Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomor bypass lefogyásra fórum

Gyomor bypass lefogyásra (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
18471. Andi1963 (válaszként erre: 18470. - Bambi3)
2018. nov. 29. 20:15

Kedves Bambi3,

gratulálok! Minden nap sokkal jobb lesz, meglátod. Pár nap múlva már nyoma sem lesz a hasizomláz-szerű érzésnek és a felgyülemlett gázok feszítésének. Hamar hazamész és kezdődik az otthoni új élet:)

Andi

18470. Bambi3
2018. nov. 29. 13:33
Túl vagyok rajta. Már az intenzívről is lekerültem. Malomkő erzes a hasamban. Holnap nyeletés. Nem vészes eddig. Eztán meg csak jobb lesz, remelem.
18469. Bambi3 (válaszként erre: 18468. - Csaba72)
2018. nov. 27. 14:02
165 cm. Elvállalt a Mohos doktor Úr. Annyira, h váratlanul holnap megmut:-) úgyhogy irány Veszprém reggel. Ezzel eldőlt a dilemma. Folyt.kov.
18468. csaba72 (válaszként erre: 18443. - Bambi3)
2018. nov. 27. 05:37
Es milyen magas vagy? Mert nem mindegy....ja és 90 lg elvalaltak?
18467. csaba72 (válaszként erre: 18436. - H4mi1)
2018. nov. 27. 05:36
Szia. Gyomorvedő eleted végeig, vitaminok labirtól függőek de vas es b12 biztossan
18466. Xboxer1975
2018. nov. 27. 03:44

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni tapasztalaitok felől hol érdemes a sleeve műtétet elvégeztetni?

Az árak igen nagy szórást mutatnak 1.2-2 millió között...

Köszönöm a válaszokat!

18465. Bambi3 (válaszként erre: 18465. - Walaki_mas)
2018. nov. 22. 22:09
Megnéztem, köszönöm. Látom, nem adod fel:-) jo, ha vki kitart amellett, amiről meg van győződve.
18464. Bambi3 (válaszként erre: 18463. - Patch2)
2018. nov. 20. 21:56
Megnézem, köszönöm.
18463. Patch2 (válaszként erre: 18462. - Bambi3)
2018. nov. 20. 17:16
Angliában Vitality Health fizeti ha egy évig fizeted a prémiumot. De kell tarsbetegseg és bmi 35 fölötti súly kell.
18462. Bambi3
2018. nov. 20. 14:16
Szerintetek lehet előre biztosítást kötni, hogy részben egy biztosító fizesse meg a műtét arat? Nem csalásra gondolok, hanem milyen egészségbiztosításra, amit előre megkötése az ember. Van vkinek infója ilyenről? Előre is köszönöm.
18461. Bambi3 (válaszként erre: 18460. - Matilda_unna)
2018. nov. 16. 10:35

Profi vagy, legyen ugy, ahogy szeretnéd!!

Köszönöm, h írtál.

18460. matilda_unna (válaszként erre: 18459. - Bambi3)
2018. nov. 16. 10:11

jól vagyok köszönöm, élvezem a soványságot nagyon :-) még nem értem az út végére, egyelőre még fogyásban vagyok (ne higyjétek el azt a mesét, hogy bypassal-sleevel ennyi meg annyi százalékot lehet lefogyni a túlsúlyból, aztán megáll, az legyen a fejetekben, hogy ti irányítotok!), az a vágyam hogy úgy kezdődjön 6-ossal a súlyom, hogy még a mensi idején visszatartott vízzel együtt se lépjem át újra a hetvenes súlyhatárt, szóval olyan 65-67 kilóval már jó leszek, aztán majd megemelem picit a napi kalóriabevitelt és megtartom. Remélhetőleg összejön :-)

Még jövőre tervezek egy hasplasztikát, azt semmiképp nem úszom meg, de más korrekció nemigen kell, szerencsére az arcom is átvészelte, köszönhetően a mániás arctornának, azt tényleg jó szívvel ajánlom mindenkinek, mert beválik!


Kérdés az jó ha van rengeteg műtét előtt, de kétkedni így visszagondolva fölösleges volt, egy pillanatra sem bántam meg hogy a műtét mellett döntöttem.

18459. Bambi3 (válaszként erre: 18458. - Matilda_unna)
2018. nov. 16. 06:05

Kedves Matilda, ugy örülök, hogy Te meg mindig visszalatogatsz ide, 'régi motoros' létedre. Hogy vagy? Hogy tudod megtartani az elért súlyodat? Sokat olvastam a korábbi hsz-aidat, mindig nagyon alapos és építő volt.

Talán meg emlékszel, mennyi kérdés-kétség dolgozik az emberben műtét elott, ezen megyek át en is. Nem jössz Veszprembe jövő penteken? Üdv.

18458. matilda_unna (válaszként erre: 18457. - Suzanna83)
2018. nov. 15. 22:24
egy kíváncsi kis togyogóskát egyedül nevelni... ezt nem nevezném mozgásszegény életmódnak :-DD
18457. Suzanna83 (válaszként erre: 18456. - Matilda_unna)
2018. nov. 15. 22:12
Nagyon szépen köszönöm a biztató szavakat. :) Igen, nálam a mozgás hiánya (egyedül nevelem és nincs segítségem) és az a probléma, hogy utálok ételt kidobni ezért magamnak nem is mindig főzök. Sőt...van, hogy ki sem szedek enni magamnak. Kiszedem a kislányomnak (2,5 éves) az ennivalót és amit meghagy, azt megeszem. Ha magamnak is szedek és ő nem eszik pl, akkor félek, hogy azt is megeszem (mint előtte), mert sajnáltam kidobni. Ha már el tudnék kezdeni dolgozni, már akkor kialakulna egy rendszer az életünkben, mert most csak vagyunk.... Most 154cm és 78kg vagyok egyébként, 106,6ról indultam.
18456. matilda_unna (válaszként erre: 18455. - Suzanna83)
2018. nov. 15. 10:27

Ne csüggedj el Suzanna, a sleeve-vel is meg lehet csinálni, csak tudatosabban kell étkezni, étkezési naplót vezetni és kalória meg szénhidrátkereteket felállítani magadnak, és betartani. Addig kell erre ráállni míg ilyen viszonylag fiatal műtött vagy és nem gyötör az éhség. Vezess be magadnak pontos étkezési időpontokat, mint a kisbabáknak, és ha megszokod, akkor nem nasizol össze-vissza, könnyebb megállni, hogy csak a következő rendes étkezésig bírd ki nélküle. Én eleinte beállítottam a pontos időpontokra a telefonom jelzőóráját, aztán pár héttel később már magamtól elkezdtem nyáladzani, mint a pavlov kutyája :-D

Én két éves sleeves vagyok egyébként és 74 kilót fogytam eddig (146-ról 72-re), még egy olyan max 5 kilót tervezek fogyni, aztán a megtartás jön.

Nagyon sok meló van benne, és nem könnyű, de még egy hónapnyi nehézség is összesen nagyságrendekkel könnyebb, mint ducin egy napnyi fogyókúrás szenvedés, és a rágcsáló éhség elviselése.

18455. Suzanna83
2018. nov. 15. 08:31
1 éves sleeve műtött vagyok, 28 kgt fogytam eddig. Sajnos már 4 hónapja nekem megállt a fogyás. Még 15kgt szeretnék fogyni. Amikor olyanokat olvasok, hogy 5-6 hónap alatt 40-50 kilóktól szabadulnak meg a bypassos műtöttek...hát...olyankor kicsit bánom, hogy a sleeve mellett döntöttem. De tény, hogy sokkal jobban érzem magam és az állandó éhség már nem gyötör. Remélem, ha visszakerülök a munkába, életbe, akkor újra megindul. A nap 24 órájában kettesben vagyok a kislányommal a 4 fal között, nem is csodálom, hogy megállt a súlyom.
18454. Suzanna83 (válaszként erre: 18423. - H4mi1)
2018. nov. 15. 08:24
Szia Dávid! Nézd majd meg a Praga Medica oldalát. Oda csak egyszer kell elrepülni, egy helyen vannak a vizsgálatok, másnap műtét (mindig kedd) és szombaton már repültem is vissza a 1,5 éves kislányomhoz, akit egyedül nevelek Írországban. És olcsóbb volt, mint otthon és Angliában. Sok sikert!
18453. Bambi3 (válaszként erre: 18452. - H4mi1)
2018. nov. 13. 16:43

Köszi, h írsz.

Ok, lehet, számomra az megis inkább lelkiismereti ugy, h ne távolittassak el magamból egy darab gyomrot, ha nem létkérdés. Nem ez a kérdés, h mi drasztikusabb.

18452. h4mi1 (válaszként erre: 18449. - Bambi3)
2018. nov. 13. 13:42
A bypass sokkal drasztikusabb ha megnézed a mütétről a videot youtubeon lehet találni össze varják itt kilyukasztják ezt lentről felhuzzák kilyukasztják oda varják. Azért nem piskóta.
18451. 18386e404f (válaszként erre: 18449. - Bambi3)
2018. nov. 9. 14:59

Szerintem a bypass sokkal inkább beavatkozás a belügyekbe, mint a sleeve. Mesterségesen létrehozott felszívódási zavar...

Nekem bypass lesz, ettől tartok is kicsit, hogy hogyan lesz később. De olvasgatom a tapasztalatokat a fórum legelejétől, sokat lehet tanulni belőle.

18450. katze82 (válaszként erre: 18449. - Bambi3)
2018. nov. 9. 09:36
hátőő nemtom, a dokik mondták-e, de hiába vágnak ki egy darabot a gyomrodból, az olyan, mint a gumi, vissza lehet tágítani. a bypassnél a belek átkötése sokkal drasztikusabb lépés, mint a gyomor csonkolása....írtam Neked priviben
18449. Bambi3 (válaszként erre: 18448. - Patch2)
2018. nov. 8. 20:48
Köszönöm, h írsz. Igen, van lehetőség biztosan sleeve-re, csak az a kérdés számomra, h kell-e ez nekem. A sleeve számomra meg inkább drasztikus beavatkozásnak tűnik, mivel konkrétan kivagnak egy nagy gyomorrészt. Ez nagyon nem tetszik nekem. A bypass-nál levarrjak a gyomrot és áttesznek egy belszakaszt, ha jól értem. Azért mégsem dobatok ki magamból egy belső szervi részt. Nekem az mar tul sok beavatkozás a 'bel'ugyeimbe...
18448. Patch2 (válaszként erre: 18447. - Bambi3)
2018. nov. 8. 19:41
Mind Pécsett mind Pesten es mev a DMC-ben lehetne sleeve műtétet sőt meg a Loderer doktornál is Szombathelyen. A BMI alsó határa 30 sleeve műtétnél ezeken a helyeken.
18447. Bambi3
2018. nov. 7. 13:41

Az a rossz, h ha ezt nem vállalom, akkor marad az, ami eddig. Ha erre gondolok, mar nincs is kérdésem, mert ezt mar ismerem és unalmas...

Ha elérem a vágyott (hoz) közeli súlyt, abbahagyom a diétát, tornát, és elindul visszafelé ujra. De folytatni csak 4 hónapig tudtam eddig kb, ez volt a legtöbb. Legutóbb amúgy nem is fogytán ennyi ido alatt, csak 1 kilót, a paleo étkezés és heti 4-5 konditermi edzés mellett. Igaz, h előtte fel evvel szültem, és ez is befolyásolhatta, de hat ez nem volt normális dolog....

18446. Bambi3 (válaszként erre: 18445. - 18386e404f)
2018. nov. 7. 13:36
Mohos doktor mindenképp a bypass-t preferálja, nem mondta, h nem műt meg, sőt, megelőzésnek gondolja, ahogy én is. Bp-en a SOTE orvosa nem vállalt, mert en szerinte nem ez a kategória vagyok, azt mondta, h etikátlan lenne attól az orvostól, aki elvállal. A Mohos doktort nagy tisztelettel emlegette, meg nem tudja, h ő zokszó nélkül elvállalt. Akkor örültem nagyon, h megcsinálja, de most elbizonytalanodtam, pedig mar csak két vizsgálat van hátra. Sztem 163 cm vagyok, de nem tudom pontosan megmérni magam. Kb. 165 lehetek mondjuk. Az 33,5 BMI. De ez nem volt probléma Veszprémben. 32-tol megműtenek vmi új tudományos szakirodalom alapján.
18445. 18386e404f (válaszként erre: 18443. - Bambi3)
2018. nov. 7. 11:34
30 kg túlsúly esetében lehet, hogy érdemes megfontolni a sleeve-t. A doki konzultáción mit mondott? Lehet más orvosokkal is beszélned kellene, hogy teljesebb képet kapj.
18444. ikres_anyu (válaszként erre: 18443. - Bambi3)
2018. nov. 7. 10:11

Hány cm magas vagy? BMI-d?

BMI 35+társbetegségek már elég orvosi indok lehet a műtétre, de lelkileg neked kell felkészülni, a 100%-os döntést meghozni.

Előjegyzésed van, akkor gondolom már voltál konzultáción. A konzi-n milyen volt, megerősített?

Bizony ez komoly döntés.

18443. Bambi3
2018. nov. 7. 05:04

Sziasztok. Gybypass előjegyzésem van Veszprémbe. Kétségeim vannak, hogy szükséges-e ez a műtét. A súlyom 90 kg, 30 kg a felesleges, amit 15 éve halmazok felfelé. 45 éves vagyok, 2 csemetével. IR-t diagnosztizáltak.

Az ismert utakat bejártam, időleges sikerek után meg több súly.

Megis, nem úgy nézek ki és nem olyan a súlyom, mint akik általában ekkora műtétre mennek. Nagyon nagy műtét, sok macera minden a későbbiekben is. Mit gondoltok? Köszönöm az építő véleményeket.

18442. popimaci
2018. okt. 29. 07:42

Jo reggelt mindenkinek.Nekem nincs FB-m,gondoltam irok egy majdnem 1 eves mutott letemre egy kis hogyletjelentest..

Nem volt nehez az elmult ev,ahoz kepest,hogy megmutottek,hazatvettunk,bekoltoztunk,belaktuk.Nagyon jo erzes,tudni azt,hogy ahogy mulnak a honapok egyre konnyebb es konnyebb leszel,es tudni azt,hogy meg megy ez lefele,es egyszer csak mar le tudsz hajolni,nem lihegsz a lepcsorol felerve.Ahogy visszagondolok,csak elmosolyodom magamban,es jo erzessel tolt el a rosszullet gondolata is,hisz megtanultam mikor nem szabad tulenni magam,es mikor eleg az eleg.

Az elso 3honap az amikor nehez atszoktatni az agyadat arra,hogy ne egyen,es ne kivanja az etelt..nem tudtam ulni az aztalnal,ha a ferjem evett,mert rosz erzes volt.Pont karacsonykor csinaltam rakott krumplit,mert azt ehettem bizonyos osszetevoit..nem vagyok ra buszke,de bevallom nem tudtam megajt parancsolni magamnak..csak tomtem magamba az etelt..meg akkor is amikor a ferjem szolt,hogy eleg legyen,rosszul leszel..rosszul is letrtem,es visszahanytam az egeszet a mosogatoba..aztan fajt a gyomrom..de meg mindig kivantam a rakott krumplit..Elmentem setalni egyedul karacsony este,es ahol mar nem latott egy lampaoszlopot atolelve kiadtam a maradek befalt kajat..Nagyon szegyeltem magam a tortentek miatt..es azota nem tortent ilyesmi,mert tanultam belole..

Kicsit megvaltozott a gyomrom.nem szereti a forro dolgokat,levest,kakaot, mert morog toluk inkabb megkedvelte a huvos hideg jeges dolgokat.Sosem ittam eddig jeges kavet,jeges vizet..most meg ezeket egyenesen kivanja.Persze csak kofeinmentes dolgokat iszom.

Ehsegerzetem szerencsere NINCS.Meg kell tanitanom az agyamat,hogy ne kivanjon dolgokat mert az nehez.

A szeklet meg mindig macskakaka szeru vilagos, budi.

Bocsika errol is beszelni kell.

Nekem csak egyetlen egy vervetelem volt,hiaba mentem a gp-hez elhajtottak.Azok az eredmenyek jok voltak.Nemsokara mennem kell az 1 eves vervetelre.A B12 vitamint 3 havonta kapom a novertol.Most 85 kg vagyok [136 voltam]Nem hiszem,hogy szukseg lesz plasztikara.Szepen huzodik vissza minden oda ahol volt..Meg kb 10 kg van hatra..Aki tervezi,hogy belevag,vagy eppen nemreg mutottek annak csak annyit uzennek,hogy ne feljen,vagjon bele,mert megeri,meg a rosszulletekkel eggyutt is...es kitartas...

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook