Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Gyomor bypass lefogyásra (13. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Diéta & fitness » Egyéb diétás témák

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

12913. KM19812016-12-24 13:52
Mindenkinek Nagyon Boldog es Bekes Unnepeket Kivanok!😘😘😘🌲🌲ㇳ
3;🎁❤❤

12912. awa19702016-12-24 12:57
Szia! :)
SORBIFER DURULES vas tablettát kaptam , (2,6 vas és 90 hemoglobinról indultam), minden hónapban mentem vérvételre, hogy lássuk hogy alakul, első hónapban 2x2, második hónapban 2x1 szedtem, a harmadik hónapban már csak napi 1-et. Most nem tudok tablettát szedni, így Maltofer cseppeket iszom, de maradtak a jó eredményeim. Plusz D-vitamint is kaptam, ez mind recept köteles.
Remélem segítettem, de mindenki máshogy reagál, én előtte már szedtem pár vas készítményt, de nem szívódtak fel, és az infuziók is kiürültek rövid idő alatt, hogy miért pont ez a gyógyszer segített, ki tudja...
(válasz Sikuku 12910. hozzászólására)

12911. sza cactus2016-12-24 10:35
Van valaki ,aki gyomorgyűrűvel ment be a bypass műtétre?

12910. Sikuku2016-12-24 10:32
Azt leirnad pontosan hogy hoztak helyre a verkeped. Milyen vitaminokat es dozist szedtel?
(válasz awa1970 12909. hozzászólására)

12909. awa19702016-12-24 06:24
Szia Erus! 14kg-nál tartok, ebből 2 a műtét előtti diéta.
Nekem azt mondták, hogy három havonta kell a B12 injekció, mert nem tud ezentúl felszívódni elegendő, a vérképemben az alsó érték fölött volt kicsivel, így 2 hónap után.
Műtét előtt durván vashiányos, vérszegény, D-vitamin hiányos voltam, így én biztos 3 havonta megyek majd vérvételre. A műtétre rendbe hozta a Dános doktornő a DM-ban a vérképemet, azóta is szedem a vitaminokat és nem romlott, sőt még javult is egy kicsit. Mindenkinek ajánlom aki műtétre készül, hogy csináltasson vérképet, nekem 2 hónapot csúszott a műtétem, a vérszegénység miatt. Augusztusban műtöttek volna, a műtét előtt egy héttel az aneszteziológus közölte, hogy ilyen vérképpel nem vállalja az altatást. Nem bánom ma már a csúszást, utólag így volt jó minden, de akkor szíven ütött, mert már minden el volt rendezve, fedő story, szabadság... :) .Megnyugtatóbb volt így menni a műtőbe, hogy nagy valószínűséggel nem kell vért kapnom. Minden műtöttnek gyors felépülést kívánok!
Boldog, békés karácsonyi ünnepeket!
(válasz Erus78 12907. hozzászólására)

12908. KM19812016-12-24 00:39
Dietetikus nekem majd telon lesz itt Angliaban mert azt meg telefonon mondta hogy nem egyszeru de itt van valami kontaktja. Nem irtak konkret idopontot Aprilisra gondolom azt majd Januarban amikor megyek konzira.

12907. Erus782016-12-23 23:48
Gratula awa! És mennyit fogytál már? A B12 injekciót tényleg folyamatosan kapni kell majd?
(válasz awa1970 12904. hozzászólására)

12906. Erus782016-12-23 23:45
Nekem azt mondta a Vasas doktor, hogy dietetikushoz a DM-be lenne a legjobb menni, mert ott specializálódva vannak a bypass előtti és utáni dolgokra.
(válasz Skittles 12902. hozzászólására)

12905. Erus782016-12-23 23:42
Áprilisra Neked milyen időpontot mondott? Úgy értem hogy a hónap hanyadik napja kb? Mert én úgy tudom hogy az nem 20.-a körül lesz, hanem a hónap elején
(válasz KM1981 12901. hozzászólására)

12904. awa19702016-12-23 22:30
2 hónapos helyzet jelentés :)
Hétfőtől többet eszem, kicsi teljeskiörlésű kenyér, sonka uborka reggelire, étteremben is voltam olyanokkal akik nem tudnak a műtétről, halat ettem párolt zöldséggel, monjuk a felét sem az adagnak .:)
Fáradékony vagyok, de előtte is az voltam, így ez nem újdonság, nem bírom a fehérje turmixokat, valószínű az hiányzik. A kontrollra csináltattam vérképet, minden értékem belül volt, de kaptam B12 injekciót, mert az ki fog ürülni.
Szóval jól vagyok, hogynak a hurkák. :)

12903. awa19702016-12-23 22:26
Szia!
Arra kiváncsiak, hogy nincs-e irreális elvárásod a műtéttel kapcsolatban,hogy milyen lelki gondok vezethettek az elhízáshoz, szerintem egy átalános felmérés, ennek külföldön ahol támogatott van nagy jelentősége, hogy kiszűrjék azokat, akik pszichésen nem alkalmasak a műtétre.
PL. Öngyilkossági hajlam...stb.

12902. Skittles2016-12-23 22:11
Engem is érdekel a dietetikus....merthogy itthon keresek, és akkor mondom: jöttem, Bypass műtétem lesz...és akkor?

12901. KM19812016-12-23 22:05
Sziasztok! Jo olvasni h mindenki jol van akit a DM-ben mutottek :) Csak igy tovabb mindenkinek!Ezek az eset managerek...hihetetlen ez a szervezetlenseg.En ma kaptam Vasas doki aszisztensetol egy igazolo emailt h 17.en varnak, es sajna csak Aprilisba fernek be a mutetre.Oszinten hajlok ra.Debrecen nagyon messze van, tul sok idot kell venn lenni es apumnak 8szor kene megjarnia osszesen a Pest Debrecen tavot.Axert az nem keves :( Azt megkerdezgetem hogy a pszichologusi vizsgalat mit takar?mi a lenyege?

12900. zárójeles andibaba2016-12-23 21:40
Szerintem ugyanarról a fekete hajú hölgyről beszélünk.
(válasz Erus78 12899. hozzászólására)

12899. Erus782016-12-23 21:13
Andibaba, nem tudom, hogy ugyanarról a menedzserről beszélünk-e, de ha nem, akkor még rosszabb a helyzet (mármint ha a többi is ilyen)
(válasz zárójeles andibaba 12897. hozzászólására)

12898. Erus782016-12-23 21:10
Gumiczuki, örülök, hogy jól vsgy :)
Viszont amit a DM esetmenedzsereiről írtál, azzal sajnos teljesen egyet tudok érteni :( amikor én voltam konzultáción a Sipos dr-nál, behívta a nekem kijelölt esetmenedzsert, bemutattak minket egymásnak, majd a hölgy megígérte, hogy küldeni fogja a műtét árajánlatát (hogy pontosan mi is van benne az 1,75 Millában), és hogy milyen vizsgálatokat mikor kell megcsináltatnom, és a Vasas dr majd hívni fog telefonon. Aztán vártam. És vártam. Majd 2 hét múlva én hívtam fel az esetmenedzsert, hogy nem kaptam semmit emailben, mikor fogja küldeni. Ekkor kapott észbe. Közben beszéltem egy másik hölggyel is telefonon a vizsgálatokról. Sok szempontból ellentétes válaszokat kaptam, majd tegnap Vasas dr. szinte egy 3. "variációját" közölte az infóknak. SZóval nincsenek a helyzet magaslatán valóban. Arról már nem is beszélve, hogy a Vasas dr hívását még ekkor is hiába vártam. Majd jelentkeztem a doktor úr közvetlen honlapján (itteni tanácsra), fél órán belül hívott az asszisztensnője, és megbeszéltünk mindent. Azt mondta, hogy az esetmenedzsernek mondania kellett volna, hogy náluk is jelentkeznem kell a honlapon, hiszen a doktor úr így szerez rólam tudomást. Hát ezt sem mondták...
(válasz Gumiczuki 12891. hozzászólására)

12897. zárójeles andibaba2016-12-23 20:59
Remélem. A harmadik műtött hölgynek a szobában is voltak vele keserű tapasztalatai, illetve Erusnak is. Azért ez elég rossz arány az itt megműtött betegek számához képest.
(válasz Skittles 12895. hozzászólására)

12896. awa19702016-12-23 20:33
Szia! Vissza tudod olvasni, amiket eddig írtam. Nekem panasz mentesen telt az elmúlt két hónap és a műtét is. 14kg minusznál tartok.
(válasz siposd 12884. hozzászólására)

12895. Skittles2016-12-23 19:59
Reméljük a panaszlevél nem süket fülekre talál....lesz értelme :)
Én már túl vagyok az altató orvosi vizsgálaton, de ennek ellenére felsorolta nekem az esetmenedzser (akiről már hallottam...és nem pozitivat :))) )
(válasz zárójeles andibaba 12894. hozzászólására)

12894. zárójeles andibaba2016-12-23 18:55
Remélem, hogy a példád hatására a többi csalódott páciens is megteszi a kellő lépéseket, mert nem megengedhető, hogy egy olyan helyen, ahol kiszolgáltatott, beteg emberek várnak segítségre, ott valaki ennyire lélektelenül, odafigyelés és empátia nélkül, ártóan tevékenykedhessen. És az intézmény sem engedheti meg magának, hogy lejárassa az ilyen ügyintézés, hiszen remek orvosai vannak.

12893. zárójeles andibaba2016-12-23 18:41
Szívemből szóltál a Duna Medical adminisztrációs és kommunikációs zavarait kivesézve: ezért írtam, hogy mindenki aki Vasas doktorhoz szeretne kerülni, az személyesen őt hívja vagy írjon neki. Én sajnos voltam olyan balga, hogy másfél hónapig vártam az esetmenedzser ígért intézkedéseire, de mikor nem történt semmi ez idő alatt, akkor próbáltam meg Vasas doktor keresni, és kiderült, hogy a műtétem kitűzött időpontjáról egyedül Vasas doktor nem tudott, őt elfelejtették értesíteni róla. A második kitűzött időpontról engem felejtett el értesíteni az esetmenedzser. Ezen kívül nem jutottam el sem pszichológushoz, sem dietetikushoz, mert ezeket az időpontokat is az esetmenedzser szervezte volna, de erre sem volt ideje másfél hónapig, így mikor már pár nappal a műtét előtt voltunk, akkor Vasas doktor kivételesen eltekintett a vizsgálatoktól. Októberben voltam előzetes konzultáción, de engem is egy másik orvoshoz irányítottak, holott Vasas doktor pont itthon volt és szívesen fogadott volna. A konzultáció során kértem az esetmenedzsert, hogy megcsináltatnám náluk az összes vizsgálatot, de mivel messziről jövök, próbálja meg egy napba besűríteni. Ehhez képest fel kellett utaznom egy gyomortükrözésre külön és egy altatóorvosi vizsgálatra külön, az összes többi szükséges vizsgálattal én kilincseltem különböző magánrendelőkben a lakhelyemen.
(válasz zárójeles andibaba 12892. hozzászólására)

12892. zárójeles andibaba2016-12-23 18:29
Gumiczuki:)
na végre, örülök, hogy hazaértél! Hívott ma Maja, és mondta hogy mindhárman sikerrel távoztatok:) Puszi, írok emailt is.
Andi

12891. Gumiczuki2016-12-23 17:28
Sziasztok,

Itt az en Duna Medicalos beszamolom, elore szolok, hosszu lesz!

Paran talan emlekeznek ra, hogy en Londonbol jelentkeztem a mutetre - amikor a budapesti telefonszamot hivtam, azt igertek visszahivnak (nem is emlkeszem visszahivtak-e), de en kozben megtalaltam a Vasas doktor honlapjat, felvettem vele kozvetlenul a kapcsolatot igy nagyon hamar talalkoztunk es 3 hettel kesobbre, december 19-re megbeszeltuk a mutetet. Beszeltem a dietetikus kollegajaval telefonon, atvettuk a szukseges felkeszito dieta lepeseit, beszeltunk a mutet utanrol is, illetve csomagban igerte elkuldeni a reszletes tajekoztato adatokat, leirasokat.

Ezen kivul csupan egy gyomotukrozest es vervizsgalatot kert a Vasas doktor, paran meg beszeltuk is, hogy masoknak egy sor egyeb is kellett….

A DM esetmenedzserevel a 3 het alatt ketszer beszeltem: kuldott egy beleegyezo papirt, miszerint ki fogom fizetni a mutet arat, illetve mikor a Vasas doki kerte, hogy adjon tajekoztatast mikorra kell mennem, mit kell vinnem, stb. December 17-en reggel 10 orat beszeltunk meg gyomortukrozesre.

Mire bementem, a doktor is pont bement a mutobe, igy kb 3 orat ultem a varoban. Az esetmenedzser szabadkozott, Vasas doktorral nem jol egyeztetett idopontot, o reggel 8-ra vart….

Aztan Vasas doktor vegzett Andibaba mutetjevel es leultunk megbeszelni, hogy hogyan tovabb. Aznap mar szoba sem kerulhetett a gyomortukrozes, mivel az altato orvos teljes mertekben felkeszuletlen volt: azt sem tudta ki vagyok, miert jottem, mi bajom, milyen gyogyszereket szedek, beszelni sem akart velem, csak kijelentette, hogy nem fog elaltatni a mutethez. Kert egy rakas extra vizsgalatot, amikrol korabban szo sem volt, illetve egy nappal kesobbre csuszott a mutet.

A csalodottsagomat csak tetezte, hogy az esetmenedzser is rosszul allt a kerdeshez, szerinte csak anyi tortent, hogy egy nappal kesobb leszek karcsu, nem is ertette miert problemazok. Ekkor dontottem el, hogy panaszt fogok tenni a mutetet kovetoen!

Hetfon az egesz napot a DM-ben toltottuk, orvostol orvoshoz jarva, beszerezni a papirokat, hogy delutan megtudhassuk, lesz-e mutet masnap. Olyan ideges voltam egesz nap, harapni tudtam volna! Aztan vegul csak meglett a beleegyezes, igy kedden 11-re pakkostol bevonultam a korhazba.

Innentol mar konnyebben ment minden: beszelgettem egy masik altato orvossal (vegul ez a doktorno altatott, nem a szombati szakzseni), elfoglaltam az agyamat, kaptam infuziot es mar vittek is a mutobe!

Sok mindenre nem emlekszem, csak hogy nagyon ki volt szaradva a szam es nagyon kellett pisilnem. Mutet utan 3-4 oraval felkeltem, kimentem a mosdoba, meg aznap ejjel megittam par korty vizet, masnap teat is, semmi bajom nem volt tole.

A legkellemetlenebb a feszito erzes volt a hasamban, amit a mutet kozben hasznalt gazok okoztak. Igaz kiszivtak a vegen, amennyit csak lehet, de igy is maradt valamennyi, ami aztan beszorult a bordam ala es nyomott. A masodik ejszaka is esemenytelenul telt, csutortok reggel pedig mar johettem is haza!

Vasas doktor tobbszor bejott, megnezett, megtapogatott, kerdezte hogy vagyok. A noverek es az ugyeletes orvosok is mind nagyon segitokeszek voltak, ilyen szempontbol semmire nincs egy rossz szavam se.

Viszont a szervezes csapnivalo volt. Mindket esetmenedzser maximalisan alkalmatlan a feladatara! Nem kommunikalnak, az informacio amit megis adnak nem teljes, pontatlan, minden paciens mast tud, maskent, a panaszra rosszul reagalnak, rossz indokokkal probaljak magyarazni a teljesitmenyuket. Ha a Duna Medical egy kozkorhaz lenne, egy szavam sem lenne. De kozel 2 millio forintert mas az elvaras. Majd azt is megirom, mit valaszolnak a hivatalos panaszomra, amit az orvosigazgatonak fogok kuldeni az uj evben!

Amugy szerencsere jol vagyok, ma protein shake-et ittam meg huslevest turmixolt repaval. Neha kovalyog a fejem es az agyam rettenetesen magyaraz, hogy enni kene mindabbol a foldi jobol, ami karacsonyra keszul a csalad tobbi tagjanak, de a gyomrom nem ehes :)

12890. Titike772016-12-23 17:05
Aranyos vagy köszönöm! :)
Igazság szerint én sem tartozom a fittek közé, de a muszáj nagy úr! :) Egyébként szeretem is csinálni, de ezzel a súllyal nagyon nehéz! :( Mindenem fáj, minden reggelem fájdalomcsillapítóval indul, hogy túléljem a napot! Viszont elég sok tervem van még amihez jópár évet le kell itt dolgozzak! :) Így a műtét az alapja mindennek!
Nagyon sajnálom, hogy te ilyen szerencsétlenül jártál az időponttal! :( Nem is tudom mit csinálnék ha nekem halasztás lenne! :( Én egy év múlva lennék csak otthon újra vagy új munkahely után kellene néznem! :(
Kitartást neked!
(válasz Sikuku 12887. hozzászólására)

12889. bibionee82016-12-23 15:43
Engem is a februar 20-i héten műtenek a DM-ben.
(válasz Mami76 12888. hozzászólására)

12888. Mami762016-12-23 10:36
1. Skittles
2. Siposd
3. Aminatina
4. Mrs Kiel
5. Mr Kiel
6. Mami76
(válasz Kiel 12885. hozzászólására)

12887. Sikuku2016-12-23 08:57
En mindig csodalom azokat akik jelentos tulsullyal fizikai munkat vegeznek. En a "nem fitt" dagik kategoriaba tartozom es el sem tudom kepzelni hogy menne a fizikai munka, a szallodai takaritas meg foleg durva. Le a kalappal.
(válasz Titike77 12883. hozzászólására)

12886. siposd2016-12-23 08:12
na, akkor nem én leszek egyedül férfi :)
(válasz Kiel 12885. hozzászólására)

12885. Kiel2016-12-23 08:05
1. Skittles
2. Siposd
3. Aminatina
4. Mrs Kiel
5. Mr Kiel
(válasz aminatina 12870. hozzászólására)

12884. siposd2016-12-23 07:56
köszönöm szépen! Esetleg Te is megírnád, hogy milyen volt a műtét utána 1-2 hónap? :)
(ha már megírtad, akkor elnézést)
(válasz awa1970 12880. hozzászólására)