Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Felsőoktatás. Ha van BA diplomám, de most megjelölök egy új BA-s szakot is, akkor azért már kell fizetnem? fórum

Felsőoktatás. Ha van BA diplomám, de most megjelölök egy új BA-s szakot is, akkor azért már kell fizetnem? (tudásbázis kérdés)

24. Zoé24
2011. júl. 26. 16:18
mekkora szar ... aki az elsőt államin csinálta, és becsületesen befejezte, nem teng- leng vele még éveket, nem tartják el munka nélkül a milliomos szülők, az szív ismét ..... k...a életbe már :SSSSS az egész magyar államba és morálba :S
2011. márc. 31. 23:11
Igen. Egy diploma megszerzése ingyenes.
22. laszlozsu (válaszként erre: 21. - Fiatal nő)
2011. márc. 31. 17:16
Így igaz.
21. Fiatal nő (válaszként erre: 20. - Szimba)
2011. márc. 31. 13:59
Ez nem igaz az MA és a FSZ képzésekre (ha BA diplomáról beszélünk). De egyébként stimmel. 2 BA-t nem finanszíroz az állam. Sem két MA-t, sem két FSZ-t. De mindegyikből egyet, 12 féléven belül igen. (Személyes tapasztalat. 6 félév alatt szereztem főiskolai diplomát. 4 félév alatt egy felsőfokú szakképzést, és ha felvesznek állami MA-ra, akkor további 2 félév még ingyenes nekem. Utána kell fizetnem.)
20. szimba (válaszként erre: 17. - 388b941089)
2011. márc. 31. 12:43
12 államilag támogatott félévet vehet igénybe, AMEDDIG nincs diplomája/abszolutóriuma. Ha pl. 8 félév után megvan az első diploma, akkor nincsen további négy ingyen, onnantól kell fizetni.
19. Fiatal nő (válaszként erre: 16. - Lexikus)
2011. márc. 31. 10:48

Ez a tökéletes válasz! ;)

Ebben minden benne van. :)

18. sikkkkes (válaszként erre: 17. - 388b941089)
2011. márc. 31. 10:42

"Igazából nem rólam van szó, egy másik fórumon erről vitatkoznak éppen, onnan másoltam be a kérdést"


Gyakorin kérdéseken vitatkoztak róla,én csak kíváncsi voltam,ezért dobtam fel itt.

De egyébként sem az volt a kérdés,hogy hány félévet kapunk,hanem az,hogy ez hogy oszlik meg,mire lehet felhasználni.

17. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Sikkkkes)
2011. márc. 24. 12:18

Végigcsináltatok egy diplomát úgy, hogy nem vagyok tisztában a szabályokkal? Nem olvastátok el a tájékoztatót, amit kaptatok? :D:D


Minden hallgató, ahogy lejjebb is írták, 12 államilag támogatott félévet vehet igénybe. Ha az elfogy, akkor onnantól kezdve fizetni kell a diplomák számától függetlenül....

2011. márc. 24. 12:14

Na akkor öntsünk tiszta vizet a pohárba: ha az első BA szakot államin végezted, akkor még egy BA szakot már semmiképpen nem végezhetsz el államin, még akkor sem, ha onnan maradtak néhány államis féléved. Azonban a megmaradt államis féléveket felhasználhatod másik képzési ciklusban, pl. MA mesterképzésben.

Ha az első BA szakot költségesen végezted el, akkor viszont minden további nélkül jelentkezhetsz államis BA szakra, függetlenül attól hogy ez már a 2. BA szakod lesz, hiszen az elsőt fizetősön végezted.

15. sikkkkes (válaszként erre: 13. - Sapienta)
2011. febr. 12. 12:09
Ez nem így van,neked azért lehetett,mert fizetősön csináltad az elsőt,de nálunk más a helyzet.
2011. febr. 11. 17:33
Nekem tavaly februárban azt a tájékoztatást adták, hogy nem lehet. Most is azért nem tudok lediplomázni, az előző BA-n, hogy ne kelljen a mostani BA-n fizetni. De ha neked sikerült, akkor gratulálok, de nekem mindenhol ezt az infót adták...
13. Sapienta (válaszként erre: 10. - Bummihatka)
2011. febr. 11. 15:06
ez nem igaz. én az első BA-sat költségtérítésesen csináltam, a másodikat meg államilag finanszírozottként, csak igazolni kellett, hogy előtte fizetős voltam. 10 félév jár az embernek ingyen, ezeket ki is lehet használni.
12. sikkkkes (válaszként erre: 11. - Nusi85)
2011. febr. 10. 10:25
Jól van értem,köszi.
11. nusi85 (válaszként erre: 9. - Nusi85)
2011. febr. 10. 09:37
Helyesbítek, úgy tudom, hogy úgy szól a fáma, ha abszolutóriumot szereztél (még ha nem is diplomáztál le) akkor már nem jelentkezhetsz újabb álllamilag támogatott bsc-re.
2011. febr. 10. 08:47
Biztos, hogy fizetni kell! Akár államin akár költségesen csinálta valaki a BA diplomát. Ha van egy befejezett BA diploma, akkor a másodikat ki kell fizetni sajnos. Tudom, mert tavaly emiatt nem diplomáztam, hogy el tudjak kezdeni egy másikat. Hiába van összesen 12 félév, nem lehet vele szabadon gazdálkodni! Tuti...:-S
2011. febr. 10. 08:39
Na akkor én elmondom hogy van, mert én a második bsc képzésemet csinálom. Ha az elsőt államin csináltad, akkor a második már mindenképp fizetős lehet csak, még akkor is, ha maradt x féléved a 12-ből. Azokat a fennmaradó félveket ugyanis csak más képzési ciklusban hazsnálhatod fel államilag támogtott képzésre (pl Masteren). Sikkes, igazad van, ha még nem szereztél diplomát, tehát az előző képzésed még folyamatban van, akkor elvileg párhuzamos képzésnek tekinthető, így lehetsz államilag támogatott.
2011. febr. 9. 22:36

Jó.Most akkor megint ott vagyunk,ahol a part szakad,még mindig nem tudjuk,mi igaz.

Átnyálaztam a tvsz-t.Azt írják,lehet ingyenes a ba(második)ha az első szakon még nem államvizsgázott le az illető.

Ha már van ba diploma,akkor már csak az ma lehet ingyenes.

2011. febr. 9. 22:09
Nem a diploma számától függ, hanem a félévek számától. 12 félév van ingyen, ha azt nem használtad ki most megteheted. Persze csak akkor ha sikerül államilag finanszírozott pontszámmal bejutnod.
2011. febr. 9. 21:49

Rendben,továbbítom az érdeklődőnek.

Köszönöm a válaszokat.

2011. febr. 9. 20:29
Bizony, ezért már fizetni kell...
2011. febr. 9. 19:41
Ez mindig is így volt. Az állam 1 diplomát "ad" ingyen. Szerintem egyébként így fair (örüljünk, hogy egyáltalán még van állami képzés...)
2011. febr. 9. 19:40

Ez most komoly?Igazából nem rólam van szó,egy másik fórumon erről vitatkoznak éppen,onnan másoltam be a kérdést.De ha ez igaz,akkor ez most már engem is érint.

Köszönöm!

Szép estét!:P

2011. febr. 9. 19:36
ha azt államilag finanszírozottan csináltad akkor elvileg igen.
2011. febr. 9. 19:34
Ha van BA diplomám, de most megjelölök egy új BA-s szakot is, akkor azért már kell fizetnem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook