Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egy kis grafológia fórum

Egy kis grafológia (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egy kis grafológia

2015. aug. 11. 00:53
A grafológiát több területen használják, mint pl bűnügyek feltárásánál is.
26. d0d8909694 (válaszként erre: 16. - D879a0c5b4)
2011. szept. 11. 23:58
Szívesen kielemezem a kézírásod, ha elküldöd fotóban, vagy szkennelve. - ha még időszerű.
2011. febr. 25. 10:23
jav. ok. írásszakértő IS vagyok a grafológia mellett.
2011. febr. 25. 10:22
Edmondka, szívesen segítenék tanítani, okl. írásszakértő vagyok.
2011. febr. 9. 10:16
Grafológus vagyok, ha valakinek van igénye kézírás elemzésre, szívesen segítek.
22. 93f8940be5 (válaszként erre: 21. - Tundibundy)
2009. júl. 8. 11:11
Könnyen.Csak látnom kellene az írást.Annak is jelentősége van, ha olvashatatlan.
2009. máj. 18. 14:23
Mi van az orvosok írásával, még a patikus sem tudja elolvasni:Na ezt ,hogy elemzed?
20. grafoindex (válaszként erre: 19. - Gcsilli)
2009. jan. 12. 21:28
vagy jegyezd elő online antikváriumban. vagy kérj meg egy grafológust, akinek megvan és kölcsönadja fénymásolni. remélem valamelyik sikerrel jár.
2008. dec. 12. 16:09
Puco a teszveszen nézd meg. Ott szokott lenni.
18. puco
2008. nov. 29. 07:47

Sziasztok!


Látom, hogy elég régen nem írt senki ide, de én azért megpróbálok segítséget kérni, hátha valaki felnéz ide és segít!

Csötörtök Csaba, grafológia c. könyvét keresem de nem jártam sikerrel sehol. Tud valaki segíteni, hol tudnám megvásárolni?

2008. júl. 21. 18:28
Van ilyen, ha valaki nem a megszokott íróeszközével ír, torzulhat az írásképe.
2008. júl. 21. 15:56

Én már gondolkodtam azon, hogy elemeztetem a kézírásom, mert nagyon egyedi betűket rajzolok. Nem is tudja utánozni senki, de még elolvasni sem sokan. Nem ronda, csak olvashatatlan :)

Kiváncsi vagyok, egy grafológus mit látna meg benne(m).

Azt észrevettem már, hogy nem mindegy, milyen tollal és milyen lapra írok, mert úgy érzem, csak vékony hegyű tollal és nem hófehér lapra tudok úgy írni, amilyen vagyok. Van ilyen?

2008. júl. 19. 16:48
Szeritnem nagyon érdekes a grafológia, sok minden kiderül a kézírásból..Nem játék, hanem tudomány.
2008. jún. 25. 13:21
Szerintem az írószertől is függ az írás minősége. Én például vékony (0,5 mm-es) tollal nagyon szépen tudok írni, ha nem figyelek az írásomra, akkor is. De vastag hegyű tollal pocsék az írásom.
13. 1366d1807f (válaszként erre: 10. - 9f1658e901)
2008. jún. 25. 13:18

Én a 70-es években elküldtem 2 fiú kézírását a Csötörtök Csabának. Az egyikhez hozzámentem, a másikkal 35 év után találkoztam.


Tökéletesen eltalálta mindkét fiú jellemét, és ezt ennyi idő után nyugodtan állathatom, mert bebizonyosodott!


Kb. 83-ban voltunk Zalaegerszegen. El akartunk menni hozzá. Ha jól emlékszem Nemesapátiban lakott. Sajnos akkorra már meghalt, a temetőben megkerestük és vittünk egy csokor virágot.

2008. jún. 10. 18:37
Ez tisztára illik rám.....☺
11. 9eeb4f9c2b (válaszként erre: 10. - 9f1658e901)
2007. okt. 4. 16:03
Nagyon szépen köszönöm!
2007. szept. 27. 23:36

Persze, nagyon szívesen.

Csötörtök Csaba: Grafológia. Az íráselemzés kézikönyve

dr.Agárdi Tamás - dr.Szidnai László: A grafológia kézikönyve

Románné Goldzieher Klára: Ki vagy? Megmondja az írás

9. 9eeb4f9c2b (válaszként erre: 7. - 9f1658e901)
2007. szept. 27. 14:02
Szia!Tudsz nekem valami szakirodalmat ajánlani ahol egy kicsit el tudnék mélyedni a témában?
2007. szept. 27. 11:49
Exfőnököm névbélyegzőt szeretett volna készíttetni nekem, (nagyon ! hosszú nevem van, W-vel kezdődik, ami nem könnyű aláíráskor), kérte, írjam le párszor egy papírra... aztán hitetlenkedve szétvágta a papírt, fény felé tartotta, és nem hitt a szemének, hogy teljesen egyforma!!! Nem rég egy depressziós állapoton estem át, és nem tudtam írni. Gyönyörű, gyöngy betűim vannak, mindig, mindenki megcsodálta, hogy mennyire szép az írásom... amíg lelkileg nem voltam rendben, sarkos, csúnya betűim lettek, és csak lassan tudtam írni! Biztos, hogy a grafológus tudott volna mesélni!!! :/
7. 9f1658e901 (válaszként erre: 4. - 9eeb4f9c2b)
2007. szept. 26. 16:41

Szia!

Az írás készítése idején fennálló hangulati tényezők (jó- vagy rosszkedv, szorongás stb.)befolyásolják írásunkat. Esetleg gyorsan szeretnél írni időhiány miatt, és ennek következménye a módosult betűk. Ennek jelentőségét, csak vizsgált minta alapján lehetne megállapítani.

Nálam is elő szokott fordulni.


A kézeredet-azonosság megállapítását az írásazonosító végzi, nem a grafológus. Hogy pl. egy aláírás kihez tartozik, az az írásazonosító területe.

Remélem, tudtam segíteni.

6. 9eeb4f9c2b (válaszként erre: 5. - Icus)
2007. szept. 26. 11:19
Nekem mondjuk van olyan ismerősöm is aki nemhogy nem ismeri fel a saját írását,de elolvasni sem tudja!Engem ez a téma egyre jobban érdekel!Kiváncsi lennék milyen jellemzés készülne rólam az írásom alapján!:)))
5. Icus (válaszként erre: 4. - 9eeb4f9c2b)
2007. szept. 26. 08:42
Én már jártam úgy, hogy nem ismertem fel a saját írásomat:)) Ezt teljesen komolyan mondom.
4. 9eeb4f9c2b (válaszként erre: 3. - 9f1658e901)
2007. szept. 25. 20:11
Szia!Én is hasonlóan írok mint Icus!Hol így hol úgy!Biztos tanultál róla,szerinted ez miért van?Persze az írásomat fel lehet azért ismerni csak néha másként írok betűket!Leggyakrabban az s,m,n,és a b betűt!Lehet ennek valami jelentősége?
2007. szept. 25. 19:42

Én kimondottan szeretem a grafológiát, érdekes tudomány.


Kedves Icus!

Az általad említett példa valóban azt jelenti, de egy jelből nem lehet ítélni. Bocsánat a beleszólásért, grafológiát tanulok éppen. :)

2. Icus
2007. szept. 25. 14:12

Ez is szerintem, olyan azt magyaraázok bele amit akarok. Érdekes, játéknak jó, de ennyi.


Az én soraim most pl. hullámzóak voltak. Középen felfelé mentek, de a következő szónál már lefelel. De, csak egy 1-két sornál.


Ami a legfontosabb, én mindig másként írok ez hangulat és toll függő. Ugyanazt a szöveget, agyanabban a hangulatban, teljesen másként írom le egy másik tollal. Szinte rá sem lehet ismerni.


Egyszer olvastam, hogy aki a t betűit magasan húzza át, az vezető alkat. Azóta magasan húzom át a t betűimet:)) Vagy van úgy, hogy látom valakinek az írását és megtetszik egy betűjének az írása és utána odafigyelek, hogy én is úgy írjam.

Pszihológus kell hozzám, nem grafológus!:))

1. Hoxa
2007. szept. 11. 18:53
Egy mondatban összefoglalva: személyiségjellemzés az írás alapján.
A tudósok már régen észrevették, hogy az emberek számtalan jellel kimutatják személyiségjegyeiket - elég, ha arcjátékunkra, gesztusainkra gondolunk. A grafológia segítségével azonban a rejtett gondolatok is megvilágíthatók, sőt, az írásban megjelennek a múlt és jelen képei is.

Ugrás a teljes írásra: Egy kis grafológia

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook