Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tanácsot kérnék Tőletek, milyen kutyust válasszunk? fórum

Tanácsot kérnék Tőletek, milyen kutyust válasszunk? (tudásbázis kérdés)


16. dus (válaszként erre: 14. - Binky)
2011. febr. 6. 18:05
Nem venni akarunk, hanem menhelyről örökbe fogadni. A hozzánk közeli menhely honlapját nézegettem, ahol vannak egészen pici kutyusok is. Sok kutya közül lehet választani, fogadni. És pénzt sem kérnek érte, adományozni lehet. Persze nem a pénz a fontos, egyébként is támogatnánk a menhelyet. Azért nem szeretnénk felnőtt kutyust, mert félünk, hogy a már meglévő pincsi fog pórul járni. És ki tudja, hányszor verték, alázták meg, milyen a lelki állapota. Inkább kicsi kutyust szeretnénk.
15. dus
2011. febr. 6. 18:01
Mindenkinek köszönöm a tanácsokat.
14. Binky
2011. febr. 6. 17:59

na azért vannak elég érdekes tanácsok...

arra nem gondoltatok, hogy felnőtt kutyát vegyetek? menhelyit mondjuk? mégis csak látjátok,hogy hogyan viselkedik, nincs találgatás+örök életre hálás lesz

2011. febr. 6. 17:17

Közepes termetű kutya, ami jó vadász, (macskák távol tartása) nincs vele gond: beagle.

Vagy jagd terrier. Bár az kis termetű, de nagyon jó jelző, és nem harap, gyerekekkel is barátságos.

De a fiú mellé lehet inkább lány kutyus kellene, nem? értem, hogy nem akartok kiskutyust, de könnyebben elfogadják a különböző neműeket, legalábbis ez a tapasztalatom.

12. 190124133c (válaszként erre: 8. - Dus)
2011. febr. 6. 16:52
A tacsi nekünk nagyon jól szolgál.Valóban agresszívnek tűnik,ám ez csak a látszat,ha valaki bátran szembeszáll vele ,azt sem tudja merre söpörjön.Pincsit és tacsit még én sem láttam együtt.A pincsinél is előfordul az agresszió.Bár,ha piciként kerül a házhoz nem hiszem,hogy bántaná,azután meg úgy is együtt lesznek.
2011. febr. 6. 16:51

De ha azt hiszed hogy ez a fajta agresszív akkor csak nézd meg a képeimet amiken alszik a babájával.

"egy kezesbárány"

2011. febr. 6. 16:48
Anyósőrzésre és házőrzésre szerintem Americai Staffordshire Terrier.Nekünk is az van és az élete árán is megvédi a gazdáját és a birtokát ha arról van szó.Ugyanakkor kisebb testű kutyákkal nem rivalizál mert valamennyire tisztában van a saját erejével amit ok nélkül nem fitogtat.
2011. febr. 6. 16:10

Én ami pulit vagy tacskót ismertem, az mind kissé agresszív volt. Pulit szerintem amúgy se lehet tartani egy kis területen, annak mozgás kell, szabad tér. És valami szörnyű a hangja.

Nekem a mudi az, amit a szívem csücske, én is ilyen kutyát szeretnék.

8. dus (válaszként erre: 6. - 190124133c)
2011. febr. 6. 16:09

Igen, kinti, udvari kutyusra gondoltam, de nem nagyra, hogy míg hideg van kint, bent sem okozzon gondot/kárt. Mert míg megerősödik, benti kutyus lesz.


Viszont nem tudom, mennyire jó párosítás a Pincsi és a Tacsi????

2011. febr. 6. 16:08

Törpe spicc. Nagyon jó jelzőkutya,ugyanakkor kedves,hizelgő. Udvaron jól tartható.

A macskát kimondottan utálja.

6. 190124133c (válaszként erre: 1. - Dus)
2011. febr. 6. 16:06
Udvari kutyára gondoltál? Ha arra, akkor nagyon jók a tacskók,nagyon tudnak vigyázni a portára és igazán nem költséges a tartásuk:-)
2011. febr. 6. 16:06
tacskót :)
4. dus (válaszként erre: 3. - L.Niki18)
2011. febr. 6. 16:04

Szia.

A puli kizárt! A férjem postás és az eddigi harapásai pulitól származnak.

Viszont a tacsi nem rossz ötlet! :))

2011. febr. 6. 16:00
Pulit, vagy drótszőrű tacsit!!
2. dus
2011. febr. 6. 15:59

Sziasztok.


A párommal arra gondoltunk, hogy Anyósomat meglepjük névnapja alkalmából egy kiskutyával. Mindig mondogatja, hogy milyen jó lenne egy közepes méretű kutyus, aki távol tartja az idegen macskákat és a házat is valamelyet őrizné. Van már nekik egy 10 éves palotapincsijük, aki a lakásban él, nem házőrző típus. Milyen kutyus válasszunk, amiből nem lesz "balhé"? A pincsi fiú, így az biztosan fiú kutyusban kell gondolkodnunk.

Köszönöm a segítségeteket, tanácsotokat.

1. dus
2011. febr. 6. 15:58
Tanácsot kérnék Tőletek

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook