Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bölcsességfogam be van gyulladva! Szájsebészeten hogyan történik a kivétele? fórum

Bölcsességfogam be van gyulladva! Szájsebészeten hogyan történik a kivétele? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. márc. 26. 17:55

Sziasztok!

Nekem ma húzták ki a bal alsó bölcsességfogam.

1 éve fájt, szenvedtem vele, akkor napokig cataflamon éltem. SZTK-s rendelésre mikor mentem csak annyit mondtak, hogy majd kinő, nem nagyon törődtek velem. (megjegyzem lehet azért, mert Pest megyében egy kis városban élek, ami nem a fejlettségéről híres.) Elmentem egy fogorvoshoz magánrendelésre, aki azt mondta azért gyullad be,mert az ínyem és a fogam között megtelepszik a lepedék, a baktérium, Hiába mosom a fogam és tettem meg mindent, már ki is lyukadt és még ki sem nőtt teljesen! Elküldött fogröntgenre,majd visszamentem és megpróbálta kihúzni. 3 adag érzéstelenítővel is üvöltöttem, úgy fájt. Elküldött, hogy egy hét múlva menjek vissza, addig Corsodil oldattal kellett öblögetnem és tompa tűszerűséggel (amit ő adott) az ínyem és az úgynevezett "tasakok" közé kellett fecskendeznem a Corsodilt otthon. Aztán betadinba mártogatott gézlapot tömködött a fogam és az ínyem közé 5 napig mindennap. A gyulladás csökkent annyira, hogy ki tudta húzni, bár még így is elég nagy fájdalmakkal, hisz a gyulladás sajnos nem múlt el teljesen, de várni nem akartam és ő sem,mert az ínyem kezdett ránőni a fogamra. Én megszenvedtem vele és mivel nem segít a rágásban és nem is használjuk a bölcsességfogat, ezért mindenkinek ajánlom, aki csak szenved vele, hogy idejében húzassa ki!!

Remélem tudtam segíteni az én történetemmel is!

32. d84afa853b (válaszként erre: 30. - 1b2cf38274)
2011. márc. 11. 12:24

Szia!

Ahogy írták, ha minden rendben akkor érzéstelenítéssel együtt kb. 30-40 perc max. Persze ez függ a fogak állásától, a gyökerektől, mert ezek a tényezők nagyban befolyásolják a műtétet.Mivel felsőkről van szó azok könnyen mennek szerintem.

2011. márc. 10. 13:27
Szia! Nekem mindet kiműtötték. Egyik se tudott kinőni. Debrecenbe voltam a klinikán, először csak időpontot adtak, ami kb. egy hónappal később lett volna, de annyira fájt, hogy inkább magánúton csináltattam. Egyszerre 2 fogat szedett ki, azonos oldalon. Kb. 40 perc az egész, ebbe benne van az érzéstelenítés ideje is.
2011. márc. 10. 12:59

Sziasztok!Nekem az alsó bölcsességfogaim 3 éven keresztül nőttek (sokat fájtak), de mára már szépen kinőttek, a felsők pedig csak félig. Az orvosom azt mondta,hogy nem kellene őket kihúzni,mert semmi baj nincs velük,de összenyomták a fogsoromat. A felső fogsoromból a fogak(pont elől) össze-vissza állnak, alul pedig katasztrófa.Mindegyik fog másfele. Tehát muszáj kihúzni mind a 4 bölcsességfogat, utána pedig fogszabályzó.

Én borzasztóan félek,hogy mi vár rám a szájsebészeten,mert sokan írták mennyire horror ami ott van.:-(Kb. mennyi ideig tart egy ilyen beavatkozás?Érzéstelenítő injekciót adnak,vagy altatnak?És ha nekem megvan a beutalóm, elmegyek hétfőn, akkor már "nekem is esnek",vagy csak megnézik,és adnak egy időpontot,hogy mikor tudnák elvégezni a húzást? Egyszerre egy fogat műtenek?

Köszönöm annak,aki válaszol!:-)

2011. febr. 8. 11:58

Én pont ma voltam.2 vettek ki egyszerre.Az egyik már tök gyulladt volt.Akkora megkönnyebbülés, mert tudom, hogy most már tudok majd rendesen enni.És többé nem fog idegesíteni és fájdalmaim sem lesznek.

Persze most nem valami kelleme egy jégakkuval a fejemen egy helyben ülni, de tudom, hogy 1 hét múlva jobb lesz.

28. d84afa853b (válaszként erre: 24. - Wanda8)
2011. febr. 8. 11:53

Szia!

Ahogy írták már előttem:először a körzeti fogorvostól kell beutalót kérni röntgenre,majd utána el kell menni a szájsebészetre.A szájsebészeten nem foglalkoznak veled míg nincs röntgened.Ott pedig időpontot adnak neked attól függően, hogy mennyire gáz a helyzeted.Ez teljesen ingyenes.A magánrendelésen a műtét költségei változóak lehetnek.A röntgen 3000-4000Ft-ba kerül kb, de ezt megspórolhatod, ha a körzeti fogtokitól kérsz beutalót.

27. Ildi0325 (válaszként erre: 26. - Ildi0325)
2011. febr. 8. 10:15
Ja, és jó tudni, hogy általában ilyen helyeken is időpontot adnak. Nálunk pl. több hét a várakozási idő. Tehát nem érdemes várni addig, amíg az ember már a falat kaparja fájdalmában, mert ez általában senkit nem érdekel, sajnos.
26. Ildi0325 (válaszként erre: 24. - Wanda8)
2011. febr. 8. 10:09
Amennyiben államilag finanszírozott, tehát sima TB-s rendelésre mégy és van biztosításod, akkor ingyenes. Ha magánba, akkor fizetős.
25. wanda8
2011. febr. 8. 09:45
?
24. wanda8
2011. febr. 7. 19:40

sziasztok!

Azt elfelejtettem kérdezni,hogy egy ilyen műtétnek az anyagi háttere hogy alakul?

23. zebracsikó (válaszként erre: 14. - Wanda8)
2011. febr. 7. 16:00

ne húzzad az időt! sajnos bizony a gyulladás alattomosan tovább tud terjedni onnan, ezen kívül szájzárat is kaphatsz (bár az amúgy is lesz a műtét után egy kis ideig)


nincs választási lehetőséged.

minél előbb,annál jobb.


A Rókus Kh.Szájsebészetét ajánlom.

2011. febr. 7. 15:03
Nekem megpróbált előbújni, de nem ment neki és persze az ínyem begyulladt.Mindenféle praktikákkal próbáltam rajta segíteni, de az orvosom mondta, hogy ez sosem fog tudni kinőni rendesen és a legegyszerűbb, ha kiveszi.Ez persze magával vonta a többi kivételét is, ami nem volt egy jó hír.A műtét maga teljesen fájdalommentes.Egyáltalán semmit nem érezni és nem kellemetlenebb mint bármelyik beavatkozás ( talán csak a látvány az, de érzetre semmiképp ). Utána nem a legjobb érzés, de a hónapokon át meglévő gyulladásos tüneteknél és azok szövődményeinél mindenképpen.
2011. febr. 7. 14:59
ne kapkodd el a kihúzatást, nem nő másik
20. d84afa853b (válaszként erre: 19. - Wanda8)
2011. febr. 7. 14:57

Szia!

Először is kérj egy beutalót a körzeti fogorvosodtól panorámaröntgenre, mert lehet nem is fog tudni kibújni az a fog és akkor mindenképpen csak a műtét az egyetlen megoldás.Corsodyllel vagy Clorhexameddel lehet a gyulladáson segíteni ( ezt a legegyszerűbb beszerezni, mert bármelyik drogériában, gyógyszertárban kapható )és nem is kellemetlen az ízük.Én is hosszú hónapokon át bajlódtam vele, de nem éri meg. Lehet ezt már leírták előttem, akkor elnézést az ismétlésért.

19. wanda8 (válaszként erre: 16. - 008b8a4af2)
2011. febr. 7. 14:48
én is úgy vagyok,hogy akár mennyire is fáj, amikor várok a rendelőbe tuti a legerősebb fájdalom is kiáll belőle,jobb esetben már indulás előtt és akkor én sem megyek el...:-))))
18. Pocakmanci (válaszként erre: 15. - Wanda8)
2011. febr. 7. 14:47

Ne várd meg. Nekem foggyulladás 3x begyullasztotta a szememet is, legvégül már retinagyulladásom lett, mire rákérdezett a szemorvos, hogy nincs-e valamelyik fogammal baj. Épp fogcisztaműtétre vártam és az ott keringő bacik megtámadták a szememet is. A nyirokcsomóm pedig 1,5 éve sem lappadt le. (1 éve műtöttek)


Szóval ne halasztgasd. Egyáltalán nem fájdalmas, elérzéstelenítik és kiveszik. Ha baromira begyullad, akkor kevésbé hat a fájdalomcsillapító!

2011. febr. 7. 14:45
Sziasztok .Nekem már mütöttek ki fogam szájsebészeten .Az a tapasztalatom hogy ha be van gyulladva csak akkor fáj.Egyépként meg nem roszabb mint egy húzás.
16. 008b8a4af2 (válaszként erre: 14. - Wanda8)
2011. febr. 7. 14:43

Én már egy éve húzom a húzást! Sokszor fáj, de komolyan mondom már kezdem megszokni. :-)

Mire rászánom magam, hogy akkor holnap tényleg elmegyek és kihúzatom, akkora mindig elmúlik. :-)


Most éppen nem fáj. (kopp-kopp)

15. wanda8
2011. febr. 7. 14:41
doxicilint kapok rá,de nem vettem észre hogy használna.Jól tűröm a fájdalmat így csak akkor megyek orvoshoz ha már elviselhetetlen a fájdalom..
14. wanda8 (válaszként erre: 13. - 5239d91094)
2011. febr. 7. 14:39
Sajnos az első kivétele is fájdalmas volt.Én is csak húzom halasztom,pedig előbb-utóbb kivétel lesz a sorsa.Nem hoztátok meg hozzá a kedvemet sajnos!:-)))
13. 5239d91094 (válaszként erre: 2. - Wanda8)
2011. febr. 7. 14:31

Nekem sem látszott ki az ínyböl, felvágták. Ez már nem egyszerü foghúzás, hanem operáció, ezért csinálják a szájsebészeten.

Nekem nagyon fájt, tíz napon betegszabin voltam vele. Összehasonlítva a szüléssel, ezerszer inkább a szülés! De mindenki más, lehet neked nem is fog fájni.

Második alkalommal nem volt ennyire vészes, mert már ki volt bújva.

12. e962ec2414 (válaszként erre: 9. - Wanda8)
2011. febr. 7. 14:25

Szia!

Amikor nekem begyulladt, először csak antibiotikumot kaptam rá, ami lehúzta a gyulladást, addig nem tudnak hozzákezdeni a kihúzáshoz. Ha szépen elmúlt a gyulladás kihúzzák, nem érzel semmit a kihúzáskor, mert annyira elérzéstelenítik. viszont utána nagyon tud fájni, de a kataflán valóban hatásos.

11. Ildi0325 (válaszként erre: 2. - Wanda8)
2011. febr. 7. 14:24
A bölcsességfogad ki szeretne nőni, de nem tud.A szájsebészeten csinálnak egy röntgent, akkor meglátják, hogy egyáltalán ki tud-e magától jönni.Ha igen, akkor lehet, hogy érzéstelenítés után kicsit rámettszenek az ínyedre , kapsz gyógyszeres csíkot bele és utána rendben kinő. Amennyiben nem tud kinőni, mert esetleg az előtte lévő fogadnak feszül, akkor ki kell operálni. Ezt is érzéstelenítésben végzik, ki lehet bírni. A nyelési nehézség és az esetleges szájzár is lehetséges bölcsességfogtól.
2011. febr. 7. 14:23

Szia!


nekem is be szokott gyulladni. A gingisol oldat mindig helyre rakja. Nem is drága. Kicsit keserű, de jó.

Nekem is ki kéne venni, de elég fájdalmas utána, ezért csak halasztom és halasztom.

Ha mégis kihúzzák, tényleg írass fel Cataflamot, mert anélkül ha kimegy az érzéstelenítő, nagyon kellemetlen. Maguktól a fogdokik nem mindig gondolnak rá.

Mindenféleképpen szájsebészetre menjél. Van fogdoki aki bevállalja, de ezt jobb, ha profi csinálja.

2011. febr. 7. 14:20
nem szeretném feltétlen kihúzatni,de sajnos a másikat is ki ki kellett venni kb 2 éve,pedig az még ennyire sem volt begyulladva,de azt akkor kitudta venni a doki.Jah és félek is a foghúzástól...
8. 204b456479 (válaszként erre: 6. - 5d58fc17fc)
2011. febr. 7. 14:16
hehe, ismerősek ezek a színváltozatok :D
7. wanda8 (válaszként erre: 5. - 204b456479)
2011. febr. 7. 14:15
köszi megpróbálom!
2011. febr. 7. 14:15

Szia!

Kapsz szurit és kivésik. Nekem fájt tőle a fülem, torkom és az arcüregem is begyulladt, úgyhogy elképzelhető, hogy attól van.

Nem egy horror amúgy, egyáltalán nem fáj, amikor csinálják, utána meg Cataflamot szedtem 1 hétig, simán tudtam enni, meg minden. Csak hát, 2 napig lila volt a pofim és dagadt, aztán zöld és dagadt, utána sárga, majd kb. 1 hét múlva néztem ki normálisan újra.

5. 204b456479 (válaszként erre: 2. - Wanda8)
2011. febr. 7. 14:13
öblögess corsodillal, az gyulladáscsökkentő, ha nem múlik el, akkor érdemes csak ilyen drasztikus lépésre elszánnod magad. valószínűleg éppen nő ki, azért érzékeny és gyulladt...
4. wanda8 (válaszként erre: 3. - 204b456479)
2011. febr. 7. 14:12
az a baj,hogy azóta mióta begyulladt alig bírok nyelni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook