Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Gyomor bypass lefogyásra (18. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Diéta & fitness » Egyéb diétás témák

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

13906. Rozamama352017-02-15 17:09
túlzás lenne azt mondani, hogy a barátom lett az íze, de nem sokra emlékszem belőle, csak arra, hogy utána a világ legfinomabb vizét ittam és a tejeskávé pedig felülmúlhatatlan volt 3 nap nem ivás után:)
(válasz matilda_unna 13904. hozzászólására)

13905. Dagidög2017-02-15 17:07
Lehet hogy én vagyok a perverz :) de nekem ízlett az a szmőtyi. A mennyiségel volt inkább a gondom, túl sok volt és feszített.
(válasz Fruzsajna 13901. hozzászólására)

13904. matilda_unna2017-02-15 17:01
szerintem a kontrasztanyag ugyanaz lehet, személye válogatja, hogy kinek megy tőle a hasa, nekem sem ment szerencsére :-)
(válasz Rozamama35 13903. hozzászólására)

13903. Rozamama352017-02-15 16:48
Nem, én nem kampányoltam mellette, mert nem is feltételezem, hogy kampányolni kell; csupán a véleményemet írtam le, hogy eleve mindenki őszintén fórumozik a saját dolgai tekintetében.
Az, hogy ki mit érez borzalmasnak, szintén elég szubjektív. Ez a kontrasztanyag is erősen ánizsos ízű volt, de nem volt tőle hasmenésem. Ezek szerint meg lehet oldani kellemesebben is, lehet hogy Veszprémben kéne kampányolni másik kontrasztanyag mellett:D
(válasz Fruzsajna 13901. hozzászólására)

13902. gbabi502017-02-15 16:43
Szep napot! Szeretnem megosztani veletek az en esetemet, harom eve mutottek sleevel, akkor 56 eves voltam,sajnos a mutet utan osszesen 25 kg fogytam, aztan meg vissza is jott nehany de en is hibas vagyok, na meg az hogy jo lett volna szedni valami gyogyszert ami rendben tartja a cukorszintemet, csokkenti az etvagyat mert hiaba a kis gyomor mert csipegetni lehet folyamatosan es akkor nincsen fogyas. Sokan vannak sleevesek akik sokat fogytak de ket szervezet nem egyforma es a kor is sokat szamit. A mutetem szerintem jol sikerult mert igy 3 ev utan is jol kell vigyazzak az adagokkal, persze most egy picivel tobb megy le mint kozvetlenul a mutet utan, de sokat szamit az etel fajtajatol is. Ami leveseseb etel abbol 35 dkg is lemegy persze kenyer nelkul ami tomenyeb abbol 25 dkg de a nyaron eppen vendegsegben nagyon keves krumplipuret es pici porkoltet vettem a taneromra aztan meg mar csak azon vacilaltam hogy menjek hanyni vagy varjam hogy emesztodjon.Nem hanytam de izzadtam es minden bajom volt es semmi mast nem tudtam megkostolni.Azert vegulis nem banom a mutetet mert ha nem lepem meg lehet hogy mar felkelni sem birnek.Most eppen egy alacsony ch etrendet tartok. Az elmult evekben kovetem a sorstarsak eletet, olvasom a bejegyzeseket es most csak a sajat velemenyemet mondom, senki ne haragudjon meg erte de a mostani tudasommal nem vallalnam a bypass mutetet. Az hogy nekem sleevem van az csak veletlen muve mert engem Erdelyben mutottek a szulovarosomban ott tudtam megoldani hogy legyen valaki velem, itt Magyarorszagon senki rokonom nincs se ferjem, na es ott nem csinaltak bypasst csak sleevet. A nagy lanyom Norvegiaban el 10 eve, orvos es amikor mondtam neki a bypasst mondta hogy sok az utopanasz es hogy o nem csinalna meg de ha en nagyon akarom o kifizeti. Akkor azt hittem csak meg akar ilyeszteni de most latom hogy igaza volt, nem konnyu a bypassos elet. Aztan elmentem Marosvasarhelyre es csak a tesverem,sogornom tudtak a mutetrol a tobbieknek csak utolag mondtam. A lenyeg az hogy a sleevel sokkal konyebb elni mint a bypassal, arra kell vigyazni hogy ne taguljon a gyomor, eleinte amig nem tudtam hogy mennyi az annyi mericskeztem vagy ha tulettem magam akkor inkab kihanytam a folosleget. Nehez volt megszokni a kisadagokat mert elotte negyszer annyit tudtam enni. Most nagyon oszinten leirtam mindent, remelem tudtam segiteni.

13901. Fruzsajna2017-02-15 15:47
A Veszprémbe készülőknek azért annyit elmondok, hogy a nyeletésnél amit meg kell inni, annak borzalmas, hányingert keltő íze van (kb. mint az olvasztott negro cukorka) és utána 3-4 napig garantált a hasmenés!

Ha már kampányolunk az őszinte fórumozás mellett, gondoltam leírom. :DDDD

Fruzsajna
(válasz Rozamama35 13899. hozzászólására)

13900. bibionee82017-02-15 15:38
Most irt a DM,h utaljam az előleget. Eddig erről semmi szó sem esett. Meglepődtem. 875 ezret kell utalni. Ismét lemaradt egy infóadás. :-\

13899. Rozamama352017-02-15 15:32
Trombózist megelőzendő injekció, a műtétet megelőző estétől kezdve kell kapnunk, 14 napig.

A nyeletés: néha a biztonság kedvéért kontrasztanyagot itatnak műtét után és röntgenen nézik, hogy nem szivárog-e valahol a műtéti terület.
Pár percen át tartó vizsgálat, semmi kellemetlenséggel nem jár.
(válasz Micor 13897. hozzászólására)

13898. Rozamama352017-02-15 15:28
Rendicsek, ha lesz a részemre is pálinka nálad, és nem csak önző módon saját magad gargalizálsz, akkor benne vagyok az ugrókötelezésben, illetve lehet hogy bármiben, még nem ismerem a pálinka hatást műtötten:)
Azt a papírt én is a műtét előtt írtam alá a DM-ben, semmi gond ezzel, ne izgulj.
(válasz Skittles 13894. hozzászólására)

13897. Micor2017-02-15 15:28
Szia!
Olvasom itt visszafelé a történéseket. Mi az a nyeletés, meg milyen inekcióról van szó?
(válasz Rozamama35 13703. hozzászólására)

13896. Zsú19652017-02-15 15:17
Én pl. nem is utógondozásra vágynék, csak egy útmutatásra mondjuk a házidokim részére, hogy mit nézessen meg rendszeresen.

De az sem egységes, hogy kell-e péepset enni, hogy mikor lehet sportolni, hányszor kell enni egy nap. Mindegyik doki beszél ezt is, azt is, a laikus operáétak pedig próbálnak okosak lenni.

Aztán mindig vannak, akik probléma bélkül veszik az akadályokat (akik már egy hét utéán tudnak repölni, meg vezetni, bocsánat lányok, nem bántásnak szánom, és örülök, hogy így bírjátok), aztán mindig ezek a példák lesznek a legerősebbek, és akkor meg csodálkozunk, hogy időnként elmegy valaki műtéti szövődmény miatt.
Vagy csodálkozunk, hogy nem mindenkinek örömünnep a bypassos lét...

És ugyanez van a plasztikánál is... a fájdalomról, meg az elszúrt műtétekről nem írnak, vagy a nem elszúrt, csak problémás gyógyulásokról. Van, akinek alig lehetett megmenteni a mellét plasztika után, de mélyen hallgatott róla a csoportban, pedig előtte mindig posztolt.
Szóval kell olvasni a sorok között rendesen. És a szerencsefaktor egyáltalán nem elhanyagolható. És ez nem orvos függő.
(válasz sza cactus 13886. hozzászólására)

13895. hambi052017-02-15 15:13
Mi az a Petersen és mik azok a problémák ammikell esetleg számolni kell hosszútávon a való életben megköszönném ha valaki leírná ősszinten kozmetika nélkül a régebben műtöttek közül.

13894. Skittles2017-02-15 15:12
Èn készülök, kikészülök, aztán megint lenyugszom....kicsit összecsaptak a hullámok a fejem felett a múlt héten, de tartom a gyeplőt ;) vizsgálatok kipipálva (mostmár nagyon remélem). Ma hívtak a DM-ból, hogy a receptet hová küldjék(persze amit alá kell írni , visszaküldeni nekik még sehol sincs, pedig már 3 szor kaptam ígéretet rá) ennek fényében mondtam inkább sehová, kedden már ott leszek és elveszem. Ma hívott a doki is, hogy minden rendben van-e, mikor érkezem, megvannak-e mostmár a vizsgálatok, minden világos-e stb...egy tünemény. Nekem fontos ez, hogy érdeklődik, törődik velünk.
Mivel nagy motyó nem kell, az pikkpakk kész, mostmár egy masszázs, szauna, pénteken még egy utolsó edzés dagin, hétvége pihi és jövő héten irány Budapest.
Pozitívan állok hozza, és pikk pakk felépülök. A torkomra pedig megtaláltam a gyógyírt :propolisz tinkrúrás(szilvapálinkában oldott,eredeti) gargalizálás
Ugrókötelezhetünk is, ha ráuntunk a kártyára :)))))
(válasz Rozamama35 13888. hozzászólására)

13893. Kiel2017-02-15 15:06
Hát, az a helyzet, hogy ha a biztosító pénze bánja mindjárt más lesz a felkészítés, meg az utánkövetés. Mire itt-Luxemburban- eljutunk a mûtétig tucatnyi ilyen-olyan vizsgálaton meg tájékoztatón vagyunk túl, most meg már megint van a következô négy hétre négy találkozóm, amibôl csak az egyik a varratszedés. A biztosító vigyáz a befektetésére!

13892. stampi2017-02-15 15:00
szia mami hogy vagy? hogy érzed magad??örülök hogy haza értél gondolom nagy volt az öröm a gyerekek és a férjed nagyon várt
Én elég nehezen vagyok,,,,tegnap reggel meg ma reggel is jol ki fogtam.... tegnap reggelire kevés tejföl és túrót kevertem ki abboz ettem 2 villányít és gondoltam egy vékony szelet párizsit annak a felét elnyammogtam...hát kegyetlen érzés jött...volt ám hányínger....de szerencsére megusztam
ma reggel apámat vittem pestre a korházba nem reggeliztem és gyorsan be vettem a gyogyszereket amit eddog szét rágtam de ma reggel nem,,,reggel 8 tol 10 ig borzasztó volt fel is hívtam a korházat mit tegyegyek anyíra szarul lettem kiderült hogy a cukor betegségre írt merkformin tableta tul nagy azt szét kell régni!!! persze én nem de nagyon rossz volt ízadtam és hányínger addig mig az el nem olvadt.. szóval én igy jártam
Amugy rendesen melozom autot vezetek estére nagyon elfáradok
a ball alsó sebböl folyík valami és be van dúzadva a többi minden oké
remélem nálad minden rendbe

13891. Rozamama352017-02-15 14:43
Persze, láttam én is leírva, de fogalmam sem volt róla, hogy mi az a Petersen..., próbáltam utánaolvasni.
Pl. Réka196 és Zsuzsa1965(?) mindig leírta a problémákat. Most más nickek nem jutnak eszembe, pedig végigolvastam az egész fórumot.
Csak remélhetjük, hogy a műtéti technika is finomodik, és talán ahogy elterjed a műtéti eljárás, lesznek olyan elhivatott egészségügyesek, akik felállítják végre a szükséges apparátust ehhez.
Addig meg bizakodom, hogy azért hallani kevés szövődményről és kellemetlen tünetről, mert keveseket érint.
Biztos az sem mindegy, mekkora súllyal megy neki valaki egy ilyen műtétnek. Pl. mire már elérte egy beteg a 160-180 kg-os súlyt vagy még többet, addigra már eleve egy csomó betegséggel és kellemetlen tünettel küzd, tehát egyáltalán nem lesz neki fura, ha a műtét után néha hasmenése van, vagy esetleg felüdülés lesz, ha csak néha....
Igazából nem tudom, ezzel mit akartam mondani, csak úgy eszembe jutott, bocs:)
Andi
(válasz matilda_unna 13890. hozzászólására)

13890. matilda_unna2017-02-15 14:07
nem a műtét a lényeg, hanem ami utána jön. A műtétről tényleg mindent lehet tudni, azt mindenki elmeséli, de az csak egy nap, és utána pár hét a lábadozás, de utána jönnek az évek hosszú sora, amikor együtt kell élni egy teljesen megváltozott szervezettel, és hát erről vajmi keveset olvasni a nyilvános fórumokon, nemcsak itt, a külföldieken sem. Tegye fel a kezét, aki olvasott például itten a petersen herniáról valaha... vagy arról, hogy mivel is jár a mindennapokban az a kitétel, hogy "ó, igen, a műtét után lehet számítani némi hasmenésre"...
(válasz Rozamama35 13887. hozzászólására)

13889. Réka 1962017-02-15 13:56
Szia! A magam részéről bármilyenre, ami rendelkezésre állna. Gasztroenterológia, belgyógyászat - minimum. Extrákra vágyni sem mertem volna soha.
(válasz sza cactus 13886. hozzászólására)

13888. Rozamama352017-02-15 13:36
Á, már minden becsomagolva, útrakészen:) Te hogy állsz a készülődéssel?
(válasz Skittles 13884. hozzászólására)

13887. Rozamama352017-02-15 13:33
Szerintem mindenki, aki átesett már a műtéten, az a valósat mondja a saját műtétjéről és a saját érzéseiről. Mi értelme lenne hazudni? Gondolom az nem újdonság senkinek, hogy az emberek különbözőek és másképp éreznek ugyanazzal a dologgal kapcsolatban is. Mint pl. van aki dalolva, 3 perc alatt szül, és van aki másfél napig, kínok közt vajúdik.
Andi

13886. sza cactus2017-02-15 13:33
milyen utógondozásra gondolsz?
(válasz Réka 196 13877. hozzászólására)

13885. Micor2017-02-15 13:31
Köszönöm
(válasz Rozamama35 13882. hozzászólására)

13884. Skittles2017-02-15 13:24
A kártyát ne felejtsd otthon ;) màr nagyon várom
(válasz Rozamama35 13882. hozzászólására)

13883. Fruzsajna2017-02-15 13:09
Kedves Réka 196!

Nem tudom mennyire olvastad vissza a fórumot, de például én mindig elmondtam a frankót mindenről. A kórházról, a fájdalmaimról, és minden nehézségről.

Vannak itt még páran, akik elmondják a valós dolgokat, csak nem hallják/látják őket.

Szép napot!

Fruzsajna

13882. Rozamama352017-02-15 12:15
Jó, akkor mindenképp találkozunk, mert én 11 körül megyek, de biztos lesznek sokan, megvárlak:)
(válasz Micor 13881. hozzászólására)

13881. Micor2017-02-15 12:13
Szia!
Fél 1-re megyek, nagyon jó lenne beszélni Veled. Rengeteg kérdésem van, ami persze ott biztos nem fog az eszembe jutni :-)
(válasz Rozamama35 13880. hozzászólására)

13880. Rozamama352017-02-15 12:05
Szia,
a műtét előtt kellett egy 2 hetes májzsugorító diétát csinálni, aminek a lényege: nagyon kevés szénhidrát, zsír és kalória, ehhez adtak egy segédletet, gyakorlatilag étrendmintát.
A műtétet nagyon vártam már, minden remekül sikerült. Ahogy kitoltak a műtőből, kb. 2-3 órát aludtam még az altatástól, utána gyakorlatilag talpon voltam. Fájdalmam nem volt, csak egy erős hasizomláz-szerű érzés a hasam aljában. 5 kicsi sebhely van, de már a DM-ben az utolsó éjszakán hason aludtam. A diétától 2 kg-t fogytam, a műtét napjától 15-öt. Holnapután lesz 2 hónapos a műtétem. Hányra mész a DM-be? Aznap én is ott leszek kontrollon, ha gondolod ott beszélhetünk személyesen is.
Andi
(válasz Micor 13879. hozzászólására)

13879. Micor2017-02-15 11:51
Szia!
A Vasas dokihoz megyek konzultációra 24.-én bypass műtéttel kapcsolatban. Érdelne a műtét előtt mit kellett csinálni, milyen volt a műtét, és azóta mik a fejéemények. Kicsit parázok. Azt írják a honlapon, hogy gondoskodnom kell vérről. Mi van akkor, ha én nem tudok? Én 93-94 kg vagyok és 160cm. 35 éves korom óta próbálok lefogyni sikertelenül. Volt, hogy heti 3x jártam konditerembe, szénhidrátot alig ettem. Lement 14 kg, de ahogy nem tudtam menni a termebe, visszajöttek a kilók. Mind. 54 éves vagyok muszály valamit tennem, mert a vérnyomásom hol magas, hol alacsony. Időnként úgy érzem, mintha a gyomorszályamnál egy dugó lenne, és csak akkor tudok enni, ha iszom rá egy kis vizet.
(válasz Rozamama35 13846. hozzászólására)

13878. Rozamama352017-02-15 11:49
Igen, azt már én is látom, hogy nem olcsó az étkezés. Viszont legalább a gyógyszereken tényleg sokat megspórolok:)
Remélem, megtalálod a testi-lelki békédet, sok sikert kívánok hozzá!
Andi
(válasz Réka 196 13877. hozzászólására)

13877. Réka 1962017-02-15 11:37
Nagyon aranyos vagy, de egyszer elfogy az idő, az energia, a pénz... akinek muszáj dolgoznia, az egyszerűen nem engedheti meg magának, hogy a saját dolgai után járjon (persze kizárólag privát alapon, mert még így is minimális esély van arra, hogy valamicske használható ellátást kapjon utógondozás címén). Szóval aki nincs eleresztve anyagilag, annak muszáj ezt is mérlegelnie. Mi volt az alapkoncepcióm? "Rengeteget fogok majd spórolni a kaján." Egy frászt!!! Ellenkezőleg: csak minőségi, fehérjedús kaják jöhetnek, sok-sok kiegészítővel.
(válasz Rozamama35 13872. hozzászólására)