Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomor bypass lefogyásra fórum

Gyomor bypass lefogyásra (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯
18111. Noncsi41 (válaszként erre: 18110. - Bobecma)
2018. ápr. 2. 22:07

Szia!

Válaszolok Zsóka helyett, mert engem is ott műtöttek március 14-én (sleeve)

Szombathelyen nincs katéter. Van akinek van drén csöve, van akinek nincs.

18110. bobecma
2018. ápr. 2. 21:44

Szia zsóka!

Én is Szombathelyen leszek megműtve, katétert feltesznek vagy meúszom, meddig voltál az intenzíven.

Hol tartasz súlyban??

18109. zsokadebrecen (válaszként erre: 18096. - Minna84)
2018. ápr. 2. 14:53
Szia! Debrecenben már nem műtenek egy idelye, kb 2016 év vége óta, dr Tanyi csak annyit szokott mondani ha kérdezik miért, hogy a klinikának nincs kapacitása ezekre a műtétekre.. Én Debrecenből el kellet menjek Szombathelyig..
18108. Lara34 (válaszként erre: 18104. - Itamacskav)
2018. ápr. 2. 11:02

Kedves itamacskav!

Egyetertek az elottem szolokkal. Azok, akik a mutetet valasztottak nem 10-20 kg felesleggel kuzdenek. Magam reszerola sulyfeleslegem konkretan 50 kg..en egesz eletemben szamos dietat probaltam es le is fogytam 3x 30 kg-ot. De megtartani a sulyom meg egy hetig sem tudtam. Ugyhogy en eleg jartas vagyok a kulonbozo dietakban es abban is, higy mi kovetkezik utana. Azt kell hogy mondjam en a mutet utan teljesen elveszitettem a hitem barmilyen dietaban. A vegeredmeny mindig ugyanaz. Lefogysz es x ido mulva visszahizod. Sot meg tobbet is. A teljes eletmodvaltas lehet a hosszutavu megoldas, amit en onerobol, dietaval nem tudtam megvalositani. Viszont a mutettel meg fogok tudni. Sajnalom, hogy nincs penzed a mutetre, bar hozzateszem tapasztalatom szerint ez nem a jomoduak mutetje. Azt gondolom dietas tanacsra itt nincs szukseg. Es valoban a mutet nem a hanyasrol szol...

18107. popimaci (válaszként erre: 18099. - Suzanna83)
2018. ápr. 2. 10:06

kedves suzanna83

koszonom szepen elore is a tejekoztatast,nagyon orulnek neki!en uk-ban elek,es az orvosom [dr vasas ]elkuldte a mutet utani teendok listajat az itteni gp-nek...de mar tul vagyok a 4.honapon es semmit nem neznek ezek az orvosok.nekem kell oket hivogatni es kerni a vizsgalatokat ami olyan faraszto!6.-an megyek egy b12 inekciora,es akkor kiharcolok egy vervetelt is..ugyhogy koszi meg 1x

2018. ápr. 1. 22:45

Időről időre mindig idetéved egy jótét lélek, aki szerint hagynunk kellene a műtétet a csudába, és csak erősen akarnunk kell, mire sitty-sutty máris leugrik majd 10-20 kilócska. Csak az a baj, hogy a maradék 40-50 kiló feleslegről valahogy sose esik szó.


hánytatás? biztos ezt a fórumot olvastad végig?

18105. katze82 (válaszként erre: 18104. - Itamacskav)
2018. ápr. 1. 22:24
most nem bántásként, de akik ide járnak, nem 15-20 kilós felesleggel küzdenek.....
18104. itamacskav
2018. ápr. 1. 22:16

Vegig olvastam az egesz forumot, Lehet hogy ez lesz az utolso bejegyzesem...... En sokszor probaltam fogyni, evesi zavarokkal is kuzdottem es elgondolkoztam a muteti megoldason ezzert keveredtem ide.. Lattam egy csoportars meghalt ami meg kockazati hataron belul van.


Vegul a sok seta es az eletmod valtozttas mellett dontottem. A sok dieta utan amit veegig szenvedtem....

a mutet foleg a nem eves/ hanytatas szinonimajanak tunt ugyhogy a sajat kezembe vettem a dolgot...


most fogytam 15 kilot, de tudom nem egyszeru anyukam most idosen viseli a 20 kilo tulssuly (mar a koverseg felett) kovetkezmenyeit. nem kellemes. megertem azokat is akik a mutet mellettt dontenek. DE.. akinek nincsa annyi penze vagy nem akar kivagatni magabol egy darabot, vagy a hosszutavu kovetkezmenyeit viselni annak ajanlom az idoszkos dietat. en 8 oran at nem eszem + 1X egy heten es mint mondtam 15 kilot fogyata. ennyi kb eleg is de meg lehet hogy vagy 5re raszanom magam.

18103. Vital1978 (válaszként erre: 18101. - Lara34)
2018. márc. 31. 22:10
Két hónapos és 4 napos vagyok és 20 kg mínusznál járok! Sleevy műtétem volt Szombathelyen Juhász főorvos opetált!
18102. eantoni (válaszként erre: 18100. - Sutyi79)
2018. márc. 31. 21:02

Szia, sleeve-rol nem tudok erdemben nyilatkozni, bypassos vagyok, de oszinten ugy gondolom

- az eletmodvaltas egy eletre szol, nincs olyan, hogy iden, vagy jovore...

- a picigyomor ugyanugy es ujra kitagithato...ezert nem eszunk egyszerre 2decinel tobbet es ezert nem iszunk szensavasat

- mindenki lazit neha, alszentseg lenne tokeletesnek mutatni onmagunk, de amennire lehet esszel bunozzunk es lehetoseg szerint a legkisebb kart okozzuk magunknak

- az egy alkalom nem ugyanaz, minthogy "mar lehet"!

- a folyadek elmeletileg "atfut", gyorsan urul, igy, mint folyadek szerintem nem okoz gondot, de mint kaloria...az egy masik kerdes...szoval utana figyelj, hogy ledolgozd a plusz kaloriakat...

- a nalam oregebbek azt szoktak mondani, hogy az elso felevet, egy evet ajandekba kapjuk, viszonylag egyszeruen es latvanyosan fogyunk, utanna viszont minden dekaert kemenyen meg kell kuzdeni, ha kevesebb a leadott kaloria, mint amit beviszel, hamar visszajonnek a kilok.

18101. Lara34
2018. márc. 31. 19:58
Sziasztok, engem az etdekelne hogy ki mennyit fogyott az elso 6 het alatt illetve elao 3 honapban? Koszi
18100. Sutyi79
2018. márc. 31. 17:49
Sziasztok. Nagyon kezdő vagyok a témában. Sleeven gondolkodom. Az a kérdésem hogy mennyire végleges az hogy étkezésenként "csak" másfél deci körüli lehet az étel mennyisége. Mármint jó hogy lefogyok egy adott súlyra amit célként kitűzök meg életmódot váltok de ugye ez a műtét visszafordíthatatlan. Pl. Mi van ha elmennék bulizni pár év múlva és a nagy nyári melegben meginnék pár alkohol mentes sört. Akkor már lehet? Vagy akkor is a másfél deci lemegy és annyi. Ne haragudjatok csak nem tudom elképzelni.
18099. Suzanna83 (válaszként erre: 18092. - Popimaci)
2018. márc. 31. 15:36
Szia! Nekem pont most volt vizsgálatom, mert pár hete én is ezt érzem, sajnos van, hogy naponta többször. (4,5 hónapos műtött vagyok) Ha szeretnéd, megosztom, hogy a doki mit javasol majd. Mondjuk én a régi endokrinológusomhoz megyek, akihez az IR miatt jártam régebben. (Még nem tudja, hogy műtöttek.)
18098. Suzanna83 (válaszként erre: 18071. - Lara34)
2018. márc. 31. 15:31
Ez nem vicc!!! Nem véletlen az a 4-6 hét folyadékdiéta. Egyre többen írják, hogy 2-3 nap, meg hét után ilyen, meg olyan ételeket ettetek. Miért nem tartjátok be az orvosi utasításokat? Akár az életetekbe is kerülhet, ha nem vigyáztok! Én 4 hétig csak folyadékot ittam (fehérje, húsleveslé, víz, tea) utána két hét csak pépes (krumplipüré, összepürésített zöldségek). És a krémes alatt nem a vaníliás krémtúrót, meg a krémesből a krémet kell érteni (mert ilyeneket is írtak már tagok)...
18097. Suzanna83
2018. márc. 31. 15:27
Sziasztok! Volt valaki cukorterheléses és/vagy inzulinteszten a műtét óta? Én voltam pár napja és majd kedden megyek vissza az orvoshoz. Azért mentem el, mert elég sokszor szédülök, ájulásérzésem van (napi szinten többször) és az eredményből annyi biztos, hogy D vitamin hiányom van és a 2 órás cukrom 2,9-re esett le. Más is járt már így?
18096. Minna84
2018. márc. 30. 21:52
Sziasztok! Közületek van olyan, akit Debrecenben műtöttek gyomor bypass-al? A neten azt olvastam, hogy Dr. Tanyi Miklós végez ilyen műtéteket. Valakinek van tapasztalata vele kapcsolatban?
18094. eantoni (válaszként erre: 18091. - Anye)
2018. márc. 29. 16:23

Nekem a liszt, cukor tud nagyon bekavarni, fajo gorcsoket, pukit generalva, igy ezeket igyekszem elkerulni, ha nagyon muszaj, krumplival, visszaturmixolt rizzsel suritem az etelt, de inkabb leves formaban hagyom.

En 3honapig egyaltalan nem ettem gyumolcsot, a banan kivetelevel, nekem mindegyik savas voltes pukikat okozott.

18094. eantoni (válaszként erre: 18091. - Anye)
2018. márc. 29. 16:23

Nekem a liszt, cukor tud nagyon bekavarni, fajo gorcsoket, pukit generalva, igy ezeket igyekszem elkerulni, ha nagyon muszaj, krumplival, visszaturmixolt rizzsel suritem az etelt, de inkabb leves formaban hagyom.

En 3honapig egyaltalan nem ettem gyumolcsot, a banan kivetelevel, nekem mindegyik savas voltes pukikat okozott.

18093. eantoni (válaszként erre: 18092. - Popimaci)
2018. márc. 29. 16:15

Szia, nekem elofordul, hogy lemegy a vercukrom, vernyomasom, ez lanykoromban is megvolt, amikor normal sulyban voltam, most olyan, mintha visszaterne. Az igazsaghoz tartozik, hogy en delig nem eszem semmit, tudom nem tokeletes, de egyszeruen nem esik jol, max egy actimelt iszom, hogy a reggeli kavem kompenzaljam, ezert az valt be ha delelott megyek uszni (alt 1km korul+torna), vagy nagyobb megterheles alatt vagyok agyilag, vagy fizikailag, hogy eszem egy pocket coffee-t, ez nagyon bevallt, igy nyugodtan vezetek, ugyintezek, teszem a dolgom, mig kajahoz jutok valahol 12 es 2kozott.

Alapvetoen nem birom a feher cukrot, de ez megis bevalt...

18092. popimaci
2018. márc. 29. 10:38

ezeken a csillamponis dolgokon en is jot tudok nevetni...erdekes,hogy mindenki mas...nalam csak a hang az ami borzalmas ..szag nincs..[bocsika]mindent bir a gyomrom csak az almat nem..attol morog mintha egy pittbull koltozott volna bele.de nem is eszem almat.viszont 4 honap utan volt egy IR -rel osszefuggo hipoglikemias sokkom.le kellett ulnom mert epp vasaroltunk,a szokasos csolatassal kezdodott,eros szivdobogas aztan szedules..elmajszoltam egy csokoladet,amit nem igazan szeretek..de legalabb helyrehozott..

valakinek volt ilyen?esetleg mikor mulik el?csaba72?neked volt?vagy van?

18091. Anye (válaszként erre: 18089. - Csaba72)
2018. márc. 29. 08:59

😂😂De jót nevettem😂

Egyáltalán nem eszem szinte semmit mert még nem tudok 😏2 napja beszéltem Mohos doktor úrral mondta ha ennyire nem megy az evés napi 2 savlekötőt vegyek be mert úgy nem fáj a nyelés annyira. Mert nincs ami felszívja a savat (hozzáteszem nem éreztem hogy sok lenne a savam ezért csak a reggelit vettem be)És ha ennyire nem bírok semmit javasolta a fehérje port. Mert az ívás megy. A gyümölcsöket nagyon bírom azok szeretem meg levesek,főzelékek. Egyáltalán nem eszek lisztes,cukros dolgokat.

Szinte minden felfúj bármit eszem. Tegnap konkrétan az alma fújt fel és ami utána volt.... ahogy te is írtad kihalt a családom 😏

18090. zsokadebrecen (válaszként erre: 18081. - Bobecma)
2018. márc. 29. 08:46
Szia! Én is Szombathelyen voltam műtve, csak jókat tudok mondani, mindenki nagyon kedves, nagyon figyelnek rád, a vip szobák elsőosztályuak és igen ott is teljesen automatikusak az ágyak ami nagy segítség műtét után mert egyszerüen távirányitóval felülteted magad.. amugy ha minden teljesen komplikáció mentes 3 nap után haza engednek. Jó kezekben leszel!
18089. csaba72 (válaszként erre: 18086. - Anye)
2018. márc. 29. 06:44

Hát ez az egyik mellektermeke a műtetnek de késöbiekben rajosz hogy hogyan is lehet mersékelni a csillampónikat....

Tehát kevesebb finomitott cukor,szénhidrát feher liszt...nálam et valt be így már csak havi 1-2 alkalommal hal ki a csaladom a bűztől :-)

18088. Lara34 (válaszként erre: 18085. - Vikka10)
2018. márc. 29. 05:39
Hello, en is szeretem kontrollalni a dolgokat es az elalvastol feltem. De mire odajutottam egyaltalan nem feltem. Elozo este csinaltunk magamrol fehernemus kepeket. Azokat nezegetve teljesen depresszios lettem. Sokkal jobban el voltam keseredve attol hogy hogy nezek ki es hogy higy jutottam ide, mint hogy masnap megmutenek..
18087. Lara34 (válaszként erre: 18086. - Anye)
2018. márc. 29. 05:36
Szia! Nekem egyaltalan nimcs ilyen. Szinte alig van szel...nekem inkabb szekrekedesem van. Sokat iszok, de alig pisilek, ami valtozas.
18086. Anye
2018. márc. 28. 23:54

Sziasztok!

Engem tegnap volt 1 hónapja, hogy megműtött Mohos doktor úr. 10 kilót fogytam már. Ami engem borzasztóan zavar (előre is elnézést mindenkitől), hogy iszonyatosan sokat szelelek. Már saját magam nem bírom. Miért van ez?Más is így van ezzel?Mikor múlik el?

18085. Vikka10
2018. márc. 28. 22:56
Nagyon köszönöm a válaszokat. Engem Veszprémben műtenek. Szerettem volna a Duna medicalt, de micel ott leghamarabb nyáron tudtak volna műteni, így maradt Veszprém. Az 5 nap nagyon hosszú lesz nekem a kicsik nélkül, de főleg az a rossz, hogy itthon is és a műtőben is ki kell adjam az irányítást a kezemből. Bár tudom, hogy minden rrndben lesz, de mégis most ezt látom a legnehezebbnek :) Már szeretnék túl lenni rajta és ahogy Lara34 is mondja, el se hiszem, hogy esélyt kapok normál súlyra. Unom a megvető pillantásokat és hogy az emberek a súlyom alapján itélnek es súgnak össze a hátam mögött és nem azt nézik ki vagyok. Szeretnék a kicsikkel végre strandra menni vagy egy jót libegőzni és nem kihagyni ezeket csak mert rettegek felülni pl a libegőre, mert félek leszakad az egész :)) izgulok, de már nagyon vágyom rá.
18084. Lara34 (válaszként erre: 18082. - Vikka10)
2018. márc. 28. 21:34
Szia Vikka! En lassan 3 hetes vagyok. Es engem sem mutottek elotte soha. Ugyhogy minden uj elmeny volt. En is feltem a fajdalmaktol stb. Ez egyeni. Nekem pl utana egyaltalan nem voltak fajdalmaim. Meg a mutet utan sem. Es azota sem. Nekem csak 1 napug nagyon eros hanyingerem volt. Szoval szinte semmi. En 2 hetig voltam itthon. Az is jo volt, semmi negativrol nem tudok beszamolni. Ehes nem vagyok. De sokaig csak pepeset lehet enni amit en mar unok. De ez meg 4 hetig fog tartani. Lelkileg en jol viselem hisz alig varom hogy minel tobbet fogyjak. Meg en sem tudom elhinni hogy egyszer vegre ujra normal sulyu lrszek, szoval ez meg hosszabb folyamat.Bar eddig mar 10 kg-ot fogytam. A DM-ben minden nagyon egyszeru es fajdalommentes volt. A tobbi hely mas technologiaval mut ahogy latom. Ha eldontotted hogy akarod akkor nincs mitol felni. Sok sikert!
18083. popimaci (válaszként erre: 18082. - Vikka10)
2018. márc. 28. 16:13

szioka

nemreg lettem 4 honapos mutott,es gondoltam hatha segitsegedre lehetek-e kerdesekben.Megertem,hogy minnel kevesebbet szeretnel tavol tolteni a csaladtol a gyerekektol...es ezek miatt en a dmc-t ajanlanam neked.ha minden rendben van akkor a 2.-3.-nap mar mehetsz is haza es nem kell kihuzgalni csoveked beloled,mert nincsenek.se kateter se varratszedes.Csak 2-3 nap korhazban ami inkabb egy jo szanatoriumra hasonlit.Van allithato agyad ami nem mindegy ebredes utan,hiszen a hasadon mutottek.a fajdalmat mindenki mashogy eli meg.nekem csak olyan volt,mintha jol hasbarugtak volna,vagy egy eros hasizom edzest csinaltal volna...elhanyagohato...tudsz tv-t nezni,es fulhalgatot is adnak.kg 200-300 e ft a kulonbseg,de tenyleg megeri.remelem segitettem...sok sikert

18082. Vikka10
2018. márc. 28. 15:13
Sziasztok! Csendesen olvasgattalak benneteket, hogy meg legyen az erő. Életemben elöször fekszem műtőasztalra. Be vagyok tojva. 3 hét múlva műtenek. Olvasom a tapasztalatokat, de leginkább az érdekelne, hogy a műtét után milyen. Milyen érzés, mennyire fáj és kb meddig? Tudom elvetemült hülye kérdések, de ez foglalkoztat a legjobban :) illetve veszprémben van-e alapítványi szoba? Huhh. Nem is tudom mit akartam még kérdezni. Cikáznak a gondolatok a fejemben. Nekem az egészben a legnagyobb para, hogy 2 pici gyerekem van és 5 napig nem látom őket.
❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook