Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A baba lakcíme lehet az apukájának a címe, aki a szüleihez van bejelentve?Ha igen akkor milyen papírok kellenek? fórum

A baba lakcíme lehet az apukájának a címe, aki a szüleihez van bejelentve?Ha igen akkor milyen papírok kellenek? (tudásbázis kérdés)


12. Lindy22 (válaszként erre: 11. - 6c5f346e46)
2011. febr. 10. 14:40
Fránya papírok...kezdek elveszni már bennük annyi minden kell...reménykedtünk,hogyha csatolunk egy kérelmet, meg egy tulajdonilapot,meg egy beleegyezőt,akkor ide tudjuk bejelenteni, de belátom halott vállalkozás...
2011. febr. 10. 14:23
én ahol lakom,ideiglenesen vagyok bejelentve..ez a párom lakása,anno így csináltuk meg,és igy is maradt..de ababa az én állandó lakcímemre van bejelentve..automatikusan így csinálták..pedig az apjával lakunk együtt..
10. Lindy22 (válaszként erre: 9. - Pteri)
2011. febr. 10. 14:00
Köszönöm szépen a segítséget! :D
9. pteri (válaszként erre: 7. - Lindy22)
2011. febr. 10. 13:55
Amint megkapjátok a baba lakcímkártyáját, lehet átjelenteni , és ahogy írtam ideiglenesre, és akkor oda küldik a papírokat és oviban is meg lehet adni ezt a lakcímet.
8. pteri (válaszként erre: 1. - Lindy22)
2011. febr. 10. 13:53
Ezt én is végigjártam. Mindenképpen az anya lakcímére jelentik be, és csak akkor lehet máshová bejelenteni, ha az Édesanya is vele költözik, legalábbis papíron. Mi is most intéztük. Tartózkodási helyet jelentettünk be, csak a lakcímbejelentő formanyomtatvány kell hozzá a tulajdonos aláírásával, meg persze a Te személyi okmányaid.
2011. febr. 10. 13:51
Csak azért probéma ez, mert a nagyszüleimnél lakok hivatalosan,állandó lakcímem, akik elég távol élnek tőlünk, így nehezebb lesz az oda kiküldött papírokat megszerezeni. Illetve mire Ők is feladják Nekünk...Ezért gondoltuk, hogy hátha lehet már az elején...
2011. febr. 10. 13:50

Én is úgy tudom, hogy automatikusan az anya állandó lakcímére írják az ő lakcímét is.

Kérdezd meg a védőnőt hátha ő tudja, vagy az okmányirodát, hogy hogyan működik.

2011. febr. 10. 13:48

Ideiglenes tartózkodási helyre bárhova be lehet jelenteni a tulaj beleegyezésével.

Én a szüleimnél vagyok állandóra,a kórházban a kisfiam papírjait is oda regisztrálták.Nincs még sehova máshova bejelentve,mert nem kell semmihez.Majd az óvodai felvételinél lesz jelentősége leghamarabb.

2011. febr. 10. 13:45

Szerintem csak az anya lakcimére jelentik be.Én is szüleimhez vagyok bejelentve állandora,és egyértelmuű volt hogy a kisfiam is oda lesz.Oda küldtek minden papirt.


Szóval szerintem nem lehet.:(

2011. febr. 10. 13:44
Igazából az a probléma, hogy albérletben lakunk, ahova nem jeletkezhetünk be álladó lakcímen. Így szeretnénk ha a baba a közelebbi lakcímre, azaz a nagyszüleihez lenne bejelentve. Ez lehetséges valamilyen módon vagy mindenképpen az Én címemre fogják bejelenteni? Vagy ha lehetséges akkor oda milyen papírokat kell beszerezni? Elég egy sima tulajdonlap, vagy a hitelesített drágábban beszerethető lap kell, és a beleegyező nyilatkozat?
2011. febr. 10. 13:43

Születéskor?VAgy már nagyobb gyereknél?

Születéskor automatikusan az anya állandó lakcímére kerül a gyerek.Később persze lehet változtatni,okmányirodában alá kell a ház tulajdonosának írni egy papírt,hogy engedélyezi oda bejelenteni a kicsit.

2011. febr. 10. 13:42
A baba lakcíme lehet az apukájának a címe, aki a szüleihez van bejelentve?Ha igen akkor milyen papírok kellenek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook