Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Foghúzás, amalgám fórum

Foghúzás, amalgám (beszélgetős fórum)


18. linksys (válaszként erre: 17. - Nimrod08)
2011. febr. 11. 19:13

Úgy tudsz válltoztatni,hogy Te magad akarsz válltozni, és csakis magadért.Magadnak akarj megfelelni,ne másnak,és jusson az mindig az eszedbe,hogy a negatív gondolatainkal a hozzáálásainkal megbetegítjük a szervezetünket.


Te nem beteg vagy, csak a gondolkodásod tud azzá tenni.És úgy írányítsd a gondolataidat,hogy azok pozitívak legyenek.)


Ami a tatádat illeti, ő nem a betegsággel foglalkozott, hanem azzal,hogy megszabaduljon tőle és élje tovább az életét, ez egy életszemlélet..)

2011. febr. 11. 16:24

Linksys! Igazad van. Ez most kellett nekem. Kösziii!!! Mostantól próbálok így gondolkozni, mert tudom, h minden az agyban dől el.


Tatámnak anno volt vastagbélrákja és felgyógyult belőle, mert azt mondták neki, h daganat és ő buta fejjel nem tudta, h rák és egyáltalán nem félt, nem volt ráfeszülve a betegségre, hanem úgy volt vele, h majd kiszedik a daganatot és kap kezelést. Túl is élte. Na, nem azt mondom, h ezen múlott, de ha stresszel, akkor tuti, h a stresszhormonok megteszik a hatásukat és rombolják az immunrendszert. Tudom én, h túlzásba viszem és úgy kellene csinálnom ahogy te mondod, de hogy változtassak ezen?

16. linksys (válaszként erre: 15. - Nimrod08)
2011. febr. 11. 11:47

Nézd, van az u.n. pozitív gondolkodás, és hozzáállás dolgokhoz.Ez így van a betegségeknél is, hogy vedd tudomásul,hogy beteg vagy, de ne az töltse ki a mindennapjaidat, a gondolataidat.Mert az még + megbetegít.Tudom könnyű mondani,mert mindenkinek van egy gondolkodás módja, és az teszi olyanná amilyen, de ha ennyit adsz magadra,hogy akkor a gondolkodásodra is adjál,mert midnen baj a fejből az agyból indul ki.Amit lenyeltél,az majd a mefelelő helyen távozik..)


Nagyon fiatal vagy, gyorsan regenerálódsz, előtted az élet, és ne ezekkel foglalkozz,mert akkor az agyadba berögződik ez és nem fog hagyni nyugodni.


Mivel kihúzták a fogadat, és már nem fog fájni az, így ne foglalkozz vele.Vedd úgy,hogy az a hiba elhárítva.

Tudod annak mindig fontos szerepe van,hogy mit gondolunk,mert a gondolatnak teremtő ereje van, meg tud bennünket betegíteni,de boldoggá is tud tenni.


amit gondolsz az leszel! ez így van, és ez nem prédikáció meg mit tudom én mi,hanem egy nézet, és próbáld meg így csinálni.És ne azzal foglalkozz,hogy milyen vagy, hanem azzal,hogy milyennek kell lenned..


És ezeket amit leírtam ne vedd kritikának,hanem egyfajta útmutatónak..)

2011. febr. 10. 17:49
De ha ilyen vagy, tudod, h nem lehet leszarni ezt olyan könnyen. :D De amúgy tényleg bebeszélek magamnak mindent. De ez ellen mit lehet tenni?
14. mandella (válaszként erre: 13. - Nimrod08)
2011. febr. 10. 16:47

kicsit én is ilyen vagyok, azért ismerem föl a tüneteket :-D

szerintem szard le! :-)

2011. febr. 10. 16:37
De amúgy lehet xD De nem tudok mit csinálni vele :D Szted szarjam le, h lenyeltem a tömésből és ne foglalkozzak vele? Lehet h azt kéne, de ha már olvastam vmit, akkor az nem hagy nyugodni.
12. mandella (válaszként erre: 11. - Nimrod08)
2011. febr. 10. 16:19
bocs, nem vagy te egy icipicit hipochonder? :)
2011. febr. 10. 15:52

Most elkezdett fájni a fejem és olyan "nyomott" vagyok. Ez lehet a foghúzás miatt? Gondolom ez elég megterhelő a szervezetnek. Olyan érzés mintha hőemelkedésem lenne. De megmértem és csak 36,8.

Az amalgámról pedig olvastam 1-2 orvosi tanulmányt és sajnos az, h még engedélyezik, nagy hiba. Ok, h a levegőben, vízben is benne van, de attól még káros és ezért lenne célszerű kerülni a vele való érintkezést, mert még így is csökkenthetjük a bejutását. Egyébként olvastam, h a mikro-higanyosodás, a kisebb higanymérgezés pl. súlyosbíthatja az asztmát, légzőszervi betegségeket okoz. Na hát mióta lenyeltem egy darabot belőle (régebben letört és akkor is lenyeltem) azóta van olyan problémám, h nehezen veszem a levegőt és folyton be van száradva az orrom, a nyálkahártyám száraz. Aztán a hátsó alsó 6-os fogamban volt ez és ez az emésztőrendszer "része", és nekem elég nagy gondjaim vannak ezzel, annak ellenére, h próbálok mindent megtenni azért, h egészségesen étkezzek, éljek. Állítólag a fogak jelzik , h milyen szervi bajod van, és mindnek megvan a jelentése. És érdekes, h nekem pont ilyen bajaim vannak. Persze lehet h csak véletlen és ráfogják erre, de mindenesetre érdekes.

Most örülök, h kivették, bár kivételkor állítólag elég nagy mennyiség szabadul fel, meg ugye ha a sebbe maradt pár darab belőle, mint ahogy a számban is találtam, akkor még élhetek vele egy darabig, de elvileg kilökődik egy idő után...és persze azt is majd le fogom nyelni....xD Most azon leszek, h szedek ilyen nehézfémkivezető cuccokat (koriander, la pacho tea...) Lehet h mind csak hókuszpókusz, és nem ér semmit, de lehet h megnyugtatna és így pszichésen jobban érezném magam. Állítólag az alma is megköti a nehézfémeket....biztos h a szervezet is ki tudja ezeket szűrni, csak furák ezek a dolgok..beleültetik az ember fülébe a bogarat. :D

2011. febr. 10. 12:13

Tényleg nem szabad szívogatni, köpködni, öblögetni foghúzás után közvetlenül, mert a véralvadék kieshet a sebből és akkor vérzik amíg újra nem keletkezik véralvadék. Fogat mosni kell és másnaptól tényleg a húzás környékét is meg kell tisztítani, nehogy a lepedék miatt begyulladjon a húzás helye. (akkor fogsz csak anyázni igazán)

A WHO mai állása szerint az amalgám nem káros a szervezetre. Tudom sokan támadják a higany miatt. De még most is tömnek amalgámmal, főleg gyerekeknél és még a híres Kanadában is. Valljuk meg őszintén, ha fogszínű lenne a legjobb tömőanyagnak neveznénk. Kevésbé zsugorodik, mint egy fényrekötő. Nekem pl. az általános isiben tömött fogammal semmi gondom, van annak lassan cirka 20 éve, de a fogszínű műanyagot már cserélni is kellett, mert zsugorodott és mellette kilyukadt. Ha meg a higanytól félsz álljál meg egy forgalmas helyen kb. 20 percig több fog a szervezetedbe kerülni, mint a tömés által!

9. linksys (válaszként erre: 8. - Nimrod08)
2011. febr. 10. 11:26

Szia.) akkor a vérzés abba maradt? tejterméket ne egyél,meg olyan dolgot ami apró morzsás,

Ha jó a véralvadásod, meg a sebgyógyulásod,akkor nem gond kiöblítheted finoman evés után.

Azért nem mondanak konkrétan semmit a dokik,mert mindenkinél más a helyzet.


Nekem is az egyik valamikor azt mondta,hogy öblögessem kamillateával, a másik meg azt, hogy nem szabad, és akkor a kettő közöttik választottam..)

amikor ettem akkor óvatosan és utána kiöblítettem,de azt is finoman és nem szabad úgy szívogatni a sebet.

kb 5 nap mire az ott úgy begyógyul,hogy nem megy bele semmi a sebbe,és ne ezen gondolkozz állandóan,mert az idegedre megy..vigyázz rá,és óvtos legyél, de ne ez töltse ki az egész napodat,mert pszichésen nagyon ráhangolódsz, és nem tudsz mást csinálni.


Hidegtől vigyázzni kell, nem emelni nehezet, meg nem hajolni előre, és pár nap és elfelejted.tudom nekem is nehéz húzású fogaim vannak, és nehezen is gyógyul,ha húznak, meg vérzik sokáig, ismerem ezeket a dolgokat..de hidd el, hamarosan el is felejted,hogy volt ott valami..)


Majd jövő héten kedden írd meg, hogy mi van, biztos már jó lesz monden..)

2011. febr. 10. 07:28
Ok köszi. :) De pl. a fogmosást, hogy oldjam meg? Írják, h nem szabad öblögetni, de közbe meg azt is írják, h fontos, h a sebbe ne kerüljön fogkrém, de akkor, hogy? Hát felidegesít, h semmit nem lehet megtudni pontosan. A fogorvostól is kérdezem, h hogy ehetek, mit és, h hogy mossam a fogam...erre azt mondja, "óvatosan". :S Jah, köszi, ez eszembe se jutott. Most reggel ettem reszelt almát és próbáltam a másik oldalon enni, de így is ment arra az oldalra is a kajából és próbáltam kiszedni fültisztító pálcikával, de apró pici almapüré tuti h maradt benne, azzal nem tudok mit csinálni.
7. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Nimrod08)
2011. febr. 9. 19:58
Sós vízzel öblögess. Kicsit rossz, de sebösszehúzó hatása van. Tejet és morzsásat ne egyél 1-2 napig. Ennyi. El fog múlni reggelre.
2011. febr. 9. 19:39
akkor normális, h 2 óra után is kb tömény vért köpök ki? :S annyira ideges vagyok mert elvileg a géz kivétele után (20 perc) el kéne állnia a vérzésnek. Ehhez képest nem mondnám h ez történt. Bella te meg ne idegesíts!!!! :D Tényleg sokkolom magam.
2011. febr. 9. 19:28
a verzes is normälis.,sajna.foleg rägofognal...hiszen egy marha nagy gyokeru fogat huztak,nekem is tobb oran at verzett
2011. febr. 9. 19:28
nyugi nemlesz bajod,nap mint nap eszunk higanyt a konzervekkel csak ezt nem mondjäk..ja es az amalgam mar nem is olyan karos mint amikor anno ez nagy visszangot vältott ki,en bänom h kicsereltettem feherre mert azota szinte minden rägofogam elhalt
2011. febr. 9. 19:28
juuuuuuuuuuuuuuuuj sajna sok rá az esély, h baj lesz. MENJ EL ORVOSHOZ MÉG MA!!!!!!!!!!!!
2011. febr. 9. 19:27

szia.) ezért jó,ha egy mód van rá,akkor d.e. hózatni fogat,hogy ne éjszakára maradjon a vérzés miatt.Nem oylan veszéyles az amalgám, mármint amit lenyeltél,nem lesz tőle bajod.És ne izgulj, mert pszichésen sokkolod magad és tudod a gondolatnak teremtő ereje van.


Máskor is amikor hóztak fogat sokáig vérzett?

2011. febr. 9. 19:24
Sziasztok. Jó lenne ha vki segítene. Most voltam foghúzáson. Amalgám töméses volt a fogam amit kihúztak, együtt a töméssel, de külön jött ki. Most itthon vettem észre, h a számban vannak kis amalgámdarabok, amikből tuti, h nyeltem is le (pedig pont ezért akartam kiszedetni, mert az amalgám káros) és tuti, h fogam helyén is van, csak a vértől nem látszik. Öblögetni meg nem szabad ilyenkor, mert a lényeg, h bealvadjon a vér. Most tiszta ideg vagyok, mert így is le volt törve egy darab a tömésből és akkor is szivárgott az amalgám...erre meg még nyelek is belőle. Ráadásul kb még mindig tele van vérrel a szám, pedig 2 órája húzták ki...de még mindig nagyon sok a vér.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook