Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Joghurt házilag fórum

Joghurt házilag (beszélgetős fórum)


dec. 16. 09:51

Én most készítettem el az első adag joghurtomat, ami kapásból kudarcba fulladt. Nyúlós lett, és nem tudom az okát.

Esetleg valaki??

2014. febr. 27. 12:14
Gondolom a nagyobb zsírtartalom miatt. Én is csináltam régen, de én fele tejszínből és görög joghurtből. Nagyon finom sűrű lesz, és az is nyúlós.
2014. febr. 10. 08:13
Ételtermosz nyáron. Könnyű tisztán tartani. A pasztörizálatlan tej nem jó .
2011. márc. 20. 10:44
Nem tudjátok miért nyúlós a házi tejből készült joghurt?
15. Gourmilla (válaszként erre: 11. - Hemos)
2011. febr. 11. 16:45
Örülök :) Csak így tovább! Ha a kecskesajtot szereted, és tudsz beszerezni kecsketejet, az is ízlene ;)
2011. febr. 11. 14:40
Még nem.Most,hogy így említetted,azt is kellene.3 hete itthon sütöm a kenyeret és abba kell egy kefír is.Utána is nézek a neten és kipróbálom.Te már csináltál?
13. hemos (válaszként erre: 12. - Honigbee)
2011. febr. 11. 13:39

Hát én is boldog vagyok! :) Olxan finom magában is, mint a csuda!

Én banánt tettem bele meg almát, mert az volt csak itthon, de tervezem egyéb gyümölcsös kombinációk kipróbálását is!

Azt csináltam, hogy először csak egy kevés joghurttal turmixoltam össze a gyümölcsöt, mert a turmixolástól híg lesz a joghurt és így utólag teszek bele még és kanállal keverem össze és így krémes lesz a végeredmény!

Kefírt csináltál már házilag?

12. Honigbee (válaszként erre: 11. - Hemos)
2011. febr. 10. 15:09

Akkor örülök,hogy nem azt tetted amit én.

Próbáltad már ízesítve?Mi saját készítésű sárgabarack lekvárral szeretjük legjobban.Mézzel is nagyon finom.Nyáron pedig friss gyümölcsökkel.

11. hemos (válaszként erre: 10. - Hemos)
2011. febr. 9. 19:25

Képzeljétek! Mára beért és jó lett és finom!!!

Még jó, hogy nem öntöttem ki! Már csinálom is a következő adagot!

10. hemos (válaszként erre: 9. - Gourmilla)
2011. febr. 8. 20:39
Jó, akkor neki kezdek újra!
9. Gourmilla (válaszként erre: 8. - Hemos)
2011. febr. 8. 18:11
Ha be van bugyolálva, akkor nem tud túl melegedni, ill. talán meg is tartja a hőt eléggé amíg nem fűt a konvektor. Szerintem érdemes megpróbálni.
8. hemos (válaszként erre: 7. - Gourmilla)
2011. febr. 8. 17:11
Nekünk konvektorunk van és az ki-be kapcsol egész nap, gondolom az nem tesz jót! Igaz?
2011. febr. 8. 16:19

Fűtés szezonban a radiátor jó megoldás, ahogy Honigbee írja. Nekem van joghurt készítőm.

A hőfok eltalálására a legjobb megoldás egy hőmérő :)


Ha nem savanyodott meg, én nem önteném ki. Ha más nem, tejberizst vagy palacsintát készítenék belőle.


1 literhez 1 kanál szerintem kevés, 2-3 kanál joghurt kellene.

6. Honigbee (válaszként erre: 5. - Hemos)
2011. febr. 8. 16:07
Én azt tettem.
5. hemos (válaszként erre: 4. - Honigbee)
2011. febr. 8. 15:45
Akkor ezt önthetem ki? :(
2011. febr. 8. 15:44

Én házi tejből csinálom,2 liter tejet majdnem forrásig melegítek,leveszem a tűzről és hagyom kihűlni amíg kézmeleg lesz.Akkor belekeverek egy doboz Actíviát,fedő rá,bebugyolálom és a radiátoron hagyom reggelig.

Jártam már én is úgy,mint te,akkor már hidegebb volt a tej,mint kellett volna,de azt gondoltam,még belefér.Hát nem.Ha melegebb a tej,az sem jó,nagyon el kell találni.

3. hemos (válaszként erre: 2. - Gourmilla)
2011. febr. 8. 15:36
Én egy recept után csináltam, ami végülis ugyanaz, amit Te is írsz. Felforraltam, lehűtöttem, üvegbe tettem egy kanál joghurttal és lezártam. Ott nem írták, hogy 40fokon kéne tartani, csak annyit, hogy csavarjam meleg anyagba és szobahőmérsékleten, tartsam 10-12 órát. Este csináltam meg és ma reggel néztem az üveget, de mintha csak sima tej lenne benne.
2011. febr. 8. 15:24

70-80 fokig fel tell forralni a tejet,

hagyni kihűlni 40-ig,

belekeverni a joghurt kultúrát,

40 fokon hagyni állni egy napig.


Esetleg még utóértlelés egy éjszaka a hűtőben (akkor sűrűbb, krémesebb és savanykásabb lesz).


Ha sűrűbb joghurtot szeretnél, keverhetsz bele tejport.


Mi nem sikerült?

2011. febr. 8. 15:08
Próbáltam házi készítésű joghurtot csinálni, de valamiért nem jött össze. Mivel ronthattam el?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook