Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért vega a vega? fórum

Miért vega a vega? (beszélgetős fórum)

2008. máj. 4. 22:03

Én három évig voltam fiatalabb koromban vegetáriánus. Tejterméket és tojást ettem, minden mást ami az élet kioltásával járt nem. Én azért tértem vissza a húsevéshez, mert (főleg kisvárosban) akkoriban még nagyon nehéz volt sok zöldség félét beszerezni pl. télen. Valamint a párom húsevő és a munka mellett nem bírtam megoldani, hogy állandóan kétféle menüt főzzek.

Azt viszont elmondhatom, hogy se előtte, se azóta olyan erősnek, egészségesnek, munkabírónak nem éreztem magamat.

Azt szokták mondani, hogy egyél húst, hogy erős legyél. Ez hülyeség. A hús 8 órán keresztül "rohad" a beleinkben. A hús emésztésére fordított energiát sokkal több mindenre tudná a szervezetünk felhasználni.

Azt is mondják még, hogy a fehérjeépítés miatt kell húst enni. A szójában, pl. mind a 10 eszenciális( nélkülözhetetlen) fehérjeépítő aminósav megtalálható.

Az viszont igaz, hogy sok kövér vega van. Sokan azt hiszik, hogy amiért nem esznek húst, már töménytelen mennyiségű tésztát, édességet stb. ehetnek.

Csak 100 évet menjünk vissza a történelemben, akkor már láthatjuk, hogy egy paraszt ember mennyire kevés húst evett, mégis micsoda fizikai teherbírása volt. Viszont a módos emberek java köszvényben szenvedett, amit a túlzásba vitt hús evése okoz. Ma nem is tudják elképzelni sokan, nemhogy egy napot, egy étkezést hús nélkül.

26. Droma (válaszként erre: 24. - 1a50c86bb0)
2008. máj. 2. 16:48

Nem mese,én csak azért lettem vega,és ezzel nem vagyok egyedül,nem divatból.Persze szíved joga nevetségesnek tartani,különösebben nem foglalkozom vele,hogy kinek mi a véleménye róla.

Nincs áldott jó szívem,és sztem nem kellene általánosítani sem.

2008. máj. 2. 14:28
Szerintem ez nem divat kérdése. Az a baj, hogy az embert már gyerek korától rászokatják a hús evésre, és van aki nehezebben tud lemondani róla. A picik nem szeretik a húst úgy erölteti rá a szülő.(99%) tudom,mert 3 gyerekem van és én is ezt csináltam. Igaz, hogy a legkisebb szinte nem eszik húst és őt már nem is eröltetem.Szerintem ha az ember maga ölné meg az állatot sokkal többen lennének vegák.
2008. máj. 2. 13:52

Nem szeretem a hust. Idonkent halat, tengeri herkentyut eszem, de egyeb husokat nem.


Ez az allatsajnalo mese nekem kicsit nevetseges- nem mintha az emberek nagy resze nem sajnalna az allatokat-, amit sokan szeretnek nyomni. Lehet a hust szeretni vagy nem szeretni. Aki szereti, megkivanja, az nem lesz soha vega. Aki nem szereti, az meg nem szereti, fuggetlenul a divatos "jaj, nekem aldott jo szivem van" mesetol.

23. Droma (válaszként erre: 22. - 7554d0e023)
2008. máj. 2. 13:36

Nem rég óta,de már nem is értem,hogy hogy ehettem húst.Még a darabos szóját is úgy tömködtem magamba,mert olyan volt az állaga mint a húsnak...szóval azt sem eszem...

Pozitiv,pl az emésztésem nagyon rossz volt,most meg kívánni sem lehetne jobbat.

És ami a legjobb,a tudat,hogy nem eszem megölt állatokat.

Valamint,az is jó érzés,hogy tudom,hogy nincs rothadt hús a beleimben...nem mérgez belülről...stb.

22. 7554d0e023 (válaszként erre: 21. - Droma)
2008. máj. 1. 16:24
Teljesen igazad van, tudom, hogy sokszor nem azért eszek, mert éhes vagyok, csak megkívánom. Te régóta vagy vega? Milyen pozitív változásokat tapasztaltál?
21. Droma
2008. máj. 1. 16:17

1.Minden az agyban dől el.

2.Sokszor össze lehet keverni az éhséget a szomjúság érzettel,szóval lehet h elég egy pohár víz is.

3.Ha többször keveset eszel,akkor az nem vezet hízáshoz.

4.Testmozgással lehet fogyni,formásodni.

2008. máj. 1. 16:09
Nem a vegák kövérek, csak én szeretnék fogyni egy kicsit, és úgy hallottam aki nem eszik húst hamarabb megéhezik. Akkor meg csak többet ennék, vagy nem így van?
19. Droma (válaszként erre: 18. - 7554d0e023)
2008. máj. 1. 15:57
És szerinted a vegák kövérek?:)
2008. máj. 1. 15:50
Én is sajnálom az állatokat, és úgy gondolom nem is egészséges a hús evés. Csak azért nem tudom, hogy álljak át a hús mentes étkezésre, mert nem akarok hízni
17. Droma (válaszként erre: 8. - Tépőzár)
2008. máj. 1. 15:30

Legfanatikusabb,mert még halat sem eszik ? Hát a hal nem állat?:) Én is elutasítom az állatkísérleteken alapuló kozmetikumokat.És nem azért mert vega vagyok,ezt mindenki elutasítja akiben egy kis emberség is van...szerintem.

Én azért lettem az,mert nem akarok megölt állatokat enni.És sokkal jobban érzem magam azóta,mióta így táplálkozok!

16. pufika
2007. okt. 14. 15:07
Senki sem mondta hogy hülye vagy. Ha neked így jó, akkor ne egyél húst. Belőlem nagyon rossz vega lenne, az tuti.
2007. okt. 3. 22:43

Hát akkor leírom, én miért nem eszem húst!:) Egyszerűen annyira sajnálom az állatokat! Miattam ugyan egy se haljon meg! Képtelen vagyok bevenni akár a számba is a húst!

Kb. 13éves korom óta táplálkozom így! Tojást és tejtermékeket eszem!

Többször próbálkoztam húst enni, de egyszerűen nem megy és kész!


Lehet hülyének nézni, de én nem fogom megenni! Sajnálom őket na!

14. Audrey40 (válaszként erre: 9. - 984ff08d0b)
2007. okt. 3. 21:17
Így van, sokféle van belőlük. leggyakoribb, amikor a húst utasítják el.
13. 984ff08d0b (válaszként erre: 12. - Tépőzár)
2007. okt. 1. 21:44

kissé paranoidnak érezlek :P

futsz emberek után ,magadra veszel bármit...nem sok az az ing amit hordasz? relax mam, nem körülötted forog a viláááág :)

csak pontosítani akartam, mert több féle osztályozás létezik...engem is javítottak már ki, mégsem vettem magamra...köszike

12. tépőzár (válaszként erre: 9. - 984ff08d0b)
2007. okt. 1. 21:31

még jó, hogy okos vagy, és kiegészítetted, köszike

A topikokra lehet írni, nem? vagy vadászol? vagy aki ír az csak okoskodik?

2007. szept. 30. 16:22

Ovovega: tojás.

Laktovega: tej, tejtermékek.

Ovolaktovega: a kettő együtt.

10. Pirosalma (válaszként erre: 9. - 984ff08d0b)
2007. szept. 30. 16:20

Sziasztok!


És még vannak a szemivegetáriánusok (főként csirkét és halat esznek még a tej és a tojás mellett).


A "vega" vegetáriánust jelent, amennyire én tudom, a szigorú vegetáriánus viszont "vegán" (tehát a vega a gyűjtőnév).


Egyébként vagy azért vegák az emberek, mert nem akarnak leölt állatokat enni, vagy mert nem veszi be a gyomruk, vagy mert meggyőződésük - ami egyébiránt téves -, hogy az ember növényevő.

2007. szept. 30. 15:07

Hát akkor nem kétféle :D

Mert vannak az ovo-, lakto- és laktoovo vegák is, meg még pár féle típusuk van :D Mind mást eszik és nem eszik...ha már okos akarok lenni én is én is én is :)))))

2007. szept. 30. 14:55

A vega -nak kétféle értelmezését ne keverjük össze. az egyik, akik a vegetariénusokra, becézéssel és rövidebben használják; ill. akik a vegetariánusok legfanatikusabb vallói, még a halat sem eszik, sőt elutasítják még az állatkísérleten alapuló kozmetikumok használatát is.

aki vegetariánus az biztosan tudja miért az, az ő szervezetének más kell, nem csülök!

2007. szept. 30. 13:32
Amikor szülni mentem, egy hétig bent feküdtem a kórházban. Volt egy anyuka, aki bár vega volt, de a terhessége alatt a pici érdekében evett húst! Nagyon tiszteltem, hogy képes volt félretenni az elveit és ilyen intelligensen megértve elfogadni, hogy a növekvő magzata számára szüksége lesz húsra! Utána persze újra folytatta a vega életmódot. Közvetlenül szülés után...
2007. szept. 30. 00:08
Mióta terhes voltam,nem bírom megenni a húskészitményeket.A családnak megcsinálom,de én megnem eszem az tuti.
2007. szept. 24. 23:28
Mert elnyomják,vagy megszűnik bennük a ragadozó ösztön:)
2007. szept. 24. 23:27
Köszönöm Ciluska,hogy leírtad a véleményedet!
2007. szept. 11. 17:30

Azt nem tudom, hogy miért vega a vega, de azt tudom, hogy nincs jobb egy csülkös körömpörköltnél.

Félretéve a viccet : nem vagyok híve semmilyen egyoldalú étkezésnek.

Semmit sem szabad túlzásba vinni és semmit sem szabad kihagyni az étkezésből.

Minden alapanyagnak meg van a maga célja a szervezet felépítésében, fenntartásában.

Húsra ugyanúgy szüksége van a szervezetünknek, mint a zöldségekre.

Az arany középút a legjobb. Az étkezésnél is és másnál is.

Az egyoldalú étkezés épp oly káros, mint a túltápláltság, vagy a túlzásba vitt fogyókúra.

2007. szept. 11. 13:59
Na! Ne tolongjatok... :)
2007. szept. 11. 10:30

Sziasztok!


Tudom, hogy jócskán vannak itt a hoxán, akik vegetáriánusok. Arra lennék kíváncsi, ki miért döntött emellett a táplálkozási forma mellett!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook