Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi okozhatja azt, hogy havonta egyszer nagyon erős viszketés jelentkezik az egész testen? fórum

Mi okozhatja azt, hogy havonta egyszer nagyon erős viszketés jelentkezik az egész testen? (tudásbázis kérdés)


9. misz
2011. febr. 9. 08:48

Lehet butaságot írok, de egy ötlet, ki tudja.

Amikor kismama voltam, akkor volt ilyen csillapíthatatlan viszketésem. Azt hittem megőrülök.

Akkor azt mondták epepangás okozza. Szülés után meg is kellett operálni, mert több mint 100 borsszemnyi epekövem lett.


Ki tudja, egy hasi UH-val lehet igazolni, vagy kizárni.

8. Molyka (válaszként erre: 7. - Anthico)
2011. febr. 8. 22:55

Hirtelen jön és megy is. Illetve 2-3 napig eltart, de utána hült helye... illetve a kisebesedett bőröm.

A viszketést nem enyhítem, megvakarom. :(


Nekem van, hogy a jobb talpam viszket őrülten mindemellé, pedig nem gombás, nem sebes... olyan, mint amikor megcsípi a szúnyog

7. Anthico (válaszként erre: 6. - Molyka)
2011. febr. 8. 22:41
Nálad is ilyen hirtelen jön és megy? Meddig tart? Mivel enyhíted a viszketést?
6. Molyka (válaszként erre: 2. - Anthico)
2011. febr. 8. 22:40
Érdekes, ilyen nekem is előfordul.Még sose figyeltem hogy mikor jön elő, de kb. havonta...
2011. febr. 8. 22:31

Érdemes lenne vezetned egy naptárt, hiszen az orvos is rákérdezhet, milyen időközönként jön elő.

Remélem hamarosan elmúlik!

4. Anthico (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2011. febr. 8. 22:08

Nem figyeltem rá, h konkrétan a ciklusom X. napján jelentkezne. Most jelenleg a termékeny napjaim végén tartok, ennyit tudok.

H ehhez közhető-e és h előző hónapokban is pont a ciklusom ezen részén fordult elő, azt nem tudom.

Viszont akár ehhez köthető, akár nem, sehol se találtam ilyen problémát, ami csak ilyen rövid ideig tartó, ilyen deréktól lefelé levő testtájakra kiterjedő viszketésre vonatkozna. Említenem kiütést, hüvelyviszketést, de nálam egyik sincs és nem állandó jellegű, nem is x ideig folyamatosan, hanem 1 nap és kész.

2011. febr. 8. 22:04
nins összefüggésben a menszesszel? Akkor akár hormonális probléma is okozhatja.
2011. febr. 8. 21:58

Észrevettem az utóbbi 3 hónapban (vagy ciklusban), h eljön egy nap, amikor olyan szinten viszketek, h az nagyon zavaró. Legutóbb álmomban lilára dörzsöltem a combom.

Ez 1 nap...jön, viszketek és el is múlik. Holnapra semmi bajom, de a mai délutánom megszenvedem. Igaz, megpróbálom nem vakarni a lábam, hanem csak ruhában dörzsölgetni, de nem hoz enyhülést :/

Neten kerestem, de semmit se találtam :S:S:S

2011. febr. 8. 21:55
Mi okozhatja azt, hogy havonta egyszer nagyon erős viszketés jelentkezik az egész testen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook