Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomor bypass lefogyásra fórum

Gyomor bypass lefogyásra (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
18351. judit282 (válaszként erre: 18341. - Trickye)
2018. júl. 23. 08:32
Szia Trickye, a férjemet Szombathelyen műtötte Lóderer és nem tudok negatívat mondani. Sem a normál osztályra sem a vip részlegre a nővérkék fantasztikusak voltak. Hidd el ha keresnem kellene akkor sem tudnék. Ott voltam vele végig nem a levegőbe beszélek. Az első éjszaka bent is aludhattam volna, a nővérke ajánlotta fel a vip-en, hogy nyugodtan maradjak bent, mert fontos a család jelenléte egy betegnek. Bármi kérdésed van nagyon szívesen válaszolok.
18350. Barbi1985
2018. júl. 22. 14:02
Sziasztok, baypassosok most vagyok 1,5 hónapos 18kg-ot fogytam. Kinek mennyi idő volt mire helyre állt a táplálkozása? Mert nagyon gyengécske vagyok! Probálkozom mindennel ami szabad,de kevés dolog esik jól és marad bent!
18349. dundika3 (válaszként erre: 18343. - Ikres_anyu)
2018. júl. 22. 13:49
Szia Ikres anyu! Milyenek voltak a tapasztalataid?
18348. popimaci (válaszként erre: 18347. - Full_Moon)
2018. júl. 20. 10:11

szia full Moon

Tegyel fel magadnak par egyszeru kerdest,es megkapod sajat magadtol a valaszt..Tudsz-e igy elni ? Mennyit valtozott az eletem 5 ev ota?Mit tudok most meg tenni ,es evekkel ezelott mennyi mozgasterem volt?mennyira szukult be a mozgasterem a tulsuly miatt?Eleg regota ragodsz mar,,hozzal dontest,ez nagy teher.Bar nem irtad,hogy mennyi a sulyod,de ha konnyu lennel,nem ide irnal.Nem kell felned neha bele kell vagni,hogy elj.Ne arra gondolj,hogy mit hallottal,hanem az,hogy TE mit akarsz.

Nem biztos,hogy te is nehezen fogsz nyelni,hogy visszahizol,hogy fajdalmaid lesznek.Hanem kapsz egy mostaninal jobb es konnyebb eletet.Remelem ezzel segithettem neked..

18347. Full_Moon
2018. júl. 19. 20:49

Sziasztok! 3 éve gondolkozom a műtéten, de annyi rossz tapasztalatot olvastam, hogy a serpenyő nem dölt el még mellette.

A félelem adott, mert ez egy nagyon komoly beavatkozás.

Aztán ott van, hogy sokan sokat és sokszor hánynak és nyelni sem tudnak nagyon sokáig.

A több éves műtöttek pedig viszahízásról panaszkodnak. Műtöttek mondták nekem, hogy sajnos csak 4-6 év a mennyország, utána iszonyat kemény erőfeszítés megtartani a súlyt. Ha ez menne, akkor nem lenne szükség műtétre. Persze most nem azt mondom, hogy műtötten lehet zabálni, szó sincs erről.

Van jó és rossz tapasztalatotok a műtéttel kapcsolatban?

Muszáj lenne változtatni, mert magamtól a legtöbb erőfeszítéssel sem tudok fogyni, csak ha napi 600-700 kcalt viszek be, amit nem tudok 1-2 hétnél tovább tartani. Köszönöm szépen. :)

18346. kittykata (válaszként erre: 18341. - Trickye)
2018. júl. 18. 12:14
Ne kedvetlenedj el, azért írtam le ezeket, mert számomra ezek sarkalatosak voltak és ott az adott szituban nagyon rosszul érintettek. Viszont mint írtam is az intenzíves és a VIP-es nővérek előtt is le a kalappal, ők számomra hihetetlen odaadással és kedvességgel viseltettek irántunk, ez is kiemelendő. Nyilván valóan az az 600.000.Ft árkülönbség ami Szombathely és a DMC között van ezt jelenti, hogy a szombathelyi állami kórház ahol végeznek fizetős műtéteket is, míg a DMC full magán intézmény. Ettől függetlenül szerintem az orvos kiváló munkát végzett rajtam, ezt mutatja a 17 kg ami 2 hónap alatt tűnt el rólam, és az is, hogy 100% életet élek lemondások nélkül, csak kevesebb kajával.
18345. popimaci
2018. júl. 18. 10:20

sziasztok

Olvasgattam ismet a forumot es megdobbentett a hozzaallasa a beteghordonak a mutott beteghez aki nem keves penzt fizetett azert,hogy uj eletet kezdhessen..meg nincs akkora toloszek...nem semmi!

par jotanacs,akik konzira mennek,mindegy hova en a DMC-ben voltam.Minden orvos meg akar szerezni titeket,minket mint ugyfelek.Jo penzt jelentunk nekik,es egy kicsit hajlamosak eltulozni a dolgokat,hogy persze ki leszunk szolgalva,el leszunk latva minden rendben lesz..stb.Es ezt mi meg el is hisszyk,mert el akarjuk hinni,hisz o az orvos..es hiszunk neki.Ez igy van jol..De legyen bennunk tartas,hogy mi lesz ha megsem..az orvos nem lathatta elore,hogy az a beteghordo nem vegzi jol a munkajat,vagy erdekes modon megsem lett szoba intezve a VIP betegnek.A konzikor tisztazzatok mindent kerdezzetek batran ra,es mi lesz ha nem igy lesz...stb.Ez egy nagy mutet a ti eletetek a ti penzetek.Ne rontsa el az uj eletetek kezdetet ilyen esemeny.A DMC azert is jobb valasztas mert ott magankezben vagy,figyelnek rad!Hiaba mesz mas helyre az allami korhaz ahol ilyen esetek becsuszhatnak.Merlegeljetek es dontsetek,de en a magankorhazat ajanlom az ilyen dolgok elkerulese vegett!

Ha valakinek szuksege van infora kerdezzetek szivesen segitek.udv

18344. Hilda2 (válaszként erre: 18343. - Ikres_anyu)
2018. júl. 18. 08:27
:-)
18343. ikres_anyu (válaszként erre: 18342. - Hilda2)
2018. júl. 18. 08:19
Üdv Hilda! Mi is mindkét helyen voltunk konzultálni, kíváncsian várom/várjuk a beszámolód!
18342. Hilda2
2018. júl. 18. 07:09

Szervusztok!

Nem rég jelentkeztem be, szóval új vagyok ebben a kis de bővülő csoportban. Jövőhéten megyek konzultációra, a DMC-be és Veszprémbe. Mindkettőt megnézem, mert fontosnak tartom a személyes találkozást.Sokat olvastam tőletek és köszönöm is az élményeket, mert nagy megerősítéseket és bátorságot is kaptam az írásaitok által.

Üdvözlök Mindenkit

:-) az Új Élet kapujában

18341. Trickye
2018. júl. 17. 19:07

Sziasztok!

Én a héten megyek Juhász dokihoz a szombathelyi műtét végett. Kittykata a beszámolód kicsit elkedvetlenített.Mindenkinek ilyen rossz volt a tapasztalata, akit Szombathelyen műtöttek? Vacillálok még hol műtsenek!Láttam akinek pozitív tapasztalata volt ott.Mesélne még valaki olyan, akit ott műtöttek?

Köszönöm!

18340. dani64
2018. júl. 17. 13:26
Köszönöm a beszámolókat és a választ! Minden jót nektek!
18339. Molygó (válaszként erre: 18337. - Dani64)
2018. júl. 17. 12:08
Megválaszom én. A műtét utáni másnap nyeletés van addig nem is lehet inni. Akkor és ott egy röntgengép elött meg kell inni egy ánizs ízű kontrasztanyagot amit láthatsz te is a képernyőn hogy folyik le a gyomrodba és tovább, ezzel biztosítva azt hogy a varrat mindenhol jól tart bent. Én konkrétan kihánytam mindet ahogy bement ki is jött. Nem kell sokat inni amúgy pár korty.
18338. kittykata
2018. júl. 17. 10:52
Sziasztok! Ma van éppen két hónapja (május 22), hogy megvolt a műtét Szombathelyen, ebből a jeles alkalomból pedig úgy gondoltam beszámolok nektek a történtekről. Juhász doktor operált, az első műtéti időpontot április 4-re kaptam, de azt lemondta, így lett végül május 22. Megérkezéskor először bejelentkezés, fizetés, majd légzésvizsgálat következett volna, de az csak 9-től volt elérhető így átmentünk a VIP részbe, az elvileg részünkre lefoglalt 2 ágyas szobába berendezkedni. A gyakorlatban a doktor úr egyáltalán nem intézkedett ez ügyben, tehát ott voltunk szoba nélkül. Ez engem eléggé frusztrált, mert hát mégiscsak… Végül úgy oldották meg, hogy a kísérőmmel két külön szobát kaptunk. A VIP osztályon kedvesek voltak egyébként, törekedtek a megoldásra… A műtét megkezdésére elég sokat kell várni, ha jól emlékszem 2-3 óra körül vittek le, addig ugye nem lehet se enni, se inni. Az evés nem volt baj, kinek jár ilyenkor azon az esze, de a szomjúság rettenetes, és a várakozás is… Hozzátartozik, hogy aznap reggel mentünk be Pest megyéből és így hajnal 3-kor indultunk, szóval a fáradtság sem segített sokat. A műtét után az intenzív osztályon tértem magamhoz és az első, ami tudatosult az volt, hogy nagyon fáj a vállam, amit nem tudtam hova tenni, de mivel még tartott az altató nem vettem róla tudomást és aludtam tovább. Később felvilágosítottak, hogy ez azért van, mert a műtőasztallal együtt felállítanak, és úgy végzik el a műtétet. Igazából számomra a leginkább említésre méltó fájdalom ez volt. Éjszaka már saját lábon mentem a mosdóba – szép lassan, de saját lábon. Felülni, felállni nehéz az első napokban, mert ugye feszülnek a sebek, de túl lehet élni. A drain csövet ha kiveszik – sajnos csak utolsó nap – akkor már szinte szalad az ember, és ez a művelet sem fáj. Az intenzív osztályon az ápolók végtelenül kedvesek és mindenben segítőkészek voltak, minden tiszteletem az övéké. Egyetlen beteghordóval volt problémám, akit nem is neveznék beteghordónak, maximum beteg kísérőnek meg egy f*szkalapnak főleg. A műtét másnapján ugye menni kell az úgynevezett „nyeletésre”, amikor megnézik, hogy nincs-e valahol szivárgás. Erre a beteghordónak kéne elvinni, mert ugye még 24 óra sem telt el a műtét óta, és azért nem tud az ember szaladgálni még… Amíg ez a vizsgálat nincs meg, nem lehet inni. A fent említett szép reményű fiatalember mikor megjelent közölte, hogy akkor vagy elmegyünk vele gyalog, vagy ki tudja mikor kerülünk sorra – egyáltalán nem érdekelte, hogy több, mint egy napja nem ittunk semmit. A „kolléganő” akivel egy napon műtöttek kicsit nagyobbacska volt nálam, vele közölte, hogy nem is tud akkora tolószéket hozni, amibe belefér. Az osztályon dolgozó nővér is ki volt akadva a viselkedésén, azt is elmondta, hogy már többször voltak vele viták. Végül elmentünk gyalog, pedig nagyon nem volt közel, de nem tudtunk mit tenni. Mielőtt még visszakerültem volna a VIP-be jött a dietetikus tanácsokat adni, ami szerintem semmit nem ért főleg, hogy másnap a doki közölte, hogy nem kell azért azt annyira komolyan venni… Összességében véve nem volt gáz, de aki kényelmet és biztos pontokat akar – mikor mi lesz – az menjen inkább magánkórházba. A műtét óta ,mint említettem két hónap telt el, 130-131 kg-ról indultam, most 114,6 voltam épp ma reggel, tehát működik. Az első hónapban 2-3 falat mindenből az adag, mostanra picit több, talán 5-6 falat. Az első hónapban 2x volt hányás, nem mennyiség miatt, hanem egyszerűen az aktuális kaja nem jött be a gyomromnak. A második hónap kezdetétől gyakorlatilag mindent eszek, persze nagyon keveset, és igyekszem az alacsonyabb kalóriás dolgokra koncentrálni (zsírszegény dolgok), de ha megkívánom eszek csokit/fagyit is. Persze nem egy táblával meg 3 gombóccal, mint régen. Éhséget nem igazán érzek, ha mégis akkor az inkább szomjúság, olyankor inni szoktam nagyobb mennyiséget és elmúlik. Én 2x-3x eszem egy nap – tudom, hogy többször kéne, de nekem az nem fér bele – multivitamint szedek folyamatosan plusz hajvitamint, mert félek a hajhullástól. Az első két hétben kicsit depresszív volt a hangulatom, de aztán szépen megszoktam az új helyzetet és minden a helyére került. Nekem 90 kg a célom, szeretném, ha mielőbb el tudnám érni… Kitartást mindenkinek, remélem tudtam segíteni…
18337. dani64 (válaszként erre: 18327. - Judit282)
2018. júl. 16. 07:31
Kedves Judit, mi az az "izotópos vizsgálat" pontosan? Miért élte meg olyan rosszul? Mitől kell tartanom? :(
18336. dani64 (válaszként erre: 18335. - Molygó)
2018. júl. 16. 07:29
Szia, köszi a választ. Jövő hónapban megyek első konzultációra, ha lesz kérdés, szólok. Üdv.
18335. Molygó (válaszként erre: 18325. - Dani64)
2018. júl. 15. 09:00
Szia, Engem ott műtöttek márciusban Juhász doktor. Ha bármi kérdésed van szívesen válaszolok. Rendben ment minden.
18334. popimaci (válaszként erre: 18333. - KM1981)
2018. júl. 14. 04:08

szia

Koszonom szepen a valaszt meg az infot..meg fogom nezni.Kozben megkerdeztem az egyik koleganomet,hogy tud-e ajanlani v.mit,es o a fit4me oldalt javasolta,hogy nezzem meg..Meg is kukkantottam es regisztralas utan es egy egyszeru urlap kitoltese utan..pl mutet idopontja,meg szedsz-e veralv,gatlo inekciot,or tablettat..kuldenek egy free starter pack-ot amibol kivalaszthatod azt ami neked izlett,es megfelet,aztan rendelsz belole.Kivancsi vagyok,hogy milyen lesz.Elobb kellett volna gondolkoznom..En nem iszom kv-t,nagy ritkan nyaron egy kofeinmentes jegeskv-t elkortyolgatok.Viszont a forro kofeinmentes teat azt szereti a gyomrom reggel,es en abba tennem bele a feherjet..

18333. KM1981 (válaszként erre: 18330. - Popimaci)
2018. júl. 11. 20:51
Szia! En is Londoni vagyok en internetrol rendelem a bulkpowder pure whe proteinjet. 5kg a legnagyobb kiszerelesuk en az iztelent hasznalom mert nekem csak az jon be. Ezt a marjat iszom a kezdetektol mar masfel eve es soga bem volt gond a protein szintemmel. Napi 2 szer 2 adagolo kanallal keverek a kavemba. csak vigyazz mert a meleget nem csipi igy en hideg tejbe felkavarom es ugy ontom a kavemhoz.
18332. dani64 (válaszként erre: 18326. - Kucuka22)
2018. júl. 11. 08:13

Köszi! Nekem még nincs műtési időpont, jövő hónapban lesz az 1. konzultáció, most a nyári szabik miatt lassabban mennek a dolgok. De remélem, hogy ősszel megtörténik, októberre tervezem magamnak. Majd megírom, mikor lesz.


Üdv.

18331. dani64 (válaszként erre: 18327. - Judit282)
2018. júl. 11. 08:11
Kedves Judit, nagyon köszönöm a beszámolót! Ha van még kérdésem írok majd! Köszi!
18330. popimaci
2018. júl. 10. 13:19

sziasztok

protein bevitelrol es mennyisegrol szeretnem a tanacsotokat kerni,elsosorban akit regen mutottek hiszen ok mar ezen tuljutottak..en meg mindig gyerekcipoben jarok..a 7 honaps mutettemmel...

En Angliaban elek,es itt mindig sokkal nehezebb,bonyolultabb beszerezni mindent,mint M.o-n ahol csak leugrik a patikaba elmondja mit szeretne magyarul es mar kapja is..na itt ez nem igy megy.

Hoztam nov.ben protifar nevu feherjet,de elfogyott,vettem az ebay-on £15 ert de ez is fogyoban van es soknak tartom megvenni minden hoban.nagyobb kiszerelesre lenne szuksegem,es az sem baj ha izesiett ha jo izu..Hol tudok venni?es ki milyen markat ajanl?es eggyaltalan mennyit kell enni belole?szoval ezek lennenek az en kerdesim,aki tud segiteni nagyon orulnek..koszonom

18329. Barbi1985 (válaszként erre: 18328. - Judit282)
2018. júl. 10. 07:36
Köszönöm szépen a válaszod! Elmúlt🙂
18328. judit282 (válaszként erre: 18322. - Barbi1985)
2018. júl. 9. 08:14
Szia Barbi1985, nekünk a dietetikus azt mondta, hogy ez teljesen normális reakció, mert a rengeteg fehérjét viszel be, és minimális szénhidrátot. A ketózis természetes velejárója. Ha már abban a szakaszban leszel, hogy több lesz a szénhidrát amit megeszel el fog magától múlni.
18327. judit282 (válaszként erre: 18325. - Dani64)
2018. júl. 9. 08:11
Kedves Dani64! A férjemet Lóderer Zoltán műtötte Szombathelyen itt Pesten volt az első konzultáció, megmondta milyen vizsgálatok kellenek. És egy szerdai napon megműtötte pontosan június 20-án. Felvételkor a normál belgyógyászati osztályon kellett jelentkeznie, majd átkerült a vip részlegre a másik szárnyra. Második betegként műtötte egész sokáig volt bent, de mint kiderült a műtét után a lábadozóban vannak a betegek. Lóderer kérése az, hogy az első éjszakát a belgyógyászaton töltsék a betegek, oda tolták ki, magánál volt már, de borzasztóan gyenge, oxigént kapott és folyamatos fájdalom csillapítást. Elkezdhette a vizet kortyolgatni. Másnap jött a dietetikus és az izotópos vizsgálat, amit nagyon rosszul élt meg, de túl van rajta. Átkerült a saját szobájába és péntek reggel megkapta a zárójelentését és haza hoztuk. MInd a nővérkék mind a körülmények még a normál osztályon is le a kalappal előttük. Azóta múlt pénteken voltunk varratszedésen Balatonfüreden, 10 kilónál tartunk, tartjuk a dietetikus által összeállított étrendet. Ha bármilyen egyéb tanácsra van szükséged, írj nagyon szívesen segítünk neked! Szép napot!
18326. kucuka22 (válaszként erre: 18323. - Valakiaki40)
2018. júl. 8. 16:10
Csak pozitívat lehet róluk mondani!!! Én is ősszel megyek, lehet találkozunk? :)
18325. dani64
2018. júl. 7. 08:55
Kedves Fórumtagok! Én új vagyok itt, most készülök műtétre Szombathelyen. Meg tudnátok osztani, hogy mik voltak Szombathelyen a tapasztalataitok? Ajánlanátok?
18324. 18386e404f (válaszként erre: 18323. - Valakiaki40)
2018. júl. 6. 13:09

Hello!

Azt írták a többiek, hogy 2 ágyasak a szobák. Akkor rajtad kívül mást nem műtenek aznap? Vagy hogyan tudják megoldani, hogy a párod bent legyen?

Meg még egy kérdésem van :): az 1,7-ben benne van minden, vagy még ezen felül vannak a vizsgálatok?

18323. Valakiaki40 (válaszként erre: 18317. - Kucuka22)
2018. júl. 5. 21:51

Sziasztok! Voltam ma a SOTE-én konzultáción. Itt 1,7 millió a műtét. Baranyi doktor nagyon alaposan elmondott mindent. Sajnos már csak őszre tud időpontot adni, mert augusztusba szabin lesz végig.

Szóval hajrá. Ha megyek műtétre, azt is elintézik, hogy a férjem meg a legkissebbem bent alhassan velem. Szóval nagyon segítőkészek! 😊

18322. Barbi1985
2018. júl. 5. 15:21
Sziasztok, 3 hete volt a műtétem Veszprémben! Minden oké egy kis kellemetlenséget kivéve nagyon keserű a szám íze! Rágó, tic-tak, sűrű fogmosás csak ideig óráig segit! Esetleg valakinek valami tippe,ha lenne megköszönném! Baypas 13kg🤗
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook