Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Diane 35 szedésénél lehet, hogy valakinek a 7 napos szünetben nem jön meg a menstruációja? fórum

Diane 35 szedésénél lehet, hogy valakinek a 7 napos szünetben nem jön meg a menstruációja? (tudásbázis kérdés)


2011. febr. 9. 16:58

Igen, eredetileg nem fogamzásgátló, bár úgy tudom, hatékonyságben ez sem marad el a többi, eredetileg is a fogamzás megakadályozására kifejleszetett tabletta mellett.

És így van, jelentős a hormontartalma.

23. 5e48d37001 (válaszként erre: 2. - Norberto77)
2011. febr. 9. 16:54

Szia!

2 éve ezt a gyógyszert szedem,mi is védekzünk mellette megszakítással.

Még ilyet nem tapasztaltam amit írsz.

Igazából vagy hosszabbidőre lehet leállni vele,levezető gyógyszerrel,ami ált. egy gyengébb fogamzásgátló pl yadine,vagy nem szabad abbahagyni.

Az újra éledező hormoháztartás megkavarodhatott.

Sajnos a diane és az olcsóbb generikuma a cypromix csak tüneti kezelést nyújt,én a barátnőd helyében másik bőrgyógyászt keresnék,mert ettől már van modernebb készítmény is.

Amúgy szerintem 99,9%,hogy nem terhes.

22. zebracsikó (válaszként erre: 21. - Norberto77)
2011. febr. 9. 16:51

ez nem fogamzásgátló! tulajdonképpen csak a "mellékhatása" a fogamzásgátlás.


de nagyon komoly gyógyszer, s egyébként is hormongyógyszerrel nem szabad viccelni

2011. febr. 9. 16:50

Oké, próbálom rábeszélni. Egyébként a bőrgyógyásza írta fel újból, tehát orvosi jóváhagyással kezdte újra. Az más kérdés, hogy kétlem, hogy egy bőrgyógyász olyan rálátással lenne egy fogamzásgátló hatásaira, mint egy nőgyógyász.

De azért én is abban bízom, hogy "csak" a hormonrendszere bolondult meg. Ez lenne most a kisebbik rossz.

20. zebracsikó (válaszként erre: 18. - Norberto77)
2011. febr. 9. 16:43

én a helyedben ragaszkodnék a teszthez, sőt: vedd meg Te holnap és mondd neki, hogy mivel ez nem csak róla szól, hanem Te is benne vagy a dologban vastagon, ezért végezze el azonnal.


minek még egy hónapot húzni?


a gyógyszerszedést (pláne egy ilyen komoly hormongyógyszer szedését) meg csak orvossal megbeszélve lehet abbahagyni meg újra kezdeni.


A hormonrendszere most azt se tudja, mit csináljon!

2011. febr. 9. 16:38
:)))
18. norberto77 (válaszként erre: 14. - Zebracsikó)
2011. febr. 9. 16:38
Persze, értelek, nem sértettél meg. Ugy gondolja, csak akkor tesztel, ha a következő is kimaradna. Én szertném, ha tesztelne, de egyelőre köti az ebet a karóhoz. Remélem, pár nap múlva máshogy gondolja majd.
2011. febr. 9. 16:37
Zebracsikó segítség miatt jött Norbi és nem kioktatásra de egyébként teljesen igazad van csak szegény nem tehet róla :))
16. zebracsikó (válaszként erre: 15. - Norberto77)
2011. febr. 9. 16:32

elég komoly gyógyszer!

nem lehet csak úgy abbahagyni-elkezdegetni ,mint a C-vitamint!!

15. norberto77 (válaszként erre: 9. - Zebracsikó)
2011. febr. 9. 16:31
Erdetileg a bőrgyógyásza írta fel. Tehát nem a fogamzásgátlás volt az elsődleges cél. Amint javult a bőre, abbahagyta a szedését. De aztán picit visszajöttek a pattanások, és újból elkezdte szedni. A leáállás utáni első menstruációnál kezdte szedni, ahogy elő volt írva, így tehát 1 hónap maradt ki.
14. zebracsikó (válaszként erre: 11. - Norberto77)
2011. febr. 9. 16:26

értem


tehát ha nem vesz tesztet, akkor nem terhes.


tuti módszer.



Bocsánat, most biztosan megsértelek, de aki ilyen butuska, az ne is szexeljen.

2011. febr. 9. 16:26
hány éves a barinő?
2011. febr. 9. 16:26
mindenképpen kéne tesztelni!!!!!!!vedd rá!!Zebracsikó jól mondja megéri a nyugalom.....ha a szőnyeg alá söpri még nincs megoldva:)))
2011. febr. 9. 16:24

Én is így gondolom. De ő egyelőre hajthatatlan :(

Retteg attól, hogy pozitív lesz, és akkor "kinyírják" a szülei...

10. zebracsikó (válaszként erre: 8. - Norberto77)
2011. febr. 9. 16:20

miért nem akar tesztelni????? egy pisit megér a nyugalom!

Vedd meg Te!

9. zebracsikó (válaszként erre: 2. - Norberto77)
2011. febr. 9. 16:19

Diane mellett nem kell védekezni, minek?


Abbahagyni meg nem szabad! Illetve nem egy hónapra.

Miért hagyta abba?


Biztos,hogy a hormonok zavarodtak össze

2011. febr. 9. 16:19
Sajna a barátnőm hallani sem akar a tesztről, pedig próbálom rábeszélni. Azt mondja, megvárja a következő 7 napos szünetet, és akkor meglátjuk, megjön-e a mensi. Ha lenne is terhesség, akkor 5 hetes lenne, mivel múlt hétfőn voltunk együtt, és szerdán vette be az utolsó bogyót. Mondjuk ez engem nem nyugtat meg...
2011. febr. 9. 16:12
mindenképpen csináljatok tesztet és ha neg. akkor csak tényleg a hormonok miatt volt.....bármelyik drogériában lehet kapni....és reggel csináljátok meg,ha neg. lesz akkor számítsatok úgymond közti vérzésre.
2011. febr. 9. 16:09
Igen. Ma este újból elkezdi szedni. Nem jött meg sajnos ma sem :(
2011. febr. 9. 16:06
már eltelt a 7 nap?
2011. febr. 9. 16:05
Igazából a pattanásos arcbőre maitt írták fel neki. Mivel a bőre javult, úgy döntött, inkább leáll vele, nem mérgezi tovább a szervezetét. De aztán valamennyire visszajöttek a pattanások, és újból feliratta a Dianét. Így egy hónap telt el tabi nélkül.
2011. febr. 9. 15:57

szerintem meg kellene jönnie a barinőd mensiének...

biztonság kedvéért teszteljetek egyet...de nem valószínű a terhesség inkább bekavart a hormon....miért hagyta abba?

2011. febr. 9. 15:41

A barátnőm 1 évig szedte a Diane 35-öt gond nélkül. Kihagyott 1 hónapot, majd újból elkezdte szedni. Azonban most az első havi adag után nem jött meg a menstruációja. A biztonság kedvéért szoktunk óvszerrel is védekezni, a hónap vége felé azonban 2 alkalommal megszakított közösülést alkalmaztunk. Nem a barátnőmben élveztem el, de előváladék persze kerülhetett bele. Nagyon félünk, hogy teherbe esett. Szerintetek? Vagy van ilyen, hogy kimarad a menstruáció a 7 napos szünetben? De hát 1 évig nem volt vele baj...

Ja, és a tablettát mindig időben vette be, más gyógyszert nem szedett emellett.

2011. febr. 9. 15:29
Diane 35 szedésénél lehet, hogy valakinek a 7 napos szünetben nem jön meg a menstruációja?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook