Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 40 év felett hogy működik a felvételi? fórum

40 év felett hogy működik a felvételi? (beszélgetős fórum)


2016. jan. 30. 00:21

Már másodéves bölcsész vagyok azóta, és betöltöttem az 58.évemet. Levelező tagozatra járok, mert dolgozom, még ha itthonról is.


Sőt, megint illetékmentes lett a felvételi, ha jól tudom.

Nem orvosira jelentkeztem, azért nem szóltam, de utánakerestem, és ott sincs korhatár. Az érettségi bizonyítvány kell, és meg kell nézni a "felvi-pont-hu"-n, mik is pontosan a feltételek és a felvételi követelmények.

2016. jan. 29. 23:43
Szerintem próbáld nyugodtan. Éppen a napokban olvastam,hogy Veres Pali bácsi 50 évesen járt orvosi egyetemre. Soha nem késő! :)
2016. jan. 22. 07:58
Van itt valaki aki az orvosira jelentkezik és középkorú?
5. Guruljka (válaszként erre: 4. - Ujlany)
2014. okt. 14. 21:17

Nekem megvan a 76-os érettségim a szükséges tárgyakból. De németből emelt szintű érettségit kellett tennem a felvételhez, mert 76-ban még nem létezett emelt szintű.

Nem kevés pénzbe került, mert 2014 tél végén a felvételi eljárás díja 9 ezer volt, az emelt szintű érettségi abból az egy tárgyból pedig 25 ezer Ft.

Végül sikerült, és felvettek.


De a felvi.hu-n utána lehet nézni. Ha valahol van korhatár, azt jelzik. (Pl. a testnevelés szak.)

2011. aug. 14. 18:30

hu, ez egy jo tema, en is egyik ismerosomnek szeretnek segiteni.

Akkor ez azt jelenti, hogy ha az illetonek megvan az erettsegije, akkor kinez maganak egy felsooktatasi intezmenyt, jelentkezik, az erettsegi pontjait atszamitjak es annyi? Vagy tenylegesen felvteli vizsgat is kell tennie?

2011. márc. 7. 18:41

Csak azért jelzek, ha esetleg másnak is lenne hasonló problémája.

A válasz: nem kell újra érettségizni, mivel a régi érettségi is ugyanolyan minőségűnek számít, mint a mai rendszer nyakatekert újítása.

(Ha belegondolunk, régen nagyobb követelmények voltak, mint manapság... Akkor még nem volt ciki tanulni...)

2. kutykurutty3 (válaszként erre: 1. - A563337a80)
2011. febr. 12. 06:51
Szia. le kell tenni az érettségi vizsgát, ez számít ugyanis jelen pillanatban a "fevételinek". Elég abból az egy tárgyból érettségiznie.
2011. febr. 11. 20:24

Egy ismerősöm elmúlt 40, és most szeretne jelentkezni főiskolára. Amikor ő érettségizett, nem volt kötelező a matek, helyette fizika volt. Szoc. munkás szakra akar jelentkezni. Ilyenkor újra kell érettségiznie, vagy van valami más mód, hogy jelentkezni tudjon a főiskolai képzésre?

Van valakinek hasonló tapasztalata?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook