Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bölcsibe vinni, vagy nem vinni? fórum

Bölcsibe vinni, vagy nem vinni? (beszélgetős fórum)


29. 4c1a787e8f (válaszként erre: 28. - Diosgyorr)
2011. márc. 11. 15:32

Szerinted az jobb, ha ez három évesen az oviban következik be, amikor már mindenképpen muszáj menned? Ott még kevésbé vigyáznak a gyerekekre, még többször lesz beteg. Aki nem volt bölcsis (és nem extra szerencsés), az a kiscsoportot ugyanúgy otthon tölti.

Nem lesz egy kicsi gyereknek semmi maradandó baja a betegségektől. Az első gyerek nekem is sokat volt beteg a bölcsiben, de ennek elsősorban az volt az oka, hogy hajlamos volt a középfülgyulladásra, szinte mindig ez volt a baja. Aztán kivették a manduláját, és kiscsoportban már csak 3 napot hiányzott. Ehhez viszont addig meg kellett küzdeni a dolgokkal.. A második gyerek 0-fél éves koráig állandóan beteg volt, mert kapta a nővérétől a bacikat. Utána viszont tök jól bírta a bölit 6 hós korától.. Csak annyit volt beteg, mint az átlag..

A következővel most itthon vagyok, de őt itthon sem tudom megvédeni a baciktól. Eddig megtette ezt az anyatej, de most épp bronchitiszes, meg torokgyuszis.. De a világ nem dől össze...


A rengeteg kiadást immunerősítőkre még nagy csoportban sem fogod megúszni, sőt később sem, meg saját magadnak sem, ha tényleg folyamatosan dolgozni akarsz... gyanítom igen...


Persze mindenkinek a legjobbakat, és azért olyat is láttam, aki egyszer sem volt beteg... 6 év alatt 1-et.. De az esély megvan..

2011. márc. 11. 09:38
Én biztos nem viszem bölcsődébe a lányomat. Pedig jó lenne visszamenni dolgozni, de tudom, hogy szinte 2hetene beteg lenne, mert mindent összeszedne. És kevesebb pénz maradna, mint ha nem dolgoznék. És ez a legjobb korszak, most tanítom meg mindenre.....
27. Peppelínó (válaszként erre: 25. - 3da8f53e4a)
2011. febr. 10. 17:44
Reggel 7:30-8:00 körül kel fel. Ma sikerült 13:45-kor elaltatni, de ez ritka.
26. Talian35 (válaszként erre: 20. - 1617f44160)
2011. febr. 10. 17:27
Nem törvényszerű. Nekem egyik sem volt beteg, a kicsi novemberben kezdte, azóta még egy napot sem hiányzott :-)
25. 3da8f53e4a (válaszként erre: 11. - Peppelínó)
2011. febr. 10. 15:10

ÚrIsten! Milyen rendszerben éltek?

Valahogy változtass ezen, mert te fogsz kibukni :( ..és reggel mikor ébred a drága? Meddig alszik?

24. misz
2011. febr. 9. 17:29

A ti családotokat te ismerd igazán, és a gyermekedet is, meg a helyzetet is ami előtt álltok. Nem könnyű döntés az biztos.


Leírom a mi történetünket, hátha segít valamiben.

A lányom januári születésű, és 2 év 7 hónaposan került bölcsibe, mert szeptemberben munkába kellett állnom, az oviba pedig csak 3 évesen vették volna be. A gondozó nénik nagyon kedvesek és segítőkészek voltak, de ennek ellenére iszonyú nehezen ment a beszokás. Mire elfogadta a kislányom, hogy minden nap menni kell, újra és újra beteg lett. Egy hónapból 2 hetet otthon volt(és nem túlzok). Augusztusban volt először bölcsiben, és március lett, mire mosolyt láttam az arcán, ahogy bement.

Őt is és engem is nagyon megviselt ez az időszak.

Következő szeptemberben az oviban már semmi baj nem volt. Ő akkorra ért meg talán erre.


A kisfiam júliusi születésű, és nagyon boldog vagyok, hogy nem kell bölcsibe adom. Ő még nehezebben viselné.


Ezek az én privát érzéseim a dologgal kapcsolatban a gyerekeim ismeretében.


Kívánom, hogy jól dönts, és mindenkinek jó legyen. :)

23. 4c1a787e8f (válaszként erre: 21. - BayBanya)
2011. febr. 9. 13:31

HEHE. Ezt én is így gondoltam a Műegyetem mellett. Amíg pici baba volt ment is...


Aztán amikor meg 9-10 hós lett, úgy rohantam vele a bölcsibe, hogy a lábunk nem érte a földet. Akkor már komolyabb egyéb tevékenységet nemigen lehet mellettük végezni...

22. Niki1
2011. febr. 9. 13:11

Mi január elején kezdtük a bölcsit. Most 26 hónaposak vagyunk. Eddig nem volt beteg a kisfiam, kivéve a fogzásokat az mind lázzal járt. Most viszont január 3-a óta már másodszorra van itthon, pedig szedünk homeós immunrendszer erősítőt is. Eddig én is szabin voltam viszont 15-én kezdek. A beszoktatásnál nem volt gond pár nap alatt végeztünk, ő akart ott aludni. Viszont amikor már két hete járt bölcsibe rendesen akkor kezdődtek a síros reggelek és délben lefekvéskor is pityereg. Reggel viszont csak addig sír míg lát utána állítólag semmi baj, kivéve a lefekvést. De szerencsére alszik 2 órát ebéd után. Itthon viszont nagyon anyás és nyűgös. Bízom benne ez változni fog a hetek múlásával.

Nekem nincs lehetőségem 6 órában dolgozni mivel közalkalmazott vagyok, így napi 8 óra meg kell legyen, vagy otthagyhatom az állásom. De sajnos a gyes nagyon kevés, pedig szívesen maradnék még itthon a kisfiammal. Sajnos nálunk a pénz dominált ezért kellett a bölcsi.

21. BayBanya (válaszként erre: 19. - Peppelínó)
2011. febr. 9. 13:05

Köszönöm, megint okosabb lettem ... :)

nah, akkor nem is zavarok itt tovább :)


Mivel nincs még gyermekem, így csak annyit mondhatok, hogy én valószínűleg nem adnám bölibe.

Könnyebben tanulsz, ha otthon van, mert tudod, hogy jól van ... még ha ritkábban is jutsz tananyag elé.

Viszont az tény, hogy ha most beszoktatod - kis megfázás ... stb. - utána könnyebb lesz az ovi is :)

2011. febr. 9. 12:55

Ha már lehetőséged van a bölcsibe adásra, akkor 2 hét beszoktatás után eleve várható, hogy elkap ilyen olyan léguti fertőzéseket, azt megfelelően ki kell kúrálni, így a munkára, tanulásra kevésbé tud az ember oda figyelni.

óvodába betöltött 3.-évében mehet, de nem azt jelenti, hogy azonnal. elég ha következő szeptemberbe megy.

valóban nehéz döntés, mert mindent mérlegelni kell és bizony sokszor a pénz az úr.

19. Peppelínó (válaszként erre: 14. - BayBanya)
2011. febr. 9. 12:51
Idén január 1-től csak 4-6 órában lehet dolgozni gyes mellett. Azok dolgozhatnak még 8 órában, akik már vissza mentek dolg., de ők is csak április 1-ig.
18. vikasz (válaszként erre: 5. - 090716)
2011. febr. 9. 12:47

Heti 30 órát, azaz napi 6 órát lehet gyes mellett dolgozni.

Az oviba már tényleg rutinosként fog menni :)

2011. febr. 9. 12:45

Az enyém is járt annak idején bölcsikébe és kifejezetten szerette és élvezte a gyerekek társaságát. Akkoriban végeztem a mérlegképest és csak olyankor tudtam tanulni,amikor nem volt otthon - örökmozgó:)) -

A beszoktatás 3 nap alatt lefutott, nem igazán volt beteg sem (pedig február volt!)és jó volt már visszamenni dolgozni is.

Semmi baja nem lesz... ha vizsgád lesz, akkor sem tudsz többet vele lenni, mintha bölcsikében lenne, pláne ha csak délig lesz ott.

16. mandy (válaszként erre: 14. - BayBanya)
2011. febr. 9. 12:45

Pont most szigorították.

Jött is gyorsan a papír, hogy írjam alá, hogy nem dolgozom (vagy ha igen, akkor max heti 30 órát), különben nem küldik tovább a gyest!

2011. febr. 9. 12:45

En a lanyom (most mar7 eves), 2 eves koratol bölcsibe jarattam. Ö imadta, en kevesbe, mert hiaba volt 4 oras melom, a gyerek egyfolytaban beteg volt. Nagyon kellemetlen volt az uj munkaban, minden masodik heten, kesöbb jövök, hamarabb megyek, nem vagyok kesz, most nem jönnek..Nagyon nehez volt.

DE..a gyerek fejlödese össze sem hasonlithato a "csak ovis" gyerekekkel. Ö mar tudott nyugodtan ülni, evöeszközzel enni, ottaludni. Igy nem kellett beszoktatnom. Nagyon ügyes, önallo nagylany lett mara.

Most babat varok, fogalmam sincs mit csinaljak majd:-) Mindkettönek megvan az elönye es a hatranya is:-)

2011. febr. 9. 12:44

Sziasztok!

Tavaly márciusban ezt tanultam.

Ez alapján nekem az jön le, hogy nincs időkorlátozás a szülői gyes esetén a munkavégzésre, ha a gyerek elmúlt egy éves.



" GYES – gyesre jogosult a szülő … a háztartásában nevelt gyermek 3 éves koráig.

2010. május 1-től a gyermek 2 éves koráig.

Ikergyermekek esetén a tankötelesség válás évének végéig.

A tartósan beteg vagy súlyosan fogyatékos gyermek 10 éves koráig.

A nagyszülő is jogosult gyes-re. Feltételek:

- a gyerek az első életévét betöltötte

- gondozása, nevelése a szülő háztartásában történik

- a szülők írásban nyilatkoznak arról, hogy a gyesről lemondanak, és hozzájárulnak a nagyszülő igényléséhez.

Ha mindez megvan, vizsgálom a nagyszülő jogosultságát.

A nagyszülő kereső tevékenységet a gyermek 3 éves koráig nem folytathat, a gyerek hároméves kora után napi négy órában dolgozhat, vagy időkorlátozás nélkül, ha a munkavégzés az otthonában történik.

A nagyszülő jogosultságát nem befolyásolja, ha nyugdíjban van, vagy nyugdíj szerű ellátásban részesül.

(Méltányossági GYES – a Kincstár Elnöke engedélyezheti két esetben.)


A szülő a gyermek egyéves koráig nem dolgozhat, utána pedig időkorlátozás nélkül."

13. mandy
2011. febr. 9. 12:42

Ez tényleg a Te életed, a Te döntésed.

Én csak a tapasztalataimat tudom leírni, és hogy nálunk hogy volt/lesz.


Én úgy tudom, hogy 6 órát lehet dolgozni a gyes mellett, nem csak 4-et!

Amúgy egyetértek. Az én fiam annyira igényelte már 2.5 évesen a gyerektársaságot, hogy itthon bármit is csináltam, látványosan unatkozott. Fizetős bölcsibe vittem heti 2 alkalommal. Telt rá, mert akkor már gyed-en voltam a kistesóval.

Kistesót viszont beírattam rendes bölcsibe, szeptembertől kezd - Ő is pont 2.5 éves lesz.

Valószínüleg elkap az elején mindent amit csak lehet, de legalább az ovira már megerősödik az immunrendszere.

És nekünk a bölcsi-ovi váltás se volt megterhelő.

2011. febr. 9. 12:42
Sziasztok!Gyes mellett 6órában lehet dolgozni.Én gondozónőként azt mondanám hogy 3 éves koráig csak az anyjára van szüksége a gyereknek.Persze a kényszer más.
11. Peppelínó (válaszként erre: 3. - 859d58d4d8)
2011. febr. 9. 12:41
Az a baj, hogy mióta nem szopizik (tavaly november óta), nehezen mennek az altatások. Nappal nem tudom 12-13 óra körül elaltatni, csak 16-17 órakor sikerül. Akkor alszik 1,5-2 órát, és éjjel 23 óra tájban tudom csak elaltatni, akkor már én is álmos vagyok, úgy meg nem tudok tanulni. :(
10. Talian35 (válaszként erre: 1. - Peppelínó)
2011. febr. 9. 12:41

Miért bántanák egymást a gyerekek? Nekem az első 2 évesen ment, itthon dolgozom, de mellette nem haladtam. Nagyon jól érezte magát, igaz csak délig volt, aztán később Ő kérte, hogy maradjon egész nap :-)

A kisebbtől nehezebben váltam meg, 3 évesen vittem csana-ba, de Ő is tök jól érzi magát. Jó pedagógusok nem engednek teret az agressziónak!

9. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Peppelínó)
2011. febr. 9. 12:40

Nekem a nagyobbik kettő 10 ill. 7 hónaposan mentek. Ez nem valami érzelgős "jaj ne már" kérdés, hanem egy család döntése, a jövő, meg a lehetőségek reális számbavétele... Szóval a ki mit mondot hagyjuk is...

A harmadik gyerekemmel én is itthon vagyok, mert most meg így jön ki a lépés...


Az érdemi rész:

A bölcsik általában (negatív kivétel mindenütt van) jók, és szeretetközpontú intézmények. Mi is nagyon imádtuk, minket is szerettek, még az anyukákat is segítették, ha tudták...


Ehhez képest az ovi az egy kaszárnya, még akkor is, ha jó hely.

A kettő közötti váltás meg ezért éppen nehéz. Akkor már jobb, ha rögtön csak az ovit ismeri meg.

Pár hónapra én nem vinném bölcsődébe. De ha meg a későbbi munkahelyed, stb... múlik rajta, és erős a döntésed, akkor meg csináld... Mostmár olyan világ van, hogy az állam, meg a szociális háló nem fog minket pátyolgatni. Csak az van, amit magunknak megszerzünk. Ehhez meg szükség van néha segítségre...

2011. febr. 9. 12:40

Azt mondják a bölcsi egy szükséges rossz.

Én is így gondoltam de az első és a második gyerekem is járt és csak jót tudok mondani.

Nem voltak 2 hetente betegek,nagyon sokat fejlődtek,ügyesedtek,jót tett nekik a gyerek közösség sokkal könnyebben illeszkedtek be később bárhová.

A fiam 9 hónapos a lányom 11 hónapos volt.

Én is ott dolgoztam akkor de persze nem engedték hogy egy csoportba legyek velük.

Nem mondom hogy az első pár hét nem volt nehéz,de újra így tennék!!


És nagyon bánom hogy amióta eljöttünk Pestről vidékre és itt nincs bölcsi csak 3 évesen veszik fel az oviba a gyerekeket a harmadikat és a most fél évest is.

Anyagilag nagyon nem mindegy egy családnak hogy pl.25ezer gyest vagy 90-100ezer forint fizetést kap.

De nekem is ez csak a saját véleményem!!

7. Ancsurii (válaszként erre: 1. - Peppelínó)
2011. febr. 9. 12:39

9,5 hónapos volt a kisfiam /most 2 éves/, amikor bölcsibe ment. Imádja. A középső lányom 2 évesen ment, majdnem 4 éves koráig járt. /Most 18./ Amikor oviba került közölte, h megy vissza a bölcsibe, mert ott még a víz is jobb volt...

A nővérével otthon voltam, máig azt kérdezi, 20 évesen, h miért nem járhatott bölcsibe...

Biztosan vannak más tapasztalatok, de mi csak jót tudunk mondani bölcsi ügyben!

Próbáld meg, hátha Nektek is bejön. Párod is 8 órában dolgozik, nem tud gyes-re menni, v esetleg Te 6 órában visszamenni dolgozni?

2011. febr. 9. 12:38
Énminden aggodalom nélkül vinném, csak jót tesz neki. Vizsgára meg lehet mellette is készülni, csak szorított lesz a tempó.
2011. febr. 9. 12:35
Az én lányom kifejezetten szereti a bölcsit. Gyes mellett csak 4 órában dolgozhatsz, különben elbukod. AMúgy mire beszokik, és elmondhatod, hogy jár is, mert nem beteg, eltelik 2-3 hónap. De így az oviban könyebben veszi az akadályokat. De ezt neked kell eldöntened.
2011. febr. 9. 12:34
mi is gondolkodtunk rajta de nem adtuk bölcsibe! Most kezdték az ovit január 10-én és már másodjára vannak itthon betegen! Pedig béres+c vitamin naponta, előtte 5 hónapig immunerősítő és mégis köhögnek, folyik az orruk.
2011. febr. 9. 12:34
Egy gyereknek addig jó, míg az anyja mellett lehet! Én nem adnám be, januárban már úgyis megy oviba! A vizsgára meg, ha nehezen is de feltudsz készülni, ha lefektetés után tanulsz! Átéltem tudom miről beszélek! Persze a kényszer nagy úr, Te tudod mi lenne a jobb! Kívánom hogy jól dönts!
2011. febr. 9. 12:31
Nem adnám bölcsibe.Kihasználnám minden percét ,hogy vele legyek. Ez persze csak az Én véleményem.
2011. febr. 9. 12:27

Decemberben, felvételre előjegyeztettem a fiam a közeli bölcsibe (2011. márciusra). Ő volt a 38. a várólistán. Azt mondták a bölcsiben, hogy márciusban biztos nem fog sorra kerülni, csak csoda folytán, viszont szeptemberre van esély, hogy lesz addigra hely.

Már arra is gondoltam, hogy nem is viszem szeptemberben sem, ha lesz is hely, hiszen december közepén lesz 3 éves, és akkor már oviba kell vinni.

Ma hívtak az bölcsiből, hogy mégis van hely, viszem-e márciusban. :) :(

Örülök is meg nem is.

- Anyagilag jobb lenne, ha vinném bölcsibe, mert a gyes nagyon kevés, ezért jobban kijönnénk, ha dolgoznék.

-Viszont 2008 óta lóg a levegőben egy megkezdett okj-s vizsgám, amiből májusban írásbeliznék, és június táján szóbeliznék (a szóbeli 80 tétel, amit még át kell dolgoznom). A vizsgadíj se kevés.

Erre nem tudom, hogy tudnék készülni, ha márciusban beszoktatom a kicsit, közben kiveszem a felgyülemlett kb. 55-56 nap szabimat.

-A gyereket is (vagy magam) sajnálom, mert már beleéltem magam, hogy idén velem marad, és jövő januártól viszem oviba. Mi van, ha beteg lesz a bölcsiben, vagy bántják ott a gyerekek? Féltem. :(

-Ugye, ha bölcsibe viszem vissza kell mondanom a gyes-t, mert szerintem 4-6 órában nem vesznek vissza a munkahelyre, csak 8 órában?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook