Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Gyomor bypass lefogyásra (15. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Diéta & fitness » Egyéb diétás témák

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

12853. Meri19702016-12-22 11:04
Sziasztok! Sikerült át szerveznem a dolgaimat megyek dr úrhoz februárba konzultációra!😀Nagyon boldog vagyok !😀

12852. Sikuku2016-12-22 10:31
Muteti idopontrol esetleg mondtak valamit?
(válasz Meri1970 12850. hozzászólására)

12851. zárójeles andibaba2016-12-22 10:02
Rendben Meri, akkor mindenképp járj el úgy, ahogy ők mondják. Ne aggódj, nem lesz semmi gond, minden adminisztrációs dolog is lezajlik rendben. Az a lényeg, hogy már így tud rólad a Vasas doktor, ő biztos nem fog elfelejteni:)
(válasz Meri1970 12850. hozzászólására)

12850. Meri19702016-12-22 09:59
Szia! Már hívtak is 😀sajnos nekem konzultációra muszály a Sipos doktor hoz mennem mert pont akkor nem leszek magyarba amikor a Vasas doki. Azt mondta az asszisztense hogy jelentkeznem kell a DM ben is!
(válasz zárójeles andibaba 12848. hozzászólására)

12849. zárójeles andibaba2016-12-22 09:51
Volt egy korábbi posztod Meri a korokról: nos egy darabig én voltam a szobában a korelnök, már jócskán túl vagyok az 50-en, de később jött Maja, aki 61 éves, tehát a 70-es születési dátumod miatt egyáltalán nem kell izgulnod:)
Andi
(válasz Meri1970 11761. hozzászólására)

12848. zárójeles andibaba2016-12-22 09:43
Szia Meri,
örülök:)
Nem kell külön jelentkezned, a doktor úr vagy az asszisztense nagyon korrektül fog mindent intézni, és mindenről időben tájékoztatni.
Andi
(válasz Meri1970 12846. hozzászólására)

12847. zsuzska19672016-12-22 09:36
Szia Aminatina!

Én az orvossal Nutricia nutridrinket irattam fel, de kiderült, hogy ennek a márkának a Cubitan tipusát kellett volna,mert abban kevesebb a kalória mondta utólag a dietetikus, miután kiváltottam a tápszert. Ajánlotta a Vasas doki még a Protifar nevűt, ez íztelen, bármibe bekeverhető... nekem ilyenem még nincs... Azt hogy milyen felszívódású port lehet én nem tudom, talán a többiek okosabbak, vagy majd segít a dietetikus.
Kérdezted mit eszem: tegnap már a húslevesbe beleturmixoltam a krumplit, répát, csirkemellet, olyanra, mint egy folyós krémléves.
(válasz aminatina 12830. hozzászólására)

12846. Meri19702016-12-22 09:35
Nagyon szépen köszönöm! Már írtam is a dokinak😀 Még egy kérdés ha ezen a honlapon jelentkezek az elég vagy külön még jelentkeznem kell a DM honlapján is?
(válasz zárójeles andibaba 12837. hozzászólására)

12845. zárójeles andibaba2016-12-21 22:32
Szia Kisiza,
igazán te is feljöhettél volna, hogy irigykedhessünk, és láthassuk hogy hogyan fogunk mi is szép lassan elfogyni:)
Hogy sikerült a kontroll?
Andi
(válasz Kisiza 12833. hozzászólására)

12844. zárójeles andibaba2016-12-21 22:30
Szia Aminatina,
a 4 nap is csodás rövidség, eltörpül az esemény jelentősége mellett az a kis várakozás:)
Szombaton feküdtem be, délelőtt volt a műtét, és tegnap este már hazajöhettem volna, de nem akartam még éjjel utazgatni, így kértem a doktor urat, hogy maradhassak máig.
Igen, köszönöm, rendben van a gyomrom és a többiek is alakulnak!
Puszi
(válasz aminatina 12840. hozzászólására)

12843. zárójeles andibaba2016-12-21 22:27
Szia,
sajnos én nem az az Andi vagyok, akivel beszéltetek, de így is örülök, hogy ott voltatok. Közben pont a többi érdeklődővel beszéltem a folyosó végén, és akkor mentem vissza a szobába, amikor már köszöntetek el.
Jó volt a hazaút, örültünk egymásnak a családdal, az ott maradtakkal pedig tartjuk a kapcsolatot.
Neked pedig kitartást a várakozáshoz!:)
(válasz Skittles 12842. hozzászólására)

12842. Skittles2016-12-21 22:19
Szia Andi,

Én voltam a tesómmal(a mintával 😂) , és örülök, hogy tudtunk beszélni.
Milyen volt a hazaút? Gyógyulást neked! :*
(válasz zárójeles andibaba 12838. hozzászólására)

12841. Erus782016-12-21 21:11
Nekem is azt mondták a DM-ben, hogy 2 havonta műt Pesten (és mindig hétfő-kedd-szerdán). Most a héten, aztán február 20-22-én, majd azután április végén.

12840. aminatina2016-12-21 19:44
Szia Andibaba!
Nagyon ügyes vagy, hogy már haza is engedtek!
Nekem azt mondta tegnap a Vasas doktor , hogy mivel messze lakom 4 nappal számoljak.
Hát te sem a a szomszédban laksz, te hány napot voltál bent? Jól vagy? Gyomrod rendben?
Egyébként mindenki rendben volt?
Pusz
(válasz zárójeles andibaba 12836. hozzászólására)

12839. Sikuku2016-12-21 18:53
Koszi kisiza, egy kis remeny!
Ha januarban is megy a Vasas dr Magyarorszagra akkor miert nem mût?? Na ok nem akarok aggályoskodni az ô dolga csak hat nna annyian vagyunk mar a mutetre mint csillag az egen :)

12838. zárójeles andibaba2016-12-21 18:31
Szia Skittles, tegnap nagyon sokan voltak fenn nálunk:) Te voltál a testvéreddel, vagy te voltál a vöröses hajú zöldes ruhában?:)
Köszönjük a jókívánságokat, átadom a még ottmaradtaknak is!
Neked pedig türelmet ehhez a már elég rövid időszakhoz!
(válasz Skittles 12813. hozzászólására)

12837. zárójeles andibaba2016-12-21 18:25
Bocsánat Erus, Meri kérdezte a holnapot. tulsulycentrum a neve.
(válasz Meri1970 12809. hozzászólására)

12836. zárójeles andibaba2016-12-21 18:24
Sziasztok kedves fórumozók! Elnézést, hogy a kérdésre Erus78 nem tudtam válaszolni, de tegnap éjjel nem tudtam fellépni a netre a Duna Medicalban, ma pedig úton voltam, mert hazaengedtek.
A doktor úrtól megkérdeztem ma, hogy bírja-e, ha roham lesz, azt mondta, hogy szívesen áll elébe:) Úgyhogy bátran, aki szeretné ezt a műtétet:)
Zsuska, örülök hogy jobban vagy, a másik Andi is holnap már mehet. Azóta volt még 2 műtét, egy 61 éves hölgy (ő úgy tudom, nem fórumozik) és egy 30-as hölgy, aki fórumozik ugyan, de nem akarom helyette elmondani, hogy túl van a műtéten:)
Üdvözlet mindenkinek!

12835. KM19812016-12-21 16:24
Az elobb hivott az aszisztens hogy megerositse a Januar 17.-i idopontomat a konzira. Fel 10-re kell mennem ha minden igaz es meg aznap delutan fel 5kor meg lesz a gyomortukrozes is. Pszichologust meg keresnek de mondtam h azon a heten otthon leszek igy barmikor jo nem feltetlen kell aznapra :) Meg vissza hivnak ezugyben :) De lenyegesen kedvesebb volt ez a holgy aki ma hivott mint akivel beszeltem eloszor.

12834. KM19812016-12-21 16:22
UUUU de jo lenne Kisiza remelem igy lesz :)

12833. Kisiza2016-12-21 16:18
Én is ma voltam mütét utáni kontrollon a Duna Medicalban. Nekem azt mondta a Vasas dr, hogy februárra további idöpontokat állítanak be, hogy ne kelljen senkinek áprilisig várni.... Úgyhogy hajrá...

12832. Sikuku2016-12-21 15:54
Azt mondta valaki februar utan aprilis a kovetkezo muteti idopont, az mar nagyon soka van :((

12831. Erus782016-12-21 13:22
Akkor már én sem fogok beférni februárra :((
(válasz KM1981 12829. hozzászólására)

12830. aminatina2016-12-21 12:37
Szia Zsuzska!
Nagyon örülök, hogy jól vagy.
Amit írsz a Cubitan tápszer, azt csak azt az egy csomaggal kell meginnod, vagy mondta hogy vásárolj magadnak még belőle és azt kell innod?
Illetve bármilyen gyors felszívódású fehérje por is jó?
Remélem a továbbiakban is ilyen szépen gyógyulsz!
Nagyon vigyázz magadra és ha lehet írd le hogy miket tudsz enni már!
(válasz zsuzska1967 12824. hozzászólására)

12829. KM19812016-12-21 11:56
Sziasztok!
Beszeltem a Vasas dokival amit adtak idopontot a Fuszek dokihoz azt atrakatta magahoz igy tudok majd vele beszelni. Nekem mar nem sok eselyem van Februari mutetre mert mondta hogy mar igy is kb 12 embernek igerte es kb 10-et tudnak megcsinalni.Ettol fuggetlenul meg aznap majd ott meglesz a pszichologusi vizsgalat meg a gyomor tukrozes. Dietetikust mondta hogy itt Angliaban keritunk van valami kontakja es akkor majd azt telefonon meg lehet csinalni.Aki a DM-ben csinaltatta a gyomortukrozeset... milyen volt? Lehet kerni boditast vagy ilyesmi?

12828. zsuzska19672016-12-21 11:02
én vittem még a saját párnám... olvasni nem hiszem hogy lesz energiád.. tv az ágyadnál van egyből,mindenkinek külön-külön, vannak benne mozifilmek is, netezni is lehet rajta, de nekem nem nagyon volt energiám...
(válasz siposd 12826. hozzászólására)

12827. zsuzska19672016-12-21 11:00
Gondolom te pizsit... törölközö, papucs, tisztálkodószer, esetleg köntös..
Adnak egyébként mindent, a mosdóban is van kézfertőtlenítő, papírtörlő, wc papír, ha nem viszel, adnak töröközőt, papucsot, bögrét..
a lényeg a kompressziós harisnya, a műtőbe már azzal tolnak be! Azt feltétlenül szerezd be és ne maradjon otthon! :-)
(válasz siposd 12826. hozzászólására)

12826. siposd2016-12-21 10:40
Aki DM-ben volt műtéten, tudnátok írni egy "mit vigyek magammal 2-3 napra" listát?

biztosan írtátok már korábban, de nem találom :(

12825. zsuzska19672016-12-21 10:35
Nem mondták, hogy ez ügyben majd keresnek és összeszervezik a vizsgálatok időpontját januárban?
Engem hívtak a DM-ből és egyeztettünk... volt olyan nap, hogy 5 helyre mentem...
(válasz siposd 12823. hozzászólására)

12824. zsuzska19672016-12-21 10:31
Igértem a beszámolót...
Szóval, azt eltekintve, hogy műtét előtt 2 nappal délelőtt felhívtak, hogyha nem szerzek vért magamnak, akkor el fog maradni a műtét, minden rendben ment. Szereztem vért, így már csütörtökön elkezdődött a koplalás, csak folyadékot ihattam, majd pénteken reggel 7-re mentem be, elfoglaltam az ágyam, 9-körül bekötötték az első infúziót, majd ezt követte még 2, míg be nem toltak a műtőbe. Műtét után nagyon hányingerem volt, öklendeztem, egész éjjel, ami jól kimerített, másnapra olyan hasizomlázam lett, mintha 1000 felülést csináltam volna... a műtéti napon rendben felkeltem 4 óra múlva, majd folyamatosan kijárkáltam pisilni. Másnap hajnalban a zuhanyzás olyan jól esett, mint egy tengerparti fürdés... majd újabb infúziót kaptam, és 7 óra körül megengedék, hogy elkezdjek inni-kortyolgatni. Vízzel próbálkoztam, de eléggé felkavart, megint elkezdtem émelyegni, öklendezni... próbáltam almalé-citromfű teát is inni, ezt itthonról vittem be, de ez sem nyerte el a tetszésem, majd ehettem volna már szűrt levest, de nem kívántam...helyette csináltam magamnak egy gyenge zöldteát a DM étkező részlegében. A tea citrom, cukor mentes volt, ez esett a legjobban, majd később, kipróbáltam vízzel higítani az én alma-citromfű teám, és estére sikerült nagy wc-ni, ezek után már nem volt hányingerem se öklendezés, simán ment az ivás a felére higított tea-víz variáció ivása.
Vasas dr, nővérek, altató orvos folyamatosan bejött, mindig kérdezték hogy vagyunk, mert időközben kaptam két bypassos szobatársat :-) Vasárnap reggel már egész jól voltam, fájdalmam semmi, csak az izomláz. Délelőtt Vasas doki meglátogatott minket, majd velem külön elbeszélgetett hogyan legyen a jövőben és zárójelentés után haza is mehettem.
Otthon már előre elkészítettem kis szűrt húsleves adagokat a fagyasztóba, 15 óra körül ettem először. Másnap reggel a kórházban kapott kis flaska csokis cubitan tápszert felbontottam, harmadát megittam, ami jól esett, viszont ami utána történt az enm :-( nem hallgattam a dokira, hogy higítsam, így töményen ittam és marhára megfájdult a gyomrom.. erős hasmenésem is lett, totál kiütöttem magam... aznap már nem is ittam belőle :-( kedden hallgatva az orvosra, felhigítva nekifutottam a dolognak újból, pluszban elrágicsáltam egy laktóztablettát is előtte, így már nem fájdult meg annyira a gyomrom, és igaz hasmenés volt, de már nem olyan vészesen, mint előző nap...
ma reggel jól keltem, a hasizomláz is javulgat, mert már nem köhécselek az altatástól...
Ma főzök csirkemellből húslevest, a levesbe főzött krumplit, sárgarépát husit összefogom botmixerezni, de ezt is csak folyósan szabad még enni, semmi darabka nem lehet... remélem lesz már egy kis energiám, mert nagyon gyenge vagyok... eddig -5-6kg ment le nem egész 1 hét alatt, amin nem is csodálkozom, hiszen semmilyen kalóriát nem vittem be.
Remélem a többi friss műtött is jól van! :-)
Mindenkinek szurkolok, ahogy ti is tettétek nekem! :-) jó túl lenni rajta! :-)