fog a Mohos Doki varrogatni😁😀

Azt még had kerdezzem meg, hogy lehet zuhanyozni a sebektől???

13325. Fruzsajna2017-01-24 13:38
Szia 1szilvalekvár!

Én eleve a műtét utáni napokat is nagyon nehezen viseltem, sokkal nagyobb fájdalmaim voltak, mint a többieknek. A varratszedés után talán annyival könnyebb, hogy szabadabban tudsz majd mozogni.

Én még mindig nem bírok sok időt talpon tölteni, maximum egy kis séta a környéken, vezetni sem kényelmes még, mert a pedáloknál nem tudom hirtelen emelgetni a lábamat sem. Illetve sokszor van fájdalmam evés vagy ivás után, pedig még mindig pépet eszem és már ettől lassabban nem lehet inni, ahogy én csinálom. Szóval megszenvedek mindenért az biztos... nagyon remélem hogy pár hónap múlva már tényleg csak egy rossz emlék lesz ez a pár hét, mert nem tudom élni az életemet, holott pont az lett volna a cél...

Neked továbbra is sok kitartást kívánok!:)

Fruzsajna
(válasz 1szilvalekvár 13323. hozzászólására)

13324. Kiel2017-01-24 13:04
Jajj, nagyon jó hallani, hogy ilyen szépen, simán veszed az akadályokat! Sok sok ruhaméret mínuszt nyárra! Itt egy kalkuléátor, hogy ki tudd számolni mi várható! Kell kicsit váltogatni, és nem atomfizika, de jó látni mi vár ránk! :D

[link]

13323. 1szilvalekvár2017-01-24 12:30
Sajnálom Fruzsajna!Mi volt neked a nehézség?A varratszedéstől megkönnyebbülés jön,igaz?Azt nagyon várom már.Még azért én is fáradt vagyok.Csak a szűk családom tudja,előbb beugrott egy ismerős valamit kikellett venni a kocsimból,kimentem a garázsba,behajoltam a kocsiba,kivettem a cuccot,odaadtam neki,megkináltam egy kv-val,végig ácsorogtunk a konyhába és csak beszélt,hááát vártam már,hogy menjen:))
(válasz Fruzsajna 13322. hozzászólására)

13322. Fruzsajna2017-01-24 11:03
Kedves 1szilvalekvár!

Örülök, hogy ilyen ügyesen és könnyen viselted a műtétet! Ügyes vagy!

Én nagyon megszenvedtem, már 6 hete műtöttek, de még mindig itthon vagyok...

Kitartás!

13321. matilda_unna2017-01-24 11:00
"kis cemcerka,ajakápoló"
:-DD elvégre egy hölgy külseje legyen minden körülmények között kifogástalan :-DD

13320. 1szilvalekvár2017-01-24 10:26
Szia Mami,folyamatosan bejelentkeztem,ma egy hete pontban most fél 10-kor érkeztem meg Veszprémbe.Elintéztük a papírokat,anyagiakat,bevittek a kétágyas fürdőszobás szobámba(szobatársam másnap érkezett)elrendezkedtem,férjem velem volt,rámadták a harisnyát,fél 2-kor jött a Mohos doki értem,elötte már infúziót kaptam.Betoltak a műtőbe,egyre többen voltak körülöttem,nagyonnagyon féltem,látták rajtam,mindenkinek volt egy kedves szava,simogattak,nyugtattak,szólt a zene,akkor már az infúziómba tettek vmit,mert egyre nyugottabb lettem,mondták hogy nagyon vigyáznak rám.Kikötik a kezeket,lábakat,de kényelmesen,óvatosan,közben levagyok takarva,nem hoznak kellemetlen helyzetbe.Majd szóltak,hogy megbillentik az ágyat,csinálnak egy próbát,és elkezdtem fordulni,nem teljes álló helyzetbe(így műtenek,logikus)Utána vissza,altató doki rámtette a maszkot,onnantól Disneyland.3 óra múlva ébresztettek fel,az epehólyagomat is kivették.Betoltak az intenzivre,akkor fájt azért a hasam,de nem dráma,szóltam,hogy ez fáj,már kötötték be a fájdalomcsillapítót,kb.kétóránként kértem még,televoltam minden kütyüvel.Reggel 10-ig nagyon lassan ment az idő,de igazából a hátam,derekam fájt a hanyattfekvéstől.10-kor áttoltak a sebészetre,ott tündér minden nővér,ott katétert kivették(nem fáj,a behelyezés altatásban)majd szép lassan felállítottak.Kimentem pisilni,megmosakodtam picit rendbehoztam magam(kis cemcerka,ajakápoló)visszafeküdtem,mert nagyon hamar elfáradtam.Veszprémben 2-től van látogatás,én a folyosón sétálgatva vártam a férjemet.Szóval ez a nap így telt,sokat feküdtem,néha pici séta.Este adnak kis altatót,aránylag tudtam aludni.Másnap levittek röntgenre,ott nyeletnek velem valami ánizsvízű trutyit,látták nem szivárog semmi,estíg már fél liter vizet lehetett inni,1-1 kortyokban persze.Felkelés kicsit kellemetlen az ágyból,de tényleg nem akkora gáz.Fájdalomcsillapítót bármikor kérhettem az infúzióba és kértem is.Estére megint kis koktél 4-5 órát is aludtam attól folyamatosan aztán felkeltem kicdit mászkáltam,hogy hátam ne fájjon,aztán vissza. Péntek ebédre egy csésze szűrt húslevest kaptam,hát az kánaán volt+1 és fél liter viz estig.Sokat sétáltam.Másnap (szombat)reggel fél 5/kor jönnek vérvétel az 12 körül kész,miután minden ok.engednek haza.Minden nap jönnek átkötözni sebeket,szombaton veszik ki a kis csöveket az egyikből,abból ürül folyamatosan a cucc.Az sem fájt ,mikor kivették.Még pakoltam össze,de még kaptam ebédet(jaa reggelire egy kefir és babapiskóta)húslevest és krumplipürét.Hazafelé melegitő gatyàban mentem hogy kényelmes legyen,de nagyon szorított hiába toltam a sebek alá,jobb lett volna farmer mert ott csak lehúzom a zipzárt.Jaaaa,puffadás az nagyon van az kellemetlen,mert nagyobb hassal jövünk ki,mint ahogy bemegyünk,pedig a röntgennél amit itatnak velünk,attól egy intenzív bélmozgás alakul ki,hasmenéssel .Útközben nem volt semmi,még itthon aznap volt hatása és kész.Minden nap egyre könnyebben kelek fel,emeletre felmegyek,mosok,teregetek,csak szombaton nem csinàltam semmit.óvatos vagyok most felraktam egy húslevest.Sokszor estek kicsiket.Joghurt,kefír,brokkolikrémleves,húsleves,actimel,kr
umplipüre,ilyesmik,Inkább kívánós vagyok,mikor a család eszik,ezt majd agyban kell átállítani.Szűrt húsleves a legjobb azt iszogatom.Vitaminokat szedek,gyomorvédőt felírták,azt napi kettőt örökre kell szedni,nem töröm össze gond nélkül bevehetem(kórházban is szombat reggel már tablettàban hozták)A véralvadásgátlót 10 napig még reggelente a hasamba adja a férjem.6 kg-val kevesebbet mutat a mérleg,a hasam is kezd már visszatérni az eredeti méretre.Csütörtökön varratszedés:)Bocsi,hogy ilyen hosszan írtam,de biztos jól jön valakinek.Puszi nektek,köszönöm a sok bíztatást,őszintén jólesett,kitartást,tudom könnyű már ilyenkor beszélni,de el sem hiszem,hogy egy hete ilyenkor még mi volt.Megéri,nyárra már pár ruhaméret minusz sálálá!Nagyon siettem elnézést a hibákért!💋
(válasz Mami76 13319. hozzászólására)

13319. Mami762017-01-24 08:49
Szilvalekvár, ha lesz kedved elmeséled mi volt?

13318. Mami762017-01-24 08:48
Hajrá July minden ok lesz, csak nyugalom.

Nekünk (Kiel, Mami) már csak 14 napunk van😁😁😁

13317. okina10052017-01-24 08:01
Gondolok Rád July,minden rendben lesz:))) Sok-sok pozitív energiát küldök:)))
(válasz July333 13295. hozzászólására)

13316. Zsú19652017-01-24 07:02
Nem tudok megenni (szerencsére) egy normális adagot. Ezért nem is vagyok valami Tesco gazdaságos:))
Az vált be, hogy teljes adagot kérek (levest persze nem), és csomagoltatok...
(válasz Fruzsajna 13307. hozzászólására)

13315. Skittles2017-01-23 22:18
Köszi Aminatina :*
Közben én is beszéltem a dokival, és mivel már 2 nappal előtte Pesten leszek, igy felírja nekem azt mondta. A harisnyát is akkor szerzem be . Már csak 31 nap....
(válasz aminatina 13314. hozzászólására)

13314. aminatina2017-01-23 22:11
Szia Skittles!
Épp tegnap mondta nekem a doki, hogy műtét előtti estén már be kell adni magunknak az elsőt. A receptet postázza. A többit pedig műtét után, ha jól emlékszem 10 napig.
(válasz Skittles 13283. hozzászólására)

13313. Mmorsi2017-01-23 21:33
Szia,én novemberben voltam Debrecenben konzultáción én is márciusra kaptam időpontot. A levelet dec. 23-án vettem át. A múlt héten beszéltem a dokival, azt ígérte, hogy kiküld több levelet időponttal, mert minden nap több "beteg" hívja telefonon. Nekem előreláthatóan júniusban lesz időpontom (ezt mondta). Heti 5 műtét helyett csak kettőt tud megcsinálni műtős hiány van. Vettek már fel műtősöket, de legalább fél év mire betanítják őket. :(
(válasz BondiCAT 13305. hozzászólására)

13312. Sikuku2017-01-23 19:03
BondiCat irtam üzit

13311. csaba722017-01-23 18:58
Nem is rólad írtam csak te hoztad fel a témát így került hozzád :-)
(válasz BondiCAT 13308. hozzászólására)

13310. BondiCAT2017-01-23 18:56
Köszönöm, azóta visszaolvastam egészen december elejéig. Mindkettőjüknek van már új időpontja... Engem még nem hívtak és ez bizonytalanná teszi a helyzetet. Nyugodtabb lennék, ha már meglenne az új időpontom.
(válasz okina1005 13309. hozzászólására)

13309. okina10052017-01-23 18:30
Szia Bondi Ketten is vannak,akiket Debrecenben műtenek,olvasd vissza ezt az oldalt:) July ma feküdt be,holnap műtik:))
(válasz BondiCAT 13308. hozzászólására)

13308. BondiCAT2017-01-23 18:13
Elgondolkodtam rajta és ennyi. Egyenlőre egyetlen időpontom sincs, úgyhogy ha bárhol is megnőtt a várakozási idő, biztosan nem miattam történt.
(válasz csaba72 13306. hozzászólására)

13307. Fruzsajna2017-01-23 16:10
Sziasztok!

Régebbi műtöttektől kérdezem:

Ha olyan helyzet adódik, hogy étterembe mentek, mit esztek? Meg tudtok enni egy főételt, vagy csak leves, saláta?

Köszönök minden választ!

Fruzsajna

13306. csaba722017-01-23 15:33
Ez a máshol időpontot kérni elég problémas lehet mert így lehet egy-egy műtétre várónak 2 vagy 3 helyen is lehet időpontja és ezzel megnől a várakozási idő. Ezen is elkéne gondolkodni
(válasz BondiCAT 13305. hozzászólására)

13305. BondiCAT2017-01-23 10:09
Üdvözletem Mindenkinek! Én Debrecenben december elején kaptam március elejére műtéti időpontot, majd pár nappal később kaptam egy levelet, hogy tolódnak a műtétek. Emailben azt az információt kaptam, hogy a műtői személyzet alacsony létszáma miatt kényszerültek erre és hogy egy hónapos csúszásról van szó. Ennek már egy hónapja... Van itt valaki, akivel felvették a kapcsolatot az új időpont egyeztetése ügyében? Esetleg tud valaki több információt? Szerintetek érdemes máshol is időpontot kérni a biztonság kedvéért??? Köszönöm a válaszokat.

13304. Nikca662017-01-23 04:06
Köszönöm a válaszokat :)

13303. csaba722017-01-22 21:50
Veszprémbe van megoldás. Attila növért kell keresni ő megmutatja,hogy hogyan lehet megoldani...
(válasz sza cactus 13300. hozzászólására)

13302. Kisiza2017-01-22 21:25
Kedves Sza,

Nem tudom Te hol készülsz műtétre, de nekem a Vasas dr azt mondta a Duna Medicalban hogy Ő nem műt dohányzó betegeket... Szerintem jobban jársz ha abbahagyod.
K.I.
(válasz sza cactus 13300. hozzászólására)