Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az anyák megpróbáltatásai a csemetéik mellett a gyermekkórházban fórum

Az anyák megpróbáltatásai a csemetéik mellett a gyermekkórházban (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az anyák megpróbáltatásai a csemetéik mellett a gyermekkórházban

1 2 3 4
95. Vi68 (válaszként erre: 40. - Bbff8a2ff0)
2011. febr. 16. 02:14
Szerintem azoknak az anyáknak,akik erre a fórumra írtak, szintén a gyerekük az első, kedves Paloma, egyébként nem vállalták volna a méltatlan körülményeket, és nem ültek volna a gyerekük mellett a kórházban.Attól, mert észrevették, milyen körülmények között vannak, és hogyan bánnak velük, még nem lesznek rosszabb anyák. Csodálkozom, hogy hálás vagy azért, hogy 5000 Ft-ért ülhettél egy széken, inkább fel kellett volna háborodnod, mert ezzel téged megloptak. Ugyanis teljesen ingyen is ülhettél volna egy széken, mivel az egészségügyi törvény kimondja, hogy a kiskorú betegnek joga van ahhoz, hogy a nap 24 órájában mellette legyen nagykorú hozzátartozója /nincs kikötve, hogy férfi vagy nő/.INGYEN!!! Egyéb szolgáltatásokért kérhetnek pénzt, de azért, hogy a gyerek mellett legyél, azért nem! Tehát nem is küldhetik el a szülőt.Az meg, hogy milyen körülmények között vagyunk benn a kórházban, csak részben függ az anyagi és fizikai körülményektől. Hogy tudnak-e adni matracot,egyebet, az anyagi kérdés. De az, hogy ha van hely, akkor a saját összecsukható ágyadon fekhetsz-e, az emberség kérdése. Az, hogy avval a babával-gyerekkel, akinek nincs ott szülője, mennyit törődnek, ugyancsak emberség kérdése. Amikor én benn voltam a legnagyobb fiammal, akkor az egyik kruppos babát, akinek nem volt benn szülője, betekerték egy takaróba, és (helyesen) rányitották az ablakot, mert ugye a hideg levegő jót tesz. Csakhogy evvel magára is hagyták, és persze egy 6-8 hónapos baba hülye lenne nyugodtan feküdni, hát ez is ordított szegény, és addig hányta-vetette magát, amíg le nem jött róla a takaró, és ott állt a kiságyban egy szál ingben, a két fokban. Hiába ordított, mert senki felé se nézett, amíg én nem szóltam. Mi is kruppal voltunk benn, de haza már rotával jöttünk, amit nem tőlem kapott el a gyerek! Minden tiszteletem azoké a nővéreké és orvosoké, akik lelkiismeretesen dolgoznak pitiáner összegekért!!! Én elvenném pl.a celebektől a jövedelmük egy részét, és szétosztanám az egészségügyben. De sajnos vannak nagyon lelkiismeretlen nővérek, orvosok is. És nem is kell, hogy a beteg gyerek legyen, elég, ha magatehetetlen. Szegény apámat, amikor szinte már nem is volt tudatánál, meg hozzá hasonló állapotban levő betegtársait az egyik ápoló rángatta, bántotta, csak akkor hagyta abba, amikor egy jobb állapotban levő szobatárs megfenyegette, hogy lecsapja. Sajnos nagyon rossz tapasztalataim vannak az egészségüggyel! Bocs, hogy ilyen hosszú voltam!
94. tari
2011. febr. 14. 21:23

Sziasztok!

Ez nem mindenhol van így!A ceglédi kórház ilyen szempontból elfogadható!Ugyanis sajnos Nekem is volt alkalmam bent feküdni a pici lányommal de ott ágyat kapott és étkezést az anyuka amiért fizetni sem kellett!Amellett meg 1-2kivétellel az ápolók is nagyon kedvesek és segítő készek voltak!

2011. febr. 14. 19:00

azért mert kb 13-14 éves gyerek mellett ott feküdt az anyuka a másik ágyon a többin meg senki sem,ketten voltak 5 napig a szobában beszélgettem velük,ő is fulladt és hiába kértem hagy menjünk át hozzájuk le sem sz.tak bennünket ,nyomták a gyerekbe az antibiotikumot amire ráadásul allergiás volt,főorvosi vizit 5 nap alatt 1 szer volt....

Mikor meg mondtam hogy nem eszi a tápot azt mondták muszály megennie,hát nem első gyerek harmadik mondtam ,erre ők:akkor meg tudhatja anyuka mit kell szoptasson.!!!

Mondom hol::és mit mikor 4 napja nem alszom..sőt még pihenni se pihentem ültem és járkáltam a gyerekkel..

Szóval semmi empátia senkiben nem volt..

Ez nem kamu képeket is csináltam a debreceni szobáról és a másik megyei szobárol ,hogy mekkora volt a különbség...

92. sunshiney (válaszként erre: 90. - 7f1efd4c7b)
2011. febr. 14. 16:08

a nagy gyerekek meg a nagy szobában anyucikkal az ágyon na ez csapta ki a biztosítékot

???

miért?

91. e3bc67862b (válaszként erre: 87. - Vikibene)
2011. febr. 12. 19:53
Sokáig én is így gondoltam,nincs miből.De lenne.Csak a kórházak felsővezetésénél eltűnik:(((
90. 7f1efd4c7b (válaszként erre: 80. - Sunshiney)
2011. febr. 12. 17:20

jó hogy te kaptál matracot ,mert én azt sem és hova tetted le azt a 90*40 matracot mert nem volt nagyobb ugy láttam ??

mert nekünk le se fért a gyerekhez a nővér alig tudott bejönni...

a nagy gyerekek meg a nagy szobában anyucikkal az ágyon na ez csapta ki a biztosítékot......

89. 7f1efd4c7b (válaszként erre: 84. - Gigi80)
2011. febr. 12. 17:17

Itt nem is a nővéreket meg az orvosokat hibáztatta senki ,csak a körülményeket ahol nekik is dolgozniuk kell ,és ahol a betegellátás folyik.


De azért ez már nonszensz hogy szopós gyereket egy szobába tesznek nem szopóssal ,volt ahol az apuka volt bent a gyerekkel,azért az ilyenre lehetne figyelni ,mert az én fiam ezért nem szopott tovább ezt most is kimerem jelenteni.

41 gyerek volt az osztályon és 2 szopós ,a többi tápszeres vagy nagyobb ,nem hiszem el hogy nem tudnának egy szobát fenntartani szopcsisoknak.

2011. febr. 12. 17:13

Nem csak felétek ilyen a kórház ,én 10 napot voltam a 9 hónapos kisfiammal aki szopott még bent ,már másnap nem szopott leszokott,nem aludtam 10 napon át csak ülve ,6 m2-en volt bent 3 kiságy és 3 anyuka ,együtt a hányósokkal mire hazakerültünk mi is megfertőződtünk....

Hazakerültünk és még aznap vissza de oda nem egy másik megyébe kértem magunkat egy másik kórházba,nem volt csilli villi,de nagy volta szoba 2-3 gyerekkel és mobil ággyal az anyukáknak ,már ez is számitott.

2011. febr. 11. 20:00

A leírásból megismertem a kórházat. Mi is voltunk azon az osztályon, felváltva a két gyerkőccel, egy hetet volt a nagyobbik, aztán három nap itthonlét után még 3 napot a kicsivel. Bár én kellemesen csalódtam az egészben, nekünk jó sorunk volt. Bár volt olyan nővérke aki olyan volt amilyen, de hát ez szerintem mindenhol így van. Azt viszont megértem, hogy a körülményekkel van bajod. Én úgy éreztem mintha kicsi lenne az osztály, sok gyerek, kevés hely. És szerintem kevés nővér jut a sok betegre!

Az egészségüggyel van a baj, nagy átalakítások kellenének, de sajna nincs miből! :-(

86. mimmo33 (válaszként erre: 84. - Gigi80)
2011. febr. 11. 10:42

Persze hogy mellékes hogy a szülő hol a alszik;)

DE!a felsorolt gondok sem a szülők, sem a gyerekek hibája;)

Az emberség, a lojalitás egyáltalán nem feltétlen pénz kérdés

85. Kolibri (válaszként erre: 84. - Gigi80)
2011. febr. 11. 07:51
Pont ezek azok a dolgok, amiket az anyukakra lehet sozni, es meg is teszik a korhazakban.
84. Gigi80
2011. febr. 10. 17:09

Nagyon sok mindent hozzá tudnék szólni a cikkhez a "másik oldalról",de nem akarom szítani a feszültséget.

Csak annyit mondanék,hogy addig amíg a nővér veszi a gyerekeknek a ruhát hogy legyen mit rájuk adni a kórházba,addig amíg a negyed szem gyógyszerekre is ugy vigyázunk mint a szemünk fényére,addig amíg az orvos hozza a patikából a gyereknek a görcsoldót,és addig amíg nem biztos hogy a nővér jövő hónapban is megkapja a fizetését,nos addig...szerintem hogy a szülő hol alszik mellékes.


A gyereknek volt hol aludni volt tiszta ágyneműje ruhája pelenkája gyógyszere.Ez a lényeg.A kívülállók nem is gondolják hogy mi mit meg kell hogy küzdjünk azért az ellátásért amit nyújtani tudunk.


Hogy ez kevés.Persze.De amíg nem kapunk több pénzt hogy az alap dolgokat biztosítani tudjuk addig ez van.

83. b2076ec79b (válaszként erre: 81. - 824bdfa6e1)
2011. febr. 10. 12:51

Nem vettem észre, hogy itt bárki mártír, vagy hős akart volna lenni, amiért a gyerekével volt.

És biztos vagyok abban is, hogy a te heted sem volt egy sétagalopp, de: azért szerintem otthon sokkal könnyebb éjszakázni, hányást takarítani, lázat mérni..stb., mint egy kórházi szobában többed magaddal, akik ráadásul idegenek, ahol a gyereked jóformán addig se hagyhatod a szobában, amíg wc-re mész. Otthon azért fekhet az ágyában nyugodtan, te is nyugodtan el fogsz menni zuhanyozni pl.

Írtad, hogy voltál ilyen helyzetben sajnos, így van összehasonlítási alapod. Ha választanod kéne 1 hét 1 gyerekkel kórházban betegen, vagy 1 hét mind a 4-el otthon betegen, melyiket választanád?

(természetesen egyik variációt se kívánom!!! )

Én inkább vállalnám 4 beteggel otthon....

82. Kolibri (válaszként erre: 81. - 824bdfa6e1)
2011. febr. 10. 09:21

Ez igy igaz, minden anya ateli, adott esetben ez a dolga.


De, ha korhazba kerul a gyerek ne kelljen mar attol tartanunk, hogy mit fog meg ott osszeszedni? Ne nezzenek rank ugy, mint e veres rongyra, mert erdeklodom a gyermekem allapota miatt, en ne nezzenek hulyenek es akarjanak olyan magyarazatokkal lerazni, ami szinten azt erezteti, hogy hulye anyuka, minek kukacoskodik.


A kukacoskodo anyukak nelkul mindenkinek nehezebb lenne a korhazakban. Ha kicsit embersegesebbek a korulmenyek, akkor senki nem panaszkodna. Ennyi beruhazast igenis megerne az anyukak segitsege es kellemesebb kozerzete, mert meg ha sz.r is a hely, az anyukakat ugy sem lehet onnan kirakni, ha ok maguk nem akarjak, a korulmenyek senkit nem fognak a gyerektol tavol tartani. Csak a hangulata lenne az egesznek kevesbe szenvedos es megviselo. Nem az anyaknak, hanem a gyerekeiknek!

81. 824bdfa6e1 (válaszként erre: 74. - 6c5f346e46)
2011. febr. 10. 00:36

Válaszolhatok én is?


Én megértem amit írt. Nekem volt részem abban, hogy az ajtóban kiszakították a gyereket a kezemből és 10 nap után mehettem érte.



Ezek után a kisebbekkel, már egy székért is fizettem. De volt, hogy egy székért könyörögtem.



És elhiheted azt az állapotot, amit leírtál minden anya átéli, az is akinek csak egy gyereke van, az is, akinek öt. akinek több gyereke van sokkal többször, vagy sokkal tovább.


Nekem négy van. Részletezzem, hogy mi volt az elmúlt egy héten? Van 1, 2, 5 és 15 éves gyerekem. Az elmúlt héten felváltva voltak lázasak, hánytak a köhögéstől. (Mellesleg le a kalappal a párom előtt, nagyon sokat segít, de éjszaka mégiscsak alszik, mert Ő dolgozik)


De egy hétig én keltem hozzájuk (az egyik most lett szobatiszta, élvezi, ha éjszaka sem a pelusban pisil, ezért kiabál nekem, akár kétszer háromszor)éjszakánként.

Ezen túl éjszaka többször néztem, hogy ki lázas, félkómásan kisakkoztam, hogy mégis annak a gyereknek melyik lázcsillapítót adjam. Az ötödik napom már anyukám is el akarta vinni a gyerekeket, hogy pihenjek.

Miért gondolod, hogy ez csak veled történik meg? Ez minden anyával megesik, ha beteg a gyerek. Olyankor nekünk nincs éjjel-nappal, nem alszunk, lázat mérünk, hányást takarítunk. Pont ezért vagyunk anyák.


Nekem ez nem érdem, én ilyenért nem verem a mellem, nyilván anyukám is éjszakázott párszor miattam.


Hidd el, ez egy anyának sem könnyű, csak éppen van aki nem akar mártír lenni.

2011. febr. 9. 22:34

Hú nekünk nagy "szerencsénk" volt. Persze a körülményekhez képest!!DEbrecenben az immunológián voltunk. 4 ágyas szobában két anyuka 2 gyerek. Nem voltunk sokan alhattunk KÜLÖN ágyon!!

Következő év DEbrecen Gyermekklinika:itt nem volt külön ágy de éjjel aludhattunk az ágyban a kicsivel!!Akinek meg kiságyban aludt a kicsije kapott matracot

Nyilván rossz volt kórházban lenni de amiket itt olvasok, hogy nem is maradhattak régen éjjelre az anyák. Ki sem bírtam volna tuti

2011. febr. 9. 21:10
Na törölték a hozzászólásokat?
78. 4c1a787e8f (válaszként erre: 64. - Scara.bosco)
2011. febr. 9. 20:10

Az valóban nem. De egy erős hányásos tünetnél azért ez nem annyira egyértelmű... Valószínűleg az ügyeletesnek sem volt az, vagy nagyon erősnek ítélte a rohamot...

Arról nem beszélve, hogy ha beutalják, az intézmény pár órával később nem veszi fel, utána mégis nagyon rosszul lesz, akkor ki a felelős?


Nem kötekszem én, és örülök, hogy jobban lett, csak ez azért nem olyan egyértelmű helyzet... Ez nem az intézmények negatívuma...


A Bethesda meg a református egyház kórháza, még ha vállal "Köz"ügyeletet, akkor is. Én katolikus létemre is bigottnak tartom az ő nézeteiket sokszor, de az ő szokásaik meg ilyenek... mármint ezt arra írom, hogy nem engedték be az apukát. Mindemellett még mindig az egyik legjobbnak tartják.

2011. febr. 9. 18:53

jaj,sajnálom..

mi volta baj?

de hiába dühöngünk miatta..már nem tag..:((

76. kiraroli (válaszként erre: 74. - 6c5f346e46)
2011. febr. 9. 18:16
like
75. 6c5f346e46 (válaszként erre: 73. - E07aa834c4)
2011. febr. 9. 15:30
sajnálom..:(kitartást nektek..
74. 6c5f346e46 (válaszként erre: 27. - Bbff8a2ff0)
2011. febr. 9. 15:29
aha,akkor te biztos nem voltál még úgy,hogy nem tom hány éjszakát fent vagy és még nappal is biztosan állsz a lábadon és 100%ig ott vagy testileg és agyilag is..remegtél te már a fáradságtól,kimerűltségtől?amikor bementünk,a párom is kérdezte,hogy hogy fogom ezt kibírni?..aaaaaa,mondtam,ez meg sem fog kottyanni nekem,hiszem felnőtt ember vagyok..jaaa,csak már 2-3 napja nem aludtunk otthon sem,mire bekerültünk,és a széken töltött éjszaka után másnap este már szédültem és remegtem a kimerűltségtől..a padlóra,egy pokrócra dőltem le,mert akár már állva is elaludtam volna,már mindegy volt..és akkor önző vagyok?mert abban a pillanatban nem gondoltam a gyerekre,aki édesdeden aludt a rácsos ágyában,és meg sem mozdult reggelig..akkor én most önző voltam??????szerintem nem,csak hulla...........
73. e07aa834c4 (válaszként erre: 70. - 6c5f346e46)
2011. febr. 9. 15:23
egyenlőre nem bíztos,nagyon nyugtalanul alszik,sokat sír,nappal is nyügös,mivel pici az orra egyenlőre tippelek,de utána néztem s ha a polipjával,vagy mandulájával van a baj akkor mütét.Ami infót kaptam az erre mutat,nem kap elég oxigént az agya,de holnap jön a védőnénik,majd vizsgálatok s utána kiderül.
72. 6c5f346e46 (válaszként erre: 29. - Bbff8a2ff0)
2011. febr. 9. 15:23

nem a kényelem hiány volt a legnagyobb baj,hanem mint ahogy Hoxa is írta,az emberibb körülmények..ha azt mondák volna,hogy fejen kell állni 3 napig és akkor maradhatok vele,megteszem,mert én vagyok az anyja..de nem a középkorban vagyunk már,egy bizonyos szintvonal azért elvárható lenne már...

ezen az osztályon volt kb 5 nővér 40 gyerekre..

hogy tudnának mindenkire oda figyelni egyenként?ez is érthető..nem tudom mi lenne a megoldás,egy dada?akinek az lenne a dolga,hogy odafigyeljen azokra a gyerekekre,akinek a szülei esetleg dolgoznak napközben..nem tom mi lenne a jó megoldás..

71. 6c5f346e46 (válaszként erre: 51. - Anitram001)
2011. febr. 9. 15:09

jaaaa...

Dalma mikor megszületett volt az embólia nekem és ugye a két napos babát felvitték a korára,még ha nem is volt az..apja csak úgy nézhette meg,ha tetőtől talpig beöltözött,úgy is csak két üvegen keresztül..de a nővérek lejártak a boltba,dohányozni meg ilyenek..na ez milyen?

70. 6c5f346e46 (válaszként erre: 67. - E07aa834c4)
2011. febr. 9. 15:06

aaaaa,sajnálom..

készülj fel mindenre...

miért kell mennetek?

69. 6c5f346e46 (válaszként erre: 52. - Művésznő79)
2011. febr. 9. 15:05

szia művésznő79..


aztaaaaaaa..

nem semmi..itt ilyen nem lesz soha,de nem is ez lenne a lényeg..hanem csak az emberibb körülmények..itt is volt étkezés,a gyerekek rendes felnőtt adag ételt kaptak,és ami megmaradt,azt nyugodtam megehette a szülő,így volt kiszámolva..meg ha erről van szó,akkor hozott be a párom is kaját,de minden más katasztrófa helyzetű...hanem valaki írta,hogy az anyának is aludni kell,mert én is fent voltam mielőtt bementünk már 2-3 éjjel,nem tudtunk aludni,mert a kicsi sem aludt rendesen,és akkor még 3 nap,hát én már visítani tudtam volna a fáradságtól...

68. Kolibri (válaszként erre: 65. - Scara.bosco)
2011. febr. 9. 15:01

Pont igy ertettem en is!

Egy apukatol sem vartam volna el, de meg csak eszembe sem jutott, hogy nincs helyuk ott, mert en szoptatok!

Ahogy az en gyermekemnek szuksege volt ram, ugy az apakra is szukseguk volt azoknak a gyerekeknek, egyertelmu!

2011. febr. 9. 14:57
hu csajok berezeltem:)lehet mi is korházba kötünk ki,egyértelmű hogy a 2 éves fiamat nem hagynám ott,annak ellenére sem hogy a 3 éves várna itthon.Holnap kiderül kell menni vagy sem de ha igen titeket olvasva vendégágy alapfelszerelés lesz:)
66. 6c5f346e46 (válaszként erre: 63. - B2076ec79b)
2011. febr. 9. 14:54

neked jár a 10 pont..

köszi..:)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook