Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tea és cumisüveg probléma! Segítség!!!! fórum

Tea és cumisüveg probléma! Segítség!!!! (beszélgetős fórum)


17. Pancsika37 (válaszként erre: 16. - Fancsika09)
2011. febr. 8. 16:07

Na lekéstem. Én is akartam egy itatót ajánlani. Csak dm-ben kapható, babylove-os. Olyan a csőre hogy ő szabályozza a folyást, de kerekített, mint egy pohár. Mi ezt használjuk, nagyon jó. De remélem sikerül valami jót találnod.

Amúgy az én fiam is nagyon sokat teát ivott éjjel, volt hogy 15-20x felkelt. Na akkor mondtam ebből elég, nem mehet így tovább. Éjjel már csak vizet adok neki, max. 2-3x megébred. Azóta sokkal kipihentebb mindenki.:)))

16. fancsika09 (válaszként erre: 14. - Sylvia81)
2011. febr. 8. 14:32

Köszönöm, megnéztem!

Most felébredt Fanni, megyek veszek neki vmi itatót a Dmben, borzasztóan félek, hogy kiszárad!

Millió puszi, majd jelentkezem!

15. fancsika09 (válaszként erre: 8. - 1617f44160)
2011. febr. 8. 14:26
remélem, hogy tényleg nem ártok neki!igazán nagyon okos!Amikor kidobtuk, Ő is mondta, hogy NIncs, és széttárta a kis apró kezeit!11,60kg!Kb 25 szót mond és sokat tudatosan használ is!mindig mondja az apja, hogy az a baja, hogy túl értelmes!
2011. febr. 8. 14:25

Akkor nézd meg, ezekre gondoltam:

[link]

És olcsóbb is, mint írtam. :)


Ez majd később lesz jó:

[link]


Azért jók, mert ebben van egy szelep, kicsit látszik is, így csak akkor jön belőle, ha szívja.

Azt nem mondom, hogy tökéletesen zár, mert ami a szelep és a csőrvég között marad innivaló, az még kifolyik, ha eldől az üveg, de nem ömlik mindenhová.

13. fancsika09 (válaszként erre: 11. - Sylvia81)
2011. febr. 8. 14:22
Igen, mindenünk Aventos!
12. fancsika09 (válaszként erre: 7. - Homern)
2011. febr. 8. 14:21
Csőrös pohara van, de sztem utálja!Túl sok jön belőle!
11. Sylvia81 (válaszként erre: 10. - Fancsika09)
2011. febr. 8. 14:20

Van közte Aventos?

Ha igen, arra vehetsz külön csak csőr részt. Asszem 2000 körül van, lehet, olcsóbb, és 2 db van benne.

10. fancsika09 (válaszként erre: 8. - 1617f44160)
2011. febr. 8. 14:17

Valójában utólag kiszedtem az üvegeket az üres kukából, de ő már ezt nem látta!

Az éjjel csak 2x volt fenn és ha meg is ébredt, visszaaludt magától!

Hallottam már erről az itatós pohárról, de még nem vettem!Igazán az is aggaszt, hogy a tápszert nem fogja így meginni, és tejet még soha nem kapott!

Tudom, hogy drasztikus voltam és nagyon bánt!

2011. febr. 8. 14:16

Ha már kidobtátok a cumisüveget, szerintem ne azt vegyél, hanem tényleg valami itatót. Köztes megoldásnak nagyon jó. És nem gáz, ha még 2 évesen is abból iszik.


Amúgy ezt csak mi, magyarok parázzuk túl.

Itt Bécsben nemegy kisgyereket láttam még 2,5 évesen is babakocsiban ülve cumisüvegből inni. Az én értékrendem szerint ez már túlzás, de itt totál elfogadott. Még az is, hogy a 4-5 éves gyerek babakocsiban ül!!! Más kérdés, hogy az itteni gyerekek 1/3a túlsúlyos, asszem 1/5e meg kövér...

2011. febr. 8. 14:10

Ha már megtetted légy kitartó, mert a habozás sokkal rosszabb!

a cumisüveget helyettesítheted a minden boltban kapható itatóval.

a müllerben van olyan kupakos itató is, ami nem csöpög. ezeket több alkalommal is használhatsz és le lehet váltani vele a cumis üveget.

Ne Aggódj eleget iszik a babád. Te írtad, hogy okos értelmes, akkor bízz benne és magadban, hogy tudja, hogy mi kell neki. Sem éhen sem szomjan nem halt még egy baba sem, mert amit akar megmutatja. :-)

2011. febr. 8. 14:07

Az én 12 hónaposom csak vizet iszik.Sosem ivott mást,és cumisüvege sem volt soha.Napi kb 3 dl vizet iszik,a többi folyadékot étellel kapja.

Mi mam hold me bottle-t használjuk és a tommee tippee csőrösét.Nem akkor iszik amikor én kínálom,hanem általában a közelébe teszem a vizet,és ha eszébe jut megy inni.Viszem oda ahol van,hogy szem előtt legyen.Ha én próbálom itatni akkor ellöki a kezem és inkább nem is iszik.

6. terek (válaszként erre: 1. - Fancsika09)
2011. febr. 8. 14:05

szerintem se kellett volna kidobni a cumisüveget, elég lett volna ha csak a teát vízre cseréled és elkezdtek tanulni pohárból inni.


én éjszaka teszek egy cumisüveg vizet a kiságya mellé, ha szomjas elveszi és iszik, nem ébreszt fel emiatt.

2011. febr. 8. 14:04
A cumisüveget nem szabadott volna eldobni, nappal abból kaphatta volna a tápszert este pedig csak vizet ha leszokik az éjszakai vizivásról akkor nappal lehet próbálkozni másból adni és utána eldobni a cumisüveget.Nekem is így sikerült leszoktatnom. Szerintem vegyetek együtt egy másik üveget.
2011. febr. 8. 14:03

Nálunk is nagyon sokat iszik a gyerek még éjjel is többször ébred. Én vettem neki olyan kulacsot ami nem folyik és ki tudja magának nyitni. Ott van az ágyán a sarokba állítva, ha felébred iszik visszarakja és alszik tovább. Így nem kelt fel minket vele.

Bár én is elcsesztem mert átjár hozzánk, de oda is felrakja magának az ágy támlájára és önkiszolgálózik.

Szerintem nem szabad ezeket ilyen drasztikusan. Nekem nappal is sokat iszik, bár 16 hónaposan már nem tápiztunk. Nála megy a tea (csak rooibos kicsi mézzel és citrom levével), víz, szörp, gyümilé. Bármit megiszik.

2011. febr. 8. 14:01
Esetleg vannak ilyen itatóspoharak piciknek. Van Aventos is, Nukos is, azok tudom, hogy jók. Már nem cumisüveg, de még nem pohár. Van füle, meg tudja tanulni, hogy egyedül emelje.
2011. febr. 8. 13:59

Se tea, se cumisüveg?

Szerintem drasztikus voltál...

Először kellett volna átállni vízre, aztán eltenni a cumisüveget.

Mintás pohárból próbáltad itatni? Hátha tetszene neki...

2011. febr. 8. 13:56

Gyakorlott anyukák segítségét kérem!

A lányom 16 hós, nagyon okos és rendkívül értelmes!

Az éjszakáink viszont a teázás miatt(amit én elcs....tem!Borzasztóak!

A védőnő azt mondta, nincs mese, be kell fejezni a teáztatást, mert óránként ébred miatta!csak víz van és kész!1 hét alatt át fog állni a gyerek!

Tehát a cumisüveget a kukába tettük, együtt tegnap este!Azóta csak pohárból adok neki inni, de már a reggeli tápszert sem itta meg, mint ezelőtt!Nappal kb 2 dl vizet tudtam beletömni!

Ez nagyon kevés!Önállóan még nem tud inni!

Szerintetek ártok, ha nem adom vissza?

Félek, hogy rosszul tettem!

Máskor egy délelőtt megivott kb 5 dl teát, 2 dl tápszert, ma ennek a fele sem volt meg!

Akinek csak vizet iszik a gyereke, naponta mennyit??????????????????????

aki tud vmi okosat,vagy hasonló esete volt kérem, hogy írjon!Lassan vissza kell mennem dolgozni, és az 5-6 ébredést nem fogjuk bírni!Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook