Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kecskemét és környéki kismamák! fórum

Kecskemét és környéki kismamák! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
179. Lugas (válaszként erre: 178. - Rena0012)
2014. máj. 13. 19:53
szia, kiderült már valami?
2014. jan. 19. 16:46

Sziasztok! Még új vagyok itt. Igyekszem mindent megtudni a minket érintő problémáról, mert az orvosok nem adtak sok infót a vizsgálatok után. :(

24+5 hetesen voltam UH vizsgálaton a magán orvosomnál. Ő látott valami rendelleneset a babánk agyánál. Elküldött egy B kategóriás ultrahangos orvoshoz Szentesre. Másnap ezt a diagnózist kaptam:

BPD:60 mm, cerebellum: 27mm (elvileg ezek a méretek teljesen megfelelnek a korunkhoz képest). Oldalkamra hátsó szarvaindkét oldalon tágabbnak imponál. Kisagy mögött liquortér 6mm tágnak imponál (szokottnál tágabb). Gerinc végig követhető. AC: 218mm, Femur: 45 mm, B.súly 821g. Négyüregű szív, rekesz gyomor- és hólyagtelítődés látható. Vesék rendben. Végtagok rendben. Lepény fundusban hátsó falon tapad. Norm menny mvíz.

Minden adat rendben, az agyacskáját kivéve. :( Nagyon megilyedtünk, két napig sírtam. Holnap végre megyek Kecskemétre dr. Tankó András főorvoshoz, aki állítólag nagyon érti a dolgát. Esetleg valaki volt hasonló cipőben? Mire számíthatunk? A kiskönyvemben most vettem észre, hogy nem nézték a toxoplazmát sem, amikor kellett volna. Az is okozhat oldalkamra tágulatot? Annyira vigyázok pedig magunkra mégis most napok óta rettegek. :(

2011. ápr. 12. 10:41

Jól van figyeljük egymást. :)

Igen a kórházban voltam uh-n, és képzeld azt mondták, minden rendben látszik és hogy kisfiú. :) A férjem klíma szerelő és karbantartó 2 megyében, tehát nem csak Lakitelken.

Neked mi a foglalkozásod, szakmád? Bár gondolom most otthon vagy a gyerekekkel?

176. gandi76
2011. ápr. 7. 14:44
Visszajelöltelek. Most már legalább tudom ki figyeljek :) A kórházba fogsz menni uh-ra? Mit dolgozik a férjed, márha nem titok? Biztos gyorsan fogtok barátokat találni. A lakiteleki emberek elég nyitottak! :)
2011. ápr. 7. 11:21

Az jó ha jókat hallottál az orvosról, remélem nekem is szimpatikus lesz. 2 hét múlva kedden megyek először hozzá. Jövőhéten megyek a genetikai ultrahangra, azt már várom. :)

A férjem munkája miatt költöztünk ide. Ahogy mondod szinte senkit sem ismerünk itt, ez nem nagyon jó.

Megkerestelek iwiw-en. :)

174. gandi76 (válaszként erre: 173. - UjFehérAnna)
2011. ápr. 6. 15:44

Nos tapasztalataim nincsenek Nyirády doktorral kapcsolatban, de akik nála szültek szeretik. Nagyon lelkiismeretes, törődik a kismamáival. (az édesapja is nőgyógyász). Már csak a faluban vezetek, hosszú távra nem indulok el. Nincs övterelőm és félek, hogy meghúzza a hasam a biztonsági öv. A férjem szokott bevinni orvoshoz. Én mindig magánrendelésre járok, szerencsére ezek délutáni órákban vannak. Nem kell 4 hetente mennem. Legutóbb 20 hetesen voltam és legközelebb 29 hetesen megyek (május 24-én).

Hogy-hogy pont Lakitelekre költöztetek? Vannak erre rokonaitok vagy munka miatt? Lehet, hogy nem is ismersz itt senkit? Ha van iwiw-ed keress rám. (Kakóné Gál Andrea)

2011. ápr. 6. 14:47

Akkor 2 kisfiúval meg egy pocakkal foglak keresni. :) Én sajnos a kiskutyát ritkán viszem fel a faluba, mert mióta babát várok azóta általában oda fele busszal megyek és csak visszafele sétálok, vagy akkor is buszozom. De fiatal vagyok és hosszú barna hajam van és egyelőre kis, baba pocakom. :)

Ha esetleg lejönnétek ide a partra az jó lenne, jókat lehet itt sétálni, meg akár csak ülni a Tisza parton. Jól van majd megbeszélünk akár itt vagy akár a faluba egy találkát.

És jó orvos Nyirády? Mit tudsz?

Te autóval jársz be Kecskemétre az orvoshoz? Most még neked is csak 4 hetente kell menni ugye?

172. gandi76
2011. ápr. 6. 13:43

Ismerem Nyirádit. Ő jár ki terhesgondozásra ide a faluba. Nekem Dr. Nemes András az orvosom.

Szerintem is nagyon szép név a Gellért. :)

Majd figyellek én is a faluba. Terhes anyuka kiskutyával. Engem viszont ritkán fogsz látni 3 fiúval. :( Gellért már középiskolás (6 osztályos gimibe jár) ezért ritkán fordul elő velem. Egyszer csak összefutunk valahol. Majd megbeszélünk egy "randit" a környéken. :)

2011. ápr. 6. 12:35

Értem, pedig gondoltam, hogy elsétálnék arra felé ahol jártok a kiskutyánkkal. Mondjuk itt Tőserdőn a holt-Tiszánál van az a kis játszótér. Néha szoktam a suli felé járni, na majd nézem az anyukákat 3 fiúval. :)

Tényleg nagyok a gyerekek, de se baj, jön a baba után pótlás. :)

A testvéremet nekem is Gellértnek hívják. Szép név és nagyon ritka.

Ismered Dr. Nyirády Tamást?

Neked ki az orvosod?

170. gandi76
2011. ápr. 6. 11:58
Szia! Lakiteleken sajnos nincs játszótér. :( De mi kertes házban lakunk és van sajátunk. :) A fiaim már nagyok amúgy a játszóterezéshez. Lehet, hogy még nem írtam Gellért 14 éves lesz májusban, Csongor 10 éves lesz júniusban, Lukács pedig márciusban volt 6 éves. :) Már nagyok. Itthon találsz meg, a faluban óvoda-iskola környékén ahogy éppen futok valamelyik gyerekért! :) :)
169. UjFehérAnna (válaszként erre: 167. - Gandi76)
2011. ápr. 6. 11:39
Szia Andi! Meg lehet titeket valahol találni? Szoktatok mondjuk játszótérre menni Lakiteleken vagy környékén?
2011. ápr. 1. 15:40

Az jó. Nekünk is megfordult a fejünkbe, hogy beköltözzünk a faluba, majd meglátjuk mi lesz. Mi most nagyon közel lakunk a holt Tiszához.

Ma voltam utoljára Budapesten az orvosomnál, csak egy vizsgálatra, hogy minden rendben van-e. A nemét meg az arcát nem mutatta meg, de azért egészségesnek tűnik a baba. :)

21. héten megyek majd Lakitelekre a terhes tanácsadásra Dr. Nyirády Tamáshoz. Ismered Őt? Nincs orvosom, ha Ő szimpatikus lesz akkor Őt kérném fel, mert nekem nehéz lenne állandóan bejárni Kecskemétre, csak akikor muszáj.

Neked ki az orvosod?

167. gandi76
2011. ápr. 1. 07:51
Akkor szinte egyszerre fogunk babázni! Az anyukámék is az üdülőövezetben laknak. :) Az első gyerekünk nekünk is a "Tőserdőbe" született. :) Ott laktunk először. Most bent élünk a faluban, illetve szinte a falu közepén. Biztos fogunk találkozni. Örülök Neked! Tudod már, hogy kisfiú vagy kislány lapul odabent? Most nincs is orvosod? Nem is szeretnél fogadott orvost?
2011. márc. 31. 22:13

Én meg augusztus végére várom a babánkat. :) Én eddig Budapestre jártam orvoshoz, de most már Lakitelekre kell járnom, mert a nagy távolság miatt nem szülhetek a fővárosba. 3 hét múlva megyek először Lakitelekre terhesgondozásra, védőnőnél már egyszer voltam.

Gratulálok a gyerekekhez. :)

Mi szeptemberbe költöztünk Lakitelekre és Tőserdőn lakunk az üdülő övezetben.

165. gandi76 (válaszként erre: 164. - UjFehérAnna)
2011. márc. 31. 21:06
Szia! 22 hetes kismama vagyok. Augusztus elejére várom a kislányomat, aki 3 fiú után érkezik közénk. :) Szoktam a védőnőhöz járni, de terhestanácsadásra nem. Merre laktok? Most költöztetek ide?
164. UjFehérAnna (válaszként erre: 163. - Gandi76)
2011. márc. 31. 17:37
Szia! Na jajj de jó. Hány hetes várandós vagy? Én 18. Jársz oda terhes gondozásra? Én most fogom ott kezdeni.
163. gandi76 (válaszként erre: 161. - UjFehérAnna)
2011. márc. 30. 20:58
Jajj! Most látom csak, hogy ugyan ott élünk! Üdv Lakiteleken! Biztos összefutunk ebben a "nagy" faluban. :)
162. gandi76 (válaszként erre: 161. - UjFehérAnna)
2011. márc. 30. 20:49
Szia Anna! Én Kecskeméttől 25 km-re lakom egy nagyközségben.
2011. márc. 30. 20:14

Sziasztok!

Én egy kétszeresen új Kecskemét környéki kismama vagyok. Új mert először vagyok kismama, és új mert nem rég költöztünk a környékre. Van valaki köztetek aki valamelyik környező nagyközségből vagy kisközségből ír?

Anna

160. zsana0 (válaszként erre: 156. - Gandi76)
2011. febr. 24. 13:58
De jó,nagy gratula nektek?:)))
159. bettike2007 (válaszként erre: 158. - Gandi76)
2011. febr. 23. 20:54

jaj de durva:D

Én is 2009-ben augusztus 4re voltam kiírva!Jaj nem irigyellek jócskán megnehezítette a meleg a végét,és nekem is pont lányom született akkor:)

158. gandi76 (válaszként erre: 157. - Bettike2007)
2011. febr. 23. 20:10

Megy az energia!!

Augusztus 4-re vagyok kiírva. Holnap leszek 17 hetes. :)

157. bettike2007 (válaszként erre: 156. - Gandi76)
2011. febr. 23. 20:02

gratula:))

Nekem küldj az éteren majd kisfiút,azt szeretnék legközelebb:)

mennyi idő van még?

156. gandi76
2011. febr. 23. 16:36

Sziasztok! Hűha itt aztán jól eltünt mindenki.


Megígértem, hogy elmondom ki lakik a pocakomba!

Számomra még mindig hihetetlen, de végre a 3 fiú után most KISLÁNYT várunk!!! :)


Jók legyetek!

Andi

155. zsana0 (válaszként erre: 154. - Niky86)
2011. febr. 18. 16:55
Pont egy hónap lesz a két babó közt.:)
154. Niky86 (válaszként erre: 153. - Zsana0)
2011. febr. 18. 16:20

Persze jobb az biztos!

Én úgy érzem hogy hamarabb fogok szülni nem várom meg Április 16-ot! De aztán lehet hogy tovább fogom hordani:)

153. zsana0 (válaszként erre: 152. - Niky86)
2011. febr. 18. 16:14

Remélem azért nem,még koraszülöttnek számitana.

Tegnap töltöttem a 36-ot.

Én útálom a disznóvágást,és a sült húst sem szeretem,azt szokták mondani rám,úrias vagyok.:)

De muszáj le vágni,a párom nem akarja itt hagyni mire megjön a kicsi.De jó is ez igy.:)

152. Niky86 (válaszként erre: 151. - Niky86)
2011. febr. 18. 16:00
Neked hanyadik hét?
151. Niky86 (válaszként erre: 150. - Zsana0)
2011. febr. 18. 15:59

Hát majd csak nem:) Mondjuk ezek a hülye frontok nem lehet tudni!

Lehet nekem is ez hozta meg ezeket a dolgokat!

Én már nagyon régen nem jártam disznóvágáson de szeretem nagyon az a frissen sült husi:)))

Már is megéheztem:)))

150. zsana0 (válaszként erre: 149. - Niky86)
2011. febr. 18. 15:47

Akkor tényleg pihenj sokat!

Én már nem bánnám ha egy 2 hét múlva szülnék:)

Szegény párom mindig attol retteg hogy most megyünk a hétvégén,mert disznóvágás lesz.és nehogy akkor induljon be.:))

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook