Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 22 hós fiú nem beszél még! Szerintetek ez gond vagy fiúknál normális? fórum

22 hós fiú nem beszél még! Szerintetek ez gond vagy fiúknál normális? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
252. trapiti (válaszként erre: 251. - Mkjudit)
2011. dec. 11. 12:46
Gyengébb egyensúlyérzék, darabos mozgás, ügyetlenség pl. labdázásban, finommozgásokban ügyetlenség pl. rajzolás, gyöngyfűzés, mozgáskkordinációs problémák.
251. mkjudit
2011. dec. 11. 12:40
Nálunk nincs a mozgásával semmi baj, szépen eszik ,öltözik ,lépcsőt jár, ugrál, fut.Legalábbis én amennyire értek hozzá. Egyébként akinél volt ilyen probléma, milyen mozgási rendellenesség észlelhető, vagy aki tudja orvosként?
250. zebracsikó (válaszként erre: 246. - Mkjudit)
2011. dec. 11. 12:36
a beszédközpont közvetlen sérüléséhez sokkal nagyobb trauma kell, s akkor meg nem is beszédfejlődési késés alakul ki, hanem afázia....viszont lehet összefüggés a két dolog között, hiszen nagyon sok gyermeknél a gyenge egyensúlyérzék együttjár a beszédfejlődés késésével.
249. trapiti (válaszként erre: 246. - Mkjudit)
2011. dec. 11. 12:30
Ahhoz azért súlyosabb fejsérülés kell, aminek más tünetei is lettek volna.
248. bnedora (válaszként erre: 240. - Mkjudit)
2011. dec. 11. 12:29
Mivel nem akart kommunikálni a gyerek, így nem vitte tovább a menyem. Azt mondta, hogy nincs nála semmi probléma. Most már szépen beszél, de keveset, és csak akkor, amikor ő akarja.
2011. dec. 11. 12:28
Ismerek egy gyereket nemsokára 4 éves lesz,és nem sokat beszél.csak pár szót mond.Talán már egy éve hordják fejlesztőbe,lovagolni viszik,de én nem sok változást láttam a gyereken-
246. mkjudit
2011. dec. 11. 12:27
A kisfiam amikor éppen megtanult járni 11 hós korában, utána többször esett elég nagyokat és mindig a fejét ütötte be. Jó nagy gombócok is nőttek a fejére. Érhette olyan ütés a fejét, annak ellenére, hogy nem volt eszméletvesztése, hányása, aluszékonysága, vagy más olyan tünet,ami azt feltételezné, hogy megsérülhetett a beszédközpontja? Vagy lehet, hogy ilyen tünetek nélkül is sérülhetett? Mert én mint laikus ,azt gondolnám, hogy ahhoz, hogy megsérüljön ennyire az agy, az más tünetekkel is kellett volna, hogy járjon. Vagy nincs igazam?
245. trapiti (válaszként erre: 242. - Zebracsikó)
2011. dec. 11. 11:32
Ha én hiszek a védőnőnek, akkor még az sem biztos, hogy járni megtanult volna a gyerekem... 4 éve néznek időnként hülyének, mondják, hogy "ugyan már, nincs semmi baj ezzel a gyerekkel"... de nem zavar, inkább engem nézzenek bolondnak, minthogy elkéssünk valamivel...
2011. dec. 11. 11:19
inkább feleslegesen képzelődj, mint rózsaszín felhőn át lásd a gyermeked és ezzel lekéss valamiről.
243. anikko (válaszként erre: 242. - Zebracsikó)
2011. dec. 11. 11:17
Ugyan ezt mondom, de akkor én vagyok az az anyuka, aki beképzeli a gyerekének, hogy baja van.
2011. dec. 11. 11:14

Hosszú évek tapasztalata szerint a védőnők és gyermekorvosok nyugtatják annyira túl az Anyukákat, hogy mire a gyerek hozzánk kerül, már sokkal nagyobb bajban van/vagyunk, mint ha nem hitt volna az orvos+védőnő "Majd kinövi" szlogenjeinek!!


Én bizony azt mondom, mindenki a saját szakmájában sepregessen a háza körül, a védőnő ne akarjon állást foglalni beszédfejlődési késében.


Ezenkívül mennyivel jobb feleslegesen elmenni a logopédushoz, mint utána meg nagy késésben lenni a beszédindítással.

241. anikko (válaszként erre: 226. - Zebracsikó)
2011. dec. 11. 10:58
Ez az, hogy nem ért hozzá. De legyek nyugodt!
240. mkjudit (válaszként erre: 238. - Bnedora)
2011. dec. 11. 10:58
És, hogy alakult a továbbiakban? Mit mondott a szakember?
239. anikko (válaszként erre: 225. - Trapiti)
2011. dec. 11. 10:57
Nem az orvosunkra értettem, hogy szakember.
238. bnedora
2011. dec. 11. 10:53
A kisebbik (3 éves) unokámat hiába vitte el a menyem logopédushoz, mert úgy megmakacsolta magát, hogy bizony egy szót nem volt hajlandó kimondani.
237. zebracsikó (válaszként erre: 231. - Mkjudit)
2011. dec. 11. 10:30
Előfordul, hogy nagyon lassan indul be a beszéd. Komolyabb beszédkésés terápiás ideje több év, mivel általában pöszeség követi, ami szintén elhúzódó lehet.
236. trapiti (válaszként erre: 234. - Mkjudit)
2011. dec. 11. 09:20
A TSMT-nek a gyakorlatokon kívül (amik tényleg hasonlóak a csiribiris gyakorlatokhoz részben) az is része, hogy mindig egy adott feladatsort végez a gyerek, kötött sorrendben (kb. 20 gyakorlat van egy feladatsorban), ahol mondóka van hozzá, az is kötött, ugyanarra a gyakorlatra ugyanaz a mondóka, számolás stb. És nagyon fontos része a meghatározott és mindig elég magas ismétlésszám (5-10-20 ismétlés gyakorlattól függően). Emellett a TSMT gyakorlatsor mindig alkalmazkodik ahhoz, hogy a gyerek mennyire tud aktívan részt venni, kicsiknél még teljesen passzív a torna, később egyre kevesebb külső segítséggel kell a gyakorlaokat cisnálnia.
235. trapiti (válaszként erre: 233. - Mkjudit)
2011. dec. 11. 09:16

Nem tudom... helyi viszonyoktól is függ :(

A csiribirit én is ismerem, szerintem inkább csak arra alkalmas, hogy az egyébként problémamentes gyerekeket megtornáztassa... időtöltésnek nem rossz, mi is jártunk, meg tényleg egy kis ízelítőt ad...

A TSMT általában elöször otthoni heti 3-5x1 órás elfoglaltság, a szülőknek kell csinálni a gyerekkel. Utána lehet csoportban folytatni, szintén minimum heti 2 alkalommal. Beszédindításra szuper, és rengeteg más haszna is van. Mi közel 2 évig csináltuk itthon, igaz nem beszéd-problémák miatt.

234. mkjudit
2011. dec. 11. 08:28
Járunk még csiribiri tornára is, az is TSMT, de nem találom olyan profinak,mint amilyet gondolnék.
233. mkjudit
2011. dec. 11. 07:59
A logopádustól ,ha kapok ajánlást, akkor nem gyorsabb?
232. trapiti (válaszként erre: 231. - Mkjudit)
2011. dec. 11. 07:50
A másik lehetséges út, ha magad keresel neki tornát, igaz ha magán úton jártok, akkor fizetni kell érte. A harmadik a nevelési tanácsadó, ők is foglalkoznak ilyesmivel. Általában szerintem gyorsabb ha az ember maga intézi, mint ha a beutalókra stb. vár :(
231. mkjudit
2011. dec. 11. 07:43
Szeptember óta járunk logopédushoz, de nem érzem, hogy nagyon sokat lendített volna a beszédén. Ő ajánlotta a TSMT tornát, most ezen vagyok, hogy oda eljussunk. Azt mondták, hogy a gyermek rehab.-ra kell kérni a házi orvostól beutalót, ott megvizsgálják és onnan küldik tovább különböző terápiákra.
2011. dec. 11. 06:24
Én 2 évesen adtam bölcsibe a fiam,kezdetkor nem beszélt egy szót sem.Talán annyit mondott,hogy anya és apa.1 év alatt nagyon szépen megtanult beszélni.
229. trapiti
2011. dec. 10. 23:00
Meg kell mondjam, szívszorító látni, hogy mennyi gyereknek lenne szüksége kisebb-nagyobb segítségre, vagy legalább törődésre a szülők részéről, és mennyire sokan fogják meg a dolgokat a kényelmesebb végén... én biztosan utánamennék, ha a 2-3 éves gyerekem nem beszélne...
228. zebracsikó (válaszként erre: 225. - Trapiti)
2011. dec. 10. 22:55
így van.
227. zebracsikó (válaszként erre: 224. - Anikko)
2011. dec. 10. 22:54

dehogynem!!

s Korai Fejlesztő központok.

Vagy magánlogopédus

226. zebracsikó (válaszként erre: 223. - Anikko)
2011. dec. 10. 22:54

és az orvosd honna ért hozzá??

én sem operáltam még életemben vakbelet!

225. trapiti (válaszként erre: 224. - Anikko)
2011. dec. 10. 22:53

Én azt hiszem, nagyon sok hasonló esetben nem az orvos a megfelelő szakember. Semmiképp nem könnyű megtalálni a megfelelő helyet, a megfelelő segítséget.


Attól függ, hogy milyen szakemberről van szó. A logopédusok valóban 3 év fölött foglalkoznak velük, egyszerűen azért, mert az eszközeik amikkel segíteni tudnak nem alkalmazhatók a gyerek megfelelő együttműködése nélkül.

Szerintem ezzel semmi gond nincs, 3 éves kor alatt még bőven a különböző mozgásterápiák pl. TSMT azok amelyek a beszéld beindításában is alkalmazhatók. Azok a szakemberek viszint nagyonis foglalkoznka kicsikkel...

224. anikko
2011. dec. 10. 22:47
Az a baj, hogy 3 éves kor alatt nem nagyon foglalkozik a gyerekekkel a "szakember"
223. anikko
2011. dec. 10. 22:45
Az én kisfiam 27 hónapos és ő sem beszél. Orvos szerint a világon semmi baja!
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook