Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A magzat túlhordása fórum

A magzat túlhordása (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A magzat túlhordása

14. Ancsa19860211 (válaszként erre: 13. - Madamme)
2011. jún. 23. 18:29
Köszi. Akkor ezek szerint még egy szabad 7vége nekem is kinéz. Mert sztem, ha köv. héten minden nap ctg, akkor be kéne feküdnöm a kórházba, mert nekem nagyon nem jó business, hogy naponta 100 km-t autókázzak, miközben a férjemnek is kell a kocsi:)
2011. jún. 23. 12:47
Én 6 nappal hordtam túl a fiamat, csütörtökön kellett volna szülnöm, pénteken voltam ctg-n aztán a hétvége kimaradt, majd hétfőn mentem következőleg és innentől minden nap kellett volna mennem.
12. Ancsa19860211 (válaszként erre: 11. - Madamme)
2011. jún. 23. 10:38
Naponta van a ctg? És már rögtön az első túlhordott naptól, vagy esetleg adnak még 1-2 nap haladékot, ha amúgy minden ok?
11. madamme (válaszként erre: 10. - Ancsa19860211)
2011. jún. 23. 10:11
Túlhordás után naponta ctg és 2 naponta flowmetria. Orvosa válogatja meg a ctg-től függ de 2 hetet szoktak várni.
2011. jún. 23. 09:51
Látom, elég régi az utolsó hsz, de remélem, fel tudom éleszteni ezt a fórumot. Én holnapra vagyok kiírva, de a babám még semmi jelét nem mutatja, hogy meg akarna születni, így valszeg túlhordom. Meg tudjátok mondani, hogy a terminus túllépése után milyen extra vizsgálatok vannak és milyen időközönként? Nagyon parázok, mert a férjem családjában volt már elég komoly probléma vélhetően a túlhordás miatt és nem szeretném, ha ez pont velem ismétlődne meg...
9. UjFehérAnna (válaszként erre: 8. - Ca39633091)
2011. máj. 23. 12:21
És mit mondd az orvosod meddig vár még?
2011. máj. 20. 13:53
Ez a 41.hetem és napról napra nehezebb a terhem és fogy a türelmem lelkesedésem.A babám már 4 kg fölött jár rég és a derekem a medencecsontom,stb. folyamatosan leszakadni készül.Jó,nem panaszkodom,de ez már nagyon gáz,mindent megadnék egy begre oxitocinért!Valakinél nincs?!Küldjön!
2011. jan. 31. 17:03
en is tulhordtam a babamat.probalkoztunk mindennel,ami beindithatja a szulest,gondolok en is a setara,meleg vizesfurdore,ricinus olajat is ittam(ami nem a szulest inditotta meg),a szulesz javaslatara a sexet is,de semmi.ereztem,hogy valami nincs rendben vele,mert az nst-n sokszor eltunt a szivhangja(a buta irek azt mondtak,hogy megszorongatta a kezevel a koldokzsinort) addig nem hagytuk annyiba amig egy kedves orvos meg nem tagitott,es amikor megszuletett,sotetlila volt,mert a nyakan volt a koldokzsinor.
2009. márc. 31. 17:30
Én 43 hetet töltöttem anyám hasában. Aztán egyszer csak megindultam. Meg is érkeztem 4300 grammal és 61 centivel. Ennek már 20 éve. Csak azt nem értem, mért nem indították be a szülést már a 42. héten... Zöld volt a magzatvíz, mert már a magzatszurok bent távozott belőlem. :P
2008. jún. 27. 17:40
A kislanyomat pontosan 42 hetre szultem ,es meg akkor is teljes beavatkozassal ,ugyanis nekem meg akkor sem mutatta semmi jelet ,hogy vilagra szeretne jonni....hala Istennek semmi gond nem volt a babammal ,csak en szenvedtem 14 ora hosszat....
2008. febr. 5. 06:55
Én is túlhordtam a lányom. A 4. nap megindították. Tényleg nagyon be voltam parázva mi lesz, hogy miért nem indul meg? Rögtön arra gondoltam, hogy bizti nincs minden rendben odabent. Én nem éreztem semmi különöset, csak a tudat, hogy már meg kellett volna születnie. Kínlódtam, mint a terhes mamák általában az utolsó időkben. Már nehezen tudtam járni, fájt a pocakom lent. A férjemmel már bejártuk az egyik bevásárlókp-ot 2x is, hátha beindul, már lépcsőztem elég sokat, gugoltam nagyokat valamint házasélettel próbáltuk minél hamarabb kicsalogatni Manócát a pocakból, de hiába. Nem repedt meg a burok. A burokrepesztésnél jegyezte meg a doki, hogy jó erős burka volt a babának. Gondoltam, akkor bejárhattam volna toronyát-boronyát se repedt volna meg. Az orvostudománynak köszönhetően beindították és megszületett Lilla baba.
3. LoLiNa (válaszként erre: 2. - Aniko1129)
2008. febr. 5. 05:40
hogy lehet megérezni?
2008. febr. 4. 22:36
Az első gyerekemet Két héttel hordtam túl,pedig már a 38.héten érett volt.A másodikat 1 héttel.Meg lehet érezni,hogy már meg kellett volna születnie.Onnantól kezdve már semmi nem˝olyan˝...
1. Hoxa
2007. szept. 11. 22:50
Mindenki arra vágyik, hogy gyermeke egészségesen születhessen meg. A magzat túlhordása legalább olyan ijedtséget jelent a kismamák számára, mint a koraszülés lehetősége.

Ugrás a teljes írásra: A magzat túlhordása

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook