Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomor bypass lefogyásra fórum

Gyomor bypass lefogyásra (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
18771. Karna (válaszként erre: 18770. - Sarkozi1976)
2020. máj. 12. 11:09
0620/823-6419 Dr. Juhász Árpád Szolnok JÓSZÍVVEL AJÁNLOM!9 hónapja műtött 50 kilót fogytam, ősszel hasplasztikára visszamegyek hozzá.
2020. máj. 2. 10:25
Sziasztok! Gratulalok mindenkinek akinek sikerult! Erosek vagytok,csak igy tovabb! Jelenleg kulfoldon élek es nagyon szeretnék hazautazni egy gastric sleeve műtétre de sajnos nem talalok doktort az interneten! Tudnátok adni infót, hogy kinél érdemes csináltatni és mennyibe került náluk? Vagy esetleg e-mail cimet,telefonszamot ahol érdeklődhetnék? Esetleg volt valaki Szolnokon... ugyanis otthon Szolnok megyében laktam azt a környéket legalább ismerem, és ott most még olcsóbb is mint mashol... másfél milliós költségvetésem van körülbelül... ba r milyen információ boldoggá tenne... Köszönöm ... Tünde
18769. Messya
2020. márc. 17. 03:05

Sziasztok!

Friss, vagyis 4 napos bypassos vagyok!

Meséljetek nekem kérlek a már túljutottak az első időszakról.

Sehol nem találok róla információt, hogy normális dolog e, hogy fáj a hasam.

Minden mozgás fájdalmat okoz.

Természetesen látom a fejlődést már, ami napról napra jobban és könyebben megy, nahh de nahh :)

Normális ez, hogy így fájjon? A hasam bal oldalánál mozgás, sétálás, köhögés közben iszonyú szúró fájdalmam van.

Ez vele járója, vagy kezdjek el aggódni? :)

Köszönöm a segítő válaszokat.

18768. 72ZSU (válaszként erre: 18746. - Bambi3)
2020. márc. 5. 20:33
szia. Nekem a Honvéd kórházban csinálta dr Fekete Attila TB-re a hasplasztikámat (centralis bodyliftinget) és idén a mellkisebbítéstis ő fogja csinálni.
18767. 72ZSU (válaszként erre: 18763. - Hovievi)
2020. márc. 5. 20:30
A bypass műtéttel a túlsúly kb 80%-a adható le. A többi már csak intenzív sporttal, és odafigyeléssel. A műtét nem egy örökké tartó csodaszer, hanem egy mankó... segít lefogyni, de utána neked kell megtartani. Senkit nem ismerek, aki az eredeti súlyára visszahízott volna.
18766. 72ZSU (válaszként erre: 18751. - Hovievi)
2020. márc. 5. 20:28

Csak az hízik vissza, aki nem tartja be a minimális kötelező dolgokat. Persze a kaja megváltozik. Amit korábban szerettem, ma meg sem bírom enni. És igen, kell mozogni. Életmódot kell váltani, de ha ezt a fejedben sikerül a helyére tenni, és néha felállsz a fotelből mozogni, NEM fogsz visszahízni. Vannak tiltólistás dolgok, de betarthatóak.

5 éve műtöttek 150kg voltam, ma 85-86kg... a legalacsonyabb súlyom 83 kg volt. Tehát 5 év alatt 2-3 kgt ingadozik a súlyom, de nem híztam vissza! Tudok mozogni, tudok jókat, jóízűen enni, de a mennyiség más. Hidd el, mindent megér!!!

Ha vannak kérdések, szívesen válaszolok.

18765. 72ZSU (válaszként erre: 18760. - Hovievi)
2020. márc. 5. 20:23

szia!

Bypassos vagyok, 5 éves...soha nem éreztem éhséget. "pótszer" csak az elején lesz, később minden normalizálódik. Nem kell túlaggódni, a tested jelezni fog. A saját gyógyszert én teljesen elhagytam a műtét után. b12-t 3 havonta injekcióban, vasat folyadékot, D3-t sprét szedek...nem tablettát.Fehérjeport is inkább az elején, később már hússal, tejtermékkel bevihető. Persze oda kell figyelni, de kis idő után kialakul a rutin :) Semmi mellékhatás!!

18764. csibe32 (válaszként erre: 18763. - Hovievi)
2020. febr. 29. 12:41
Mi szerint döntötted el, hogy bypass vagy csőgyomor?
18763. hovievi (válaszként erre: 18762. - Shoppingmania)
2020. febr. 28. 13:44
Köszönöm a bíztatást. Én 137 kg vagyok és 175 centi. Majd kiderül mennyire sikerül lemenni. Örülök, hogy jól érzed magad.
18762. shoppingmania (válaszként erre: 18751. - Hovievi)
2020. febr. 28. 09:48

A bypass egy szuper módszer. De persze együtt kell tudni vele élni. Ne félj. Életem legjobb döntése volt. Kell hozzá életmódváltás, de a tested úgy is követeli ami hiányzik neki. És tolja el azt,ami nem jó neki. Én a műtét óta nem bírom megenni a cukrot. Állandóan húst,halat,zöldséget kívánok.

3 éves vagyok. A vérképem teljesen jó. Napi 1 supradynt eszek és 3 havonta szúrom a b12-t. Lehet a 3 év még kérész életűnek számít és később változik a testem,de kevésbé félek a műtét hosszú távú következményeitől mint az elhízásétól. Vékony nem lettem, 151 volt az induló ésn84 kiló vagyok. Szuperül érzem magam.

Vágj bele.

18761. csaba72 (válaszként erre: 18759. - Hovievi)
2020. febr. 27. 05:02

Veszpremben operaltak 2016 ban gyomorgyürüből lett bypas...



[link]

18760. hovievi
2020. febr. 26. 19:56
Sziasztok. Én még bypass előtt állok. Már csak két hét meg egy pici. Miért írjátok, hogy a sleevesek nem éhesek a bypassosak pedig igen? van erre szervi magyarázat? Egyébként amennyi"pótszert" kell majd enni, már azzal is jól lakik az ember olyan kicsi gyomorral: gondolok itt a B vitaminokra, vasra, D vitaminra, kálcium pótlásra, savlekötőre, fehérjeporra. Ehhez jönnek még a saját gyógyszereim, amiket most szedek. Azt sem tudom elképzelni, hogy fog lemenni azon a pici lyukon, ami a gyomor és a bél között lesz. Nektek van erről tapasztalatotok? Ti mit szedtek bypass után? Mellékhatások kinél mi jött elő?
18759. hovievi (válaszként erre: 18754. - Csaba72)
2020. febr. 26. 19:27

A mellékhatások: vitaminhiány, főleg B12, vashiány, Kalciumhiány miatt nagyfokú csontritkulás, fogak kilazulása, D vitamin hiány,Dumping szindróma, glutén érzékenység, laktóz intolerancia...A visszahízást ismerős mondta, akinek a férje mindent visszahízott, plusz még pár kilót.

Tudod, hány Pethő Csabát találtam a facebookon? :)

Téged hol operáltak, ha megkérdezhetem. Köszi a válaszod.

18758. King86 (válaszként erre: 18757. - Csibe32)
2020. febr. 26. 11:47

Az egyetlen módszer ami a sok próbàlkozàs utàn végre minden téren bevàlt nekem, az a szénhidràtszegény étrend, mellé több fehérje, több zsír. Így tudtam elérni azt hogy nem vagyok folyton éhes, mindig jóllakom, több az energiàm, jobb a közérzetem , javul az egészségem és megy szép lassan a fogyàs is. Persze az első hetek amíg összeszűkült a gyomrom, meg lejöttem a fehérliszt/ cukorfüggőségről, na az nehéz volt, de túlélhető. Màra màr így 1 év alatt teljesen megszoktam a tudatos tàplàlkozàst, mozogni is igyekszem rendszeresen de az a súlyom miatt még azért igazsàg szerint fàjdalmas tud lenni, de az se tragédia. Ha majd többet fogytam akkor szerintem élvezetesebb lesz:)

Remélem mire teljesen a végére érek a fogyàsnak, megszabadulok az összes betegségemtől is ( Inzulinrezisztencia, PCOS, Pm alulműködés.) Minden esetre az iràny jó, a petefészek cisztàim pl felszívódtak, a szervezetem erősödött, kezd rendbejönni a ciklusom stb. Rengeteg pozitív hatàsa lett az életmódvàltàsomnak, maga a fogyàs csak 1 kis része a boldogsàgnak.:)

18757. csibe32 (válaszként erre: 18756. - King86)
2020. febr. 26. 08:54
Ügyes vagy! Milyen mòdszert vàlasztottàl a fogyàsra?
18756. King86 (válaszként erre: 18753. - Klaari)
2020. febr. 25. 19:07

Igen, lehet fogyni csak életmódvàltàssal is. Persze nehezebb, hisz nem ébredsz egyik napról a màsikra úgy, hogy össze van szűkítve a gyomor és lassabb is a fogyàs.

Normàl esetben hosszú idő mire összehúzódik, sok sok türelem, önuralom kell hozzà, de meg lehet csinàlni.

Én pl inkàbb a természetes utat vàlasztottam a fogyàshoz, pedig 100 kg felesleggel indultam el, 1 év alatt lement 30. Itt tartok most. Hàt, még legalàbb 3-4 év mire végzek. Igen, hosszabb és rögösebb az út, de örülök, hogy elvi okokból ezt vàlasztottam és kitartok mellette. :) De ez 1 ember vàlasztàsa.

Viszont ez egy egyéni döntés. Mindenkinek. Ha valaki úgy érzi a műtét nélkül nem megy, pénze is van rà, akkor az is egy lehetőség.

18755. csibe32
2020. febr. 25. 14:41
Sziasztok, most jutottunk el a férjemmel addig, hogy kezdeni kéne magammal, màrmint a fogyàssal valamit. Szeret ő igy is, de a gerincem, izületeim nem birjàk.Gyakorlatilag alig tudok mozogni a fàjdalomtòl. Belàttuk, hogy csak gyomorszükités hozhat vàltozàst az életembe. Ti mi alapjàn döntöttek műtétről és annak a tipusàròl?
18754. csaba72 (válaszként erre: 18751. - Hovievi)
2020. febr. 25. 06:21
Mi az a rengeteg mellékhatás és hol írják,hogy visszahiznak? A facebokon van egy nyilt csoport "az elet gyomor bypassal ( sleeve......) nyilvanos csoport. Ott kapsz sok infót esetleg motivaciokat is láttsz. Igrn eletmodot kell valtoztatni ha nemakarsz ne is vágj bele de gobdolkodj ha itt vagy túlsúlyos vagy......en 2016 ban 165 kg.val indultam most 96,6 kg vagyok....elmúlt a cukorbetegsegem és a magasvérnyomasom és ezek a legalatomosabb betegsegek. Kerdezzetek itt vagy a facebokon. Pethő Csaba
18753. Klaari
2020. febr. 24. 10:24

Sziasztok! Esetleg életmódváltás? Sokan írjátok, hogy féltek, hogy mi lesz ennek a vége, vagy jár-e valami következménnyel. Én sajnos az orvosokkal úgy vagyok, hogy csak kísérleteznek az emberekkel és az a cél, hogy mindenki lerokkanjon és beteg legyen.

Lehet hogy az életmódváltással lassabban fog menni az egész, de legalább a testnek nem lesz egy megrázkódtatás és mivel életmódváltás, így egy idő múlva hozzászokik a szervezet ehhez és már nem kell azon gondolkodni, hogy mit szabad enni és mit nem, mert automatikusan már ezekre rá lehet állni.

18752. hovievi (válaszként erre: 18720. - Szly13)
2020. febr. 23. 19:51

Szia

Nekem márciusra van időpontom. Pont ez a gondom nekem is. A műtétről kaptam csak infót, de valahogy a várható mellékhatásokról, a következményekről nem igazán beszéltek nekem. Arról nem beszélve, hogy semmit nem tudok a műtét utáni kajákról, életmódváltásról. Erről sem mondtak szinte semmit.

Te túl vaGy már rajta? Hol műtenek?

18751. hovievi
2020. febr. 23. 19:47
Sziasztok! Teljesen új vagyok a fórumon. Már van időpontom bypassra, de minél többet olvasok róla, annál jobban kezdek betojni. Nem is annyira magától a műtéttől félek, hanem inkább az utána következő időszaktól. Rengeteg mellékhatásról találtam cikket. Plusz sok helyen írják, hogy sokan visszahízzák a leadott kilókat. Tulajdonképpen ez egy megsegített fogyókúra, Nem? Tudtok-e valami bíztatót írni? Köszi
18750. moncsika1978 (válaszként erre: 18742. - Doorci83)
2020. febr. 19. 10:01
szia 87kg rol,most 67 kg vagyok
18749. moncsika1978 (válaszként erre: 18737. - Doorci83)
2020. febr. 19. 10:00
szia november 9 én műtőtek ,dr.mohos .induló sulyom 87 volt és most vagyok 67 kg,szív gyógyszert elhagyhatam már,és a vérnyomás csőkentöt is .
18748. csaba72 (válaszként erre: 18743. - Injoy)
2020. jan. 16. 19:02
Nekem van..kerdezz
18747. Nozsemi90
2020. jan. 15. 10:49
Sziasztok. Én még új vagsok itt és még csak fintolgatom a gyomor sleeve műtétet csak egyet bem tudok. Talan 3 helyen láttam hogy csinálnaknilyen műtétet ( da vinchi, duna medical, szombathely es talan meg szolnok) es nem tudom melyiket válasszam. A duna medical 2.2 millio ft a többi helyen kb 1.3-1.4 millio ez a műtét. Miert van ekkora különbség? Tapasztalatokat szeretnék kérni ki hol csináltatta es mennyiert es meg e volt elégedve? Mert ez komoly döntés, félek ha a legolcsóbbat választom akkor pórul járok :( köszönöm előre is a válaszokat
18746. Bambi3
2020. jan. 14. 16:49
Sziasztok bypassosok. Akik csináltattak hasplasztikat, tudnátok ajánlani nagy bp-i kórházban operáló jó orvost? Pl. honvedban. Tb-re csak ott v. ilyen helyen tudnék csináltatni. Koszonom előre is.
18745. Injoy
2020. jan. 1. 21:41

Külföldön lakom,ugyhogy a 2 mütet nehezkes.

Van valakinek ilyen kombi mütettel ( gyürü ki+ bypass) tapasztalata?

18744. Patch2 (válaszként erre: 18743. - Injoy)
2020. jan. 1. 21:31
Szia szerintem ilyet Szolnokon nem cscsinalnak csak Veszprémben. 2 műtéttel (ha a gyűrűt kiveteted) talán elvállal a szolnoki doki is.
18743. Injoy
2020. jan. 1. 21:12

Tervezem a Bypass mütetet,de nem tudom hol csinaltassam.

Gyürüs vagyok,ugyhogy azt is ki kell venni.

Szolnok milyen?

Van vkinek tapasztalata?

18742. Doorci83 (válaszként erre: 18741. - Moncsika1978)
2019. dec. 29. 23:45
Wooow. Gratulálok! Mennyirol indultal?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook